#theytoo?quote:Op maandag 15 januari 2018 15:25 schreef ATON het volgende:
[..]
En dochters die hun vader verkrachten. Moet kunnen.
Krijg altijd kippenvel van die Jehova's Getuigen.. rare sekte.. als je eruit wilt stappen wordt je familie en alle anderen in de sekte verplicht om je compleet te laten vallen en nooit meer aan te spreken. Dat is nogal wat, aangezien contact buiten de sekte wordt afgeraden (tenzij je mensen gaat bekeren) en die sekte dus letterlijk je hele wereld is. Bah..quote:Op maandag 15 januari 2018 14:51 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Kan me nog wel een discussie met Sjoemie herinneren. Die gelooft hier wel in. Zevendedagsadventisten en Jehova's getuigen e.d. interpreteren de verhalen zoveel mogelijk op een letterlijke manier.
Ze kregen veel meer kinderen. Maar er bestaat een verhaal voor het Adam en Eva verhaal.quote:Op maandag 15 januari 2018 12:12 schreef Rewimo het volgende:
Weet je wat pas ongeloofwaardig is?
Adam en Eva kregen 2 zonen. Waarvan de één de ander vermoordde.
En vervolgens is hieruit de complete mensheid onstaan... uhuh.
Ik dacht dat die Lilith een demon was...quote:Op maandag 15 januari 2018 15:36 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ze kregen veel meer kinderen. Maar er bestaat een verhaal voor het Adam en Eva verhaal.
Eva was niet de eerste vrouw volgens dat verhaal. Eerst was er Lilith, die net als Adam als zelfstandig wezen geschapen werd (dus niet uit Adam geschapen). Maar Lilith wees Adam af, wilde hem niet en smeekte om uit het paradijs gelaten te worden. Dat werd toegestaan,maar toen Lilith en de engel Samuel samen kwamen werd god boos (jaloers,boos, altijd hetzelfde met die god) en zo werd Lilith de moeder van reuzen en demonen.
Al met al, met dat voor verhaal was er dus al een menselijke vrouw op aarde. Die 'verklaart' waarom er al mensen stammen op aarde waren toen Adam en Eva kwamen. Mensen stammen die niet aan God verbonden waren.
Hehe, moet altijd lachen van dat stukje van Ricky Gervais over de zondeval en dan voornamelijk de straf die God oplegt aan de slang: Jij zult voor altijd kruipen over je buik! Is niet echt een straf voor een slang, is niet alsof die anders op z'n pootjes zou rondrennen...quote:Op maandag 15 januari 2018 15:34 schreef hoatzin het volgende:
[..]
De eerste 2 mensen begaan een zonde, ze eten namelijk een verboden vrucht, en door deze afgrijselijke en onvergeeflijke daad is ALLE ellende in de wereld veroorzaakt. Terwijl ze niet eens wisten dat ze iets fout deden, ze hadden nog geen kennis van goed en kwaad...
Jazeker. Ze voerden hem eerst dronken. Zijn vrouw was daarvoor in een zoutpilaar omgetoverd volgens het verhaaltje. Rare familie...quote:
En ze leefden nog veel en gelukkig en kregen grote kinderen. En nu, oogjes toe en snaveltjes dicht.quote:Op maandag 15 januari 2018 15:36 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ze kregen veel meer kinderen. Maar er bestaat een verhaal voor het Adam en Eva verhaal.
Eva was niet de eerste vrouw volgens dat verhaal. Eerst was er Lilith, die net als Adam als zelfstandig wezen geschapen werd (dus niet uit Adam geschapen). Maar Lilith wees Adam af, wilde hem niet en smeekte om uit het paradijs gelaten te worden. Dat werd toegestaan,maar toen Lilith en de engel Samuel samen kwamen werd god boos (jaloers,boos, altijd hetzelfde met die god) en zo werd Lilith de moeder van reuzen en demonen.
Al met al, met dat voor verhaal was er dus al een menselijke vrouw op aarde. Die 'verklaart' waarom er al mensen stammen op aarde waren toen Adam en Eva kwamen. Mensen stammen die niet aan God verbonden waren.
Nee, de eerste mensen vrouw.quote:Op maandag 15 januari 2018 15:39 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ik dacht dat die Lilith een demon was...
Zoiets jaquote:Op maandag 15 januari 2018 15:43 schreef ATON het volgende:
[..]
En ze leefden nog veel en gelukkig en kregen grote kinderen. En nu, oogjes toe en snaveltjes dicht.
En er zijn veel meer dieren die kruipen op hun buik.quote:Op maandag 15 januari 2018 15:39 schreef MrAero het volgende:
[..]
Hehe, moet altijd lachen van dat stukje van Ricky Gervais over de zondeval en dan voornamelijk de straf die God oplegt aan de slang: Jij zult voor altijd kruipen over je buik! Is niet echt een straf voor een slang, is niet alsof die anders op z'n pootjes zou rondrennen...
Je snapt niet dat de kerel waar je daarvoor op reageerde niet serieus was?quote:Op maandag 15 januari 2018 14:00 schreef 44rdbei het volgende:
[..]
De jaartelling is begonnen bij de geboorte van Jezus, niet bij de schepping. Er wordt dan ook nergens in de bijbel beweerd dat de aarde 2018 jaar oud is. Dat ik dit nog moet uitleggen
Nou....eeuwen na Christus is men gaan terugtellen. Alleen niet al te nauwkeurig. Herodes de grote stierf 4 voor Christus en Quirinius zwaaide de scepter pas 17 jaar later....quote:Op maandag 15 januari 2018 14:00 schreef 44rdbei het volgende:
[..]
De jaartelling is begonnen bij de geboorte van Jezus, niet bij de schepping. Er wordt dan ook nergens in de bijbel beweerd dat de aarde 2018 jaar oud is. Dat ik dit nog moet uitleggen
Hier moet je bij de dood van Herodes in 4 v.C. nog 3 jaar bijtellen, gezien hij opdracht gaf alle kinderen tot 2 jaar om te brengen, en dat zal ie vast niet bevolen hebben op zijn sterfbed. De juiste telling is dan 7 v.C. De datum betreft Quirinius mag je rustig afschrijven, omdat dit de smoes was om Jozef naar Judea te laten komen om zijn bezittingen te laten registreren, terwijl dit enkel gold voor Judeeërs en niet voor bewoners van Galilea.quote:Op maandag 15 januari 2018 15:54 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Nou....eeuwen na Christus is men gaan terugtellen. Alleen niet al te nauwkeurig. Herodes de grote stierf 4 voor Christus en Quirinius zwaaide de scepter pas 17 jaar later....
De aarde is 6000 jaar oud volgens gristenen.quote:Op maandag 15 januari 2018 10:51 schreef TARDIS. het volgende:
Overigens speelt dit verhaal zich 4000 jaar geleden af, maar hoe kan dit als de aarde pas 2018 jaar oud is. Schaakmat Christenen.
Nee, hoe moet ik nou weten dat klb/onz weer lekt? het is echt niet het domste wat hier voorbijkomt.quote:Op maandag 15 januari 2018 15:51 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Je snapt niet dat de kerel waar je daarvoor op reageerde niet serieus was?
Ik geloof dat niemand dat in de gaten had.quote:Op maandag 15 januari 2018 15:51 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Je snapt niet dat de kerel waar je daarvoor op reageerde niet serieus was?
quote:Op maandag 15 januari 2018 14:00 schreef 44rdbei het volgende:
[..]
De jaartelling is begonnen bij de geboorte van Jezus, niet bij de schepping. Er wordt dan ook nergens in de bijbel beweerd dat de aarde 2018 jaar oud is. Dat ik dit nog moet uitleggen
Geloof dat er aardig wat mensen op het spectrum zitten hier.quote:Op maandag 15 januari 2018 18:23 schreef TARDIS. het volgende:
[..]
Ik geloof dat niemand dat in de gaten had.
"black sea flood of 5800 bc bible"quote:Op maandag 15 januari 2018 15:07 schreef Montagui het volgende:
[..]
Het zou dan verband kunnen houden met de Zwarte Zee hypothese.
Nee, dat idee dat alle vrouwen demonen zijn kwam van Tertullianusquote:Op maandag 15 januari 2018 15:39 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ik dacht dat die Lilith een demon was...
Klok- en klepelverhaal.quote:Op maandag 15 januari 2018 16:49 schreef ATON het volgende:
[..]
Hier moet je bij de dood van Herodes in 4 v.C. nog 3 jaar bijtellen, gezien hij opdracht gaf alle kinderen tot 2 jaar om te brengen, en dat zal ie vast niet bevolen hebben op zijn sterfbed. De juiste telling is dan 7 v.C. De datum betreft Quirinius mag je rustig afschrijven, omdat dit de smoes was om Jozef naar Judea te laten komen om zijn bezittingen te laten registreren, terwijl dit enkel gold voor Judeeërs en niet voor bewoners van Galilea.
Ten eerste is het onjuist hier te spreken van plagiaat. Het gaat eerder om een artistieke vrijheid, als je althans zo nodig een modern concept wilt gebruiken.quote:Op maandag 15 januari 2018 21:53 schreef Ericr het volgende:
Goh een verhaal dat plagiaat is van veel oudere Sumerische en Babylonische epossen is niet waar.
Epos van Gilgamesh
Epos van Atrahasis
Eridu Genesis
Bijbelse Genesis
Veel van hetzelfde met overal het algemeen dezelfde bewoordingen alleen in verschillende talen en buiten het bijbelse verhaal werd het nergens voor waar aangenomen. Het is mythologie met misschien hier en daar wat raakvlakken met historische gebeurtenissen.
je kunt niet van klok en klepel spreken.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 10:31 schreef Cognitor het volgende:
[..]
Klok- en klepelverhaal.
Het verhaal over de kindermoord is ook een legende. Dus daar valt geen pijl op te trekken. Evenals het verhaal met de op zich historische volkstelling in ca 7 n.Chr door Quirinius, die alleen door een vergissing van Lucas met de geboorte van Jezus geassocieerd kon worden.
Wat overblijft is de mogelijke indicatie dat Jezus geboren is toen Herodes de Grote nog leefde, maar ook dat is lang niet zeker. Het is dus best mogelijk dat Jezus 'gewoon' in het jaar 1 is geboren.
Weet ik. Dit zou een verdekte manier zijn om de moord op zijn eigen kinderen aan te geven.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 10:31 schreef Cognitor het volgende:
Het verhaal over de kindermoord is ook een legende. Dus daar valt geen pijl op te trekken.
Dit was geen volkstelling, maar de registratie van bezitters van onroerende in Judea. Lukas maakt hire geen vergissing, maar moet een reden verzinnen waarom die familie van Nazareth ( wat toen nog niet bestond voor 70 v.C.) naar Jeruzalem moest afreizen. Wat , hadden die dan bezittingen in Judea ? Was dat niet een arme schrijnwerker ? Niet dus !quote:Evenals het verhaal met de op zich historische volkstelling in ca 7 n.Chr door Quirinius, die alleen door een vergissing van Lucas met de geboorte van Jezus geassocieerd kon worden.
Het N.T. is geen historisch verslag, laten we dat al duidelijk stellen. Deze evangelies zijn door en voor gehelleniseerde joden geschreven onder vreemd bewind. Men moest dus goed uitkijken wat men schreef, maar was wel met een bedoeling. Als we er van uitgaan dat Jezus in het jaar 1 geboren zou zijn, was hij maar 29 jaar oud bij zijn terechtstelling ( 30n.C. ), klopt het verhaal over de vlucht naar Egypte ook al niet en het kerstverhaal wat in werkelijkheid een sterren- en planeten constellatie was in 7v.C. kan je dan ook schrappen.quote:Wat overblijft is de mogelijke indicatie dat Jezus geboren is toen Herodes de Grote nog leefde, maar ook dat is lang niet zeker. Het is dus best mogelijk dat Jezus 'gewoon' in het jaar 1 is geboren.
Onzin. Als we de gewone historische methode toepassen, kan het nauwelijks anders of Jezus heeft geleefd. Je bent waarschijnlijk niet op de hoogte van het historische onderzoek?quote:Op dinsdag 16 januari 2018 11:10 schreef dop het volgende:
[..]
Het staat ook niet vast dat Jezus geleefd heeft.
Vergezocht.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 11:46 schreef ATON het volgende:
[..]
Weet ik. Dit zou een verdekte manier zijn om de moord op zijn eigen kinderen aan te geven.
Er is geen reden te denken dat Nazaret nog niet bestond.quote:Dit was geen volkstelling, maar de registratie van bezitters van onroerende in Judea. Lukas maakt hire geen vergissing, maar moet een reden verzinnen waarom die familie van Nazareth ( wat toen nog niet bestond voor 70 v.C.) naar Jeruzalem moest afreizen. Wat , hadden die dan bezittingen in Judea ? Was dat niet een arme schrijnwerker ? Niet dus !
Jij gelooft die onzin van een planeten- en sterrenconstellatie?quote:[..]
Het N.T. is geen historisch verslag, laten we dat al duidelijk stellen. Deze evangelies zijn door en voor gehelleniseerde joden geschreven onder vreemd bewind. Men moest dus goed uitkijken wat men schreef, maar was wel met een bedoeling. Als we er van uitgaan dat Jezus in het jaar 1 geboren zou zijn, was hij maar 29 jaar oud bij zijn terechtstelling ( 30n.C. ), klopt het verhaal over de vlucht naar Egypte ook al niet en het kerstverhaal wat in werkelijkheid een sterren- en planeten constellatie was in 7v.C. kan je dan ook schrappen.
Niet iedereen deelt die mening :quote:Op dinsdag 16 januari 2018 11:10 schreef dop het volgende:
Het staat ook niet vast dat Jezus geleefd heeft.
Vooral met verborgen historische feiten en boodschappen waarvan de zin heden ten dage niet meer zo duidelijk meer is.quote:De bijbel is nogal een verzameling van verhalen en niet bepaald een historisch boek.
Dat we er geen touw aan vast kan knopen is niet om wat Aton zegt, maar door hoe de bijbel in elkaar steekt.
Voor de hand liggend als je deze geschiedenis kent.quote:
Redenen te over:quote:Er is geen reden te denken dat Nazaret nog niet bestond.
Ik geloof ook dat de zon het centrum is van ons zonnestelsel en dat men deze constellatie perfect kan reconstrueren. Datum : 29 juli 7 v.C.quote:Jij gelooft die onzin van een planeten- en sterrenconstellatie?
Is niet enkel een legende. Na de dood van Herodus de Grote heeft zijn zoon Antipas lelijk huis gehouden onder de Tempeldienaren en aristocraten. Een deel ervan is kunnen vluchten naar Leontopolis waar er reeds een grote joodse gemeenschap bestond:quote:Het verhaal over de vlucht naar Egypte is uiteraard een legende.
zeker wel.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 11:50 schreef Cognitor het volgende:
[..]
Onzin. Als we de gewone historische methode toepassen, kan het nauwelijks anders of Jezus heeft geleefd. Je bent waarschijnlijk niet op de hoogte van het historische onderzoek?
Heb je mijn post hiervoor gelezen ?quote:Op dinsdag 16 januari 2018 12:14 schreef dop het volgende:
[..]
zeker wel.
Er is geen enkel bewijs.
Alleen tekst waar van vast staat dat het ruim na zijn dood is geschreven.
En dus geen historische bewijs.
Daar boven op zelfs geen tekst.
Door iemand waar van we weten dat hij in de tijd van Jezus heeft geleeft.
jaquote:
De link die ik je heb gegeven is bewijs. Het citaat van Flavius Josephus wat ik je heb gegeven is bewijs. De meeste historische aannames moeten het met minder stellen.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 12:26 schreef dop het volgende:
[..]
ja
En? Dat is bewijs?
https://en.wikipedia.org/wiki/James_Ossuary
De koran is geen historisch verslag.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 12:31 schreef TourOfData het volgende:
Verhaal van Noah klopt gewoon.
De Bijbel is samengesteld uit verschillende visies, meningen en verhalen, en niet van Gods woord. God heeft aangegeven hier niet blij mee te zijn, en heeft God de Koran neergezonden dat Gods enige woord bevat.
Verwijzingen naar Noah zijn te vinden op verschillende plaatsen in de Koran. Hij bouwde een ark, waarin hij de overstroming overleefde met enkele gelovigen. Er wordt echter geen historisch relaas gedaan van de gehele zondvloed.
spijt me maar op die fiets kunnen we de gehele griekse mithologie ook voor waar aannemen.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 13:08 schreef ATON het volgende:
De link die ik je heb gegeven is bewijs. Het citaat van Flavius Josephus wat ik je heb gegeven is bewijs. De meeste historische aannames moeten het met minder stellen.
Ik heb het hier niet over de Griekse mythologie en ook niet over de mythologische versie van Jezus.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 13:22 schreef dop het volgende:
spijt me maar op die fiets kunnen we de gehele griekse mithologie ook voor waar aannemen.
Reeds achterhaalde info. Dit is van recentere datum, of ga je dit ook nog in twijfel trekken ? :quote:de eerste word al weerlegd in de wikipedia link over bewuste doos.
Nu ja, dat geloof ik best, maar dit is ook geen wetenschappelijke instelling. Tracht met alle middelen hun sprookje instant te houden.quote:tweede stuk, gaat over de broer van Jezus die zelfs door een groot deel van de kerk niet word gezien als broer van jezus.
Even logisch denken: 1 - het ganse N.T. is geschreven na de val van Jeruzalem waarbij zowat alles is vernietigd op de verstopte Qumran rollen na. 2 - alles van documenten wat compromitterend was voor de Roomse kerk is vernietigd of sterk geredigeerd. De historische Jezus past niet in de leer.quote:als we de bijbel mogen geloven was Jezus in zijn tijd als een (beroemdheid) zou dus eigenlijk eenvoudig moeten zijn om tekst te vinden geschreven over hem door iemand die heeft geleeft in de zelfde tijd.
Dat valt te betwijfelen. O.a. het feit dat in de tijd van Jezus delen van Het Lege Kwartier niet zo leeg waren en omdat in de Romeinse tijd de wijngrens een stuk noordelijker lag.quote:Op maandag 15 januari 2018 10:58 schreef TARDIS. het volgende:
[..]
Je had toen nog geen global warming, dus dat verdampingsproces ging een stuk minder hard.
Mijn wijngrens ligt op een glas of vier.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:10 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat valt te betwijfelen. O.a. het feit dat in de tijd van Jezus delen van Het Lege Kwartier niet zo leeg waren en omdat in de Romeinse tijd de wijngrens een stuk noordelijker lag.
Maar je stelt dat het in de Koran voorkomt. In de Koran wordt er geen gewag gemaakt van een wereldwijde zondvloed, waarin alle dieren meegenomen worden.quote:
wat is nu je punt?quote:Op dinsdag 16 januari 2018 14:36 schreef ATON het volgende:
[..]
Ik heb het hier niet over de Griekse mythologie en ook niet over de mythologische versie van Jezus.
[..]
Reeds achterhaalde info. Dit is van recentere datum, of ga je dit ook nog in twijfel trekken ? :
https://www.nytimes.com/2(...)esus-bones.html?_r=0
[..]
Nu ja, dat geloof ik best, maar dit is ook geen wetenschappelijke instelling. Tracht met alle middelen hun sprookje instant te houden.
[..]
Even logisch denken: 1 - het ganse N.T. is geschreven na de val van Jeruzalem waarbij zowat alles is vernietigd op de verstopte Qumran rollen na. 2 - alles van documenten wat compromitterend was voor de Roomse kerk is vernietigd of sterk geredigeerd. De historische Jezus past niet in de leer.
Strikt etymologisch betekent "wereld" niet hetzelfde als "planeet" of "aardkloot". De "wereld van de Romeinen" behelst daarom niet de hele planeet.quote:Op maandag 15 januari 2018 11:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dit.
Die tsunami jaren geleden met kerst was zou in bijbelse tijden een zondvloed zijn geweest.
Als alles wat je kent bedolven is onder water dan denk je al snel dat de hele wereld getroffen is, al was het alleen maar omdat jouw hele wereld getroffen is.
En de wereld was toen niet zo groot... voor de mensen die er woonden iig.
Ho ff. Gezien de huidige populatie betrof de fauna op de ark alle dieren die we nu nog kennen. Niet alleen de kinderboerderij.quote:Op maandag 15 januari 2018 12:03 schreef datismijnmening het volgende:
Gras is groen![]()
Natuurlijk is het verhaal van Noah en zijn modderschuit vol kinderboerderijdieren niet echt gebeurd. Net zoals Eva niet uit een rib is gmaakt en de wereld geen 6000 jaar oud is.
Ik stelde niks.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:11 schreef TourOfData het volgende:
[..]
Maar je stelt dat het in de Koran voorkomt. In de Koran wordt er geen gewag gemaakt van een wereldwijde zondvloed, waarin alle dieren meegenomen worden.
Kan je wél, tenminste de link die ik gegeven heb en een citaat eruit.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:11 schreef dop het volgende:
wat is nu je punt?
ik zeg dat je geen historisch bewijs levert simpel weg omdat je jezus niet kunt linken aan tekst of tastbaar bewijs uit de tijd dat hij zou hebben geleefd.
Mee eens, niet mee eens, wat zal het zijn ? En we zitten hier wel al dik off topic mijn gedacht.quote:Wat als laatste over het N.T zegt klopt verder.
Als je daar mee wil zeggen dat dit verklaart dat de historische Jezus niet voor kan komen in teksten uit de tijd dat hij heeft geleeft dan ben ik het niet met je eens.
It is very interesting but not enough to determine anything conclusivelyquote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:58 schreef ATON het volgende:
[..]
Kan je wél, tenminste de link die ik gegeven heb en een citaat eruit.
quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:08 schreef dop het volgende:
[..]
It is very interesting but not enough to determine anything conclusively
misschien dat ik niet goed lees maar, beter citeer je wat je bedoeld want?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |