Idd.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:09 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Nou nee. Het allerlaatste dat ik in dat geval zou doen, als ik onschuldig was, was naar de politie gaan.
Precies.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:11 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Idd.
Krijg je zo’n persconferentie ‘we got him’.
Zou er ook niet op zitten te wachten.
Die man is al veroordeeld door half NL.
Ook al ben je onschuldig. Die politie interviews/ verhoren, zijn best hard en heftig. Zou daar geen zin in hebben.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:12 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Precies.
Sowieso, als politie je naam zo openbaar groots presenteert aan de buitenwereld hebben ze je al schuldig bevonden.
Ook al ben je onschuldig, naar de politie gaan is dan zinloos.
de man is ook 100 procent schuldig als zijn DNA hebben gevonden en zijn verleden nu inmiddels kennen....quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:12 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Precies.
Sowieso, als politie je naam zo openbaar groots presenteert aan de buitenwereld hebben ze je al schuldig bevonden.
Ook al ben je onschuldig, naar de politie gaan is dan zinloos.
Ik vond het onderzoeksrapport en de lijkschouwing nogal onzeker. Geen bewijs van seksueel misbruik en onduidelijkheid over de doodsoorzaak. Misschien moeten ze Amerikaanse forensische hulp inroepen.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:16 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
de man is ook 100 procent schuldig als zijn DNA hebben gevonden en zijn verleden nu inmiddels kennen....
welke idioot twijfelt nu nog
bovendien heeft hij geweigerd dna af te staan dit jaar....
waarom zou hij nou geweigerd hebben he....
Vergeet niet dat hij eerst vermist was en in het kader daarvan zijn naam en foto al wijdverspreid waren.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:12 schreef Hamzoef het volgende:
Sowieso, als politie je naam zo openbaar groots presenteert aan de buitenwereld hebben ze je al schuldig bevonden.
DNA heeft altijd gelijk......quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:19 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Ik vond het onderzoeksrapport en de lijkschouwing nogal onzeker. Geen bewijs van seksueel misbruik en onduidelijkheid over de doodsoorzaak. Misschien moeten ze Amerikaanse forensische hulp inroepen.
Doet me een beetje denken aan de seriemoordenaar van Rostov, in Rusland, die zich aftrok boven het slachtoffer.
Ik twijfel niet. Ik zeg alleen als je onschuldig bent, dan zou ik me niet melden. De politie gelooft je toch niet.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:16 schreef klaasweetalles het volgende:
de man is ook 100 procent schuldig als zijn DNA hebben gevonden en zijn verleden nu inmiddels kennen....
welke idioot twijfelt nu nog
Ik insinueer helemaal niks. Ik lees alleen de berichten en ik vind het vreemd dat ze zo weinig weten. Dat is wat ik probeer te vertellen.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:21 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
DNA heeft altijd gelijk......
wil je soms beweren dat het jongetje niet vermoord is ofzo
ik weet niet wat jij insinueert met je post....
Je bent pas schuldig als de rechter je veroordeeld heeftquote:Op zondag 26 augustus 2018 10:21 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik twijfel niet. Ik zeg alleen als je onschuldig bent, dan zou ik me niet melden. De politie gelooft je toch niet.
Is mijn grootste nachtmerrie, ergens vals van beschuldigd worden (DNA kan je toch planten?)
Doe effe rustig joh....quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:21 schreef klaasweetalles het volgende:
ik weet niet wat jij insinueert met je post....
Dat zijn vaak juist de engste typetjes.quote:Op zondag 26 augustus 2018 06:55 schreef Sigaartje het volgende:
Zondagmorgen, hij heeft zich nog steeds niet gemeld.
Dit wordt de zaak van het jaar. Wel heel goed dat ze na 20 lange jaren een dader hebben kunnen bestempelen. Kan er nog steeds niet over uit. Zo’n ogenschijnlijke nette man met een gezonde hobby.
Je had een paar jaar geleden toch zo'n Nederlandse verenigingen. Daar kon je het echt al wel aan hun hoofden aflezen hoor.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:24 schreef Mo_Muffin het volgende:
[..]
Dat zijn vaak juist de engste typetjes.
Alsof je pedo's direct aan hun uiterlijk kan herkennen.
Maar je weet toch niet dat het jouw DNA is dat geplant is? Dat weet je pas als er een match is (of wanneer de planter je inlicht, maar ja, dan zou ik het ook melden). Door te vluchten geef je jezelf ook levenslang...quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:21 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik twijfel niet. Ik zeg alleen als je onschuldig bent, dan zou ik me niet melden. De politie gelooft je toch niet.
Is mijn grootste nachtmerrie, ergens vals van beschuldigd worden (DNA kan je toch planten?)
Maar dat stond niet op de voorpagina van grote landelijke kranten. Ik leef niet onder een steen, maar van die vermissingszaak heb ik niets meegekregen. De doorbraak in de zaak Verstappen kan nochtans niemand ontgaan zijn.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:20 schreef Arcee het volgende:
[..]
Vergeet niet dat hij eerst vermist was en in het kader daarvan zijn naam en foto al wijdverspreid waren.
Daarom heeft hij die telefoon niet meegenomen, maar achtergelaten in die hut.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:45 schreef einzeinz het volgende:
In eerdere artikelen stond toch steeds dat hij een zeer oude telefoon bij zich draagt. Kan toch niet moeilijk zijn om die te tracken?
Klopt, maar het had dus geen zin om over Jos B. te spreken en een balkje over z'n ogen te doen aangezien hij onmiddellijk ontmaskerd zou zijn als de vermiste Jos Brech.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:48 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Maar dat stond niet op de voorpagina van grote landelijke kranten. Ik leef niet onder een steen, maar van die vermissingszaak heb ik niets meegekregen. De doorbraak in de zaak Verstappen kan nochtans niemand ontgaan zijn.
Als ik met een door jou gebruikte handdoek iemand wurg, zit jouw DNA op het slachtoffer.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:21 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
DNA heeft altijd gelijk......
wil je soms beweren dat het jongetje niet vermoord is ofzo
ik weet niet wat jij insinueert met je post....
wat doe jij met mijn handdoek?quote:Op zondag 26 augustus 2018 11:56 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Als ik met een door jou gebruikte handdoek iemand wurg, zit jouw DNA op het slachtoffer.
Succes met het bewijzen van je onschuld.
Dat laatste snap ik ook niet zo goed. Hij is nog best jong, dus in principe heeft hij nog best een leven voor zich. Ik verwacht niet dat hij levenslang zal krijgen als hij wordt veroordeeld.quote:Op zondag 26 augustus 2018 10:35 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Maar je weet toch niet dat het jouw DNA is dat geplant is? Dat weet je pas als er een match is (of wanneer de planter je inlicht, maar ja, dan zou ik het ook melden). Door te vluchten geef je jezelf ook levenslang...
Daar gaat het toch niet om. Als ik een bloedhekel aan jou heb is het op zich niet moeilijk om iets van jou te pakken waar je dna op zit en dat op/bij een slachtoffer achter te laten. (En die handdoek uit dit voorbeeld pak ik gewoon uit de kleedkamer van de sportschool als jij ff aan het douchen bent. Makkie.) Het gaat erom dat het kán.quote:Op zondag 26 augustus 2018 12:40 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
wat doe jij met mijn handdoek?
En hoe kom jij daaraan?
Maar met alleen DNA ben je er nog niet. Juist om die reden.quote:Op zondag 26 augustus 2018 12:46 schreef Greys het volgende:
[..]
Daar gaat het toch niet om. Als ik een bloedhekel aan jou heb is het op zich niet moeilijk om iets van jou te pakken waar je dna op zit en dat op/bij een slachtoffer achter te laten. (En die handdoek uit dit voorbeeld pak ik gewoon uit de kleedkamer van de sportschool als jij ff aan het douchen bent. Makkie.) Het gaat erom dat het kán.
Welke bronnen gebruikte Van Dyck voor haar artikel?quote:Op zaterdag 25 augustus 2018 21:40 schreef SureD1 het volgende:
In de papieren Limburger van vandaag staat een groot achtergrond artikel van Claire van Dyck over de ontdekking van de DNA match. Het lost een aantal zaken waar we het hier over gehad hebben en nieuwe informatie omtrent de DNA sporen in het algemeen. Een samenvatting (met de credits aan de schrijfster):
* Brech valt op in het second opinion onderzoek. Zijn aanwezigheid in die nacht wordt als vreemd gezien en hij wordt verhoord. Hij bekent uit eigen beweging zijn zedenverleden en komt met het verhaal over brieven rondbrengen. Als scouting meldt dat hij dat vaker doet en daarbij vaker over de hei fietst en als blijkt dat zijn zedenzaak geseponeerd is laten ze hem gaan “maar het schuurt”...
* Zoals bekend wordt hij -gemiste kans wordt het nu genoemd- in 2009 samen met andere passanten uit het eerste grootschalige DNA onderzoek geschrapt
* In 2012(!) wordt team hei opgericht dat in het geheim de hele zaak nog eens helemaal doorlicht met het oog op een nieuw enorm DNA onderzoek. Er worden 1500 mannen geselecteerd die direct voor een 1 op 1 onderzoek uitgenodigd zullen worden (gevolgd door een verwantschapsonderzoek onder 22.000 mannen) Daarin zitten de volgende categorieën:
- Aanwezig op de heide tijdens verdwijning NV
- Mannen met kennis van de heide
- Veroordeelde zedendelinquenten die niet in de DNA database zitten
- Passanten
Brech zit in de laatste groep (net als in 2009) maar heeft inmiddels de bijzondere aandacht van team Hei gekregen. Er zijn volgens het team te veel ‘toevalligheden’ die argwaan wekken:
- Hij wordt nagenoeg op de plaats delict aangetroffen
- Hij heeft een zedenverleden
- Hij heeft een vreemd verhaal dat zijn aanwezigheid verklaart
- Hij voldoet aan het profiel van een pedofiel
* Als een van de kandidaten met de bijzondere aandacht van het team krijgt hij meteen bezoek van twee rechercheurs; huis lijkt onbewoond en bij het tweede vergeefse bezoek gaat een brief met uitleg en visitekaartje de brievenbus in. Die brief komt - via de woningstichting - bij de zus van Brech terecht. Brech’s moeder zit sinds kort in een verzorgingshuis in Groningen waar ook zijn zus woont. Hij heeft zich uitgeschreven op het adres in Simpelveld. Via de zus wordt het verzoek van team Hei doorgespeeld aan Brech, hij zegt -via zijn zus- toe om in maart DNA te doneren.
*Begin april zoekt team hei contact met de zus, Brech blijkt verdwenen. De zus zegt aangifte van vermissing te willen doen nu hij niet op het overlijden van zijn moeder (op 25 maart) heeft gereageerd.
*Alarmbellen gaan rinkelen bij team hei en ze slaan - los van de vermissing- een ‘eigen technische weg in’ (ik denk dat hij hier formeel als verdachte is aangemerkt). De zussen van Brech willen geen DNA afstaan, en 4e en 5e graads familieleden worden - via stamboomonderzoek- benaderd en bereid gevonden DNA af te staan.
* De zus van Brech doet aangifte van vermissing in Groningen en vermeldt bij de aangifte meteen dat Brech gezocht wordt door de politie ivm Nicky Verstappen. Het vermissingsteam in Groningen vraagt de zus om persoonlijke spullen van Brechter isolatie van DNA. Ze geeft onder meer een harde schijf van Brech aan de politie die door van ‘t Padje samen met andere spullen van Brech al eerder naar de zus gestuurd heeft.
* Team hei heeft weinig vertrouwen in de bruikbaarheid van de harde schijf en gaat verder met de verwanten. Tevens wordt op dit moment van ‘t Padje onder strikte geheimhouding op de hoogte gesteld van de verdenking jegens Brech en er wordt hem om spullen van Brech gevraagd. Hij staat deze vrijwillig af. Een tandenborstel en vuile was.
*Vrijdagochtend 8 juni komt er een telefoontje van het NFI. Er is een bruikbaar DNA-profiel van de harde schijf geïsoleerd. Een zaakofficier geeft het NFI meteen opdracht om dit profiel te toetsten tegen de sporen in de zaak Nicky Verstappen. Een uur (!) later belt het NFI terug en zegt 100% match. Hierop springt een zaaksofficier van team hei in de auto met de spullen van Brech uit Frankrijk (was en tandenborstel) en rijdt naar het NFI en daar wordt ter plekke getoetst, wederom 100% match. Ook de verwanten matchen. Brech is hun man..
*team gaat opgetogen naar Frankrijk om daar de Vogezen ondersteboven te halen maar wordt uitgelachen door de Gendarmerie, schier onmogelijk...
Terloops nieuws: het spoor dat match met Brech bestaat uit meerdere sporen achtergelaten op verdachte plekken op onderbroek en pyjamabroek van Nicky.
Conclusie: al voor de match verdacht dus, door een samenspel van ‘toevalligheden’ gecombineerd met de verdwijning... sorry voor de lap.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |