https://geenkindaandekant(...)kt-5-september-2018/quote:We kregen vandaag bericht dat twee dagen geleden een Afghaans gezin is opgepakt vanuit de Gezinslocatie Emmen. Zij zitten nu al twee dagen in Kamp Zeist om op woensdag 12 september te worden uitgezet naar Afghanistan.
Het gaat om een gezin bestaande uit een moeder met drie zoons. Het laatste bericht dat we kregen is dat zij nog aan het wachten waren op hun Kinderpardon procedures, maar dat de DT&V had gezegd dat zij dit konden afwachten in Afghanistan. Volkomen belachelijk natuurlijk, want het Kinderpardon gaat er juist om dat kinderen niet worden weggerukt uit de omgeving waarin zij geworteld zijn.
Het gezin woont nu al 7 jaar in Nederland en heeft al op verschillende AZC’s en gezinslocaties gewoond. Tot voor kort woonden zij nog in Goes, maar zijn met de sluiting van de gezinslocatie naar Emmen verhuisd. Dit vele verhuizen heeft al lang een tol geëist van het gezin; de zoons hebben veelvuldig ernstig psychische klachten. De zorg die zij daarvoor ontvingen in Goes kon in Emmen niet van de grond komen, waardoor zij van Goes naar Emmen moesten reizen om geestelijke gezondheidszorg te krijgen.
Het gezin heeft gevraagd of wij deze informatie kunnen delen in de hoop de uitzetting nog tegen te gaan. De kinderen beheersen de Nederlandse taal, maar spreken geen talen die in Afghanistan worden gesproken. Daarnaast is Afghanistan zeer onveilig. Nog wekelijks krijgen wordt er in de media en door mensen in Kabul bericht over aanslagen en bombardementen.
7 jaar in Nederland. Spreken goed Nederlands, geïntegreerd.twitter:WillemijnvanRh1 twitterde op zaterdag 08-09-2018 om 17:01:16En nu graag dóórpakken! Dit gezin, moeder en 3 zoons, woont al 7 jr in Nld. Spreken geen Afghaanse talen maar worden woensdag wél uitgezet naar Afghanistan! Ze zitten nu in detentiecentrum Zeist #LiliHowick zijn veilig, nu deze jongens. Laat ze niet uitzetten! #ikwerknietmee https://t.co/5KJLMz9l9D reageer retweet
Gezin is zeven jaar in Nederland en ze spreken geen Afghaanse talen.quote:Op zondag 9 september 2018 17:37 schreef Confetti het volgende:
om een gezin bestaande uit een moeder met drie zoons. Het laatste bericht dat we kregen is dat zij nog aan het wachten waren op hun Kinderpardon procedures, maar dat de DT&V had gezegd dat zij dit konden afwachten in Afghanistan. Volkomen belachelijk natuurlijk, want het Kinderpardon gaat er juist om dat kinderen niet worden weggeruk
Punt 2 en 3 zijn geen relevante factoren voor een verblijfsvergunning. Punt 1 wordt getoetst door de rechter aan de hand van ambtsberichten. Ik denk dat die het beter weet dan ons.quote:Op zondag 9 september 2018 17:40 schreef wollah het volgende:
Van mij mogen ze blijven hoor.
1. Afghanistan is onveilig.
2. Ze spreken wel Nederlands en geen Afghaans.
3. Ze zijn goed geïntegreerd en niet bekend bij de politie dus het zijn normale burgers.
Het zou lachwekkend zijn om deze mensen nu nog uit te zetten.
Nederland onveilig?quote:Op zondag 9 september 2018 17:45 schreef Benger het volgende:
Nederland is ook onveilig - mede dankzij allerlei migranten (Marokkanen, Albanezen, Asielzoekers).
Dus als mensen hun kinderen alleen Nederlands leren zouden die kinderen opeens Nederlands zijn? Integratie is wel meer dan alleen de taal leren. We kunnen niet elk gezin een pardon geven, dan vraagt straks elk buitenlands gezin hier asiel aan, rekt de procedure en weigert de kinderen de taal van het thuisland te leren. Zo zijn er wel een miljard gezinnen die wel een Nederlands huis+uitkering willen. Regels moeten er zijn en als mensen niet aan de regels voldoen moeten ze niet worden toegelaten.
Jawel hoor. Als er zicht is op uitzetting(12 september a.s.) kan vreemdelingendetentie worden toegepast. Zeker als de ouders er bij zijn.quote:Op zondag 9 september 2018 17:50 schreef Resistor het volgende:
Laten we eerst even het echte verhaal afwachten. Volgens mij word je niet zomaar 'opgepakt' op een opvanglocatie, volgens mij is er meer aan de hand.
#ikwerknietmeequote:Op zondag 9 september 2018 17:37 schreef Confetti het volgende:
[..]
https://geenkindaandekant(...)kt-5-september-2018/7 jaar in Nederland. Spreken goed Nederlands, geïntegreerd.twitter:WillemijnvanRh1 twitterde op zaterdag 08-09-2018 om 17:01:16En nu graag dóórpakken! Dit gezin, moeder en 3 zoons, woont al 7 jr in Nld. Spreken geen Afghaanse talen maar worden woensdag wél uitgezet naar Afghanistan! Ze zitten nu in detentiecentrum Zeist #LiliHowick zijn veilig, nu deze jongens. Laat ze niet uitzetten! #ikwerknietmee https://t.co/5KJLMz9l9D reageer retweet
Nu moet iedereen wel consequent zijn en ook voor dit gezin opkomen. Of toch niet, omdat het moslims zijn?
En bij dat soort argumenten denk ik altijd: Ja, maar is heel Afghanistan onveilig, slechts delen ervan maar vooral: waarom zijn al die andere Afghanen dan nog niet gevlucht naar dr buurlanden waar het wel veilig is?quote:
Die oudste twee waren 9 en 6 toen ze naar Nederland kwamen, maar spreken alleen maar Nederlands? En ze praten natuurlijk ook alleen maar Nederlands met hun moeder, die dat direct al sprak toen ze hier aankwam?twitter:WillemijnvanRh1 twitterde op zaterdag 08-09-2018 om 19:08:44Dit zijn Mohamad (2000) Mehdi ( 2003) en Sadjad (2007) Al 9 jr in Nederland! Spreken Nlds, geen Afghaans. Samen met hun moeder opgesloten als criminelen in detentiecentrum Zeist. As. woensdag 12/9 worden ze uitgezet naar Afghanistan. #stuurzenietterug #zezijnalthuis reageer retweet
Dat oordeel is er al lang. Die mensen blijven in beroep gaan of nieuwe aanvragen indienen.quote:Op zondag 9 september 2018 17:49 schreef Hamzoef het volgende:
Na 7 jaar kan je die mensen niet meer uitzetten.
Typisch falend Nederlands beleid. Hoe moeilijk kan het zijn om binnen 6 maanden een oordeel te vellen of iemand recht heeft op een verblijf? Als het druk is, desnoods een jaar. Maar 7 jaar?
Dit lijkt me een goed idee. Zo in een keer met zn allen over de grens zetten. Die mensen kunnen dan allemaal steun bij elkaar vinden en elkaar zo de moeilijke tijd doorbrengen.quote:Op zondag 9 september 2018 17:47 schreef Fer het volgende:
Laten we nu alle schrijnende gevallen verzamelen.
Prima, maar daarin faalt het systeem dus. Een systeem dat toestaat dat mensen na 7 jaar nog steeds in het land zijn, deugt niet.quote:Op zondag 9 september 2018 17:54 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat oordeel is er al lang. Die mensen blijven in beroep gaan of nieuwe aanvragen indienen.
Ach, dat is al zó vaak gedaan. En dan komt er een generaal pardon. Zogenaamd om een streep te trekken. Maar het blijft een terugkerend fenomeen.quote:Op zondag 9 september 2018 17:47 schreef Fer het volgende:
Laten we nu alle schrijnende gevallen verzamelen.
Geloof er niks van.quote:Op zondag 9 september 2018 17:44 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Gezin is zeven jaar in Nederland en ze spreken geen Afghaanse talen.
Zeker, het is sindskort gebleken dat het lonend is voor uitprocedeerden om hun kinderen te laten onderduiken.quote:Op zondag 9 september 2018 17:50 schreef Resistor het volgende:
Laten we eerst even het echte verhaal afwachten. Volgens mij word je niet zomaar 'opgepakt' op een opvanglocatie, volgens mij is er meer aan de hand.
Hype? Heb jij geen hart ofzo?quote:Op zondag 9 september 2018 17:56 schreef boekenplank. het volgende:
Krijgen we nu elke week een nieuwe vertroetel hype over uitgeprocedeerde families met jonge kinderen?
Het is natuurlijk overduidelijk, dat deze 'ouders' tijdens hun vlucht naar Nederland, de kinderen hebben ontvoerd en de echte ouders hebben vermoord, omdat ze hadden gehoord dat er een Armeense moeder in Nederland was die haar kinderen gebruikte om te proberen een verblijfsvergunning te krijgen. Is natuurlijk ook de reden dat de kinderen geen Afghaans spreken en ernstige psychische klachten hebben.quote:Op zondag 9 september 2018 17:37 schreef Confetti het volgende:
[..]
https://geenkindaandekant(...)kt-5-september-2018/7 jaar in Nederland. Spreken goed Nederlands, geïntegreerd.twitter:WillemijnvanRh1 twitterde op zaterdag 08-09-2018 om 17:01:16En nu graag dóórpakken! Dit gezin, moeder en 3 zoons, woont al 7 jr in Nld. Spreken geen Afghaanse talen maar worden woensdag wél uitgezet naar Afghanistan! Ze zitten nu in detentiecentrum Zeist #LiliHowick zijn veilig, nu deze jongens. Laat ze niet uitzetten! #ikwerknietmee https://t.co/5KJLMz9l9D reageer retweet
Nu moet iedereen wel consequent zijn en ook voor dit gezin opkomen. Of toch niet, omdat het moslims zijn?
Daar heb je gelijk in. Er moet ook eigenlijk geen beroep mogelijk zijn. Een maal nee is nee.quote:Op zondag 9 september 2018 18:06 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Prima, maar daarin faalt het systeem dus. Een systeem dat toestaat dat mensen na 7 jaar nog steeds in het land zijn, deugt niet.
Dat systeem volgt Europese afspraken mbt asielaanvragen, beroepen en mogelijkheden tot rechtsgang ed.quote:Op zondag 9 september 2018 18:06 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Prima, maar daarin faalt het systeem dus. Een systeem dat toestaat dat mensen na 7 jaar nog steeds in het land zijn, deugt niet.
Dit en 7 jaar is nog peanuts,quote:Op zondag 9 september 2018 18:48 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat systeem volgt Europese afspraken mbt asielaanvragen en beroepen ed.
quote:https://www.telegraaf.nl/(...)r-terug-in-nederland
De familie Andropov werd op 7 juli uitgezet naar Oekraïne. De ouders kwamen 17 jaar geleden naar Nederland en hebben al die tijd met procedures uitzetting weten te voorkomen.
In oktober dient opnieuw een rechtszaak van de familie om toch weer naar Nederland te kunnen komen.
Dat maakt het nog niet goed.quote:Op zondag 9 september 2018 18:48 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat systeem volgt Europese afspraken mbt asielaanvragen, beroepen en mogelijkheden tot rechtsgang ed.
Klopt. Maar als we van dat soort opties af willen waardoor men hier 5+ jaar kan doorprocederen, dan zullen we daarover uiteindelijk ruzie krijgen met het Europese hof, en waarschijnlijk ook met de EU.quote:
Dus Nexit?quote:Op zondag 9 september 2018 18:55 schreef probeer het volgende:
[..]
Klopt. Maar als we van dat soort opties af willen waardoor men hier 5+ jaar kan doorprocederen, dan zullen we daarover uiteindelijk ruzie krijgen met het Europese hof, en waarschijnlijk ook met de EU.
Dat zeg ik nergens. Ik gok alleen wel dat andere Europese landen wat minder snel geneigd zullen zijn om met Nederland samen te werken, wanneer Nederland Europese regelgeving die het niet zo goed uit komt aan de laars lapt.quote:
dat zou ingaan tegen de mensenrechten verdragen die we hebben staan.quote:Op zondag 9 september 2018 17:49 schreef Hamzoef het volgende:
Na 7 jaar kan je die mensen niet meer uitzetten.
Typisch falend Nederlands beleid. Hoe moeilijk kan het zijn om binnen 6 maanden een oordeel te vellen of iemand recht heeft op een verblijf? Als het druk is, desnoods een jaar. Maar 7 jaar?
Het is volgens mij de enige mogelijkheid om onder het EHRM vandaan te komen. Niet dat ik ervoor ben want ik hoop op een europees immigratie en asielverdrag waarin de nodige borgen tegen misbruik zijn opgenomen.quote:Op zondag 9 september 2018 18:58 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat zeg ik nergens. Ik gok alleen wel dat andere Europese landen wat minder snel geneigd zullen zijn om met Nederland samen te werken, wanneer Nederland Europese regelgeving die het niet zo goed uit komt aan de laars lapt.
Dus moeten we of daaruit stappen, of ongehoorzaam zijn. Kost wat, maar dan krijg je ook wat: zeggenschap over wie wel of niet mag blijven en onder welke condities.quote:Op zondag 9 september 2018 18:59 schreef Murdera het volgende:
[..]
dat zou ingaan tegen de mensenrechten verdragen die we hebben staan.
Maakt niks uit. Juridisch gezien hadden die Armeniërs uitgezet kunnen worden, en dat is ook niet gebeurd.quote:Op zondag 9 september 2018 19:24 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Dus moeten we of daaruit stappen, of ongehoorzaam zijn. Kost wat, maar dan krijg je ook wat: zeggenschap over wie wel of niet mag blijven en onder welke condities.
Klopt.quote:Op zondag 9 september 2018 19:27 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Maakt niks uit. Juridisch gezien hadden die Armeniërs uitgezet kunnen worden, en dat is ook niet gebeurd.
Eens. Maar toch lijken landen als Polen hier geen last van te hebben.quote:Op zondag 9 september 2018 19:30 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Klopt.
Maar nu is er weer het recht op gezinshereniging. Vast weer Europees vastgelegd waar we dus niet onderuit kunnen komen. Mja, das allemaal de keerzijde van de EU. Als staat geef je een stukje soevereiniteit weg aan hen en dat pakt niet altijd goed uit.
Die paar asielzoekers die naar Polen willen daar ligt Polen niet echt wakker van.quote:Op zondag 9 september 2018 19:43 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Eens. Maar toch lijken landen als Polen hier geen last van te hebben.
In Denemarken zou de moeder van de armeense casus bijv. alsnog uitgezet kunnen worden nadat de kinderen volwassen zijn geworden indien zij van bijstand afhankelijk is. Dat is ook de reden waarom dit soort van misbruik daar veel minder vaak zal voorkomen. Nederland is ondertussen de Gekke Henkie van europa aan het worden op dit gebied.quote:Op zondag 9 september 2018 19:46 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Die paar asielzoekers die naar Polen willen daar ligt Polen niet echt wakker van.
Nederland moet gewoon de voorzieningen naar Pools niveau brengen misschien. Gaan mensen ook niet 10 jaar procederen en chanteren om te blijven.
Er zijn kinderen in het spel hequote:Op zondag 9 september 2018 19:53 schreef Lothiriel het volgende:
Als je er alles aan doet om niet uitgezet te worden door middel van advocaten en procedures en uiteindelijk na jaren toch moet oprotten zoals de eerste uitspraak al bevestigd had, is dat volledig je eigen schuld.
Met andere woorden: opflikkeren
En dan? Zou eigenlijk niks uit moeten maken. Als dat een excuus wordt zet elke migrant snel kinderen op de wereld en dan is het opeens superzielig om te buiten te zetten... dat is onwerkbaar sorry.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |