Foto's: https://www.facebook.com/nathanfidder/posts/10155756692388622quote:De Utrechtse Anne Faber (25) is sinds vrijdagavond 19.00 uur vermist. Dat laten haar vrienden aan DUIC weten. Ook de politie heeft een vermissingsbericht gepubliceerd.
De vrouw vertrok vrijdagavond op de fiets vanuit Rijnsweerd en stuurde om 18.50 uur een whatsappberichtje aan haar vriend dat ze onderweg was ter hoogte Hollandse Rading. Anne zou later op de avond naar een bruiloft in Nieuwegein gaan, maar is daar nooit aangekomen.
Vrienden en familie zijn een grote zoektocht gestart, onder andere in en om Hollandse Rading, maar die heeft tot nu toe nog niets opgeleverd. Ze zijn ongerust en hebben de recherche ingeschakeld. “We proberen overal zo veel mogelijk berichten te plaatsen, zodat iedereen meezoekt”, vertelt Anna Steenmeijer, een goede vriendin van Anne. Het is haar vrienden en familie onduidelijk waarom ze onderweg was naar Hollandsche Rading.
Anne heeft blond haar, blauwe ogen en droeg op de avond van haar verdwijning een groene parka. Ze is ongeveer 1,70 meter lang en heeft een zwarte omafiets met een bagagedrager voorop. Mensen die het meisje ergens hebben zien rijden, wordt verzocht contact op te nemen met de politie of de familie.
update- 14:44 De zoektocht naar de vermiste Anne is gestopt.quote:Op zondag 1 oktober 2017 20:12 schreef Stupidisco het volgende:
Politie onderzoekt vermissing van Anne Faber
Utrecht / Baarn - Sinds vrijdagavond 29 september is de 25-jarige Anne Faber vermist. De politie is een opsporingsonderzoek gestart en zoekt getuigen.
Anne is op 29 september weggegaan op een zwarte opoefiets van het merk en type Batavus Old Dutch met voorop een rekje. Een opvallend detail is dat de fiets handremmen heeft. Het was noodweer die avond; rond 18.40 uur begonnen de eerste buien en het heeft daarna ook geonweerd. Volgens het KNMI was het die avond zelfs gevaarlijk weer. Rond 18.50 uur maakte Anne nog een selfie in de regen die ze verstuurde via WhatsApp. Uit onderzoek blijkt dat deze foto genomen is op de hoek van de Amsterdamsestraatweg met de Hilversumsestraatweg in Baarn. Zowel de tactische recherche als de forensische opsporing zet alles op alles om Anne te vinden. Zo is er een politiehelikopter ingezet om te kijken of er door middel van warmtebeelden haar verblijfplaats te achterhalen is, wordt er gesproken met getuigen en bekenden van Anne en worden telefoongegevens bekeken. Ook worden tips nagelopen die onder andere binnekomen via de opsporingstiplijn. Vooralsnog is er nog geen duidelijkheid over wat Anne is overkomen en waar zij nu is. Een groot rechercheteam werkt aan de zaak.
Op zondagavond 1 oktober werd een zoekactie gestart in een zoekgebied rondom haar laatst bekende locatie (de plek waar de selfie is gemaakt). Deze zoekactie is bewust nog voor het donker van start gegaan. Helaas is nog niets van Anne vernomen en er alle scenario’s worden opengehouden.
Bron: Politie
twitter:gooieneemlander twitterde op dinsdag 03-10-2017 om 12:32:07Politie Baarn start buurtonderzoek inzake de vermissing van Anne Faber https://t.co/KKKou3C3p0 https://t.co/SabpiwE32R reageer retweet
Dit idd....quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 11:41 schreef Messina het volgende:
[..]
Ik heb echt duizenden kilometers gefietst op mijn 100 euro fietsje. Ook 'doelloos' (nou ja, gewoon voor m'n conditie).
En ik vond die foto niet zo dramatisch, lijkt me eerder een grappige foto. 'Kijk mij, zielig in de regen'.
klopt. Maar het is onwaarschijnlijk dat zo'n mast "vol" is, als er geen evenement oid plaatsvind. Dit was een gewone regenachtige vrijdagavond dus dat lijkt me zeer onwaarschijnlijk.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:42 schreef Thrilled het volgende:
Even een oprechte vraag; ik zie terugkomen dat de telefoon contact maakte met de mast bij Soesterduinen, maar dat wil toch niet zeggen dat ze daar geweest is? In mijn beleving heeft zo'n mast een bereik van een x-aantal (kilo)meters? Als een andere mast vol is of dit is toevallig de dichtsbijzijnde dan zou het gebied toch nog groter kunnen zijn waar ze is geweest? Of is het zo'n dichtbevolkt gebied qua masten dat dit verhaal niet op gaat?
dat is deze fotoquote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:14 schreef NoXia het volgende:
[ afbeelding ]
Heeft de foto van daarvoor nog een toegevoegde waarde? Van 18u16?
Men heeft het over een mast in Soest-oost en noemt dat vervolgens de Soesterduinen.... de Soesterduinen en het dorp Soestduinen liggen ten zuiden van Soest-zuidquote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:42 schreef Thrilled het volgende:
Even een oprechte vraag; ik zie terugkomen dat de telefoon contact maakte met de mast bij Soesterduinen, maar dat wil toch niet zeggen dat ze daar geweest is? In mijn beleving heeft zo'n mast een bereik van een x-aantal (kilo)meters? Als een andere mast vol is of dit is toevallig de dichtsbijzijnde dan zou het gebied toch nog groter kunnen zijn waar ze is geweest? Of is het zo'n dichtbevolkt gebied qua masten dat dit verhaal niet op gaat?
Ah, dan hebben ze dus haar OV-kaart kunnen inzien.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:46 schreef ootjekatootje het volgende:
Marc Sanders, een vriend van de moeder van Anne, twittert veel over de zaak.
Is, dat zowel haar ov-pas en bankpas niet meer gebruikt zijn.
Het meest logisch zou zijn dat ze over de Schapendrift is gefietst, door het bos.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:50 schreef Pierge het volgende:
Voor de plaatsing van de masten: http://www.gsmmasten.nl/
volgens mij is deze lokatie nog niet gevonden...quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:52 schreef NoXia het volgende:
[..]
Ah, merci. En dit was bij de Hollandsche Rading?
Als dit daadwerkelijk de foto is van 18:16 uur dan zou deze foto horen bij haar berichtje "Ben nu bij Holllandse rading".quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:52 schreef NoXia het volgende:
[..]
Ah, merci. En dit was bij de Hollandsche Rading?
Bernhard Jens zijn gister paar keer Soest-zuid, dus dat zal wel het juiste zijn.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Men heeft het over een mast in Soest-oost en noemt dat vervolgens de Soesterduinen.... de Soesterduinen en het dorp Soestduinen liggen ten zuiden van Soest-zuid
Dat is nog best een heel eind van de plek van die selfie eigenlijk.... letterlijk aan de totaal andere kant van Soest.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:58 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Bernhard Jens zijn gister paar keer Soest-zuid, dus dat zal wel het juiste zijn.
Ik heb geen idee hoelang je over zoiets doet op de fiets, 15 minuten?quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:59 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is nog best een heel eind van de plek van die selfie eigenlijk.... letterlijk aan de totaal andere kant van Soest.
of ze had ze niet bij zich.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ah, dan hebben ze dus haar OV-kaart kunnen inzien.
Mocht ze dan dus toch op een trein gestapt zijn dan heeft ze dat met een andere (of anonieme) OV-chipkaart gedaan, in dat geval zal dat een bewuste actie zijn geweest.
Het is zo'n 7½ kilometer van de selfieplek naar Soestduinen, dus dan moet je wel heel flink doorfietsen om dat in een kwartier te doen, ik denk dat dat lastig is, dwars door Soest, moet je ook echt geen afslag missen en geen verkeerslicht tegen hebben.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:03 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Ik heb geen idee hoelang je over zoiets doet op de fiets, 15 minuten?
Ze gaan er iig voor een tweede keer zoeken met honden.
Kan ook, maar als iemand kon inloggen op haar OV-account konden ze dat ook zien, idem voor het inloggen op internetbankieren.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:07 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
of ze had ze niet bij zich.
Edit: vriend van moeder Anne schreef dit op Twitter, zondag al.
Ja, dan is 15 minuten beetje kort.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het is zo'n 7½ kilometer van de selfieplek naar Soestduinen, dus dan moet je wel heel flink doorfietsen om dat in een kwartier te doen, ik denk dat dat lastig is, dwars door Soest, moet je ook echt geen afslag missen en geen verkeerslicht tegen hebben.
Voor Whatsapp hoef je niet af te stappen.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:14 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Ja, dan is 15 minuten beetje kort.
Laatste selfie was 18.50, maar ik weet niet meer precies welke tijd ze nou voor het laatst online gezien is volgens whatsapp, dat zou je kunnen vergelijken met de selfieplek & Soest-Oost. Want dan is ze daar dus afgestapt en nog even op whatsapp geweest. En dat ziet er dan weer anders uit als een brute ontvoering.
Dat is waar.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:16 schreef Stupidisco het volgende:
[..]
Voor Whatsapp hoef je niet af te stappen.
"Anne zou later op de avond naar een feestje gaan, maar is daar nooit aangekomen."quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:15 schreef EternalNow het volgende:
...
Er wordt gezegd dat ze later die avond een evenement had in nieuwegein. Heeft iemand daar een bron van? Want zover ik weet bestaat die informatie helemaal niet. (ik hou het allemaal vrij goed bij). Ze had wel de volgende dag een bruiloft, maar dat is wat anders.
...
Klopt, maar dat is niet heel waarschijnlijk als er genoeg andere masten in de omgeving staan. De overheid heeft een website waar je al die masten kan zien. Ik ben even de URL daarvan kwijt, iets met "antenne..". Bepaalde weersomstandigheden (onweer) kunnen er ook voor zorgen dat een telefoon verbinding maakt met een mast die veel verder staat (zie deskundigen in de zaak Ernest Louwes), maar ook dat is uitzonderlijk.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:42 schreef Thrilled het volgende:
Even een oprechte vraag; ik zie terugkomen dat de telefoon contact maakte met de mast bij Soesterduinen, maar dat wil toch niet zeggen dat ze daar geweest is? In mijn beleving heeft zo'n mast een bereik van een x-aantal (kilo)meters? Als een andere mast vol is of dit is toevallig de dichtsbijzijnde dan zou het gebied toch nog groter kunnen zijn waar ze is geweest? Of is het zo'n dichtbevolkt gebied qua masten dat dit verhaal niet op gaat?
Dat was ik. Die 15 min was echter van het kruispunt (Oranjeboom) waar selfie gemaakt is tot een willekeurige locatie Oost-Soest.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:19 schreef Physsic het volgende:
[..]
... De politie heeft niet gezegd op welk tijdstip dat laatste contact was (toch?), maar dat zou dus het moment kunnen zijn dat ze haar laatste appje stuurde: 19:05. Volgens een user in het vorige topic was het ook zo'n 10-15 min fietsen van het kruispunt in Baarn tot het oosten van Soest (of was het nou tot de plek waar ze met zes honden hadden gezocht?), dus dat zou kunnen kloppen.
Als ze van de selfieplek naar Soestduinen/Soest-Zuid of de Soesterduinen is gefietst dan is ze eigenlijk niet in de buurt van Soest-oost geweest.... tenzij men Soest-oost als een heel breed begrip beschouwt.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:14 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Ja, dan is 15 minuten beetje kort.
Laatste selfie was 18.50, maar ik weet niet meer precies welke tijd ze nou voor het laatst online gezien is volgens whatsapp, dat zou je kunnen vergelijken met de selfieplek & Soest-Oost. Want dan is ze daar dus afgestapt en nog even op whatsapp geweest.
Door wie is deze foto gemaakt?quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 12:52 schreef NoXia het volgende:
[..]
Ah, merci. En dit was bij de Hollandsche Rading?
Door Anne. Geplaatst op Facebook door haar vriend met de tekst: "Laatste omgevingsbeeld".quote:
Toestel staat uit is de meest voor de hand liggende.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:34 schreef zoekoog het volgende:
http://ballinnn.com/wp-co(...)/want-whatsapp-2.jpg
Op basis van deze bovenstaande link, mag je dan concluderen, dat het bericht dat de vriend verzond niet succesvol is afgeleverd bij de ontvanger? Tenminste als ik het koppel aan deze afbeelding
https://pbs.twimg.com/media/DLAKLkHW4AYpAEC.jpg
Indien dat zo is, wat kunnen de redenen zijn, dat dat niet succesvol is gebeurd? (Excuses, dat ik voor sommige ict-ers eventueel vragen stel, die je zou kunnen betittelen als 'dan loop je achter', maar ik ben wel niewsgierig naar alle redenen.. bedankt alvast !
ik app altijd tijdens het fietsen. Vrijwel iedereen die ik ken, doet dat.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:18 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Dat is waar.
Ik zou zelf wel afstappendaarom ging ik er vanuit dat andere dat ook doen.
Is dat niet 'gewoon' op de route tot aan het kruispunt van de selfie?quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:34 schreef Leandra het volgende:
Nieuwe zoektocht....
https://www.gelderlander.(...)ij-villa-s~a832f6b5/
Weer een andere locatie.
Geen internetverbinding of het toestel staat uit.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:34 schreef zoekoog het volgende:
http://ballinnn.com/wp-co(...)/want-whatsapp-2.jpg
Op basis van deze bovenstaande link, mag je dan concluderen, dat het bericht dat de vriend verzond niet succesvol is afgeleverd bij de ontvanger? Tenminste als ik het koppel aan deze afbeelding
https://pbs.twimg.com/media/DLAKLkHW4AYpAEC.jpg
Indien dat zo is, wat kunnen de redenen zijn, dat dat niet succesvol is gebeurd? (Excuses, dat ik voor sommige ict-ers eventueel vragen stel, die je zou kunnen betittelen als 'dan loop je achter', maar ik ben wel niewsgierig naar alle redenen.. bedankt alvast !
En de minder voor de hand liggende? In het geval het toestel niet uit staat. Als het in water ligt, afgesloten van de omringende wereld, is het dan niet afleverbaar of wel, of soms wel, soms niet?quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:35 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Toestel staat uit is de meest voor de hand liggende.
Als ie in het water ligt staat ie ook uit, alleen door kortsluiting dan.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:40 schreef zoekoog het volgende:
[..]
En de minder voor de hand liggende? In het geval het toestel niet uit staat. Als het in water ligt, afgesloten van de omringende wereld, is het dan niet afleverbaar of wel, of soms wel, soms niet?
Bedankt ! Op het moment, dat iemand weer gaat bewegen met toestel en die persoon komt dan weer in een gebied met verbinding, wordt het dan nog afgeleverd, of zit daar een tijdslimiet tussen. (Als dat té lang duurt, dan wordt het gewoon niet meer afgeleverd?)quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:38 schreef Voszje het volgende:
[..]
Geen internetverbinding of het toestel staat uit.
Zo gauw er internetverbinding is wordt het bericht alsnog afgeleverd. Naar mijn weten is er geen tijdslimiet aan verbonden.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:44 schreef zoekoog het volgende:
[..]
Bedankt ! Op het moment, dat iemand weer gaat bewegen met toestel en die persoon komt dan weer in een gebied met verbinding, wordt het dan nog afgeleverd, of zit daar een tijdslimiet tussen. (Als dat té lang duurt, dan wordt het gewoon niet meer afgeleverd?)
en dan weer 4 pagina's bagger van CC?quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:29 schreef Thrilled het volgende:
Is het geen tijd voor een overzichtskaartje van locaties/bekende punten waar ze geweest is?
CC?quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:46 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
en dan weer 4 pagina's bagger van CC?
Echt niet
Dat gaat over real-time locatiebepaling. Dat was in het geval van Anne sowieso niet meer mogelijk.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:29 schreef Pierge het volgende:
Politie kan vrij eenvoudig achterhalen op welke mast een gsm aanmeld. Er hoeft dan geen gebruik gemaakt te worden van het toestel. Wel moet deze aanstaan. Het lijkt erop dat het toestel uit gegaan is. Batterij leeg, waterschade, uit gezet, alles is mogelijk.
Deze plaatsbepaling kan zonder tussenkomst van rechter opgevraagd worden. Deze bepaling is echter niet heel nauwkeurig. De GPS gegevens van een toestel moeten wel aangevraagd worden via een rechter en dat kost veel meer tijd. De Sleepwet die in de maak is moet dit proces vereenvoudigen.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone_tracking
Je kunt natuurlijk data uitzetten en je Wifi. Maar aangezien de politie ook meld dat de telefoon zich niet meer aangemeld heeft na de mast bij Soesterduinen acht ik die kans niet aannemelijk.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:44 schreef zoekoog het volgende:
[..]
Bedankt ! Op het moment, dat iemand weer gaat bewegen met toestel en die persoon komt dan weer in een gebied met verbinding, wordt het dan nog afgeleverd, of zit daar een tijdslimiet tussen. (Als dat té lang duurt, dan wordt het gewoon niet meer afgeleverd?)
Ja, het AD noemt het dan ook een buurtonderzoek.quote:Op dinsdag 3 oktober 2017 13:35 schreef Stupidisco het volgende:
[..]
Is dat niet 'gewoon' op de route tot aan het kruispunt van de selfie?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is in dat opzicht wel raar dat haar vriend het over een vertrek rond 16.30 uur heeft, haar moeder het over rond 18.00 uur en de politie inmiddels rond 17.00 uur als vertrektijd hanteert.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |