abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_171261648
Motorrijders geweerd van dijkwegen: we voelen ons gediscrimineerd


Een strakblauwe lucht, zomerse temperaturen: voor veel mensen reden om erop uit te gaan. Maar weggebruikers en bewoners van dijken klagen over de overlast van motorrijders.

De gemeenten Lopik en Lingewaard hebben daarom besloten om motoren in de weekenden en op feestdagen te weren van de dijkwegen. Twee motorverenigingen voelen zich gediscrimineerd en spannen een rechtszaak aan tegen de gemeente Lingewaard.
Accepteren

Zeker in het weekend, als het mooi weer is, zijn het er honderden, vertelt de Lopikse wethouder Gerrit Spelt. "Die motorrijders genieten hier van de dijk. Maar de mensen die er wonen, genieten er niet van."

Vandaar het verbod. Maar de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) en de Motorrijders Actie Groep (MAG) vinden het besluit onterecht.

"Iedereen wil op dit soort dagen van het mooie weer en de natuur genieten en dan moet iedereen met elkaar over één weg. De boodschap is dan om iedereen te accepteren", zegt Arjan Everink van de KNMV. "Het is een openbare weg, ook voor wielrenners, oldtimers, wandelaars, noem maar op. Waarom dan alleen de motorrijder aanwijzen?"

De KNMV geeft wel toe dat de groepen motorrijders soms groot zijn en daardoor veel geluid produceren. "Als op Facebook opgeroepen wordt tot een toertocht kan de groep snel groot worden", vertelt Everink. Volgens de vereniging zijn er wel onderlinge afspraken bij motorrijders om de overlast te beperken.
De borden zijn nu al twee keer weggehaald.
Jan Pieter Lokker, waarnemend burgemeester Lopik
Borden weggehaald

De gemeente Lingewaard zegt dat klachten van bewoners de oorzaak zijn van de afsluiting. "Dat kwam door de geluidsoverlast en doordat de verkeersveiligheid in het geding was. Motorrijders rijden er soms te hard, en er zijn ook fietsers en voetgangers op die wegen", vertelt een woordvoerder van de gemeente.

Ook in Lopik was de overlast voor bewoners de reden om motorrijders te weren van de dijkwegen. De burgemeester geeft toe dat de handhaving van zo'n verbod lastig is. "Er zijn geen extra agenten om te controleren of de motorrijders wegblijven, daar hebben ze onvoldoende capaciteit voor. Daarom roepen we ook de bewoners op om hun ogen en oren open te houden", vertelt Jan Pieter Lokker.

De burgemeester merkt dat het verbod veel losmaakt. "De borden zijn nu al twee keer weggehaald. We weten niet wie dit heeft gedaan, maar dat zal vast niet iemand zijn die blij is met het verbod.".
Verharde discussie

Om het verbod in Lingewaard ongedaan te maken zijn de motorverenigingen naar de rechter gestapt. Net als in Lopik zijn er in Lingewaard te veel 'vervoersbewegingen' op de dijk, erkent Everink van de KNMV. "Maar het aantal motorrijders maakt daar maar vier procent van uit. En toch wordt de motorrijder daarop aangekeken. Dat is voor ons onbegrijpelijk."

De problematiek rondom motoren is volgens de ANWB een terugkerend punt van discussie. Er wordt vaker geklaagd over de snelheid, het lawaai en het gebrek aan controle rondom motorverkeer. "Weggebruikers zitten elkaar in de weg, en dat leidt tot een verharde discussie", zegt Ad Vonk, woordvoerder van de ANWB.

Er is volgens de ANWB geen eenduidige optimale oplossing voor het probleem. Ad Vonk: "Het is ook de vraag of dit soort afsluitingen effect gaat hebben. Motorrijders zullen hier echt niet voor weglopen. Het probleem zal zich alleen maar verplaatsen."

http://nos.nl/artikel/217(...)gediscrimineerd.html


_O-

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 28-05-2017 00:21:41 ]
pi_171261717
Wat een halve gare die motorrijders _O-
  zondag 28 mei 2017 @ 00:26:13 #3
269384 OEM
I spit on your aircraft
pi_171261783
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:19 schreef aloa het volgende:
De KNMV geeft wel toe dat de groepen motorrijders soms groot zijn en daardoor veel geluid produceren.
quote:
En toch wordt de motorrijder daarop aangekeken. Dat is voor ons onbegrijpelijk."
Echt snel van begrip is deze meneer van de Satudarah KNMV niet
  zondag 28 mei 2017 @ 00:34:18 #4
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_171261935
Ik was een keer in een klein leuk dorpje toen zo'n hele groep van motorrijders daar binnenreed. Dat was niet normaal wat een kabaal dat gaf. Die motoren waren speciaal zo afgesteld dat ze extra veel lawaai maakten. Het hele dorpje werd vanaf dat moment volkomen gedomineerd door die motorgroep. Voor andere bezoekers was er nog maar weinig aan.
The End Times are wild
pi_171261993
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:34 schreef LXIV het volgende:
Ik was een keer in een klein leuk dorpje toen zo'n hele groep van motorrijders daar binnenreed. Dat was niet normaal wat een kabaal dat gaf. Die motoren waren speciaal zo afgesteld dat ze extra veel lawaai maakten. Het hele dorpje werd vanaf dat moment volkomen gedomineerd door die motorgroep. Voor andere bezoekers was er nog maar weinig aan.
wat vervelend voor dat dorp.
pi_171262074
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:34 schreef LXIV het volgende:
Ik was een keer in een klein leuk dorpje toen zo'n hele groep van motorrijders daar binnenreed. Dat was niet normaal wat een kabaal dat gaf. Die motoren waren speciaal zo afgesteld dat ze extra veel lawaai maakten. Het hele dorpje werd vanaf dat moment volkomen gedomineerd door die motorgroep. Voor andere bezoekers was er nog maar weinig aan.
In Duitsland is men daar veel strenger op. Daar hoef je het echt niet te wagen om je geluidsdemper uit je uitlaat te halen. Bij een controle ben je gelijk aan de beurt.
  zondag 28 mei 2017 @ 00:41:34 #7
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_171262098
Hier laatst ook... Schrok me te pletter, en denk daarna: "Ja hoor jongen, je hebt een heule grote motor".
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_171262166
Motorrijders > wielrenners
pi_171262184
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:26 schreef OEM het volgende:

[..]


[..]

Echt snel van begrip is deze meneer van de Satudarah KNMV niet
Je bent een stukje vergeten te quoten..


quote:
Net als in Lopik zijn er in Lingewaard te veel 'vervoersbewegingen' op de dijk, erkent Everink van de KNMV. "Maar het aantal motorrijders maakt daar maar vier procent van uit. En toch wordt de motorrijder daarop aangekeken. Dat is voor ons onbegrijpelijk."
Quote mining noemen we dat..
pi_171262216
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:45 schreef DrDentz het volgende:
Motorrijders > wielrenners
Eens ^O^
pi_171262352
Mooiweer rijders :r
5 Ferrari's op videoband!
pi_171262356
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:45 schreef DrDentz het volgende:
Motorrijders > wielrenners
Een belediging van motorrijders. :(
  zondag 28 mei 2017 @ 01:04:34 #13
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_171262609
Joh. Wat een huilies in Lopik en Lingewaard. Zeker allemaal jaloers dat ze geen motor mogen rijden van vrouwlief.
pi_171262614
Alweer :?
Ze zijn volgens mij al een paar keer teruggefloten.
pi_171262827
De discriminatiekaart werkt tegenwoordig best goed, waarom niet proberen!
  zondag 28 mei 2017 @ 01:56:20 #16
258802 Yreal
henk..!
pi_171263365
quote:
2s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:23 schreef aloa het volgende:
Wat een halve gare die motorrijders _O-
beetje rijden met je motor. Levensgevaarlijke debielen.

Maar goed, db killers eruit mag je aanpakken hoor. Als je tering herrie maakt moet dat zijn omdat je hard gaat.

Verder zou ik als motorrijder graag een verbod zijnop voor fietsers op dijken. Die verpesten mijn genot van de dijk. En bejaarden.
pi_171263410
Maar ze hebben toch gelijk? Laat justitie motorrijders die dempers verwijderd hebben maar gewoon hard aanpakken. Waarom meteen de hele groep wegzetten?
  zondag 28 mei 2017 @ 02:16:13 #18
128155 Fir3fly
Goodnight everybody!
pi_171263540
Groot gelijk deze rechtszaak. Openbare weg, niet zeiken. Als een motor wettelijk te veel lawaai produceert hebben ze een terechte klacht, anders niet.
And if you listen very hard
The tune will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll
pi_171263595
Lijkt me ook. Je kan niet zomaar op eigen houtje bij voorbaat iedere motorrijder weren. Een verbod zal gewoon via de rechter, met allerlei onderzoeken beoordeeld moeten worden.
pi_171263597
dubbel.
  zondag 28 mei 2017 @ 03:03:23 #22
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_171263775
Raar hoor, ik betaal wegenbelasting voor de openbare weg en ineens mag je in de zomer vanwege overlast, ergens gedurende het weekeinde niet (meer) rijden waar je dan wel met de auto of brommer mag komen.

Puur omdat een paar randdebielen (ja, ik ken ze ook) de grenzen willen en wetens overschrijden om uit hun dak te gaan. Pak die gestoorde verkeershufters aan en laat de rest gewoon in z'n weinige vrije tijd z'n hobby doen en lekker rondtuffen.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  zondag 28 mei 2017 @ 03:05:10 #23
130298 TheThirdMark
To what Purpose!
pi_171263783
Fijn voor het gros motorrijders die zich wel aan de regels houden. Die komen met 100 man een dorpje in, geven de lokale ondernemers een omzet waar ze normaal een maand voor moeten werken en gaan weer vrolijk door.

De hufters gewoon meteen de motor in de pers doen, en dan op hun kosten direct naar huis laten vervoeren met de duurste koerier die er maar te vinden is.
  zondag 28 mei 2017 @ 03:08:46 #24
258802 Yreal
henk..!
pi_171263801
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 02:27 schreef schreef RobbieRonald het volgende:
Lijkt me ook. Je kan niet zomaar op eigen houtje bij voorbaat iedere motorrijder weren. Een verbod zal gewoon via de rechter, met allerlei onderzoeken beoordeeld moeten worden.
de wegbeheerder mag geen bordjes zetten?
pi_171263894
quote:
11s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:08 schreef Yreal het volgende:

[..]

de wegbeheerder mag geen bordjes zetten?
Niet op basis van de mening van wat nimby's lijkt me. Hoe wil je juridisch aantonen dat er overlast is?
pi_171263912
Fags !
pi_171264070
Hier is ook zo een mongool, die geeft s'nachts altijd enorme dot gas in de straat waardoor het alarm van een stuk of 12 scooters afgaan.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_171264092
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:52 schreef raptorix het volgende:
Hier is ook zo een mongool, die geeft s'nachts altijd enorme dot gas in de straat waardoor het alarm van een stuk of 12 scooters afgaan.
alarm op je scooter hebben :')
pi_171264108
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:54 schreef vaduz het volgende:

[..]

alarm op je scooter hebben :')
Tjah is volgens mij verplicht voor de verzekering, maar heb nou nog nooit gezien dat iemand ging kijken als ie af gaat.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_171264117
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:56 schreef raptorix het volgende:

[..]

Tjah is volgens mij verplicht voor de verzekering, maar heb nou nog nooit gezien dat iemand ging kijken als ie af gaat.
waarom zou je je scooter voor diefstal verzekeren? :?
pi_171264122
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:57 schreef vaduz het volgende:

[..]

waarom zou je je scooter voor diefstal verzekeren? :?
Omdat niet iedereen 4000 euro kan aftikken elke keer dat ie gestolen word.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_171264531
Op fok was een tijd terug ook zo'n idioot met een motor die m dan in de stad even lekker losgooide. Want de mensen op het terras mochten wel even genieten van het lawaai van zijn motor. Kan me voorstellen als je non stop dat soort tokkies voor je huis hebt rijden dat je dan ook geen onderscheid meer maakt.
Om aan te geven hoe hoog Erdogan het moederschap acht, gaf hij een voorbeeld uit de praktijk. ''Ik kuste wel eens de voeten van mijn moeder omdat ze naar het paradijs roken. Zij wierp me dan een zedige blik toe en huilde soms.''
pi_171264818
:')
Zonder wrijving geen glans
pi_171264857
quote:
11s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:03 schreef Vallon het volgende:
Raar hoor, ik betaal wegenbelasting voor de openbare weg en ineens mag je in de zomer vanwege overlast, ergens gedurende het weekeinde niet (meer) rijden waar je dan wel met de auto of brommer mag komen.

Puur omdat een paar randdebielen (ja, ik ken ze ook) de grenzen willen en wetens overschrijden om uit hun dak te gaan. Pak die gestoorde verkeershufters aan en laat de rest gewoon in z'n weinige vrije tijd z'n hobby doen en lekker rondtuffen.
Een paar? Echt wel 90% ofzo. Spreek eerst je vriendjes er maar eens op aan voordat je hier komt lopen janken.
pi_171264859
quote:
14s.gif Op zondag 28 mei 2017 02:16 schreef Fir3fly het volgende:
Groot gelijk deze rechtszaak. Openbare weg, niet zeiken. Als een motor wettelijk te veel lawaai produceert hebben ze een terechte klacht, anders niet.
het voordeel voor justitie van zulke dijkwegen is dat ze die makkelijk als fuik kunnen afsluiten en dan meteen 50% van de motoren in de shredder kunnen duwen. :D
pi_171264874
quote:
1s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:45 schreef madam-april het volgende:

[..]

Je bent een stukje vergeten te quoten..

[..]

Quote mining noemen we dat..
4% van de vervoersbewegingen maar 85% van de herrie. Groepen motorrijders zijn echt vreselijk storend
pi_171264895
Motorrijders zijn een beetje de kutmarokkanen onder de weggebruikers. Relatief weinig leden, grootste overlastveroorzakers en als je er iets van zegt schreeuwen ze: DISCRIMINAZI!!!!!!
  zondag 28 mei 2017 @ 08:31:30 #38
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_171264929
quote:
11s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:08 schreef Yreal het volgende:

[..]

de wegbeheerder mag geen bordjes zetten?
Niet als de wegbeheerder je laat betalen voor het gebruik van die weg.
a man convinced against his will is of the same opinion still
  zondag 28 mei 2017 @ 08:33:09 #39
146393 Sometimes
Panta Rhei
pi_171264936
Hoe groter de groep, hoe minder respect voor regels / acceptabel gedrag.
Geldt voor motorrijders, maar zeker ook voor fietsers (al dan niet wielrenners) en voetgangers.

Motorrijders maken er ook nog eens een berg lawaai bij. Niet heel vreemd dat ze daarmee meer in de picture staan.
I removed all the bad food from my house.
It was delicious.
pi_171264957
quote:
7s.gif Op zondag 28 mei 2017 08:31 schreef Paper_Tiger het volgende:

[..]

Niet als de wegbeheerder je laat betalen voor het gebruik van die weg.
Wat een vreemde redenatie dan zou er geen enkel bord lang de weg staan en snelheidsbeperkingen met deze logica ook onzin zijn omdat we toch betalen voor het gebruik van de weg. :D
  zondag 28 mei 2017 @ 08:44:37 #41
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_171264990
quote:
1s.gif Op zondag 28 mei 2017 08:37 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Wat een vreemde redenatie dan zou er geen enkel bord lang de weg staan en snelheidsbeperkingen met deze logica ook onzin zijn omdat we toch betalen voor het gebruik van de weg. :D
Nee want die regels gelden voor iedereen. Een motor moet net als een auto of welk ander vervoermiddel aan eisen voldoen en krijgt daarom een kenteken, een aanslag wegenbelasting en mag vervolgens van de weg gebruik maken. Als je voor weggebruik betaalt mag je de toegang tot die weg niet ontzegd worden. Dat is willekeur en rechtsongelijkheid.
Rijdt iemand op de motor te hard? Bekeuren. Voldoet een motor niet aan technische eisen? Bekeuren. Handhaven. Niet uitsluiten.
a man convinced against his will is of the same opinion still
  zondag 28 mei 2017 @ 08:46:39 #42
36858 Semisane
Iemand nog een koekje?
pi_171264998
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:52 schreef raptorix het volgende:
Hier is ook zo een mongool, die geeft s'nachts altijd enorme dot gas in de straat waardoor het alarm van een stuk of 12 scooters afgaan.
Och ja, in Amsterdam lijkt elke motorrijder dat te doen...bij praktisch elk stoplicht om dan toeristen te laten schrikken of bij een scooter standplaats om al die alarmen af te laten gaan. Ik houd er standaard rekening mee, dus schrik ik niet meer...maar het is wel een dilemma, ergens vind ik het namelijk wel grappig, ondanks dat ik het een gruwelijk kut-geluid vind.

Zowel het feit dat het ook wel een beetje leuk is om toeristen te laten schrikken (of die fokking scooters)...maar ook het idee dat zo'n motorrijder zeer zelfvoldaan op zijn bromfietsje zit en werkelijk denkt origineel en geniaal te zijn, terwijl dat gedrag eigenlijk vreselijk burgerlijk is. :')

Ik besef me best dat ik humor in de meest debiele zaken zie...een gave ;(
Putting the Fun back into Fundamentally Wrong since 1975.
"Yes, of course, I knew you would volunteer, Mr. Feynman, but I was wondering if there would be anybody else."
pi_171265007
quote:
1s.gif Op zondag 28 mei 2017 08:44 schreef Paper_Tiger het volgende:

[..]

Nee want die regels gelden voor iedereen. Een motor moet net als een auto of welk ander vervoermiddel aan eisen voldoen en krijgt daarom een kenteken, een aanslag wegenbelasting en mag vervolgens van de weg gebruik maken. Als je voor weggebruik betaalt mag je de toegang tot die weg niet ontzegd worden. Dat is willekeur en rechtsongelijkheid.
Rijdt iemand op de motor te hard? Bekeuren. Voldoet een motor niet aan technische eisen? Bekeuren. Handhaven. Niet uitsluiten.
het gaat alleen niet per se om te hard rijden, maar ook bv de overlast die ontstaat door groepen motorrijders die in kolonne door dorpen en over dijken rijden
  zondag 28 mei 2017 @ 09:09:23 #44
269384 OEM
I spit on your aircraft
pi_171265110
quote:
1s.gif Op zondag 28 mei 2017 08:44 schreef Paper_Tiger het volgende:
Als je voor weggebruik betaalt mag je de toegang tot die weg niet ontzegd worden. Dat is willekeur en rechtsongelijkheid.
:')

Waarom denk je dat deze jongen (C11) bestaat:

pi_171265122
quote:
6s.gif Op zondag 28 mei 2017 03:32 schreef Treinhomo het volgende:
Fags !
Haters can be so lame and vicious
Hating on me because I'm ambitious
They sound like they need lots of love, lots of love
That's why I'm sending them hugs and kisses
  zondag 28 mei 2017 @ 09:16:19 #46
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_171265150
quote:
0s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:45 schreef DrDentz het volgende:
Motorrijders > wielrenners
De gemiddelde SS'er > wielrenners, dus dit zegt niks
Laffe huichelaar
  zondag 28 mei 2017 @ 09:26:34 #47
269384 OEM
I spit on your aircraft
pi_171265247
quote:
1s.gif Op zondag 28 mei 2017 00:45 schreef madam-april het volgende:

[..]

Je bent een stukje vergeten te quoten..

[..]

Quote mining noemen we dat..
Dat verandert weinig aan de essentie: deze meneer van de Bandidos KNMV zit zo in z'n eigen wereldje, dat hij niet kan begrijpen dat ze overlast veroorzaken.

[ Bericht 0% gewijzigd door OEM op 28-05-2017 09:57:16 ]
pi_171265476
Ik stond donderdag ook opeens voor zo'n bord (met de motor). Baalde er ook wel van, want ik cruise 50-60 over zo'n dijkje, zeker met de grote hoeveelheid fietsers op zo'n dag.
Maar ik werd ook ingehaald door 3 brullende motoren, die vooral hard en lawaaiig over die dijk willen.
Jammer dat de goeden dus onder de kwaden moeten lijden.
pi_171265648
Ik vraag me af in hoeverre dit wettelijk mag, volgens mij is het niet aan een burgemeester om te bepalen welke voertuigen ergens mogen rijden, als ze overlast geven dan zou ik eens zeggen dat men gaat controleren op het geluid van die dingen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_171265709
quote:
1s.gif Op zondag 28 mei 2017 08:44 schreef Paper_Tiger het volgende:

[..]

Nee want die regels gelden voor iedereen. Een motor moet net als een auto of welk ander vervoermiddel aan eisen voldoen en krijgt daarom een kenteken, een aanslag wegenbelasting en mag vervolgens van de weg gebruik maken. Als je voor weggebruik betaalt mag je de toegang tot die weg niet ontzegd worden. Dat is willekeur en rechtsongelijkheid.
Rijdt iemand op de motor te hard? Bekeuren. Voldoet een motor niet aan technische eisen? Bekeuren. Handhaven. Niet uitsluiten.
En hoe lul jij het recht dat oldtimers of diesels op veel plekken niet meer welkom zijn?

Ik woonde vroeger aan de dijk en tegenwoordig aan een doorgaande weg, constant gekloot van die te dikke mannen in een leren jekkie en te klein pikkie :r. Ik verwacht dat de meeste ook eerst gezamenlijk een YMCA opvoeren voor een toertocht.

Het mooiste is als ze op hun bek gaan, vooral aan het begin van de lente.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')