abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 26 oktober 2018 @ 21:26:42 #1
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182762434
Welkom in het Peutertopic!!



... en weer verder!
pi_182762508
Zo leuk als dat soort mensen even de tijd nemen voor een geinteresseerde peuter! J mocht laatst (toevallig ook bij de Lidl) even ín de ambulance kijken.

De laatste tijd rommelde J alleen maar met de Duplo, dud ik had het een paar weken weggezet en nu had ik een plannetje bedacht om weer leuk spel te stimuleren. J heeft de halve middag met de trein over het spoor gereden om poppetjes van het ene (zelfgebouwde) naar het andere (door mij gebouwde) station te brengen O+
pi_182762518
Ik vraag mij af wat ze daar ook bij de lidl deden, behalve een rondje parkeerterrein en weer terug. Ze hadden niet bepaald haast ofzo :') maar echt probs voor de politie hier, vorig jaar toen ze hier in de straat reden stopten ze ook al voor L en deden ze de lichten even aan.

Je kan je voorstellen waar L het de hele avond over had. Auto, sjemme, lidl sjiesjieauto tatuta.

En toen man thuis kwam vloog hij erheen met z'n sleutelhanger.
pi_182762561
Wat gaaf zeg, als zulke mensen dat doen voor peuters. Ik kan daar ook altijd zo van genieten O+
  vrijdag 26 oktober 2018 @ 21:42:50 #5
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_182762734
Ik zie mijn kind omschreven in de OP? ^O^
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  vrijdag 26 oktober 2018 @ 21:43:39 #6
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182762751
Ja hè? :D Ik vond 'm ook wel treffend.
pi_182768401
quote:
10s.gif Op vrijdag 26 oktober 2018 21:42 schreef Molo het volgende:
Ik zie mijn kind omschreven in de OP? ^O^
Nou, inderdaad...
Gisteravond in bed (na een drukke dag, na een nacht met 3 uur slaap, ik was kapot!) was Sjaak allemaal aan het springen, wilde niet luisteren, deed me steeds (per ongeluk) pijn... Net toen ik inademde om boos te worden, draaide hij zich om en zei: “Ik hou van jou mama” en gaf me een kusje op mijn buik O+ . De eikel, toen kon ik niet meer boos zijn.

Vrouw is in Amerika, ze vertrok dinsdag. De afgelopen 4 nachten heb ik in totaal iets van 13 uur geslapen. Sjaak is hartstikke onrustig, plast in bed, heeft het koud/warm, komt bij mij in bed kruipen (hij slaapt in zijn bed naast mijn bed) en dan slaap ik niet meer... Ik heb echt zo’n respect voor alleenstaande moeders, want ik vind het na 4 dagen al loodzwaar! Who am I kidding, ik vond het donderdagochtend al zwaar. Nog maar 10 dagen...

En vannacht gaan we weer naar wintertijd, dus dan worden we morgen weer om 5.15u wakker -O-
  zaterdag 27 oktober 2018 @ 14:57:25 #8
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182773012
Hopelijk gaan de komende 10 dagen wat beter, MevrC :')

Voor zijn middagslaapje neerleggen is momenteel een hele onderhandeling, want hij wil NIET. Als hij dan eindelijk ligt, blijft hij gerust nog heel lang ouwehoeren. Zo ligt hij dus nu al een uur lang van alles heel hard te vertellen :D

Er heerst om ons heen trouwens een heuse babyboom en zo hebben we elke week wel een kraambezoek. Max doet echt heel goed zijn best met de namen en weet ze goed te onthouden en te reproduceren tijdens de visite. Die arme jongen moet wel niet denken: hoeveel nog te gaan?

En het is stil *O*
pi_182778738
Oef sterkte mevrouw cactus.

Ik heb Emmy er later in gelegd en hoop dat ze (ik) zo geen last heeft van de wintertijd. Maar het is vast niet zo eenvoudig :')

Check mijn loveable creature
Niet quoten
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 8% gewijzigd door Arja op 28-10-2018 00:45:41 ]
pi_182779370
Emmy O+
pi_182779661
Arja is ze al uitgehuwelijkt? Wat een mooi meisje O+

L is met dank aan de wok ook een uur later naar bed gegaan. Kind heeft meer gegeten dan ik _O- meer pannenkoek? Eigen bord paar keer bijgevuld en dan ook nog alles van ons proeven :')
pi_182781454
Bwoh MevrC dat vind ik wel zwaar :X (ik kan echt niet tegen te weinig slaap), ik hoop van harte dat de komende dagen snel heel veel beter gaan!

Die lach Arja! O+

Wintertijd faal hier, niet bij stilgestaan en dus niet actief iets mee gedaan. Misschien als we er gewoon relaxt ingaan.. fingers crossed. Ik laat nog wel weten of de ‘let’s just roll with it’ tactiek gewerkt heeft ;).
pi_182782054
Hupje en Nazil, leuk van de hulpverleningsvoertuigen.

Arja, wat een prachtig snoetje toch O+ .

MwCactus, :*. Niks aan hè, als je partner in het buitenland is.

Quoi, jij schrijft altijd zo leuk en liefdevol over jullie jongetje. Tof is dat.

Wintertijd: Twix lag er een half uurtje later in dan normaal. Maar hij heeft ‘Sam het schaap’ op zijn kamer en wij verzetten dat beest in het weekend altijd al van 6.30 uur naar 7.00 uur op zaterdag en 7.30 uur op zondag. Evil als wij zijn ;). En dat pikt hij prima. Dus ik verwacht weinig problemen. Hij sliep een half uurtje later en Sam gaat morgen om 7.00 uur nieuwe tijd aan.
pi_182782520
Sterkte MwC. Hopelijk gaat het vannacht beter en hebben jullie weinig last van de wintertijd!

Leuke foto Arja! O+

A heeft een fijne verjaardag gehad! 'S ochtends had ik cadeautjes voor haar. Ze had alles uitgepakt en we zaten met zijn tweetjes te spelen, toen ze me ineens knuffelde en "Dankjewel mama" zei. Je kon me opvegen O+ :'( O+
Rest van de dag hebben we samen rustig aan gedaan (taart gehaald e.d.) en in de avond naar opa+oma waar ze weer verwend is met cadeaus. Ik mis het op zulke momenten wel dat ik geen partner heb. En voor A vond ik het bestwel erg jammer dat we geen andere kindjes in de familie hebben en ik ook geen vrienden heb met kinderen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Volgend jaar is A weer wat groter (lees: 'zelfstandiger') en kan ik een feestje organiseren in een speelhal o.i.d. met kinderen van de opvang/school :)
  zondag 28 oktober 2018 @ 01:05:53 #15
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_182784734
Fijn dat ze de verjaardag zo heerlijk vond Aerenia! Klinkt heel erg lief en warm zo

Kind hier zit na een nachtmerrie op schoot bij me beneden.
Wilde net koffie drinken zei ze :')
Nou ja, niet dat we vaste structuur qua opstaan hebben in het weekend, maar ik denk dat ze vast wat langer blijft liggen dan morgenochtend.
Prrrrrrima!

Ik was met vrienden uit eten vanavond, Koos zou met die kleine thuis blijven (want te laat voor haar om mee te gaan enzo).
En besloot dat hij geen zin had om te koken en is ook uit eten gegaan. Zijn ze met zijn tweetjes vlak bij huis bij de Beren sateh gaan eten _O- _O_
Held die vent van mij, en mijn dochter ook natuurlijk _O_ O+
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  Manager PR/Moderator zondag 28 oktober 2018 @ 02:11:08 #16
269689 crew  Viv
pi_182786076
Ik heb ook een peuter! w/

Eentje die sinds een paar weken loopt en nu heel nonchalant doet alsof ze nooit anders gedaan heeft, die heel graag zingt, danst en (onze) muziek luistert, die veel kusjes geeft en ontvangt, die meestal heel vrolijk is en soms heel hysterisch, die een groot fan is van hijskranen en LP-spelers (gemeenschappelijke deler: "draaien") en die me steeds weet te verbazen hoe wijs ze al is. O+

Recent voorbeeld: wij hebben zo'n grote berg letter/cijfer-bakvormpjes van AH en ik wees 1x haar voorletter aan en zei dat die van haar was. Sindsdien pakte ze consequent die letter eruit en zegt ze "van ZZ". Inmiddels is dit truukje uitgebreid met de voorletter van haar vader, moeder, tante en met die van onze katten (inclusief bezorgservice :D ), en met letters in een andere context (zoals op speelgoed of mijn T-shirt). :o



Oh, en ik noteerde dit weekend zoveel mogelijk woorden/dierengeluiden/namen die ze zelf consequent gebruikt (dus niet wat ze alleen papegaait), kwam ik op meer dan 200 uit. :o :o
pi_182786577
Aerenia, dat klinkt als een heerlijke verjaardag voor A!
Wel een :* voor je spoiler.

ZZ _O_ wat knap van die lettervormen!

S. heeft deze week een puzzel van 24 en van 50 stukjes gekregen van zijn tante en die kan hij met vrijwel geen hulp helemaal zelf leggen :o

Wintertijd, S. wilde er geloof ik niet zo moeilijk over doen, dreumesbroer wel. En toen was het bijna 7 uur en spuugde S. ons bed onder. Dus, oververmoeide dreumes beneden en S. ligt sneu onder een dekentje tussen ons in, want dat was heel belangrijk O+
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_182786584
Molo, ik word altijd helemaal week van papa’s die zo gezellig met hun kind(eren) iets ondernemen. Heerlijk toch, met z’n 2 uit eten.
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
  zondag 28 oktober 2018 @ 07:26:26 #19
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182786604
Wat lief, die letter O+ Lekker des peuters allemaal Vivi, heerlijk!

Ik deed donderdag wat Koos deed. SuperKoos ^O^ Misschien had ze vannacht dan ook wel dorst? Hier was dat afgelopen nacht wel het geval btw (“MELLLLLK!”) na 2 borden curry.
pi_182786869
Vanmorgen was het 4.49u nieuwe tijd toen Sjaak aankondigde naar beneden te willen gaan -O- . Dat was nadat hij al 2 uur had liggen woelen (en ik dus al 2 uur wakker lag). Hij moest van mij in bed blijven en rond 6.15u vielen we weer in slaap om nog een uurtje te slapen. :O

Vivi, welkom en nog gefeliciteerd met je peuter! Wat tof van dat lopen, alsof ze nooit anders gedaan heeft.

Aerenia, gefeliciteerd met jouw A ook!

LeSage, beterschap voor je S.
  zondag 28 oktober 2018 @ 08:33:59 #21
360012 Shopaholic1984
Girls just wanna have fun!
pi_182787083
Hier was het 5:49. Nog steeds te vroeg. Afgelopen jaren geen last gehad, omdat het toen nog uitslapers waren. Sliepen gerust tot half 9/9 uur. Maar sinds hun 3e verjaardag is het tussen 6 en 7.
Verder lees ik hier alle verhalen, maar post weinig.
Ik heb met je te doen MevrC, zo weinig slaap is killing!
pi_182787388
Gefeliciteerd Aerenia en en Vivi!

Sneu van het spugen, LeSage. Ik vind het altijd zo zielig als ze moeten spugen (ook een beetje voor mezelf, want de eerste spuugsessie is eigenlijk altijd over mij heen).

Sterkte Cactus! 4.49 uur is echt veel te vroeg. Het wordt ook moeilijker als je gewend bent om de taken dan te verdelen en dat nu niet kan.
pi_182787754
Wij hebben gisteren Sam het schaap binnen gekregen (O komt sinds 1,5e week zelf zijn kamer uit als hij denkt dat het tijd is. En dat was dus ook al eens om 22:30 of 3:00 uur). Maar bij dat schaap instellen hebben wij dus even niet nagedacht over wintertijd, dus om 6:30 nieuwe tijd stond O mega enthousiast naast het bed dat het schaap groen was en papa mee moest kijken (het was gelukkig mijn uitslaapdag). Niet heel slim dus :')

Klinkt als een fijne verjaardag Aerenia! En bedenk je ook dat zij niet anders gewend is he, zij mist die grote kringverjaardagen waarschijnlijk niet eens als ze ze niet kent. Ik denk dat O zo'n verjaardag zelfs veel leuker had gevonden afgelopen jaar.

Welkom en gefeliciteerd vivi *O* Wel knap dat ze al die letters al kent!

Arja, wat een mooie meid heb je! Echt een lief gezichtje heeft ze!

MwC, kun je hem vanmiddag dan nog wel op bed leggen als hij zo weinig geslapen heeft? Of pikt hij dat niet meer? Hier lukt dat soms nog wel ter compensatie.
pi_182787843
Dat lijkt me heel zwaar, zo weinig slaap! Heeft Sjaak er zelf geen last van?

Hier was het 6.49, precies een uur eerder dan normaal dus. Maar nog prima te doen.

Wat een leuke verjaardag voor A, Aerenia! En wat lief van het bedanken O+
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Welkom Vivi! En heel knap van de letters :)

Wat een mooie meid Arja!

Molo wat goed van Koos! N vindt uit eten ook leuk, we doen het wel eens samen als papa er niet is. Maar ze is ook wel eens met papa uit eten geweest. Sowieso leuk, vaders die veel met de kinderen doen O+

Beterschap LeSage! En wat knap van de puzzels :o N is nu eindelijk geïnteresseerd in puzzels, maar ik moet altijd wel helpen, zelfs bij 6 stukjes nog...
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_182790757
Hier was het 5.15 nieuwe tijd, beide dus. Ik heb ze toen maar in N.'s bed gemikt met mijn telefoon + YouTube. *)

Tevens hoi :W Ik kom niet echt aangehaakt met twee mini's en een fulltime baan, maar lees wel mee. Welkom nieuwe peuters!

N. is inmiddels zo goed als 3,5 en zo wijs. O+ Ze puzzelt 100 stukjes, fietst sinds de zomervakantie los en loopt de hele dag het alfabet op te ratelen en te doen alsof ze klok kan kijken. _O- Volgens mij is ze al best toe aan school, maar op het kdv heeft ze zulke dikke buddies dat het daar nog prima gaat. Ik vrees dat ik wel wat tranen zal moeten laten als de tijd om daar afscheid te nemen er is. :'(
  zondag 28 oktober 2018 @ 13:20:38 #26
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182791260
Ik dacht totaal niet na over de wintertijd, maar toevallig lag Max er laat in gister. Hij werd dus lekker een uurtje later wakker ^O^

@Selvaria: Tof dat ze het nog zo fijn heeft én toe is aan de basisschool! Het ideale scenario! Misschien gaan haar vriendjes/vriendinnetjes ook wel naar school dan?
Hey en bevalt het fulltime werken goed? Is je vriend dan wat minder gaan werken of is het nu volle bak opvang?
pi_182792268
Fulltime werken bevalt oké. Het was niet mijn eerste keuze, maar de vacature was nu eenmaal zo en ik wilde heel graag op deze school werken. Mijn man werkt nu drie dagen, dus ze gaan er ook drie naar de opvang. Haar vriendjes gaan ook tussen januari en mei naar school, maar waarschijnlijk naar andere scholen, aangezien de opvang niet heel dicht bij onze eerste keus zit.
  Manager PR/Moderator zondag 28 oktober 2018 @ 16:06:10 #28
269689 crew  Viv
pi_182794675
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 13:20 schreef Quoi het volgende:
Ik dacht totaal niet na over de wintertijd, maar toevallig lag Max er laat in gister.
Hier hetzelfde, ik trap nog ieder jaar in die "oh fijn, langer opblijven en/of langer slapen"-val bij de switch naar wintertijd. :') Dit keer viel het dus per ongeluk mee!
pi_182794887
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 09:02 schreef Cholula het volgende:
Gefeliciteerd Aerenia en en Vivi!

Sneu van het spugen, LeSage. Ik vind het altijd zo zielig als ze moeten spugen (ook een beetje voor mezelf, want de eerste spuugsessie is eigenlijk altijd over mij heen).

Sterkte Cactus! 4.49 uur is echt veel te vroeg. Het wordt ook moeilijker als je gewend bent om de taken dan te verdelen en dat nu niet kan.
Ik ook voor mezelf, want de eerste kots gaat altijd in ons bed, het liefst een dagje na het verschonen. Dat spuugt gewoon veel lekkerder, vers beddengoed :')
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_182795035
quote:
1s.gif Op zondag 28 oktober 2018 16:16 schreef LeSage het volgende:

[..]

Ik ook voor mezelf, want de eerste kots gaat altijd in ons bed, het liefst een dagje na het verschonen. Dat spuugt gewoon veel lekkerder, vers beddengoed :')
Hier wordt voornamelijk door mij gespuugd en dat doe ik altijd op het toilet. Frits spuugt heel zelden, maar als hij het doet dan wel als mijn man er niet is. Mijn man is ook weleens door een spuugsessie heen geslapen en dan vragen of ik wat rustiger kan doen bij het schoonmaken/opruimen. _O-
pi_182795348
Tipje voor de zondagmiddag: bewaar een schoenendoos, knip er wat ramen en een deur in en scheur een A4-tje kapot. Die A4 is het stro en met wat diertjes van 50 cent van de action heb je een prachtige boerderij en is je kind weer een tijdje zoet.
pi_182798815
Hai vivi :W
Feli en welkom! Wat heeft ze veel geleerd in korte tijd O+

Cholula en is hij nog steeds je man _O-
pi_182798918
Klinkt fantastisch, Nazil!

Nog altijd mijn man, Arja. Hij wordt niet zo snel wakker en hij had mijn eerdere wekpogingen professioneel genegeerd. Toen hij begreep wat er aan de hand was, kwam hij helpen.
  zondag 28 oktober 2018 @ 19:52:53 #34
327807 Mariposas
יה&#14
pi_182799362
Die Sam het schaap heb ik ook gekocht nav de lyrische verhalen hier. Nou, mijn peuter heeft er echt schijt aan. :') Ik heb het inmiddels maar opgegeven.
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_182799568
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 19:52 schreef Mariposas het volgende:
Die Sam het schaap heb ik ook gekocht nav de lyrische verhalen hier. Nou, mijn peuter heeft er echt schijt aan. :') Ik heb het inmiddels maar opgegeven.
Dit precies.
pi_182799766
Mijn inmiddels peuter had ook Sam. "Oh leuk knoppies mamaaaamaammaaaa kiiiiijk"
  zondag 28 oktober 2018 @ 20:07:14 #37
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_182799837
Wat is Sam het schaap?
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_182799880
quote:
1s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:07 schreef Molo het volgende:
Wat is Sam het schaap?
Miskoop van het jaar.

Een schaap dat je kind zogenaamd in bed houdt. Trap. er. niet. in.
  zondag 28 oktober 2018 @ 20:10:36 #39
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_182799960
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:08 schreef Roomsnoes het volgende:

[..]

Miskoop van het jaar.

Een schaap dat je kind zogenaamd in bed houdt. Trap. er. niet. in.
:D

Geloof ook idd niet dat zoiets haar tegen zou houden nee :D
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_182799985
Als mijn kind het bed uit wil, dan houdt niemand hem tegen. Zeker geen schaap. Het is vooral teleurstellend dat ik ook uit bed gehaald wordt door hem. :')

Al mag ik sinds een paar weken soms blijven liggen, dan mag mijn man mee. :s)
pi_182800027
"Oh, het lampje is rood. Dan ga ik even zelfstandig een boekje lezen en wachten tot het lampje groen wordt" - zei geen enkele peuter ooit.

5.59 sharp, elke dag: maaamaaa. mamma! maaaaamaaaaaa
  zondag 28 oktober 2018 @ 20:13:39 #42
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_182800063
Oh dat valt hier allemaal wel mee maar ze heeft dan ook net zo weinig ritme als ik O+

Heb ik zin in uitslapen, leg ik haar gewoon wat later op bed in de avond.

Gaat niet altijd goed, maar doorgaans geen klachten
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_182800971
Sam het Schaap zou alleen maar werken als het schaap 50 kg zou wegen en op mijn kind zou gaan liggen als hij uit bed wil.
  zondag 28 oktober 2018 @ 20:47:11 #44
327807 Mariposas
יה&#14
pi_182801372
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:38 schreef MevrouwCactus het volgende:
Sam het Schaap zou alleen maar werken als het schaap 50 kg zou wegen en op mijn kind zou gaan liggen als hij uit bed wil.
Of als een soort kooi om het bed dat open springt als het tijd is. :P
Maar dan nog, peuter zou waarschijnlijk, net als bij Sam, binnen drie dagen doorhebben dat als je op een bepaald knopje drukt, het mechanisme open gaat. :')
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
  zondag 28 oktober 2018 @ 20:47:22 #45
349615 AwayTL
Guess whoohoo...
pi_182801380
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:08 schreef Roomsnoes het volgende:

[..]

Miskoop van het jaar.

Een schaap dat je kind zogenaamd in bed houdt. Trap. er. niet. in.
Mijn 6 jarige luistert er inmiddels wel naar overigens. Zolang ik een realistische tijd in stel.
Als je twijfelt aan bovenstaande tekst, neem dan contact op met je medisch specialist.
pi_182801443
quote:
1s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:47 schreef AwayTL het volgende:

[..]

Mijn 6 jarige luistert er inmiddels wel naar overigens. Zolang ik een realistische tijd in stel.
Ok, dus binnen een jaar of 4 wordt Sam nuttig? :'(
pi_182801491
quote:
1s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:47 schreef Mariposas het volgende:

[..]

Of als een soort kooi om het bed dat open springt als het tijd is. :P
Maar dan nog, peuter zou waarschijnlijk, net als bij Sam, binnen drie dagen doorhebben dat als je op een bepaald knopje drukt, het mechanisme open gaat. :')
En anders is er altijd nog De Krijsende Peuter die kan worden ingezet om 5.15u *O*

Zo, ik heb mijn wekker heel optimistisch om 7.00i gezet. We gaan het beleven. Fijne avond allemaal, ik ga slapen :z
  zondag 28 oktober 2018 @ 20:49:37 #48
349615 AwayTL
Guess whoohoo...
pi_182801495
quote:
0s.gif Op zondag 28 oktober 2018 20:48 schreef Roomsnoes het volgende:

[..]

Ok, dus binnen een jaar of 4 wordt Sam nuttig? :'(
Neuh, de meeste kinderen kunnen dan al klokkijken.
Als je twijfelt aan bovenstaande tekst, neem dan contact op met je medisch specialist.
  zondag 28 oktober 2018 @ 21:34:08 #49
129664 mousemicky
zeg maar MM...
pi_182803347
Mijn peuter heeft heilig ontzag voor Sam O+
Elke ochtend 7.00 sharp: mama, schaap oogjes zijn open, nu mag ik uit bed! O+
Ook 3 van de 7 ochtenden: 6.30 kletsende peuter (luid, tegen knuffelkonijn): kijk Nijn, schaap slaapt nog, dan moet ik in bed blijven, lalalalala. Ik ben klaar met slapen maar mag nog niet opstaan lalalalala. En zo door tot 7.00u :(

Kleuter heeft ook een soortgelijke wekker en snapt t prima. En was dus gisteren HEUL BOOS dat de wekker nog niet op de maan (=nachtstand) stond toen ie naar bed ging (ik had de klok al verzet). Hij weigerde te gaan slapen met het zonnetje aan. Uiteindelijk de wekker achterstevoren gezet en beloofd deze in de nacht goed terug te zetten. Regels zijn regels voor kleuterlief, zomertijd, wintertijd, niks mee te maken, maan en zon bepalen hoe laat het is ja :(
pi_182804345
Hadden jullie die klachten over Sam niet vrijdag kunnen posten voor ik hem bestelde? :( maar voorlopig is hij hier erg populair en werkte hij, afgezien van onze wintertijdfout, goed. Peuter heeft hem zelfs mee naar zolder genomen om er daar meeste kunnen spelen. Alleen niet zo handig aangezien hij aan een stekker zat.
  dinsdag 30 oktober 2018 @ 14:25:29 #51
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182835950
Hier zijn we nog niet aan Sam of andere in-bed-blijf training toe. En de wintertijd lijkt hier totaal ongemerkt voorbij gegaan. Verder is Max heerlijk des peuters. Kan de tent afbreken omdat hij de hele dag in zijn blote buik wil lopen bijv :') Vanmorgen de regen getrotseerd. Met laarzen aan door de diepe plassen terwijl hij een grote plu vasthield. Helemaal door het dolle de stad door. Leve de winterjas met capuchon ;) Goed handvat dat.

Ik nam in een opwelling de treinbaan van Duplo mee in de speelgoedwinkel. Groot succes! Na de boel in elkaar te hebben gezet, 3 boterhammen te hebben verslonden, is hij dan toch maar even een tukje gaan doen. Kan ik ook ff bijkomen. Gister bij de bloedbank hebben ze er een potje van gemaakt en zijn ze met zo'n dikke plasmanaald gewoon dwars door van alles gegaan. Heb nu een stijve en pijnlijke arm.

Oh, en het woord van de dag afgelopen zondag was..... :P
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_182836107
Ah wat cute Q O+
pi_182836505
Ahw Q, wat lief O+ En wat spreekt hij dat goed uit al!

S. is vandaag zo lief en empathisch. Ik heb sinds vannacht buikgriep en hij vraagt steeds hoe het met me gaat. Voor het slapen heeft hij zonder dat ik het vroeg zijn speelgoed opgeruimd voor mij O+ :'( O+
En nu is hij net wakker uit zijn dutje en kijken we turnen.
Madagascar viel niet zo in de smaak. Na 10 minuten zei S.: ‘Deze vind ik echt saai, mama.’ -O-
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_182851178
Hoi vivi! :W

Sam het schaap hebben wij ook! A checkt 's avonds altijd of hij slaapt. Is dat zo, dan wil ze zelf ook slapen. En meestal wordt ze 5 min voor Sam (7.10) wakker en vergeet ze te kijken hoe die wakker wordt ;)

Wintertijd hebben we hier ook niet gemerkt. Vanwege verjaardag, taart enzo (dat hadden we 3 dagen op een rij...voordeel van met weinig mensen zijn *) En ik moest wel elke avond "lang zal ze leven" zingen en zij wilde kaarsjes uitblazen op de steeds kleiner wordende taart O+ ), heb ik A steeds om 21.15u ongeveer op bed gelegd. De volgende ochtend kwam ze om 7u bij mij liggen en verder getukt tot 10u :o

Quoi: wat zegt ie? #verstahetnietmaardatligtaanmij ;)

Wat lief LeSage! O+
pi_182864250
Wakker is bij J ook echt wakker, maar meestal is dat niet heel vroeg, of hij kan best nog even boekjes lezen op zijn kamer. In het weekend mag hij ook zelf naar beneden en speelt hij wat of smeert zelf een boterham O+

Die Max, wat schattig.

J heeft deze week voor het eerst niet geslapen op de opvang, omdat er geen plek was in een buitenbed (en op een gedeelde slaapkamer heeft hij nooit kunnen slapen). Thuis doet hij al láng geen middagdut meer. De eerste dag leek dat best goed te gaan, vanavond was hij niet te genieten }:| Hopelijk trekt het snel bij.
pi_182864496
Oké, hier is Sam dus echt heilig. Sinds we die in huis hebben, is peuter niet meer om 6.00 uur present.
Soms hoor ik hem al wat kletsen, keurig wachtend tot Sam’s ogen open gaan. En dat gaat al sinds juli zo dus de nieuwigheid is er echt al af.

Vraagje: we overwegen peuter naar een school te doen die niet hier in de wijk is, maar op 1,2 kilometer van ons huis. Omdat alles daar beter voelt. Er is één maar: de afstand. Dat is de enige maar.
Wel of niet doen?
  woensdag 31 oktober 2018 @ 20:53:12 #57
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_182864818
1,2 km is toch hartstikke dichtbij nog steeds? Als alles beter is daar, lijkt het me een no-brainer. Denk dat onze school (enige in t dorp) ook ongeveer op die afstand is en ik vind het eigenlijk heel dichtbij :D. Ok, even naar school lopen terwijl je jongste nog een dutje doet is er niet bij, maar dat is dan ook het enige 'beperkende' van die afstand.
pi_182864969
quote:
1s.gif Op woensdag 31 oktober 2018 20:53 schreef Spees_Eend het volgende:
1,2 km is toch hartstikke dichtbij nog steeds? Als alles beter is daar, lijkt het me een no-brainer. Denk dat onze school (enige in t dorp) ook ongeveer op die afstand is en ik vind het eigenlijk heel dichtbij :D. Ok, even naar school lopen terwijl je jongste nog een dutje doet is er niet bij, maar dat is dan ook het enige 'beperkende' van die afstand.
Nou ja, met drie (!) scholen binnen 500 meter van ons huis en ook nog eentje op een kilometer, voelt het een tikkeltje gek of zo.
Maar je hebt een punt.
pi_182865032
ik zou t ook doen! Hier zitten ze ook op een school op 1,2 km.. Er zijn 2 routes heen en op de iets langere fietsen we langs 3 andere scholen. Ben blij met de keuze. Deze school voelde beter en als ik soms verhalen hoor van buurmeisje...Spelen is ook nog steeds super makkelijk (nooit meer dan 2 km fietsen tot nu toe)
pi_182865128
N’s kdv en dus ook de school waar ze later heen gaat zijn zo’n anderhalve km. Enige nadeel lijkt me dat het wat langer duurt voordat ze alleen naar school mag fietsen (als ze 10 is ofzo?), ook ivm drukke wegen enzo.
Zelf zat ik ook op zo’n afstand op kdv en school, heb het nooit vervelend gevonden.
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_182865258
hier mogen ze denk ik wel snel alleen op de fiets (nog niet hoor! L is net 2,5 week begonnen op school en kan heul nog niet fietsen). Maar route is alleen over rustige straatjes en fietspaden, dat scheelt wel ja..nso hebben ze op ca 500 m afstand waar ze ook op kdv zaten, daar zitten ook wat klasgenoten en wat kinderen uit de straat..
pi_182865293
Oké thanks! Mijn hart had al een beslissing genomen maar mijn verstand hield het nog tegen. Maar ik ben om, dit moet ‘m worden.
Het voelde er zo fijn en Twix voelde zich er zo op zijn gemak dat hij na 5 minuten mijn hand losliet en vrij ging spelen.
pi_182865882
1,2 km is toch nog steeds dichtbij! I gaat straks naar een school op 3 km afstand terwijl er hier ook twee scholen letterlijk om de hoek zitten. Gewoon omdat deze school heel goed voelt.
Still a little bit of your face I haven't kissed.
  donderdag 1 november 2018 @ 07:12:42 #64
383641 Books1
Follow your dreams...
pi_182869761
Dichtsbijzijnde school hier is 5.2 km en ze zitten op 9.4 km enkele reis. 1.2 km kkunkt heel dichtbij. Verder fijn wonen in een buitengebied.
If you can dream it, you can do it...
pi_182869894
Malteser, ik zit met zo’n zelfde dilemma, maar wil in januari even rond gaan kijken op de 2 scholen waar we tussen twijfelen. De school dichtbij is vooral nog oud, gaat dus waarschijnlijk herbouwen als onze kinderen daar zitten (en dat vind ik best onrustig voor ze) en heeft geen interne opvang. Aan de andere kant is het wel een fijne buurtschool. Pffff... keuzes :{
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_182873495
Oké, mijn peuter had een tijdje terug de 3-jaars afspraak. Deed alles netjes zonder een kick te geven, kletste honderduit, maar weigerde de ogentest resoluut. “Dit ga ik nu niet doen.” Hoe wij ook probeerden, hij deed het echt niet. Maakte ook geen drama of wat dan ook maar hield zich aan zijn woorden.

Vandaag gingen we voor de herkansing. Ik maakte er vooraf niet teveel woorden aan vuil, wel aangekondigd dat we er naar toe gingen.
Hij stapt binnen en zegt:
“Vandaag hoef ik niet uit te kleden en te meten, alleen even de plaatjes kijken. Waar zijn de plaatjes? Dan zal ik zeggen wat ik zie.”

En zo geschiedde. We stonden in 5 minuten weer buiten. Hoppa! Ik ben trots. O+
pi_182874321
Wat volwassen O+
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_182874910
Wat tof zo Malteser O+

Wij mogen in november voor de 3 jaars controle (Sjaak is dan 3j8m, “ja, we lopen wat achter”) en ik voorzie hetzelfde wel hoor.

Qua school kozen wij ook voor gevoel en niet voor afstand.
pi_182875493
Wij hebben de school op 200 meter afstand. Buiten de wijk vond ik sowieso geen optie (tenzij wat in de wijk stond allemaal heel slecht zou zijn), ik wil graag dat vriendjes op loop/fietsafstand wonen en dat ze ook makkelijk samen buiten kunnen spelen en in de bovenbouw samen kunnen spelen. Maar goed, wij hadden ook bij beide scholen waar we geweest zijn een goed gevoel en de andere twee (die verder weg in de wijk zitten) zijn we niet eens geweest. Verbouwen gaan alle scholen hier overigens doen de komende jaren, ze zijn allemaal in dezelfde periode gebouwd en nu 'op'. Maar ik heb ook 10 jaar lang daar kinderen op school zitten straks, dus iets van onderhoud/verbouwing ontloop je sowieso lastig als het geen nieuwbouw is waar ze in zitten.

Mooi gedaan Malteser :D als de pet goed staat kunnen ze soms al wel heel groot zijn! Alleen staat die hier meestal verkeerd.
pi_182875820
Wat leuk zo Malteser :D

Ik heb nog geen idee wat betreft scholen :@. Het meest dichtbij is een jenaplan school, wat verderop een dalton school.

M. sliep maandag bij mijn schoonmoeder. Spontaan zonder speen :D Nu zijn we aan het doorzetten, ze vraagt er wel om, maar gaat uiteindelijk wel slapen :9 Ze werd overigens wel een paar keer wakker 's nachts, maar das met speen ook wel zo, dus dat maakt eigenlijk niet uit dan :')
  donderdag 1 november 2018 @ 15:38:22 #71
327807 Mariposas
יה&#14
pi_182879119
quote:
0s.gif Op donderdag 1 november 2018 11:31 schreef Malteser het volgende:
Oké, mijn peuter had een tijdje terug de 3-jaars afspraak. Deed alles netjes zonder een kick te geven, kletste honderduit, maar weigerde de ogentest resoluut. “Dit ga ik nu niet doen.” Hoe wij ook probeerden, hij deed het echt niet. Maakte ook geen drama of wat dan ook maar hield zich aan zijn woorden.

Vandaag gingen we voor de herkansing. Ik maakte er vooraf niet teveel woorden aan vuil, wel aangekondigd dat we er naar toe gingen.
Hij stapt binnen en zegt:
“Vandaag hoef ik niet uit te kleden en te meten, alleen even de plaatjes kijken. Waar zijn de plaatjes? Dan zal ik zeggen wat ik zie.”

En zo geschiedde. We stonden in 5 minuten weer buiten. Hoppa! Ik ben trots. O+
Oh dat geeft een beetje moed, wij moeten om die reden ook weer volgende week. Ze moeten toch een brilletje op (ik was et vorige keer niet bij)? Want dat was vorige keer bepaald niet een succes...
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_182879696
quote:
1s.gif Op donderdag 1 november 2018 15:38 schreef Mariposas het volgende:

[..]

Oh dat geeft een beetje moed, wij moeten om die reden ook weer volgende week. Ze moeten toch een brilletje op (ik was et vorige keer niet bij)? Want dat was vorige keer bepaald niet een succes...
Brilletje heeft ze niet eens aangeboden deze keer. Twix zat bij mij op schoot en ik mocht met mijn hand zijn oog afdekken. Ging prima.
pi_182884880
Wij moeten volgende maand ook terug voor de ogentest. Rechter oog was prima, maar links was drama. Eerste rijtje ging en toen was het op. Wat eerst een theepot was werd en huisje en de eend werd een ballon..
Na het tweede rijtje was het ‘mamma mag ik even gaan kijken, ik kan het niet zo goed zien’.

Ze wilde wel eerst nog een tweede kans voor hem dus dat doen we komende maand.

Dochter had haar 2 jaars afspraak, en die hoeft pas met 3,5 weer, nieuw protocol begreep ik.
  donderdag 1 november 2018 @ 20:56:36 #74
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182885923
O damn, dat lijkt me ook echt een crime bij Max. De ogentest van een tijdje terug is ook al telkens uitgesteld. Maar goed, we hoeven pas bij 3 jr weer, dus noooooo worries.

Wel supergoed van jouw peuter, Malteser ^O^ En lekker dat de knoop door is qua school. Wat maakte je voorkeur voor deze school zo sterk? Puur op gevoel/sfeer?

Wij gaan verhuizen voordat Max naar school gaat en 1 eis van het huis is: dichtbij een basisschool. Liefst op loopafstand. Maar dan moet die school natuurlijk ook nog eens bevallen. Ik ben iemand die dit het liefst al geregeld had willen hebben, dus moet het maar even rustig afwachten O-) O-)

@Aerenia: SINAASAPPEL! ;)

Die muziek en danslessen zijn echt subliem, had ik dat al gezegd? Ja, waarschijnlijk wel, maar dan nog eens. Ik moest gisteren er tijdens de les even tussenuit sneaken (want was mijn fiets weer eens vergeten op slot te zetten - it happens all the time 8)7 ), vond ik 'm tussen al die kleuters terug, naast de juf, aan het piano spelen O+ O+
pi_182886134
quote:
0s.gif Op donderdag 1 november 2018 20:56 schreef Quoi het volgende:
O damn, dat lijkt me ook echt een crime bij Max. De ogentest van een tijdje terug is ook al telkens uitgesteld. Maar goed, we hoeven pas bij 3 jr weer, dus noooooo worries.

Wel supergoed van jouw peuter, Malteser ^O^ En lekker dat de knoop door is qua school. Wat maakte je voorkeur voor deze school zo sterk? Puur op gevoel/sfeer?

Wij gaan verhuizen voordat Max naar school gaat en 1 eis van het huis is: dichtbij een basisschool. Liefst op loopafstand. Maar dan moet die school natuurlijk ook nog eens bevallen. Ik ben iemand die dit het liefst al geregeld had willen hebben, dus moet het maar even rustig afwachten O-) O-)

@Aerenia: SINAASAPPEL! ;)

Die muziek en danslessen zijn echt subliem, had ik dat al gezegd? Ja, waarschijnlijk wel, maar dan nog eens. Ik moest gisteren er tijdens de les even tussenuit sneaken (want was mijn fiets weer eens vergeten op slot te zetten - it happens all the time 8)7 ), vond ik 'm tussen al die kleuters terug, naast de juf, aan het piano spelen O+ O+
De keuze voor een school is hier sowieso gekleurd, daar ik zelf voor de klas sta/heb gestaan. Dus ik ken de scholen hier. Toch geprobeerd er blanco in te gaan. Na een eerste selectie bleven er 3 scholen in de race.
School 1: valt af. Te massaal. Geen fijn gevoel bij. Geen leuk gesprek.
School 2: twijfel. Vlakbij ons huis, prima school. Draak van een directeur. En de dependance van deze school (in een andere wijk) wil ik Twix niet hebben en die garantie geven ze niet.
School 3: tof. Dat is dus die school op 1,2 kilometer. Was daarom vooraf om die reden een twijfelgeval. Maar super fijn gevoel bij, duidelijk verhaal, eerlijke antwoorden op mijn (deels kritische) vragen.
Dus het lijkt me duidelijk. Maar ja, die afstand voelde zo gek met zoveel scholen dichterbij huis.

Wat tof van die muziek! O+
pi_182886575
Toen ik nog even in de keuken stond, hoorde ik vanuit de huiskamer:
“Mama, ik doe vast poedersuiker op mijn pannenkoek!”
20 seconden later werd dit gevolgd door:
“Whoepsie!”

Nja, jullie kunnen wel raden wat er met het poedersuiker was gebeurd en waar het lag.

Ik werd vandaag gebeld door de toekomstige basisschool waar we Sjaak hebben ingeschreven. Hij gaat in de week voor de kerstvakantie kennis maken met de juffen en vanaf januari officieel beginnen met 2 ochtenden in de week. Ik vind het heel dubbel. Hij is zo groot, maar als hij straks daar in die kleuterklas staat, lijkt hij weer zo klein!
pi_182886762
Inderdaad een gevalletje oeps met de poedersuiker. J is altijd verontwaardigd dat hij niet in zijn eentje de poedersuiker mag strooien. Goede tip wel, wegzetten als je er even niet bij bent :+ Alles weer schoon gekregen?
Ook fijn dat je de overgang naar de basisschool zo hebt kunnen regelen! Ik doe nog even struisvogelpolitiek, J heeft het nog zo naar zijn zin op de opvang.

Omdat het fijn is om herkenning te lezen: J kan echt ontzettend lief zijn, maar in de laatste minuut voor hij echt moet gaan slapen wordt het een draak }:| Schreeuwen, deken wegtrappen, kamer uit lopen, soms schoppen of slaan (maar dat is vaker bij papa). Ik heb hierdoor eigenlijk al geen zin om te beginnen met het avondritueel. Dit is een fase, toch?
pi_182892054
Hier is het andersom hupje, de hele dag door een draak, maar bij het avondritueel zo ongelofelijk zoet...

Ik vind school ook nog steeds erg moeilijk, het is zo overweldigend voor die kleintjes. Maandag begint T op de nieuwe school. Ik ben benieuwd!
pi_182892529
Het is zeker een fase! Of tandjes. Of een monster. Of de maan staat in het 38ste quadrant van Jupiter ofzo.
pi_182894083
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 november 2018 08:03 schreef Jagärtrut het volgende:
Hier is het andersom hupje, de hele dag door een draak, maar bij het avondritueel zo ongelofelijk zoet...

Ik vind school ook nog steeds erg moeilijk, het is zo overweldigend voor die kleintjes. Maandag begint T op de nieuwe school. Ik ben benieuwd!
Ik heb t waarschijnlijk gemist, maar dus toch naar de school dichterbij? En gaat ie later dan nog naar de internationale school?
Wel fijn dat ie s avonds wel heel zoet is!
en ben blij dat ze hier met 4 pas naar school moeten, is ook al best overweldigend dan namelijk...
pi_182897881
Ja, we hebben voor de nieuwe school gekozen, ivm voor iedereen beter. Deze school is ook wat kleiner. Zal wel weer flink wennen zijn maandag...
Internationale school weten we nog niet. Hangt er gedeeltelijk ook vanaf hoor deze school bevalt denk ik.
  zaterdag 3 november 2018 @ 12:39:48 #82
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182917913
Is het ook goed gegaan thuis Jagar? Geen gestomp enzo meer? Sterkte met aanstaande maandag. Ik las overigens pas wel ergens dat je met Belgische scholen best kunt afspreken dat je wat meer gefaseerd wilt starten, niet direct de volle bak 5 dagen pw. Misschien ook een ideetje?

Gister gingen we een avondje samen weg. Vriendlief had het geregeld, inclusief oppasmeisje, die ongeveer een jaar geleden voor het laatst was geweest. Vond dat nog best spannend, maar zodra ze er was, was het koek en ei tussen die 2. 16 jaar en dan die grote vent van ons netjes op tijd naar bed brengen zonder gemorrel. Toppertje ^O^

Grappige is wel dat we, net als vorige keer dat ze oppaste, haar ouders tegenkwamen in de kroeg. Dat zijn vrienden van ons en uiteindelijk werd dat een heel spontaan leuk avondje en konden zij op de terugweg hun dochter mee naar huis nemen :D

Jammer wel dat Max besloot dat de dag om kwart voor zes moest beginnen :O
pi_182931614
Heerlijk zo'n avondje weg quoi! Jammer van die vroege ochtend.

Gisterenavond kaartjes gewonnen voor de apenheul van de weggeefhoek voor vandaag, dus wij gaan met z'n drieën een dagje weg.

Vanochtend wilde L kakakeeuw kijken. Het duurde even voordat ik het ontcijferd had, maar hij wilde zandkasteel kijken. Ik vind dat dus echt zo'n jeukprogramma. Dat kijkt hij normaal alleen met man want die trekt dat wel.
  zondag 4 november 2018 @ 19:51:26 #84
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_182943605
Ik ken het niet, Zandkasteel! Hoe was de apenheul?

Voor het eerst in tijden eens een kind op bed voor 20u, hoera. Zonder middagdut, that is ;)
pi_182943805
Jagar, succes morgen. Weer een spannende dag voor T.

Quoi, leuk zo'n avondje weg. Dat doen wij veel te weinig (lees: nooit). Toch maar eens op zoek gaan naar een oppas.

Apenheul is leuk! En ook nog eens mooi weer vandaag. Hebben jullie een fijne dag gehad, Nazil?
pi_182944667
Succes voor T (en voor jou Jager) op zijn nieuwe school morgen.

Apenheul klinkt leuk! En kaartjes via de weggeefhoek vind ik ook goed klinken.
pi_182946122
Apenheul was leuk! L had de dag van zijn leven. Aapies kijken! Meer aapies? Daaaa aapie!
Het begon al met een aap op de buggy, toen was het ijs gebroken. Elk fotohokje wilde hij in, elke quizpaal gespeeld. En op weg naar huis naar de gele M van mama (mmmmmm mama! Die herkent hij).
Vanavond vroeg ik wat we gedaan hadden. Ijs eten was het antwoord :')

Quoi middagslaapje is er hier ook uit. Zo af en toe slaapt hij, de rest van de dagen houdt hij vergaderingen met elmo en bumba. En houden zo, met zandkasteel. Zandkasteel aan zee heet het, en ik vind het geestdodend.

Jagar, succes morgen!
pi_182951615
Mijn dreumes is vannacht om 03.03 officieel een peuter geworden, dus wij sluiten aan in dit topic O+

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_182952193
Welkom Schanu en gefeliciteerd met Juul! *O*
  maandag 5 november 2018 @ 09:42:41 #90
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_182952372
Gefeliciteerd schanu! Wat een mooie haar heeft ze O+

En ik meld me ook met verse peuter

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_182952557
Welkom *O* *O*
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_182952606
Nieuwe peuters! Gefeliciteerd en welkom!
pi_182960131
Gefeliciteerd schanu en snoenk!
En wat een toffe keuken schanu en die stoeltjes O+

En zijn het ook al echte peuters ineens?
  maandag 5 november 2018 @ 18:32:56 #94
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_182962717
Mijn dreumes was stiekum al maanden een peuter. Ze is zindelijk, kletst de oren van m'n hoofd en kan sommige dingen beter dan oudste peuter (sokken aantrekken bijv) :')

Woensdag gaat ze voor het eerst naar de peuterspeelzaal. Zo benieuwd hoe ze het vind. En ik vind het weer net zo spannend als bij O ;(
pi_182963601
quote:
0s.gif Op maandag 5 november 2018 18:32 schreef snoenk het volgende:
Mijn dreumes was stiekum al maanden een peuter. Ze is zindelijk, kletst de oren van m'n hoofd en kan sommige dingen beter dan oudste peuter (sokken aantrekken bijv) :')

Woensdag gaat ze voor het eerst naar de peuterspeelzaal. Zo benieuwd hoe ze het vind. En ik vind het weer net zo spannend als bij O ;(
Wait what al zindelijk _O_

Leuk hoor de psz. Emmy vindt het heel leuk, maar is nog zo verlegen. Ze komt nog niet helemaal uit de verf, maar kan al wel goed werkjes maken. Vanmorgen zei ze voor het eerst een paar keer dat ze niet naar schooltje wilde.

Wat ik momenteel een beetje lastig vind is als ik haar bij mijn moeder of zus kom ophalen ze wegrent en me niet gedag wil zeggen of knuffelen. Dit is ook als mijn moeder haar komt brengen. Ze lijkt blij me te zien maar kan de overgang niet maken. Bij mijn man doet ze dit niet.

En als we haar willen verschonen gaat ze onder de tafel zitten en is er gedoe. Ook behoorlijk irritant aan het worden intussen. Wat ik ook probeer, aankondigen, afleiden, tot 3 tellen het wordt drama.

En verder is het een heerlijk ding. Hele verhalen heeft ze al, liedjes kent ze al, verbanden legt ze, kleuren en tellen

O+

[ Bericht 2% gewijzigd door Arja op 05-11-2018 19:25:46 ]
pi_182964468
Wtf. Emmy wilde geen tandenpoetsen. Zeg ik ok dan doe ik het wel. Was ook niet goed. Ik zeg ok ik wil dat je nu je tanden gaat poetsen. Zegt ze gewoon: ok, zucht, vooruit dan maar :')
  maandag 5 november 2018 @ 20:22:08 #97
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_182965373
Ja ze wilde een tijd geleden geen luier meer om en op het potje/wc plassen. Maar nog wel een paar keer per week een ongelukje of net te laat met roepen dat ze NU! moet. Is wel een ramp met broeken, ze is al niet zo groot, draagt nu maat 80/86 en al die broeken zijn gemaakt voor luierbillen :')

Lijkt me idd rot arja :* en lol om haar opmerking.
pi_182973032
Bedankt voor de felicitaties! En Snoenk ook gefeliciteerd met je mooie peuter, wat knap dat ze al zindelijk is!

Mijn Jewel waande zich ook al lang een peuter, de NEE fase begon al toen ze 1 werd. Sinds een maand of 2 doet ze daarnaast de stervende zwaan of gaat ze demonstratief op de straat zitten als ze niet meer verder wil lopen bijvoorbeeld. Twee weken terug zelfs in de stromende regen, deerde haar niet :')

Daarnaast praat en doet ze ons in alles na (best confronterend soms :')), proberen wij haar ook al enkele maanden zindelijk te maken wat tot zekere hoogte lukt omdat ze heel goed aan geeft wanneer ze naar de wc moet. Maar poepen vindt ze zo erg (omdat het haar pijn doet) dat ze dan vaak niet op het potje wil omdat ze wil blijven staan. En dat laten we maar zo, omdat we er geen negatieve lading aan willen geven. En wil ze natuurlijk alles ZELLUF doen, wat ik alleen maar goed vind want daar leert ze het meeste van maar wat ook hilarische en minder hilarische situaties oplevert :X :')

Arja, ik kan mij voorstellen dat het lastig is dat Emmy wegrent als ze gebracht wordt of als je haar komt halen. Dat heeft Jewel ook een tijdje gehad, nooit bij de opvang maar wel als ze bij mijn schoonmoeder was geweest. Dat heeft een paar maanden aangehouden en ging toen vanzelf over. Hopelijk trekt het bij Emmy ook weg!
  dinsdag 6 november 2018 @ 09:34:37 #99
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_182973117
Poepen doet pijn? :{ ;(
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_182973385
quote:
1s.gif Op dinsdag 6 november 2018 09:34 schreef Molo het volgende:
Poepen doet pijn? :{ ;(
Ja ze heeft veel last van obstipatie. We hebben lactulose wat we haar tussendoor geven, maar dan slaat het meteen over in bijna-diarree waardoor ze veel last krijgt van pijnlijke billetjes en uitslag. Daarom zijn we ook al vroeg begonnen met zindelijkheidstraining (conditionering) omdat dat haar hopelijk zou helpen, maar juist omdat het haar pijn doet wil ze dus liever niet op het potje poepen. Heel erg sneu, het lijkt soms even goed te gaan en dan gaat het kort daarna toch weer mis, wat we ook doen qua voeding (veel drinken, vezelrijk eten, etc).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')