ja dokters zeggen dat het mijn fantasie is, maar zelf geloof ik niet dat ik zoveel fantasie heb omm 24/7 een stem in mn hoofd te gaan fantaseren,quote:Op woensdag 31 mei 2017 06:36 schreef Drug het volgende:
[..]
ah ja.
het is typerend voor de westerse materialistische benadering van kennis om al zulk soort fenomenen als onwaar te bestempelen. maar jouw waarneming is toch jouw waarneming, zou ik willen zeggen.
nogmaals dank voor dit kijkje in jouw beleving hiervan.
quote:Op woensdag 31 mei 2017 06:19 schreef blondetrien het volgende:
Zijn er factoren die naar jouw inzien terugkijkend zouden kunnen hebben bijgedragen aan je diagnose? Bv stress, trauma, drugsgebruik etc.?
Zijn er meer mensen in je familie die stemmen horen?
Trek je de waarheid van wat de stemmen zeggen wel eens in twijfel?
Dit is wel 'n goede.quote:Op woensdag 31 mei 2017 11:16 schreef sturmpie het volgende:
interessant topic Possetje.
je vertelt dat op een moment van grote eenzaamheid hoorde je een stem en later meer. dat is alsof er toen als 't ware een poort naar de stemmetjes open ging. eerst hoorde je 1 stem en dat werden er meer. ik denk dat 't 'n manier van de psyche is om de eenzaamheid op te vullen.
ik heb ook gelezen over schizofrenie en dat schijnt vaak voor te komen bij de hogere iQ's.
ergens wel begrijpelijk omdat 'n hoog iq is zeldzamer dan gemiddeld en dus meer kans op eenzaamheid, met alle gevolgen van dien.
't belangrijkste is natuurlijk dat je er zelf prettig mee moet voelen, dat 't geen last voor je wordt, als je er zelf tevreden mee bent, dan hoeft 't geen probleem te zijn.
dus om een lang verhaal kort te maken, imo, 't is de eigen psyche die de stemmen geeft als afweer op eenzaamheid.
heel soms spreken ze me opeens aan op mijn schuldgevoel, dan heb ik ooit iets verkeerds gedaan, en dan gingen ze een keertje een nacht tegen me praten en dan leek het een soort straf, maar achteraf zeggen ze dan tegen me : possetje ben je nu blij dat we dat ene slechte ding wat jij ooit deed aan de kaak stelden? en dan is mijn antwoord wel ja dus...quote:Op woensdag 31 mei 2017 17:52 schreef PrisTheShiz het volgende:
Als je een keuze moet maken, bemoeien de stemmen zich daarmee? Zoja, hebben ze wel eens verschillende meningen?
eens.quote:Op woensdag 31 mei 2017 15:43 schreef Biekuh het volgende:
Dat neemt echter niet weg dat ik jouw laatste zin véél te simplistisch vind. Voor zover ik weet ontstaat schizofrenie door een constellatie aan factoren, niet simpelweg door eenzaamheid.
hoi vrachtwagen bestuurders hebben ook soms/ vaak last van hallicunaties. dan hebben ze 1000 uur naar de monotome weg lopen staren tijdens het rijden en dan ook nog eens in hun eentje, en dan gaan ze opeens dingen op de weg zien die er niet zijn... het brein gaat dan uit verveling beelden creeeren.... en die beelden zien ze dan ook echt voor hun neus, en niet in hun hoofdquote:Op woensdag 31 mei 2017 20:02 schreef sturmpie het volgende:
[..]
eens.
al doel ik in de laatste zin op de stemmen in 't bijzonder. dat 't mogelijk getrigged is door eenzaamheid. bijvoorbeeld als je langdurig alleen bent dat 'n mens met zichzelf begint te praten.
ja daar kan ik me wel iets bij voorstellen.quote:Op woensdag 31 mei 2017 20:06 schreef possetje het volgende:
[..]
hoi vrachtwagen bestuurders hebben ook soms/ vaak last van hallicunaties. dan hebben ze 1000 uur naar de monotome weg lopen staren tijdens het rijden en dan ook nog eens in hun eentje, en dan gaan ze opeens dingen op de weg zien die er niet zijn... het brein gaat dan uit verveling beelden creeeren.... en die beelden zien ze dan ook echt voor hun neus, en niet in hun hoofd
Hoi. Hoe ist?quote:Op woensdag 31 mei 2017 05:02 schreef possetje het volgende:
hoi hoi, ik ben oficieel schizo, ik hoor vaak stemmen. het leek me op zich wel een aardig topic, voor alle mensen hier of huiskamer psychologen enzo, dat je me een vraag kan stellen,
ten eerste vind ik persoonlijk zelf de term schizo nogal vreemd, ten eerste : bestaan bijv schizo katten? nee, er bestaan alleen katten die je wel of niet wilt hebben, en ten tweede, in het jaar 0 bestonden spoken gewoon, en waarom zouden ze dan opeens nu vanaf het jaar 1950 opeens niet bestaan?
maar ok, je mag me alles vragen, dus : go your gang! alleen zit ik er niet zo op te wachten om uitgescholden te worden...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Noemen ze jouw possetje?quote:Op woensdag 31 mei 2017 18:41 schreef possetje het volgende:
[..]
heel soms spreken ze me opeens aan op mijn schuldgevoel, dan heb ik ooit iets verkeerds gedaan, en dan gingen ze een keertje een nacht tegen me praten en dan leek het een soort straf, maar achteraf zeggen ze dan tegen me : possetje ben je nu blij dat we dat ene slechte ding wat jij ooit deed aan de kaak stelden? en dan is mijn antwoord wel ja dus...
rest van de vragen antwoord ik later
ik hoorde mn eerste stem al in een tijd dat ik bijna 0,0 drugs deed, maar heel af en toe eens paar trekjes van een joint nam, ik zou het echt niet weten, er zijn mensen die denken dat je door drugs schade krijgt aan je aura en dan een soort natuurlijk defensie tegen spoken gaat missen, traumas heb ik er wel 900 000 van ja...quote:Op woensdag 31 mei 2017 06:19 schreef blondetrien het volgende:
Zijn er factoren die naar jouw inzien terugkijkend zouden kunnen hebben bijgedragen aan je diagnose? Bv stress, trauma, drugsgebruik etc.?
Zijn er meer mensen in je familie die stemmen horen?
Trek je de waarheid van wat de stemmen zeggen wel eens in twijfel?
ze lijken altijd ergens in de lucht te zweven, ten tweede zijn het vaak hele zachte stemmen, dus niet duidelijk hoorbaar tenzij ik me er op focus. soms als ik in een cafe zit hoor ik wel opeens zo een stem vanuit het plafond en die is dan beduidelijk luider... het maakt niet uit waar ik ben, als ik in mn eentje op het strand loop en is er verder geen mens, dan hoor ik ze ook vanuit de horizon,.,,,quote:Op woensdag 31 mei 2017 06:19 schreef Drug het volgende:
[..]
ah oke dankjewel.
zou je de stemmen als intern of extern kenmerken? is het als de stem van wanneer je jezelf "hoort" denken, of meer of er iemand anders in de ruimte is ofzo?
hoi, mijn geleide geesten die ik nu heb zijn er twee, een man en een vrouw, wat ze bijv deze week deden was dat ik een vrouw had gezien in de disco, en was beetje een soort van ideaal beeld van droomvrouw van mij, maar ze wees me af, toen kwam ik in mn eentje thuis, nogal heeeeel erg teleurgesteld. en depri, en toen begon een van de twee stemmen opeens tegen me te praten, en zei : wat zouden de redenen kunnen zijn geweest dat ze jou afwees? en toen begon ik heel rationeel na te denken, maar zonder de stemmen weet ik dus echt niet wat ik die nacht allemaal gedacht zou hebben,,,, de stemmen kan ik wel uitzetten, dat wel, maar dat doe ik op een of andere manier bijna nooit....quote:Op woensdag 31 mei 2017 17:52 schreef PrisTheShiz het volgende:
Als je een keuze moet maken, bemoeien de stemmen zich daarmee? Zoja, hebben ze wel eens verschillende meningen?
hoi de medicatie die ik slik helpen niet erg extreem goed tegen stemmen, maar ze maken me daarintegen juist wel aardig helder. dus ben daardoor ietsje zakenlijker geworden, denk beter na voordat ik mn geld op maak, raak minder vaak in problemen door chaotisch gedrag, bijv bankpasjes kwijtraken of sleutels kwijtraken enzo, en ook omdat de mediactie enigzins mn libido naar beneden haalt, ben ik veel meer imuun geworden voor * sorry platgezegt, hoeren die op mn pad komen, soort van sexuele valkuilen voor een man...quote:Op woensdag 31 mei 2017 20:02 schreef sturmpie het volgende:
[..]
d hard en diep denken, dan komt men soms obstakels of juist antwoorden tegen.
gebruik jij medicatie ? of kan je het wel aan.
quote:Op woensdag 31 mei 2017 22:11 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Hoi. Hoe ist?hoi, ik ben wel schorpioen maagd van sterrenbeeld, dus maagden zijn al perfectionisten, maar net teken scorpio erbij kan dat echt rampzalige vormen aannemen, voor de rest heb ik rood haar, das altijd wel lastig want je weet nnooit goed van te voren waaneer je opeens een roodhaar hater tegenkomt, en die kunnen ook nog wel eens mentaal veel sterker zijn als ik, dus dan onstaan er werl vreemde situaties soms....SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
verder kan ik soms eerst dingen gaan doen en dan pas erna gaan nadenken of ik dat wel had moeten doen, is wel vervelend..
goede vraag, ik weet het antwoord niet...quote:Op woensdag 31 mei 2017 22:40 schreef Farenji het volgende:
Possetje, ben je blij met de stemmen of haat je het dat ze er zijn? Als je ze in 1 keer allemaal voorgoed het zwijgen op zou kunnen leggen en ze laten verdwijnen, zou je dat doen, of juist niet omdat je ze dan misschien enorm zou gaan missen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |