In het zuiden van Engeland is het wel degelijk warmer dan in Nederland, ligt op dezelfde breedtegraad als Noord Frankrijk.quote:Op maandag 9 januari 2017 11:40 schreef Nighthawk88 het volgende:
Londen e.o. heeft echt geen zachter klimaat dan Nederland. Aan de Britse Riviera (Torquay e.o.) vind je ook wel wat palmen. Nu is het daar net wat zachter, maar ik betwijfel of het echt veel meer zonuren dan Zeeland heeft (die weer het meeste van NL hebben). Gewoon kwestie van wintervaste palmsoorten aanplanten inderdaad. Daar waar ze al een tijd terug op dat idee kwamen om een stukje Cannes in eigen land te halen daar zullen ze het grootst zijn. In NL waren we daar een jaar of 30 terug te nuchter voor denk ik.
Ja en New York ligt rond dezelfde breedtegraad als Barcelona. Breedtegraden zeggen geen fuck. Ik wens je heel veel succes bewijzen te vinden voor je onzin. Kom maar met die klimaatgegevens.quote:Op maandag 9 januari 2017 11:55 schreef kzomba het volgende:
[..]
In het zuiden van Engeland is het wel degelijk warmer dan in Nederland, ligt op dezelfde breedtegraad als Noord Frankrijk.
Daarnaast heb je het eiland hitte effect waardoor er 4 graden bovenop komt in hele grote steden.
Toen ik er was en de temperatuur vergeleek met Nederland was het ook systematisch warmer.
Ook voor wintervaste palmbomen heb je een overwegend zacht klimaat nodig, ik zie ook vele pogingen die in Nederland gedaan worden om ze te planten maar mislukken vaak.
Klimaat heeft veel meer invloed dan breedtegraden.quote:Op maandag 9 januari 2017 11:55 schreef kzomba het volgende:
[..]
In het zuiden van Engeland is het wel degelijk warmer dan in Nederland, ligt op dezelfde breedtegraad als Noord Frankrijk.
Daarnaast heb je het eiland hitte effect waardoor er 4 graden bovenop komt in hele grote steden.
Toen ik er was en de temperatuur vergeleek met Nederland was het ook systematisch warmer.
Ook voor wintervaste palmbomen heb je een overwegend zacht klimaat nodig, ik zie ook vele pogingen die in Nederland gedaan worden om ze te planten maar mislukken vaak.
Het klimaat van Londen is een gematigd zeeklimaat. De stad ziet zelden extreem warme of koude temperaturen. De zomers zijn warm met gemiddelde hoge temperaturen van 21°C en nachttemperaturen van 11°C. De hoogste temperatuur ooit gemeten in de zomer was 38°C. De winters in Londen zijn koud , maar de temperatuur gaat zelden onder het vriespunt. De lentes zijn al een stuk warmer hoewel het dan in de avonden nog steeds erg fris is. In de herfstmaanden kan het af en toe stormen. De regenval is verspreid door het hele jaar. Er valt gemiddeld zo'n 538mm per jaar. Sneeuwval in Londen is zeldzaam. De warmte die van z'n enorme agglomeratie afkomt zorgt dat de temperatuur enkel graden hoger ligt waardoor sneeuw zelden voorkomt.
Dit. Gewoon die bomen onder goede omstandigheden groot laten worden. The Palm Centre in Londen is daar al heel lang mee bezig.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:25 schreef BasEnAad het volgende:
Palmbomen kunnen ook prima in Nederland groeien, een beetje vorst is geen probleem,
maar 1 nachtje -20 is dat wel.
alles goed verder? volgens mij nietquote:Op maandag 9 januari 2017 12:07 schreef Nighthawk88 het volgende:
[..]
Ja en New York ligt rond dezelfde breedtegraad als Barcelona. Breedtegraden zeggen geen fuck. Ik wens je heel veel succes bewijzen te vinden voor je onzin. Kom maar met die klimaatgegevens.
Klopt, er zijn winterharde palmbomen die best wat vorst kunnen verdragen, heb ze zelf ook veel gehad. Aangezien in Londen vorst zeldzaam is zal het daar goed kunnen gedijen.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:25 schreef BasEnAad het volgende:
Palmbomen kunnen ook prima in Nederland groeien, een beetje vorst is geen probleem,
maar 1 nachtje -20 is dat wel.
Alleen heeft Nederland geen obsessieve tuincultuur en wil men die moeite (want kosten) niet doen. Kijk ook naar het verschil in gazons in de UK - ook de Londense parken - en Nederland, het onderhoud is hier doorgaans bedroevend.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:40 schreef Nighthawk88 het volgende:
[..]
Het gaat erom dat je op de enkele momenten dat het echt te koud is voor de winterharde palmen ingrijpt en ze door die momentjes heen helpt. Dat kan hier net zo goed nodig zijn en voorkomen als dat dit in Londen wel eens gebeurd.
Theoretisch klopt je verhaal wel, heb het echter vaak genoeg meegemaakt dat in je Coquelles in je korte broek de trein instapt en in Folkestone je winterjas nodig hebt wanneer je van de trein stapt.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:41 schreef kzomba het volgende:
[..]
alles goed verder? volgens mij niet
Die breedtegraad zegt over zo'n korte afstand dus heel veel, als er slechts 34 km tussen zit. Jij hebt het over een afstand van duizenden kilometers.
Die breedtegraad gaf ik alleen aan om aan te geven dat de temperaturen vergelijkbaar zijn met Noord Frankrijk aan de kust. Omdat het nogal aan kennis en kunde bij je ontbreekt.
Het warmte-effect van steden is bij winterharde palmen irrelevant, ze staan ook in tuinen en parken buiten de steden, ook in landen die winterser zijn dan Zuid-Engeland. Daarom heten ze winterhard.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:41 schreef kzomba het volgende:
[..]
Google maar even op dat warmte effect wat betreft grote steden en google dan meteen ook even over de temperaturen in zuid Engeland, vergelijk het met Nederland en je hebt alle antwoorden
Bij die beachhuisjes hebben ze de ballen verstand van tuinieren, en het geld er niet voor over om een tuinman in te huren om de palmen een succes te maken. Grote kans dat het een palmensoort is die niet winterhard is ook.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:53 schreef kzomba het volgende:
Nu kunnen er ook palmbomen groeien in Nederland, hier in de stad groeien er 2 en die zijn best groot. Maar voor die Beach huisjes proberen ze het ook vaak en daar mislukt het vaak, Londen heeft betere omstandigheden voor palmbomen dan Nederland, die komt vooral door de zachte winters.
Ook winterharde palmen hebben de voorkeur voor zachtere en warmere temperaturen. Winterhard wil niet zeggen dat ze de voorkeur voor dit klimaat hebben, integendeel, maar ze kunnen de winter overleven.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:55 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Het warmte-effect van steden is bij winterharde palmen irrelevant, ze staan ook in tuinen en parken buiten de steden, ook in landen die winterser zijn dan Zuid-Engeland. Daarom heten ze winterhard.
Dat zijn idd de best geselecteerde winter harde palmen.quote:Op maandag 9 januari 2017 13:04 schreef Lunatiek het volgende:
Kijk bijvoorbeeld naar de Palmgarten van Bad Pyrmont. Geen grote stad, al een oude tuin, noordelijkst gelegen palmentuin en winters waar je U tegen zegt (geen maritiem klimaat).
Plockton in het noorden van Schotland heeft bijvoorbeeld ook palmen. Dat heeft weer meer te maken met wind en luchtstromen in het grillige landschap daar waardoor je zachtere omstandigheden hebt. Ondanks dat je daar qua breedteligging nog een stuk noordelijker dan Nederland zit.quote:Op maandag 9 januari 2017 12:55 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Het warmte-effect van steden is bij winterharde palmen irrelevant, ze staan ook in tuinen en parken buiten de steden, ook in landen die winterser zijn dan Zuid-Engeland. Daarom heten ze winterhard.
over die 2 palmen had ik het waarschijnlijkquote:Op maandag 9 januari 2017 13:05 schreef KaheemSaid het volgende:
Voorheen woonde ik in Groningen met een palmboom voor en achterhuis. Deze palmen deden het allebei gewoon goed al bloeide degene die meer in de luwte stond vaker.
kijk, je hoeft niet zo raar en spastisch te reageren, dat van die nuchterheid vond ik een goed argument. Dat Nederlanders te nuchter zijn voor palmbomen terwijl dit juist heel mooi en exotisch is.quote:Op maandag 9 januari 2017 13:06 schreef Nighthawk88 het volgende:
[..]
Plockton in het noorden van Schotland heeft bijvoorbeeld ook palmen. Dat heeft weer meer te maken met wind en luchtstromen in het grillige landschap daar waardoor je zachtere omstandigheden hebt. Ondanks dat je daar qua breedteligging nog een stuk noordelijker dan Nederland zit.
Weleens van aan- en aflandige wind gehoord?quote:Op maandag 9 januari 2017 13:12 schreef kzomba het volgende:
[..]
kijk, je hoeft niet zo raar en spastisch te reageren, dat van die nuchterheid vond ik een goed argument. Dat Nederlanders te nuchter zijn voor palmbomen terwijl dit juist heel mooi en exotisch is.
Maar zoals ik al zei, ook niet winterharde palmen groeien in Londen.
ik was er laatst een week lang, elke dag was het warmer dan in Nederland, je ziet de temperatuur van Nederland en Londen naast elkaar op je telefoon, er zat steeds 5 graden verschil in de temperatuur. Nederland 10 graden, Londen 15 a 16 graden.
Die breedtegraad waar je het over had ging echt niet op omdat ik slechts wilde aangeven in welke klimaatzone je moest zoeken, jouw vergelijking was meteen aan de andere kant van de wereld wat totaal in een andere klimaatzone lag.
Maar zoals je kon lezen komt de gemiddelde jaartemperatuur niet onder de 5 graden gemiddeld in Zuid Engeland, dus je hoeft niet meteen te huilen dat er geen verschil in klimaat zit met Nederland want er zit wel degelijk verschil in.
quote:Op maandag 9 januari 2017 11:40 schreef Nighthawk88 het volgende:
Londen e.o. heeft echt geen zachter klimaat dan Nederland. Aan de Britse Riviera (Torquay e.o.) vind je ook wel wat palmen. Nu is het daar net wat zachter, maar ik betwijfel of het echt veel meer zonuren dan Zeeland heeft (die weer het meeste van NL hebben). Gewoon kwestie van wintervaste palmsoorten aanplanten inderdaad. Daar waar ze al een tijd terug op dat idee kwamen om een stukje Cannes in eigen land te halen daar zullen ze het grootst zijn. In NL waren we daar een jaar of 30 terug te nuchter voor denk ik.
In Londen is de temperatuur nooit onder de -13 graden geweest. In Nederland is dat overal het geval. Hoe kom je erbij dat de verschillen tussen Londen en NL niet groot zijn?quote:Op maandag 9 januari 2017 12:40 schreef Nighthawk88 het volgende:
[..]
Dit. Gewoon die bomen onder goede omstandigheden groot laten worden. The Palm Centre in Londen is daar al heel lang mee bezig.
Een palm (of ook olijfbomen zijn steeds meer in trek) moet en kun je de eerste jaren gewoon in pot houden en zo behoeden voor omstandigheden die gewoon funest voor die dingen zijn door ze binnen te halen zolang ze niet te groot zijn. Palmen zal je om moeten poten anders groeien ze niet verder. Eenmaal alleen buiten houdend goed inpakken bij extreme kou. Maar na verloop van tijd (jaren) zijn ze natuurlijk wel stukken sterker en de palmen die je in London op o.a. grote rotondes ziet staan er dan ook al heel lang. En reken maar dat ze nog steeds ingepakt worden als dat nodig is.
In Nederland hebben we gewoon geen of amper palmen in openbare parken of omgevingen staan die meer dan 30 jaar oud zijn. Eventuele interesse daarin is pas veel later gekomen. Maar het kan wel gewoon. Het verschil in zonuren of temperatuur met London is niet dusdanig groot dat dit betekent dat je wel of niet palmen kunt laten groeien. Het gaat erom dat je op de enkele momenten dat het echt te koud is voor de winterharde palmen ingrijpt en ze door die momentjes heen helpt. Dat kan hier net zo goed nodig zijn en voorkomen als dat dit in Londen wel eens gebeurd.
Nee, vertel me er meer over. Bedoel je die koude poolwind?quote:Op maandag 9 januari 2017 13:35 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Weleens van aan- en aflandige wind gehoord?
quote:Op maandag 9 januari 2017 13:43 schreef Dven het volgende:
[..]
In Londen is de temperatuur nooit onder de -13 graden geweest. In Nederland is dat overal het geval. Hoe kom je erbij dat de verschillen tussen Londen en NL niet groot zijn?
Hier in Bulgarije hebben we om dezelfde redenen geen palmbomen staan (behalve in potten) terwijl het aan de kusten hier ook zéér zelden beneden de -15 komt. Maar het gebeurt wel.
Waar zijn ze gebleven? ziet er erg mooi uit/quote:Op maandag 9 januari 2017 18:47 schreef braddofiel het volgende:
Er stonden deze zomer ook (als proef) een soort palmen op de Zandvoortse boulevard:
[ afbeelding ]
Maar ze zagen er niet erg gelukkig uit vond ik.
Er stond op internet dat ze na de winter weer terugkomen als de proef 'succesvol was verlopen', dus ze keren wellicht terug.quote:Op maandag 9 januari 2017 18:51 schreef kzomba het volgende:
[..]
Waar zijn ze gebleven? ziet er erg mooi uit/
Idd, de palmen worden in Nederland vaak niet gelukkig en deze palmen vallen ook onder de winterharde palmen.
Zelfs winterharde palmen rotten in de winter hier nog weg.
Londen heeft een ander klimaat waarin ze wel gedijen, vorst is daar zeldzaam en het weer is daar zachter.
Om succesvol palmen in Nederland te planten zou je er 100.000 moeten planten, met een beetje geluk houd je 500 goede winterharde palmen over.
Dus ze worden elk jaar in de winter weer naar binnen gehaald?quote:Op maandag 9 januari 2017 18:59 schreef braddofiel het volgende:
[..]
Er stond op internet dat ze na de winter weer terugkomen als de proef 'succesvol was verlopen', dus ze keren wellicht terug.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |