Wil je mij ook een DM sturen?quote:Op donderdag 23 augustus 2018 11:05 schreef bambino het volgende:
[..]
Zeker wel!
We werken door heel Nederland.
Zie dm
Done!quote:Op donderdag 23 augustus 2018 11:12 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Wil je mij ook een DM sturen?
Dus ook in regio Kennemerland/IJmond?quote:Op donderdag 23 augustus 2018 11:05 schreef bambino het volgende:
[..]
Zeker wel!
We werken door heel Nederland.
Zie dm
Zelfs daarquote:Op donderdag 23 augustus 2018 13:13 schreef sanger het volgende:
[..]
Dus ook in regio Kennemerland/IJmond?
Is dat Nederland? Indien ja, zie bovenquote:Op donderdag 23 augustus 2018 13:13 schreef sanger het volgende:
[..]
Dus ook in regio Kennemerland/IJmond?
Doe mij dan ook maar een PMquote:Op donderdag 23 augustus 2018 14:51 schreef bambino het volgende:
[..]
Is dat Nederland? Indien ja, zie boven
Donequote:
Fixedquote:Op donderdag 23 augustus 2018 18:19 schreef Asschen_sukar het volgende:
Krijgt het straks nog drukker
👍quote:
Kijk, dat zijn de betere regio'squote:Op donderdag 23 augustus 2018 13:13 schreef sanger het volgende:
[..]
Dus ook in regio Kennemerland/IJmond?
quote:Op vrijdag 24 augustus 2018 14:51 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Kijk, dat zijn de betere regio's
Mij ook alstublieftquote:
Donequote:
Leuk stukje dak heb je, waar dat op kanquote:Op maandag 27 augustus 2018 18:53 schreef MaGNeT het volgende:
2x 3-fase omvormers, 68 panelen (TaleSun 300Wp black), 68 optimizers in de garage:
[ afbeelding ]
Jaquote:Op maandag 27 augustus 2018 18:55 schreef Asschen_sukar het volgende:
[..]
Leuk stukje dak heb je, waar dat op kan![]()
Ik ben straks al blij als er meer dan 14 op kunnen
Heb ik ook nog lang overwogen, warmtepomp. Maar ons nieuwe huis is niet echt geisoleerd in de spouw, dus eerst dat ooit nog eens aanpakken voor ik verder ga met verduurzamen.quote:Op maandag 27 augustus 2018 18:56 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Ja16 op iedere kant van de garage (oost - west) en 25 op het zuiden.
Dan hou ik er nog 11 over voor het noorden.
Op de achtergrond zie je nog net de bovenkant van het boilervat dat nog aan de warmtepomp komt.
Beetje isoleren kan wel nut hebben. Hoeft ook niet in een paar jaar. Sparen, weer wat aanpakken, sparen, etc. Deels komt dat terug in lagere maandlasten.quote:Op maandag 27 augustus 2018 19:05 schreef Asschen_sukar het volgende:
[..]
Heb ik ook nog lang overwogen, warmtepomp. Maar ons nieuwe huis is niet echt geisoleerd in de spouw, dus eerst dat ooit nog eens aanpakken voor ik verder ga met verduurzamen.
Precies, niet alles hoeft tegelijkertijd. Eerst doen wat de grootste besparing oplevert, dan sparen voor de volgende stap etc.quote:Op maandag 27 augustus 2018 19:46 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Beetje isoleren kan wel nut hebben. Hoeft ook niet in een paar jaar. Sparen, weer wat aanpakken, sparen, etc. Deels komt dat terug in lagere maandlasten.
Nee, als de panelen boven de drempelspanning van de micro-omvormers zitten dan zouden ze moeten gaan werken. Opsparen doen ze niet.quote:Op zondag 2 september 2018 12:51 schreef Estate2 het volgende:
Ik heb twee sets met zonnepanelen. De SolarEdge set geeft constant vermogen of stroom af maar de set met AP Tronic omvormers staat een paar keer per dag op nul.
De AP Tronic omvormers kan ik niet monitoren maar ik heb voor beide sets ook een kwh-meter in de meterkast geīnstalleerd.
Kan het zijn dat de micro-omvormers de stroom soort van "opsparen" en dan pas afgeven of is er iets anders aan de hand?
Geen noord / noord-west dak?quote:Op zondag 2 september 2018 13:57 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Precies, niet alles hoeft tegelijkertijd. Eerst doen wat de grootste besparing oplevert, dan sparen voor de volgende stap etc.
Als je nu eenmalig 5000 euro investeert en vervolgens het geld wat je bespaart netjes opzij zet dan kom je in 10 jaar tijd een heel ver met verduurzaming van je huis. Uitgaande van een beginsituatie waar veel winst te behalen is.
Ik kom hier op het huis helaas niet verder dan 9 panelen op zuidoost.
quote:DEN HAAG - Huishoudens en kleine bedrijven die zelf met zonnepanelen duurzame energie opwekken, kunnen mogelijk een jaar langer profiteren van de huidige subsidieregeling. Minister Eric Wiebes (Economische Zaken en Klimaat) kondigde eerder aan dat er in 2020 een nieuwe, versoberde regeling komt. Maar hij betwijfelt nu of die op tijd klaar is.
De huidige regeling maakt het mogelijk investeringen in zonnepanelen in zeven jaar terug te verdienen. Maar omdat zonnepanelen goedkoper worden, neemt die terugverdientijd bij ongewijzigd beleid de komende jaren sterk af, terwijl de uitgaven aan subsidies juist verder oplopen. Dat geld denkt het kabinet beter te kunnen besteden.
„Het moet niet minder aantrekkelijk worden om ook zelf kleinschalig te investeren in zon”, zei Wiebes woensdag in de Tweede Kamer. „Maar het is ook niet nodig om het aantrekkelijker te maken.” Het optuigen van een nieuwe regeling kost evenwel meer tijd dan voorzien. „Ik begin er wel een beetje een hard hoofd in te krijgen of 2020 haalbaar is”, aldus de minister. Als het niet lukt, blijft de huidige regeling een jaar langer bestaan.
Nou prima toch, nog een jaartje salderen.quote:Op woensdag 5 september 2018 19:11 schreef Ivo1985 het volgende:
Dit was natuurlijk te verwachten.
Voordat het salderen afgeschaft wordt, moeten alle oude ferraris meters vervangen zijn voor meters met een apart telwerk voor teruglevering.
Want het kan niet zo zijn dat mijn buurman met terugdraaiende meter kan blijven salderen en ik met mijn digitale meter dat niet kan. Dan meet de overheid met twee maten en dat kan niet. Andere oplossing voor bovenstaande is trouwens dat mensen met een digitale meter voortaan weer kunnen kiezen om een analoge meter te laten monteren die kan terugdraaien.
Met een hoger vastrecht benadeel je mensen die zuinig zijnquote:Op woensdag 5 september 2018 21:09 schreef Glider76 het volgende:
[..]
Nou prima toch, nog een jaartje salderen.
Het vastrecht zou ook flink omhoog kunnen en dat het salderen blijft bestaan.
Dan zou ik dus ieder jaar 9000kWh weg kunnen gooien, dat is wat ik meer opwek dan dat ik verbruik.quote:Of salderen laten bestaan maar geen teruglever vergoeding meer.
inderdaad, dan had je maar een dusdaning aantal panelen moeten nemen wat je verbruik dekt.quote:Op woensdag 5 september 2018 21:11 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Met een hoger vastrecht benadeel je mensen die zuinig zijn
[..]
Dan zou ik dus ieder jaar 9000kWh weg kunnen gooien.
Het nut is dat de kolencentrales minder hard hoeven te draaien, en daarmee het milieu dus minder belasten.quote:Op woensdag 5 september 2018 21:14 schreef Glider76 het volgende:
Wat is uberhaupt het nut van zoveel overproductie?
No sh!t. Als kwiebes zelf nog niet eens de definitieve regels heeft opgesteld, hoe denk ie dat alle betrokkenen op tijd de regels te kunnen toepassen. Al is het maar aanpassen van de administratieve rompslomp.quote:
Dat bepaal jij gelukkig niet.quote:Op woensdag 5 september 2018 21:14 schreef Glider76 het volgende:
[..]
inderdaad, dan had je maar een dusdaning aantal panelen moeten nemen wat je verbruik dekt.
Om ook na het salderen ¤0 op de rekening te houden.quote:Linksom of rechtsom is de mogelijkheid van salderen best bijzonder. Het is niet hetzelfde als geld parkeren bij de bank om het met de kerst weer op te nemen.
Het is dan niet meer dan logisch dat het salderen stopt in zijn huidig vorm. Dus moeten we een manier verzinnen zodat we kunnen blijven salderen voor eigen gebruik, maar geen geld verdienen met overproductie.
Wat is uberhaupt het nut van zoveel overproductie?
Zolang het salderen blijft wel, zodra het salderen eindigt en de "terugleversubsidie" wordt geīntroduceerd zal je nog zo'n 11 cent per kWh krijgen, dan moet je sowieso al 2x meer op je dak hebben liggen dan dat je verbruikt om nog ¤0 op de rekening te krijgen.quote:Op woensdag 5 september 2018 21:24 schreef Glider76 het volgende:
Met 1 KW meer dan je verbruik heb je toch ook 0 euro op de rekening?
Ik zelf wek 1000 meer op dan wat ik verbruik. Wat mij betreft mag het salderen blijven bestaan maar iedereen snapt wel dat het niet meer uit kan.
Op zich heb je gelijk, maar nu wordt je teveel een energie leverancier ipv enkel compenseren eigen gebruik. Wellicht dat daar ook de wens vandaan komt om salderen te stoppen.quote:Op woensdag 5 september 2018 21:28 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Zolang het salderen blijft wel, zodra het salderen eindigt en de "terugleversubsidie" wordt geīntroduceerd zal je nog zo'n 11 cent per kWh krijgen, dan moet je sowieso al 2x meer op je dak hebben liggen dan dat je verbruikt om nog ¤0 op de rekening te krijgen.
Maar verder, ik heb grote dakvlakken met weinig schaduwvorming, zo gek is het niet om het dan vol te leggen. Ik zou ook niet weten waarom ik voor overproductie niet betaald zou mogen worden. Mijn geproduceerde kWh komt weer bij een buurman door de meter en betaalt daar het volle pond voor aan z'n energiemaatschappij.
Vrienden van me hebben een boerderij waar een heel nieuw dak op de stal komt, die aan 1 kant helemaal vol komt liggen met panelen. Altijd baas boven baas.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |