quote:Gebeten Turkse Nederlander voor behandeling naar Istanbul
De Turkse Nederlander Huseyin Kurt die vorige week zaterdag in Rotterdam werd gebeten door een politiehond, is naar Istanbul overgebracht. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Cavuşoğlu krijgt hij daar een betere medische behandeling. "We zullen altijd en onder alle omstandigheden blijven zorgen voor onze burgers", stelt Cavuşoğlu. Hij noemt Kurt "onze burger die wreed is aangevallen".
NOS-correspondent Lucas Waagmeester zegt dat de medische voorzieningen in Turkije op veel plekken uitstekend zijn, "maar om te beweren dat Kurt hier een betere behandeling kan krijgen dan in Nederland is onzin".
Volgens Waagmeester valt de actie van Cavuşoğlu in de categorie 'trap na geven'. "Hij benadrukt dat Kurt een Turkse staatsburger iets, iets wat steekt in Nederland. Dit past in een propagandapatroon van de Turkse regering, waarin Turkije continu wordt vergeleken met andere landen. Vooral met landen in het Westen. De regering benadrukt dan steevast dat dingen in Turkije beter geregeld zijn."
Kurt, die in Soest woont, raakte bijna twee weken geleden gewond toen hij in Rotterdam bij het Turkse consulaat protesteerde tegen het wegsturen van de Turkse minister Kaya. Kort na middernacht greep de ME hard in toen betogers de politie aanvielen. Kurt werd daarbij gebeten door een politiehond, wat in Turkije leidde tot grote verontwaardiging.
Tegen de website Turksemedia.nl zei Kurt dat de politie hem en anderen ineens van achteren aanviel toen ze gehoor gaven aan het bevel te vertrekken. Hij werd in een been en in zijn gezicht gebeten en zou daarna twintig minuten op de grond hebben gelegen. Ambulancepersoneel zou zijn tegengehouden.
Volgens Kurt kreeg hij in het ziekenhuis te horen dat er grote stukken vlees uit zijn been waren gebeten en dat er geen hechtingen mogelijk waren wegens infectiegevaar.
(NOS)
Hopelijk houden ze die relschopper daar.quote:
Godverquote:
Wat een landquote:Op donderdag 23 maart 2017 15:48 schreef ChrisCarter het volgende:
https://turkeypurge.com/2(...)d-of-prez-referendum
Democratie
Daar laten behandelen en de rekening bij een NL zorgverlener opgeven.quote:Op donderdag 23 maart 2017 15:43 schreef Woelwater het volgende:
[..]
GodverMaar hij heeft wel gelijk want hier trekken ze zomaar de stekker eruit nog ook als ze de kans krijgen.
Hij zal vast ergens een klemtoon verkeerd uitgesproken hebben.quote:Op donderdag 23 maart 2017 15:48 schreef ChrisCarter het volgende:
https://turkeypurge.com/2(...)d-of-prez-referendum
Democratie
fok geilt nu eenmaal op Turken/Turkije/Erdo en alles gerelateerd aanquote:
De mening van Knoops er zijn ook andere meningen van o.a.Marieke de Hoon.quote:Op vrijdag 24 maart 2017 11:39 schreef Slayage het volgende:
vanaf dag 1 waren er al twijfels omtrent de rechtmatigheid van het handelen van rutte en abu taleb, maar wanneer de gemoederen hoog oplopen kan de ratio verdampen.
Nederland schond de internationale rechtsorde door Turkse politici te weigeren
Turkije-crisis
Er waren geen geldige redenen om de Turkse ministers de toegang tot Nederland te ontzeggen.
In relatie tot Turkije ging er vorige week niet alleen diplomatiek, maar ook juridisch het nodige mis. Zo waren het intrekken van de landingsrechten van minister van Buitenlandse Zaken Cavusoglu en het tot ongewenst vreemdeling verklaren van minister van Gezinszaken Kaya strijdig met het Verdrag van Wenen inzake diplomatiek verkeer van 1961.
...
De Grondwet draagt de regering op de internationale rechtsorde te bevorderen. In deze zaak heeft Nederland deze opdracht niet waargemaakt.
Geert-Jan Alexander Knoops is advocaat en bijzonder hoogleraar politiek van het internationaal recht aan de Universiteit van Amsterdam. Tom Zwart is hoogleraar rechten van de mens aan de Universiteit Utrecht.
http://nos.nl/artikel/216(...)tegen-nederland.htmlquote:Universitair docent Volkerenrecht Marieke de Hoon (Vrije Universiteit) is het oneens met Knoops. "Deze aanklacht heeft geen enkele kans. Er is geen regel binnen het internationaal of nationaal recht die Nederland dwingt een buitenlandse minister toe te laten voor een politieke speech als hier geen goede afspraken over te maken zijn voor de openbare orde en veiligheid.”
Zowel minister van Buitenlandse Zaken Çavusoglu als de weggestuurde minister van Familiezaken Kaya dienen hun klacht in als overheidsfunctionaris. De Hoon vindt het dan ook absurd dat ze naar het EHRM stappen. "Dat Hof is er om burgers te beschermen tegen de staat, en niet om ministers te beschermen."
Het argument dat Kaya diplomatieke onschendbaarheid geniet, gaat volgens De Hoon niet op. Die immuniteit is normaal gesproken alleen voor ministers van Buitenlandse Zaken en diplomaten. "Het kan ook voor andere ministers die de Turkse staat belichamen bij buitenlandse aangelegenheden, maar het lijkt me niet dat dat geldt voor een minister van, nota bene, Turkse Familiezaken."
De beschermde status moet bij uitzonderingen altijd bevestigd worden door een staat. Dat was afgelopen weekend vrijwel ondenkbaar, aangezien de Turkse minister op voorhand al niet welkom was. En zelfs al zou Kaya onschendbaar zijn geweest, dan zou het volgens de rechtsdocent niets uitmaken.
De openbare orde was te ernstig in het geding voor de Nederlandse overheid om niet in te grijpen. "De minister mocht er gewoon niet zijn en de situatie bij het Turkse consulaat in Rotterdam was sterk uit de hand aan het lopen. Met zo'n schreeuwende minister is dat hartstikke gevaarlijk", zegt De Hoon.
Als het daadwerkelijk tot een rechtszaak komt en Nederland schuldig wordt bevonden, dan kan het Hof sowieso geen straf opleggen. Het orgaan heeft daartoe geen bevoegdheid. Wel kan het Hof schadeloosstelling opleggen.
Hoe oud ben jij eigenlijkquote:Op vrijdag 24 maart 2017 11:52 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het zit sommige Erdoganisten wel diep. Deel 49 en nog steeds afgeven tegen Nederland. Ik voorzie een interessante toekomst voor ze in Nederland
het gaat mij niet om wie gelijk heeft of niet, maar dat rutte en erdo in verkiezingstijd een move hebben gemaakt voor electoraal gewin en dat de meeste mensen niet in staat lijken om door het cynische spelletje en blijven hangen in de "blame game". terwijl dit allemaal voorkomen had kunnen worden. rutte heeft resultaat geboekt, maar erdo moet nog ff verder met de escalatie show om zielen te winnen voor zijn politieke zaak.quote:Op vrijdag 24 maart 2017 11:49 schreef Ericr het volgende:
Dus laat die rechtszaak maar komen, in het ergste geval moet er een schadeloosstelling worden uitgekeerd.
wie geeft er af op nederland?quote:Op vrijdag 24 maart 2017 11:52 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het zit sommige Erdoganisten wel diep. Deel 49 en nog steeds afgeven tegen Nederland. Ik voorzie een interessante toekomst voor ze in Nederland
ben jij 15?quote:Op vrijdag 24 maart 2017 12:10 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Dat zegt niks, ik zie hier ook 15 jarige met een onvoorwaardelijke liefde voor Erdogan.
Misschien had Erdogan gewoon moeten luisteren naar Rutte toen die zei dat het niet wenselijk was dat er buitenlandse campagne gevoerd zou worden in NL. Nog even los van dat het uberhaupt niet mag volgens de Turkse wetgeving.quote:Op vrijdag 24 maart 2017 12:00 schreef Slayage het volgende:
[..]
het gaat mij niet om wie gelijk heeft of niet, maar dat rutte en erdo in verkiezingstijd een move hebben gemaakt voor electoraal gewin en dat de meeste mensen niet in staat lijken om door het cynische spelletje en blijven hangen in de "blame game". terwijl dit allemaal voorkomen had kunnen worden. rutte heeft resultaat geboekt, maar erdo moet nog ff verder met de escalatie show om zielen te winnen voor zijn politieke zaak.
hier is de turkse nederlander de gebeten hond (badumtsss).
erdogan was juist uit op de confrontatie met rutte dude. dit is precies waar erdo op had gehoopt.quote:Op vrijdag 24 maart 2017 12:13 schreef Blik het volgende:
[..]
Misschien had Erdogan gewoon moeten luisteren naar Rutte toen die zei dat het niet wenselijk was dat er buitenlandse campagne gevoerd zou worden in NL. Nog even los van dat het uberhaupt niet mag volgens de Turkse wetgeving.
Nee, Erdogan's handen waren gebonden. Hij is toch geen dictator? Zijn ministers hebben de vrijheid om te doen wat ze doen. Daarom is het zo belangrijk dat Erdogan dat referendum wint. Let maar op: wanneer Erdogan dat referendum wint zullen al deze zaken ophouden. Het is van groot belang dat hij dat referendum wint. Echt waar.quote:Op vrijdag 24 maart 2017 12:13 schreef Blik het volgende:
[..]
Misschien had Erdogan gewoon moeten luisteren naar Rutte toen die zei dat het niet wenselijk was dat er buitenlandse campagne gevoerd zou worden in NL. Nog even los van dat het uberhaupt niet mag volgens de Turkse wetgeving.
goede leeftijdquote:
Oud stuk. Daarnaast heeft Turkije geen voet om op te staan aangezien ze dit recht nooit zelf hebben erkend en dus geen aanklacht mogen indienenquote:Op vrijdag 24 maart 2017 11:39 schreef Slayage het volgende:
vanaf dag 1 waren er al twijfels omtrent de rechtmatigheid van het handelen van rutte en abu taleb, maar wanneer de gemoederen hoog oplopen kan de ratio verdampen.
Nederland schond de internationale rechtsorde door Turkse politici te weigeren
Turkije-crisis
Er waren geen geldige redenen om de Turkse ministers de toegang tot Nederland te ontzeggen.
In relatie tot Turkije ging er vorige week niet alleen diplomatiek, maar ook juridisch het nodige mis. Zo waren het intrekken van de landingsrechten van minister van Buitenlandse Zaken Cavusoglu en het tot ongewenst vreemdeling verklaren van minister van Gezinszaken Kaya strijdig met het Verdrag van Wenen inzake diplomatiek verkeer van 1961.
...
De Grondwet draagt de regering op de internationale rechtsorde te bevorderen. In deze zaak heeft Nederland deze opdracht niet waargemaakt.
Geert-Jan Alexander Knoops is advocaat en bijzonder hoogleraar politiek van het internationaal recht aan de Universiteit van Amsterdam. Tom Zwart is hoogleraar rechten van de mens aan de Universiteit Utrecht.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |