blaffende dagus bijten nietquote:Op dinsdag 29 augustus 2017 19:20 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Ik schrik altijd van het geblaf van dagublad.
in surinaamse is het van oorsprong idd een javaans gerechtquote:Op dinsdag 29 augustus 2017 19:43 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja, duuuuh, echt niet. Is alletwee Indonesisch.
Gewone pindasaus is niks in dit verband.quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 19:51 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Het zijn alletwee groentengerechten, soort warme salades, waar van alles in kan zitten.
Verschil zit hem voornamelijk in de saus. Petjelsaus of gewonere pindasaus.
En er zijn meer varianten : http://keasberry.com/nl/r(...)met-pindasaus-welke/
Waren top. Bedankt voor de tip, kousenband daar was ook lekker vers.quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 09:59 schreef KillemWieft het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd of je ze lekker vindt.
Ach hetzelfde gaat op voor die kant-en-klare Thaise/Indiaase/Italiaanse etc troep die in de supermarkt ligt.quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 21:28 schreef Boy_Zonderman het volgende:
Deels ordinaire linkdump, deels een interessante discussie:
Zijn nu een stuk 13 filmpjes waarin Howard Komproe de zogenaamde Surinaamse gerechten, voornamelijk te koop bij de grotere supermarkten, onder de loep neemt.
De Bara Burger in het bovenstaand filmpje vond ik zelf wel smakelijk eruit zien, plus een grappige vorm van Fusion. Maar hij proeft ook de instant Sauto van de Appie of de Roti van de Hema.
Waar ligt de grens in deze gekkigheid? Wanneer mag je echt NIET iets Surinaams noemen?
quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 20:43 schreef Tem het volgende:
[..]
Waren top. Bedankt voor de tip, kousenband daar was ook lekker vers.
Dit keer heb ik twee tomaten gebruikt ipv wat tomatenpuree maar ik denk dat ik volgende keer een combinatie doe.
Dat is idd een duidelijke grens, zodra het K&K in de schappen ligt zal er meestal ingeleverd zijn op de smaak.quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 21:36 schreef KillemWieft het volgende:
[..]
Ach hetzelfde gaat op voor die kant-en-klare Thaise/Indiaase/Italiaanse etc troep die in de supermarkt ligt.
Klinkt als een ratjetoe..quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 21:44 schreef Boy_Zonderman het volgende:
[..]
Dat is idd een duidelijke grens, zodra het K&K in de schappen ligt zal er meestal ingeleverd zijn op de smaak.
Maar die Bara Burger? En een vriend van me had laatst een kliekje garnalen in masala door de spaghetti heen gedraaid. Naar zijn woorden was het 'echt spang'. Hoe puur kunnen we zijn in de Surinaamse keuken?
Wat is dat nou weer voor ka saniquote:Op dinsdag 29 augustus 2017 21:28 schreef Boy_Zonderman het volgende:
Deels ordinaire linkdump, deels een interessante discussie:
Zijn nu een stuk 13 filmpjes waarin Howard Komproe de zogenaamde Surinaamse gerechten, voornamelijk te koop bij de grotere supermarkten, onder de loep neemt.
De Bara Burger in het bovenstaand filmpje vond ik zelf wel smakelijk eruit zien, plus een grappige vorm van Fusion. Maar hij proeft ook de instant Sauto van de Appie of de Roti van de Hema.
Waar ligt de grens in deze gekkigheid? Wanneer mag je echt NIET iets Surinaams noemen?
Klinkt wel zo maar ik ben toch benieuwd. Pasta is erg neutraal van smaak, net als rijst.quote:
Whehehe, de echte purist aan het woord! IS het dan ook specifiek een Mango chutney, of mag een "Alu ke Tchoka" ook? (Vergeef me de spelling, ik hoop dat je begrijpt wat ik bedoel. Zo niet: gestampte aardappels met tomaat, peper en ui. Het liefst dan ook nog 'afgeblust' met hete olie)quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 22:44 schreef Negentiendertig het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor ka sanieen baraburger, hou op hoor.
Een bara is lekker met een chutney, niet gevuld met kipkerrie, niet als burger bun.
Heeft iemand hier een lekker bojo recept?
Mango- of aardappelchutney als je het mij vraagtquote:Op dinsdag 29 augustus 2017 22:53 schreef Boy_Zonderman het volgende:
[..]
Whehehe, de echte purist aan het woord! IS het dan ook specifiek een Mango chutney, of mag een "Alu ke Tchoka" ook? (Vergeef me de spelling, ik hoop dat je begrijpt wat ik bedoel. Zo niet: gestampte aardappels met tomaat, peper en ui. Het liefst dan ook nog 'afgeblust' met hete olie)
Recept heb ik niet zo snel liggen, maar een geheimpje van mijn moeder kan ik je wel geven: gebruik ook koffiemelk in je beslag
Je moet ook niet die hele dag achter internet zitten!!!!.quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 23:20 schreef KillemWieft het volgende:
Sinds ik dit topic volg ben ik 3kg aangekomen.
Ja, binnen onze familie was het standaard op feestjes dat iemand eerst met de Bara rondging, en daar achter aan ook iemand met chutney en Alu ke Tchoka. Vind het zelf een heerlijke combi!quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 22:59 schreef Negentiendertig het volgende:
[..]
Mango- of aardappelchutney als je het mij vraagtaloo ka chokha mijn goooddd, dat heb ik lang niet gegeten. Eten mensen dat met bara, ja? De combi klinkt lekker, moet ik een keer proberen.
Thanks voor de bojotip, koffiemelk klinkt idd wel als een verrijking voor dat bojobeslag. Mocht je nog aan het recept komen dan houd ik me aanbevolen
bara met tomati ke tjokha (dacht altijd dat je t zo schreefquote:Op dinsdag 29 augustus 2017 22:53 schreef Boy_Zonderman het volgende:
[..]
Whehehe, de echte purist aan het woord! IS het dan ook specifiek een Mango chutney, of mag een "Alu ke Tchoka" ook? (Vergeef me de spelling, ik hoop dat je begrijpt wat ik bedoel. Zo niet: gestampte aardappels met tomaat, peper en ui. Het liefst dan ook nog 'afgeblust' met hete olie)
Recept heb ik niet zo snel liggen, maar een geheimpje van mijn moeder kan ik je wel geven: gebruik ook koffiemelk in je beslag
Wheheheheeeey...quote:Op woensdag 30 augustus 2017 00:19 schreef JaneDoe het volgende:
[..]
bara met tomati ke tjokha (dacht altijd dat je t zo schreef)... mi gado mi jezuuuuus!
Verschillende mensen in de familie eten verschillende choka's gewoon op brood als beleg. Mijn moeder at vroeger gewoon bepaalde chutney's op brood alsof ze pindakaas smeerde.quote:Op woensdag 30 augustus 2017 00:30 schreef Boy_Zonderman het volgende:
[..]
Wheheheheeeey...ja de fonetische spelling is altijd wel een beetje lastig maar gelukkig begrijpen we elkaar wel!
Sowieso Tomati ke Tchoka is goed, heel simpel met een Bitawirie en rijst.
(En misschien wel een gekke combinatie: een tosti met Tomati ke Tchoka)
Zeker slag!quote:Op woensdag 30 augustus 2017 00:26 schreef vincenzo78 het volgende:
Een andere lekkere zoete lekkernij uit de Javaanse keuken is Golong Golong (Goelong Goelong).
Een lichte roze pannenkoekje opgerold met een kokosvulling. Lekka lekka!
[ afbeelding ]
De meeste goede Warungs hebben het wel.
dus dat hè, chutneys, sambal etc is gewoon broodbelegquote:Op woensdag 30 augustus 2017 00:34 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Verschillende mensen in de familie eten verschillende choka's gewoon op brood als beleg. Mijn moeder at vroeger gewoon bepaalde chutney's op brood alsof ze pindakaas smeerde.
Bhata ke tjokha op witbroodquote:Op woensdag 30 augustus 2017 00:34 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Verschillende mensen in de familie eten verschillende choka's gewoon op brood als beleg. Mijn moeder at vroeger gewoon bepaalde chutney's op brood alsof ze pindakaas smeerde.
Die orginal Surinaamse puntjes met sardines en de juiste hoeveelheid peper...water loopt me nu in de mond..quote:Op woensdag 30 augustus 2017 09:20 schreef JaneDoe het volgende:
[..]
dus dat hè, chutneys, sambal etc is gewoon broodbeleg
in t weekend aten we als ontbijt soms ook bokking of sardines met stokbrood of surinaamse puntjes...nostalgie man
Hahaha, ik ben er ook zo eentje van chutney op een vers puntjequote:Op woensdag 30 augustus 2017 00:34 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Verschillende mensen in de familie eten verschillende choka's gewoon op brood als beleg. Mijn moeder at vroeger gewoon bepaalde chutney's op brood alsof ze pindakaas smeerde.
Adres en prijs? Bij de toko zijn drie verse geloof 3.5 euroquote:Op donderdag 31 augustus 2017 01:19 schreef fukforce het volgende:
Morgen waar eens verse roti's kopen bij de groothandel/fabrikant in Den Haag
Bij de toko worden ze ook echt vers gebakken en warm meegegeven waar je ze koopt?quote:Op donderdag 31 augustus 2017 08:06 schreef MCH het volgende:
[..]
Adres en prijs? Bij de toko zijn drie verse geloof 3.5 euro
Nee dus waar staat die fabriek van jou?quote:Op donderdag 31 augustus 2017 18:48 schreef fukforce het volgende:
[..]
Bij de toko worden ze ook echt vers gebakken en warm meegegeven waar je ze koopt?
Ik weet niet of je een jumbo in de buurt hebt, maar daar verkopen ze zoutvlees. Alleen geen idee of dat bij alle vestigingen te koop is.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:27 schreef sirdanilot het volgende:
Ik heb vandaag pom gemaakt. Maar ik vond het niet echt lekker. Zeker niet voor de prijs en moeite van zo'n zakje pom tayer te vinden (7 euro![]()
en ergens diep in de vriezer van de toko verstopt)
Niet dat het vies was of zo. Maar het viel me gewoon nogal tegen. Het zou ook kunnen dat ik gewoon een slechte kok ben en het niet zo lekker kan maken als een echte surimamma. Maar ik b en geen fan. Geef mij maar roti.
Wat ik wel moet toegeven is dat ik nergens zoutvlees kon vinden. Echt nergens. Super kut moest het dus maken met alleen maar kip. Misschien was het daarom niet zo lekker. Iemand een vervanger voor zoutvlees toevallig?
Pom met alleen maar kip is in ieder geval niet voor de herhaling vatbaar. Leuk voor een keertje maar mwah.
Eerst hadden ze het bij mijn marokkaanse supermarkt maar daar is het uit het assortiment gehaald. Bij de chinese toko ook niks.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:38 schreef n0a het volgende:
[..]
Ik weet niet of je een jumbo in de buurt hebt, maar daar verkopen ze zoutvlees. Alleen geen idee of dat bij alle vestigingen te koop is.
Heb je ooit eerder Pom gegeten?quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:27 schreef sirdanilot het volgende:
Ik heb vandaag pom gemaakt. Maar ik vond het niet echt lekker. Zeker niet voor de prijs en moeite van zo'n zakje pom tayer te vinden (7 euro![]()
en ergens diep in de vriezer van de toko verstopt)
Niet dat het vies was of zo. Maar het viel me gewoon nogal tegen. Het zou ook kunnen dat ik gewoon een slechte kok ben en het niet zo lekker kan maken als een echte surimamma. Maar ik b en geen fan. Geef mij maar roti.
Wat ik wel moet toegeven is dat ik nergens zoutvlees kon vinden. Echt nergens. Super kut moest het dus maken met alleen maar kip. Misschien was het daarom niet zo lekker. Iemand een vervanger voor zoutvlees toevallig?
Pom met alleen maar kip is in ieder geval niet voor de herhaling vatbaar. Leuk voor een keertje maar mwah.
Stukjes gerookte kipfilet of -dijen erdoorheen is ook lekker.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:27 schreef sirdanilot het volgende:
Ik heb vandaag pom gemaakt. Maar ik vond het niet echt lekker. Zeker niet voor de prijs en moeite van zo'n zakje pom tayer te vinden (7 euro![]()
en ergens diep in de vriezer van de toko verstopt)
Niet dat het vies was of zo. Maar het viel me gewoon nogal tegen. Het zou ook kunnen dat ik gewoon een slechte kok ben en het niet zo lekker kan maken als een echte surimamma. Maar ik b en geen fan. Geef mij maar roti.
Wat ik wel moet toegeven is dat ik nergens zoutvlees kon vinden. Echt nergens. Super kut moest het dus maken met alleen maar kip. Misschien was het daarom niet zo lekker. Iemand een vervanger voor zoutvlees toevallig?
Pom met alleen maar kip is in ieder geval niet voor de herhaling vatbaar. Leuk voor een keertje maar mwah.
ik gok dat je een slechte kok bentquote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:27 schreef sirdanilot het volgende:
Ik heb vandaag pom gemaakt. Maar ik vond het niet echt lekker. Zeker niet voor de prijs en moeite van zo'n zakje pom tayer te vinden (7 euro![]()
en ergens diep in de vriezer van de toko verstopt)
Niet dat het vies was of zo. Maar het viel me gewoon nogal tegen. Het zou ook kunnen dat ik gewoon een slechte kok ben en het niet zo lekker kan maken als een echte surimamma. Maar ik b en geen fan. Geef mij maar roti.
Wat ik wel moet toegeven is dat ik nergens zoutvlees kon vinden. Echt nergens. Super kut moest het dus maken met alleen maar kip. Misschien was het daarom niet zo lekker. Iemand een vervanger voor zoutvlees toevallig?
Pom met alleen maar kip is in ieder geval niet voor de herhaling vatbaar. Leuk voor een keertje maar mwah.
Nee was de allereerste keer.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:44 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Heb je ooit eerder Pom gegeten?
Zou ik sowieso doen anders kan je nooit goed vergelijken of je het wel oke hebt gedaanquote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:50 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Nee was de allereerste keer.
Misschien een keer bij een suri toko halen om te vergelijken.
Een vriend van mij is wél bekend met suri eten en is ook geen pom fan. Dus ik weet het nog niet.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:49 schreef JaneDoe het volgende:
[..]
ik gok dat je een slechte kok bent
genoeg mensen die het alleen met kip maken
Eerst een paar keer ergens goeie Pom eten dan pas zelf proberen.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:50 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Nee was de allereerste keer.
Misschien een keer bij een suri toko halen om te vergelijken.
Niet iedereen houdt van Pom. Daarom eerst ff proeven bij ervaren koks. Kun je eerst kijken of je het wel iets vindt.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:51 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Een vriend van mij is wél bekend met suri eten en is ook geen pom fan. Dus ik weet het nog niet.
Moet het een keer halen bij een suri om te v ergelijken.
Binnenkort naar de Roti Queen dan maar.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:55 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Niet iedereen houdt van Pom. Daarom eerst ff proeven bij ervaren koks. Kun je eerst kijken of je het wel iets vindt.
Mwoah...Pom is niet echt een gerecht wat je bij Hindoestanen moet eten.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 22:56 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Binnenkort naar de Roti Queen dan maar.
Iemand die het begrijpt!quote:Op donderdag 31 augustus 2017 23:00 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Mwoah...Pom is niet echt een gerecht wat je bij Hindoestanen moet eten.
Althans de gemiddelde Surinamer eet bepaalde gerechten alleen bij bepaalde koks. Ik zou geen roti eten bij een Chinees.
Tjauw min bij de Chinees
Roti bij de Hindoestaan
Bami bij de Javaan
Pom bij de Creool.
Een baraburger 'hoort' sowieso niet.quote:Op dinsdag 29 augustus 2017 22:30 schreef Lucky_Strike het volgende:
Nu wil ik een baraburger. Ik ben geen Surinamer dus dan is het niet belangrijk 'hoe het hoort'
Een burger waar die bara het broodje is zeg maar.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 23:09 schreef Tem het volgende:
Wat is een baraburger? Een bara tussen een broodje ofzo?
Meh, ik vind een bara met wat sambal het lekkerst.quote:Op donderdag 31 augustus 2017 23:10 schreef LuieSurinamer het volgende:
[..]
Een burger waar die bara het broodje is zeg maar.
Ook pas dit jaar van gehoord en proberen ga ik het zeker niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |