Ik heb de Sunpowers met een SolarEdge SE4000 omvormer.quote:Op vrijdag 27 oktober 2017 10:12 schreef secondant het volgende:
Voor de deskundigen. Ik heb twee offertes voor zonnepanelen liggen voor op het platte dak van mijn huis.
De ene leverancier kiest voor:
JASolar 275Wp Poly Zilver
Sunbeam Uni (lage dakbelasting, stormvast)
De andere kiest voor
SunPower SPR-E20-327-WHT
Flat Fix Fusion Plat dak
Beide kiezen voor een
SolarEdge SE3500 HD-Wave omvormer
Los van het verschil in WP (dat kan ik zelf ook zien) zoek ik informatie over de verschillen tussen de twee panelen en de montageconstructie. Is 1 van de twee systemen significant beter en waarom?
Beide zijn komen kijken. Zijn ook beide lokale partijen en geen internet partijen.quote:Op vrijdag 27 oktober 2017 10:47 schreef nils7 het volgende:
[..]
Ik heb de Sunpowers met een SolarEdge SE4000 omvormer.
Ik kan je helaas weining vertellen over de montageconstructie omdat ik een schuin dak heb, maar heb wel het idee dat net dit verschilt per installateur. Een sunpower bij de ene leverancier of de andere maakt niet echt uit natuurlijk.
Over de verschillen kan ik je weinig vertellen, wel heb ik getwijfeld tussen deze en panasonics, maar deze leverden gewoon iets meer maar zien er minder esthetisch uit. Op dit moment (van schrijven) leveren ze 33w per paneel op (maar zit de zon nog door een boom heen te schijnen)
Welke installateur is ter plaatse komen kijken?
Ah, dat is mooi dat het daar net over gaat, want die heb ik ook op een offerte staan (niet voor mezelf).quote:Op vrijdag 27 oktober 2017 18:39 schreef faston het volgende:
Flat fix Fusion is wel een goede opstelling. Alle rijen en panelen zitten aan elkaar gekoppeld. Minder belasting nodig dan bij een systeem waar alle rijen los van elkaar staan. Met systeem van Sunbeam heb ik geen ervaring.
Als die 3500kW is berekend zonder wamtepomp dan is dat geen kans, maar is een zekerheid! Heb je al cijfers van je aan te schaffen warmtepomp? Ik weet niet hoe groot je huis is, maar laten we voor het gemak zeggen dat je verbruik verdubbeld.quote:Op donderdag 23 november 2017 08:05 schreef daNpy het volgende:
Daarnaast is de kans aanwezig dat ik straks nog wat meer panelen nodig heb ivm een warmtepomp. Voor nu is de opbrengst op ca 3500kW netto per jaar berekend. Wat voor gevolgen heeft dit voor de omvormer?
Hoe groot is je kavel?quote:Op donderdag 23 november 2017 08:05 schreef daNpy het volgende:
Ik woon inmiddels op mijn nieuwe kavel waar we volgend jaar gaan bouwen. We wonen in een woonunit en ik heb alles op elektra; dus geen gas aansluiting.
Nu verbruik je dan nogal wat stroom en had ik het idee om alvast zonnepanelen te nemen om me niet blauw te hoeven betalen aan elektra en de terugverdientijd vast in te laten gaan.
Ik wilde sowieso al zonnepanelen, deze komen straks op de schuur. Hiervoor heb ik ook al een offerte voor 12x 330Wp panelen van 1x2 meter.
Het dakoppervlak van de unit is 30m2. In theorie moeten de 12 panelen hier dus op kunnen (2 rijen van 6).
De offerte is natuurlijk gebaseerd op de montage in de uiteindelijke situatie, met montage op een schuin dak met dakpannen. Om de panelen op het platte dak te monteren heb ik andere beugels nodig. Deze beugels (nieuw) aanschaffen is echter vrij prijzig wat de terugverdientijd natuurlijk weer verlengt of te niet doet
Is hier een tweedehands markt voor oid?
Ik weet niet precies hoe dat eruit moet komen te zien qua maten etc, maar in principe zou ik die beugels ook zelf kunnen maken.
Wat denken jullie trouwens van het plaatsen van panelen vlak naast een bouwplaats? De unit staat slechts enkele meters van het huis verwijderd. Er zal wel wat stof ontwikkelingen e.d. zijn.
Daarnaast is de kans aanwezig dat ik straks nog wat meer panelen nodig heb ivm een warmtepomp. Voor nu is de opbrengst op ca 3500kW netto per jaar berekend. Wat voor gevolgen heeft dit voor de omvormer?
3500kW is ook een schatting, gebaseerd op gemiddeld verbruik van een huishouden etc.quote:Op donderdag 23 november 2017 08:41 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Als die 3500kW is berekend zonder wamtepomp dan is dat geen kans, maar is een zekerheid! Heb je al cijfers van je aan te schaffen warmtepomp? Ik weet niet hoe groot je huis is, maar laten we voor het gemak zeggen dat je verbruik verdubbeld.
Voor je omvormer betekent dat dat hij ver onvoldoende is.
Je kan kiezen om later een zelfde set aan te schaffen met dus een tweede omvormer.
Je kan er ook voor kiezen om het gelijk goed te doen (of even te wachten) en een set aan te schaffen voor 7000WP (of wat je nodig hebt). Je kan dan ook alles naar je zin neerleggen.
Nee, dan is het idd een beetje krapquote:Op donderdag 23 november 2017 09:37 schreef daNpy het volgende:
@Leandra: Kavel is 670m2, maar ik ga echt geen zonnepanelen in de tuin leggen
Ook dan nietquote:Op donderdag 23 november 2017 09:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, dan is het idd een beetje krap
Het had natuurlijk ook 1.500m² kunnen zijn, dan had het makkelijk gekund
CKECKquote:Op donderdag 23 november 2017 09:37 schreef daNpy het volgende:
Wat voor soort warmtepomp, welk vermogen etc weet ik nog niet. Een verdubbeling vind ik nogal veel eigenlijk
Het kan uiteraard van alles zijn.quote:Op donderdag 23 november 2017 12:08 schreef laziness het volgende:
Mijn water water warmtepomp is de helft van mijn 3400 jaarverbruik.
Ik kom met het zelfde aantal op zuid op 3400 Kwh.quote:Op woensdag 22 november 2017 10:10 schreef Glider76 het volgende:
Vandaag precies 1 jaar zonnepanelen. Opbrengst van 22 november vorig jaar tot aan vandaag 2577.8 KWh.
12 panelen van 275 wp op Oost. Al met al zeer tevreden over de opbrengst. Systeem was berekend op 2310 Kwh per jaar dus ruimschoots eroverheen gegaan.
Begin van het jaar zag ik de opbrengst nog somber in maar het is toch goed gekomen.
Nu maar hopen dat het huidige grauwe weer nog een paar mooie zonnige dagen laat zien.
Ik ging niet uit van een extra paneeltjequote:Op donderdag 23 november 2017 13:49 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Het kan uiteraard van alles zijn.
Maar is in elk geval niet 'een extra paneeltje' op een bestaande omvormer (of je hebt heel verkeerd ingekocht).
Waarschijnlijk heb je dan volgend jaar meer over. 2017 was geen goed jaar.quote:Op zaterdag 25 november 2017 14:26 schreef Deepfreeze het volgende:
Van de week de jaarafrekening gehad van Nuon, het eerste volle jaar bij 1 leverancier met panelen. En we hebben aardig gegokt door het dak precies vol te leggen. We hebben nu 186 kwh teruggeleverd over een heel jaar. We hadden verwacht 100a200 te moeten betalen, dus een meevaller bij de afrekening.
(Altijd fijn voor de feestdagen![]()
Over een week stappen we over naar de volgende leverancier voor de cashback acties
Dat zijn toch die schobbejakken waar Leandra nogal fel op is?quote:De door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid stroom mag u op jaarbasis tegen elkaar wegstrepen. Dat noemen we salderen.
U mag bij ons altijd salderen tot uw eigen gebruik, maar om
te kunnen salderen moet u wel uw zonnepanelen op energieleveren.nl hebben aangemeld.
Onze meter is nieuw (0kWh) en geschikt voor teruglevering.quote:Bij UnitedConsumers Energie rekenen we voor teruglevering dezelfde energieprijs als voor de levering. Levert u meer terug dan dat u verbruikt, dan ontvangt u over dat gedeelte het kale tarief van ons terug.
quote:Op woensdag 17 januari 2018 20:50 schreef Humberto-T het volgende:
Beetje een dood topic, wellicht door de donkere wintermaanden.
Afgelopen week heb ik ook wat offertes binnengekregen, heeft iemand ervaring met een goodwe omvormer?
Zowel Goodwe als Zeversolar zijn een beetje best of the rest omvormers.quote:Op woensdag 17 januari 2018 20:53 schreef MrDrako het volgende:
ik heb een Zeversolar Zeverlution 3000S, standaard bij zonneplan. Ik gebruik de wifi die er op zit niet om em uit te lezen, die schijnt wat minder te zijn.
Maar heb volgens mij best een goed jaar achter de rug qua terugleveren, heb het beloofde aantal kwh gehaald.
Hier ook...quote:Op zaterdag 20 januari 2018 17:54 schreef halfway het volgende:
Opbrengst valt de laatste 4 maanden flink tegen in verhouding met het jaar ervoor.
De zaken gaan te goed denk ik. Ik heb niet zo lang geleden ook een drietal bedrijven gemaild die niet eens de moeite nemen om te reageren. Ik ben gewoon doorgegaan naar de volgende. Als laatste heb ik contact opgenomen met Energiewonen. Dit bedrijf nam netjes contact op en komt binnenkort langs om te kijken en een offerte op te maken.quote:Op maandag 22 januari 2018 14:02 schreef RRD_kiter het volgende:
Hallo! afgelopen zomer verhuisd, nog flink wat geklust in de afgelopen maanden, onder andere het huis energie zuiniger gemaakt, domotics geinstalleerd, op korte termijn wordt de serre dichtgemaakt en wordt daar een electrische verwarming geplaats. Om dat te compenseren (en meer) wil ik graag zonnepanelen leggen.
Nu komt het, ik heb wat partijen gemaild met de vraag voor een indicatie en wat informatie zodat ik een beetje op weg geholpen wordt en me kan gaan inlezen en keuzes kunnen maken.
Vreemd genoeg krijg ik 0 reacties. Nu kan ik me niet voorstellen dat ik zo'n imbeciel ben en dat dat ook nog uit mijn mailtje blijkt, zodat bedrijven besluiten me maar niet te beantwoorden....
Zouden jullie me wat bedrijfsnamen kunnen sturen waar jullie goede ervaring mee hebben zodat ik gericht kan gaan informeren. Ik hoor dat er nogal wat cowboys actief zijn in de zonnepaneel business en ik wil gewoon kwaliteit ook als ie wat duurder is. Thanks!
dat vermoeden had ik inderdaad ook, daarnaast heb ik relatief weinig ruimte op mijn platte dak, dus zou maar een klein projectje voor ze zijn...thanks voor de suggestie, ik ga ze eens direct mailen.quote:Op maandag 22 januari 2018 14:43 schreef Nnelis het volgende:
[..]
De zaken gaan te goed denk ik. Ik heb niet zo lang geleden ook een drietal bedrijven gemaild die niet eens de moeite nemen om te reageren. Ik ben gewoon doorgegaan naar de volgende. Als laatste heb ik contact opgenomen met Energiewonen. Dit bedrijf nam netjes contact op en komt binnenkort langs om te kijken en een offerte op te maken.
Daar zijn wij uiteindelijk ook beland, was vorig jaar de enige partij die ook daadwerkelijk langs kwamen om te kijken wat er mogelijk was. Van anderen kregen we alleen maar een google-maps plaatje met hoeveel panelen er op zouden passen inclusief een offerte, dat was iedere keer 8 panelen terwijl wij wisten dat 10 mogelijk moet zijn. Volgens energiewonen kon dat ook, en we hebben ze sinds augustus liggen.quote:Op maandag 22 januari 2018 14:43 schreef Nnelis het volgende:
[..]
De zaken gaan te goed denk ik. Ik heb niet zo lang geleden ook een drietal bedrijven gemaild die niet eens de moeite nemen om te reageren. Ik ben gewoon doorgegaan naar de volgende. Als laatste heb ik contact opgenomen met Energiewonen. Dit bedrijf nam netjes contact op en komt binnenkort langs om te kijken en een offerte op te maken.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.You can sleep in a racecar, but you can't race a house!
Op zaterdag 12 november 2022 13:41 schreef knoopie het volgende:
Daar kan je wel om lachen, maar de motorolie vervangen is een stuk handiger in de badkuip dan op je vloerkleed in de woonkamer.
quote:Op vrijdag 2 februari 2018 12:58 schreef daNpy het volgende:
De 10 panelen zijn vanmorgen gelegd
Nu hopen op goed weerIk zie voor na het weekend redelijk wat zonuren in de 7-daagse verwachting.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Mooiquote:Op vrijdag 2 februari 2018 13:02 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Ik zie voor na het weekend redelijk wat zonuren in de 7-daagse verwachting.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |