Die paniekaanval die ik had, was spontaan. Ik had er ook geen beelden bij en ogenschijnlijk was er geen oorzaak, ook al vermoed ik dat het een (al dan niet onbewuste) opeenstapeling van stress i.c.m. vermoeidheid/overprikkeling ofzo.quote:Op maandag 25 december 2017 19:08 schreef Fripsel het volgende:
Dat paniek observeren helpt bij mij niet zo. Omdat er beelden aan gekoppelt zitten en emoties. En hoe harder ik me er op focus op het hoe en waarom ik het niet los kan laten en waarom mijn lichaam er zo heftig op reageert, hoe erger het wordt.
Wegvluchten in zo’n fantasiewereld werkt bijvoorbeeld wel, of het onderdrukken. Maar daar raak je uitgeput van.
Officieel moet er ook nog een C voor mijn diagnose, dus complexe ptss. Mijn ouders zijn daar ook een groot aandeel in inderdaad.quote:Op maandag 25 december 2017 20:03 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Die paniekaanval die ik had, was spontaan. Ik had er ook geen beelden bij en ogenschijnlijk was er geen oorzaak, ook al vermoed ik dat het een (al dan niet onbewuste) opeenstapeling van stress i.c.m. vermoeidheid/overprikkeling ofzo.
Maar de andere stress is stress door iets wat in 't heden nog steeds herhaald kan worden, zoals denk ik ook bij jouw ouders het geval is?
Thnxquote:Op maandag 25 december 2017 19:54 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Knuffel voor jou. Vind dat je erg dapper bent en heel goed bezig bent.
quote:Op maandag 25 december 2017 19:45 schreef Fripsel het volgende:
[..]
Ik heb zelf last van een verdrongen trauma wat op gegeven moment terug is gekomen. Dat “gewoon” over me heen laten komen is niet echt een optie zeg maar.Ik heb helaas een soortgelijk iets meegemaakt, dat speelt in mijn geval een grote rol in m'n dwanggedachten. Uiteindelijk toch die gedachten maar toegelaten en geaccepteerd. Wel met een oude psycholoog die ook een dag na mijn laatste sessie met pensioen ging. Die was gewoon een no-nonsense psycholoog die me enorm geholpen heeft door gewoon naar mijn situatie te kijken en waar nodig uit the box te denken.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nu met medicatie kom ik de dag door maar ik kan bijvoorbeeld niet werken zeg maar. Omdat dat zoveel concentratie zou kosten, dat lukt niet.
En ik vraag nu eigenlijk dus al 2 jaar om begeleiding daarvoor bij de gespecialiseerde GGZ, maar dat heeft me alleen maar ellende opgeleverd. Laten we daar maar niet weer op in gaan.
Dus ik denk, dat soms, het gewoon over je heen laten komen, geen optie is. Ik zou dat heel graag willen onder begeleiding. Maar die begeleiding is te druk met hun maniertjes, en wachttijden en shit.
Daarom wil ik het nu heel graag via zo’n 1NP psycholoog proberen. Het is dan alleen hopen dat hun mijn problematiek weer niet net te groot vinden. Dan weet ik het even echt niet meer denk ik.Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
In het begin wel, maar die hoop word steeds minder.quote:Op dinsdag 26 december 2017 10:34 schreef Melancholia_war het volgende:
Hebben jullie hoop dat het ooit beter zal gaan?
Zo’n psycholoog zou ik zo graag willen.quote:Op dinsdag 26 december 2017 08:31 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Ik heb helaas een soortgelijk iets meegemaakt, dat speelt in mijn geval een grote rol in m'n dwanggedachten. Uiteindelijk toch die gedachten maar toegelaten en geaccepteerd. Wel met een oude psycholoog die ook een dag na mijn laatste sessie met pensioen ging. Die was gewoon een no-nonsense psycholoog die me enorm geholpen heeft door gewoon naar mijn situatie te kijken en waar nodig uit the box te denken.
Hoe moet je daarmee omgaan? Ben er echt klaar mee.quote:Op dinsdag 26 december 2017 10:41 schreef Fripsel het volgende:
[..]
In het begin wel, maar die hoop word steeds minder.
Ik zou het algemeen houden. Zeggen dat je het heel moeilijk vind er te zijn en daarom liever achterin zit.quote:Op maandag 25 december 2017 20:14 schreef Fripsel het volgende:
[..]
Officieel moet er ook nog een C voor mijn diagnose, dus complexe ptss. Mijn ouders zijn daar ook een groot aandeel in inderdaad.
En als je letterlijk zeg maar even kijkt welke fases iemand in zijn leven doorloopt, welke stappen, welke mensen daarbij horen. Mijn waarheid, is dat er meer mislukt, en dat ik meer messen in mijn rug krijg dan andersom. Dus dat voelt tot op zeker mate ook als iets dat nog steeds kan gebeuren. Terwijl, eigenlijk heb ik gewoon pech gehad. Dus het is ook geen echte waarheid. Ik heb gewoon een familie die shit met dingen omgaat.
Ik heb daarom ook even geen contact meer mijn ouders. Want die leven op een andere planeet. Maar ik kreeg wel weer een kerstkaart. En mijn oma heeft uitgezaaide kanker. Dus ik kom niet om mijn familie heen op dit moment. Want mijn oma komt uit zo’n generatie/tijd, ik kan haar dat niet kwalijk nemen.
Maar ik heb 1 tante die ik vertrouw, die geeft me tijden door dat ik langs kan gaan bij mijn grootouders als er niemand is. Ik heb besloten dat ik met de begrafenis achterin de kerk zit. Mijn oma hoeft die ellende niet meer mee te krijgen. Maar ik ga ook geen poppenkast meer spelen zeg maar.
Rest me nog de vraag wat ik ga doen als mensen vragen waarom..
Ja, die heb ik wel ja. Anders zou ik niet in behandeling zijn.quote:Op dinsdag 26 december 2017 10:34 schreef Melancholia_war het volgende:
Hebben jullie hoop dat het ooit beter zal gaan?
Ik weet het niet. Meestal zijn het buien gelukkig. Als het te lang zou duren dan weet ik niet hoe ik dat op zou moeten lossen..quote:Op dinsdag 26 december 2017 10:46 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Hoe moet je daarmee omgaan? Ben er echt klaar mee.
Eigenlijk vond ik het mn donkerste periodes niet te doen. Denk dat stug doorgaan en mn gezin uiteindelijk de reden was om door te gaan. Ook uiteindelijk het feit dat ik de trekker niet over te halen heeft me gered.quote:Op dinsdag 26 december 2017 10:46 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Hoe moet je daarmee omgaan? Ben er echt klaar mee.
In gedachten houden dat het leven onvoorspelbaar is en je niet kan weten wat er morgen speelt, laat staan volgend jaar. Al vind ik het zelf ook lastig hoor daar niet van. Het is makkelijker gedaan dan gezegd, ik ben bijna 28 en kamp al bijna 10 jaar met depressie. Nu heb ik wel een fijne familie wat een hoop scheelt aangezien je het hun ook niet aan zou willen doen als je er zelf mee zou kappen. Dat zou sowieso eigenlijk altijd een reden moeten zijn om door te gaan, voor iedereenquote:Op dinsdag 26 december 2017 10:46 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Hoe moet je daarmee omgaan? Ben er echt klaar mee.
Dit is ook wel zo. Ik lig nu in bed niet wetend wat te doen en dan zeg ik maar tegen mezelf dat er morgen weer een dag is..quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:38 schreef Fok-it het volgende:
[..]
In gedachten houden dat het leven onvoorspelbaar is en je niet kan weten wat er morgen speelt, laat staan volgend jaar. Al vind ik het zelf ook lastig hoor daar niet van. Het is makkelijker gedaan dan gezegd, ik ben bijna 28 en kamp al bijna 10 jaar met depressie. Nu heb ik wel een fijne familie wat een hoop scheelt aangezien je het hun ook niet aan zou willen doen als je er zelf mee zou kappen. Dat zou sowieso eigenlijk altijd een reden moeten zijn om door te gaan, voor iedereen
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Idemquote:Op dinsdag 26 december 2017 10:45 schreef Fripsel het volgende:
[..]
Zo’n psycholoog zou ik zo graag willen.
quote:Op dinsdag 26 december 2017 13:00 schreef Fripsel het volgende:
[..]Dit soort opmerkingenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Maak je maar geen zorgen, morgen wordt aaaaaalles weer beter!" en nog erger als ze 't nog gaan beloven ook terwijl ze dat niet kunnen
![]()
![]()
![]()
![]()
Mmm. Ja. Dat is herkenbaar.quote:Op dinsdag 26 december 2017 22:27 schreef Marialice het volgende:
Tsja, uitzichtloosheid is helaas een van de symptomen van depressie. Ik kan niet zeggen dat ik al hoop heb, zo voelt het echt niet. Maar rationeel weet ik dat er een reële kans is dat het beter zal gaan en daar houd ik me maar aan vast. En dat het nog slechter geweest is.
Ik ken het gevoel inderdaad...quote:Op dinsdag 26 december 2017 10:41 schreef Fripsel het volgende:
[..]
In het begin wel, maar die hoop word steeds minder.
Sterkte! Waarom lukt dat niet als ik vragen mag? Ruzie? Verbouwing? Wel klote, juist in je eigen huis hoop je toch uit te kunnen rusten.quote:Op woensdag 27 december 2017 10:45 schreef Melancholia_war het volgende:
Helemaal klaar met alles. Tyfusmensen. Kan niet eens rusten in m'n eigen huis.
Alles van dat. Kom net terug van een zware behandeling en moet nu steeds ergens anders overnachten vanwege die "verrassing".quote:Op woensdag 27 december 2017 11:32 schreef Catnip het volgende:
[..]
Sterkte! Waarom lukt dat niet als ik vragen mag? Ruzie? Verbouwing? Wel klote, juist in je eigen huis hoop je toch uit te kunnen rusten.
Ik ook complexe. Ik heb therapeut gevonden waarvan ik hoop dat ze me kan helpen. Ik kwam onder andere dit artikel tegen en wat ze verteld spreekt me erg aan:quote:Op woensdag 27 december 2017 09:59 schreef Catnip het volgende:
[..]
Ik ken het gevoel inderdaad...
Ben het zo spuugzat.
Ik las trouwens dat jij ook PTTS hebt, ik ook (complexe). Ik denk dat dat ook een groot aandeel heeft in mijn stemming, allemaal van die onverwerkte trauma's. Mijn ouders hebben daar ook een huuuge rol in gespeeld. Heel veel mensen eigenlijk.
Hoiquote:Op woensdag 27 december 2017 09:59 schreef Catnip het volgende:
[..]
Ik ken het gevoel inderdaad...
Ben het zo spuugzat.
Ik las trouwens dat jij ook PTTS hebt, ik ook (complexe). Ik denk dat dat ook een groot aandeel heeft in mijn stemming, allemaal van die onverwerkte trauma's. Mijn ouders hebben daar ook een huuuge rol in gespeeld. Heel veel mensen eigenlijk.
Nope. Al is paniekerig denk ik bij mij niet het goede woord.quote:Op woensdag 27 december 2017 13:36 schreef Fripsel het volgende:
Ik ben vast de enige die paniekerig word van het idee van douchen he?
Deze site legt het kort uit:quote:Op woensdag 27 december 2017 14:10 schreef Marialice het volgende:
[..]
Nope. Al is paniekerig denk ik bij mij niet het goede woord.
Veel van mijn trauma's hebben zich achter de voordeur afgespeeld, daarom associeer ik thuis met onveilig. Doe er dan ook nog een snufje hyperalert bij (door de ptss) en nog wat herbelevingen en dan is naakt onder de douche staan wel heel kwetsbaar en onprettig.
Wat is eigenlijk het verschil tussen gewone ptss en cptss?
Ik denk voor mij wanneer ik aan die persoon kan denken zonder nog boos te zijn.quote:Op woensdag 27 december 2017 13:54 schreef Melancholia_war het volgende:
Vergiffenis. Hoe werkt dat? Bij mij pas als de ander beter gedrag vertoont. Of ben ik nu te zwart-wit?
Mijn familie schuift ook maar van alles en nog wat onder het tapijt. Ben dat spuugzat.
En hoe zit 't met mensen die het niet snappen (of gewoon (blijven) ontkennen/negeren) en die ook nooit excuses hebben aangeboden of op z'n minst erop teruggekomen zijn zodat je echte closure hebt?quote:Op woensdag 27 december 2017 19:11 schreef Fripsel het volgende:
[..]
Ik denk voor mij wanneer ik aan die persoon kan denken zonder nog boos te zijn.
Vroeger was ik daar wat makkelijker in, was spijt en sorry genoeg.
Nu wil ik ook wel echt merken dat iemand snapt wat er mis gaat, dus niks onder het tapijt schuiven, inderdaad leren van je gedrag.. daar probeer ik een grens te trekken voor mezelf. En dan hoef je daar niet perfect in te zijn, of het meteen goed te kunnen. Maar het minstens erkennen en proberen. Net als dat ik therapie heb zeg maar.
Het hangt een beetje van het gehele contact af natuurlijk, hoe groot is zo’n ding.quote:Op woensdag 27 december 2017 19:29 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
En hoe zit 't met mensen die het niet snappen (of gewoon (blijven) ontkennen/negeren) en die ook nooit excuses hebben aangeboden of op z'n minst erop teruggekomen zijn zodat je echte closure hebt?
Beetje dubbel, maar wel opgelucht want het (alles in het dagelijks leven momenteel) werd me echt eventjes teveel en zorgde voor alleen maar meer stress en triggers.quote:In het belang van het herstel en ter voorkoming van langdurig verzuim, wordt geadviseerd om
betrokkene tijdelijk niet te belasten met het verrichten van arbeid zodat hij aan zijn herstel kan
gaan werken. Zodra de balans tussen belasting en belastbaarheid weer hersteld is, kan
overwogen worden om het werk weer te gaan hervatten.
Absoluut waar ja. En goede communicatie is daarbij ook belangrijk. Ook dat je echt bereid bent de ander aan te horen en dat je dan normaal tegen die persoon kunt doen. Een negatieve benadering gaat 'm sowieso niet worden (zoals bijvoorbeeld hypocriet doen of onredelijke voorwaarden claimen/afdwingen).quote:Op woensdag 27 december 2017 19:44 schreef Fripsel het volgende:
[..]
Het hangt een beetje van het gehele contact af natuurlijk, hoe groot is zo’n ding.
In welke relatievorm dan ook moet je er vooral positiviteit uithalen, en dat kan al door goede gesprekken met elkaar te voeren.
't grappige is dat mijn moeder ook vol 'trots' aan haar sociale kring zat te vertellen dat ik zo slim wasquote:Als je elkaar dan op zo’n niveau niet begrijpt dat de negativiteit de overhand neemt, dan zul je op gegeven moment de deur dicht moeten doen denk ik. Want net als mijn ouders, al snappen ze het dan misschien niet helemaal. Ze kunnen wel begrijpen dat ik hun vlees en bloed ben. Mijn moeder staat trots aan mijn vriend te vertellen dat ik zo slim was op school![]()
maar aannemen wat de diagnose is en wat de therapeuten zeggen, ho maar. Je zou dan toch enige tegemoet koming mogen verwachten. Als dat dan niet zo is.. tja. Een keer houd het voor mij op zeg maar.
Dit heb ik ook gehad. Psychologen consults, iq testen, autisme vragenlijsten. Er moest per se een labeltje op. Als een psycholoog zei dat er niks mis met me was, dan had ik de boel als 12 jarige lopen bedriegen volgens mijn moeder. Als ik een keer de handen waste had ik smetvrees en bij het oversteken van een zebrapad waar ik alleen op de witte stukken liep had ik meteen een dwangstoornis. Aan het fitnessen en op een voedsellabel kijken omdat je op je voeding let? Eetstoornis. Overal moet iets achter zitten.quote:Op woensdag 27 december 2017 20:12 schreef magnetronkoffie het volgende:
En wat je vertelt over het aannemen van wat je behandelaars zeggen, ik heb wel vaker de indruk gehad dat mijn ouders (en m'n moeder meer dan m'n vader) meer bezig waren om bij mijn behandelaars bevestiging voor hun verwrongen ideeën over mij bevestigd te zien dan dat ze daar waren om zich over mij te laten informeren (wat hoofdzakelijk ook het hoofddoel van die gesprekken was).
Ook echt dat je denkt, kun je daar niet tot 2 januari mee wachten.quote:Op donderdag 28 december 2017 11:34 schreef Lastpost het volgende:
Vandaag m'n werkgever aan de lijn, die wil dat ik komende week al start met reïntegratie-werkzaamheden. Was er zo overdonderd van dat ik eigenlijk amper iets terug zei, maar het lijkt me nogal strijdig met hetgeen de bedrijfsarts eerder zei.![]()
Dus maar even een mailtje naar de arts gestuurd met een cc naar het hoofdkantoor. Misschien heb ik het wel verkeerd begrepen/gelezen, dat merken we dan snel genoeg.
Het ging ze op zich niet om de labeltjes (al had m'n moeder hier dus wel gelijk achteraf), maar meer om "Ik moet een AD want ik ben te prikkelgevoelig...dus moet mijn zoon ook deze medicatie" zonder stil te staan bij mijn persoonlijke situatie.quote:Op donderdag 28 december 2017 13:16 schreef Quotidien het volgende:
[..]
Dit heb ik ook gehad. Psychologen consults, iq testen, autisme vragenlijsten. Er moest per se een labeltje op. Als een psycholoog zei dat er niks mis met me was, dan had ik de boel als 12 jarige lopen bedriegen volgens mijn moeder. Als ik een keer de handen waste had ik smetvrees en bij het oversteken van een zebrapad waar ik alleen op de witte stukken liep had ik meteen een dwangstoornis. Aan het fitnessen en op een voedsellabel kijken omdat je op je voeding let? Eetstoornis. Overal moet iets achter zitten.
Het label is er wel gekomen uiteindelijk.
iets vieren is geen verplichtingquote:Op donderdag 28 december 2017 14:16 schreef Fripsel het volgende:
Het gaat niet zo goed met me. Moeilijk om positief te blijven, wanneer je een jaar later weer precies op 0 staat qua hulpverlening en weet dat je weer hetzelfde soort gedoe in mag gaan in de hoop dat het deze keer beter is. Met alle zorgen van het dagelijks leven er naast. Oud en nieuw en mijn verjaardag komt er aan maar ik heb er gewoon geen zin in eigenlijk, op dit moment.
quote:Op donderdag 28 december 2017 14:16 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Het ging ze op zich niet om de labeltjes (al had m'n moeder hier dus wel gelijk achteraf), maar meer om "Ik moet een AD want ik ben te prikkelgevoelig...dus moet mijn zoon ook deze medicatie" zonder stil te staan bij mijn persoonlijke situatie.
Ieder mens is anders, maar wat zij deed was projectie.
Soms kreeg ik de indruk dat wat zij miste, mijn verantwoordelijkheid was of zo. Maar ze heeft het (op een rot-start na dan) wel beter gehad dan ik.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja maar het is bijna oud en nieuw. Dus die plannen zijn al gemaakt. En het is bijna 3 januari. Dus idem dito.quote:Op donderdag 28 december 2017 14:21 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
iets vieren is geen verplichting
Als ik mijn verjaardag niet wil vieren, dan vier ik deze niet. En soms vier ik hem juist wel, maar dan heb ik ook echt zelf die behoefte om het te vieren
Het is denk ik ook afhankelijk van de situatie. Afgelopen jaren had ik niet echt een goede reden om m'n verjaardag bijvoorbeeld te vieren en voor m'n komende verjaardag heb ik sinds een korte tijd het plannetje/ideetje in m'n hoofd om wat te regelen...om dan een paar dagen voor mijn verjaardag te 'verdwijnen' zonder vooraf iemand verteld te hebben wat ik ga doen (hooguit m'n beste vrienden die ik 100% kan vertrouwen en die toch geen contact hebben met de rest van m'n sociale (of 'sociale') kring) en dat ik dan een week in een leegstaande boerderij of wat dan ook bivakkeer of een bungalow ergens waar niemand me kent
quote:Op donderdag 28 december 2017 14:22 schreef Fripsel het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Met O&N ben ik niet alleen. Tot die tijd zit ik eigenlijk de boel gewoon een beetje uit. Misschien heb ik morgen iets en komend jaar wordt hopelijk een beter jaar dan 2017 (en al helemaal beter danquote:Op donderdag 28 december 2017 14:23 schreef Fripsel het volgende:
[..]
Ja maar het is bijna oud en nieuw. Dus die plannen zijn al gemaakt. En het is bijna 3 januari. Dus idem dito.
Is wel goedkoper dan je hele lijfquote:Op donderdag 28 december 2017 17:13 schreef Fripsel het volgende:
Konden we ons hoofd maar met vakantie sturen he.![]()
![]()
Ik ben de laatste tijd weer aan het gamen 'like no tomorrow'. Lekker even. Ik zit nu weer in een hele toffe clan en ik heb enorm veel afleiding daardoorquote:Op donderdag 28 december 2017 17:18 schreef Fripsel het volgende:
Ik dacht vlak voor kerst wel echt, ok, ik heb ALLES geregeld, wat ik dit jaar kan regelen. Ik moet alleen voor 5 januari een mail naar mijn huisarts sturen. Maatschappelijk werkster super trots op me.
Dus ik dacht ook, Frips, je gaat gewoon van deze twee weken genieten. Gewoon even twee weken feestdagen, 3 januari is je verjaardag. Daarna komt de shitstorm wel weer.
Maar het lukt gewoon niet, om er niet aan te denken. Helemaal deze dagen tussen kerst en oud en nieuw niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |