Dat is inderdaad erg vermoeiend en sneu, als ze zo door vermoeidheid tekeer gaan. Gelukkig zijn ze het vaak ook wel weer snel vergeten.
I ging vandaag weer naar school en meteen een lange dag, met BSO er achteraan.
Maar ze was supervrolijk en vol energie toen ik haar om 17:30 ophaalde. Iedereen op school en BSO had gevraagd wat er met haar kin was gebeurd maar daar reageert ze laconiek op. "Ik ben gevallen."

. I krijgt duidelijk vaak juist energie van het met anderen zijn, extravert typje.
Wat ik wel lastig vind, is dat het slaan ineens weer een beetje terug is de laatste paar weken. Als peuter had ze een fase waarin ze dat vaak deed, ook bij vriendinnetjes. Dat hebben we toen goed af kunnen leren, maar nu valt ze weer een beetje terug. Nu vind ik dat op zich wel begrijpelijk, zo gaat dat nu eenmaal met kleine kinderen, die leren en ontwikkelen niet in een stabiele rechte lijn naar boven. We moeten er gewoon weer goed bovenop zitten. Maar één van onze buurvrouwen en de moeder van een meisje waar I veel mee speelt, neemt het I altijd behoorlijk kwalijk als het gebeurt. Terwijl: ze spelen heel vaak en veel samen, en 9 van de 10 keer gaat dat gewoon prima.
Gisteren waren de meisjes buiten en hadden ze een woordenwisseling waarna I het meisje met een bellenblaas op het hoofd sloeg. Niet hard, maar toch. De buurvrouw kwam er meteen boos op af, en I rende snel naar ons huis.
Ik ben met I samen naar het buurmeisje en haar moeder toe gegaan, zodat I sorry kon zeggen. Maar I klapte helemaal dicht omdat de moeder met harde stem I ging vertellen dat slaan echt niet kan, etc. Ik weet niet goed wat ik daarmee aan moet, want krijg er een naar gevoel bij. Als ik er bij sta, vind ik dat de opvoeding van mijn kind aan mij moet worden overgelaten, ik leg mijn kind uiteraard ook uit dat slaan echt niet kan, dus dat hoeft zij niet ook nog eens te doen... Bovendien werkt dit bij I echt averechts, die zei geen boe of bah meer. Ik krijg het idee dat de buurvrouw mij een 'softie' vindt bij de opvoeding en dat ze het daarom doet, of dat ze denkt dat als een 'vreemde' het zegt het meer overkomt.

.Ik twijfel nu heel erg of ik daar nou over moet beginnen of niet.

.

.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"