abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_181640027
quote:
6s.gif Op zondag 2 september 2018 12:51 schreef ikweethetookniet het volgende:
Shakespeare vroeg zich af: “What’s in a name?” Wij vragen ons af: wat zegt een grafsteen? Die van H.J.J. (Johan) Brech, de vader van Jos, is op een speciale grafstenensite te vinden.

In de verhalen over Jos van iemand die hem goed kende (zie de vorige berichten) komt de vader als weinig positief naar voren. Misschien zegt zo’n steen ook wel iets. Ik weet niet wanneer die foto is genomen. Kan natuurlijk vóór april 2018 zijn geweest, maar er staat alleen zijn naam, geboorte- en sterfdatum op (04-06-1929 en 12-02-1981) . Nogal kaal. Anders hoort hier nog een naam bij te staan. https://www.online-begraafplaatsen.nl

[ afbeelding ]
https://www.online-begraa(...)-J-J-Brech-1929-1981

In De Limburger een interview met oud-streekgenoot Sander Janssen (42), samen met Robert Malewicz advocaat van Holleeder. Morgen begint dat circus weer. Hij zit niet te wachten op een cliënt als Jos Brech: Janssen doet geen zedenzaken. “Ik heb nu zelf jonge kinderen, dat voelt niet goed. Ik zou de betreffende cliënt niet kunnen verdedigen met de objectiviteit die hij verdient.

https://www.misdaadjourna(...)jos-brech-niet-doen/
Die foto is toch niet van HJJ Brech die werd toch maar 51 jr, of ben ik abuis?
pi_181640088
quote:
6s.gif Op zondag 2 september 2018 12:51 schreef ikweethetookniet het volgende:
Jos is geboren in 1963 pa overleden in 1983 toen was jos dus 18
Kan iets verklaren omtrent zijn ontwikkeling, Nee ik praat niks goed ik reken alleen
Die rekent niet goed dan.

Dan zou hij 20 zijn geweest.

Maar die vader is dus in 1981 overleden toen zijn zoon idd 18 was.

Verder is alleen naam en geboorte en sterfdatum niet gek, volgens mij, dat kom je heel veel tegen. Alles wat er verder op staat is vaak toch platitudiaal. Zegt dus niets imho.
I´m back.
pi_181640126
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 12:56 schreef Citizen.Erased het volgende:

Bijzonder onwaarschijnlijk dat de mensen die daar "op wacht" stonden ook daadwerkelijk op het PD geweest zijn, dat wordt in de regel vrij goed afgeschermd, zelfs in de jaren '90.
De ene man die op wacht stond maakte deel uit van de mannen die NV gevonden heeft, wellicht beide.
Indien zij daar de wacht moesten houden tot het ochtendlicht er was, kunnen ze best contact hebben gehad met degenen bij de tent of daar zelfs nog geweest zijn.

Hun DNA is pas 19 jaar later verzameld om hun sporen uit te sluiten, dus zo geavanceerd ging het er in die tijd niet aan toe.
pi_181640135
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 12:49 schreef john2406 het volgende:

[..]

Moet er dan niet eerst een verdacht zijn, of een schuldbekentenis?

Als het zo zou zijn, en anderen waren van de partij hoop ik dat deze zingen doet als een vogeltje!
Hij is momenteel verdachte.

Maar het is inderdaad nog niet zeker of er een strafzaak zal volgen.
pi_181640141
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 12:57 schreef john2406 het volgende:

[..]

Die foto is toch niet van HJJ Brech die werd toch maar 51 jr, of ben ik abuis?
In juni 1981 zou hij dus 52 geworden zijn, maar toen hij overleed was hij dus nog 51.
I´m back.
pi_181640171
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 13:03 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

In juni 1981 zou hij dus 52 geworden zijn, maar toen hij overleed was hij dus nog 51.
Jep het ging mij echter om die eerst foto die er stond, dat zou nepnieuws zijn dan!

Stonden ook meer namen op, wel snel weer veranderd petje af voor deze poster.
pi_181640180
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 12:57 schreef john2406 het volgende:

[..]

Die foto is toch niet van HJJ Brech die werd toch maar 51 jr, of ben ik abuis?
Het is JM Brech volgens mij .
  zondag 2 september 2018 @ 13:15:00 #58
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_181640309
Lekker dan op je 42e failliet met een zoon van 8 :')
  zondag 2 september 2018 @ 13:38:01 #59
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_181640760
Mogelijk al tot inkeer gekomen... dat je schuld moet bewijzen en niet je onschuld. Je kan wel bewijzen dat iemand iets heeft gedaan maar niet dat je iets NIET hebt gedaan.
Ik haak nu even in omdat er gelukkig wetten zijn die mij en jou beschermen, ook wanneer het (terecht, emotionele) gevoel de rechtsgang lijkt te willen bepalen.

quote:
1s.gif Op zondag 2 september 2018 08:39 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Mijn DNA zit niet op het lijkje van een kind.
En wat nu als jij mij een handje geeft en/of jouw haar ergens uit het toilet vis en ik jouw zo verkregen DNA transporteer naar een lijkje in de bosjes.

Hoe ga jij je daaruit praten, wanneer je ook nog's soms in de omgeving woont/fietst(e) en zelfs daar plantjes hebt geplukt ? Laten we het aspect of je al of niet alleen bent maar laten want een alibi is ook te regelen.

"Probleem" met DNA is dat het (uiterst) mobiel kan zijn, dit in tegenstelling tot vingerafdrukken op een object etc.

Ik vraag mij overigens of men voldoende nauwkeurig kan vaststellen hoe "oud" een specifiek DNA spoor is. Ik zeg dit omdat (mij iig) onduidelijk is wanneer Nicky precies is vermoord.
Was dit Maandagochtend al, na zijn vermissing, of was dat later (volgens insectenonderzoek) tussen Maandagavond en Dinsdagmiddag (het lijkje is Dinsdagavond gevonden).
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  zondag 2 september 2018 @ 13:49:24 #60
387433 Gorraay
hi-de-hi! ho-de-ho!
pi_181640985
quote:
1s.gif Op zondag 2 september 2018 10:18 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Extra bewijslast die de politie heeft maar achterhoudt omdat het daderkennis betreft.
Op het gevaar af dat ik hier voor een taalnazi word versleten, meld ik even dat het populaire woord “bewijslast” niet betekent wat veel mensen denken dat het betekent. Bewijslast is, in de formulering van Van Dale, “verplichting voor een partij om van iets het juridische bewijs te leveren”. Het is dus niet een synoniem van bewijs(materiaal).
Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...
  zondag 2 september 2018 @ 13:49:36 #61
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_181640992
quote:
1s.gif Op zondag 2 september 2018 12:29 schreef ..-._---_-.- het volgende:
In zekere zin wel, want er wordt door sommigen op gewezen dat als het DNA onrechtmatig is verkregen het heel terecht zou zijn dat het niet als bewijs mag gelden.

Anderen maken daarvan dat er mensen zijn die vinden dat Brech vrijgesproken moet als het DNA onrechtmatig is verkregen. Ten eerste is dat niet waar, maar ten tweede suggereren die anderen daarmee dat je louter op grond van een DNA-match kan worden veroordeeld.
Vrijspraak en bewijslast zijn twee dingen.

Wanneer een bewijs niet gebruikt mag worden, kan het niet dienen als bewijs voor een aanklacht. Zonder voldoende bewijs bij een aanklacht van een feit, kan je iemand niet veroordelen en heb je een sepot (of niet ontvankelijk) wat iets anders dan een vrijspraak of onschuldig.

Het is geneuzel maar wel belangrijk om zaken op waarde te bewaken. Iemand kan verder in volksmond prima fout zijn (denk aan notoire criminelen) maar zolang de verweten aanklacht niet is met feiten zijn aangetoond, is die persoon zo vrij als een vogeltje. Natuurlijk kan hij/zij wel, hoop ik, blijven rekenen op de onverdeelde aandacht van instanties.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_181641151
Vader is uit 1930

pi_181641386
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 13:55 schreef Spectator19 het volgende:
Vader is uit 1930

[ afbeelding ]
Goed gevonden dan klopt het dus niet van Korterink 🤔
  zondag 2 september 2018 @ 14:05:29 #64
473519 Drekkoning
Is het al juno?
pi_181641398
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 13:49 schreef Gorraay het volgende:

[..]

Op het gevaar af dat ik hier voor een taalnazi word versleten, meld ik even dat het populaire woord “bewijslast” niet betekent wat veel mensen denken dat het betekent. Bewijslast is, in de formulering van Van Dale, “verplichting voor een partij om van iets het juridische bewijs te leveren”. Het is dus niet een synoniem van bewijs(materiaal).
Thanks!
Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten
  zondag 2 september 2018 @ 14:14:49 #65
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_181641576
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 12:00 schreef Woonbootjes het volgende:
Bron : Hendrik Jan Korterink,
Sander Janssen advocaat Holleeder zou Jos B nooit doen

https://www.misdaadjourna(...)jos-brech-niet-doen/
Dit zeggen advocaten die vinden dat hun cliënt feitelijk schuldig zijn als zwart geschreven en (als schuldige) een handige advocaat zoeken zoeken om met een maas in de wet hun de dans te laten ontspringen.

Wanneer iemand aan de deur staat voor hulp, beschuldigd wordt van een hoe verschrikkelijk ook feit, moet je kijken of jij de vaardigheden hebt om die man/vrouw te verdedigen of te helpen.
Het feit dat een advocaat het daar emotioneel moeilijk mee heeft (of omdat het weinig eervol is) en daarom weigert, is voor mij een teken dat die advocaat incapabel is en alleen zijn eigen carrière/belangen najaagt. Als cliënt wil je de beste advocaat die jou kan verdedigen, niet een minder goede die het wil doen.

Ik beweeg mij hier op de ethiek van het v(l)ak, wanneer je iets weet (of kan) wat iemand kan ontlasten van een onterechte schuld, ben je imho (moreel ?) verplicht die bij te staan.
Denk aan een dokter etc.etc. Het zou wat zijn dat een dokter is gaat kijken of je wel voldoende in zijn morele plaatje past voordat hij je gaat opereren.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_181641588
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 13:55 schreef Spectator19 het volgende:
Vader is uit 1930

[ afbeelding ]
Kun je ook achterhalen of Jos het overlijden van zijn moeder ergens online heeft kunnen lezen? Of dat hij toch op enig moment contact moet hebben gezocht met zijn familie? BVD
pi_181641609
Bron Stamboom Hermitage


http://a67.tinypic.com/2942fpd.jpg
pi_181641626
quote:
1s.gif Op zondag 2 september 2018 14:15 schreef Za het volgende:

[..]

Kun je ook achterhalen of Jos het overlijden van zijn moeder ergens online heeft kunnen lezen? Of dat hij toch op enig moment contact moet hebben gezocht met zijn familie? BVD
nou wat ik hier lees is dat ze op 9 april in haar laatste levensfase was.

In de reportage voor Panorama, over Jos Brech, staat dat zijn moeder op 25 maart is overleden. Dat heb ik ergens gelezen, maar klopt het wel?

In het verslag van Erik van ‘t Padje, bushcraftvriend van Jos, staat dat hij op 9 april het telefoonnummer van zus Martina – overigens een niet onverdienstelijk zangeres – heeft achterhaald en hoort dat Jos nooit bij zijn moeder is aangekomen. “Zij is net zo bezorgd. Moeder is in haar laatste levensfase.”

bron
pi_181641711
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 14:19 schreef Spectator19 het volgende:

[..]

nou wat ik hier lees is dat ze op 9 april in haar laatste levensfase was.

In de reportage voor Panorama, over Jos Brech, staat dat zijn moeder op 25 maart is overleden. Dat heb ik ergens gelezen, maar klopt het wel?

In het verslag van Erik van ‘t Padje, bushcraftvriend van Jos, staat dat hij op 9 april het telefoonnummer van zus Martina – overigens een niet onverdienstelijk zangeres – heeft achterhaald en hoort dat Jos nooit bij zijn moeder is aangekomen. “Zij is net zo bezorgd. Moeder is in haar laatste levensfase.”

bron
Dat heb ik ook geschreven 25 Maart in Topic dat had ik ergens gelezen ?
pi_181641714
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 14:19 schreef Spectator19 het volgende:

nou wat ik hier lees is dat ze op 9 april in haar laatste levensfase was.

In de reportage voor Panorama, over Jos Brech, staat dat zijn moeder op 25 maart is overleden. Dat heb ik ergens gelezen, maar klopt het wel?

In het verslag van Erik van ‘t Padje, bushcraftvriend van Jos, staat dat hij op 9 april het telefoonnummer van zus Martina – overigens een niet onverdienstelijk zangeres – heeft achterhaald en hoort dat Jos nooit bij zijn moeder is aangekomen. “Zij is net zo bezorgd. Moeder is in haar laatste levensfase.”

bron
Ik heb dat ook gelezen, maar tevens gaf Jos in de Spaanse commune aan dat zijn moeder overleden was, dus ofwel heeft hij toch contact gezocht met zijn zussen ofwel heeft hij dat online kunnen lezen, maar geen idee of het online heeft gestaan, plus zou zoals een andere user hier al meldde hij in beide gevallen dan ook op hoogte zijn geweest van zijn vermissing en de zoektocht.
pi_181641789
quote:
1s.gif Op zondag 2 september 2018 14:27 schreef Woonbootjes het volgende:

Dat heb ik ook geschreven 25 Maart in Topic dat had ik ergens gelezen ?
25 april volgens van het Padje, en die heeft alles heel zorgvuldig gedocumenteerd.

Maar dan klopt dit dus ook niet:

quote:
Begin april zoekt team hei contact met de zus, Jos B blijkt verdwenen. De zus zegt aangifte van vermissing te willen doen nu hij niet op het overlijden van zijn moeder (op 25 maart) heeft gereageerd.
pi_181641873
Elsevier
Gerlof Leistra:
Zijn DNA komt overeen met ‘verdachte sporen’ op Nicky’s kleren.
Het gaat niet om sperma, maar om greepsporen.

Er zijn dus greepsporen gevonden en dan lees ik hier bij misleidend DNA

categorie “DNA contactsporen”. Dit betreft DNA dat kan zitten in een speekseldruppel of kan zijn achtergelaten bij aanraking met de huid (zoals “greepsporen”), hoewel dat laatste doorgaans geen bruikbare sporen achterlaat.
bron
pi_181641877
quote:
1s.gif Op zondag 2 september 2018 14:33 schreef Za het volgende:

[..]

25 april volgens van het Padje, en die heeft alles heel zorgvuldig gedocumenteerd.

Maar dan klopt dit dus ook niet:

[..]

Misschien bij overlijdingsberichten Veendam ?
pi_181641945
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 14:14 schreef Vallon het volgende:

[..]

Dit zeggen advocaten die vinden dat hun cliënt feitelijk schuldig zijn als zwart geschreven en (als schuldige) een handige advocaat zoeken zoeken om met een maas in de wet hun de dans te laten ontspringen.

Wanneer iemand aan de deur staat voor hulp, beschuldigd wordt van een hoe verschrikkelijk ook feit, moet je kijken of jij de vaardigheden hebt om die man/vrouw te verdedigen of te helpen.
Het feit dat een advocaat het daar emotioneel moeilijk mee heeft (of omdat het weinig eervol is) en daarom weigert, is voor mij een teken dat die advocaat incapabel is en alleen zijn eigen carrière/belangen najaagt. Als cliënt wil je de beste advocaat die jou kan verdedigen, niet een minder goede die het wil doen.

Ik beweeg mij hier op de ethiek van het v(l)ak, wanneer je iets weet (of kan) wat iemand kan ontlasten van een onterechte schuld, ben je imho (moreel ?) verplicht die bij te staan.
Denk aan een dokter etc.etc. Het zou wat zijn dat een dokter is gaat kijken of je wel voldoende in zijn morele plaatje past voordat hij je gaat opereren.
Dat is gewoon niet correct, de tekst van de afgelegde eed zegt eigenlijk al genoeg:

`Ik zweer (beloof) getrouwheid aan de koning, gehoorzaamheid aan de grondwet, eerbied voor de rechterlijke autoriteiten, en dat ik geen zaak zal aanraden of verdedigen, die ik in gemoede niet gelove rechtvaardig te zijn.'
pi_181642044
quote:
0s.gif Op zondag 2 september 2018 14:39 schreef Spectator19 het volgende:
Elsevier
Gerlof Leistra:
Zijn DNA komt overeen met ‘verdachte sporen’ op Nicky’s kleren.
Het gaat niet om sperma, maar om greepsporen.

Er zijn dus greepsporen gevonden en dan lees ik hier bij misleidend DNA

categorie “DNA contactsporen”. Dit betreft DNA dat kan zitten in een speekseldruppel of kan zijn achtergelaten bij aanraking met de huid (zoals “greepsporen”), hoewel dat laatste doorgaans geen bruikbare sporen achterlaat.
bron
en dan op een pdf document van het NFI

Greepsporen
Greepsporen ontstaan door eenmalig intensief (meestal kortdurend) contact van een persoon
met een (ruw) object (zie illustratie 2) of met het lichaam van een andere persoon.
Voorbeelden zijn greepsporen op bevestigingsmiddelen zoals touwen en afgescheurde stukken
tape. Meestal leveren greepsporen onvoldoende celmateriaal op om hieruit met de huidige
technieken een voor vergelijkend DNA-onderzoek geschikt DNA-profiel te verkrijgen.


bron
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')