Holy shit.quote:Op zondag 11 juni 2017 20:54 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Waarschijnlijk 3-10 zetels van de 577 voor Le Pen haha Hahahaha Hahahahahahahahahadan kan ze niet eens een fractie vormen, want daarvoor zijn er 15 nodig
Die is anders al lang begonnen in Rusland, Turkije en Polen. In normale landen valt het inderdaad een beeetje tegen hihi.quote:Op zondag 11 juni 2017 21:03 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Holy shit.
Die Europese lente wel op zich wachten zo zeg
Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat het verlies zo groot zou zijnquote:Op zondag 11 juni 2017 21:05 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Die is anders al lang begonnen in Rusland, Turkije en Polen. In normale landen valt het inderdaad een beeetje tegen hihi.
Wat betekent het dat ze geen fractie zou kunnen vormen?quote:Op zondag 11 juni 2017 20:54 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Waarschijnlijk 3-10 zetels van de 577 voor Le Pen haha Hahahaha Hahahahahahahahahadan kan ze niet eens een fractie vormen, want daarvoor zijn er 15 nodig
Dat is desastreus voor de partijfinancien en spreektijd en invloed in het parlement.quote:Op zondag 11 juni 2017 21:38 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Wat betekent het dat ze geen fractie zou kunnen vormen?
Lekker.quote:Op zondag 11 juni 2017 22:06 schreef L3gend het volgende:
PS wordt geslacht, veel prominente leden zijn al in de eerste ronde verslagen. Partijvoorzitter Cambadelis, Fekl, ex minister van binnenlandse zaken, Menucci en meerdere ex ministers zijn als in de eerste ronde al verslagen. Tot nu toe zijn PS kandidaten in districten waar LREM geen kandidaten heeft het meest kansrijkst. Ik weet niet of de PS wel op eigen kracht wel 15 zetels halen of dat ze de PRG en EELV nodig hebben voor een fractie
Tot nu toe lijken LREM een zeer goede uitslag te halen, misschien nog beter dan wat de exit polls hadden voorspeld
Ik vind de verwachte meerderheid voor Macron wel te groot worden, wat niet gezond is voor de democratie als een partij dadelijk 2/3 of zelfs 3/4 van de zetels in handen heeft. Het is bijvoorbeeld ook niet echt eerlijk dat FN dadelijk maar 1 zetel heeft en dat de PS en FI dadelijk maar zeer weinig zetels krijgen.quote:
Maar het brengt de politiek wel dichter bij de burgers, ze kunnen hun eigen parlementslid kiezen.quote:Op zondag 11 juni 2017 22:30 schreef hollandia02 het volgende:
Eigenlijk is het Amerikaanse, Franse en Britse systeem on-democratisch met die kiesdistricten.
Dit systeem is er gekomen sinds de vijfde republiek die De Gaulle creerde door de chaos en onbestuurbaarheid in de vierde republiek wat erg leek op de Nederlandse kiessysteem.quote:Op zondag 11 juni 2017 22:30 schreef hollandia02 het volgende:
Eigenlijk is het Amerikaanse, Franse en Britse systeem on-democratisch met die kiesdistricten.
Grappig genoeg maakte Nederland in 1917 precies de omgekeerde stap. We hadden een districtenstelsel met twee ronden.quote:Op zondag 11 juni 2017 22:39 schreef L3gend het volgende:
[..]
Dit systeem is er gekomen sinds de vijfde republiek die De Gaulle creerde door de chaos en onbestuurbaarheid in de vierde republiek wat erg leek op de Nederlandse kiessysteem.
Het Franse systeem vind ik zo slecht nog niet met de twee rondenquote:Op zondag 11 juni 2017 22:30 schreef hollandia02 het volgende:
Eigenlijk is het Amerikaanse, Franse en Britse systeem on-democratisch met die kiesdistricten.
Wel dat bijvoorbeeld FN in Nederland meer zetels had gehad.quote:Op zondag 11 juni 2017 23:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het Franse systeem vind ik zo slecht nog niet met de twee ronden
quote:Op zondag 11 juni 2017 23:22 schreef L3gend het volgende:
Melenchon staat voor in zijn district, maar is allerminst zeker in de tweede ronde
Melenchon 33%
LREM 23%
Maar de Europese lente!!1!quote:Op zondag 11 juni 2017 23:33 schreef L3gend het volgende:
FN heeft wel schandalig slecht gescoord vanavond. FN staat nu op 13.7% terwijl de meeste stemmen nog uit Parijs moet komen, 5 jaar geleden haalde FN nog 13.6%, dat gaan ze vanavond niet halen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |