Gefeliciteerd!quote:Op dinsdag 31 juli 2018 07:36 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
officieel een kleuter♡
Zondag haar feest al gevierd en vandaag nog dunnetjes want vanavond uit eten met mijn oma die 80 wordt vandaag♡
Wat was ze jarig zondag! echt heel bewust van haar feest en dat haar vrienden voor haar kwamen, em ze is ook echt groot ineens, Klaar voor de volgende fase in haar leven.
[ afbeelding ]
5wk in het onderwijsquote:Op dinsdag 31 juli 2018 18:34 schreef Kyara het volgende:
Volgens mij kunnen alleen mensen in het onderwijs 6 weken lang thuis zijn met hun kind. (of mensen die sws al thuis zijn). Anders ben ik jaloers op het aantal vakantiedagen
Gefeliciteerd GM!
6 wk in het VO (en die ene week is niet verplicht in het PO toch? Je hebt gewoon 6 wkn vrij toch?)quote:
Nope niet meer. Laatste week moeten wij er weer zijn. Niet de hele week volle dagen maar je mag niet meer op vakantie zijn. Eerst was alleen de laatste vrijdag verplicht.quote:Op dinsdag 31 juli 2018 21:12 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
6 wk in het VO (en die ene week is niet verplicht in het PO toch? Je hebt gewoon 6 wkn vrij toch?)
Mijn vrouw moet die laatste week verplicht op school zijn. Bij haar altijd al zo geweest.quote:Op dinsdag 31 juli 2018 21:12 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
6 wk in het VO (en die ene week is niet verplicht in het PO toch? Je hebt gewoon 6 wkn vrij toch?)
Oh, zeker ter ‘verlaging’ van de werkdruk... bij ons is de 7e week er inderdaad ook vanaf gehaald vanwege die redenquote:Op dinsdag 31 juli 2018 21:43 schreef ferrari_rood het volgende:
[..]
Nope niet meer. Laatste week moeten wij er weer zijn. Niet de hele week volle dagen maar je mag niet meer op vakantie zijn. Eerst was alleen de laatste vrijdag verplicht.
In het onderwijs (nou ja op school van mijn vrouw) nemen ze de regels wel vaker ruim. Vanaf dag 1 dat ze daar werkt (11 jaar nu) moet ze de laatste week van de zomervakantie minstens 3 dagen aanwezig zijn. Daarnaast hoort bij werkdruk verlagen in meerdere vakanties 1 dag terugkomen. Die mag ze nu nog weigeren maar wordt verre van gewaardeerd.quote:Op dinsdag 31 juli 2018 22:32 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Oh, zeker ter ‘verlaging’ van de werkdruk... bij ons is de 7e week er inderdaad ook vanaf gehaald vanwege die reden
Overigens mag je maar drie dagen verplicht gevraagd worden op school te komen (in de een ste en laatste week in totaal) in t PO
https://onderwijs.cnvconn(...)/Opmaak_vakantie.pdf
En
https://www.aob.nl/nieuws(...)f-40-urige-werkweek/
Dat veel scholen het anders doen maakt het nog boet ok...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vandaag weer zwemles gehad en net vanavond een appje dat hij het super goed doet en vanaf nu elke les met kleren aan mag zwemmendiploma A komt in zicht
![]()
Er is ook Donald Duck Junior, dat heeft wat rustigere verhalen en is geschikt voor kinderen die net hebben leren lezen. J vindt het geweldig om in te bladeren en uit voorgelezen te worden.quote:Op maandag 6 augustus 2018 09:47 schreef exode het volgende:
Meteen een cadeau voor zijn 5e verjaardag: abo op de Duck.
Ah dat wist ik niet, thx!quote:Op maandag 6 augustus 2018 11:21 schreef Hupje het volgende:
[..]
Er is ook Donald Duck Junior, dat heeft wat rustigere verhalen en is geschikt voor kinderen die net hebben leren lezen. J vindt het geweldig om in te bladeren en uit voorgelezen te worden.
mijn man pakt mijn moederfiets als hij eentje achterop moet hebben. Ik zou zelf ook voor een dames fiets gaan als ik jou wasquote:Op maandag 6 augustus 2018 15:04 schreef Armil het volgende:
Ik ben niet zo actief hier maar stel als vader van een kleuter af en toe een vraagje.
Nu was ik laatst naar een fietsenwinkel geweest, omdat ik graag een fatsoenlijke fiets wil (heb nu een oud barrel) waar ik een kinderzitje achterop kon doen. De verkoopster stelde me de onverwachte maar zeer wezenlijke vraag: hoe denk je op te gaan stappen?
Fiets is echt puur bedoeld voor af en toe een gezinsuitje, heb hem verder niet nodig. Het lijkt inderdaad veel handiger om een damesfiets aan te schaffen, zonder stang. (Ik ben niet zo groot, dus das geen probleem). Maar ik zat toch wel te denken, wat voor fiets hebben andere vaders, die kinderen achterop hebben zitten?!
Het gaat nu wel weer. Kan mijn arm nog niet helemaal omhoog doen zonder pijn dus was op hangen is even een taak van mijn man....quote:Op maandag 6 augustus 2018 09:47 schreef exode het volgende:
Ai Goitske dat klinkt niet fijn nee! Hoe gaat het nu met je, van alles hersteld?
B heeft de Donald Duck helemaal ontdekt, kan heel lang in 1 donald duckje bladeren. Hij had zaterdag van mij zo'n pocket gehad en vanochtend lag hij daar in zijn bed in te 'lezen'. Meteen een cadeau voor zijn 5e verjaardag: abo op de Duck.
We zijn gisteren de hele dag naar de M'veense Plassen geweest, die jongen heeft totaal geen waterangst. Duikt nu onder, van luchtbedden af etc. Allemaal met bandjes om uiteraard. Hij vindt het daar nog steeds zo fijn. Voor ons staat een vouwwagen en hij kan heel goed opschieten met de kindjes daarvan. Zo leuk om te zien. Het zijn nogal rouwdouwers zeg maar, wat goed is voor B om wat tegenwicht te krijgen tijdens het spelen.
Hij is wel doodop, hij slaapt goed (gisteren 08:30, vandaag voor de BSO met moeite om 08:00 wakker kunnen krijgen) maar is echt zo moe nu. Hij is toe aan minder weer denk ik (wie niet). Nadeel is alleen dat we net deze week elke dag kraamvisite krijgen, weken rustig aan gedaan. Ook allemaal visite met kinderen. Volgende week wordt het rukweer volgens mij, dan gaan we lekker binnen in onze familie bubbel zitten. Lego'en, Duckies lezen etc.
Nou ja, maar het is toch niet zo dat een damesfiets minder stevig is?quote:Op maandag 6 augustus 2018 22:13 schreef Stormqueen het volgende:
De stang geeft het frame extra stevigheid, dus zinloos zijn ze zeker nietmaar veel mannen vinden het een beetje een aantasting van hun mannelijkheid als ze op een "damesfiets" moeten rijden, dus dat is de voornaamste reden vaak dat ze daar voor kiezen.
jawelquote:Op maandag 6 augustus 2018 22:57 schreef Sylver_ het volgende:
[..]
Nou ja, maar het is toch niet zo dat een damesfiets minder stevig is?
Mijn peuter heeft die fase al..quote:Op dinsdag 7 augustus 2018 21:44 schreef Fazzoletti het volgende:
Is dat niet al achterhaald?
Ik haat herenfietsen, vorig jaar fietste ik er op 1 met kind achterop in het zitje. Ik schopte hem er eerst bijna af en schrok toen zo dat we bijna met fiets en al op de grond vielen![]()
Beterschap Goitske!
Afgelopen week waren we een weekje weg in NL. Super weer voor strand natuurlijk! F vond het fantastisch, heeft veel in het water gespeeld en het samenspelen met zus ging goed![]()
Vandaag was hij weer naar de BSO en de invloeden daar..... samen met wat andere jongetjes vindt hij het heel grappig om z'n billen te laten zien. Steeds z'n broek laten zakken en aan die billen zitten. Wat moet ik daar nou mee? In huis zeggen we er wat van en moet hij z'n broek weer aan doen. Lijkt me voor O ook niet zo'n mooi uitzicht om steeds haar broers bilnaad te moeten zienIs het een fase die meer kinderen doorlopen?
Teun trok zijn broek op de BSO naar beneden. En dan komt naar achteren en op z'n Billenslaan en roepen billen dans! Billen dansquote:Op woensdag 8 augustus 2018 13:30 schreef Fazzoletti het volgende:
Ik wist dat ik op Lou zou kunnen rekenen![]()
En een trauma voorzie ik ook niet nee Franny
![]()
Het zijn echt van die buien, soms dagen niet en dan weer een dag dat hij 10x z'n broek uittrekt. Op school speelde dit ook al, er had zelfs een jongetje op het schoolplein gepoept wat F ontzettend grappig vond
Eventjes inhaken op choco, ik maak chocomelk van rauwe cacao en warme melk. Beetje suiker erbij (anders bitter) en voila, lekkere en gezonde chocomelkquote:Op donderdag 16 augustus 2018 21:50 schreef Goitske het volgende:
Oh help Fazz!
Jan is gisteren gebeten door een kat. Dus ik heb even de huisarts gebeld en de tetanus was voldoende maar wel antibiotica. En die vind hij zoooo vies. Uiteindelijk door chocomelk gedaan en dan krijgt hij het weg (werkt wel goed mee)
Dus hij blik 7 dagen chocomelk krijgt hij normaal alleen op het terras of als hij geluk heeft bij oma
zeikerd heeft zelfde als zijn vader... Drinkt alleen chocomelk van chocomel en dan denk ik ach die paar x per jaar dat hij het krijgt. Alleen nu even een paar dagen achter elkaar aan ivm antibiotica innamequote:Op donderdag 16 augustus 2018 21:58 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Eventjes inhaken op choco, ik maak chocomelk van rauwe cacao en warme melk. Beetje suiker erbij (anders bitter) en voila, lekkere en gezonde chocomelk
Mag zijn AB met zuivel? Sommige mag dat niet ivm verminderde werkingquote:Op donderdag 16 augustus 2018 21:50 schreef Goitske het volgende:
Oh help Fazz!
Jan is gisteren gebeten door een kat. Dus ik heb even de huisarts gebeld en de tetanus was voldoende maar wel antibiotica. En die vind hij zoooo vies. Uiteindelijk door chocomelk gedaan en dan krijgt hij het weg (werkt wel goed mee)
Dus hij blik 7 dagen chocomelk krijgt hij normaal alleen op het terras of als hij geluk heeft bij oma
huisarts gaf het aan roer maar door yoghurt, vla, appelmoes of wat hij lekker vind, dus het mag bij deze gelukkig welquote:Op donderdag 16 augustus 2018 22:08 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Mag zijn AB met zuivel? Sommige mag dat niet ivm verminderde werking
Voor Melba laatste keer sojayoghurt gebruikt, dat mocht wel en at hij als vla... met veel onderhandelen en elke keer een half uur janken...
Ik ben met mijn kleuter ook naar The incredibles 2 geweest, sommige stukjes zijn echt wel spannend ja. Maar die van mij vond het wel een superleuke film.quote:Op vrijdag 17 augustus 2018 03:02 schreef Loj het volgende:
Hier hetzelfde hoor Kwak! Ik herken het ook heel erg van bij mijn oudste.
En ik heb hier zelf gevraagd of ze een beetje uitdagendere puzzels en werkjes hadden, de leidsters werden er juist enthousiast van (nu zit Js wel al in een speciale peutergroep, met kring en werkactiviteiten). Trouwens een ongevraagde tip... geef straks op de basisschool wel al aan dat hij cognitief echt wel veel verder is. Groep 1 start nog met tellen tot 10 en puzzels van 16 stukjes enzo![]()
Fazz! Wat een verhaalwel “leuk” dat ze het daarna begrijpen hè!
Mijn bijna kleuter gaat morgen voor de vier jaar check. Ben benieuwd wat ze van zijn spraak nu vinden(en zenuwachtig voor de prik
).
En ik ga maandag met mijn echte kleuter naar de bios. Nu is hij best angstig, is de incredibles 2 dan wat als film? Verder draait er niet zoveel en hij wil zo graag een keer... (of kan ik dan beter kijken of er wat draait in het omniversum)
Oh ja daarom ben ik juist blij dat hij straks in een nieuwe omgeving komt en andere sociale dingen etc zal leren.quote:Op vrijdag 17 augustus 2018 06:15 schreef Svane het volgende:
Incredibles 2 vond mijn kleuter ook erg leuk!
Qua ‘toe zijn aan school’ en cognitief snel zijn, het was voor mij, heel suf, echt wel een goede ‘omdenker’ om juist even niet dat cognitieve te benadrukken. Er zijn zóveel andere dingen die ze juist ook op deze leeftijd leren waar ze nog veel meer plezier van hebben dan het cognitieve: leren praten over emoties (eigen en die van de ander), geduld hebben, creatief spel, leren jezelf vermaken, etc. Want als je cognitief snel bent brengt school niet opeens megaverlossing ofzo, denk ik. Wat wel helpt is inderdaad het kunnen lezen! Juist als dat een beetje loopt kan je gewoon veel boeken toewerpen en vermaken ze zich daarmee. Sinds dochter echt goed leest en gewoon Paul Biegel boeken en bijv De boze heks-reeks zelf kan lezen (en op school volgens mij veel van die informatieboekjes) is de verveling echt veel meer weg. En dan gaat het gewoon ook niet meer om ‘wauw ik kan lezen’ maar echt om alle mooie verhalen waarmee je dan toegang krijgt!
In het kader van zo kan het ook:quote:Op vrijdag 17 augustus 2018 09:53 schreef Kyara het volgende:
Helemaal eens Franny!
Mijn oudste was cognitief helemaal toe aan school maar sociaal emotioneel en ook motorisch was het een hele grote stap. Hij is van januari en heeft 2,5 jaar gekleuterd en juist opdie vlakken heeft hij echt flinke stappen gezet. Ik verwacht alleen nu in groep 3 wat minder uitdaging maar dat zien we wel.
quote:Op vrijdag 17 augustus 2018 13:36 schreef Kyara het volgende:
Ja, er valt altijd wat te leren natuurlijk. M hoopt vooral op minder knutselwerkjes
plekken hier van de afstandsbediening is achter de kussens van de bank, onder de salontafel, bij de wc, in de keuken bij de koelkast/Koekjesland/snoeptrommel of speelhoekquote:Op vrijdag 24 augustus 2018 16:57 schreef AwayTL het volgende:
Ik heb een ekster in huis die dingen verstopt om te voorkomen dat zn broertje zaken onder zich neemt. Tnt ben ik naar mijn weten kwijt: een compleet nieuw paar schoenen, de afstandbediening en een pak batterijen. De zoektocht naar het nest heeft nog niks opgeleverd.
De ekster heeft ook zijn geheugen op de betreffende locatie gelaten naar ik het aanneem.
Tof! Welke lunchbox gebruik jij? Ik had hier tot op vanmorgen nog nooit van gehoord. Ik was op zoek naar wat ideetjes voor de inhoud van een lunchtrommel en ik kom op Bento uit. Superleuk! Ik ben me dus wat aan het oriënterenquote:
Ja, preciesquote:Op zaterdag 25 augustus 2018 14:54 schreef Budabuddumbam het volgende:
Aliexpress, en action en eigenlijk vanalles wel.
We hebben lunchbots bento's ik doe het niet altijd all out in vormpjes hoor.
De laatste periode helemaal niet omdat ik gewoon armen en handen tekort kom.
Maar wel met bento inhoud, veel groente en fruit, granen, zuivel, vleeswaren etc
Wij hebben Bento boxen van Sistema. Heel tevreden over. Bento is bij mij geen figuurtjes ofzo maar inderdaad meer variatie (vleesjes, fruit groenten, eitje, restjes pasta als pasta salade.. alles snack style) en minder vaak brood.quote:Op zaterdag 25 augustus 2018 14:58 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ja, preciesWat leuk zeg dit. Ik kijk denk ik eerst voor een lunchbox met vakjes bij Xenos o.i.d. Vind de orginele nogal prijzig. Maar ze hebben wel leuke accessoires.
Ja precies, ik moet me er nog even in verdiepen hoor. Genoeg voorbeelden gelukkigquote:Op zaterdag 25 augustus 2018 15:05 schreef Cathmar het volgende:
[..]
Wij hebben Bento boxen van Sistema. Heel tevreden over. Bento is bij mij geen figuurtjes ofzo maar inderdaad meer variatie (vleesjes, fruit groenten, eitje, restjes pasta als pasta salade.. alles snack style) en minder vaak brood.
het nadeel vind ik dat de schotjes niet tot de deksel gaan dus dan kan het ene wel in het andere vakje komen. Maar als ik bijvoorbeeld een hele appel mee en koekje etc en dan zo de hele lunch meequote:Op zaterdag 25 augustus 2018 15:05 schreef Cathmar het volgende:
[..]
Wij hebben Bento boxen van Sistema. Heel tevreden over. Bento is bij mij geen figuurtjes ofzo maar inderdaad meer variatie (vleesjes, fruit groenten, eitje, restjes pasta als pasta salade.. alles snack style) en minder vaak brood.
Ik heb voor I nu deze lunchbox:quote:Op zaterdag 25 augustus 2018 14:50 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Tof! Welke lunchbox gebruik jij? Ik had hier tot op vanmorgen nog nooit van gehoord. Ik was op zoek naar wat ideetjes voor de inhoud van een lunchtrommel en ik kom op Bento uit. Superleuk! Ik ben me dus wat aan het oriënterenWelke uistekers gebruik je? Gewoon van de action ofzo?
Deze ga ik ook kopen, dank voor de tipquote:Op zaterdag 25 augustus 2018 16:42 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Ik heb voor I nu deze lunchbox:
https://www.bol.com/nl/p/(...)=CPS&utm_content=txl
met bijbehorende 'pop up' drinkfles, die vind ik ook heel handig. Kwaliteit is goed en I vindt de kleur natuurlijk geweldig. Verder weet ik weinig van Bento. Ik vind het alleen fijn als ik naast boterhammen/broodje ook nog wat anders kan meegeven: worstjes, plakjes komkommer e.d.
Bij MyMepal kun je deze ook helemaal zelf ontwerpen, met eigen kleuren, afbeeldingen en tekstquote:Op zaterdag 25 augustus 2018 18:08 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Deze ga ik ook kopen, dank voor de tip
Zeker als je bedenkt dat we deze zomer ook een nieuw huis hebben gekocht en ons huidige huis komende week op funda zal staan. Maar goed,quote:Op zondag 26 augustus 2018 13:07 schreef Kyara het volgende:
Ik vind het zo nog een behoorlijk drukke zomervakantie Franny
Leuk vooruitzicht, een nieuw huis! Fijn dat alles al rond isquote:Op zondag 26 augustus 2018 14:49 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Zeker als je bedenkt dat we deze zomer ook een nieuw huis hebben gekocht en ons huidige huis komende week op funda zal staan. Maar goed,. Het is toch rustiger dan combi werken, gezin en schrijven voor mijn blog.
. En drie weken echt op vakantie was heerlijk. Daardoor kon ik de administratieve gedoetjes rond de koop van het nieuwe huis goed aan. Telefoontjes met financieel adviseur afhandelen terwijl je een biertje drinkt op een terras is best te doen.
.
Toevallig heb ik me daar ook een beetje in verdiept. Het schijnt dat alles lekker is, behalve kaas. Wil dat ook wel gaan doen. Super handig!quote:Op zondag 26 augustus 2018 18:22 schreef Roomsnoes het volgende:
Wordt dat niet zompig dan, kaas bv..?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |