Bron:quote:...
Ruim zes op de tien mensen (62%) met een gezond gewicht kijkt wel eens iemand met overgewicht na. 28 procent veroordeelt wel eens iemand als diegene wat eet en 12 procent lacht mensen met overgewicht uit. Dat blijkt uit onderzoek van EenVandaag onder 19.533 mensen, waaronder 1.500 mensen die obesitas hebben.
Bijna de helft van de Nederlanders heeft overgewicht. 14 procent heeft ernstig overgewicht (obesitas).
Eigen schuld
Als iemand te zwaar is, is het volgens de helft van de deelnemers (50%) vooral zijn eigen schuld. Een kwart (23%) vindt daarom dat mensen met overgewicht zelf mee moeten betalen aan de behandeling van ziektes die het gevolg van overgewicht zijn en 19 procent zegt dat mensen die te zwaar zijn een hogere zorgpremie moeten betalen dan mensen met een gezond gewicht.
'Ik voel me vernederd'
EenVandaag ondervroeg ook 1.500 mensen met obesitas. Meer dan de helft (53%) van hen geeft aan dat hun gewicht een negatieve invloed op hun leven heeft. Ze hebben lichamelijke klachten of maken zich zorgen over de gezondheidsrisico's die ze lopen. Ook schamen ze zich voor hun lichaam: "Wat ik ook aantrek, ik kan niet verbergen dat ik te dik ben en dus heb ik altijd het gevoel dat ik word bekeken." Sommige mensen voelen zich vernederd: "Het is ongelooflijk pijnlijk dat ik in speciale winkels kleding moet kopen en in andere stoelen moet zitten."
Oplossing
Gezond eten goedkoper maken is volgens de deelnemers een goede manier om overgewicht tegen te gaan, net als lessen over een gezonde leefstijl op de basisschool. Ook het bij wet vastleggen van de hoeveelheid zout en suiker in een product kan op steun rekenen. Voor zaken die de consument geld kosten, zoals een zogenaamde vettaks, is minder draagvlak.
Vanavond presenteert Gijs Rademaker de uitslagen van het onderzoek in EenVandaag. De uitzending (18.15 uur, NPO1) staat geheel in het teken van obesitas.
Over het onderzoek
Aan het onderzoek deden 19.533 leden van het EenVandaag Opiniepanel mee. Het onderzoek vond plaats van 9 tot en met 15 augustus 2017.
Het EenVandaag Opiniepanel bestaat uit ruim 55.000 mensen. Zij beantwoorden vragenlijsten op basis van een online onderzoek. De uitslag van de peilingen onder het EenVandaag Opiniepanel zijn na weging representatief voor zes variabelen, namelijk leeftijd, geslacht, opleiding, burgerlijke staat, spreiding over het land en politieke voorkeur gemeten naar de Tweede Kamerverkiezingen van 2017.
Panelleden krijgen ongeveer één keer per week een uitnodiging om aan een peiling mee te doen. Op de meeste onderzoeken respondeert 50 tot 60 procent van de panelleden.
De software van de onderzoeken is van Vision Critical.
Eens. Dat soort dingen zijn echt onbeschoft.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:46 schreef 2thmx het volgende:
Wanneer je als volwassene iemand met overgewicht uitlacht, dan ben je ook wel een behoorlijke droeftoeter.
Wel een vette uitzending trouwens.
Als kind niet dan? die lachen om alle afwijkingen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:46 schreef 2thmx het volgende:
Wanneer je als volwassene iemand met overgewicht uitlacht, dan ben je ook wel een behoorlijke droeftoeter.
Wel een vette uitzending trouwens.
Ben het wel met je eens. Gezonder eten hoeft helemaal niet duur te zijn. Ik koop nagenoeg geen vettigheid (chocola, chips, koekjes moet ik niks van hebben). En pot groente of diepvriesspinazie kost bijna niks.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:48 schreef WodanIsGroot het volgende:
Ik snap het maar het lijkt me toch een luxe probleem. Ik ben vroeger eens 'te lang' in het buitenland geweest en heb daar maanden geleefd van veelste weinig geld en dus weinig eten. En zonder eten kom je zeker niet aan, dus ik snap dikke mensen eigenlijk ook niet...
Ga het eten dan vervangen door een andere afleidende verslaving denk ik dan wel eens. Je ziet bijvoorbeeld geen dikke junkies om het flauw te stellen.
Inderdaad. Gezond eten kost bijna niets. Groente kost geen drol. Juist vette troep kost veel geld.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:54 schreef Mutiilation het volgende:
Gezonder eten hoeft helemaal niet duur te zijn.
Sorry hoor maar dit vind ik echt zo'n non-argument en ook helemaal geen oplossing. Gezond eten is vrij goedkoop, het grote probleem is vooral dat je een beetje moeite moet steken in het bereiden van een gezonde maaltijd en dat is juist wat veel mensen niet willen. Die gooien liever een kant en klaar lasagne in de magnetron.quote:Gezond eten goedkoper maken is volgens de deelnemers een goede manier om overgewicht tegen te gaan
Ik neem aan dat je dan nog wel iets anders erbij eet.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:01 schreef SeLang het volgende:
Diepvriesgroente kan ook gewoon in de magnetron hoor. Ik doe nooit anders.
je hebt best veel gezonde kant en klaar maaltijden in de supermarkt liggen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:58 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Sorry hoor maar dit vind ik echt zo'n non-argument en ook helemaal geen oplossing. Gezond eten is vrij goedkoop, het grote probleem is vooral dat je een beetje moeite moet steken in het bereiden van een gezonde maaltijd en dat is juist wat veel mensen niet willen. Die gooien liever een kant en klaar lasagne in de magnetron.
Voorbeeld? Ik kan alleen de maaltijdsalades doorgaans hebben. De rest is meestal of fucking zout of bijna smaakloos.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:05 schreef Eenskijken het volgende:
[..]
je hebt best veel gezonde kant en klaar maaltijden in de supermarkt liggen.
Ik vind juist dat ze te veel smaak toevoegen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:07 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Voorbeeld? Ik kan alleen de maaltijdsalades doorgaans hebben. De rest is meestal of fucking zout of bijna smaakloos.
Noem er eens wat? Ik heb altijd t idee dat in alle kant en klaar maaltijden zoveel toegevoegde zooi zit dat t niet gezond is.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:05 schreef Eenskijken het volgende:
[..]
je hebt best veel gezonde kant en klaar maaltijden in de supermarkt liggen.
Het is fysisch gezien onmogelijk om aan te komen zonder teveel te eten. Erg afgezaagd maar elk pondje gaat door het mondje. Je lichaam kan niet toveren, die extra massa komt van buiten.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:10 schreef Aalscholver het volgende:
Ik weet dat niet alle mensen met overgewicht ook echt te veel eten.
de roomboter is ±¤6 per kilo tegenwoordigquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:57 schreef SeLang het volgende:
[..]
Inderdaad. Gezond eten kost bijna niets. Groente kost geen drol. Juist vette troep kost veel geld.
Gelukkig lukt het wel om rationeel te blijven denken. Complimenten.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:15 schreef spierbal het volgende:
Moet ik ook respect en waardering voor een pedofiel gaan krijgen omdat hij zich niet in bedwang kan houden om kleine kindjes in hun aars te neuken?
bloemkool met aardappelen en gehaktballetjes, boerenkool met worst, sperziebonen met rode kool etc. Vrij veel varianten. Eens dat het niet zo gezond zal zijn als verse zelfgesneden groenten maar zo slecht is het nou ook weer niet. Niet dat je automatisch overwgewivht van krijgt, dat komt echt door andere dingen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:12 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Noem er eens wat? Ik heb altijd t idee dat in alle kant en klaar maaltijden zoveel toegevoegde zooi zit dat t niet gezond is.
Geweldige vergelijking.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:15 schreef spierbal het volgende:
Volgens mij is gezond eten hier in Nederland vrij goedkoop.
Maar goed, mensen zoeken het probleem altijd bij een ander, want dat is lekker makkelijk.
Je kan ook denken laat ik beginnen met wat meer bewegen, maar dat gebeurd niet, dus waarom, maar dan ook echt waarom zou ik respect of begrip moeten hebben voor mensen die zichzelf niet kunnen bedwingen.
Moet ik ook respect en waardering voor een pedofiel gaan krijgen omdat hij zich niet in bedwang kan houden om kleine kindjes in hun aars te neuken?
Was dat ook die kerel die verslaafd was aan saucijzenbroodjes?quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:27 schreef Dawnbreaker het volgende:
Die superdikke oude man die zich beledigd voelde als hij met een kar vol snacks, chips, snoep en toetjes raar wordt aangekeken, want het is allemaal voor zijn kleinkinderen. Dan vraag ik me af of hij zelf leeft op sla en appels of dat hij gewoon echt veel te veel en ongezond eet. Zo enorm dik worden kan niet bij een gezonde levensstijl.
Nee die in die groene hangzakquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:29 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
Was dat ook die kerel die verslaafd was aan saucijzenbroodjes?
Ja nu weet ik het weer.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:40 schreef Dawnbreaker het volgende:
[..]
Nee die in die groene hangzak
het heeft niets met rationaliteit te maken. Mensen die zich niet kunnen beheersen zijn ziek. Dat het ene erger is dan het ander maakt niet dat de ander meer empathie moet krijgen voor zijn "ziekte".quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:21 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Gelukkig lukt het wel om rationeel te blijven denken. Complimenten.
Respect en begrip opbrengen voor dikke mensen is dan ook niet per se nodig. Maar je kan ze toch accepteren zoals ze zijn? De een heeft meer aanleg dik te worden dan de ander. En wat in de docu ook aan het licht kwam zijn bijwerkingen van bepaalde medicijnen en hormonale problemen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:50 schreef spierbal het volgende:
[..]
het heeft niets met rationaliteit te maken. Mensen die zich niet kunnen beheersen zijn ziek. Dat het ene erger is dan het ander maakt niet dat de ander meer empathie moet krijgen voor zijn "ziekte".
I see what you did therequote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:46 schreef 2thmx het volgende:
Wanneer je als volwassene iemand met overgewicht uitlacht, dan ben je ook wel een behoorlijke droeftoeter.
Wel een vette uitzending trouwens.
Je vergelijking is infantiel. Stop met de act.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:50 schreef spierbal het volgende:
[..]
het heeft niets met rationaliteit te maken. Mensen die zich niet kunnen beheersen zijn ziek. Dat het ene erger is dan het ander maakt niet dat de ander meer empathie moet krijgen voor zijn "ziekte".
Is overmacht, kan je niets aan doen. De overige 90 % van de mensen met overgewicht moeten leren koken en stoppen met 2 liter frisdrank per dag te drinken.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:42 schreef Mutiilation het volgende:
Zag net een goede docu op tv van EenVandaag. De hele uitzending stond in het teken van overgewicht.
[..]
Bron:
http://opiniepanel.eenvan(...)ip_voor_overgewicht_
Ik heb zelf jarenlang overgewicht gehad omdat ik vanwege anti-psychotica flink was aangekomen. Kreeg er een onbeheersbare eetlust van 's avonds. Zit nu sinds meer dan een jaar bij een diëtiste en ben er veel bewuster van geworden wat ik allemaal naar binnen krijg. Het veroordelen heb ik nooit meegemaakt maar heb me er wel altijd zeer ongelukkig bij gevoeld toen ik flink te zwaar was.
Niet helemaal waar. Aankomen of afvallen kan ook komen door medicatie of een verstoorde stofwisseling (al dan niet door medicatie). Je hebt wel gelijk dat dat de reden is dat mensen zonder overgewicht dikke mensen uitlachen/belachelijk maken/niet serieus nemen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:12 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Het is fysisch gezien onmogelijk om aan te komen zonder teveel te eten. Erg afgezaagd maar elk pondje gaat door het mondje. Je lichaam kan niet toveren, die extra massa komt van buiten.
Dan nog eet zo iemand te veelquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:55 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
Niet helemaal waar. Aankomen of afvallen kan ook komen door medicatie of een verstoorde stofwisseling (al dan niet door medicatie). Je hebt wel gelijk dat dat de reden is dat mensen zonder overgewicht dikke mensen uitlachen/belachelijk maken/niet serieus nemen.
1200 kCal eten en aankomen: heus het kan.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:57 schreef SuperwormJim het volgende:
[..]
Dan nog eet zo iemand te veel
Ook iemand met medicatie of een verstoorde stofwisseling kan geen massa uit niets maken.
Bij 1% wellicht.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 23:06 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
1200 kCal eten en aankomen: heus het kan.
Frisdrank dronk ik sowieso zelden.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:16 schreef thekolere het volgende:
[..]
Is overmacht, kan je niets aan doen. De overige 90 % van de mensen met overgewicht moeten leren koken en stoppen met 2 liter frisdrank per dag te drinken.
mss wat meer uitvoeren op een dagquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 23:06 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
1200 kCal eten en aankomen: heus het kan.
Dat lijkt mij sterk tenzij je 1,30m bent of zo.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 23:06 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
1200 kCal eten en aankomen: heus het kan.
Precies, want dan ligt je stofwisseling op z'n gat.quote:Op zondag 20 augustus 2017 03:16 schreef hugecooll het volgende:
[..]
mss wat meer uitvoeren op een dag
?quote:Op zondag 20 augustus 2017 03:33 schreef KillemWieft het volgende:
[..]
Precies, want dan ligt je stofwisseling op z'n gat.
Bij iemand die aankomt van 1200kcal ligt de stofwisseling op z'n gat. Om die weer op gang te brengen moet men meer gaan bewegen.quote:
Of elke dag 10 gram pep snatsen, schijnt ook een goed dieet te wezenquote:Op zondag 20 augustus 2017 03:52 schreef KillemWieft het volgende:
[..]
Bij iemand die aankomt van 1200kcal ligt de stofwisseling op z'n gat. Om die weer op gang te brengen moet men meer gaan bewegen.
Oh, ik dacht dat je tijdens het bewegen bedoeldequote:Op zondag 20 augustus 2017 03:52 schreef KillemWieft het volgende:
[..]
Bij iemand die aankomt van 1200kcal ligt de stofwisseling op z'n gat. Om die weer op gang te brengen moet men meer gaan bewegen.
Want alleen mensen met overgewicht mogen kijken naar mensen met overgewicht? Is dat net zoiets als dat alleen negers alleen mogen zeggen dat een neger een neger is?quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:42 schreef Mutiilation het volgende:
Zag net een goede docu op tv van EenVandaag. De hele uitzending stond in het teken van overgewicht.
Ruim zes op de tien mensen (62%) met een gezond gewicht kijkt wel eens iemand met overgewicht na.
Bijna de helft van de Nederlanders heeft overgewicht. 14 procent heeft ernstig overgewicht (obesitas).
Van die medicijnen kun je inderdaad zwaar aankomen door dat hongergevoel. Dan kun je echt gaan eten als een beest (niet beledigend bedoeld, maar zelf gezien bij iemand die dichtbij staat en dat komt puur door die medicijnen). Maar goed dat je het hebt overwonnen (die persoon waar ik over spreek ook, maar die is ook eerst enorm aangekomen).quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:42 schreef Mutiilation het volgende:
Ik heb zelf jarenlang overgewicht gehad omdat ik vanwege anti-psychotica flink was aangekomen. Kreeg er een onbeheersbare eetlust van 's avonds. Zit nu sinds meer dan een jaar bij een diëtiste en ben er veel bewuster van geworden wat ik allemaal naar binnen krijg. Het veroordelen heb ik nooit meegemaakt maar heb me er wel altijd zeer ongelukkig bij gevoeld toen ik flink te zwaar was.
Roomboter is niet heel slecht hoor.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:23 schreef Eenskijken het volgende:
Komt meestal toch door te (vaak) vet als als gefrituurde zooi, altijd roomboter gebruiken, volle melk, vette kaas, em natuurlijk chips, snoepgoed en andere zooi.
Helemaal eens met je bericht. Ik denk ook dat het niet vreemd is om op afwijkend uiterlijk te letten. Onbewust veroordelen de meeste mensen iemand die ze voor het eerst zien (eerste indruk). Is denk ik menselijk.quote:Op zondag 20 augustus 2017 07:36 schreef marzman het volgende:
[..]
Want alleen mensen met overgewicht mogen kijken naar mensen met overgewicht? Is dat net zoiets als dat alleen negers alleen mogen zeggen dat een neger een neger is?
Iets wat opmerkelijk is wordt altijd nagekeken. Dat kan een tatoo zijn, of dat je extreem mager bent, of extreem dik, of dat je extreem behaard bent, of dat je kledingstijl afwijkend is etc. Volgens mij worden we iets te gevoelig tegenwoordig, de NS die geen dames en heren meer durft te zeggen, het nieuws dat allochtonen niet meer durft te benoemen, zwarte piet in regenboogkleuren. We zijn een generatie van watjes aan het kweken op deze manier waar we niks mee kunnen als straks Puttin of Erdogan met zijn leger voor de deur staat.
Get over it als je nagekeken wordt, of ga sporten en op dieet..
[..]
Van die medicijnen kun je inderdaad zwaar aankomen door dat hongergevoel. Dan kun je echt gaan eten als een beest (niet beledigend bedoeld, maar zelf gezien bij iemand die dichtbij staat en dat komt puur door die medicijnen). Maar goed dat je het hebt overwonnen (die persoon waar ik over spreek ook, maar die is ook eerst enorm aangekomen).
Maar dat je in een extreem dikke periode nagekeken wordt, tja het is menselijk denk ik. Heb je wel eens die plaatjes gezien van dikke Amerikanen in zo'n invalidekarretje in de Walmart die nog steeds zakken chips inslaan en drie liter flessen cola terwijl ze niet eens meer kunnen wandelen? Dat is toch dermate afwijkend dat je er even naar kijkt? Hardop opmerkingen of grapjes maken zou ik overigens nooit doen.
Je kan zelfs de hele dag mc donalds eten en nog afvallen. Portiecontrole.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:58 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Sorry hoor maar dit vind ik echt zo'n non-argument en ook helemaal geen oplossing. Gezond eten is vrij goedkoop, het grote probleem is vooral dat je een beetje moeite moet steken in het bereiden van een gezonde maaltijd en dat is juist wat veel mensen niet willen. Die gooien liever een kant en klaar lasagne in de magnetron.
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt. Je hebt als mens niet een bepaald gewicht aan voedsel nodig per dag, maar een bepaalde hoeveelheid energie. Dus moet je niet in kilo's denken maar in kilocalorieën. En als je vijf euro hebt om uit te geven en je geeft het alleen uit aan andijvie, heb je eerder honger dan wanneer je het uitgeeft aan diepvriespatat.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:14 schreef thekolere het volgende:
Iemand die roept dat gezond eten duur is, is niet goed bij zijn hoofd. Struik Andijvie ¤ 0.50, hollandse sperciebonen ¤ 0.49 per pond, gekookte bieten ¤ 0.79 per pond, 5 kg aardappels ¤ 3.00 etc.etc...probleem is dat mensen niet kunnen koken.
Paar aardappels erbij koken, wat jus en je hebt een volle maaltijd toch?quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:19 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt. Je hebt als mens niet een bepaald gewicht aan voedsel nodig per dag, maar een bepaalde hoeveelheid energie. Dus moet je niet in kilo's denken maar in kilocalorieën. En als je vijf euro hebt om uit te geven en je geeft het alleen uit aan andijvie, heb je eerder honger dan wanneer je het uitgeeft aan diepvriespatat.
Verse aardappels kosten anders niet meer dan afbakfriet. Het is alleen wel meer werk om het te bereiden.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:19 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt. Je hebt als mens niet een bepaald gewicht aan voedsel nodig per dag, maar een bepaalde hoeveelheid energie. Dus moet je niet in kilo's denken maar in kilocalorieën. En als je vijf euro hebt om uit te geven en je geeft het alleen uit aan andijvie, heb je eerder honger dan wanneer je het uitgeeft aan diepvriespatat.
Alleen maar aardappels zit je langer van vol, groente is teslotte bijna alleen maar water. Of dus patat en frikandellen, kost denk ik niet meer dan groente en aardappels. En zoals gezegd kost het ook minder moeite om te bereiden.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:26 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
Paar aardappels erbij koken, wat jus en je hebt een volle maaltijd toch?
Ik heb het geluk dat ik geen tuin en balkon heb in mijn sociale huurwoning dus een frituurpan heb ik niet (anders stinkt het als de hel). Heb al drie jaar niet gefrituurd.
Precies, kost ongever het hetzelfde en je bent eerder klaar. En je gaat ook niet alleen maar aardappels eten als maaltijd. Dus wat eet je erbij? Andijvie of frikandellen?quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:29 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Verse aardappels kosten anders niet meer dan afbakfriet. Het is alleen wel meer werk om het te bereiden.
Duh...quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:05 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je dan nog wel iets anders erbij eet.
Dan kook je het te lang. Al ben ik wel met je eens dat "verse" groenten (tussen quotes want "vers" is minder vers dan diepvries) inderdaad iets lekkerder zijn in het algemeen. Maar meer werk (ik ben lui) en vereist meer planningquote:To each his own trouwens, ik vind diepvriesgroente vaak veel te zacht worden, alsof ik pap aan het eten ben. Ik koop vers en dan plan ik onze maaltijden gewoon wat beter. Mijn vriezer is op vlees na bijna altijd leeg.
Calorieën kosten ook vrijwel niets. Aardappels, rijst, pasta....quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:19 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt. Je hebt als mens niet een bepaald gewicht aan voedsel nodig per dag, maar een bepaalde hoeveelheid energie. Dus moet je niet in kilo's denken maar in kilocalorieën. En als je vijf euro hebt om uit te geven en je geeft het alleen uit aan andijvie, heb je eerder honger dan wanneer je het uitgeeft aan diepvriespatat.
Al leef je op puur frituurvet, als je er maar niet te veel van drinkt word je niet dik.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:19 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt. Je hebt als mens niet een bepaald gewicht aan voedsel nodig per dag, maar een bepaalde hoeveelheid energie. Dus moet je niet in kilo's denken maar in kilocalorieën. En als je vijf euro hebt om uit te geven en je geeft het alleen uit aan andijvie, heb je eerder honger dan wanneer je het uitgeeft aan diepvriespatat.
Klopt, koolhydraten zijn goedkoop.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:35 schreef SeLang het volgende:
[..]
Calorieën kosten ook vrijwel niets. Aardappels, rijst, pasta....
Dat is waar. Maar het is gemakkelijker te overeten op calorierijk voedsel dan op groente. Uiteraard is het in the end wel een kwestie van discipline.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:36 schreef Nobu het volgende:
[..]
Al leef je op puur frituurvet, als je er maar niet te veel van drinkt word je niet dik.
Dik = te veel vreten. Zonder uitzondering.
Begrijp je het wel??? Ik geef alleen aan wat groente kost. Voor 5 euro heb je 3 gezonde maaltijden. Koekoek.....quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:19 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt. Je hebt als mens niet een bepaald gewicht aan voedsel nodig per dag, maar een bepaalde hoeveelheid energie. Dus moet je niet in kilo's denken maar in kilocalorieën. En als je vijf euro hebt om uit te geven en je geeft het alleen uit aan andijvie, heb je eerder honger dan wanneer je het uitgeeft aan diepvriespatat.
25 minuten, schillen koken, 250 gram sperciebonen erbij, aardappelen en een stukje kipfilet....klaar..quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:29 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Verse aardappels kosten anders niet meer dan afbakfriet. Het is alleen wel meer werk om het te bereiden.
Ben ik met je eens.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:53 schreef thekolere het volgende:
[..]
25 minuten, schillen koken, 250 gram sperciebonen erbij, aardappelen en een stukje kipfilet....klaar..
20 frikandellen koop je voor twee euroquote:Op zondag 20 augustus 2017 11:50 schreef thekolere het volgende:
[..]
Begrijp je het wel??? Ik geef alleen aan wat groente kost. Voor 5 euro heb je 3 gezonde maaltijden. Koekoek.....
Ik denk dat jij mij niet helemaal begrijpt. Geeft niet, haal rustig adem en lees mijn post nog even goed door. Mak aan.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:50 schreef thekolere het volgende:
[..]
Begrijp je het wel??? Ik geef alleen aan wat groente kost. Voor 5 euro heb je 3 gezonde maaltijden. Koekoek.....
Zo herkenbaar. Ik vind pakjesvoer ook vaak smerig. Vers eten is altijd het lekkerst, mits je weet hoe je met kruiden om moet gaan natuurlijk. Anders is het nog smakeloos of te zoutquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:07 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Voorbeeld? Ik kan alleen de maaltijdsalades doorgaans hebben. De rest is meestal of fucking zout of bijna smaakloos.
quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:01 schreef SeLang het volgende:
Diepvriesgroente kan ook gewoon in de magnetron hoor. Ik doe nooit anders.
Groenten hoef je alleen een beetje te bakken met een beetje vet, niet veel. Vet en hitte helpt de celwanden te breken waardoor koolhydraten vrijkomt. Dit maakt gebakken groenten zoet.quote:Op zondag 20 augustus 2017 14:32 schreef Fatoeman het volgende:
[..]
Zo herkenbaar. Ik vind pakjesvoer ook vaak smerig. Vers eten is altijd het lekkerst, mits je weet hoe je met kruiden om moet gaan natuurlijk. Anders is het nog smakeloos of te zout
Maar met een beetje zelfrespect hou je patat en frikandellen voor heel af en toe en eet je voor de rest gezondquote:Op zondag 20 augustus 2017 10:29 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Alleen maar aardappels zit je langer van vol, groente is teslotte bijna alleen maar water. Of dus patat en frikandellen, kost denk ik niet meer dan groente en aardappels. En zoals gezegd kost het ook minder moeite om te bereiden.
Verse aardappelen en dan doorkoken, of afbakfriet wat voor-doorgekookt is. Maakt denk niets uit. Het is per slot gewoon koolhydraten. Fruit en groenten however.. die enzymen gaan kapot door hitte.quote:Op zondag 20 augustus 2017 11:53 schreef thekolere het volgende:
[..]
25 minuten, schillen koken, 250 gram sperciebonen erbij, aardappelen en een stukje kipfilet....klaar..
Het zou je nog verbazen hoe slecht volwassen mensen kunnen omgaan met hun keuzevrijheid. Vaak zijn ze als kinderen die op hun verjaardag mogen kiezen wat ze gaan eten vanavond, maar dan elke dag opnieuw.quote:Op zondag 20 augustus 2017 14:46 schreef Fatoeman het volgende:
[..]
Maar met een beetje zelfrespect hou je patat en frikandellen voor heel af en toe en eet je voor de rest gezond
Gewoon groenten en stukje vlees klaarmaken in de olijfolie. Beetje zout, beetje peper. Aardappels erbij en je bent gewoon klaarquote:Op zondag 20 augustus 2017 14:40 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Groenten hoef je alleen een beetje te bakken met een beetje vet, niet veel. Vet en hitte helpt de celwanden te breken waardoor koolhydraten vrijkomt. Dit maakt gebakken groenten zoet.
Groente vult trouwens niet goed. je hebt een hele bord nodig. En kwa calorieën kom je met een bord groenten nog niet aan je behoeften. heel weinig calorieën. Dus dat gezever over gezonde voeding en goedkope groenten slaat eigenlijk nergens op.
Voorts zijn sommigen allergisch voor bijvoorbeeld spruiten maar weten dit niet.
De overheid zegt dat zout slecht is, wat een gruwel. ze zeiden ook decennia dat low fat en veel brood gezond was. Ze hebben zelf bijgedragen aan de obesitas. klootzakken.
Dat klopt ja. Discipline is moeilijkquote:Op zondag 20 augustus 2017 14:49 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Het zou je nog verbazen hoe slecht volwassen mensen kunnen omgaan met hun keuzevrijheid. Vaak zijn ze als kinderen die op hun verjaardag mogen kiezen wat ze gaan eten vanavond, maar dan elke dag opnieuw.
Ze moesten eens leren calorieën tellen. Dan kun je toch elke dag met McDonald's wegkomen.quote:Op zondag 20 augustus 2017 14:53 schreef Fatoeman het volgende:
[..]
Dat klopt ja. Discipline is moeilijk
Ben het met je eens. Alleen sommigen raken niet verzadigd door groenten met aardappelen alleen. Wat de oorzaak is weet ik niet precies. Van groenten moet je sowieso erg veel eten om aan je vitaminen en mineralen te komen. Aardappelen eet je makkelijk weg en vullen niet. Je lichaam vraagt dan om meer en dan wordt je dik want aardappelen zijn notoire caloriebommen. Waarom dit voor anderen weer wel verzadigend werkt is best vaag. Ik denk dat dit te maken heft met te weinig amino inname. Dus aardappelen met groenten en vlees. Plus een caseine shake 3 uur na maaltijd. Misschien..quote:Op zondag 20 augustus 2017 14:52 schreef Fatoeman het volgende:
[..]
Gewoon groenten en stukje vlees klaarmaken in de olijfolie. Beetje zout, beetje peper. Aardappels erbij en je bent gewoon klaar
Pak dan zilvervliesrijst, vult als een tiet.quote:Op zondag 20 augustus 2017 15:02 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Ben het met je eens. Alleen sommigen raken niet verzadigd door groenten met aardappelen alleen. Wat de oorzaak is weet ik niet precies. Van groenten moet je sowieso erg veel eten om aan je vitaminen en mineralen te komen. Aardappelen eet je makkelijk weg en vullen niet. Je lichaam vraagt dan om meer en dan wordt je dik want aardappelen zijn notoire caloriebommen. Waarom dit voor anderen weer wel verzadigend werkt is best vaag. Ik denk dat dit te maken heft met te weinig amino inname. Dus aardappelen met groenten en vlees. Plus een caseine shake 3 uur na maaltijd. Misschien..
De moeite maakt mij niet uit. Zo veel moeite vind ik het trouwens niet eens. Daarnaast vind ik groente met gekookte aardappels ook lekkerder dan patat en een frikandel. Ik eet misschien 2x per jaar een frikandel als ik ergens op een feestje ben.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:29 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Alleen maar aardappels zit je langer van vol, groente is teslotte bijna alleen maar water. Of dus patat en frikandellen, kost denk ik niet meer dan groente en aardappels. En zoals gezegd kost het ook minder moeite om te bereiden.
Als je de rest van de dag niks eet ja, ik denk dat dat meer moeite kost dan wat gezonder eten. Of je moet je erg inhouden bij de Mac, maar ook dat lijkt mij lastiger.quote:Op zondag 20 augustus 2017 14:57 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Ze moesten eens leren calorieën tellen. Dan kun je toch elke dag met McDonald's wegkomen.
groente is niet alleen maar water maar ook vezels. En als je zo nodig zoveel moet vreten totdat je gevoel hebt dat je knapt moet je eens proberen om in je eentje een pond spruitjes naar binnen te werken. Of probeer een peulvruchten die enorm goed verzadigen en bijna niks kosten.quote:Op zondag 20 augustus 2017 10:29 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Alleen maar aardappels zit je langer van vol, groente is teslotte bijna alleen maar water. Of dus patat en frikandellen, kost denk ik niet meer dan groente en aardappels. En zoals gezegd kost het ook minder moeite om te bereiden.
Dat kan alleen als je extreem veel vocht vasthoudt of als je echt doodziek bent. Dat soort mensen zie je niet vaak op straat rondlopen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 23:06 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
1200 kCal eten en aankomen: heus het kan.
Aardappelen en vlees zijn totaal nutteloos. Aardappelen is nagenoeg alleen maar zetmeel en vlees kun je beter vervangen door iets anders met eiwitten wat wel iets van voedingswaarde heeft.quote:Op zondag 20 augustus 2017 15:26 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
De moeite maakt mij niet uit. Zo veel moeite vind ik het trouwens niet eens. Daarnaast vind ik groente met gekookte aardappels ook lekkerder dan patat en een frikandel. Ik eet misschien 2x per jaar een frikandel als ik ergens op een feestje ben.
Wat anderen hieronder zeggen over dat groente niet zou vullen ben ik het ook niet mee eens. Ik ben opgegroeid met aardappels met groente, stuk vlees of vis erbij. Zat als kind altijd goed vol en kreeg voldoende voedingsstoffen binnen.
Bonen (uit blik) zijn inderdaad snel klaar en verzadigen lang. Maar heel gezond zijn ze geloof ik niet, hoewel beter dan frituur.quote:Op zondag 20 augustus 2017 15:57 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
groente is niet alleen maar water maar ook vezels. En als je zo nodig zoveel moet vreten totdat je gevoel hebt dat je knapt moet je eens proberen om in je eentje een pond spruitjes naar binnen te werken. Of probeer een peulvruchten die enorm goed verzadigen en bijna niks kosten.
Vlees heeft zat voedingswaarde en heeft zijn plaats in een gezond dieet, alleen niet in de hoeveelheden die we eten.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:21 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Aardappelen en vlees zijn totaal nutteloos. Aardappelen is nagenoeg alleen maar zetmeel en vlees kun je beter vervangen door iets anders met eiwitten wat wel iets van voedingswaarde heeft.
Dat klopt helemaal.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:24 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Vlees heeft zat voedingswaarde en heeft zijn plaats in een gezond dieet, alleen niet in de hoeveelheden die we eten.
Goed punt.quote:Op zondag 20 augustus 2017 15:31 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Als je de rest van de dag niks eet ja, ik denk dat dat meer moeite kost dan wat gezonder eten. Of je moet je erg inhouden bij de Mac, maar ook dat lijkt mij lastiger.
je hebt niet echt verstand van gezond dusquote:Op zondag 20 augustus 2017 16:22 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Bonen (uit blik) zijn inderdaad snel klaar en verzadigen lang. Maar heel gezond zijn ze geloof ik niet, hoewel beter dan frituur.
Wanneer je enzymen en aminozuurketens in vlees kapotkookt en bakt. Dan heb je denk ik juist meer vlees nodig om aan je proteïne te komen. Daarom caseineshakes of plantaardige proteineshakes. Alleen vraag ik mij af hoe het komt dat droge aminozuurketens wel werken na inname. Is dat dan niet gewoon dood?quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:24 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Vlees heeft zat voedingswaarde en heeft zijn plaats in een gezond dieet, alleen niet in de hoeveelheden die we eten.
Je kunt het bijzonder makkelijk uit je patroon laten en vervangen voor vis of peulvruchten.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:24 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Vlees heeft zat voedingswaarde en heeft zijn plaats in een gezond dieet, alleen niet in de hoeveelheden die we eten.
quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:41 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
je hebt niet echt verstand van gezond dus
Vis is natuurlijk ook gewoon vlees, dat in de culinaire wereld wordt gedaan alsof het wat anders is betekent niet dat dat biologisch gezien hout snijdt.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:50 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Je kunt het bijzonder makkelijk uit je patroon laten en vervangen voor vis of peulvruchten.
'het is niet gezond geloof ik' wel dan?quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:52 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]Oké. Goede argumentatie.
Waar heb je het over? Vlees koken verhoogt juist de biologische beschikbaarheid van de eiwitten. Enzymen niet nee, maar in plantaardige eiwitshakes zou ik die ook niet teveel verwachten.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:48 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Wanneer je enzymen en aminozuurketens in vlees kapotkookt en bakt. Dan heb je denk ik juist meer vlees nodig om aan je proteïne te komen. Daarom caseineshakes of plantaardige proteineshakes. Alleen vraag ik mij af hoe het komt dat droge aminozuurketens wel werken na inname. Is dat dan niet gewoon dood?
Er zitten zeker wat voedingsstoffen in, maar niet genoeg om bijvoorbeeld bladgroente te laten staan.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:55 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
'het is niet gezond geloof ik' wel dan?
Zeker minder slecht voor het milieu. Liep bij mij echt de spuigaten uit aantal jaar geleden. Fout, ik weet het.quote:Op zondag 20 augustus 2017 18:12 schreef Eenskijken het volgende:
Sowieso raad ik iedereen aan minder vlees te eten. Niet alleen gezonder maar ook beter voor het milieu.
Wat mutilatiom zegt, schrik ik echt heel erg van.
Dat is waar, maar wat wij onder vlees verstaan wordt alleen maar geconsumeerd omdat het lekker is. De voedingswaarde ervan is ongelofelijk minimaal.quote:Op zondag 20 augustus 2017 16:54 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Vis is natuurlijk ook gewoon vlees, dat in de culinaire wereld wordt gedaan alsof het wat anders is betekent niet dat dat biologisch gezien hout snijdt.
Succes met de hartinfarctenquote:Op zondag 20 augustus 2017 14:57 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Ze moesten eens leren calorieën tellen. Dan kun je toch elke dag met McDonald's wegkomen.
Valt mee denk ik als je gewoon puur vlees koopt. Dus kipfilet of een ongepaneerde schnitzel of een steak natuurlijk.quote:Op maandag 21 augustus 2017 00:11 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Dat is waar, maar wat wij onder vlees verstaan wordt alleen maar geconsumeerd omdat het lekker is. De voedingswaarde ervan is ongelofelijk minimaal.
Ooit bedacht dat ze niet meer dan jou eten? Maar gewoon aanleg hebben?quote:Op zondag 20 augustus 2017 23:32 schreef Yiwei het volgende:
Ik ben zo'n iemand die stiekem ernstig dikke mensen nog een paar keer moet bekijkenik voorkom wel staren of nastaren.
De reden is omdat ik het onvoorstelbaar vind hoe zoiets kan, hoeveel iemand dan moet hebben gegeten. Dat het toch knap werk is; als ik ongezond en/of teveel eet, word ik namelijk onwel. Dan vraag ik me toch af hoe alles bij ze binnen blijft.
Ik heb een paar keer bij deze groep thuis gegeten. Naast dat hun huis nog steeds een puinhoop is, vind ik het echt knap hoe ze hun levensstijl kunnen verdragen. Qua eten werd ik misselijk en kreeg ik hoofdpijn. Qua organisatie lag er overal zoveel t*ringzooi dat ik mezelf moest onderdukken om alles niet uit het raam te flikkeren uit paniek. Maar ze blijven gewoon functioneren, alleen met af en toe gezeur dat ze dik zijn en willen afvallen, maar er niks voor willen doen.
Ik bedoel, dit is toch uitzonderlijk knap.
Om goed dik te worden moet je nog aardig je best doen. Liters frisdrank zuipen maakt het trouwens wel een stuk makkelijker.quote:Op maandag 21 augustus 2017 01:17 schreef Mishu het volgende:
[..]
Ooit bedacht dat ze niet meer dan jou eten? Maar gewoon aanleg hebben?
ik ken meer dan genorg mensen die meer dan 2 liter frisdrank naar binnenwerken, nauwelijks extra bewegen en toch geen overgewicht hebben; het zit hem dan toch ergens anders inquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:16 schreef thekolere het volgende:
[..]
Is overmacht, kan je niets aan doen. De overige 90 % van de mensen met overgewicht moeten leren koken en stoppen met 2 liter frisdrank per dag te drinken.
quote:Op maandag 21 augustus 2017 01:17 schreef Mishu het volgende:
[..]
Ooit bedacht dat ze niet meer dan jou eten? Maar gewoon aanleg hebben?
omdat ze naast die frisdrank niet zoveel andere calorieën binnen krijgen dat ze dik worden bij hun huidige bewegingspatroon.quote:Op maandag 21 augustus 2017 02:51 schreef mschol het volgende:
[..]
ik ken meer dan genorg mensen die meer dan 2 liter frisdrank naar binnenwerken, nauwelijks extra bewegen en toch geen overgewicht hebben; het zit hem dan toch ergens anders in
Wat heb jij voor zwak lichaampje als je ongezond eten al uitkotst. Heb je een ziekte? Het klinkt niet helemaal normaal.quote:Op zondag 20 augustus 2017 23:32 schreef Yiwei het volgende:
Ik ben zo'n iemand die stiekem ernstig dikke mensen nog een paar keer moet bekijkenik voorkom wel staren of nastaren.
De reden is omdat ik het onvoorstelbaar vind hoe zoiets kan, hoeveel iemand dan moet hebben gegeten. Dat het toch knap werk is; als ik ongezond en/of teveel eet, word ik namelijk onwel. Dan vraag ik me toch af hoe alles bij ze binnen blijft.
Ik heb een paar keer bij deze groep thuis gegeten. Naast dat hun huis nog steeds een puinhoop is, vind ik het echt knap hoe ze hun levensstijl kunnen verdragen. Qua eten werd ik misselijk en kreeg ik hoofdpijn. Qua organisatie lag er overal zoveel t*ringzooi dat ik mezelf moest onderdukken om alles niet uit het raam te flikkeren uit paniek. Maar ze blijven gewoon functioneren, alleen met af en toe gezeur dat ze dik zijn en willen afvallen, maar er niks voor willen doen.
Ik bedoel, dit is toch uitzonderlijk knap.
Aardappelen bevatten gemiddeld slechts 78 kcal per 100 gram. Dat is erg weinig wanneer je het vergelijkt met rijst, pasta of noedels. Ze worden pas caloriebommen als je het frituurt, omdat ze goed zijn in het opzuigen van het vet.quote:Op zondag 20 augustus 2017 15:02 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Ben het met je eens. Alleen sommigen raken niet verzadigd door groenten met aardappelen alleen. Wat de oorzaak is weet ik niet precies. Van groenten moet je sowieso erg veel eten om aan je vitaminen en mineralen te komen. Aardappelen eet je makkelijk weg en vullen niet. Je lichaam vraagt dan om meer en dan wordt je dik want aardappelen zijn notoire caloriebommen. Waarom dit voor anderen weer wel verzadigend werkt is best vaag. Ik denk dat dit te maken heft met te weinig amino inname. Dus aardappelen met groenten en vlees. Plus een caseine shake 3 uur na maaltijd. Misschien..
Het kan wel. Ik heb prikkelbaar darm syndroom en vet eten, of overeten resulteert in krampen en diarreequote:Op maandag 21 augustus 2017 06:53 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Wat heb jij voor zwak lichaampje als je ongezond eten al uitkotst. Heb je een ziekte? Het klinkt niet helemaal normaal.
Als iemand die jij waarschijnlijk nakijkt/nagekeken hebt kan ik het je wel vertellen,quote:Op zondag 20 augustus 2017 23:32 schreef Yiwei het volgende:
Ik ben zo'n iemand die stiekem ernstig dikke mensen nog een paar keer moet bekijkenik voorkom wel staren of nastaren.
De reden is omdat ik het onvoorstelbaar vind hoe zoiets kan, hoeveel iemand dan moet hebben gegeten. Dat het toch knap werk is; als ik ongezond en/of teveel eet, word ik namelijk onwel. Dan vraag ik me toch af hoe alles bij ze binnen blijft.
nee want beide hebben geen controle over zelfbeheersing. Dat het een strafbaar is en dan ander niet neemt niet weg dat ze hetzelfde probleem hebben.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:16 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Je vergelijking is infantiel. Stop met de act.
In principe heb je gelijk maar je weet nooit de achterliggende problemen van mensen. Misschien zijn ze depressief en denken ze "fuck it". Niet iedereen houd ook van het leven.quote:Op maandag 21 augustus 2017 15:03 schreef Gripper het volgende:
Ik verbaas me vooral om het feit dat dikke mensen het enige lichaam wat ze ooit krijgen, waarmee ze een leven lang moeten doen en wat in beginsel een fantastisch efficiënte machine is, weten te verwoesten door zichzelf zo te mishandelen.
Het getuigt van heel weinig respect voor het leven en vooral voor je eigen leven. Dat is nog wel de grootste reden waarom ik dus ook heel weinig respect kan opbrengen voor obese mensen.
Eet gezond, maak zelf je eten klaar en beweeg/sport voldoende. Hoe fucking ingewikkeld kan het zijn?
Dat is haast onmogelijk. Weet je hoeveel je moet bewegen om calorieën te verbranden? Heel erg veel.quote:Op maandag 21 augustus 2017 14:49 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Ik at niet veel anders dan andere mensen, maar ik bewoog er nagenoeg niet bij.
Misschien had ik het anders moeten zeggen. Ik at teveel maar geen andere dingen als andere mensen in mijn omgeving. En daar mijn omgeving voornamelijk mensen waren met fysieke arbeid en ik een sedentaire baan heb maakt dat nogal een verschilquote:Op maandag 21 augustus 2017 16:47 schreef Steenkool het volgende:
[..]
Dat is haast onmogelijk. Weet je hoeveel je moet bewegen om calorieën te verbranden? Heel erg veel.
Met drie keer per week sporten was je nog steeds moddervet geweest. Misschien iets lichter, maar niet tientallen kilo's.
Spreken over beweging is wegkijken van het echte probleem: te veel eten.
Wel respect voor je bmi van bijna 50, dat is mijn doel.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:06 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Misschien had ik het anders moeten zeggen. Ik at teveel maar geen andere dingen als andere mensen in mijn omgeving. En daar mijn omgeving voornamelijk mensen waren met fysieke arbeid en ik een sedentaire baan heb maakt dat nogal een verschil
En of ik dat weet? Ik ben zonder enige hulp 70+ kilo kwijt, als jij mij nog iets weet te vertellen over hoe mijn lichaam werkt en hoe ik dat moet fixxen, graag oh machtig internetorakel.
Kan het niet genoeg aanbevelen.. Succesquote:Op maandag 21 augustus 2017 17:25 schreef bascross het volgende:
[..]
Wel respect voor je bmi van bijna 50, dat is mijn doel.
Thor Björnsson zit al ruim over de 40, dus het moet mogelijk zijn.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:29 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Kan het niet genoeg aanbevelen.. Succes
Zoiets had ik al verwacht. Ik weet ook dat BMI geen goede maatstaaf is, maar de meeste mensen begrijpen wel dat iemand met een BMI van bijna 50 die nagenoeg niet bewoog geen Thor, Savickas of Eddie Hall is.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:31 schreef bascross het volgende:
[..]
Thor Björnsson zit al ruim over de 40, dus het moet mogelijk zijn.
(...)quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:46 schreef 2thmx het volgende:
Wanneer je als volwassene iemand met overgewicht uitlacht, dan ben je ook wel een behoorlijke droeftoeter.
Wel een vette uitzending trouwens.
Volgens mij worden er wel vaak grappen gemaakt en veel blikken. Of denigrerend.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
(...)
Waarom er begrip moet zijn voor mensen die bewust slecht met hun gezondheid omgaan ontgaat mij trouwens. Tuurlijk, hier en daar is het medisch, maar in het overgrote deel van de gevallen is het gewoon ongezond leven.
Geen begrip voor.
Uitlachen is vers 2, maar dat gebeurt volgens mij zelden.
Eens.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
(...)
Waarom er begrip moet zijn voor mensen die bewust slecht met hun gezondheid omgaan ontgaat mij trouwens. Tuurlijk, hier en daar is het medisch, maar in het overgrote deel van de gevallen is het gewoon ongezond leven.
Geen begrip voor.
Uitlachen is vers 2, maar dat gebeurt volgens mij zelden.
- moeilijk van eten af kunnen blijven /verslaving misschienquote:Op maandag 21 augustus 2017 17:54 schreef agter het volgende:
Obesitas triggert bij mij de volgende associaties:
- weinig zelfrespect
- verwaarloost zichzelf
- Ik verwacht dat die persoon ook stinkt
- veel lichamelijk gebreken, dus veel gebruik van de medische zorg
- weet niet hoe je gezond moet leven
- is dus ook niet bijster intelligent
- komt uit een tokkie gezin, waar veel mensen werkloos zijn
- zullen ook wel vaker roken
Welke associaties hebben jullie?
Denk niet dat het om 3/4 kilo overgewicht gaat. Dat zie je namelijk niet aan iemand af.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:54 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Volgens mij worden er wel vaak grappen gemaakt en veel blikken. Of denigrerend.
Ik heb zelf officieel 3/4 kilo overgewicht trouwens. Ellendig.Ben in 1,5 jaar tijd echt 12 kg aangekomen. Door veel teveel vreten.
quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:38 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Zoiets had ik al verwacht. Ik weet ook dat BMI geen goede maatstaaf is, maar de meeste mensen begrijpen wel dat iemand met een BMI van bijna 50 die nagenoeg niet bewoog geen Thor, Savickas of Eddie Hall is.
Daar was ik al bang voor. Wel irritant dat je als mens makkelijker een hoog bmi haalt met vet dan met spiermassa.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:40 schreef Rauw. het volgende:
Eddie Hall op z'n zwaarst had denk ik ongeveer hetzelfde BMI als ik toen. Alleen kon ik mn eigen sokken amper van de vloer deadliften.
- zijn actief op Fok!.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:54 schreef agter het volgende:
Obesitas triggert bij mij de volgende associaties:
- weinig zelfrespect
- verwaarloost zichzelf
- Ik verwacht dat die persoon ook stinkt
- veel lichamelijk gebreken, dus veel gebruik van de medische zorg
- weet niet hoe je gezond moet leven
- is dus ook niet bijster intelligent
- komt uit een tokkie gezin, waar veel mensen werkloos zijn
- zullen ook wel vaker roken
Welke associaties hebben jullie?
Hou op met teveel vreten zou mijn advies zijn. Gewoon omdat je dan ook veel lekkerder in je vel zit.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:54 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Volgens mij worden er wel vaak grappen gemaakt en veel blikken. Of denigrerend.
Ik heb zelf officieel 3/4 kilo overgewicht trouwens. Ellendig.Ben in 1,5 jaar tijd echt 12 kg aangekomen. Door veel teveel vreten.
-diep ongelukkigquote:Op maandag 21 augustus 2017 17:54 schreef agter het volgende:
Obesitas triggert bij mij de volgende associaties:
- weinig zelfrespect
- verwaarloost zichzelf
- Ik verwacht dat die persoon ook stinkt
- veel lichamelijk gebreken, dus veel gebruik van de medische zorg
- weet niet hoe je gezond moet leven
- is dus ook niet bijster intelligent
- komt uit een tokkie gezin, waar veel mensen werkloos zijn
- zullen ook wel vaker roken
Welke associaties hebben jullie?
Nou ja, ik was best dun en nu ben ik vol. Mensen zien dat wel. Of mensen mij als dik bestempelen weet ik niet. Maar ja, ik heb echt geen oordeel over mensen met overgewicht. Ik heb gezien hoe snel ik het zelf heb gekregen en dat het ook wel moeilijk is om dan opeens te stoppen met eteneteneten.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:55 schreef agter het volgende:
[..]
Denk niet dat het om 3/4 kilo overgewicht gaat. Dat zie je namelijk niet aan iemand af.
Klopt ja, lukt me alleen niet. Raar is het. Ik vind het ook zeer fucked dat ik niet mooi in een jurkje of rokje kan lopen ofzo. Maar ik weet ook dat het wel komt, afvallen.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:58 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hou op met teveel vreten zou mijn advies zijn. Gewoon omdat je dan ook veel lekkerder in je vel zit.
Ook als je niet dik bent zijn er mensen die ergens grappen over maken. Dat dat juist een probleem wordt bij de groep die het over zichzelf afroept vind ik bijzonder.
Niet dat het daarmee goed is, maar mensen zijn nu eenmaal niet allemaal lief en aardig.
Het zal best niet gemakkelijk zijn om er mee te beginnen. Maar daar kun je ook hulp bij krijgen.quote:Op maandag 21 augustus 2017 18:03 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Klopt ja, lukt me alleen niet. Raar is het. Ik vind het ook zeer fucked dat ik niet mooi in een jurkje of rokje kan lopen ofzo. Maar ik weet ook dat het wel komt, afvallen.
Het is niet gemakkelijk, vind ik.
Dus voor iemand met (morbide) obesitas al helemaal niet. Het is uiteindelijk toch je hele leefstijl aanpassen.
Gevangen en in constante strijd met zichzelf. Zowel fysiek als mentaal.quote:Op maandag 21 augustus 2017 17:54 schreef agter het volgende:
Obesitas triggert bij mij de volgende associaties:
- weinig zelfrespect
- verwaarloost zichzelf
- Ik verwacht dat die persoon ook stinkt
- veel lichamelijk gebreken, dus veel gebruik van de medische zorg
- weet niet hoe je gezond moet leven
- is dus ook niet bijster intelligent
- komt uit een tokkie gezin, waar veel mensen werkloos zijn
- zullen ook wel vaker roken
Welke associaties hebben jullie?
Ik ben nu al 20 kg kwijt sinds ik begon met het tellen van calorieën. Myfitnisspal is je vriend.quote:Op maandag 21 augustus 2017 18:03 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Klopt ja, lukt me alleen niet. Raar is het. Ik vind het ook zeer fucked dat ik niet mooi in een jurkje of rokje kan lopen ofzo. Maar ik weet ook dat het wel komt, afvallen.
Het is niet gemakkelijk, vind ik.
Dus voor iemand met (morbide) obesitas al helemaal niet. Het is uiteindelijk toch je hele leefstijl aanpassen.
Als hij die kilo's over een periode van tien jaar gekweekt heeft had 'ie ze gewoon kunnen voorkomen door in die periode een paar keer per week te sporten.quote:Op maandag 21 augustus 2017 16:47 schreef Steenkool het volgende:
[..]
Dat is haast onmogelijk. Weet je hoeveel je moet bewegen om calorieën te verbranden? Heel erg veel.
Met drie keer per week sporten was je nog steeds moddervet geweest. Misschien iets lichter, maar niet tientallen kilo's.
Spreken over beweging is wegkijken van het echte probleem: te veel eten.
Statistiek. Gewoon groepen in kenmerken indelen en dan volgen.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:01 schreef ietjefietje het volgende:
Ik vraag me altijd af, hoe meten ze dat. B.v. dat obese mensen eerder kanker krijgen of hartproblemen. Als ze eenmaal kanker hebben zijn ze vaak broodmager.
Fat but fit
Focusing on obesity and individual weight loss also ignores another key issue: that a person may be obese and yet healthy at the same time. Indeed, there is growing research that questions whether being overweight/obese is always detrimental to a person’s health.
Many people use BMI to measure their own weight and health, but this indicator is inaccurate, and cannot portray a true picture of physical health. For instance, someone with a “healthy” BMI, or who looks slim, may not actually be in good health (think about regular smokers, for example). Likewise more muscular people, like rugby players, are often categorised as having an “obese” BMI but are in good health.
Als je bewust het woord obees verkeerd interpreteert wel ja.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:01 schreef ietjefietje het volgende:
Ik vraag me altijd af, hoe meten ze dat. B.v. dat obese mensen eerder kanker krijgen of hartproblemen. Als ze eenmaal kanker hebben zijn ze vaak broodmager.
Fat but fit
Focusing on obesity and individual weight loss also ignores another key issue: that a person may be obese and yet healthy at the same time. Indeed, there is growing research that questions whether being overweight/obese is always detrimental to a person’s health.
Many people use BMI to measure their own weight and health, but this indicator is inaccurate, and cannot portray a true picture of physical health. For instance, someone with a “healthy” BMI, or who looks slim, may not actually be in good health (think about regular smokers, for example). Likewise more muscular people, like rugby players, are often categorised as having an “obese” BMI but are in good health.
100% van de mensen met een gezond BMI gaan dood zeg ik wel eens als er een discussie is over mijn voedselkeuzes in de kantine.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:23 schreef Nobu het volgende:
[..]
Als je bewust het woord obees verkeerd interpreteert wel ja.
Uit onderzoek is trouwens ook gebleken dat mensen met schotwonden ondanks een laag BMI toch vaak vroeg sterven, dus vreet vooral nog een paar kapsalons weg vanmiddag.
https://www.volkskrant.nl(...)erder-dood~a3556137/
Daarom heb ik ook het woord vroeg gebruikt he, deze discussies worden op een gegeven moment nogal voorspelbaar tenslotte.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:28 schreef Rauw. het volgende:
[..]
100% van de mensen met een gezond BMI gaan dood zeg ik wel eens als er een discussie is over mijn voedselkeuzes in de kantine.
Het zou je verbazen hoeveel "gezonde BMIers" dan op hun tong zitten te bijten.
Honderd procent de rokers gaan dood, honderd procent van de alcoholisten ook. Uiteindelijk gaan we allemaal de pijp uit. De vraag is alleen wanneer.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:28 schreef Rauw. het volgende:
[..]
100% van de mensen met een gezond BMI gaan dood zeg ik wel eens als er een discussie is over mijn voedselkeuzes in de kantine.
Het zou je verbazen hoeveel "gezonde BMIers" dan op hun tong zitten te bijten.
Mijn vrouw is iemand die écht weinig eet en ook nog eens heel gezond eet, zo'n beetje elk dieet dat er bestaat geprobeerd heeft en toch wat dikker is. Soms is het ook gewoon aanleg.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:48 schreef WodanIsGroot het volgende:
Ik snap het maar het lijkt me toch een luxe probleem. Ik ben vroeger eens 'te lang' in het buitenland geweest en heb daar maanden geleefd van veelste weinig geld en dus weinig eten. En zonder eten kom je zeker niet aan, dus ik snap dikke mensen eigenlijk ook niet...
Een beetje dik is toch lekker?quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:47 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw is iemand die écht weinig eet en ook nog eens heel gezond eet, zo'n beetje elk dieet dat er bestaat geprobeerd heeft en toch wat dikker is. Soms is het ook gewoon aanleg.
Ik eet nog ongezonder dan zij en ik kom met pijn en moeite op 70kg bij 1m80![]()
Het is echt niet alleen maar wat je naar binnen werkt.
Ik heb er geen problemen mee nee.quote:
Ik ook niet. Ze moet natuurlijk geen 150 kg wegen maar een zacht buikje en grote tetten kan ik wel waarderen.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 16:00 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik heb er geen problemen mee nee.
Wat dikker en obesitas is niet echt hetzelfde.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:47 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw is iemand die écht weinig eet en ook nog eens heel gezond eet, zo'n beetje elk dieet dat er bestaat geprobeerd heeft en toch wat dikker is. Soms is het ook gewoon aanleg.
Ik eet nog ongezonder dan zij en ik kom met pijn en moeite op 70kg bij 1m80![]()
Het is echt niet alleen maar wat je naar binnen werkt.
Jij bent man dus verbruikt ook meer in rust. Verder heeft je beweging in je dagelijks leven ook invloed op je verbruik op een dag.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:47 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw is iemand die écht weinig eet en ook nog eens heel gezond eet, zo'n beetje elk dieet dat er bestaat geprobeerd heeft en toch wat dikker is. Soms is het ook gewoon aanleg.
Ik eet nog ongezonder dan zij en ik kom met pijn en moeite op 70kg bij 1m80![]()
Het is echt niet alleen maar wat je naar binnen werkt.
je zit 24 uur per dag bij te houden wat ze eet? Er zijn genoeg onderzoeken geweest dat veel mensen daar naar zichzelf en anderen niet eerlijk over zijnquote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:47 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw is iemand die écht weinig eet en ook nog eens heel gezond eet, zo'n beetje elk dieet dat er bestaat geprobeerd heeft en toch wat dikker is. Soms is het ook gewoon aanleg.
Ik eet nog ongezonder dan zij en ik kom met pijn en moeite op 70kg bij 1m80![]()
Het is echt niet alleen maar wat je naar binnen werkt.
Minder eten kan gewoon hoor...quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 22:16 schreef thekolere het volgende:
[..]
Is overmacht, kan je niets aan doen.
Ja ze gaat vast elke dag naar de macdonalds als ik er niet ben en wat ze meeneemt gaat de prullenbak in. Vast.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 17:39 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
je zit 24 uur per dag bij te houden wat ze eet? Er zijn genoeg onderzoeken geweest dat veel mensen daar naar zichzelf en anderen niet eerlijk over zijn
Als ze niet al te groot is, kan het heel goed zijn dat haar energiebehoefte ook niet zo hoog ligt.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 15:47 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw is iemand die écht weinig eet en ook nog eens heel gezond eet, zo'n beetje elk dieet dat er bestaat geprobeerd heeft en toch wat dikker is. Soms is het ook gewoon aanleg.
Ik eet nog ongezonder dan zij en ik kom met pijn en moeite op 70kg bij 1m80![]()
Het is echt niet alleen maar wat je naar binnen werkt.
Dan was die eetlust dus niet onbeheersbaar?quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:42 schreef Mutiilation het volgende:
Zag net een goede docu op tv van EenVandaag. De hele uitzending stond in het teken van overgewicht.
[..]
Bron:
http://opiniepanel.eenvan(...)ip_voor_overgewicht_
Ik heb zelf jarenlang overgewicht gehad omdat ik vanwege anti-psychotica flink was aangekomen. Kreeg er een onbeheersbare eetlust van 's avonds. Zit nu sinds meer dan een jaar bij een diëtiste en ben er veel bewuster van geworden wat ik allemaal naar binnen krijg. Het veroordelen heb ik nooit meegemaakt maar heb me er wel altijd zeer ongelukkig bij gevoeld toen ik flink te zwaar was.
ze hoeft niet naar de mcdonalds, gewoon naar de supermarkt, de bakker of het tankstation.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 20:32 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ja ze gaat vast elke dag naar de macdonalds als ik er niet ben en wat ze meeneemt gaat de prullenbak in. Vast.
Op vakanties ed ben ik toch ook de hele dag samen en zie ik wat ze eet en ze valt geen kg af.
Secret eatersquote:Op donderdag 24 augustus 2017 06:47 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
ze hoeft niet naar de mcdonalds, gewoon naar de supermarkt, de bakker of het tankstation.
Kijk eens naar secret eaters, vast nog wel online te vinden.
Of ze beweegt niks, dat kan ook natuurlijk
Dat programmaquote:
Dit is gewoon niet waar. Een familielid van me heeft obesitas en zij eet niet zoveel. Nooit Mc donalds of fastfood eigenlijk. Wel te veel tussendoortjes. Het kan ook geleidelijk gaan natuurlijk, je hoeft niet binnen een jaar 20 kilo aan te komen. Met een paar kilo per jaar kom je er ook wel.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 23:46 schreef matigeuser het volgende:
Ik vreet zelf best veel vettige rotzooi, maar op een paar kilootjes teveel bij het buikje na word ik niet dik.
Als je echt obesitas hebt, dan moet je ZIEK veel vreten om zo dik te worden én te blijven. Dan gaan de porties echt richting 2 kapsalons of liters frisdrank per dag. Of 2-3 menu's van mc Donalds in één keer.
Niemand die dagelijks wat chips vreet en er een frikandelletje in gooit wordt zo ontiegelijk moddervet. Daar gaan duizenden calorieën per dag in. Dag in dag uit.
Conclusie: Voor vrijwel alle gevallen van obesitas geen respect en geen medelijden. Er moet toch ooit een punt komen waarbij je in de spiegel kijkt en denkt 'en nou is het mooi geweest'.
Dat sommigen dat bij 100 kilo nog niet hebben, a la. Maar als je eruit begint te zien als een moddervet mormel en dan nog niet besluit om serieus actie te ondernemen, dan is het gewoon eigen schuld dikke bult. Hoe langzaam die schildklier ook werkt.
Ik dacht vroeger dat appelsap goed voor je was. Wist ik veel.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:49 schreef Heremeteit het volgende:
Dat kind ook in die 1vandaag docu: "ik drink nu geen frisdrank meer, alleen nog water en ranja"
Op frisdrank mogen ze trouwens best accijns heffen. Dat is alleen maar slecht en nergens goed voor. Ook niet een beetje.
Het gaat niet alleen om hoeveel je eet, maar ook wat je eet en wanneer je dat doet. Het is het hele plaatje.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:48 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dit is gewoon niet waar. Een familielid van me heeft obesitas en zij eet niet zoveel. Nooit Mc donalds of fastfood eigenlijk. Wel te veel tussendoortjes. Het kan ook geleidelijk gaan natuurlijk, je hoeft niet binnen een jaar 20 kilo aan te komen. Met een paar kilo per jaar kom je er ook wel.
Uiteraard, ik weet hoe het werkt hoor. Ik doel vooral op kcal. Telkens iets te veel eten zorgt ook dat je blijft aankomen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:52 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om hoeveel je eet, maar ook wat je eet en wanneer je dat doet. Het is het hele plaatje.
Die smoesjes zijn om moe van te worden inderdaad.quote:Ik denk dat het "onbegrip" voor een groot deel ook wel komt door "gedram" dat het vooral niet aan de persoon zelf ligt. Dat ligt het meestal namelijk wel. Ook in de OP bijvoorbeeld. Eetlust zou zogenaamd onbeheersbaar zijn, maar dan na een bezoek aan de diëtist toch weer niet.
Ik denk wel dat mensen simpelweg te weinig weten van eten. Heel veel mensen die denken dat yoghurt met weinig vet, maar bomvol suikers, gezond is bijvoorbeeld. Of ze geven hun kinderen frisdrank e.d.
Wat meer voorlichting daarover zou welkom zijn. Helaas slaat dat dan vaak weer door in het pushen van commerciële onzin.
ze eet dus wel zoveelquote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:48 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dit is gewoon niet waar. Een familielid van me heeft obesitas en zij eet niet zoveel. Nooit Mc donalds of fastfood eigenlijk. Wel te veel tussendoortjes.
Zout of flauw kan evengoed nog wel gezond zijn.quote:Op zaterdag 19 augustus 2017 20:07 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Voorbeeld? Ik kan alleen de maaltijdsalades doorgaans hebben. De rest is meestal of fucking zout of bijna smaakloos.
Ja, precies. Al dan niet in combinatie met onwetendheid. Ja, ik eet amper vet (maar wel veel suikers en veel te veel kcal), etc.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:55 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Uiteraard, ik weet hoe het werkt hoor. Ik doel vooral op kcal. Telkens iets te veel eten zorgt ook dat je blijft aankomen.
[..]
Die smoesjes zijn om moe van te worden inderdaad.
Dit was voor mij zeker het geval, dát, het zeer langzame groeien en nooit wegen en er niet zoveel om geven resulteerde in mijn overgewicht.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:52 schreef Halcon het volgende:
Ik denk wel dat mensen simpelweg te weinig weten van eten. Heel veel mensen die denken dat yoghurt met weinig vet, maar bomvol suikers, gezond is bijvoorbeeld. Of ze geven hun kinderen frisdrank e.d.
Wat meer voorlichting daarover zou welkom zijn. Helaas slaat dat dan vaak weer door in het pushen van commerciële onzin.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."Wie niet voelen wil, moet maar luisteren"
Nou, nou ze kunnen toch psychisch niet helemaal in orde zijn? Mijn zus woog op een gegeven moment meer als 130 kilo, wij zagen eigenlijk niet dat door haar zoveel geschranst werd. Uiteindelijk was snoepen de oorzaak en dat kon ze niet laten door een verkrachting in haar jeugd.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 23:46 schreef matigeuser het volgende:
Ik vreet zelf best veel vettige rotzooi, maar op een paar kilootjes teveel bij het buikje na word ik niet dik.
Als je echt obesitas hebt, dan moet je ZIEK veel vreten om zo dik te worden én te blijven. Dan gaan de porties echt richting 2 kapsalons of liters frisdrank per dag. Of 2-3 menu's van mc Donalds in één keer.
Niemand die dagelijks wat chips vreet en er een frikandelletje in gooit wordt zo ontiegelijk moddervet. Daar gaan duizenden calorieën per dag in. Dag in dag uit.
Conclusie: Voor vrijwel alle gevallen van obesitas geen respect en geen medelijden. Er moet toch ooit een punt komen waarbij je in de spiegel kijkt en denkt 'en nou is het mooi geweest'.
Dat sommigen dat bij 100 kilo nog niet hebben, a la. Maar als je eruit begint te zien als een moddervet mormel en dan nog niet besluit om serieus actie te ondernemen, dan is het gewoon eigen schuld dikke bult. Hoe langzaam die schildklier ook werkt.
Voorlichting idd.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:52 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om hoeveel je eet, maar ook wat je eet en wanneer je dat doet. Het is het hele plaatje.
Ik denk dat het "onbegrip" voor een groot deel ook wel komt door "gedram" dat het vooral niet aan de persoon zelf ligt. Dat ligt het meestal namelijk wel. Ook in de OP bijvoorbeeld. Eetlust zou zogenaamd onbeheersbaar zijn, maar dan na een bezoek aan de diëtist toch weer niet.
Ik denk wel dat mensen simpelweg te weinig weten van eten. Heel veel mensen die denken dat yoghurt met weinig vet, maar bomvol suikers, gezond is bijvoorbeeld. Of ze geven hun kinderen frisdrank e.d.
Wat meer voorlichting daarover zou welkom zijn. Helaas slaat dat dan vaak weer door in het pushen van commerciële onzin.
Ja, het doorslaan van voorlichting in het pushen van commerciële onzin. Da's het gevaar van die voorlichting.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 11:09 schreef agter het volgende:
[..]
Voorlichting idd.
Maar ook dat inzichten veranderen.
Eerst was vet de boosdoener.
Nu opeens koolhydraten. En moet je half paleo gaan leven. Bla bla.
Oh ja? Vraag haar eens om het bij te houden wat ze allemaal eet per week. Ik denk dat je versteld zult staan.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 08:48 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dit is gewoon niet waar. Een familielid van me heeft obesitas en zij eet niet zoveel. Nooit Mc donalds of fastfood eigenlijk. Wel te veel tussendoortjes. Het kan ook geleidelijk gaan natuurlijk, je hoeft niet binnen een jaar 20 kilo aan te komen. Met een paar kilo per jaar kom je er ook wel.
Dan moet ze het wel eerlijk bijhouden. Op TLC is er een leuk programma 'secret eaters'. Dat verschil met wat ze schrijven in hun dagboek en echt eten is lachwekkendquote:Op donderdag 24 augustus 2017 11:45 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Oh ja? Vraag haar eens om het bij te houden wat ze allemaal eet per week. Ik denk dat je versteld zult staan.
Om 130 kilo te wegen en in stand te houden, kun je nooit 2000 kcal per dag eten. En ook geen 2200.
Niet eerlijk bijhouden is jezelf voor de gek houden. Net zoals alle smoesjes die vaak worden gebruikt natuurlijk. Allemaal jezelf voor de gek houden.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 13:37 schreef Maraca het volgende:
[..]
Dan moet ze het wel eerlijk bijhouden. Op TLC is er een leuk programma 'secret eaters'. Dat verschil met wat ze schrijven in hun dagboek en echt eten is lachwekkend
500 kcal groente ziet er toch wel wat anders uit qua volume dan 500 kcal chips.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 14:08 schreef summer2bird het volgende:
En ook die onzin van "ja, maar ik eet nooit junkfood!!"
Als je een kilo aan advocado's of aardappelen eet per dag wordt je ook dik. Van groentes.
Ik ken er nog zo'n een: "ik drink geen cola en ga niet naar McDonald's!!" Maar wel vaak uit eten en veel drinkenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 14:08 schreef summer2bird het volgende:
En ook die onzin van "ja, maar ik eet nooit junkfood!!"
Als je een kilo aan advocado's of aardappelen eet per dag wordt je ook dik. Van groentes.
Of naar de McDonald's gaan voor salades. Of überhaupt salades en dan vette saus er doorheen smeren.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 14:16 schreef Maraca het volgende:
[..]
Ik ken er nog zo'n een: "ik drink geen cola en ga niet naar McDonald's!!" Maar wel vaak uit eten en veel drinken
Ja klopt, tenslotte zijn koeien en olifanten ook niet mager.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 14:08 schreef summer2bird het volgende:
En ook die onzin van "ja, maar ik eet nooit junkfood!!"
Als je een kilo aan advocado's of aardappelen eet per dag wordt je ook dik. Van groentes.
Maar toch is er wel een patroon van echt dikke mensen die doorgaans vaker fast food eten en echt weinig verstand van eten hebben. Toegegeven, meer in Amerika dan in Nederland. Ik denk dat er in de praktijk weinig mensen te dik zijn door het eten van te veel avocado's en noten.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 14:08 schreef summer2bird het volgende:
En ook die onzin van "ja, maar ik eet nooit junkfood!!"
Als je een kilo aan advocado's of aardappelen eet per dag wordt je ook dik. Van groentes.
Of ze vallen na die week wel af, omdat ze dan ineens normaler gaan eten. Die zijn er ook. Kunnen ze iig niet meer volhouden dat ze niet kunnen afvallenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 13:37 schreef Maraca het volgende:
[..]
Dan moet ze het wel eerlijk bijhouden. Op TLC is er een leuk programma 'secret eaters'. Dat verschil met wat ze schrijven in hun dagboek en echt eten is lachwekkend
Ik heb bij haar in huis gewoond en samen geteld. Tijdens die periodes van tellen viel ze vaak wel af.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 11:45 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Oh ja? Vraag haar eens om het bij te houden wat ze allemaal eet per week. Ik denk dat je versteld zult staan.
Om 130 kilo te wegen en in stand te houden, kun je nooit 2000 kcal per dag eten. En ook geen 2200.
Slimmerik, in vergelijking met het voorbeeld van iemand die veel fastfood en Mc donalds eet. Dat ze te veel eet voor haar levensstijl en geslacht moge duidelijk zijn.quote:
Of weken achtereen, moet je eens op reddit kijkenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 11:14 schreef Rauw. het volgende:
20 uur per dag vasten is het tegenwoordig, Koolhydraatarm is alweer 2016.
Het is wel bestempeld als ziekte. Iig in de US.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:06 schreef AnanYaw het volgende:
Welk begrip valt er te hebben voor overgewicht? Het is geen ziekte, waar rekening mee gehouden dient te worden. Je hebt gewoon te veel gegeten en nu neem je meer ruimte in.
Zout, nu ook een boosdoenerquote:Op donderdag 24 augustus 2017 11:09 schreef agter het volgende:
[..]
Voorlichting idd.
Maar ook dat inzichten veranderen.
Eerst was vet de boosdoener.
Nu opeens koolhydraten. En moet je half paleo gaan leven. Bla bla.
Van overgewicht??quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:07 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Zout, nu ook een boosdoener
Ik snap hem wel, maar de conclusie blijft staan. Namelijk dat het gewoon je eigen schuld is dat je zo dik bent en dat er daarom zo weinig begrip is voor obesitas door andere mensen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:01 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Ik heb bij haar in huis gewoond en samen geteld. Tijdens die periodes van tellen viel ze vaak wel af.
We hebben het over iemand in de overgang en met een zittend beroep. Dan mag je sowieso niet zoveel hebben. Eet ze te veel? Natuurlijk. Maar het is niet je stereotype propt zich helemaal vol of zo. Wel: eet de hele dag door kleine dingen. Drinkt chocolademelk uit de automaat op het werk. Dat tikt aan.
Daar vergis je je in. In de McDonalds.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 14:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Of naar de McDonald's gaan voor salades. Of überhaupt salades en dan vette saus er doorheen smeren.
De theorie weten is een ding. Die weet ze wel. Maar ik denk dat het bij mensen vaak een copingmechanisme is voor stress, of gewoon ontwijkend gedrag. Er geen zin in hebben om op te letten. Vereist toch een bepaalde commitment.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:10 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Ik snap hem wel, maar de conclusie blijft staan. Namelijk dat het gewoon je eigen schuld is dat je zo dik bent en dat er daarom zo weinig begrip is voor obesitas door andere mensen.
Ze zou zich ook kunnen verdiepen in de materie en er alles gaan doen om te veranderen. Een uurtje Googelen en je komt er achter dat die chocomel toch niet zo verstandig is en dat een uurtje wandelen per dag enorm kan helpen.
Maar ja, het is natuurlijk veel makkelijker om te klagen dat je het al zo moeilijk hebt en dat je in de overgang zit en etc etc etc. En dáár zit de crux.
Dat zou heel mooi zijn!quote:Op donderdag 24 augustus 2017 15:58 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Of ze vallen na die week wel af, omdat ze dan ineens normaler gaan eten. Die zijn er ook. Kunnen ze iig niet meer volhouden dat ze niet kunnen afvallen
Sowieso een leuk programma. Zie je vaak hoe ongemerkt het gaat. Stukje chocolade bij de thee, even tussendoor wat halen, een beetje hier en beetje daar en bam 3.000 kcal op 1 dag!quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:24 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dat zat ook in het programmaMooie momenten.
En dat stukje chocolade kan prima, als je maar bewust bent van hoeveel je over de gehele dag binnenkrijgt. Hele methode van Mieke Kosters draait erop: elke dag chocola, 12 kilo eraf. Maar je zal keuzes moeten maken en compenseren.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:27 schreef Maraca het volgende:
[..]
Sowieso een leuk programma. Zie je vaak hoe ongemerkt het gaat. Stukje chocolade bij de thee, even tussendoor wat halen, een beetje hier en beetje daar en bam 3.000 kcal op 1 dag!
Kcal tellenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:30 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
En dat stukje chocolade kan prima, als je maar bewust bent van hoeveel je over de gehele dag binnenkrijgt. Hele methode van Mieke Kosters draait erop: elke dag chocola, 12 kilo eraf. Maar je zal keuzes moeten maken en compenseren.
Zou het liefst ook zien dat restaurants de kcal vermeldenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:33 schreef -Strawberry- het volgende:
Meten is weten
Het is zo'n heerlijk gegeven kcal in < kcal out
Dat zou echt ideaal zijn.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:43 schreef Maraca het volgende:
[..]
Zou het liefst ook zien dat restaurants de kcal vermeldensommige afhaal restaurants doen dat al. Heel leuk om te zien en je gaat toch nadenken. En niks mis met een keer de kcal overschrijden, maar dan doe je het bewust en weet je ook met hoeveel
Dan kan je nog beter fietsen. Wandelen zet volgens mij niet echt zoden aan de dijkquote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:10 schreef matigeuser het volgende:
en dat een uurtje wandelen per dag enorm kan helpen.
jawel hoor, heel laagdrempelig en je draagt je eigen gewicht zonder hulp van versnelling itt fietsen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:00 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Dan kan je nog beter fietsen. Wandelen zet volgens mij niet echt zoden aan de dijk
Ja zo laagdrempelig dat je er pas na een halfuur of zo enigszins profijt van hebtquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:03 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
jawel hoor, heel laagdrempelig en je draagt je eigen gewicht zonder hulp van versnelling itt fietsen.
Nou, ik vind wandelen zwaarder dan fietsenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:00 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Dan kan je nog beter fietsen. Wandelen zet volgens mij niet echt zoden aan de dijk
Helemaal reden om te fietsen i.p.v. te wandelen dan hequote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:07 schreef Maraca het volgende:
[..]
Nou, ik vind wandelen zwaarder dan fietsen
Fietsen in de zomer, wandelen in de winterquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:11 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Helemaal reden om te fietsen i.p.v. te wandelen dan he
Wat een onzin.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:06 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ja zo laagdrempelig dat je er pas na een halfuur of zo enigszins profijt van hebt
Jawel wandelen doet veel meer. Wandelen dan, niet slenteren.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:00 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Dan kan je nog beter fietsen. Wandelen zet volgens mij niet echt zoden aan de dijk
Wandelen doet niet meer dan fietsen, tenzij je heel zacht fietst en heel hard wandeltquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:21 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Jawel wandelen doet veel meer. Wandelen dan, niet slenteren.
Klopt.quote:Op woensdag 23 augustus 2017 23:14 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dan was die eetlust dus niet onbeheersbaar?
zak chips is ook maar 200 gram, die gooide ik vroeger ook gedachteloos naar binnenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:36 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
Klopt.
Het is een stuk discipline geweest. De eetlust in bedwang houden.
Serieus, als ik er aan toegeef kan ik 's avonds zo 2 zakken chips opeten.
Makkelijk ja. Een bus Pringles. Zak m&ms. Nu schrik ik me kapot als ik uitreken hoeveel daar in zit.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:36 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
Klopt.
Het is een stuk discipline geweest. De eetlust in bedwang houden.
Serieus, als ik er aan toegeef kan ik 's avonds zo 2 zakken chips opeten. Drink veel water en 1 glas Chocomel voor het slapen gaan om een vol gevoel te krijgen.
Wandelen oefent meer druk uit op je lichaam en botten, omdat je je eigen gewicht meedraagt.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:30 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Wandelen doet niet meer dan fietsen, tenzij je heel zacht fietst en heel hard wandelt
Bizar hequote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:47 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Makkelijk ja. Een bus Pringles. Zak m&ms. Nu schrik ik me kapot als ik uitreken hoeveel daar in zit.
En je verbrandt minder calorieën, dus heb je er minder aan.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:47 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Wandelen oefent meer druk uit op je lichaam en botten, omdat je je eigen gewicht meedraagt.
Dat heb ik nu gelukkig wel, want mijn vriend koopt het vaak. Maar ik denk ook dat het komt omdat ik plezier heb gekregen in gezond eten en te goed weet wat het met je lichaam doet, los van de kilo's. Dus dan is de verleiding al minder groot, meer een soort afkeerquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:50 schreef Maraca het volgende:
[..]
Bizar heprobeer het zelf ook niet meer te kopen. Nihil discipline als het in huis is
In verhouding tot de inspanning verbrand je met wandelen best veel kcal. Maar met fietsen kan je harder. Kan met wandelen ook, maar dan ben je aan het hardlopen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:51 schreef hugecooll het volgende:
[..]
En je verbrandt minder calorieën, dus heb je er minder aan.
ja dus en? Niks mis meequote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:06 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ja zo laagdrempelig dat je er pas na een halfuur of zo enigszins profijt van hebt
Met fietsen moet je wel redelijke weerstand voelen bij het trappen anders heeft het geen zin. Met lopen kun je niet anders dan bij elke stap het gewicht van je lichaam dragen en evenwicht houden. En Je kunt ook heel traag fietsen waarbij je minimaal kracht zet. Heeft ook niet veel zin.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:52 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
In verhouding tot de inspanning verbrand je met wandelen best veel kcal. Maar met fietsen kan je harder. Kan met wandelen ook, maar dan ben je aan het hardlopen.
Dat is waar. In de sportschool kun je nog wel een leuke helling instellen bij het wandelen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 18:05 schreef Tamabralski het volgende:
[..]
Met fietsen moet je wel redelijke weerstand voelen bij het trappen anders heeft het geen zin. Met lopen kun je niet anders dan bij elke stap het gewicht van je lichaam dragen en evenwicht houden. En Je kunt ook heel traag fietsen waarbij je minimaal kracht zet. Heeft ook niet veel zin.
En met wind tegen op een één versnellingsfiets (oma-fiets). Doe je eigenlijk nog meer moeite dus verbrand je ook meer.
Zover mijn ervaring met fietsen.
je dramt nogal. 30 minuten wandelen is 199 kcal en fietsen op woon/werk snelheid 218, dat scheelt echt niet zo veel , wandelen is beter voor botten en alle beweging is beter dan op de bank zittenquote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:51 schreef hugecooll het volgende:
[..]
En je verbrandt minder calorieën, dus heb je er minder aan.
quote:Op donderdag 24 augustus 2017 18:08 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
en alle beweging is beter dan op de bank zitten
Wow. Ik kom nooit verder dan een halve. Echt maximaal. En de rest gooi ik weg.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:36 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
Klopt.
Het is een stuk discipline geweest. De eetlust in bedwang houden.
Serieus, als ik er aan toegeef kan ik 's avonds zo 2 zakken chips opeten. Drink veel water en 1 glas Chocomel voor het slapen gaan om een vol gevoel te krijgen.
En een ander kan er 5 op. Woepie.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 18:36 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Wow. Ik kom nooit verder dan een halve. Echt maximaal. En de rest gooi ik weg.
Omdat de chips oud wordt voor ik zin heb in de rest. Eet dus zelden chips.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 18:44 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
En een ander kan er 5 op. Woepie.
Waarom gooi je het weg?
Het hangt er heel erg vanaf wat je dan eet. Bepaalde producten zit ik ook snel vol, terwijl ik van anderen kan blijven eten. Het een vult, het ander wekt eetlust op. Dat volle gevoel schijnt deels wel genetisch te zijn; sommige mensen raken sneller vol. Je kunt natuurlijk wel je maag oprekken als je langer grotere porties eet.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 18:54 schreef Quotidien het volgende:
Ik ben zelf vrij smal en na meerdere pogingen tot aankomen heb ik wel een beetje minder respect voor dikke mensen (als het op eten aankomt). Je moet zo gruwelijk veel eten naar binnen werken om dik te worden, en al die massa moet je onderhouden, dus je moet elke dag gruwelijk veel blijven eten, maanden, jarenlang.
Chips is nog vet ook en als je honger hebt, vult dat niet echt. Als ik honger heb, kan ik ook best 2 zakken chips leeg eten of nog wel meer. En even later weer wat. Het voedt niet chips.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:36 schreef Mutiilation het volgende:
[..]
Klopt.
Het is een stuk discipline geweest. De eetlust in bedwang houden.
Serieus, als ik er aan toegeef kan ik 's avonds zo 2 zakken chips opeten. Drink veel water en 1 glas Chocomel voor het slapen gaan om een vol gevoel te krijgen.
Borrelnootjes zijn helemaal erg.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 17:47 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Makkelijk ja. Een bus Pringles. Zak m&ms. Nu schrik ik me kapot als ik uitreken hoeveel daar in zit.
Soms wil je ook gewoon iets wat je echt lekker vindt.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:33 schreef agter het volgende:
Kom op mensen.
Chips, M&M's, borrelnootjes.. dat is toch geen echt eten?
Skip gewoon die troep. Het heeft 0 toegevoegde waarde voor je lijf.
Pak dan een avocado, ongezouten noten etc. Dan krijg je in elk geval nog goede voedingsstoffen binnen.
Zo moeilijk is het allemaal niet.
Avocado is lekker! Op geroosterd volkorenbrood, met cottage cheese en peper en zoutquote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:38 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Soms wil je ook gewoon iets wat je echt lekker vindt.
Maar ik eet het eigenlijk zelden meer.
Er zijn genoeg dingen lekkerder dan borrelnootjes, maar vaak zal het gemak zijn allemaal. Even twee minuten steken in iets lekkers en niet al vet klaarmaken of twee seconde in het opentrekken van een zak borrelnootjes...quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:38 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Soms wil je ook gewoon iets wat je echt lekker vindt.
Maar ik eet het eigenlijk zelden meer.
Dat kan ook wel. Maar neem dan een handje of zo. Of een klein schaaltje. In het weekend.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:38 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Soms wil je ook gewoon iets wat je echt lekker vindt.
Maar ik eet het eigenlijk zelden meer.
Plakje zalm erbij. Schijfje citroen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:41 schreef Maraca het volgende:
[..]
Avocado is lekker! Op geroosterd volkorenbrood, met cottage cheese en peper en zout
Zo iemand is niet gevult met een handje of een schaaltje borrelnootjes. Eenmaal open gaat die zak wel leeg en eenmaal in de kast, gaat die zak wel open.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:48 schreef agter het volgende:
[..]
Dat kan ook wel. Maar neem dan een handje of zo. Of een klein schaaltje. In het weekend.
Ik lees hier 2 zakken chips.. iedereen moet het zelf weten hoor, maar wat is de toegevoegde waarde daarvan?
Geen wonder dat mensen dik worden.
Wat is dat, 2 zakken chips, 1500 kcals of zo?
Eet dat maar eens aan echt voedsel. Dat is best een berg verse producten.
Precies! Heb ik veel liever dan M&M'squote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:48 schreef agter het volgende:
[..]
Plakje zalm erbij. Schijfje citroen.
Jummie!
Als je weet dat je overgewicht hebt, dan haal je die zooi toch gewoon niet in huis?quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:47 schreef Halcon het volgende:
[..]
Er zijn genoeg dingen lekkerder dan borrelnootjes, maar vaak zal het gemak zijn allemaal. Even twee minuten steken in iets lekkers en niet al vet klaarmaken of twee seconde in het opentrekken van een zak borrelnootjes...
En zelfs dat is in feite al een slecht excuus van mensen die te dik zijn, want je kunt ook best wel gezondere dingen vinden die ook in 2 seconde klaar zijn.
Onthouding hoeft niet altijd. Sinds ik kcal ben gaan tellen weeg ik netjes een schaaltje af van hoeveel gram ik die dag inplan. Daarvoor was geen enkele zak chips veilig voor mij.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:51 schreef Halcon het volgende:
[..]
Zo iemand is niet gevult met een handje of een schaaltje borrelnootjes. Eenmaal open gaat die zak wel leeg en eenmaal in de kast, gaat die zak wel open.
Het begint er al mee dat je het niet moet kopen.
Ja.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:51 schreef Halcon het volgende:
[..]
Zo iemand is niet gevult met een handje of een schaaltje borrelnootjes. Eenmaal open gaat die zak wel leeg en eenmaal in de kast, gaat die zak wel open.
Het begint er al mee dat je het niet moet kopen.
Je bedoelt die chocolade/snoep/chips gangen?quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:54 schreef agter het volgende:
[..]
Ja.
Gewoon niet in huis hebben.
Je kunt bijna alle gangen in de supermarkt overslaan.
Veel mensen die elk weekend chips eten. Ben blij dat ik die gewoonte niet hebquote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:48 schreef agter het volgende:
[..]
Dat kan ook wel. Maar neem dan een handje of zo. Of een klein schaaltje. In het weekend.
Ik lees hier 2 zakken chips.. iedereen moet het zelf weten hoor, maar wat is de toegevoegde waarde daarvan?
Geen wonder dat mensen dik worden.
Wat is dat, 2 zakken chips, 1500 kcals of zo?
Eet dat maar eens aan echt voedsel. Dat is best een berg verse producten.
Ik ben allergisch/intolerant voor avocadoquote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:41 schreef Maraca het volgende:
[..]
Avocado is lekker! Op geroosterd volkorenbrood, met cottage cheese en peper en zout
Wijn/bier/frisdrank-gangen. Sapjes-gangen.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:54 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Je bedoelt die chocolade/snoep/chips gangen?
Ja, dat is het beste. Soms zie je mensen met 10 zakken chips in hun boodschappenwagentje. Als dat niet voor een feestje is, dan is dat vragen om problemen eigenlijk.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:54 schreef agter het volgende:
[..]
Ja.
Gewoon niet in huis hebben.
Je kunt bijna alle gangen in de supermarkt overslaan.
Dat lijkt me ook. Maar op de een of andere manier doen ze dat toch. Men vindt er vaak ook wel een smoes voor. Er staat op de verpakking dat er minder vet in zit omdat het anders is gebakken. Of gezond eten is zo duur inderdaad (quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:52 schreef agter het volgende:
[..]
Als je weet dat je overgewicht hebt, dan haal je die zooi toch gewoon niet in huis?
Dan zorg je dat je fruitschaal gevuld is (en dikke mensen klagen ook vaak dat gezond eten zo duur is).
Dan neem je een appel zodra je thuis komt van je werk. Zodat je weer wat energie hebt om een gewone maaltijd te bereiden.
Of je gaat aan Meal-preppen doen. Helemaal makkelijk als je hongerig thuis komt.
Ik vind gezond eten trouwens ook best wel prijzig hoor. Ligt eraan wat, en het zal goedkoper zijn dan kant en klare maaltijden etc. Maar zo goedkoop is het ook weer niet, hoewek het er ook aan ligt waar je het haalt.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 21:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook. Maar op de een of andere manier doen ze dat toch. Men vindt er vaak ook wel een smoes voor. Er staat op de verpakking dat er minder vet in zit omdat het anders is gebakken. Of gezond eten is zo duur inderdaad (). Of het is zo makkelijker klaarmaken. Alsof gezond eten maken zo ingewikkeld is.
Als je gewoon op tijd voldoende eet, valt dat met rammelende honger ook wel mee allemaal.
quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:10 schreef agter het volgende:
Ik heb ook wel een achilles hiel. Iedereen heeft er wel eentje.
Mijne is dat ik erg van wijn houd. Dus ik haal geen doos met 6 flessen in huis.
Maar een flesje wijn in het weekend vind ik geen probleem.
De rest van de week is het niet in huis. Dus denk ik er ook niet aan. Bier is er altijd wel, maar dat is net mijn ding niet, dus geen verleiding.
Zo kun je dat toch ook met chips doen? Of ben ik nou te simpel?
Het idee is dat je de rest van de troep skipt.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:09 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ik vind gezond eten trouwens ook best wel prijzig hoor. Ligt eraan wat, en het zal goedkoper zijn dan kant en klare maaltijden etc. Maar zo goedkoop is het ook weer niet, hoewek het er ook aan ligt waar je het haalt.
Ja, ik vraag me af of het nou zo goedkoper is.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:12 schreef agter het volgende:
[..]
Het idee is dat je de rest van de troep skipt.
Dus ook al geef je 20 euro aan groente uit, je zou goedkoper uit moeten zijn.
Daar ben ik het wel mee eens.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:16 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ja, ik vraag me af of het nou zo goedkoper is.
Een spitskool is 1 euro; een zak chips ook. 500 gram kiwi's zijn 2,95 of zo. Een zak M&Ms ook.
Enzovoort.
Ik vind altijd dat men doet alsof je voor een dubbeltje op de eerste rij allerlei groenten en fruit zou kunnen inslaan. Is op zich niet zo.
Ja, maar ook daar zijn bepaalde producten wel duur. Kiwi's ofzo. Of goeie appels, nou ja, je kent het vast wel.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:25 schreef -Strawberry- het volgende:
Bananen zijn wel cheapEn diepvries fruit.
Het is ook net waar je het haalt. Markt is goedkoper.
Als je gewoon diepvries groente koopt, dan kan ik mij niet voorstellen dat je daar op stuk loopt.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:16 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ja, ik vraag me af of het nou zo goedkoper is.
Een spitskool is 1 euro; een zak chips ook. 500 gram kiwi's zijn 2,95 of zo. Een zak M&Ms ook.
Enzovoort.
Ik vind altijd dat men doet alsof je voor een dubbeltje op de eerste rij allerlei groenten en fruit zou kunnen inslaan. Is op zich niet zo.
Ik vind dat wel meevallen. Wat kost groente nou? Of fruit? Volkorenbrood? Het is duur als je commerciële ongein haalt, zoals van die gedroogde bessen, gekke pitjes of een maaltijdsalade, maar verder valt het wel mee, toch?quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:09 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ik vind gezond eten trouwens ook best wel prijzig hoor. Ligt eraan wat, en het zal goedkoper zijn dan kant en klare maaltijden etc. Maar zo goedkoop is het ook weer niet, hoewek het er ook aan ligt waar je het haalt.
Dat laatste zeker. Maar het zal gelijk opgaan.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ik vind dat wel meevallen. Wat kost groente nou? Of fruit? Volkorenbrood? Het is duur als je commerciële ongein haalt, zoals van die gedroogde bessen, gekke pitjes of een maaltijdsalade, maar verder valt het wel mee, toch?
Je spaart ook al die vette meuk uit. Dat kost toch ook geld? Je kunt er bijna van blijven eten, terwijl je met gezond en voedzaam eten wel vol zit.
Ik ken de prijzen in Nederland niet, maar een zak borrelnootjes, zak merkchips, etc. zal allemaal boven de 2 euro zijn. Twee zakken chips en drie flessen fris zal samen al 'n tientje zijn en dan heb je nog niet eens echt gegeten.
Ik weet bijna zeker dat als de mensen die veel vette troep eten eens eerlijk noteren wat ze naar binnen werken en wat dat kost, dat ze voor dat geld ook best gezond eten in huis kunnen halen.
Wat ik niet begrijp is dat als je van jezelf weet dat je medicijnen zorgen voor een onbeheersbare eetlust, dat je dan wel schijnbaar voldoende eten in huis haalt om aan die eetlust te voldoen. Als je gewoon wat minder dingen koopt kun je ze ook niet opetenquote:Op zaterdag 19 augustus 2017 19:42 schreef Mutiilation het volgende:
Ik heb zelf jarenlang overgewicht gehad omdat ik vanwege anti-psychotica flink was aangekomen. Kreeg er een onbeheersbare eetlust van 's avonds. Zit nu sinds meer dan een jaar bij een diëtiste en ben er veel bewuster van geworden wat ik allemaal naar binnen krijg. Het veroordelen heb ik nooit meegemaakt maar heb me er wel altijd zeer ongelukkig bij gevoeld toen ik flink te zwaar was.
Hoef ik nie van veel groenten. Enkel doperwten.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Als je gewoon diepvries groente koopt, dan kan ik mij niet voorstellen dat je daar op stuk loopt.
Dan is het toch ook niet duurder. Kwestie van 'of of' in plaats van 'en en'.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:55 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Dat laatste zeker. Maar het zal gelijk opgaan.
Het is niet duurder, maar ook niet goedkoper. Het gaat gelijk op. Dat zeg ik steeds.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 23:22 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dan is het toch ook niet duurder. Kwestie van 'of of' in plaats van 'en en'.
Even zeiken;quote:Op donderdag 24 augustus 2017 16:11 schreef agter het volgende:
[..]
Daar vergis je je in. In de McDonalds.
Grote ceasar salad met idem dressing is 264 kcals. En die salade heeft veel eiwit (24 gram/50%).
Ik vind het een prima en gezond hapje.
Dat valt echt wel mee, kunt het zo duur maken als je zelf wil.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:09 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ik vind gezond eten trouwens ook best wel prijzig hoor. Ligt eraan wat, en het zal goedkoper zijn dan kant en klare maaltijden etc. Maar zo goedkoop is het ook weer niet, hoewek het er ook aan ligt waar je het haalt.
Nou ja, echt goedkoop is het echt niet in Nederland als je gewoon elke dag gezond wil eten.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:17 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Dat valt echt wel mee, kunt het zo duur maken als je zelf wil.
Het is alleen de keuze die je maakt.
quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 07:55 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Even zeiken;
De berekening klopt niet, 24*4= 96kcal uit Proteïne, dat is minder dan die 50%
4 Appels bevatten geen vetten en proteïne. Dat is niet echt een vergelijking als we het hebben over "gezonde" voeding.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:48 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
264 kcal is nog steeds best veel voor 'een hapje', dat zijn iets van 4 appels
Salade zonder enige vorm van dressingquote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:43 schreef agter het volgende:
[..]
Klopt wel.
Proteïne berekening is over alleen de salade.
Kcals zijn Inc de dressing.
Zo heb ik het ook geschreven.
Laat Nederland nou gewoon een van de goedkoopste landen ter wereld zijn op dat gebied.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:28 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Nou ja, echt goedkoop is het echt niet in Nederland als je gewoon elke dag gezond wil eten.
En ik koop gewoon geen diepvriesgroenten. Ik vind het echt geen vergelijk met vers.
Micronutrienten zijn ook belangrijk.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:52 schreef Rauw. het volgende:
[..]
4 Appels bevatten geen vetten en proteïne. Dat is niet echt een vergelijking als we het hebben over "gezonde" voeding.
Qua smaak is het anders.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:54 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Laat Nederland nou gewoon een van de goedkoopste landen ter wereld zijn op dat gebied.
En jouw aversie tegen diepvriesgroente berust ook op een vooroordeel. Uit onderzoek blijkt dat het gewoon net zo gezond is als vers.
Daarom beter 1 appel en een salade voor 320-ish Kcal. Heb je toch best een aardige lunchquote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:54 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Micronutrienten zijn ook belangrijk.
Maar goed, bij gezond denk je toch snel aan groenten en fruit. Bonen zijn ook gezond en niet duur gelukkig. Zalm is wel rete duur
Dat weet ik. Maar ik heb liever verse spinazie dan dat van de diepvries of een snotterig potje bijv. Ik vind het vers echt 10x lekkerder.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 08:54 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Laat Nederland nou gewoon een van de goedkoopste landen ter wereld zijn op dat gebied.
En jouw aversie tegen diepvriesgroente berust ook op een vooroordeel. Uit onderzoek blijkt dat het gewoon net zo gezond is als vers.
Spitskool is voor bij het avondmaal, chips is een snack. Als je bij het avondmaal maar drie keer in de week vlees eet, ben je al gezonder (en vooral caloriearmer) uit en het scheelt ook nog eens flink geld.quote:Op donderdag 24 augustus 2017 22:16 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ja, ik vraag me af of het nou zo goedkoper is.
Een spitskool is 1 euro; een zak chips ook. 500 gram kiwi's zijn 2,95 of zo. Een zak M&Ms ook.
Enzovoort.
Ik vind altijd dat men doet alsof je voor een dubbeltje op de eerste rij allerlei groenten en fruit zou kunnen inslaan. Is op zich niet zo.
Beef jerky kun je ook makkelijk zelf maken.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 09:14 schreef AnanYaw het volgende:
[..]
Spitskool is voor bij het avondmaal, chips is een snack. Als je bij het avondmaal maar drie keer in de week vlees eet, ben je al gezonder (en vooral caloriearmer) uit en het scheelt ook nog eens flink geld.
Snacks zijn vaak wat lastiger, aangezien zogenaamd gezonde snacks doorgaans vol troep (meestal suiker) zitten. Je kunt wel fruit snacken, nootjes (ongezouten wordt vaak aanbevolen, maar voor de calorieën maakt het niet uit en voor velen is gezouten een stuk lekkerder, sowieso moet je er niet meer dan een handje van eten, wat dan wel weer makkelijker is met ongezouten nootjes), rozijnen, popcorn, donkere chocolade, alternatieve chips etc., maar sowieso moeten veel mensen met overgewicht ook leren, om gewoon wat minder te snacken. Je hoeft niet de hele dag te snacken en je mag ook best even de tijd ervoor nemen om het te bereiden.
Daarnaast is het ook belangrijk om een beetje lokaal en binnen het seizoen te kopen, als je goedkoop uit wil zijn. Velen associëren gezond eten gelijk met allemaal hip voedsel. Ook de geliefde avocado's heb ik hier veelvuldig langs zien komen, dadels zijn populair, quinoa etc. en dat is allemaal prima, maar nogal logisch dat dat duur is. Het is ook duur om beef jerky te kopen.
Ja weetje, ik blijf erbij dat gezond eten heus niet zo super goedkoop is. Of je nou naar de markt gaat of supermarkt, markt is goedkoper inderdaad, maar uiteindelijk is het niet goedkoop of zo. En dan koop ik echt niet dat hippe vogelvoer voedsel trouwens. Noten bijv. zijn ook duur ja. Ongezonde producten of gezonde voeding: het gaat gewoon gelijk op qua prijs.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 09:14 schreef AnanYaw het volgende:
[..]
Spitskool is voor bij het avondmaal, chips is een snack. Als je bij het avondmaal maar drie keer in de week vlees eet, ben je al gezonder (en vooral caloriearmer) uit en het scheelt ook nog eens flink geld.
Snacks zijn vaak wat lastiger, aangezien zogenaamd gezonde snacks doorgaans vol troep (meestal suiker) zitten. Je kunt wel fruit snacken, nootjes (ongezouten wordt vaak aanbevolen, maar voor de calorieën maakt het niet uit en voor velen is gezouten een stuk lekkerder, sowieso moet je er niet meer dan een handje van eten, wat dan wel weer makkelijker is met ongezouten nootjez), rozijnen, popcorn, donkere chocolade, alternatieve chips etc., maar sowieso moeten veel mensen met overgewicht ook leren, om gewoon wat minder te snacken. Je hoeft niet de hele dag te snacken en je mag ook best even de tijd ervoor nemen om het te bereiden.
Daarnaast is het ook belangrijk om een beetje lokaal en binnen het seizoen te kopen, als je goedkoop uit wil zijn. Velen associëren gezond eten gelijk met allemaal hip voedsel. Ook de geliefde avocado's heb ik hier veelvuldig langs zien komen, dadels zijn populair, quinoa etc. en dat is allemaal prima, maar nogal logisch dat dat duur is. Het is ook duur om beef jerky te kopen.
Volgens mij was de vraag of gezond eten kan voor een normaal bedrag, of dat dat te duur is.quote:
Dat mag.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 09:13 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Dat weet ik. Maar ik heb liever verse spinazie dan dat van de diepvries of een snotterig potje bijv. Ik vind het vers echt 10x lekkerder.
Ik denk dat als je iemand bv broccoli uit de diepvries en vers voorzet, dat die dan echt niet het verschil gaat proeven.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 09:27 schreef Halcon het volgende:
]
Tja, het blijft soms bij gejammer van het is duur, ik lust dit niet, ik vind dat niet lekker, etc.
Elke dag ongezond eten is ook niet echt goedkoop dan. Sommige mensen vinden voor zichzelf altijd wel een excuus om door te blijven gaan.
Daar zal voor een deel ook het onbegrip zitten bij anderen.
Maar wie zegt dan dat het 'super goedkoop' is? Het gaat erom dat verscheidene dikke mensen als excuus gebruiken dat het te duur zou zijn, terwijl het makkelijk goedkoper tot een vergelijkbare prijs is.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 09:20 schreef Voetbalmeisje het volgende:
[..]
Ja weetje, ik blijf erbij dat gezond eten heus niet zo super goedkoop is. Of je nou naar de markt gaat of supermarkt, markt is goedkoper inderdaad, maar uiteindelijk is het niet goedkoop of zo. En dan koop ik echt niet dat hippe vogelvoer voedsel trouwens. Noten bijv. zijn ook duur ja. Ongezonde producten of gezonde voeding: het gaat gewoon gelijk op qua prijs.
Alleen als jij elke dag ongezonde troep eet dan betaal je uiteindelijk voor je eigen kanker, hartziekte of diabetes (overdreven, ik weet het, maar zo redeneer ik altijd) en als je gezond eten koopt dan betaal je voor je eigen gezondheid, zeg maar.
Maar ja..mensen moeten vooral zelf weten wat ze kopen. Mij heb je er niet mee.
Ja, de Pepsi-paradox zeg maar.quote:Op vrijdag 25 augustus 2017 09:39 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik denk dat als je iemand bv broccoli uit de diepvries en vers voorzet, dat die dan echt niet het verschil gaat proeven.
Als je vooraf erbij vertelt welke vers is en welke niet, dan waarschijnlijk wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |