Dat hoeft niet aangezien de Belastingdienst die informatie automatisch van de gemeente krijgt, ook te meer omdat ZIJ zelf ook huurtoeslag kreeg in haar eigen woning.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 01:33 schreef houdjemond het volgende:
Heb je toen op 1 september gemeld bij de BD dat je ex niet meer bij je woonde?
Eh, dat moet dus wel. Nooit denken dat er bij de overheid iets automatisch gaat (behalve het innen van boetes)quote:Op vrijdag 11 januari 2019 01:38 schreef TechnoCat het volgende:
[..]
Dat hoeft niet aangezien de Belastingdienst die informatie automatisch van de gemeente krijgt, ook te meer omdat ZIJ zelf ook huurtoeslag kreeg in haar eigen woning.
En dit.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 07:21 schreef egeltje1985 het volgende:
De Belastingdienst is dus niet verkeerd bezig, maar het pakt in jouw situatie verkeerd uit. Daar kun je weinig mee.
Fiscale partners maakt niet uit in dit geval, voor de huurtoeslag telt het inkomen van alle medebewoners mee.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 07:31 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
Iets met fiscale partners.
[..]
En dit.
Toeslagen altijd zelf doorgeven bij wijzigingen via mijn toeslagen.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 01:38 schreef TechnoCat het volgende:
[..]
Dat hoeft niet aangezien de Belastingdienst die informatie automatisch van de gemeente krijgt, ook te meer omdat ZIJ zelf ook huurtoeslag kreeg in haar eigen woning.
Ik had ook deze situatie helemaal niet verwacht dat de Belastingdienst haar volledige jaarinkomen zou meetellen voor de bepaling van de huurtoeslag. Ze hebben inkomen meegerekend van mijn ex die vanaf 1 september 2017 niet meer bij mij woonde. Dat kan toch niet??
Ik begrijp het voorbeeld nietquote:Op vrijdag 11 januari 2019 02:47 schreef Desmosedici het volgende:
https://www.belastingdien(...)rtner-of-medebewoner
Ik dacht al dat ik het eerder gevraagd had, maar ik kon er ook niet helemaal meer een peil op trekken. Toch wel dus.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 06:24 schreef LeTourdeFrance het volgende:
Vraag het aan de TS van dit topic:
WGR / Belastingdienst telt volledig jaarinkomen van ex mee
Oke, dan zou de Belastingdienst dus 8 maanden moeten tellen, 8 x 1340. Maar ze tellen gewoon 12 x 1340 + die 4 x 940 van mij. Oh ps. mijn fout in de TS, alle bedragen zijn netto.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 07:21 schreef egeltje1985 het volgende:
Het jaarinkomen van je ex telt mee over de periode dat je samenwoonde. Net zoals jouw jaarinkomen meetelt over het hele jaar. In welke maanden dat is verdiend maakt niet uit.
De Belastingdienst is dus niet verkeerd bezig, maar het pakt in jouw situatie verkeerd uit. Daar kun je weinig mee.
Nee je begrijpt het niet goed, het hele jaarinkomen van alle medebewoners telt mee, in de maanden dat ze bij je wonen. Dus stel, jaarinkomen van je ex is 20000 en ze vertrekt in augustus. Jouw jaarinkomen is 5000 en je woont er het hele jaar. Dan wordt je huurtoeslag van januari tot en met augustus berekend voor 2 personen, met het verzamelinkomen van 25000. En vanaf september voor 1 persoon, met een inkomen van 5000.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 12:21 schreef TechnoCat het volgende:
[..]
Ik dacht al dat ik het eerder gevraagd had, maar ik kon er ook niet helemaal meer een peil op trekken. Toch wel dus.![]()
[..]
Oke, dan zou de Belastingdienst dus 8 maanden moeten tellen, 8 x 1340. Maar ze tellen gewoon 12 x 1340 + die 4 x 940 van mij. Oh ps. mijn fout in de TS, alle bedragen zijn netto.
Dat mijn inkomen over het hele jaar voor DEZE WONING meetelt is logisch, immers ik woonde hier geheel 2017. Mijn ex partner daar in tegen niet. Die was officieel uitgeschreven op 1 september 2017. Het inkomen, maar ook de samenstelling van het huishouden veranderde op 1 september, maar op zo'n manier dat dit eigenlijk geen invloed zou moeten hebben op de huurtoeslag.
Even een gek voorbeeld. Stel. Ik woon in 2019 het hele jaar alleen. Ik zit dan nog het hele jaar in de bijstand (hoop het niet), en dan komt er vervolgens iemand tijdelijk een week bij me wonen, maar die wel ENORM veel verdiend. Even puur theoretisch. Stel een hele goede vriend of vriendin die even tijdelijk onderdak zoekt, puur theoretisch, zal niet snel gebeuren, maar goed, stel deze persoon verdiend per week 15.000 euro, en komt bij mij officieel op adres voor 1 week en zwaait na 1 week weer af. Die persoon geeft mij bv. 100 euro als dank voor de tijdelijke opvang en 'beste maar weer'. Zou het dan zo krom zijn dat de Belastingdienst het inkomen van die persoon over die ene week zou gaan meetellen en ik dan vervolgens alle huurtoeslag van dat jaar weer terug kan betalen? Dan valt dat op mij? Terwijl ik nog niet eens dat inkomen had.
Ik was niet eens fiscale partners met mijn ex.
quote:Als u of uw ex verhuist, geeft u dat door aan de gemeente. Wij krijgen de verhuizing automatisch door. Hierna tellen we uw ex niet meer mee voor uw huurtoeslag.
quote:En alles is dan geregeld?
Niet alles. We passen uw toeslag aan uw nieuwe situatie aan. Maar misschien zijn er meer veranderingen die u aan ons moet doorgeven. Ook moet u zelf een toeslag aanvragen als u daar recht op krijgt.
Volgens mij is het probleem ook juist de periode van jan-aug. Doordat ze gezamenlijk in sep-dec meer zijn gaan verdienen, komt het jaarinkomen hoger uit. Hierdoor is de toeslag in jan-aug te hoog geweest.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 13:29 schreef _serial_ het volgende:
Ik snap TS wel een beetje
Bron:
https://www.belastingdien(...)/wij-gaan-uit-elkaar
https://www.belastingdien(...)rtoeslag_ex_verhuist
Daar wordt vermeld dat de toeslag situatie aangepast wordt door de belastingdienst na melding bij de gemeente.
[..]
[..]
En dus ook als die ex (met een jaarinkomen van 200.000) pas vanaf 1 september een baan heeft gevonden (en in de periode januari - augustus) niets verdiende?quote:Op vrijdag 11 januari 2019 13:09 schreef egeltje1985 het volgende:
[..]
Nee je begrijpt het niet goed, het hele jaarinkomen van alle medebewoners telt mee, in de maanden dat ze bij je wonen. Dus stel, jaarinkomen van je ex is 20000 en ze vertrekt in augustus. Jouw jaarinkomen is 5000 en je woont er het hele jaar. Dan wordt je huurtoeslag van januari tot en met augustus berekend voor 2 personen, met het verzamelinkomen van 25000. En vanaf september voor 1 persoon, met een inkomen van 5000.
Echter bij de Belastingdienst vergeten ze dan dat wel met 2 personen! waren in 1 huishouden. We zaten met z'n tweeën met haar inkomen net 50 euro onder wat een 2 persoons huishouden normaal gesproken van de Sociale Dienst zou krijgen. Dus op basis van dat hadden we recht op de volle huurtoeslag. Later toen zij uitgeschreven was, kon ik alsnog wel naar de gemeente voor een volledige bijstanduitkering en bleef de Huurtoeslag gewoon gelijk. Qua inkomen zat ik het hele jaar door feitelijk op hetzelfde niveau. 1340 netto met z'n tweeën of 940 netto alleen komt ongeveer op hetzelfde neer. Het lijkt misschien minder met z'n tweeën maar al je lasten zijn exact 2x zoveel, zodoende.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 13:32 schreef snabbi het volgende:
Volgens mij is het probleem ook juist de periode van jan-aug. Doordat ze gezamenlijk in sep-dec meer zijn gaan verdienen, komt het jaarinkomen hoger uit. Hierdoor is de toeslag in jan-aug te hoog geweest.
Ook dan. Dat zal zo zijn bedacht om fraude te voorkomen, pakt alleen in dit geval vervelend uit.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 14:24 schreef Physsic het volgende:
[..]
En dus ook als die ex (met een jaarinkomen van 200.000) pas vanaf 1 september een baan heeft gevonden (en in de periode januari - augustus) niets verdiende?
Bij de belastingdienst valt niets te halen, dan kun je nog eerder op redelijkheid van je ex hopen en het haar aan jou laten terugbetalen aangezien het door haar inkomen komt dat jij moet terug betalen...quote:Op vrijdag 11 januari 2019 16:20 schreef TechnoCat het volgende:
Maar goed, even in het algemeen, wat denken jullie? Is het iets om er een zaak van te maken of is het verloren tijd tegen de Belastingdienst? Want de Belastingdienst is geen makkelijk te bestrijden orgaan en als die hun eigen regels volgen, wat kan een rechter hier verder aan veranderen?
Niet dat ik schuw ben om ze voor de rechter te slepen, maar dan moet ik eigenlijk wel eerst een advocaat hebben die verstand heeft van Belastingtechnische zaken en die moet mij eerst informeren of het allemaal wel klopt. Jullie zijn natuurlijk ook geen juristen, dus ehmm. Tja, doen of niet doen?
Eén voordeel van in de bijstand zitten is, juridische procedures starten kost mij helemaal niets.
Mijn ex is een borderliner en die hoef ik ook nooit weer te zien. Als ik die al zou aanspreken over dit onderwerp dan ontploft de halve stad waarin ze woont. Nee laat maar. Het is ook al gebeurt, de 1000 euro is ook allang betaald, maar ik vind het gewoon zuur en nogal krom zoals de Belastingdienst dit redeneert en het allemaal bij mij neerlegt. Hele jaar door op bijstandsniveau geleefd en dan vervolgens meer dan de helft van de huurtoeslag weer terugvorderen. Van iemand die in de bijstand zit? Ik krijg nu die huurtoeslag ook gewoon. Het zou overigens wat zijn als ik bv. halverwege het jaar een baan krijg, en dat mijn jaarinkomen dan vervolgens dan zodanig wordt dat ik voor 6 maanden aan huurtoeslag moet terugbetalen. Nee, die regel is best wel krom en de Belastingdienst moet eigenlijk kijken naar de maand situatie, niet naar een heel jaar. Maar goed, wie ben ik?quote:Op vrijdag 11 januari 2019 16:37 schreef ender_xenocide het volgende:
Bij de belastingdienst valt niets te halen, dan kun je nog eerder op redelijkheid van je ex hopen en het haar aan jou laten terugbetalen aangezien het door haar inkomen komt dat jij moet terug betalen...
Ik snap je punt wel. Jij kijkt naar het maandinkomen en de ontwikkeling van maand tot maand. De belastingdienst naar het jaarinkomen. Het verschil is dat de belastingdienst niet kijkt naar wanneer dat geld verdiend is.quote:Op vrijdag 11 januari 2019 16:12 schreef TechnoCat het volgende:
[..]
Echter bij de Belastingdienst vergeten ze dan dat wel met 2 personen! waren in 1 huishouden. We zaten met z'n tweeën met haar inkomen net 50 euro onder wat een 2 persoons huishouden normaal gesproken van de Sociale Dienst zou krijgen. Dus op basis van dat hadden we recht op de volle huurtoeslag. Later toen zij uitgeschreven was, kon ik alsnog wel naar de gemeente voor een volledige bijstanduitkering en bleef de Huurtoeslag gewoon gelijk. Qua inkomen zat ik het hele jaar door feitelijk op hetzelfde niveau. 1340 netto met z'n tweeën of 940 netto alleen komt ongeveer op hetzelfde neer. Het lijkt misschien minder met z'n tweeën maar al je lasten zijn exact 2x zoveel, zodoende.
Als je jaarinkomen dan boven de 22700 komt, dan is het antwoord jaquote:Op vrijdag 11 januari 2019 16:43 schreef TechnoCat het volgende:
Het zou overigens wat zijn als ik bv. halverwege het jaar een baan krijg, en dat mijn jaarinkomen dan vervolgens dan zodanig wordt dat ik voor 6 maanden aan huurtoeslag moet terugbetalen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |