Hebben jullie de voeding vervangen voor iets anders? Of kwam hij verder goed uit qua eten enzo? Ik vind het nog een beetje wazig wanneer je een fles moet vervangen door iets anders geloof ik..quote:Op woensdag 7 juni 2017 12:53 schreef Vosje6 het volgende:
Ono; mijn dreumes krijgt nu nog maar 1 flesje mee op kdv dag. Hij liet van de 2e steeds vaker over en ik kreeg nog maar 1 portie gekolfd, dus vond het wel goed zo.
Mies: +1 op Vivi. Dat 'stabiel' had wat mij betreft beter 'flexibel' kunnen heten. Vaak zie je na ongeveer 9 maanden dat je bijv helemaal kunt stoppen met kolven zonder stuwingshorror of enorme ellende bij live voedingen (kind regelt soms wel bij op thuisdagen).
Niet bewust 'vervangen'. Na een jaar begonnen met standaard koemelk bij lunch aanbieden, yoghurt als toetje na het avondeten en gedurende de dag staat er sowieso een rietjesbeker met water ter zelfbedieningquote:Op woensdag 7 juni 2017 20:32 schreef onomatopee het volgende:
[..]
Hebben jullie de voeding vervangen voor iets anders? Of kwam hij verder goed uit qua eten enzo? Ik vind het nog een beetje wazig wanneer je een fles moet vervangen door iets anders geloof ik..
Als ik het me goed herinner, is het kolven (en het kunst- en vliegwerk met domperidon etc) bij jou pas begonnen toen je weer aan het werk ging, om voldoende mee te kunnen geven naar de opvang? Je productie was dus van zichzelf al goed genoeg voor het live voeden. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat je productie zou instorten als je zou stoppen met het kolven thuis, tenzij ze door de verkoudheid/spruw/etc echt een tijdje veel minder drinkt dan normaal.quote:Op woensdag 7 juni 2017 13:08 schreef Mies_poes het volgende:
Denk je dan dat mijn productie voldoende zal blijven om M. live te kunnen voeden? Ik werk in principe drie dagen.
Vosje, Thanks voor het reageren. Toch vind ik het heel spannend om te stoppen met kolven, want als het wel mis gaat...
Ik zou dan een wat grotere fles versgekolfde melk klaarzetten.quote:Op woensdag 7 juni 2017 21:50 schreef Heliotrope het volgende:
Mijn baby is weer herstart met clusteren in de avond, in ieder geval veel korte voedingen willen. Lichtelijke stress voor binnenkort, als ik een avond per week weg ben, man kan moeilijk steeds flesjes van 20 cc gaan geven ofzomaar nu ja, het zal zich vanzelf wel weer wijzen.
wow, 200quote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:41 schreef Stormqueen het volgende:
Oh, en nu ik hier toch ben. Deze week weer begonnen met werken en ik ben nog een beetje aan het zoeken hoe vaak ik moet kolven. Mijn baby drinkt namelijk zeer variabel maar overdag echt niet elke drie uur, dan zit er vaak wel meer tijd tussen.
Als ik 'm om half 8 aftank en om half zes weer aan kan leggen na het werken, dan zou ik toch wel met 2 keer uit moeten kunnen? Bijvoorbeeld om half elf en om 2 uur?
Ik probeer nu 3 keer maar ik merkte dat het kolven om 10 uur heel makkelijk ging (200cc in 10 minuten) en om half 1 echt moest worstelen voor een tsr... (90 cc in 30!! minuten).
Mijn collega doet dat ook sinds ze weer aan het werk is. Ideaal, want ik kolf wel 3 keer en zo hoeven we nooit tegelijkertijd in de kolfruimte te zijn.quote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:41 schreef Stormqueen het volgende:
Als ik 'm om half 8 aftank en om half zes weer aan kan leggen na het werken, dan zou ik toch wel met 2 keer uit moeten kunnen? Bijvoorbeeld om half elf en om 2 uur?
Mijn ochtendopbrengst is altijd bizar hoog, was bij Mauw ook al zo. In de middag moet ik echt moeite doen voor wat druppelsquote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:47 schreef tombolafan het volgende:
[..]
wow, 200
Ik kolf wel 3 keer, ze drinkt ook om de 3 uur maar ook om de productie iig goed op peil te houden (zit in m'n hoofd wrs maar toch) hier tot nu toe max 130 per kolfbeurt
Ja misschien is dat ook wel zo. Even die trigger er op voor tien minuten en dan voor de opbrengst gewoon die ochtendsessie gebruiken.quote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:49 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Mijn collega doet dat ook sinds ze weer aan het werk is. Ideaal, want ik kolf wel 3 keer en zo hoeven we nooit tegelijkertijd in de kolfruimte te zijn.Mijn laatste keer kolven is ook altijd ongeveer 90 cc hoor, ik doe het alleen maar om mijn borsten een seintje te geven dat ze veel melk moeten blijven produceren.
hier loopt het wel terug richting eind van de dag jaquote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:50 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Mijn ochtendopbrengst is altijd bizar hoog, was bij Mauw ook al zo. In de middag moet ik echt moeite doen voor wat druppels![]()
Dan heet het huiluurtje(s). Alhoewel ik nu een baby heb geproduceerd die zich ook had ingelezen op het fenomeen huiluurtje.quote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:37 schreef Stormqueen het volgende:
mijn idee is eigenlijk dat borstbaby's niet clusteren aan de fles? Clusteren gaat niet alleen om voeding namelijk. Dus hij zal het wel niet nodig hebben.
huilt ie dan tijdens het clusteren of er na?quote:Op vrijdag 9 juni 2017 14:04 schreef WupWup het volgende:
[..]
Dan heet het huiluurtje(s). Alhoewel ik nu een baby heb geproduceerd die zich ook had ingelezen op het fenomeen huiluurtje.
Inmiddels niet meer hoor. Dat heeft tot een week of 7 geduurd? Eindeloos dus, jeweets. Nu clustert hij gewoon als een echte baby.quote:Op vrijdag 9 juni 2017 14:09 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
huilt ie dan tijdens het clusteren of er na?
Noud is soms heel moe en heel hongerig tegelijk. Dat is echt een topcombo. Aanzuigen, een slok nemen, loslaten, huilen. Repeat x 1000.
Dit doet Ella ook vaak, maar ik dacht dat ze dan geen honger heeft, maar alleen wil sabbelen en elke keer baalt dat er melk komt.quote:Op vrijdag 9 juni 2017 14:09 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
huilt ie dan tijdens het clusteren of er na?
Noud is soms heel moe en heel hongerig tegelijk. Dat is echt een topcombo. Aanzuigen, een slok nemen, loslaten, huilen. Repeat x 1000.
Oh, dat gebeurt mij ook nog steeds. Ze drinkt een liter moedermelk per dag zonder dat ik een vriezervoorraad heb, dus ik heb echt genoeg opbrengst over de gehele dag genomen. En dan toch beteuterd staan te kijken naar die 90 cc aan het einde van de middag, en zelfs denken "Doet mijn kolf het nog wel goed? Is mijn productie aan het teruglopen?"quote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:52 schreef Stormqueen het volgende:
Gek, het blijft toch in mijn hoofd zitten dat ik "veel" moet kolven per sessie.
quote:En 't jong drinkt het niet eens
nee dat is het niet want hij heeft zn eigen duim gevondenquote:Op vrijdag 9 juni 2017 14:51 schreef Sylver_ het volgende:
[..]
Dit doet Ella ook vaak, maar ik dacht dat ze dan geen honger heeft, maar alleen wil sabbelen en elke keer baalt dat er melk komt.
Ik heb al een paar keer een speen of duim geopperd, maar ze blijft koppig
Ik heb bij de andere 2 kids ook nooit meer dan 2 keer gekolfd, en was ook zo lang de deur uit. Zeker als je opbrengst voldoende is, zou ik het bij 2 keer houden. Mocht het toch teruglopen, kan je altijd nog naar 3 keer gaan, toch?quote:Op vrijdag 9 juni 2017 13:41 schreef Stormqueen het volgende:
Oh, en nu ik hier toch ben. Deze week weer begonnen met werken en ik ben nog een beetje aan het zoeken hoe vaak ik moet kolven. Mijn baby drinkt namelijk zeer variabel maar overdag echt niet elke drie uur, dan zit er vaak wel meer tijd tussen.
Als ik 'm om half 8 aftank en om half zes weer aan kan leggen na het werken, dan zou ik toch wel met 2 keer uit moeten kunnen? Bijvoorbeeld om half elf en om 2 uur?
Ik probeer nu 3 keer maar ik merkte dat het kolven om 10 uur heel makkelijk ging (200cc in 10 minuten) en om half 1 echt moest worstelen voor een tsr... (90 cc in 30!! minuten).
Wat kunnen ze toch eigenwijs zijn hè... En krijst hij dan niet de halve dag van de honger?quote:Op vrijdag 9 juni 2017 22:09 schreef Stormqueen het volgende:
Drinkt de jouwe het inmiddels?
-edit: nee dus. Kut.
Noud drinkt nu gewoon niet. 20 cc overdag ofzo. Ik ben 1 keer teruggegaan om te voeden en toen was ie hysterisch boos en moe en vertikte aan te happen. Hij blijft wel vrolijk en in leven enzo
Wauw, wat snelquote:Op zaterdag 10 juni 2017 09:43 schreef Franny_G het volgende:
Nou, ik zit in een koffietentje aan een latte met een boek bij me. Ben benieuwd wat voor berichten ik krijg van het thuisfront. 😀
Goed hoor, ongeveer hetzelfde als wanneer ik thuis had gekolfd. Het is wel een stuk fijner thuiskomen van een bezoek aan de schoonouders (op 1,5 uur rijden) met moedermelk in een koeltasje in plaats van met borsten die op knappen staan.quote:
SQ, je hebt van Nuby een silliconenflesje waar je in kan knijpen. Je spuit dan zeg maar wat " melk" uit dat flesje. Dat werkte hier wel, want toen kreeg W. dus door dat er uit zo'n rubberen speen melk komt! Daarna zijn we overgestapt op dr Browns (want die Nuby heeft nogal de neiging te lekken als hij niet precies goed dicht zit), maar wellicht is dat wat voor jullie?quote:Op maandag 12 juni 2017 10:33 schreef Stormqueen het volgende:
Goeie oplossing zo ViviJe ziet er inderdaad niks van
hoe doe je dat!
Fazz, ik heb tnt alleen de Calma en de Avent geprobeerd. Volgens m'n man zuigt ie soms wel aan maar gaat hij daarna vooral met die speen zitten spelen. Beetje kauwen enzo. En dan pakt ie zijn duim maar weer en gaat daar op liggen zuigen tot mama thuis komt.
Volgens mij heb ik een kind dat alleen (uit) vlees wil eten
Vandaag is ie naar de opvang met een Avent en een Difrax Dental. Op het CB raadden ze me aan om 2 totaal verschillende spenen te kopen en het daar mee te proberen. Verschillender dan dit krijg je ze niet, dus wie weet
Het gaat erom waar jij je fijn bij voelt. Als langvoedster vond ik dat er op een gegeven moment voor mij echt een duidelijke overgang was: van voeden op verzoek waarbij ik in principe altijd beschikbaar/in dienst van was naar: voeden op basis van wederzijdse instemming. Dat betekende in praktijk: alleen voeden als we alleen thuis zijn en op 'rust momenten' van de dag, in de ochtend, na de lunch, in de namiddag/avond. Op alle andere momenten kon ze bij dorst of honger een alternatief krijgen. Die duidelijkheid leidde er toe dat zij de momenten koesterde en dan niet ging wegrennen e.d.quote:Op zondag 11 juni 2017 20:00 schreef SaskiaR het volgende:
Als ik dit zo hoor, ben ik blij dat ik nooit heb hoeven kolven! Respect dames
Ik heb eigenlijk een vraagje voor de langvoedsters: hoe bepaal je wanneer je wel en niet melk geeft?
N roept nu namelijk steeds 'melk drinken mama! ' Maar dan ga ik klaarzitten met mn tiet, en dan is ze alweer ergens anders mee bezig. En als ik dan me weer aankleed, komt ze weer aanrennen. X 25 ...
Ze zeggen 'don't offer, don't refuse', maar dit is nogal vermoeiend
Die calma kon Melba helemaal niks mee destijds.quote:Op maandag 12 juni 2017 08:38 schreef Fazzoletti het volgende:
Gisteravond heb ik weer geprobeerd een flesje te geven. Zo van de tepel af en meteen flesje er in. Ze probeerde wel te zuigen maar het lijkt alsof ze geen idee heeft wat ze met die speen aan moet. De melk die er uiteindelijk uit kwam liet ze uit haar mond lopen.
Ik gebruik nu de medela calma speen, die beviel bij F heel goed. Hoe hebben jullie het fles wennen aangepakt? Ik denk nu aan elke avond oefenen met deze speen en als dit na een week nog niet lukt dan een ander proberen?
Echt suf dat ik geen idee meer heb hoe ik dit 3 jaar terug heb gedaan
Wat Franny en Cholula zeggen. Het is voor mij inmiddels idd op basis van wederzijdse instemming, niet meer een zaak van 'leven of dood' om het even dramatisch te stellenquote:Op zondag 11 juni 2017 20:00 schreef SaskiaR het volgende:
Als ik dit zo hoor, ben ik blij dat ik nooit heb hoeven kolven! Respect dames
Ik heb eigenlijk een vraagje voor de langvoedsters: hoe bepaal je wanneer je wel en niet melk geeft?
N roept nu namelijk steeds 'melk drinken mama! ' Maar dan ga ik klaarzitten met mn tiet, en dan is ze alweer ergens anders mee bezig. En als ik dan me weer aankleed, komt ze weer aanrennen. X 25 ...
Ze zeggen 'don't offer, don't refuse', maar dit is nogal vermoeiend
Die hebben we inderdaad bij Mauw gehad. Maar die was geleend. Ik denk dat het wel goed komt, hij weet dat er melk uit de fles komt.quote:Op maandag 12 juni 2017 11:02 schreef silliegirl het volgende:
[..]
SQ, je hebt van Nuby een silliconenflesje waar je in kan knijpen. Je spuit dan zeg maar wat " melk" uit dat flesje. Dat werkte hier wel, want toen kreeg W. dus door dat er uit zo'n rubberen speen melk komt! Daarna zijn we overgestapt op dr Browns (want die Nuby heeft nogal de neiging te lekken als hij niet precies goed dicht zit), maar wellicht is dat wat voor jullie?
Deze is het:https://www.baby-dump.nl/(...)n-210ml-0mnd/101466/
Ja nou ik moet dat er wel echt bij eten merk ikquote:
Energie voor werk had ik toch al nietquote:Op maandag 12 juni 2017 12:11 schreef Franny_G het volgende:
Wauw, SQ, dat is topsport! Heb je dan nog wel energie over voor werk, etc.?
Ik probeer echt rustig aan te doen, ook wat betreft beweging.. Het afvallen gaat echt hard weer, ik ben mezelf dus de hele dag aan het voederen. Best lastig toch, ik houd wel van eten maar altijd in kleine porties want ik voel me snel vol zitten.. Nu maar weer aan een tosti met brie.
Komt vooral door mijn Pumpin' Pal borstschilden.quote:Op maandag 12 juni 2017 10:33 schreef Stormqueen het volgende:
Goeie oplossing zo ViviJe ziet er inderdaad niks van
hoe doe je dat!
Een moeder met net een baby die naar het casino lekker gokken gaat.quote:Op zondag 11 juni 2017 02:33 schreef tombolafan het volgende:
Wow vivi
Ik had vandaag bedrijfsuitje op het strand en kreeg in een strandtent gewoon een hele kamer, afsluitbaar en wel tot m'n beschikking om te kolventerwijl ik niet eens van te voren had laten weten dat ik moest kolven
S Avonds gingen we naar t casino, daar had ik dan weer wel gevraagd of t kon (antwoord; kon wel in de bhv-ruimte, maar ze hadden geen kolf voor me![]()
) maar daar raakte ik zo bezeten door het gokken dat ik t vergeten ben te doen
quote:Op maandag 12 juni 2017 13:05 schreef velden het volgende:
[..]
Een moeder met net een baby die naar het casino lekker gokken gaat.
En zonder gene het op een forum zet
whutquote:Op maandag 12 juni 2017 13:05 schreef velden het volgende:
[..]
Een moeder met net een baby die naar het casino lekker gokken gaat.
En zonder gene het op een forum zet
Oeh die wil ikquote:Op maandag 12 juni 2017 12:15 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Komt vooral door mijn Pumpin' Pal borstschilden.Die had ik al na 2 weken fulltime kolven gekocht omdat ik dan niet voorover hoef te zitten en minder last van wrijving heb bij de tepel(hof). Een bijkomend voordeel is nu dat de rest van de kolfset veel lager dan op borsthoogte uitkomt.
[ afbeelding ]
https://www.moedermelknet(...)shield-35940821.html
meh, die passen niet in mijn kolfquote:Op maandag 12 juni 2017 12:15 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Komt vooral door mijn Pumpin' Pal borstschilden.Die had ik al na 2 weken fulltime kolven gekocht omdat ik dan niet voorover hoef te zitten en minder last van wrijving heb bij de tepel(hof). Een bijkomend voordeel is nu dat de rest van de kolfset veel lager dan op borsthoogte uitkomt.
[ afbeelding ]
https://www.moedermelknet(...)shield-35940821.html
Wij zijn ook begonnen met de Calma, maar die snapte J niet. Overgestapt op de dr Brown, met prematuurspeen. Dat ging prima, tot ik gek werd van de melk die maar in die groene stok bleef lopenquote:Op maandag 12 juni 2017 08:38 schreef Fazzoletti het volgende:
Gisteravond heb ik weer geprobeerd een flesje te geven. Zo van de tepel af en meteen flesje er in. Ze probeerde wel te zuigen maar het lijkt alsof ze geen idee heeft wat ze met die speen aan moet. De melk die er uiteindelijk uit kwam liet ze uit haar mond lopen.
Ik gebruik nu de medela calma speen, die beviel bij F heel goed. Hoe hebben jullie het fles wennen aangepakt? Ik denk nu aan elke avond oefenen met deze speen en als dit na een week nog niet lukt dan een ander proberen?
Echt suf dat ik geen idee meer heb hoe ik dit 3 jaar terug heb gedaan
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |