abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 1 november 2017 @ 20:38:05 #1
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_174811010
https://www.limburger.nl/(...)ietpartij-in-blerick

quote:
Blerick is in rep en roep na het dodelijk schietincident van woensdagmiddag, waarbij de 22-jarige Ömer K. om het leven is gekomen.
Buurtbewoners vrezen voor hun veiligheid en die van hun kinderen. In een protestmars naar het gemeentehuis gaven ze woensdagavond uiting aan hun gevoelens.

Jonge mannen
De schietpartij vond omstreeks 13:30 uur plaats in de Nieuwborgstraat, vlakbij de rotonde. Volgens ooggetuigen werd Ömer K. neergeschoten door twee jonge mannen, die over straat aan kwamen lopen. Ze zouden te voet gevlucht zijn. De politie is samen met de marechaussee op zoek naar het tweetal. Ook is de omgeving afgezet en cirkelt er een politiehelikopter in de lucht.

Er is inmiddels één verdachte gearresteerd. De politie benadrukt nog niet te weten welke rol deze persoon precies heeft gespeeld. Het gaat om een 21-jarige man uit Tegelen.


Chaos
De schietpartij veroorzaakte veel chaos in de buurt. Daarbij liepen de emoties hoog op. De sfeer rond de flat waar de verdachten van de dodelijke schietpartij in Blerick zich mogelijk schuilhielden was zeer explosief. Op de plek die met politielinten werd afgezet verzamelden zich ruim tweehonderd mensen. De politie voelde zich genoodzaakt om in te grijpen en gebruikt knuppels om de menigte uit elkaar te drijven. De verdachten werden niet in de flat aangetroffen.

Niet voor het eerst
Het is bepaald niet voor het eerst dat er geschoten wordt in Blerick. Het dorp werd de laatste tijd vaker opgeschrikt door ernstig vuurwapengeweld. Zo werd afgelopen augustus nog de 44-jarige Kemal Zengin voor de deur van zijn woning geliquideerd.

Protestmars
De bewoners van Blerick kwamen woensdagavond met een protestmars in opstand gekomen tegen de golf van geweld. De deelnemers liepen naar het gemeentehuis. Initiatienemer van de mars was Hakim Karim (36). Hij voelt zicht niet meer veilig in zijn eigen buurt. "Ik heb een gezin. Ik vrees voor de veiligheid van mijn kinderen."

Meer agenten
Burgemeester Antoin Scholten kondigde woensdagavond aan dat er extra agenten op straat zullen komen. Het vierde schietincident in korte tijd in Blerick, vraagt om maatregelen. “Dit heeft de allerhoogste prioriteit. Mensen in Blerick gaan agenten op straat zien om veiligheid te creëren”, zegt Scholten.

Drugsgerelateerd
De burgemeester wilde niet aangeven om hoeveel agenten het concreet gaat. “Maar mensen gaan het zeker merken.” In een persverklaring maakte Scholten bekend dat drie eerdere schietincidenten in Blerick drugsgerelateerd zijn.

Dus de buurtbewoners voelen zich onveilig en besluiten daarom dan maar de confrontatie met de politie aan te gaan :') Het is wel weer jammer dat Roderick en Hendrik-Jan niet waren uitgenodigd :(
  Spellchecker woensdag 1 november 2017 @ 20:43:07 #2
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_174811188
Pepperspray en waterkanonnen en politiehonden op loslaten aub.
pi_174811502
Opgeruimd staat netjes
Juin uit Eigen Tuin!
  woensdag 1 november 2017 @ 21:03:20 #4
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_174811935
Bizarre reactie van die buurtbewoners! Volk dat hier niet thuishoort.
The End Times are wild
pi_174812317
Ja massamigratie doet de mensen van de massamigratie geen goed.

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 01-11-2017 21:15:20 ]
pi_174812339
Jeetje wat een 3e wereld praktijken.
pi_174812861
Alweer ‘Nederlanders’ met een buitenlandse achternaam. Op de één of andere manier trekt dat volk criminaliteit aan. Bah.
U MAD?
pi_174812965
Oer Limburgse namen allemaal weer....
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_174813688
Pffffffffttt...

Zou Limburg nu meer of minder turken willen?
pi_174814128
Zijn de verdachten nou opgepakt?
pi_174814853
Drugscrimineeltjes ruimen elkaar op. Prima toch. Hoe kun je daar nu verontwaardigd over zijn. Plaatsvervangende schaamte tonen voor zoveel criminaliteit zou passender zijn.
  woensdag 1 november 2017 @ 22:49:20 #12
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_174815210
quote:
0s.gif Op woensdag 1 november 2017 22:35 schreef Ivo1985 het volgende:
Drugscrimineeltjes ruimen elkaar op. Prima toch. Hoe kun je daar nu verontwaardigd over zijn. Plaatsvervangende schaamte tonen voor zoveel criminaliteit zou passender zijn.
Zo is dat. Wat is dat toch met dat kutvolk.
pi_174815301
Die buurt waat dat gebeurd is staat ook al eeuwig lang bekend als turkenbuurt.
Vroeger toen het nieuw was was het de mooiste buurt van blerick. Maar op een of andere manier is die hele buurt verpauperd, er wonen nog maar weinig autochtonen, en die paar voelen zich er niet veilig en durven savonds vaak niet over straat.

Vastenavondkamp, dé buurt in venlo waar je nog niet dood gevonden wil worden. Maar de kans wel het grootste is.
:')
pi_174815469
Lees nu pas dat er na de moord rellen uitbraken en bewoners van de wijk politie gingen bekogelen omdat ze zich onveilig voelden...
Lol wat... je voelt je onveilig door drugsdealende buurtgenoten en dan is de politie dat schuld? Misschien moeten de mensen uit de buurt eens naar zichzelf kijken en hun kids en dergelijke in de gaten houden. Nee, die van mij doet zoiets niet gelul :’)

Blerick :’) Wat denken ze zich wel niet.
U MAD?
  woensdag 1 november 2017 @ 23:24:46 #15
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_174816138
Die Ömur. Schavuit.
pi_174816156
quote:
1s.gif Op woensdag 1 november 2017 23:21 schreef ..-._---_-.- het volgende:

[..]

Sinds wanneer komen Turken uit Afrika?
Waar staat dat het om Turken gaat dan? Hoe dan ook, het zijn dezelfde praktijken als die de islamitisch tribale stammen erop nahouden.
pi_174816244
quote:
0s.gif Op woensdag 1 november 2017 23:25 schreef Arthur_Spooner het volgende:

[..]

Waar staat dat het om Turken gaat dan? Hoe dan ook, het zijn dezelfde praktijken als die de islamitisch tribale stammen erop nahouden.
Als je het stuk in de Telegraaf gelezen had, dat hierboven ergens gelinkt staat, had je het geweten. Maar kennelijk had je je (voor)oordeel al gevormd.
  donderdag 2 november 2017 @ 00:48:20 #18
38559 WheeledWarrior
More than meets the eye
pi_174817212
Pauperbuurt waarschijnlijk
  donderdag 2 november 2017 @ 02:04:06 #19
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_174817658
Turkie schiet ander Turkie dood. En nu zijn de overige Turkies ook boos en heeft de racistische blanke man het uiteraard gedaan.

Een bericht in de categorie "lekker belangrijk". :')
  donderdag 2 november 2017 @ 07:34:41 #21
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_174818200
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 00:48 schreef WheeledWarrior het volgende:
Pauperbuurt waarschijnlijk
Inmiddels wel helaas.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_174819286
Criminelen die elkaar opruimen, dat risico is toch bekend als je het millieu in gaat.
If you cant do the time, dont do the crime.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_174819792
Denk eerder dat ze probeerde te voorkomen dat de daders gevonden zouden worden of aanwijzingen tot de daders.

Honderden mensen op de been tegen de politie zodat ze niet actief naar de daders konden zoeken..

Niks aan de hand hoor. :')
  donderdag 2 november 2017 @ 10:35:11 #24
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_174820385
Ik zag wat filmpjes voorbijkomen ja. Blijkbaar heeft driekwart van die buurt vrij op woensdagmiddag.
  donderdag 2 november 2017 @ 10:35:41 #25
38559 WheeledWarrior
More than meets the eye
pi_174820390
quote:
1s.gif Op donderdag 2 november 2017 07:34 schreef Perrin het volgende:

[..]

Inmiddels wel helaas.
Iets zegt me dat dit niet de nette Turken waren maar de werkloze variant met petjes en trainingsbroeken.
  donderdag 2 november 2017 @ 10:42:40 #26
8369 speknek
Another day another slay
pi_174820495
quote:
0s.gif Op woensdag 1 november 2017 22:58 schreef de_boswachter het volgende:
Lees nu pas dat er na de moord rellen uitbraken en bewoners van de wijk politie gingen bekogelen omdat ze zich onveilig voelden...
Lol wat... je voelt je onveilig door drugsdealende buurtgenoten en dan is de politie dat schuld? Misschien moeten de mensen uit de buurt eens naar zichzelf kijken en hun kids en dergelijke in de gaten houden. Nee, die van mij doet zoiets niet gelul :’)

Blerick :’) Wat denken ze zich wel niet.
Ik denk dat de rellers andere mensen zijn dan degenen die een protestmars hielden.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_174821684
En wederom één van de mooie bijdrages van de multiculturele samenleving. _O_

Agenten die belaagd worden door hordes agressieve jongemannen, omdat hun criminele Turkse drugsvriend doodgeschoten is door de concurrerende Antilliaanse drugs criminelen.
pi_174821731
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 10:42 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik denk dat de rellers andere mensen zijn dan degenen die een protestmars hielden.
Dat zijn inderdaad twee totaal verschillende situaties, het rellen was direct na de schietpartij toen de gemoederen nog verhit waren, de betogers waren gewoon bezorgde buurtbewoners.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  donderdag 2 november 2017 @ 11:45:53 #29
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_174821750
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 11:42 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
En wederom één van de mooie bijdrages van de multiculturele samenleving. _O_

Agenten die belaagd worden door hordes agressieve jongemannen, omdat hun criminele Turkse drugsvriend doodgeschoten is door de concurrerende Antilliaanse drugs criminelen.
Heeft wel als voordeel dat Nederlandse antropologen hun veldonderzoek over tribale omgangsvormen tegenwoordig gewoon in eigen land kunnen doen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_174822097
quote:
9s.gif Op donderdag 2 november 2017 11:45 schreef Perrin het volgende:

[..]

Heeft wel als voordeel dat Nederlandse antropologen hun veldonderzoek over tribale omgangsvormen tegenwoordig gewoon in eigen land kunnen doen.
Ik kan niet wachten totdat de BBC of Netflix deze hordes jongemannen gaan volgen en de presentatie overlaat aan David Attenborough.
  donderdag 2 november 2017 @ 12:14:25 #31
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174822299
Blerick..Daar zijn ze nog niet klaar met schieten.

De doodgeschoten jongeman schijnt een neef te zijn van Hacibey K., voormalig lid van de Bende van Venlo.

Complete chaos in Blerick rond flat na dodelijke schietpartij

Filmpje https://www.limburger.nl/(...)delijke-schietpartij

Blerick: Derde schietpartij binnen drie maanden
https://www.1limburg.nl/b(...)nden?context=default

In dezelfde tijd werd de moeder van Frenky P. [bende ven Venlo] 'gegijzeld' door haar ex en tevens voormalig lid van de bende van Venlo [al zijn de meningen daarover verdeeld].

Of het allemaal met elkaar te maken heeft? Geen idee. Maar het zal nog lang onrustig zijn in Blerick..
Kiss my ass
pi_174822370
Het is weer een vertrouwd beeld in ons gaaf landje!
Meer Meer Meer! En nu zijn de cliche's op.
  donderdag 2 november 2017 @ 12:18:01 #33
287741 matspontius
Same old shit, different day
pi_174822373
quote:
6s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:14 schreef Kim-Holland het volgende:
Blerick..Daar zijn ze nog niet klaar met schieten.

De doodgeschoten jongeman schijnt een neef te zijn van Hacibey K., voormalig lid van de Bende van Venlo.

Complete chaos in Blerick rond flat na dodelijke schietpartij
[ afbeelding ]
Filmpje https://www.limburger.nl/(...)delijke-schietpartij

Blerick: Derde schietpartij binnen drie maanden
https://www.1limburg.nl/b(...)nden?context=default

In dezelfde tijd werd de moeder van Frenky P. [bende ven Venlo] 'gegijzeld' door haar ex en tevens voormalig lid van de bende van Venlo [al zijn de meningen daarover verdeeld].

Of het allemaal met elkaar te maken heeft? Geen idee. Maar het zal nog lang onrustig zijn in Blerick..
Ik zie een hoop "blanken" op de foto, zei de racist Natuurlijk is dit geen feit maat stom toeval ....
"Hoka Hey!"
  donderdag 2 november 2017 @ 12:34:28 #34
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174822621
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:18 schreef matspontius het volgende:

[..]

Ik zie een hoop "blanken" op de foto, zei de racist Natuurlijk is dit geen feit maat stom toeval ....
Tsja, in die wijk vooral veel Turken. En Turken zijn niet zo afwachtend dan Nederlanders. Die gaan gewoon aan de deur staan waar de mogelijke verdachte zich zou verschuilen, maar de vogel was al gevlogen..
Kiss my ass
pi_174822793
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:34 schreef Kim-Holland het volgende:

[..]

Tsja, in die wijk vooral veel Turken.
En opvallend veel PVV stemmers. Hoe zou dat nou komen?
  donderdag 2 november 2017 @ 12:51:25 #36
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174822911
quote:
15s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:45 schreef SpaceOddity het volgende:

[..]

En opvallend veel PVV stemmers. Hoe zou dat nou komen?
Omdat Wilders uit Venlo komt?
Kiss my ass
pi_174822922
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:18 schreef matspontius het volgende:

[..]

Ik zie een hoop "blanken" op de foto, zei de racist Natuurlijk is dit geen feit maat stom toeval ....
Dat zijn de agenten. >:)
  donderdag 2 november 2017 @ 12:53:34 #38
287741 matspontius
Same old shit, different day
pi_174822941
quote:
12s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:51 schreef Kim-Holland het volgende:

[..]

Omdat Wilders uit Venlo komt?
Joh, wat een prachtige gevolgtrekking tover jij daar uit de hoed _O-
"Hoka Hey!"
  donderdag 2 november 2017 @ 12:56:34 #39
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_174822992
quote:
15s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:45 schreef SpaceOddity het volgende:

[..]

En opvallend veel PVV stemmers. Hoe zou dat nou komen?
Ik denk door jarenlang genieten van alle mooie culturele invloeden.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  donderdag 2 november 2017 @ 12:58:14 #40
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174823015
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:53 schreef matspontius het volgende:

[..]

Joh, wat een prachtige gevolgtrekking tover jij daar uit de hoed _O-
Zie mijn knipoog.

Weet ik veel wat de mensen uit Blerick stemmen. Alsof Wilders ook maar iets kan veranderen..
Daarbij, de Turken zijn er altijd al geweest. Alleen is die buurt behoorlijk verpauperd maar het altijd al een pauperbuurt geweest. De autochtonen daar zijn ook paupers.
Kiss my ass
  † In Memoriam † donderdag 2 november 2017 @ 13:11:31 #41
409449 Mo_Muffin
For the love of knobs...
pi_174823186
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 10:42 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik denk dat de rellers andere mensen zijn dan degenen die een protestmars hielden.
quote:
Na een dag vol onrust en ongeregeldheden lijken vandaag in het Venlose stadsdeel Blerick de spanningen weer op te lopen.
Nadat eerder vanochtend de rust leek te zijn weergekeerd, verzamelen zich opnieuw tientallen jongeren rond een plek waar gisteren de 22-jarige Ömer Köksal uit Blerick werd doodgeschoten.
Dat zou je als weldenkend mens verwachten, des te groter is de verrassing wanneer dat dus niet zo blijkt te zijn.
"Ik zal nooit bij een club gaan die mij als lid accepteert"
pi_174823199
Je zou bijna de link leggen tussen (zware) criminaliteit en cultuur. Ik zie op die foto's geen enkele autochtoon (behalve politie)!
Geen interesse.
pi_174823332
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 13:12 schreef GobSmacked- het volgende:
Je zou bijna de link leggen tussen (zware) criminaliteit en cultuur. Ik zie op die foto's geen enkele autochtoon (behalve politie)!
Die link is er ook, misschien dat we die link ook eens kunnen aanpakken zodra een wegkijkende en heersende kliek en samenleving de schuld niet blijft gooien op stageplekken, Wilders of discriminatie. Want deze problemen spelen werkelijk overal ter wereld met alleen maar deze typische bevolkingsgroepen, die allemaal dezelfde islamitische cultuur aanhangen.
  donderdag 2 november 2017 @ 13:24:19 #44
38559 WheeledWarrior
More than meets the eye
pi_174823361
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 12:58 schreef Kim-Holland het volgende:

[..]

Zie mijn knipoog.

Weet ik veel wat de mensen uit Blerick stemmen. Alsof Wilders ook maar iets kan veranderen..
Daarbij, de Turken zijn er altijd al geweest. Alleen is die buurt behoorlijk verpauperd maar het altijd al een pauperbuurt geweest. De autochtonen daar zijn ook paupers.
Als je een beetje geld hebt moet je zorgen dat je meteen uit dat soort buurten wegvlucht.
  donderdag 2 november 2017 @ 13:28:38 #45
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174823430
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 13:24 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Als je een beetje geld hebt moet je zorgen dat je meteen uit dat soort buurten wegvlucht.
Ik heb er ook gewoond, long time ago..daarom ken ik de buurt. :+
Woon idd nu in een andere gemeente.
Kiss my ass
pi_174823590
quote:
0s.gif Op donderdag 2 november 2017 13:24 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Als je een beetje geld hebt moet je zorgen dat je meteen uit dat soort buurten wegvlucht.
Dat hebben mijn ouders gedaan toen wij na 18 jaar uit de achterbuurt vluchte wat we "liefkozend" klein Marokko noemde. Heerlijk was het, een verlichting, een stad/dorp zonder grote groepen crimineel importvolk. Op straat lopen zonder dreigementen naar je hoofd gegooid te krijgen, of weer belemmerd te worden bij doorgangen om maar een ruzie uit te lokken, of eens zonder geld af te geven, zodat je geen klappen kreeg van de 10 rifapen die om je heen stonden, naar een kermis te gaan. En wat denk je, we zijn nu 17 jaar verder, en het wordt langzaam tijd weer te verhuizen, gezien de sociale huurwoningen weer massaal volgepropt worden met dat volk, de licht getinte jongeren zich al plekken hebben toegeëigend waar zij de dienst uitmaken, waar de buurt maar whatsapp groepen en buurtwachten heeft opgezet omdat iemand om de één of andere reden heeft besloten om in ons stadje, en de naastliggende dorpen alle politiebureau's te sluiten ondanks de stijgende criminaliteit, inbraken en vernielingen.

Toen ik er 17 jaar geleden ging wonen zag je geen hoofddoek, er waren 2 of 3 buitenlandse gezinnen (althans van een bepaalde culturele afkomst) die hier rondliepen, netjes geïntegreerd, deden gewoon mee, totdat één gezin hier kwam wonen waarvan de zoon helemaal ontspoorde, zelfs mij al bedreigd met een mes. En nu kan ik nog geen 500 meter lopen (de afstand naar het huis van mijn ouders) zonder minimaal 8 verschillende gezinnen met hoofddoek langs te zien komen of spugende Marokkaantjes.

Nu kan ik weer vluchten, maar dan heb ik over een aantal jaar weer hetzelfde probleem, dit is maar op één manier te stoppen en dat zijn drastische maatregelen en Nederland en Europa terugveroveren over dat geïmporteerd islamitisch volk.
  donderdag 2 november 2017 @ 13:36:58 #47
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174823592
Het lijkt wel oorlog in Blerick: dit is wat er allemaal gebeurde
Een overzicht;

https://www.limburger.nl/(...)lerick-een-overzicht





Kiss my ass
  donderdag 2 november 2017 @ 13:46:25 #48
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174823762
'Confrontatie Turken en Antillianen aanleiding dodelijke schietpartij'

De 21-jarige man uit Tegelen die is opgepakt in verband met de dodelijke schietpartij in Blerick waarbij Ömer Köksal (22) werd gedood, zegt onschuldig te zijn.
In zijn eerste politieverhoor heeft hij verklaard dat hij niets van het schieten heeft gehoord of gezien. Dat heeft zijn advocaat bevestigd tegenover De Limburger.

Confrontatie
Volgens de jonge Tegelenaar zou een confrontatie tussen een groep van naar schatting tien jongeren met een Turkse achtergrond en drie jongemannen van Antilliaanse afkomst de aanleiding zijn geweest voor het fatale geweld. De verdachte hoorde bij de Antillianen. De kiem voor de ruzie zou zijn gelegd bij een ontmoeting van de twee partijen bij een coffeeshop in Venlo.
Lees verder; https://www.limburger.nl/(...)delijke-schietpartij
Kiss my ass
pi_174823830
Bij voetbalwedstrijden zetten ze ME in met paarden en honden dat zouden ze hier ook moeten doen, en dan echt flink meppen en uit elkaar jagen.
Smerig tuig
  donderdag 2 november 2017 @ 14:09:37 #50
405488 Kim-Holland
How can I make this about me?!
pi_174824123
Vrienden leggen bloemen voor overleden Ömer



Vrienden hebben donderdagochtend in Blerick bloemen neergelegd op de plek waar Ömer Köksal werd doodgeschoten.
De familie wil met het leggen van de bloemen steun betuigen aan de nabestaanden en stilstaan bij de dood van de 22-jarige man. Ook buurtbewoners zijn naar de plek gekomen om bloemen neer te leggen.

Heel heftig
"Ik doe dit om de familie te steunen", zegt een vrouw nadat ze bij de winkel om de hoek bloemen is gaan halen. Ze woont in de straat waar de schietpartij woensdagmiddag was. "Ik heb het van dichtbij gezien, ook toen ze hem op straat aan het reanimeren waren. Het is heel heftig en ingrijpend." https://www.1limburg.nl/v(...)-voor-overleden-omer
Kiss my ass
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')