Ja heb ik gehad. Het werkte heel erg goed tegen angst. Maar weet je wat het rare is? Het maakt sommige mensen juist depressief. Ik kon niet echt meer ergens van genieten daarom ben ik ermee gestopt en toen ik geen antidepressiva meer gebruikte was mn stemming beter, had ik meer energie enz. Als mijn angst weer heel erg is zou ik het overwegen.. Heb nog oude liggen want het is mij niet meer voorgeschreven, mn angst werd niet erg genoeg meer bevonden om mij opnieuw een recept te geven. Het kan ook bijwerkingen hebben op het hart.quote:Op zaterdag 9 maart 2019 18:12 schreef Burner82 het volgende:
@:geeninspiratie
Heb je wel eens anti-depressiva gehad? die brengen je serotine levels weer op een goed niveau.
Ik werd al depri van anti-psychotica. Ik krijg nu andere, die kan in lagere doseringen.. Liefst wilde mijn -iater het nog icm anti-depressiva, maar het risico daarvan is momenteel te hoog, om ermee te beginnen.quote:Op zondag 10 maart 2019 15:33 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Ja heb ik gehad. Het werkte heel erg goed tegen angst. Maar weet je wat het rare is? Het maakt sommige mensen juist depressief. Ik kon niet echt meer ergens van genieten daarom ben ik ermee gestopt en toen ik geen antidepressiva meer gebruikte was ik vrolijker, had ik meer energie enz. Als mijn angst weer heel erg is zou ik het overwegen.. Heb nog oude liggen want het is mij niet meer voorgeschreven, mn angst werd niet erg genoeg meer bevonden om mij opnieuw een recept te geven. Het kan ook bijwerkingen hebben op het hart.
Waarom is het risico te hoog dan? Vanwege de psychologische bijwerkingen of zo? Je hoort idd vaak dat mensen eerst nog depressiever ervan worden. Wat voor verschil merk je van de antipsychotica?quote:Op zondag 10 maart 2019 15:36 schreef Burner82 het volgende:
Ik werd al depri van anti-psychotica. Ik krijg nu andere, die kan in lagere doseringen.. Liefst wilde mijn -iater het nog icm anti-depressiva, maar het risico daarvan is momenteel te hoog, om ermee te beginnen.
Anti-depressiva werken met serotine levels... Het kan gebeuren dat je level daalt.. en dat is een risico die nu gewoon niet genomen kan worden..quote:Op zondag 10 maart 2019 15:39 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Waarom is het risico te hoog dan? Vanwege de psychologische bijwerkingen of zo? Je hoort idd vaak dat mensen eerst nog depressiever ervan worden. Wat voor verschil merk je van de antipsychotica?
Het zou 2-3 weken duren voordat je er iets van merkt, met kans op een terugval in de 1e week... en pas na 5 weken, dat het echt positief werkt...quote:Op zondag 10 maart 2019 15:33 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Ja heb ik gehad. Het werkte heel erg goed tegen angst. Maar weet je wat het rare is? Het maakt sommige mensen juist depressief. Ik kon niet echt meer ergens van genieten daarom ben ik ermee gestopt en toen ik geen antidepressiva meer gebruikte was mn stemming beter, had ik meer energie enz. Als mijn angst weer heel erg is zou ik het overwegen.. Heb nog oude liggen want het is mij niet meer voorgeschreven, mn angst werd niet erg genoeg meer bevonden om mij opnieuw een recept te geven. Het kan ook bijwerkingen hebben op het hart.
Kun je nagaan hoe depressief mensen met een psychose er dan van worden.. Wel goed dat ze met zo'n lage dosis beginnen.quote:Op zondag 10 maart 2019 15:44 schreef Burner82 het volgende:
Anti-depressiva werken met serotine levels... Het kan gebeuren dat je level daalt.. en dat is een risico die nu gewoon niet genomen kan worden..
Anti-psychotica werkte wel aardig in het begin, rust in mijn hoofd, sliep beter, maar werd wel extreem depressief ervan. En ik zat op de helft van het start-niveau, 40 mg maar...
De nieuwe die ik krijg, kan terug naar 25 mg.. (600 mg voor iemand met een psychose, dan weet je hoe laag ik zit erin..)
Ik heb het wel langer dan een jaar gebruiktquote:Op zondag 10 maart 2019 15:59 schreef Burner82 het volgende:
Het zou 2-3 weken duren voordat je er iets van merkt, met kans op een terugval in de 1e week... en pas na 5 weken, dat het echt positief werkt...
Heb je het zo lang volgehouden?
Voor mij is het risico te groot om dat te nemen in ieder geval.
Ah, de grootste boosdoener van het medicijn!quote:Op zondag 10 maart 2019 15:33 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Maar weet je wat het rare is? Het maakt sommige mensen juist depressief. Ik kon niet echt meer ergens van genieten daarom ben ik ermee gestopt en toen ik geen antidepressiva meer gebruikte was mn stemming beter, had ik meer energie enz.
Die krijgen er AD bij (ik slik twee antipsychotica in hoge dosis en heb er een AD bij). Psychoses zijn altijd naarder en gevaarlijker dan een depressiequote:Op zondag 10 maart 2019 18:15 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Kun je nagaan hoe depressief mensen met een psychose er dan van worden.. Wel goed dat ze met zo'n lage dosis beginnen.[..]
Dat nog niet eens. Sommige mensen worden er suicidaal van of agressief. Ik ben al agressief zonder medicijnen maar ben er gelukkig nog nooit suicidaal van geworden. Dat had ik eerder bij ritalin. Ritalin neem ik echt nooit meer. Ik heb geen idee waarom ik mij daar zoo slecht door voelde. Dat vind ik gewoon jammer; dat je dan in zo'n geval alleen te horen krijgt je hebt geen adhd, maar niet hoe het biochemisch of zoiets kan dat de een er baat bij heeft en het voor de ander vreselijk is.quote:[quote]Op zondag 10 maart 2019 18:15 schreef LordofLeaves het volgende:
Ah, de grootste boosdoener van het medicijn!
En je voelt je nu goed/normaal? Of dat nog steeds niet? Word je lichamelijke gezondheid zoals conditie van het hart ook gecontroleerd?quote:Op zondag 10 maart 2019 18:16 schreef ChildoftheStars het volgende:
Die krijgen er AD bij (ik slik twee antipsychotica in hoge dosis en heb er een AD bij). Psychoses zijn altijd naarder en gevaarlijker dan een depressie
Ik werd er heel vlak van. Vrijwel emotieloos. Niks boeide meer of deed mij wat. Ik sleet de dagen letterlijk met niks doen. Pas nadat ik stopte met de meds, besefte ik pas hoeveel tijd ik had vergooid met die zooi.quote:Op zondag 10 maart 2019 19:24 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Dat nog niet eens. Sommige mensen worden er suicidaal van of agressief. Ik ben al agressief zonder medicijnen maar ben er gelukkig nog nooit suicidaal van geworden. Dat had ik eerder bij ritalin. Ritalin neem ik echt nooit meer. Ik heb geen idee waarom ik mij daar zoo slecht door voelde. Dat vind ik gewoon jammer; dat je dan in zo'n geval alleen te horen krijgt je hebt geen adhd, maar niet hoe het biochemisch of zoiets kan dat de een er baat bij heeft en het voor de ander vreselijk is.
Ja zo'n gevoel had ik ook! Maar wat ik nu dus heb, is dat ik aan de lopende band domme fouten maak en dan woedend op mezelf word. Bijv, ik eet iets met maanzaad, en dan zeggen ze dat daar opiaten in kunnen zitten, dus dan word ik gelijk paranoide en ga ik het overgeven omdat ik de waan heb dat ik er anders aan doodga. Dan zeg ik tegen mezelf dat ik niks meer met maanzaad ga eten. Vervolgens eet ik gezond, en dan denk ik, zonde om dat brood met maanzaad weg te gooien, vervolgens word ik weer paranoide en ga ik weer evergeven en dan HAAT ik mezelf omdat het zo zonde ia van het geld dat ik heb betaald aan het gezonde eten en de tijd die ik heb genomen om het op te eten. Dan denk kk, 1 euro en een half uur van mn leven godverdomme verspild. Voedselverspilling. Godverdomme waar maak ik me druk om. Dat soort kleine dingen daar kan ik me woedend door voelen zodat ik een half uur op mezelf aan het schelden ben en nergens meer zin in heb. En dat heb ik regelmatig dat ik woedend word door de kleinste fouten. Misschien kan zo'n klacht komen door adhd. Maar zonder dat dit lichamelijk is aangetoond geloof ik niet in dat soort concepten in relatie tot mezelf.quote:Op zondag 10 maart 2019 19:27 schreef LordofLeaves het volgende:
Ik werd er heel vlak van. Vrijwel emotieloos. Niks boeide meer of deed mij wat. Ik sleet de dagen letterlijk met niks doen. Pas nadat ik stopte met de meds, besefte ik pas hoeveel tijd ik had vergooid met die zooi.
Haha, ik heb dat altijd met junkfood. Ik wil het niet eten, maar heb het wel in huis. Ik vreet het op en dan schaam ik me weer dood en vraag ik mij af waarom ik het opeet. En toch trap ik er iedere keer weer in en beloof ik beterschap aan mezelf. Iedere dag weer. Geen idee of het door ADHD komt, zit er geen expert hier op Fok op dat gebied?quote:Op zondag 10 maart 2019 19:37 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Ja zo'n gevoel had ik ook! Maar wat ik nu dus heb, is dat ik aan de lopende band domme fouten maak en dan woedend op mezelf word. Bijv, ik eet iets met maanzaad, en dan zeggen ze dat daar opiaten in kunnen zitten, dus dan word ik gelijk paranoide en ga ik het overgeven omdat ik de waan heb dat ik er anders aan doodga. Dan zeg ik tegen mezelf dat ik niks meer met maanzaad ga eten. Vervolgens eet ik gezond, en dan denk ik, zonde om dat brood met maanzaad weg te gooien, vervolgens word ik weer paranoide en ga ik weer evergeven en dan HAAT ik mezelf omdat het zo zonde ia van het geld dat ik heb betaald aan het gezonde eten en de tijd die ik heb genomen om het op te eten. Dan denk kk, 1 euro en een half uur van mn leven godverdomme verspild. Godverdomme waar maak ik me druk om. Dat soort kleine dingen daar kan ik me woedend door voelen zodat ik een half uur op mezelf aan het schelden ben en nergens meer zin in heb. En dat heb ik regelmatig. Misschien kan zo'n klacht komen door adhd. Maar zonder dat dit lichamelijk is aangetoond geloof ik niet in dat soort concepten in relatie tot mezelf.
Ja precies! Dat is nou gedragsverslaving wat niemand serieus neemt en waarvoor je nergens terecht kunt, behalve bij coaches die je alleen kunnen steunen met feedback en er verder niet voor kunnen zorgen dat je controle hebt over je gedrag of op jezelf vertrouwd of zo. Je kan net zo goed bezeten zijn. Wat voor junk food koop je dan? Het erge is dat het zou kunnen (zou kunnen want iedere dag 'ontdekken' ze weer wat anders) dat slechte voeding de psychologische neiging tot verslaving in stand houdt. Dan zou het echt moeilijk te overwinnen zijn tenzij het je onmogelijk wordt gemaakt om junkfood te kopen. Maar dat kan gewoon niet. Dat is het erge. Zelfs illegale drugs kunnen ze niet uitbannen want het wordt nog steeds gemaakt en mensen kunnen het gewoon kopen. Maar dat is ten minste nog moeilijk, junkfood en alcohol en sigaretten zijn allemaal super makkelijk te verkrijgen. Iemand met neiging tot gedragsverslaving is dan gewoon verdoemd.quote:Op zondag 10 maart 2019 19:41 schreef LordofLeaves het volgende:
Haha, ik heb dat altijd met junkfood. Ik wil het niet eten, maar heb het wel in huis. Ik vreet het op en dan schaam ik me weer dood en vraag ik mij af waarom ik het opeet. En toch trap ik er iedere keer weer in en beloof ik beterschap aan mezelf. Iedere dag weer. Geen idee of het door ADHD komt, zit er geen expert hier op Fok op dat gebied?
Ik heb dat maar met twee dingen: chips en chocola. De rest doet mij niks. Ik zou zweren dat ze er iets in stoppen waardoor je er iedere keer weer naar grijpt. Mijn hoofd schreeuwt gewoon om die rotzooi en ik vind het vaak geeneens lekker! Ze zouden het eigenlijk moeten verbieden.quote:Op zondag 10 maart 2019 19:53 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Ja precies! Dat is nou gedragsverslaving wat niemand serieus neemt en waarvoor je nergens terecht kunt, behalve bij coaches die je alleen kunnen steunen met feedback en er verder niet voor kunnen zorgen dat je controle hebt over je gedrag of op jezelf vertrouwd of zo. Je kan net zo goed bezeten zijn. Wat voor junk food koop je dan? Het erge is dat het zou kunnen (zou kunnen want iedere dag 'ontdekken' ze weer wat anders) dat slechte voeding de psychologische neiging tot verslaving in stand houdt. Dan zou het echt moeilijk te overwinnen zijn tenzij het je onmogelijk wordt gemaakt om junkfood te kopen. Maar dat kan gewoon niet. Dat is het erge. Zelfs illegale drugs kunnen ze niet uitbannen want het wordt nog steeds gemaakt en mensen kunnen het gewoon kopen. Maar dat is ten minste nog moeilijk, junkfood en alcohol en sigaretten zijn allemaal super makkelijk te verkrijgen. Iemand met neiging tot gedragsverslaving is dan gewoon verdoemd.
Hahanou ja ik weet dankzij PabstBlueRibbon wel meer van het concept ADHD en ik vind het ook zeler interessant maar ik vind het jammer, heel jammer dat zo'n stoornis nog niet door genetisch onderzoek of hersenscan of zo kan worden aangetoond. Anders is het voor mij onmogelijk om in te geloven ook al wil ik het wel. Beetje hetzelfde als dat er meer zou zijn tussen hemel en aarde, wil ik heel erg graag in geloven maar door gebrek aan bewijs kan ik het gewoon niet
In nomine patris et filii et spiritus sanctiquote:Op zondag 10 maart 2019 20:09 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Ik heb dat maar met twee dingen: chips en chocola. De rest doet mij niks. Ik zou zweren dat ze er iets in stoppen waardoor je er iedere keer weer naar grijpt. Mijn hoofd schreeuwt gewoon om die rotzooi en ik vind het vaak geeneens lekker! Ze zouden het eigenlijk moeten verbieden.Of ik moet een exorcisme ondergaan. Het hielp wel tegen mijn epilepsie...
Het wisselt heel erg. Ik heb goede dagen (waarin ik best gelukkig ben) en ik slechte dagen (waarin ik diep depressief ben en/of psychoses en/of manisch ben).quote:Op zondag 10 maart 2019 19:24 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Dat nog niet eens. Sommige mensen worden er suicidaal van of agressief. Ik ben al agressief zonder medicijnen maar ben er gelukkig nog nooit suicidaal van geworden. Dat had ik eerder bij ritalin. Ritalin neem ik echt nooit meer. Ik heb geen idee waarom ik mij daar zoo slecht door voelde. Dat vind ik gewoon jammer; dat je dan in zo'n geval alleen te horen krijgt je hebt geen adhd, maar niet hoe het biochemisch of zoiets kan dat de een er baat bij heeft en het voor de ander vreselijk is.[..]
En je voelt je nu goed/normaal? Of dat nog steeds niet? Word je lichamelijke gezondheid zoals conditie van het hart ook gecontroleerd?
Haha, gelukkig dat je het maar bij 2 dingen hebt en je die niet eens echt lekker vindt. Ik vind veel junk food wel lekker. Ik ben nu bijv. zo veel mogelijk chocolade aan het eten tot ik er misselijk van word, dan heb ik hopelijk het idee om het te moeten eten uit mijn hoofd en hierna ga ik namelijk proberen om zoveel mogelijk suikervrij te eten en als ik dan chocolade herinner als iets waar ik misselijk van word helpt het hopelijk. Chips is lekker makkelijk en heeft ook weinig voedingswaarde. Eigenlijk is het mijn grootste motivatie om zo veel mogelijk (omdat het het helemaal uitbannen ook weer averechts werkt denk ik) te willen stoppen met junkfood, dat het misschien kan helpen op lange ipv alleen op korte termijn tegen psychische problemen? Misschien helpt dat idee jou ook? Maar ja als zelfs het feit dat je het niet lekker vindt al niet helpt.. Heb je echt last van epilepsie?quote:Op zondag 10 maart 2019 20:09 schreef LordofLeaves het volgende:
Ik heb dat maar met twee dingen: chips en chocola. De rest doet mij niks. Ik zou zweren dat ze er iets in stoppen waardoor je er iedere keer weer naar grijpt. Mijn hoofd schreeuwt gewoon om die rotzooi en ik vind het vaak geeneens lekker! Ze zouden het eigenlijk moeten verbieden.Of ik moet een exorcisme ondergaan. Het hielp wel tegen mijn epilepsie...
Hahaquote:Op zondag 10 maart 2019 20:14 schreef Burner82 het volgende:
In nomine patris et filii et spiritus sancti
Was je situatie voor medicijnen dan dat je iedere dag een slechte dag had of is het qua intensiteit minder geworden? Wel raar dat er met meerdere medicijnen geen controle is maar ja misschien dat als je gewoon gezond genoeg bent en geen bijwerkingen ervaart er niet echt een risico isquote:Op zondag 10 maart 2019 20:58 schreef ChildoftheStars het volgende:
Het wisselt heel erg. Ik heb goede dagen (waarin ik best gelukkig ben) en ik slechte dagen (waarin ik diep depressief ben en/of psychoses en/of manisch ben).
En verder geen controle
Wil je zeggen dat je nu wel ergens van kan genieten?quote:Op zondag 10 maart 2019 15:33 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
Ik kon niet echt meer ergens van genieten daarom ben ik ermee gestopt en toen ik geen antidepressiva meer gebruikte was mn stemming beter, had ik meer energie enz.
Daarvoor was ik niet te handhaven. Ik had geen leven, het was echt verschrikkelijk.quote:Op zondag 10 maart 2019 21:34 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
Was je situatie voor medicijnen dan dat je iedere dag een slechte dag had of is het qua intensiteit minder geworden? Wel raar dat er met meerdere medicijnen geen controle is maar ja misschien dat als je gewoon gezond genoeg bent en geen bijwerkingen ervaart er niet echt een risico is
Nou, sommige dingen wel ja.quote:Op zondag 10 maart 2019 23:17 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Wil je zeggen dat je nu wel ergens van kan genieten?
Ik weet niet hoe jouw leven er buiten FOK! uitziet, maar ik hoop dat dat wel heel anders is dan wat je hier laat zien. Het enige wat je doet, is klagen hoe kut de psychische hulpverlening is. Verder trap je jezelf heel erg de grond in door te zeggen dat je gelooft dat je zwakzinnig bent en sociaal heel erg incapabel.
Er zijn mensen die jou willen helpen. Burner82 bijvoorbeeld laat zijn betrokkenheid zien en bedenkt of antidepressiva iets voor je is. En je reactie daarop is weer negatief: je vindt het rotzooi, uiteraard omdat het psychiaters zijn, de grootste klootzakken van de hele wereld die zulke pillen voorschrijven omdat ze het leuk vinden om mensen te vergiftigen.
Je gaat er niet komen met al die negativiteit. Pillen gaan inderdaad niet helpen als jij jezelf maar naar beneden blijft trappen en al je energie besteedt om je negatieve overtuigingen te bevestigen.
Ga zo door! De tijd gaat snel en voor je het weet ben je 80 en ontzettend gefrustreerd omdat je je leven hebt vergald.
Ik ben de eerste die beaamt dat het heel erg moeilijk is allemaal. En het is ontzettend balen als je elke keer tegen dezelfde problemen aanloopt en ik weet hoe moeilijk het is om met je eigen frustraties te dealen. Maar ik merk bij jou helemaal nergens de wens dat je het beter wilt. Je wilt alleen maar schoppen en overal tegenin gaan.
Het is je goed recht om zo negatief in het leven te staan. Maar hou dan op met posten op FOK! want je maakt het anderen ook moeilijker. Hoe denk je dat zij het ervaren - als zij op FOK! inloggen voor advies of steun en ze aanschouwen van jou alleen maar negativiteit dat het allemaal kut is?
Ik ga vandaag een poging doen om het niet te eten. Werd vanochtend beroerd wakker en het is echt niet goed voor mijn lichamelijke gesteldheid. Weet wel zeker dat het eten van zoveel mogelijk junkfood samenhangt met psychische problemen, haha. Ach ja.quote:Op zondag 10 maart 2019 21:34 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Haha, gelukkig dat je het maar bij 2 dingen hebt en je die niet eens echt lekker vindt. Ik vind veel junk food wel lekker. Ik ben nu bijv. zo veel mogelijk chocolade aan het eten tot ik er misselijk van word, dan heb ik hopelijk het idee om het te moeten eten uit mijn hoofd en hierna ga ik namelijk proberen om zoveel mogelijk suikervrij te eten en als ik dan chocolade herinner als iets waar ik misselijk van word helpt het hopelijk. Chips is lekker makkelijk en heeft ook weinig voedingswaarde. Eigenlijk is het mijn grootste motivatie om zo veel mogelijk (omdat het het helemaal uitbannen ook weer averechts werkt denk ik) te willen stoppen met junkfood, dat het misschien kan helpen op lange ipv alleen op korte termijn tegen psychische problemen? Misschien helpt dat idee jou ook? Maar ja als zelfs het feit dat je het niet lekker vindt al niet helpt.. Heb je echt last van epilepsie?[..]
Ja zeker. Zonder hulp zou ik waarschijnlijk niet eens meer leven. Ik snap dat mensen negatieve ervaringen hebben, alleen soms vind ik het belangrijk om tegenwicht te bieden. Ieder zo zijn ervaring en ik hoop dat mensen die het nodig hebben het tenminste proberen.quote:Op maandag 11 maart 2019 00:12 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
. Nou, de anecdote van ChildoftheStars bewijst wel dat voor sommige mensen met zware psychiatrische aandoeningen de hulp wel goed kan zijn. Maar ik ga ervan uit dat mensen als zij niet beinvloedbaar zijn door een random persoon op internet, ze gaat niet ineens stoppen met therapie omdat ik iets negatiefs schrijf over mijn eigen ervaring die totaal niet vergelijkbaar is. Neem ik aan.
Goed van je zeg! Wat bijzonder dat je een exorcisme hebt ondergaan. Dat heb ik nog maar van 1 ander iemand gehoord en daarvan weet ik nog steeds niet of ik het moet geloven. Hoe kwam je er dan zo bij om een exorcisme te doen als je niet christelijk bent? Merkte je er echt iets van op dat moment?quote:Op maandag 11 maart 2019 09:36 schreef LordofLeaves het volgende:
Ik ga vandaag een poging doen om het niet te eten. Werd vanochtend beroerd wakker en het is echt niet goed voor mijn lichamelijke gesteldheid. Weet wel zeker dat het eten van zoveel mogelijk junkfood samenhangt met psychische problemen, haha. Ach ja.
Ik heb epilepsie gehad van ergens in 2005 tot aan mijn medicatie stop. En ja, ik heb een exorcisme ondergaan vlak voor de stop van medicijnen. Het hielp wel, gok ik.Nee, ik ben niet christelijk.
Dat is wel ernstig. Het scheelt iig dat bij ernstige gevallen de wachtlijsten vaak minder lang zijn. Of heb jij ook lang moeten wachten op hulp?quote:Op maandag 11 maart 2019 11:06 schreef ChildoftheStars het volgende:
Ja zeker. Zonder hulp zou ik waarschijnlijk niet eens meer leven. Ik snap dat mensen negatieve ervaringen hebben, alleen soms vind ik het belangrijk om tegenwicht te bieden. Ieder zo zijn ervaring en ik hoop dat mensen die het nodig hebben het tenminste proberen.
Nee, ik heb niet lang hoeven wachten. Alleen het was eerst niet duidelijk wat er aan de hand was, totdat schizofrenie en bipolair naar boven kwam. Ik meldde me aan met eetstoornis. Toen was PTSS snel duidelijk en toen werd er vrij snel ontdekt dat ik schizofrenie en bipolair heb/ben. De eerste hulpclub heeft ongeveer drie maanden geduurd. Naar mijn nieuwe (meer specialistische) behandelaar heeft zes weken geduurd, maar tot die weken omwaren bleef ik bij mijn oude psychquote:Op maandag 11 maart 2019 11:31 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Goed van je zeg! Wat bijzonder dat je een exorcisme hebt ondergaan. Dat heb ik nog maar van 1 ander iemand gehoord en daarvan weet ik nog steeds niet of ik het moet geloven. Hoe kwam je er dan zo bij om een exorcisme te doen als je niet christelijk bent? Merkte je er echt iets van op dat moment?[..]
Dat is wel ernstig. Het scheelt iig dat bij ernstige gevallen de wachtlijsten vaak minder lang zijn. Of heb jij ook lang moeten wachten op hulp?
Ik hou het nog steeds vol! Al schreeuwt mijn hoofd om suiker en rotzooi, haha.quote:Op maandag 11 maart 2019 11:31 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
Goed van je zeg! Wat bijzonder dat je een exorcisme hebt ondergaan. Dat heb ik nog maar van 1 ander iemand gehoord en daarvan weet ik nog steeds niet of ik het moet geloven. Hoe kwam je er dan zo bij om een exorcisme te doen als je niet christelijk bent? Merkte je er echt iets van op dat moment?
Hoe gaat het nu eigenlijk? Heb je nog veel last van psychotische klachten?quote:Op maandag 11 maart 2019 11:42 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Nee, ik heb niet lang hoeven wachten. Alleen het was eerst niet duidelijk wat er aan de hand was, totdat schizofrenie en bipolair naar boven kwam. Ik meldde me aan met eetstoornis. Toen was PTSS snel duidelijk en toen werd er vrij snel ontdekt dat ik schizofrenie en bipolair heb/ben. De eerste hulpclub heeft ongeveer drie maanden geduurd. Naar mijn nieuwe (meer specialistische) behandelaar heeft zes weken geduurd, maar tot die weken omwaren bleef ik bij mijn oude psych
Het komt op jou over als manipulatie?quote:Op maandag 11 maart 2019 00:12 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
Je beaamt steeds hoe moeilijk het is maar voor mij komt dat over als manipulatie. Je weet dat ik graag begrip wil van iemand die mij begrijpt, en als je tegen mij zegt dat mijn situatie moeilijk is dan wil je mij ontvankelijk maken om precies jouw advies op te volgen. Wanneer is het genoeg voor jou? Als ik me morgen aanmeld voor nog meer adhd onderzoek, (wat ik dus al eerder heb gehad incl Ritalin experiment ) en jou een kopie van de intake stuur? Ben je dan eindelijk tevreden? Laat je mij dan met rust? Of zou je dan ook nog de voortgang willen weten en hoe mijn adhd diagnosis waar ik zelf niet achter sta ook voor 100% mijn leven heeft veranderd en verbeterd? Wat heb jij daaraan? Ben je dan blij of zo?
Anti psychotica?quote:Op maandag 11 maart 2019 17:34 schreef Burner82 het volgende:
Vandaag begin ik met de nieuwe AP.. Ben eens benieuwd of die beter valt dan de vorige.
Jup.quote:
Hoe heet dat spul?quote:
Quetiapine (lage dosering).quote:
Je wist waar je aan begon door hier te posten.quote:Op maandag 11 maart 2019 16:44 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Het komt op jou over als manipulatie?
Jij bent degene die hier manipuleert, niet ik! In al je posts komt heel erg naar voren dat je je niet gelukkig voelt en je schreeuwt om hulp. Jouw posts worden door anderen gelezen, o.a. door mij. Ik vind het echt heel rot voor je en probeer met je mee te denken hoe je uit die shit kan komen.
Als je er zelf niet uit kan komen en je hebt verder ook niemand waarop je kan terugvallen, ben je toch aangewezen op de psychische hulpverlening. Maar het is wel belangrijk dat je de juiste hulp benadert, want anders wordt het kastje-naar-de-muur praktijken.
Lijkt me so far heel sensible. De diagnosen etc horen er nou eenmaal bij: het is aan jezelf in hoeverre jij daar waarde aan hecht. En een goede psych hecht daar alleen in die mate waarde aan om te bekijken hoe jij het beste geholpen kan worden.
Gevoelens van wantrouwen horen er ook bij. Maar als je écht gelukkiger wilt worden en je persoonlijk wilt ontwikkelen, dan weegt dat uiteindelijk zwaarder.
Maar het is me zo langzamerhand duidelijk dat jij dit allemaal niet snapt en ook de intentie niet hebt om iets van anderen aan te nemen. Of je kan het gewoon niet. Tja, als jij niet open wilt staan voor andere suggesties, dan houdt het op.
Maar waag het niet mij nog een keer van manipulatie te betichten! Omdat jij zo vaak hier jankt hoe moeilijk het allemaal is, probeer ik en andere mensen hier met je mee te denken hoe je uit de shit kan komen. Maar je wilt helemaal niet uit de shit komen, je wilt er nog verder in verzuipen. Je belazert mij en dan krijg ik godverdomme ook nog eens verweten dat ik jou manipuleer en je iets opdring.
En daar heb ik het nu dus moeilijk mee. Ik heb me voor de zoveelste keer weer ingelaten met mensen zonder een greintje zelfreflectie en inlevingsvermogen die alleen maar zuigen en negativiteit brengen.
Dit zal je vast ook allemaal wel niet begrijpen. Waarschijnlijk interpreteer je het alsof ik je kapot ga maken en verzin je er misschien ook bij dat ik ben ingehuurd door een psychiater met als opdracht op jou te pesten ofzo.
Dat heb ik ook gehad. Haalt een hoop prikkels weg. Je gaat er zeker goed op slapen.quote:
Het is een harde levenslesquote:Op maandag 11 maart 2019 18:50 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Je wist waar je aan begon door hier te posten.Dit is net de Twilight Zone, haha.
Wat denk jij dan over wat je moeder mankeert? Dat gedrag ontstaat nooit vanzelf. Misschien heeft God volgens haar die fles wel geplant om haar geloof te testen.quote:Op maandag 11 maart 2019 21:45 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Het is een harde levensles
Wat hier gebeurt is ook heel bekend voor mij. Toen mijn ouders uit elkaar gingen, kreeg mijn moeder het daar heel moeilijk mee. Ze verwaarloosde zichzelf en ging veel drinken. Ergens snakte ze om aandacht en hulp, maar ze vertikte het om de stap te zetten om naar de huisarts te gaan. Zij had ook van die conclusies aangenomen dat alle psychologen zieleknijpers zijn.
Ik begrijp echt wel dat het heel moeilijk is de stap te zetten. Ik ben ook kampioen vermijden en heb zodoende behoorlijk wat kostbare tijd vergooid. Maar als je het zat bent om ongelukkig te zijn, dan zal je op den duur door die zure appel heen moeten bijten. Daarbij is de zure appel op zich minder zwaar dan alle ellende die je over je heen krijgt als je blijft vermijden.
De scheiding is nu bijna 30 jaar geleden en mijn moeder vertikt het nog steeds. Ik denk dat ze het heel moeilijk vindt om zich voor te kunnen stellen hoe haar leven eruit kan zien. Zij ziet alleen de dingen waar ze tegenop ziet, niet de dingen die haar leven kunnen verrijken.
Je zou het kunnen vergelijken met dat je moeder heel ziek is, maar ze kan behandeld worden met medicijnen. Maar zij blijft dogmatisch vasthouden aan de overtuiging dat God haar geneest en dat medicijnen des duivels zijn ofzo en daarom slikt ze die niet. Het is al moeilijk genoeg om te accepteren dat je moeder nooit beter gaat worden terwijl de oplossing binnen handbereik is, omdat ze er stellig voor kiest. Tel daarbij op dat elke keer dat je haar ziet je een enorme klaagzang over je heen krijgt hoe zwaar haar leven is en dat ze maar niet snapt waarom God haar geen oplossing biedt. En dan zeg je "Ma, die oplossing is er wel! Je kan beter worden door je te laten behandelen met medicijnen." En dan snauwt ze je boos af: "Nee! Medicijnen zijn des duivels! Ik wil er niks meer over horen!"
Hoop dat je het een beetje van je af kunt laten glijden. Je hebt erg je best gedaan, bent empathisch geweest en hebt goede adviezen gegeven. Meer kun je niet doen.quote:Op maandag 11 maart 2019 16:44 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Het komt op jou over als manipulatie?
Jij bent degene die hier manipuleert, niet ik! In al je posts komt heel erg naar voren dat je je niet gelukkig voelt en je schreeuwt om hulp. Jouw posts worden door anderen gelezen, o.a. door mij. Ik vind het echt heel rot voor je en probeer met je mee te denken hoe je uit die shit kan komen.
Als je er zelf niet uit kan komen en je hebt verder ook niemand waarop je kan terugvallen, ben je toch aangewezen op de psychische hulpverlening. Maar het is wel belangrijk dat je de juiste hulp benadert, want anders wordt het kastje-naar-de-muur praktijken.
Lijkt me so far heel sensible. De diagnosen etc horen er nou eenmaal bij: het is aan jezelf in hoeverre jij daar waarde aan hecht. En een goede psych hecht daar alleen in die mate waarde aan om te bekijken hoe jij het beste geholpen kan worden.
Gevoelens van wantrouwen horen er ook bij. Maar als je écht gelukkiger wilt worden en je persoonlijk wilt ontwikkelen, dan weegt dat uiteindelijk zwaarder.
Maar het is me zo langzamerhand duidelijk dat jij dit allemaal niet snapt en ook de intentie niet hebt om iets van anderen aan te nemen. Of je kan het gewoon niet. Tja, als jij niet open wilt staan voor andere suggesties, dan houdt het op.
Maar waag het niet mij nog een keer van manipulatie te betichten! Omdat jij zo vaak hier jankt hoe moeilijk het allemaal is, probeer ik en andere mensen hier met je mee te denken hoe je uit de shit kan komen. Maar je wilt helemaal niet uit de shit komen, je wilt er nog verder in verzuipen. Je belazert mij en dan krijg ik godverdomme ook nog eens verweten dat ik jou manipuleer en je iets opdring.
En daar heb ik het nu dus moeilijk mee. Ik heb me voor de zoveelste keer weer ingelaten met mensen zonder een greintje zelfreflectie en inlevingsvermogen die alleen maar zuigen en negativiteit brengen.
Dit zal je vast ook allemaal wel niet begrijpen. Waarschijnlijk interpreteer je het alsof ik je kapot ga maken en verzin je er misschien ook bij dat ik ben ingehuurd door een psychiater met als opdracht op jou te pesten ofzo.
Thanks!quote:Op dinsdag 12 maart 2019 10:02 schreef Dunckie het volgende:
[..]
Hoop dat je het een beetje van je af kunt laten glijden. Je hebt erg je best gedaan, bent empathisch geweest en hebt goede adviezen gegeven. Meer kun je niet doen.
Bij mijn moeder is het licht autisme. Maar daarbovenop zeult ze ook met een hoop emotionele problemen. Ze heeft zich in haar jeugd altijd alleen gevoeld. Dat ze niet kan praten over haar gevoelens, betekent niet dat ze die niet heeft. En ook niet dat ze geen behoefte heeft aan steun en aandacht.quote:Op dinsdag 12 maart 2019 09:49 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Wat denk jij dan over wat je moeder mankeert? Dat gedrag ontstaat nooit vanzelf. Misschien heeft God volgens haar die fles wel geplant om haar geloof te testen.
Je snapt niet hoe het overkomtals manipulatie als jij steeds zegt dat je snapt hoe ik me voel, het soms met me eens bent en me gelijk geeft en dan ineens weer helemaal niet en een tegenovergestelde mening hebt. Sterker nog je vind juist dat ik manipuleer omdat ik in mijn posts laat doorschemeren me rot te voelen en hulp te willen en dat jou het gevoel geeft dat je moet helpen.quote:Op maandag 11 maart 2019 16:44 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Het komt op jou over als manipulatie?
Jij bent degene die hier manipuleert, niet ik! In al je posts komt heel erg naar voren dat je je niet gelukkig voelt en je schreeuwt om hulp. Jouw posts worden door anderen gelezen, o.a. door mij. Ik vind het echt heel rot voor je en probeer met je mee te denken hoe je uit die shit kan komen.
Ik deel hier ook de manieren waarop ik zelf bezig ben met de oplossing van mijn problemen. Sinds ongeveer een week deel ik mijn nieuwe plan. Jij geeft aan dat je nu al weet dat deze methode mij nooit verder zal helpen, dat ik dus nooit in staat zal zijn om mezelf te helpen bij psychische problemen maar dat er per se een psycholoog of psychiater aan te pas moet komen. Ik ben jarenlang in behandeling geweest bij psychologen/psychiaters, zonder dat dit mijn psychologische problemen helemaal op bevredigende manier op heeft gelost. Met andere woorden; hen wordt jaren, zo nodig een leven lang gegund om mijn problemen op te lossen, zonder dat zij een behandelplan op hoeven stellen Maar ik krijg er met een specifiek plan van jou nog geen week voor.quote:Als je er zelf niet uit kan komen en je hebt verder ook niemand waarop je kan terugvallen, ben je toch aangewezen op de psychische hulpverlening. Maar het is wel belangrijk dat je de juiste hulp benadert, want anders wordt het kastje-naar-de-muur praktijken.
Lijkt me so far heel sensible. De diagnosen etc horen er nou eenmaal bij: het is aan jezelf in hoeverre jij daar waarde aan hecht. En een goede psych hecht daar alleen in die mate waarde aan om te bekijken hoe jij het beste geholpen kan worden.
Je geeft aan dat als iemand echt gelukkiger wilt worden en zich persoonlijk wilt ontwikkelen, wantrouwen tegenover psychiaters en psychologen niet zwaar genoeg weegt. Je wilt daarmee dus aangeven dat alle gelukkige mensen die zichzelf ontwikkeld hebben dat aan een psycholoog of psychiater te danken hebben, en dat ongelukkige niet ontwikkelde mensen altijd een behandeling bij een psycholoog of psychiater nodig hebben?quote:Gevoelens van wantrouwen horen er ook bij. Maar als je écht gelukkiger wilt worden en je persoonlijk wilt ontwikkelen, dan weegt dat uiteindelijk zwaarder.
Maar het is me zo langzamerhand duidelijk dat jij dit allemaal niet snapt en ook de intentie niet hebt om iets van anderen aan te nemen. Of je kan het gewoon niet. Tja, als jij niet open wilt staan voor andere suggesties, dan houdt het op.
Maar waag het niet mij nog een keer van manipulatie te betichten! Omdat jij zo vaak hier jankt hoe moeilijk het allemaal is, probeer ik en andere mensen hier met je mee te denken hoe je uit de shit kan komen. Maar je wilt helemaal niet uit de shit komen, je wilt er nog verder in verzuipen. Je belazert mij en dan krijg ik godverdomme ook nog eens verweten dat ik jou manipuleer en je iets opdring.
En daar heb ik het nu dus moeilijk mee. Ik heb me voor de zoveelste keer weer ingelaten met mensen zonder een greintje zelfreflectie en inlevingsvermogen die alleen maar zuigen en negativiteit brengen.
Dit zal je vast ook allemaal wel niet begrijpen. Waarschijnlijk interpreteer je het alsof ik je kapot ga maken en verzin je er misschien ook bij dat ik ben ingehuurd door een psychiater met als opdracht op jou te pesten ofzo.
Gelukkig, dat is niet super snel maar ook niet dramatisch lang gelukkigquote:Op maandag 11 maart 2019 11:42 schreef ChildoftheStars het volgende:
Nee, ik heb niet lang hoeven wachten. Alleen het was eerst niet duidelijk wat er aan de hand was, totdat schizofrenie en bipolair naar boven kwam. Ik meldde me aan met eetstoornis. Toen was PTSS snel duidelijk en toen werd er vrij snel ontdekt dat ik schizofrenie en bipolair heb/ben. De eerste hulpclub heeft ongeveer drie maanden geduurd. Naar mijn nieuwe (meer specialistische) behandelaar heeft zes weken geduurd, maar tot die weken omwaren bleef ik bij mijn oude psych
Goed van je, hoe gaat het nu?quote:Op maandag 11 maart 2019 15:33 schreef LordofLeaves het volgende:
Ik hou het nog steeds vol! Al schreeuwt mijn hoofd om suiker en rotzooi, haha.
De exorcisme is gedaan door een heks in Drenthe. Niet door een kerk idioot.
Ben blij dat je hier nogmaals het verhaal over je moeder neerzet, ik begrijp nu wel beter waarom het belangrijk voor jou is dat mensen je advies om hulp te zoeken opvolgen. Het is wel goed beschreven van je hoe onlogisch het overkomt dat iemand geen hulp wil en tegenover anderen, ipv alleen tegen God zelf klaagt dat God geen hulp biedt. Ik ben het met je eens dat ze anderen daar niet mee moet lastigvallen. Maar als je moeder in God had geloofd, dan had jij haar ook onmogelijk kunnen overtuigen dat ze nooit daardoor geholpen gaat worden. Jij hoeft geen bewijs te leveren dat de therapie haar met zekerheid zal helpen om te geloven dat dit werkt maar zij moet wel bewijs leveren dat God met zekerheid bestaat. Wat ik wel begrijp dat moeilijk is is het feit dat iemand niet eens open staat voor een andere optie. Maar je moet ook open staan om de reden te begrijpen waarom iemand er niet voor open staat. Sta jij dat? Je zegt steeds van wel, maar nadat je jouw begrip hebt aangegeven ga je direct weer verder met wat voor jou de oplossing is. Ik begrijp wel dat het moeilijk is als mensen niet "gewoon" iets willen proberen. Maar zou jij dat zelf doen? Iets wat je absoluut niet wil, alleen omdat iemand anders het zegt?quote:Op maandag 11 maart 2019 21:45 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Het is een harde levensles
Wat hier gebeurt is ook heel bekend voor mij. Toen mijn ouders uit elkaar gingen, kreeg mijn moeder het daar heel moeilijk mee. Ze verwaarloosde zichzelf en ging veel drinken. Ergens snakte ze om aandacht en hulp, maar ze vertikte het om de stap te zetten om naar de huisarts te gaan. Zij had ook van die conclusies aangenomen dat alle psychologen zieleknijpers zijn.
Ik begrijp echt wel dat het heel moeilijk is de stap te zetten. Ik ben ook kampioen vermijden en heb zodoende behoorlijk wat kostbare tijd vergooid. Maar als je het zat bent om ongelukkig te zijn, dan zal je op den duur door die zure appel heen moeten bijten. Daarbij is de zure appel op zich minder zwaar dan alle ellende die je over je heen krijgt als je blijft vermijden.
De scheiding is nu bijna 30 jaar geleden en mijn moeder vertikt het nog steeds. Ik denk dat ze het heel moeilijk vindt om zich voor te kunnen stellen hoe haar leven eruit kan zien. Zij ziet alleen de dingen waar ze tegenop ziet, niet de dingen die haar leven kunnen verrijken.
Je zou het kunnen vergelijken met dat je moeder heel ziek is, maar ze kan behandeld worden met medicijnen. Maar zij blijft dogmatisch vasthouden aan de overtuiging dat God haar geneest en dat medicijnen des duivels zijn ofzo en daarom slikt ze die niet. Het is al moeilijk genoeg om te accepteren dat je moeder nooit beter gaat worden terwijl de oplossing binnen handbereik is, omdat ze er stellig voor kiest. Tel daarbij op dat elke keer dat je haar ziet je een enorme klaagzang over je heen krijgt hoe zwaar haar leven is en dat ze maar niet snapt waarom God haar geen oplossing biedt. En dan zeg je "Ma, die oplossing is er wel! Je kan beter worden door je te laten behandelen met medicijnen." En dan snauwt ze je boos af: "Nee! Medicijnen zijn des duivels! Ik wil er niks meer over horen!"
Maar wat zegt jouw therapeut nou dat jij moet doen in deze situatie om van je vervelende gevoel erover af te komen?quote:Op dinsdag 12 maart 2019 11:03 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Bij mijn moeder is het licht autisme. Maar daarbovenop zeult ze ook met een hoop emotionele problemen. Ze heeft zich in haar jeugd altijd alleen gevoeld. Dat ze niet kan praten over haar gevoelens, betekent niet dat ze die niet heeft. En ook niet dat ze geen behoefte heeft aan steun en aandacht.
Toen ze getrouwd was, had ze iemand om op terug te vallen. Mijn vader behandelde haar slecht, maar wat betreft bepaalde zaken zoals financiën was er iemand die voor haar zorgde. Mijn pa had uiteindelijk jarenlang een geheime verhouding. Nota bene in de periode dat mijn opa en oma (ouders van mijn moeder) stierven.
Dus ze werd bedrogen door haar partner die vervolgens van haar ging scheiden. En ze raakt in diezelfde periode haar beide ouders kwijt. Nogal logisch dat ze daar een behoorlijke klap door kreeg en daardoor jarenlang depressief van werd.
De jaren verstreken, maar zij kwam er maar niet uit. Veel mensen verweten haar dat ze haar best niet deed om wat van haar leven te maken. Dat deed ze overigens wel, want ze ging heel veel vrijwilligerswerk doen en afleiding zoeken. Maar daarmee alleen verwerk je zo'n scheiding niet. Je verwerkt zoiets vooral door je erover te bezinnen en te bedenken hoe je je leven weer gaat oppakken en zin gaat geven. Als je daar niet zo goed in bent, dan is het logisch dat je blijft hangen in dezelfde pijn.
Ze haalt haar veiligheid uit de dingen die vertrouwd voor haar zijn. Ook als dat nare ervaringen zijn. Daarin is ze totaal het tegenovergestelde van ik, want ik heb het juist nodig om nieuwe mogelijkheden en nieuwe perspectieven voor me te zien. Ik kan er niet tegen als alles hetzelfde blijft. En nog minder als ik voor me zie dat het ook nooit zou kunnen veranderen.
Het is bij mijn moeder de juiste balans zoeken om met haar om te gaan. Enerzijds weet ik dat ze de veiligheid van het bekende nodig heeft. Maar als ik aanvoel dat ze ergens mee zit waar ze niet over praat, weet ik dat het op den duur aan haar gaat vreten. Ik moet haar dan pushen om toch aan te gaan waar ze zo tegenop ziet. Dat vindt ze heel moeilijk, het geeft haar veel stress. Het is daarom wel knap dat ze het uiteindelijk toch probeert, ook al snapt ze niet waar ik naartoe wil. En als ik dan achteraf hoor dat ze het toch fijn vond dat ik haar geholpen heb en dat ze zich beter voelt, dan vind ik dat heel waardevol.
Maar het is toch met name vermoeiend om er elke keer mee te dealen. Elke keer die strijd en stress. Ik neem het haar niet kwalijk, maar wel de mensen in de omgeving die kortzichtig concluderen dat ze lui en ongemotiveerd is.
Bedankt voor jouw empathie en dat jij PabstBlueRibbon een steun in de rug geeft.quote:Op dinsdag 12 maart 2019 10:02 schreef Dunckie het volgende:
Hoop dat je het een beetje van je af kunt laten glijden. Je hebt erg je best gedaan, bent empathisch geweest en hebt goede adviezen gegeven. Meer kun je niet doen.
Geeninspiratie komt er hopelijk uiteindelijk wel. Hij/zij heeft 't moeilijk en is wellicht niet altijd fair momenteel. Hopelijk komt 't later en ziet hij/zij wat je hebt geprobeerd voor hem/haar te doen.
Laat je niet uit 't veld slaan, je levert fantastische bijdragen hier.
Vannacht was ik weer gewoon om half 3 wakker, zoals standaard. Dus hopen dat het beter slapen nog gaat komen.quote:Op maandag 11 maart 2019 18:50 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Dat heb ik ook gehad. Haalt een hoop prikkels weg. Je gaat er zeker goed op slapen.
En daarna kon je helemaal niet meer in slaap komen?quote:Op dinsdag 12 maart 2019 16:51 schreef Burner82 het volgende:
Vannacht was ik weer gewoon om half 3 wakker, zoals standaard. Dus hopen dat het beter slapen nog gaat komen.
Daarna draai ik me om, doezel een beetje, tot het 20 minuten later is. Tot een uur of 5.quote:Op dinsdag 12 maart 2019 18:40 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
[..]
En daarna kon je helemaal niet meer in slaap komen?
Dosis verhogen.quote:Op dinsdag 12 maart 2019 16:51 schreef Burner82 het volgende:
[..]
Vannacht was ik weer gewoon om half 3 wakker, zoals standaard. Dus hopen dat het beter slapen nog gaat komen.
Heftig verhaal. Denk je dat er ooit nog verbetering in de hele situatie komt?quote:Op dinsdag 12 maart 2019 11:03 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Bij mijn moeder is het licht autisme. Maar daarbovenop zeult ze ook met een hoop emotionele problemen. Ze heeft zich in haar jeugd altijd alleen gevoeld. Dat ze niet kan praten over haar gevoelens, betekent niet dat ze die niet heeft. En ook niet dat ze geen behoefte heeft aan steun en aandacht.
Toen ze getrouwd was, had ze iemand om op terug te vallen. Mijn vader behandelde haar slecht, maar wat betreft bepaalde zaken zoals financiën was er iemand die voor haar zorgde. Mijn pa had uiteindelijk jarenlang een geheime verhouding. Nota bene in de periode dat mijn opa en oma (ouders van mijn moeder) stierven.
Dus ze werd bedrogen door haar partner die vervolgens van haar ging scheiden. En ze raakt in diezelfde periode haar beide ouders kwijt. Nogal logisch dat ze daar een behoorlijke klap door kreeg en daardoor jarenlang depressief van werd.
De jaren verstreken, maar zij kwam er maar niet uit. Veel mensen verweten haar dat ze haar best niet deed om wat van haar leven te maken. Dat deed ze overigens wel, want ze ging heel veel vrijwilligerswerk doen en afleiding zoeken. Maar daarmee alleen verwerk je zo'n scheiding niet. Je verwerkt zoiets vooral door je erover te bezinnen en te bedenken hoe je je leven weer gaat oppakken en zin gaat geven. Als je daar niet zo goed in bent, dan is het logisch dat je blijft hangen in dezelfde pijn.
Ze haalt haar veiligheid uit de dingen die vertrouwd voor haar zijn. Ook als dat nare ervaringen zijn. Daarin is ze totaal het tegenovergestelde van ik, want ik heb het juist nodig om nieuwe mogelijkheden en nieuwe perspectieven voor me te zien. Ik kan er niet tegen als alles hetzelfde blijft. En nog minder als ik voor me zie dat het ook nooit zou kunnen veranderen.
Het is bij mijn moeder de juiste balans zoeken om met haar om te gaan. Enerzijds weet ik dat ze de veiligheid van het bekende nodig heeft. Maar als ik aanvoel dat ze ergens mee zit waar ze niet over praat, weet ik dat het op den duur aan haar gaat vreten. Ik moet haar dan pushen om toch aan te gaan waar ze zo tegenop ziet. Dat vindt ze heel moeilijk, het geeft haar veel stress. Het is daarom wel knap dat ze het uiteindelijk toch probeert, ook al snapt ze niet waar ik naartoe wil. En als ik dan achteraf hoor dat ze het toch fijn vond dat ik haar geholpen heb en dat ze zich beter voelt, dan vind ik dat heel waardevol.
Maar het is toch met name vermoeiend om er elke keer mee te dealen. Elke keer die strijd en stress. Ik neem het haar niet kwalijk, maar wel de mensen in de omgeving die kortzichtig concluderen dat ze lui en ongemotiveerd is.
Goed, dag twee ging beter dan gisteren.quote:Op dinsdag 12 maart 2019 14:31 schreef geeninspiratie1235 het volgende:
Goed van je, hoe gaat het nu?
Grappig, hoe kom je bij een heks in Drenthe dan? Het was gewoon een kennis of zo?[..]
Ik kan nog wel een aardig tarot kaartje leggenquote:Op dinsdag 12 maart 2019 18:53 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Goed, dag twee ging beter dan gisteren.Hoe ik bij die heks kwam? Via via. Ik wordt omringt door bijzondere mensen.
Ik trek nu eenmaal dat soort figuren aan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |