quote:Op donderdag 15 juni 2017 23:12 schreef Stormqueen het volgende:
Ik denk dus dat extreem hongerige baby's helemaal niet meer drinken. Die huilen alleen nog maar. En ze kunnen fysiek prima 10 uur zonder eten. Dus doen ze dat ook gewoon. Ik geloof dus niet zo in wat die mannen zeggen
Dan kun je toch iets van je grote vriezervoorraad gebruiken?quote:Op donderdag 15 juni 2017 10:54 schreef Miezziej het volgende:
Dat is waar. Ik denk dat als M meer gaat eten er ook wat meer ruimte in mijn hoofd ontstaat ofzo (ik kan even geen goede woorden vinden). Nu ben ik steeds bang dat er niet genoeg melk is als bijvoorbeeld mijn kolfopbrengst wat minder is.
Ik heb 2 vrouwelijke collega's die allebei een flesweigeraar hadden en allebei zo'n dag zonder mama hebben gedaan. Het ene kind was daarna om en dronk voortaan uit de fles, het andere kind niet. Die dronk gewoon overdag niks op haar werkdagen en haalde het later wel in, zonder drama op de opvang.quote:Op donderdag 15 juni 2017 23:12 schreef Stormqueen het volgende:
Ik denk dus dat extreem hongerige baby's helemaal niet meer drinken. Die huilen alleen nog maar. En ze kunnen fysiek prima 10 uur zonder eten. Dus doen ze dat ook gewoon. Ik geloof dus niet zo in wat die mannen zeggen
Dat is waar. Logisch nadenken is ook niet altijd mijn sterkste kantquote:Op donderdag 15 juni 2017 23:51 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Dan kun je toch iets van je grote vriezervoorraad gebruiken?Onrust over te weinig melk is ook niet bevorderlijk voor het kolven. Ik heb geen vriezervoorraad want ik heb nooit meer dan 15 voedingen voorgelopen op haar, dus Nutrilon is mijn backup en dat geeft echt rust!
[..]
Ik heb 2 vrouwelijke collega's die allebei een flesweigeraar hadden en allebei zo'n dag zonder mama hebben gedaan. Het ene kind was daarna om en dronk voortaan uit de fles, het andere kind niet. Die dronk gewoon overdag niks op haar werkdagen en haalde het later wel in, zonder drama op de opvang.
Nou ik ga er van uit dat deze vrouwen met ruim 20 jaar ervaring met flesweigeraars en ander soort babygespuis niet zomaar wat aanklooien en dat het "best practices" zijn die ze af en toe uitproberenquote:Op donderdag 15 juni 2017 23:30 schreef Franny_G het volgende:
Als je een kind van streek wilt maken, moet je vooral gaan blinddoeken... ik weet nog hoe I heel erg moest huilen toen haar mutsje een keer over haar ogen was gezakt en wij dat niet meteen door hadden (in de mc in de auto).
Oh ik heb ook van die brainfarts gehad hoor.quote:Op vrijdag 16 juni 2017 08:01 schreef Miezziej het volgende:
Dat is waar. Logisch nadenken is ook niet altijd mijn sterkste kantZei ik tegen man 'ja maar als we steeds gebruiken wat eigenlijk voor de volgende dag is, dan hebben we de volgende dag te weinig!!'. Dus man heel droog 'dan haal je voor de volgende dag toch wat uit de vriezer?' Owja duhw
Heb je de plek ook gemasseerd tijdens het kolven? Is wat anders dan borstcompressie. En ik heb hier wel eens de tip gelezen van de achterkant van een elektrische tandenborstel om de harde plek weg te trillen. Succes! Een verstopt melkkanaaltje kan een borstontsteking worden en daar kun je echt flink ziek van zijn.quote:Ik heb sinds vandaag wel een dingetjeHarde plek die niet weggaat, ook niet met borstcompressie, warme doek of onder de douche. Het doet ook best zeer. Opbrengst ook minder.
Misschien heb je iets aan de manier waarop ik dit georganiseerd heb? Ik kijk 's avonds na de laatste kolfsessie in de koelkast: bij 10 of meer voedingen krijgt ze de volgende dag 5x moedermelk, bij minder voorraad krijgt ze 4x moedermelk en 1x Nutrilon. Ik loop dus altijd minstens 2 dagen voor, waardoor ik niet meteen de zenuwen krijg van een dag met minder opbrengst. In jouw geval in plaats van Nutrilon dus een portie vriezermelk.quote:Op vrijdag 16 juni 2017 20:44 schreef Miezziej het volgende:
Opbrengst nog steeds wat minder, maar ik heb met mezelf afgesproken () minder moeilijk te doen over melk die eigenlijk voor de volgende dag is enzo.
quote:Op vrijdag 16 juni 2017 21:42 schreef Sylver_ het volgende:
Ik denk dat het bij sommige oudere baby's prima werkt nog, Miez. Maar bij haar niet, want ze wil niet op iets anders dan een borst zuigen en dat lijkt me net iets te veel gevraagd van de leidsters![]()
wat fijn!quote:Op maandag 19 juni 2017 18:10 schreef Stormqueen het volgende:
Nou de crisis is afgewend. Noud dronk vandaag ineens 3 flessen, 320 cc
ik hoop het toch nietquote:Op maandag 19 juni 2017 19:44 schreef Vosje6 het volgende:
DJMO: is nogal vrouwafhankelijk schijnt, maar je hoort ooit verhalen van jaren na de bv periode!
Bij mij wel, omdat mijn eerste TSR altijd erg krachtig is. Het is voor mij moeilijker om de tweede keer dan net zo goed te kolven.quote:Op dinsdag 20 juni 2017 09:05 schreef Sylver_ het volgende:
Scheelt het als je dubbelzijdig kolft ipv om de beurt? In snelheid uiteraard, maar maakt het ook uit voor de opbrengst?
Zo, 90cc in 3 min Fazz, netjes!
Selv, dat klinkt erg vervelendEnig idee waarom ze dat doet? Zou het helpen om d'r iets in haar handen te geven?
Gewoon de Avent. Niks moeilijk gedoequote:Op maandag 19 juni 2017 22:08 schreef Fazzoletti het volgende:
Ah relaxed SQ! Noud eindelijk aan de flesHopelijk gaat het de volgende keer thuis dan ook goed. Met welke speen is het nou gelukt?
Ik hoop dat ze het ook ineens doorheeft!quote:Op maandag 19 juni 2017 22:57 schreef marel88 het volgende:
Ze is af en toe bij m'n moeder, ik heb extra ouderschapsverlof opgenomen en ben max 4 u weg, daarna weer thuis om te voeden. Ach, over 2,5 week weer zomervakantie, daarna wil ik weer echt aan het werk. Dus dan is het wel handig als er een oplossing is...
Ik heb de zelfde ervaring als SQ. Als ik eens enkelzijdig kolf (al dan niet met de handkolf) komt er uit de eerste borst heel veel door de goede tsr en bij de tweede krijg ik het nauwelijks meer op gang. Misschien met neusspray wel, maar dat heb ik deze keer eigenlijk nog niet geprobeerd.quote:Op dinsdag 20 juni 2017 09:05 schreef Sylver_ het volgende:
Scheelt het als je dubbelzijdig kolft ipv om de beurt? In snelheid uiteraard, maar maakt het ook uit voor de opbrengst?
ik kan m'n schelpen met 1 hand vasthouden en met de andere hand FOKkenquote:Op dinsdag 20 juni 2017 11:01 schreef Stormqueen het volgende:
Het gaat je denk ik veel schelen. Koop er dan wel een goede kolfBH bij - dan kun je ook nog candycrushen onderwijl
Daar is m'n spanwijdte te groot voorquote:Op dinsdag 20 juni 2017 11:03 schreef tombolafan het volgende:
[..]
ik kan m'n schelpen met 1 hand vasthouden en met de andere hand FOKken
Jep, vooral tweede helft van de dag, dan bijna elk uur... Ook voortdurend zo'n "leeg" gevoel, en blij als er dan toch weer een tsr komt.quote:Op dinsdag 20 juni 2017 11:05 schreef tombolafan het volgende:
Drinken jullie babies ook zo veel extra met dit weer?
ohquote:Op dinsdag 20 juni 2017 11:06 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Daar is m'n spanwijdte te groot voor
met de kolfbh dusquote:Op dinsdag 20 juni 2017 13:03 schreef tombolafan het volgende:
[..]
oh
Hoe doe je m aan dan als je twee handen nodig hebt?
Hier kan ie net in hand en elleboog-holte
Ah, fijn dat mensen het herkennen, het is wel logisch natuurlijk maar ik vind het ineens toch wel weer belastenddus ik dacht ik check even
oh jaquote:Op dinsdag 20 juni 2017 13:04 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
met de kolfbh dustwee handen vrij!
Slim! Ga ik onthoudenquote:Op dinsdag 20 juni 2017 16:56 schreef lemonlime het volgende:
Voor wie handsfree (dubbelzijdig) wil proberen maar (nog) geen kolfbh aanschaffen: bij mij werkt het echt super met een oude bh met gaten er in geknipt. De schelpen blijven prima zitten, en het scheelt een hoop in mn productie, want mn schouders waren blijkbaar erg gespannen bij gewoon kolven.
Wel oppassen dat je niet in je tepels knipt
Teenquote:Op dinsdag 20 juni 2017 17:14 schreef tombolafan het volgende:
[..]
oh ja
Eerste keer ooit kolven was in t ziekenhuis, verpleegster gaf me in elke hand een schelp om vast te houden en liep weg terwijl ze zei 'druk maar op de bel als je klaar bent, dan kom ik terug'
En ik echt zo van 'waaaaaarmee druk ik op de bel dan'
Lijkt mij eigenlijk primaquote:Op dinsdag 20 juni 2017 17:22 schreef Sylver_ het volgende:
[..]
Slim! Ga ik onthouden![]()
Is 100gr per week aankomen een probleem?
Consultatiebureau was 4 weken geleden niet zo tevreden omdat ze niet minimaal 150gr per week aankomt.
Nu dacht ik nog de curve daar is gericht op flesvoeding, maar ik las dat borstvoedingskindjes ook minimaal 125gr per week horen aan te komen. Ze zit daar vaak nog onder. Ze is nu in 3 weken tijd 325gr aangekomen.. Wel gemeten op een andere weegschaal, dus ik wil nog even kijken wat de weegschaal donderdag op het cb aangeeft.
Ze lijkt verder wel tevreden, goede plasluiers enzo. Mijn pogingen om vaker aan te leggen werken niet, want ze wil dan vaak niet. Ze drinkt bijna altijd 1 borst en weigert ook vaak de 2e als ik die aanbied.
Ik heb haar gewichten in een borstvoedingscurve ingevuld en daar lijkt ze met die 300gr wel weer een eigen lijntje te gaan volgen geloof ik.
Zou het kunnen dat 100gr per week gewoon prima is voor d'r?
de bel zat achter mequote:
Maar als je klaar bent kun je de kolf toch afkoppelenquote:Op dinsdag 20 juni 2017 17:38 schreef tombolafan het volgende:
[..]
de bel zat achter meen ik ben niet erg flexibel
Ja, ik vond 100 gr ook wel oké klinken, maar zo'n dalend lijntje zag er toch niet zo vrolijk uit.quote:
terwijl hij nog zuigt ja? Dat doe ik echt niet hoorquote:Op dinsdag 20 juni 2017 18:13 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Maar als je klaar bent kun je de kolf toch afkoppelen
oh zo. Nee dat wordt m niet neequote:Op dinsdag 20 juni 2017 20:10 schreef tombolafan het volgende:
[..]
terwijl hij nog zuigt ja? Dat doe ik echt niet hoor
Het is de bedoeling dat ze meegroeien met de (who)curve. En of dat nu bovenin of onderin is, dat maakt verder niet uit. Als de groei blijft dalen in de curve, kan dat wel een teken zijn van te weinig intake.quote:Op dinsdag 20 juni 2017 18:50 schreef Sylver_ het volgende:
[..]
Ja, ik vond 100 gr ook wel oké klinken, maar zo'n dalend lijntje zag er toch niet zo vrolijk uit.
Maar goed, misschien is ze wel d'r eigen lijntje nog aan het zoeken.
Hopelijk geeft dat rust op den duur.quote:Op dinsdag 20 juni 2017 09:31 schreef Selvaria het volgende:
Ik heb inmiddels rationeel de keuze gemaakt af te bouwen door al het gedoe, maar ik denk dat mijn emoties nog wel een paar keer roet in het eten zullen gooien, dus definitief durf ik het nog niet te noemen.
ja ook datquote:Op woensdag 21 juni 2017 00:49 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Hopelijk geeft dat rust op den duur.
Tombolafan, wat dacht je van dat knopje op de kolf zelf, wat je moet indrukken als je een tsr hebt. Toen ik nog geen kolfbh had wachtte ik altijd maar gewoon die 2 minuten af totdat het automatisch naar het volgende programma switchte.
Ik slikte er eerst drie per dag (10mg per tablet) en daarna twee. Na die twee ben ik ineens gestopt. Heb het wel weer in huis gehad voor als ik ongesteld word, want dan krijg ik sowieso een dip. Maar nu ik het weer in huis heb neig ik er ook wel naar om er weer mee te gaan beginnen, maar ik vind het zo ver gaanquote:Op woensdag 21 juni 2017 09:48 schreef Phaidra het volgende:
Hoeveel tabletjes slikte je? In 1x stoppen is voor je productie meestal niet zo goed inderdaad. Afbouwen kan je beter geleidelijk doen, maar daar heb je nu weinig aan. En als je hartkloppingen krijgt, was het misschien wel verstandiger om er direct mee te stoppen.
Is het voor jou een optie om vaker te kolven? Je kan bijvoorbeeld dagelijks een keer clusterkolven. Dat hielp mij erg goed. Daarnaast kan je wisselvoeden. Steeds als je dochter loslaat van kant wisselen. Misschien drinkt ze dan per voeding wel 4 borsten. Dat is elke keer extra stimulans, misschien zelfs een extra tsr en dus goed voor je productie.
Toen ik domperidon slikte (ook 3 per dag), merkte ik met afbouwen van steeds 1 pilletje ook wel een dip. Ik zorgde dat ik steeds op vrijdag stopte, zodat ik in het weekend alle tijd had om veel aan te leggen. Dan was het de week erna meestal wel weer aangetrokken (maar mijn zoontje was toen nog een stuk jonger, rond de 3/4 maanden).quote:Op woensdag 21 juni 2017 10:08 schreef Mies_poes het volgende:
[..]
Ik slikte er eerst drie per dag (10mg per tablet) en daarna twee. Na die twee ben ik ineens gestopt. Heb het wel weer in huis gehad voor als ik ongesteld word, want dan krijg ik sowieso een dip. Maar nu ik het weer in huis heb neig ik er ook wel naar om er weer mee te gaan beginnen, maar ik vind het zo ver gaan
Vaker kolven kan niet op mijn werk (kolfrecht is afgelopen). Wisselvoeden doe ik soms al, maar denk ik niet altijd aan. Goed idee!
Clusterkolven zou ik kunnen doen, maar ik heb mijn dubbelzijdige elektrische kolf uitgeleend. Kan het ook met een handkolf? Of werkt dat niet omdat je niet beide kanten tegelijk kolft?
Ik vraag me af in hoeverre vaker aanleggen hier gaat werken, want de keren dat ik dat doe, weigert ze.quote:Op woensdag 21 juni 2017 10:37 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Toen ik domperidon slikte (ook 3 per dag), merkte ik met afbouwen van steeds 1 pilletje ook wel een dip. Ik zorgde dat ik steeds op vrijdag stopte, zodat ik in het weekend alle tijd had om veel aan te leggen. Dan was het de week erna meestal wel weer aangetrokken (maar mijn zoontje was toen nog een stuk jonger, rond de 3/4 maanden).
Extra kolven hoeft niet per se op je werk, maar wellicht is er een moment in de middag of avond dat je dat zou kunnen doen. Clusterkolven met een handkolf, ik denk dat het wel kan, maar elektrisch is wel een stuk makkelijker/sneller. Ik gebruikte de tweede techniek en al met al was ik dubbelzijdig elektrisch bijna een uur bezig.
Edit: in het artikel wordt toch een dubbelzijdige elektrische kolf aangeraden.
Ik heb 1 pauze per dag en die wil ik met collega's doorbrengen (ja echt). Om die reden kolf ik voor mijn pauze en neem daar een half uur voor op. Het is op mijn werk niet handig om nog een keer te gaan kolven. Misschien wel mogelijk, maar dat wil ik gewoon niet meer.quote:Op woensdag 21 juni 2017 13:19 schreef tombolafan het volgende:
Je kolfrecht is misschien wel afgelopen maar is in je pauze extra (kort?) Kolven een optie? Of daar ouderschapsverlof voor opnemen een (half) uur per dag bv?
Hartkloppingen lijken me ook niet de bedoeling nee.. kun je M niet tevreden krijgen door tijdens het voeden oxytocine spray te gebruiken voor een tsr?
En idd misschien extra tussendoor kolven?
Sterkte
Dat laatste sowieso, maar bij domperidon is het juist bij langdurig gebruik belangrijk om alert te zijn op eventuele bijwerkingen (hartritmestoornissen). Het wordt niet voor niets voor maximaal één week voorgeschreven in het algemeen (bij de geregistreerde indicaties).quote:Op woensdag 21 juni 2017 14:16 schreef WupWup het volgende:
Ik vraag me af of je na een tijd gebruik ineens last kan krijgen, terwijl je al geminderd bent en of dit wel een bijwerking is van het middel. Ik zou het even met de voorschrijvend arts overleggen.
Ik was al een week gestopt met domperidon en begon weer vanwege verminderde kolfopbrengst. Toen dus die hartkloppingen en toen ik stopte, waren die na een paar dagen later weer over dus ik gooi het echt op domperidon.quote:Op woensdag 21 juni 2017 14:16 schreef WupWup het volgende:
Ik vraag me af of je na een tijd gebruik ineens last kan krijgen, terwijl je al geminderd bent en of dit wel een bijwerking is van het middel. Ik zou het even met de voorschrijvend arts overleggen.
Ah. Ik dacht dat het eerst kortdurend werd voorgeschreven, juist om die bijwerkingen bijtijds op te pikken. Ik dacht ook dat het met name een probleem kon zijn voor mensen met een bestaande (onontdekte) hartritmestoornis (de lange QT syndroom). Productie verhogen is toch geen geregistreerde indicatie ook?quote:Op woensdag 21 juni 2017 15:16 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Dat laatste sowieso, maar bij domperidon is het juist bij langdurig gebruik belangrijk om alert te zijn op eventuele bijwerkingen (hartritmestoornissen). Het wordt niet voor niets voor maximaal één week voorgeschreven in het algemeen (bij de geregistreerde indicaties).
Mies, ik hoop dat het lukt om je productie op te krikken. Eerder stoppen dan gehoopt kan inderdaad veel verdriet opleveren.
Kennelijk kunnen ze van tevoren niet goed inschatten wie er hartritmestoornissen van krijgt, dat ze die beperking van één week voor iedere patiënt hanteren en niet alleen voor risicogroepen. De melkproductie verhogen is inderdaad off-label, dus de effectiviteit en veiligheid (voor moeder én het borstgevoede kind) zijn niet uitgebreid onderzocht, zeker langdurig gebruik niet.quote:Op woensdag 21 juni 2017 17:49 schreef WupWup het volgende:
Ah. Ik dacht dat het eerst kortdurend werd voorgeschreven, juist om die bijwerkingen bijtijds op te pikken. Ik dacht ook dat het met name een probleem kon zijn voor mensen met een bestaande (onontdekte) hartritmestoornis (de lange QT syndroom). Productie verhogen is toch geen geregistreerde indicatie ook?
Toevallig heeft een collega van mij net een systematic review geschreven over off-label gebruik van Domperidon en hartritmestoornissen. Ik heb alleen haar presentatie gezien, volgens mij heeft ze het nog niet gepubliceerd.quote:Op woensdag 21 juni 2017 17:58 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Kennelijk kunnen ze van tevoren niet goed inschatten wie er hartritmestoornissen van krijgt, dat ze die beperking van één week voor iedere patiënt hanteren en niet alleen voor risicogroepen. De melkproductie verhogen is inderdaad off-label, dus de effectiviteit en veiligheid (voor moeder én het borstgevoede kind) zijn niet uitgebreid onderzocht, zeker langdurig gebruik niet.
quote:-Donovan & Buchanan en Paul et al. samen 4 studies geïncludeerd
-Totaal 124 vrouwen waarvan 60 in domperidongroep
-Interventie varieerde van 4 tot 14 dagen en dosering van 3 - 4 dd 10 mg
-Significante toename melkproductie door het gebruik van domperidon
-Geen significante bijwerkingen voor moeder of kind
Paul et al. bespreekt in conclusie verhoogd risico op hartritmestoornissen door domperidon gebleken uit eerder onderzoek
Smolina et al., retrospectief cohortonderzoek:
- 225.532 vrouwen in de periode 6 maanden postpartum wv 14% minstens eenmaal domperidon voorgeschreven had gekregen.
- ventrikelaritmie (~1/10.000) en acute hartdood zeer zeldzaam
- geen significant verhoogd risico door het gebruik van domperidon
Take home message:
-Domperidon is effectief in het verhogen van de melkproductie
-In de doelgroep geen verhoogd risico op cardiale bijwerkingen
-Uitzonderingen: cardiale voorgeschiedenis of gelijktijdig gebruik van een CYP3a4-remmer
-Adviesdosering 3 dd 10 mg
http://www.nhgwetenschaps(...)s[search]=domperidon
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |