We vergaren onze opvattingen en structuren door derden. Een baby wordt blanco geboren.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:40 schreef Perrin het volgende:
[..]
Babies worden als atheïst geboren, ben je het daar iig wel mee eens?
Ik snap je punt en ik ben het er in zekere zin mee eens. Atheïsme is geen religie, maar atheïsten hebben wel degelijk een geloofsovertuiging. Ze geloven namelijk niet dat god bestaat.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:37 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik heb een prima verhaal. De atheïst gelooft in een bestaan zonder God of goden. Kan die zijn opvatting bewijzen? Het antwoord daarop is nee dus spreek je over een geloofsopvatting. Zo simpel kan het zijn.
Ik ben niet degene die daar gefrustreerd over doet, dat doen al die stampvoetende atheïsten die iedere dag gefrustreerd reageren omdat ze vinden dat ik geen recht doe aan hun beperkte denkhokje.
Hypocriet overigens, want zodra hier iemand een andersdenkende mening op dit forum plaatst komen onze atheïsten als haviken uit hun internetkrochten tevoorschijn om die mening af te branden om vervolgens hun eigen geloofsopvatting in een bestaan zonder God of goden op te dringen als enige waarheid. Maar zodra ze zelf op een vrij simplistische wijze op hun plek worden gezet gaan ze jammerklagen en stampvoeten als een kleuter die zijn zin niet krijgt. Alsof je een blinde een spiegel probeert voor te houden.![]()
Ik heb al tig reacties terug opgeschreven dat de atheïst met geen enkel valide argument komt om zijn gelijk aan te tonen. Ik lees louter ontkenningen dat de atheïst toch wel degelijk een geloofsopvatting erop na houdt. Prima hoor, maar mij overtuig je niet met de hier gelezen argumenten. Atheïsme is en blijft gestoeld op een geloofsopvatting waar geen ruimte meer bestaat voor een God of goden. Daar is ook helemaal niets mis mee.
Definitie geloof: Overtuiging dat iets waar is of bestaat.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:37 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik heb een prima verhaal. De atheïst gelooft in een bestaan zonder God of goden. Kan die zijn opvatting bewijzen? Het antwoord daarop is nee dus spreek je over een geloofsopvatting. Zo simpel kan het zijn.
Blanco en atheïsme sluiten elkaar niet uit. Ook bij blanco personen is er een afwezigheid van een geloof in goden namelijk. Bij bakstenen ook trouwens.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:43 schreef Elzies het volgende:
[..]
We vergaren onze opvattingen en structuren door derden. Een baby wordt blanco geboren.
Geloof jij dat kabouters niet bestaan?quote:Op woensdag 14 december 2016 09:51 schreef Spriet4 het volgende:
[..]
Ik snap je punt en ik ben het er in zekere zin mee eens. Atheïsme is geen religie, maar atheïsten hebben wel degelijk een geloofsovertuiging. Ze geloven namelijk niet dat god bestaat.
Atheïst: gelooft niet. Heeft een niet-geloofsovertuiging.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:52 schreef Habbezak het volgende:
[..]
Definitie geloof: Overtuiging dat iets waar is of bestaat.
Atheist: Iemand die het bestaan en het kunnen bestaan van goden ontkent.
Dus geloven ze in een bestaan zonder God. Een claim die niet valt hard te maken, dus geloof. Het is maar net wat voor selectieve bril iemand wil opzetten. Dat is de kern van deze discussie.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:51 schreef Spriet4 het volgende:
[..]
Ik snap je punt en ik ben het er in zekere zin mee eens. Atheïsme is geen religie, maar atheïsten hebben wel degelijk een geloofsovertuiging. Ze geloven namelijk niet dat god bestaat.
Dat geloof ik.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:54 schreef Habbezak het volgende:
[..]
Geloof jij dat kabouters niet bestaan?
Let op: dat is niet hetzelfde als geloven dat er geen goden bestaan.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:51 schreef Spriet4 het volgende:
[..]
Ik snap je punt en ik ben het er in zekere zin mee eens. Atheïsme is geen religie, maar atheïsten hebben wel degelijk een geloofsovertuiging. Ze geloven namelijk niet dat god bestaat.
Ik niet.quote:
Alles wat je niet kan bewijzen is geloof. Het ontkennen dat god niet bestaat is in zekere zin ook geloven daar niemand dat ook kan bewijzen.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:52 schreef Habbezak het volgende:
[..]
De overtuiging dat iets NIET waar is of NIET bestaat is geen geloof. Dan is namelijk alles een geloof.
Nee, Elzies. Je blijft "ik geloof niet dat er een god bestaat" maar uitleggen als "ik geloof dat er geen god bestaat". Die zijn niet hetzelfde en zullen ook nooit hetzelfde worden, ongeacht hoe vaak je dit herhaalt.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:55 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dus geloven ze in een bestaan zonder God.
Zie mijn post van nummer 186quote:Op woensdag 14 december 2016 09:56 schreef Molurus het volgende:
[..]
Let op: dat is niet hetzelfde als geloven dat er geen goden bestaan.
Iets niet geloven is niet hetzelfde als geloven dat het tegenovergestelde waar is. Een helaas veel gemaakte fout.
Hetzelfde verhaal.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:54 schreef Habbezak het volgende:
[..]
Geloof jij dat kabouters niet bestaan?
Dat is niet waar de definitie van geloof is (zoals ik hierboven ook heb aangegeven): De overtuiging dat iets waar is of bestaat.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:59 schreef Spriet4 het volgende:
[..]
Alles wat je niet kan bewijzen is geloof. Het ontkennen dat god niet bestaat is in zekere zin ook geloven daar niemand dat ook kan bewijzen.
Nogmaals het valt niet allebei onder de definitie van geloof.quote:Op woensdag 14 december 2016 10:00 schreef Elzies het volgende:
[..]
Je kunt geloven in een bestaan mét kabouters en geloven in een bestaan zonder kabouters. Valt allemaal onder de definitie van geloof als je het tegendeel niet kunt bewijzen.
Je bekijkt deze definitie van één kant. Namelijk de gangbare. Maar wanneer je er dieper over nadenkt kun je de andere kant ook toepassen.quote:Op woensdag 14 december 2016 10:01 schreef Habbezak het volgende:
[..]
Dat is niet waar de definitie van geloof is (zoals ik hierboven ook heb aangegeven): De overtuiging dat iets waar is of bestaat.
Als jij kan bewijzen dat God niet bestaat ben ik bereid het geloofsgehalte bij de atheïst weg te nemen. We weten allebei dat je dat nooit zal lukken, hoeveel kaboutervergelijkingen men ook erbij probeert te halen.quote:Op woensdag 14 december 2016 09:59 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nee, Elzies. Je blijft "ik geloof niet dat er een god bestaat" maar uitleggen als "ik geloof dat er geen god bestaat". Die zijn niet hetzelfde en zullen ook nooit hetzelfde worden, ongeacht hoe vaak je dit herhaalt.
Bewijzen dat iets niet bestaat is per definitie onmogelijk. Jij kunt bijvoorbeeld ook niet bewijzen dat het Vliegende Spaghettimonster niet bestaat.quote:Op woensdag 14 december 2016 10:05 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als jij kan bewijzen dat God niet bestaat ben ik bereid het geloofsgehalte bij de atheïst weg te nemen.
Deze discussie heeft imo lang genoeg geduurd. Als jij definities van woorden foutief wilt blijven gebruiken, prima.quote:Op woensdag 14 december 2016 10:05 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als jij kan bewijzen dat God niet bestaat ben ik bereid het geloofsgehalte bij de atheïst weg te nemen. We weten allebei dat je dat nooit zal lukken, hoeveel kaboutervergelijkingen men ook erbij probeert te halen.
Tot die tijd valt atheïsme gewoon onder de definitie van geloof in een bestaan zonder God of goden.
Ik begrijp ook niet dat de atheïst zo krampachtig blijft ontkennen dat hij er een bepaalde geloofsopvatting op na houdt.
Ik kan ook geloven dat ik op Oudejaarsavond de loterij wint. Komt evenwel geen God bij te pas. Slechts geluk.
Atheïsten geloven praatjes over goden niet. Dat is alles. Ze zeggen niks anders dan dat verhalen over bovennatuurlijke wezens niet bepaald overtuigend klinken in hun oren.quote:Op woensdag 14 december 2016 10:10 schreef Hi_flyer het volgende:
Mijn mening. Een geloof is een levensovertuiging, maar een levensovertuiging is niet per definitie een geloof. Atheïsme is een levensovertuiging.
Waarom zou ik iets moeten bewijzen dat ik niet beweer? Kun jij me dat uitleggen?quote:Op woensdag 14 december 2016 10:05 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als jij kan bewijzen dat God niet bestaat ben ik bereid het geloofsgehalte bij de atheïst weg te nemen.
En dus geen geloofquote:Op woensdag 14 december 2016 10:01 schreef Molurus het volgende:
[..]
Het atheïstische standpunt is geen waarheidsclaim.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |