Uit de OP:quote:
quote:(Vloer)verwarming aanzetten in de zomer vind ik eigenlijk niet echt kunnen - weet ook niet of dit zou werken.
quote:
Nog nooit in Duitsland, Oostenrijk Zwitserland geweest?quote:Op maandag 28 mei 2018 13:23 schreef TamVR het volgende:
Apart probleem. Verwarming vol aan in de snikhete zomer waar het 30C buiten is.
Niets. Alleen vloerverwarming door het hele huis.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:12 schreef Deshain het volgende:
Dan doe je het niet...
Maar buiten de vloerverwarming wat heb je nog meer aan verwarmingsinstallatie?
Ja, weet ook niet of het echt een probleem is - soms is het natuurlijk lekker als je thuis komt en even verkoeling hebt. Maar toen ik elke avond ineens een trui aan moest doen dacht ik wel "hé, hier klopt iets niet".quote:Op maandag 28 mei 2018 13:23 schreef TamVR het volgende:
Apart probleem. Verwarming vol aan in de snikhete zomer waar het 30C buiten is.
Je bedoelt dat dit vaak voorkomt?quote:Op maandag 28 mei 2018 13:32 schreef Geerd het volgende:
[..]
Nog nooit in Duitsland, Oostenrijk Zwitserland geweest?
Bijna elke oudere woning daarja...de nieuwbouw niet meer natuurlijk...quote:Op maandag 28 mei 2018 13:39 schreef Hojdhopper het volgende:
[..]
Niets. Alleen vloerverwarming door het hele huis.
Ik zal het wel eens proberen, maar volgens mij doet ie het in de zomer ook niet (want aangesloten op de centrale verwarming van het huis, welke in de zomer wordt afgesloten).
[..]
Ja, weet ook niet of het echt een probleem is - soms is het natuurlijk lekker als je thuis komt en even verkoeling hebt. Maar toen ik elke avond ineens een trui aan moest doen dacht ik wel "hé, hier klopt iets niet".
[..]
Je bedoelt dat dit vaak voorkomt?
17-18 graden ongeveer. Op zich niet stervens koud zou je zeggen. Ik ben ook helemaal geen koukleum, maar op de één of andere manier is het toch echt onaangenaam.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:41 schreef LCMS het volgende:
Over welke temperatuur binnenshuis spreken we eigenlijk ongeveer?
Logisch ja.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:41 schreef Geerd het volgende:
[..]
Bijna elke oudere woning daarja...de nieuwbouw niet meer natuurlijk...
Snap ik wel als het buiten warm is, het is ook net even te koud. Je kunt niet eenmalig de boel een beetje opstoken en dan kijken of het warm blijft binnen? Of wordt de warmte dan weer snel afgevoerd?quote:Op maandag 28 mei 2018 13:45 schreef Hojdhopper het volgende:
17-18 graden ongeveer. Op zich niet stervens koud zou je zeggen. Ik ben ook helemaal geen koukleum, maar op de één of andere manier is het toch echt onaangenaam.
Hm, zou ik eens kunnen proberen.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:48 schreef LCMS het volgende:
[..]
Snap ik wel als het buiten warm is, het is ook net even te koud. Je kunt niet eenmalig de boel een beetje opstoken en dan kijken of het warm blijft binnen? Of wordt de warmte dan weer snel afgevoerd?
Ik zou echt niet klagen heerlijk man....quote:Op maandag 28 mei 2018 13:47 schreef Hojdhopper het volgende:
Antiklach in deze is dat het slapen wel echt heerlijk is bij 17 graden.
Die ben je zo weer kwijt want die wanden van 60cm zijn gewoon nog koud.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:48 schreef LCMS het volgende:
[..]
Snap ik wel als het buiten warm is, het is ook net even te koud. Je kunt niet eenmalig de boel een beetje opstoken en dan kijken of het warm blijft binnen? Of wordt de warmte dan weer snel afgevoerd?
Waarschijnlijk blijft er ook meer vocht in de lucht zitten en dan wordt het, ondanks de niet al te lage temperaturen, toch kil in huis.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:45 schreef Hojdhopper het volgende:
17-18 graden ongeveer. Op zich niet stervens koud zou je zeggen. Ik ben ook helemaal geen koukleum, maar op de één of andere manier is het toch echt onaangenaam.
Ventileren dus/stokenquote:Op maandag 28 mei 2018 13:52 schreef Maerwynn het volgende:
[..]
Waarschijnlijk blijft er ook meer vocht in de lucht zitten en dan wordt het, ondanks de niet al te lage temperaturen, toch kil in huis.
Ah natuurlijk, dan zou ik het zo gauw niet wetenquote:Op maandag 28 mei 2018 13:49 schreef Deshain het volgende:
[..]
Die ben je zo weer kwijt want die wanden van 60cm zijn gewoon nog koud.
http://www.joostdevree.nl/shtmls/warmteaccumulatie.shtml
Dat klopt idd ook wel. Zag gisteren dat de luchtvochtigheid zo'n 70% is. Heel de dag alle deuren/ramen (3x openslaande deuren van 140x200) open gehad - geen resultaat.quote:Op maandag 28 mei 2018 13:52 schreef Maerwynn het volgende:
[..]
Waarschijnlijk blijft er ook meer vocht in de lucht zitten en dan wordt het, ondanks de niet al te lage temperaturen, toch kil in huis.
Hm... wonen er net en de woning bevalt verder echt meer dan prima. Dus dat is geen optie. Misschien maar gewoon aan wennen.quote:Op maandag 28 mei 2018 14:09 schreef Debuteer het volgende:
Een kelder is helaas gewoon geen geschikte woonruimte. In de winter heb je het voordeel dat de grond rondom de kelder minder koud is als de buitenlucht, dus dat je minder hoeft te stoken. In de zomer heb je echter ook deze koude van de bodem waardoor het relatief koud blijft. Ik heb zelf ook een souterrain onder mijn huis, wordt nu gebruikt als sportruimte en bergruimte.
Juist doordat het zo koel is knalt je relatieve vochtigheid omhoog als je het gaat ventileren met warme buitenlucht. Enige optie is inderdaad toch stoken. Of verhuizen naar een bovengrondse woning
Ja, daarom wil ik liever ook niet stoken en een trui in de zomer toch eigenlijk kut. Daarom vroeg ik hier naar andere opties.quote:Op maandag 28 mei 2018 14:29 schreef Krollie het volgende:
Gewoon een trui aantrekken. Niet de verwarming aanzetten (want milieu). En blij zijn dat het in de zomer lekker koel is en je in de winter bijna niet hoeft te stoken.
Weet het niet heel zeker, maar we hebben naast onze woning (dus ook in de kelder/souterrain) een verwarmingsruimte van ongeveer 20m2 met een flinke boiler als ik het me goed herinner. Daar haalt het hele huis zijn warme water vandaan (andere woningen denk ik gewone radiatoren, wij dus vloerverwarming. Maar deze laatste wordt geloof ik gewoon vanuit een regelaar in onze woning geregeld.quote:Op maandag 28 mei 2018 15:08 schreef nightsleeper het volgende:
Heb je wel C.V. erin zitten? Is er niet gewoon een warmtepomp geinstalleerd met ondergronde bron? Dat zou de koude temperatuur ook kunnen verklaren. Idee met zo'n systeem is dat je in de zomer je bron opwarmt (en zo je huis koelt) en in de winter de warmte weer uit de bron trekt.
Als dat niet goed is afgesteld krijg je dit soort scenarios. Heb je al eens aan de vloer gevoeld? Is die wellicht verdacht koud? Als je het in de winter warm krijgt zal de temperatuur binnen niet ineens afkoelen als het buiten lekker warm wordt.
Ja, zal eens kijken bij de bouwmarkt.quote:
Klinkt plausibel, maar ga ik toch nog eens proberen. Isoleren is niet echt een optie (huurwoning en we blijven hier waarschijnlijk ook nog maar 2 a 3 jaar wonen). Airco misschien nog wel, maar probeer het wel eerst met een goedkopere optie zoals de vochtvreter.quote:Op dinsdag 29 mei 2018 08:20 schreef nanuk het volgende:
Warme buitenlucht naar binnen halen maakt het juist vochtig omdat die lucht afkoelt en dus minder vocht kan bevatten. Hoe vreemd het ook klinkt denk ik dat de binnenkant isoleren van die dikke muren de beste kans is. En ventileren met beleid. Eventueel een airco als luchtdroger inzetten.
Maar komt de warme lucht ook binnen? In een soutterain zit je laag, en koude lucht weegt zwaarder, die gaat waarschijnlijk niet verdreven worden door de ramen open te zetten (meet de temperatuur dichtbij de vloer eens). Vergelijk het met vitrine koeling bij een slager, die is aan de bovenkant open, maar de meeste koude lucht blijft erin.quote:Op maandag 28 mei 2018 14:00 schreef Hojdhopper het volgende:
[..]
Dat klopt idd ook wel. Zag gisteren dat de luchtvochtigheid zo'n 70% is. Heel de dag alle deuren/ramen (3x openslaande deuren van 140x200) open gehad - geen resultaat.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je wil zoveel mogelijk luchtcirculatie, van 's morgens tot 's avonds, zodat de muren zoveel mogelijk warmte kunnen opnemen. Gedwongen ventilatie gebruiken, om de koude luchtlaag, vlak boven de vloer, naar buiten te krijgen, zodat die vervangen wordt door warme lucht.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar of het veel effect zal hebben? Dunno...
Btw, die hoge luchtvochtigheid, daar kan je weinig tegen doen zolang het binnen kouder is dan buiten. Als het warm weer is bevat de lucht meer water.
Bij 30°C komt 50% luchtvochtigheid overeen met 15.2 gram water per m³ lucht. Als die lucht afkoelt tot 20°C, dan is die 15.2 gram gelijk aan een relatieve vochtigheid van 88%. Omdat de lucht bij 20°C maximaal slechts 17.3 gram kan bevatten (bij 30°C daarentegen 30.4 gram)
Als je ontvochtigers gebruikt (chemische of een airco), dan ben je niet je huis, maar de binnengekomen lucht aan het ontvochtigen. Dat heeft weinig zin, op die manier krijg je het enkel omlaag als je alle ramen en deuren gesloten houdt. Stel dat één raam open staat en er een halve m³ lucht per seconde binnen komt, dan zou je 23 liter water per uur moeten onttrekken om de vochtigheid binnen op 50% te houden. Dat wordt een erg dure zaak.are we infinite or am I alone
Hahaha, kut.. ik dacht aan zo'n ding:quote:Op dinsdag 29 mei 2018 13:45 schreef Postbus100 het volgende:
Top, ben benieuwd. En je hebt simpele vochtvreters en hele machines he? (die overigens niet stil zijn) misschien moet je in zo'n ruimte wel met zwaar geschut aan de haal...
quote:Op dinsdag 29 mei 2018 14:47 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Maar komt de warme lucht ook binnen? In een soutterain zit je laag, en koude lucht weegt zwaarder, die gaat waarschijnlijk niet verdreven worden door de ramen open te zetten (meet de temperatuur dichtbij de vloer eens). Vergelijk het met vitrine koeling bij een slager, die is aan de bovenkant open, maar de meeste koude lucht blijft erin.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je wil zoveel mogelijk luchtcirculatie, van 's morgens tot 's avonds, zodat de muren zoveel mogelijk warmte kunnen opnemen. Gedwongen ventilatie gebruiken, om de koude luchtlaag, vlak boven de vloer, naar buiten te krijgen, zodat die vervangen wordt door warme lucht.Thanks voor de uitgebreide uitleg. Ik ga eens kijken of ik een ventilator (of meerdere op de kop kan tikken).SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar of het veel effect zal hebben? Dunno...
Btw, die hoge luchtvochtigheid, daar kan je weinig tegen doen zolang het binnen kouder is dan buiten. Als het warm weer is bevat de lucht meer water.
Bij 30°C komt 50% luchtvochtigheid overeen met 15.2 gram water per m³ lucht. Als die lucht afkoelt tot 20°C, dan is die 15.2 gram gelijk aan een relatieve vochtigheid van 88%. Omdat de lucht bij 20°C maximaal slechts 17.3 gram kan bevatten (bij 30°C daarentegen 30.4 gram)
Als je ontvochtigers gebruikt (chemische of een airco), dan ben je niet je huis, maar de binnengekomen lucht aan het ontvochtigen. Dat heeft weinig zin, op die manier krijg je het enkel omlaag als je alle ramen en deuren gesloten houdt. Stel dat één raam open staat en er een halve m³ lucht per seconde binnen komt, dan zou je 23 liter water per uur moeten onttrekken om de vochtigheid binnen op 50% te houden. Dat wordt een erg dure zaak.
Maar wat ik zo uit de meeste reacties hierboven op maak, is dat ik er eigenlijk gewoon mee te dealen heb (want normale situatie voor een souterrain woning).Jammer wel, maar in ieder geval goed dat ik nu weet waardoor het komt.
[ Bericht 1% gewijzigd door Hojdhopper op 29-05-2018 16:02:51 ]Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
Goeie tip.quote:Op dinsdag 29 mei 2018 20:06 schreef nightsleeper het volgende:
Gedwongen ventilatie zal ook hetzelfde probleem houden: Namelijk dat zolang het nog koeler is in de woning de luchtvochtigheid enorm hoog zal zijn.
Idealiter zou je een systeem willen hebben waarbij je buitenlucht middels een pomp oid door een groot rooster pompt zodat het rooster opwarmt. Daar zet je dan weer een ventilator achter waardoor de koelere lucht uit de woning opwarmt door het rooster. Dan heb je wel de warmte maar niet het vocht.
Vraag is hoe reeel dit is. Goede kans dat je zo'n rooster niet noemenswaardig warm krijgt met buitenlucht en dat het dus nauwelijks effect zal hebben.
De norm voor luchtverversing is 0,9 liter per seconde per m2. Dat is slechts 1/10 van jouw halve kuub. Daarnaast is 60% luchtvochtigheid nog binnen de grenzen van ideaal. Omdat we het hier over buitengewone omstandigheden hebben die niet heel lang aanhouden kan een procent of 70 of meer ook nog wel even. Daarnaast ga je er van uit dat de luchtvochtigheid buiten ook al 100% is.quote:Op dinsdag 29 mei 2018 14:47 schreef crystal_meth het volgende:
Als je ontvochtigers gebruikt (chemische of een airco), dan ben je niet je huis, maar de binnengekomen lucht aan het ontvochtigen. Dat heeft weinig zin, op die manier krijg je het enkel omlaag als je alle ramen en deuren gesloten houdt. Stel dat één raam open staat en er een halve m³ lucht per seconde binnen komt, dan zou je 23 liter water per uur moeten onttrekken om de vochtigheid binnen op 50% te houden. Dat wordt een erg dure zaak.
Zijn er ook voor woningen:quote:Op woensdag 30 mei 2018 10:00 schreef Hojdhopper het volgende:
Als ik zo de afbeeldingen op Google bekijk, bijvoorbeeld dit:
[ afbeelding ]
dan lijkt me dat niet echt geschikt voor een woning van 60m2.Toch bedankt!
Altijd vochtig? Dat lijkt me niet. Dat is een probleem in de zomer. Daar wordt de warme en vochtige lucht van buiten afgekoeld en krijgt daarbij een hoge relatieve luchtvochtigheid.quote:Op woensdag 30 mei 2018 10:35 schreef blomke het volgende:
Ik denk dat TS moet leven met dit gegeven. De binnentemperatuur wordt grotendeels bepaald door de dikke muren en de grond waarin het sous terrain is geplaatst. Dat betekent in de winter warmer dan buiten en in de zomer koeler dan buiten. En altijd vochtig, dat lijkt me op termijn een groter probleem.
Ik neem aan dat men in de zomer niet alle ramen en deuren dicht houdt.quote:Op woensdag 30 mei 2018 10:15 schreef nanuk het volgende:
[..]
De norm voor luchtverversing is 0,9 liter per seconde per m2. Dat is slechts 1/10 van jouw halve kuub.
Ik ging uit van 50% vochtigheid en 30°C buiten, 50% vochtigheid 20°C binnen.quote:Daarnaast is 60% luchtvochtigheid nog binnen de grenzen van ideaal. Omdat we het hier over buitengewone omstandigheden hebben die niet heel lang aanhouden kan een procent of 70 of meer ook nog wel even. Daarnaast ga je er van uit dat de luchtvochtigheid buiten ook al 100% is.
Yep, dat schreef ik ook. Maar zelfs al ontvochtig je maar één liter per uur, dan nog wordt het een dure zaak met chemische ontvochtigers. En het probleem was dat het te koud was, de vochtheid is daar het gevolg van. Ik ben ook niet overtuigd dat een hoge vochtigheid het koeler doet aanvoelen.quote:In de kern klopt je verhaal misschien maar de ingevulde getallen mag je wel even wijzigen. Dan komen er namelijk ook heel andere getallen uit.
In jouw verhaal ben je niet de binnenlucht aan het ontvochtigen maar de buitenlucht. Dat is net zo iets als stoken met het raam open.
Ik heb inderdaad in deze periode de ramen en deuren zo veel mogelijk dicht, anders wordt het gewoon te warm in huis.quote:Op woensdag 30 mei 2018 12:58 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Ik neem aan dat men in de zomer niet alle ramen en deuren dicht houdt.
[..]
Ik ging uit van 50% vochtigheid en 30°C buiten, 50% vochtigheid 20°C binnen.
[..]
Yep, dat schreef ik ook. Maar zelfs al ontvochtig je maar één liter per uur, dan nog wordt het een dure zaak met chemische ontvochtigers. En het probleem was dat het te koud was, de vochtheid is daar het gevolg van. Ik ben ook niet overtuigd dat een hoge vochtigheid het koeler doet aanvoelen.
Ben het wel met je eens dat isoleren van de muren waarschijnlijk de beste oplossing is.
Denk je dat dat werkt? Ik heb dat met onze keldermuur gedaan. Binnen een jaar zaten (weer) de bloemkolen op de muren van het vocht.quote:Op woensdag 30 mei 2018 12:57 schreef nightsleeper het volgende:
Als het in de winter ook vochtig is is er iets anders aan de hand. Dan trekt er vocht door de muren. Dat is op te lossen door de muur te impregneren.
Als het goed geimpregneerd is kan er geen vocht meer door de muur heen. Als er geen vocht bij komt is het probleem opgelost.quote:Op woensdag 30 mei 2018 15:15 schreef blomke het volgende:
[..]
Denk je dat dat werkt? Ik heb dat met onze keldermuur gedaan. Binnen een jaar zaten (weer) de bloemkolen op de muren van het vocht.
Heb je wel een idee van de verzadigingsdruk van water?quote:Op woensdag 30 mei 2018 16:05 schreef nightsleeper het volgende:
Als het goed geimpregneerd is kan er geen vocht meer door de muur heen. Als er geen vocht bij komt is het probleem opgelost.
En hoe had je bedacht om de kelder aan de buitenzijde te impregneren?quote:Op woensdag 30 mei 2018 16:05 schreef nightsleeper het volgende:
[..]
Als het goed geimpregneerd is kan er geen vocht meer door de muur heen. Als er geen vocht bij komt is het probleem opgelost.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |