abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 13 oktober 2018 @ 10:42:00 #26
267443 Cue_
Cuecumbergirl
pi_182487731
Grote prullenbak voor estafvake. Iets kleinere voor plastic.
Heb drie klikos, dus als de prullenbakken vol zitten gaat het de kliko in.
Oud papier gaat in een doos in de gang.
Glas en gft scheid ik niet.
Groenbak puur voor tuinafval.
pi_182487778
Wij hebben deze https://www.binbang.nl/thuis/ in de keuken voor papier, plastic en rest. Voor glas een aparte bak in het gootsteenkastje. Gft wordt in onze gemeente niet apart ingezameld.
pi_182487831
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 08:30 schreef de_boswachter het volgende:
Ik doe papier in een bakkie en de rest helemaal niks. Flikker alles in de vuillisbak. Kieperen ze toch allemaal in verbrandingsove.
Hier hetzelfde. Papier heb ik een aparte bak voor, de rest gaat in de vuilnisbak en als die vol is gaat het in de grijze container :)
  zaterdag 13 oktober 2018 @ 10:58:12 #29
267443 Cue_
Cuecumbergirl
pi_182487940
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 10:45 schreef Bleie het volgende:
Wij hebben deze https://www.binbang.nl/thuis/ in de keuken voor papier, plastic en rest. Voor glas een aparte bak in het gootsteenkastje. Gft wordt in onze gemeente niet apart ingezameld.
Nice, maar lekker prijzig.
  zaterdag 13 oktober 2018 @ 11:03:46 #30
39145 Aventura
Relax, het is maar Fok
pi_182488019
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 10:45 schreef Bleie het volgende:
Wij hebben deze https://www.binbang.nl/thuis/ in de keuken voor papier, plastic en rest. Voor glas een aparte bak in het gootsteenkastje. Gft wordt in onze gemeente niet apart ingezameld.
dat ziet er goed uit! Even uitzoeken dit!
pi_182488163
Ik heb drie bakken voor huisvuil,gft en papier. Gewoon alles op tijd in de containers gooien. Anders kom je om van de rommel.
Kleding en ander textiel gaan in de verkoop, kringloop of textielbak. En dat is iets dat ik ongeveer maandelijks check.
Glas gaat gelijk in de glasbak. Glas is zwaar en wil ik niet teveel van slepen.
Het is gewoon een kwestie van niet te veel en lang verzamelen, maar gewoon regelmatig weggooien. Niet lui ermee zijn.
pi_182488402
Onder de aanrecht een dubbele prullenbak voor plastic en restafval, voedselresten gaan door de vermaler, tuinafval bij de buren in de groene bak (die van ons wordt gebruikt voor plastic)
Papier in een doos onder de erker en de restafval in de grijze bak en als de papierdoos vol is (wordt 1 keer in de maand opgehaald) flikker ik de rest van het papier ook in de grijze bak.
pi_182488446
Wij hebben een afvalscheider van de ikea in onze keuken. Bakje vol, dan in de grote zak buiten.

pi_182489010
Heb zelf een pedaalemmerzak in de voorraadkast gehangen waar ik al het PMT in gooi. Container zit hier beneden, dus gooi het dagelijks weg, voordat alles gaat stinken.

Papier gewoon in een doos die ik af en toe een keer leeggooi bij de supermarkt. Die container zit hier helaas niet.

Normaal restafval gaat in de container en GFT in zo'n mini bakje die ernaast staat met die afbreekbare pedaalemmerzakken. Is dan ook eerder vol, zodat ik niet een week met rottend fruit in de keuken zit.

Moet helaas alles scheiden omdat je restafval per keer iets van 1.80 betaalt. Als ik plastic, melkpakken en die zooi bij het normale restafval gooi kan ik 3 zakken per week wegbrengen, nu maar eens in de drie weken.
pi_182489361
Ik heb 3 van die bakken van Ikea zoals hierboven. In de lade onder de spoelbak. Dit is voor plastic, gft en rest afval.

verder een krat met glaswerk in de garage. Een zak voor plastic in de garage en de 3 kliko's buiten het huis.

Als je geen garage of schuur hebt is het wel een redelijk drama.

Als ik boodschappen doe neem ik vaak een doos mee. Dit omdat ik altijd vergeet een boodschappentas mee te nemen. Maar die doos kun je dan weer gebruiken voor je oud papier.

Binnenkort wordt de kliko voor restafval bestemd voor plastic. En restafval moet je dan in van die bakken gooien die her en der in de wijk staan.
  Spellchecker zaterdag 13 oktober 2018 @ 12:47:52 #36
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_182489655
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 11:36 schreef kclemen het volgende:
Wij hebben een afvalscheider van de ikea in onze keuken. Bakje vol, dan in de grote zak buiten.

[ afbeelding ]
Super onhandig om zo laag je aardappels te schillen 8)7
pi_182489916
Leuk dat er van die stoere fokkers zijn die het allemaal niks kan schelen, maar bij mijn gemeente hebben ze van die controleurs die bij 't ophalen van het afval ook echt even controleren wat je erin hebt gestopt. Niet aan de lopende band, maar zo nu en dan krijgt er iemand een rode sticker aan zijn bak (die dan niet is geleegd) of boete op z'n mat. Dus afval scheiden wordt hier wel afgedwongen. En dan heb je dus in je keuken een aparte (grote) bak voor PMD (plastic - dit is veruit het meeste afval) en een kleinere met twee vakken voor GFT en restafval. En dan nog een papierbak én een plastic tasje waarin we onze glazen potjes doen. :')

Ik ga ergens in de toekomst eens iets slims bedenken om ze alle vijf in één keer af te vangen. Iets soortgelijks aan het Ikea systeem wat kclemen aangeeft, maar dan dat er meer in past. (Anders moet ik om de dag naar de afvalbak lopen en daar ben ik te lui voor. Dan moet verdomme mijn voordeur open!)
pi_182490869
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 11:03 schreef Aventura het volgende:

[..]

dat ziet er goed uit! Even uitzoeken dit!
Er zijn er meer

http://bit.ly/Decovry_IntelligenteVuilnisbakken_Nl

En

https://www.wehkamp.nl/jo(...)bPb_nb4aAtKyEALw_wcB
pi_182493093
Toen ik in een (klein) appartementje woonde had ik een kleine afvalbak in de keuken voor restafval, en een grote in de hal voor plastic. Plastic nam toch veel meer ruimte in en voor restafval betaalde ik per leegbeurt (van maximaal 30L). Omdat ik alleen woonde is een kleine restafvalbak voldoende omdat het anders toch te lang staat en gaat stinken.
Karton verzamelde ik in een doos in de voorraadkast en gooide ik eens in de zoveel tijd met doos en al weg.
  Moderator zaterdag 13 oktober 2018 @ 18:25:52 #40
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_182495092
Hier hebben we een afvalbak voor het restafval onder in het aanrechtkastje staan, wanneer deze vol is brengen we die naar de container buiten onder de carport; GFT afval doen we tijdens het koken (wanneer het meeste hier in huis ontstaat) in een bakje en dat bakje gooien we dan na het koken leeg in de container die ook onder de carport staat.

Voor het oud papier hebben we een doos in de schuur staan, wanneer het tijd is voor de inzameling aan straat en het plaatselijke verenigingsleven zamelt dat dan in. Voor het glas hebben we een kunststof bak in de schuur staan. Dat breng ik misschien eens in de twee maanden weg naar de glasbak.

PMD gaat in een zak in de schuur, wanneer deze zak vol is hang ik hem aan een haak in de carport. Geloof dat we hier in de gemeente eindelijk een aparte container daarvoor krijgen midden 2019 ^O^.

KCA gaat in de mileubox en breng ik hoogstens één keer in het half jaar een keer weg naar een inzamelpunt of ik zet hem aan straat wanneer er inzameling is. De gemeente hier een handige app voor om te kunnen zien wanneer er waar een inzameling van iets is.

Denk wel dat het voor menigeen inmiddels een uitdaging is om een plek te vinden voor alle containers en bakken.
pi_182497164
Restafval (en dat is bij mij ook plastic verpakkingen en drankkartons) in het ingebouwde prullenbakje in de keuken. Kan ik meestal precies een week mee toe en dan gaat het in de container op ophaaldag. Grote stukken meteen de container in.
In dat kastje ook een bakje voor GFT die tussentijds in het groene deel van de container gaat.

En dan nog een kastje met een bak voor papier (of oude doos, als ik die heb). Wordt maandelijks aan de deur opgehaald. En de ruimte die over is wordt volgepropt met glas en plastic flessen die naar de wijkcontainer gaan als de ruimte op is. Zo één keer in de maand is dat.
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
pi_182498570
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 12:47 schreef maily het volgende:

[..]

Super onhandig om zo laag je aardappels te schillen 8)7
Klopt, maar volgens IKEA kan het voor een normale appel wel :+
Verder heb je natuurlijk gewoon gelijk en is het een ongelukkig voorbeeld van IKEA
  zondag 14 oktober 2018 @ 12:45:58 #43
479315 SuperNeger
De gezelligste neger van FOK!
pi_182509569
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 08:51 schreef maily het volgende:
Bij jou zitten ze binnen twee dagen alweer vol met met name papier en karton? Met hoeveel personen woon je samen?
met mezelf maar ik ben een grootverbruiker

inb4 viesdik
Intel Pentium 4 2.4GHz HT (Northwood, 130nm, 512KB L2, 800MHz FSB)
Intel Extreme Graphics 2 (64MB allocated)
1GB DDR 400MHz CL2 or 3
Maxtor DiamondMax Plus 10 160GB IDE
  zondag 14 oktober 2018 @ 12:46:44 #44
479315 SuperNeger
De gezelligste neger van FOK!
pi_182509586
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 10:32 schreef valentijn101 het volgende:
Een “Nee” sticker scheel tegen ongewenst papier afval
heb ik al
Intel Pentium 4 2.4GHz HT (Northwood, 130nm, 512KB L2, 800MHz FSB)
Intel Extreme Graphics 2 (64MB allocated)
1GB DDR 400MHz CL2 or 3
Maxtor DiamondMax Plus 10 160GB IDE
  zondag 14 oktober 2018 @ 12:47:27 #45
479315 SuperNeger
De gezelligste neger van FOK!
pi_182509597
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 11:36 schreef kclemen het volgende:
Wij hebben een afvalscheider van de ikea in onze keuken. Bakje vol, dan in de grote zak buiten.

[ afbeelding ]
Dus je scheidt het om het vervolgens buiten weer in een grote zak te doen?
Intel Pentium 4 2.4GHz HT (Northwood, 130nm, 512KB L2, 800MHz FSB)
Intel Extreme Graphics 2 (64MB allocated)
1GB DDR 400MHz CL2 or 3
Maxtor DiamondMax Plus 10 160GB IDE
  zondag 14 oktober 2018 @ 12:48:35 #46
479315 SuperNeger
De gezelligste neger van FOK!
pi_182509623
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 oktober 2018 18:25 schreef Vonkenboer het volgende:
Hier hebben we een afvalbak voor het restafval onder in het aanrechtkastje staan, wanneer deze vol is brengen we die naar de container buiten onder de carport; GFT afval doen we tijdens het koken (wanneer het meeste hier in huis ontstaat) in een bakje en dat bakje gooien we dan na het koken leeg in de container die ook onder de carport staat.

Voor het oud papier hebben we een doos in de schuur staan, wanneer het tijd is voor de inzameling aan straat en het plaatselijke verenigingsleven zamelt dat dan in. Voor het glas hebben we een kunststof bak in de schuur staan. Dat breng ik misschien eens in de twee maanden weg naar de glasbak.

PMD gaat in een zak in de schuur, wanneer deze zak vol is hang ik hem aan een haak in de carport. Geloof dat we hier in de gemeente eindelijk een aparte container daarvoor krijgen midden 2019 ^O^.

KCA gaat in de mileubox en breng ik hoogstens één keer in het half jaar een keer weg naar een inzamelpunt of ik zet hem aan straat wanneer er inzameling is. De gemeente hier een handige app voor om te kunnen zien wanneer er waar een inzameling van iets is.

Denk wel dat het voor menigeen inmiddels een uitdaging is om een plek te vinden voor alle containers en bakken.
Weet je wat ik me altijd afvraag, plastic verpakkingen van vlees doe je dat bij de PMD? Want dat moet je wel snel wegpleuren als het niet wil gaan meuren
Intel Pentium 4 2.4GHz HT (Northwood, 130nm, 512KB L2, 800MHz FSB)
Intel Extreme Graphics 2 (64MB allocated)
1GB DDR 400MHz CL2 or 3
Maxtor DiamondMax Plus 10 160GB IDE
  Moderator zondag 14 oktober 2018 @ 12:52:51 #47
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_182509681
quote:
0s.gif Op zondag 14 oktober 2018 12:48 schreef SuperNeger het volgende:

[..]

Weet je wat ik me altijd afvraag, plastic verpakkingen van vlees doe je dat bij de PMD? Want dat moet je wel snel wegpleuren als het niet wil gaan meuren
Vaak wel, dat "lapje" waarop het vlees ligt; dat zeg maar in de verpakking zit dat gooien we bij het restafval direct in de container buiten; het plastic bakje gaat bij het PMD.
  zondag 14 oktober 2018 @ 12:54:10 #48
479315 SuperNeger
De gezelligste neger van FOK!
pi_182509708
quote:
0s.gif Op zondag 14 oktober 2018 12:52 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Vaak wel, dat "lapje" waarop het vlees ligt; dat zeg maar in de verpakking zit dat gooien we bij het restafval direct in de container buiten; het plastic bakje gaat bij het PMD.
Aaah ok.

Naja ik wil het best scheiden (ook al weet ik niet of ze het achteraf weer gewoon in dezelfde oven flikkeren zoals sommigen hier claimen) maar ik heb geen ruimte voor allemaal verschillende prullenbakken. En heb ook geen zin om voor elke beetje naar de containers te lopen.

Lastig allemaal ;(

Hoe kom ik erachter of m'n gemeente echt wat doet met het gescheiden afval?

En waarom is het legaal om gescheiden afval later weer bij elkaar te flikkeren zoals mensen hier zeggen?
Intel Pentium 4 2.4GHz HT (Northwood, 130nm, 512KB L2, 800MHz FSB)
Intel Extreme Graphics 2 (64MB allocated)
1GB DDR 400MHz CL2 or 3
Maxtor DiamondMax Plus 10 160GB IDE
pi_182510435
quote:
0s.gif Op zondag 14 oktober 2018 12:47 schreef SuperNeger het volgende:

[..]

Dus je scheidt het om het vervolgens buiten weer in een grote zak te doen?
Neen, hier in België hebben we PMD zak, keukenafval zak, zak voor plastic en dan nog aparte ophaling van papier/karton.
pi_182510445
quote:
0s.gif Op zondag 14 oktober 2018 13:42 schreef kclemen het volgende:

[..]

Neen, hier in België hebben we PMD zak, keukenafval zak, zak voor plastic en dan nog aparte ophaling van papier/karton.
Pmd is toch ook voor plastic.
I solemnly swear i'm up to no good
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')