Als je de treinen naar het oosten afschaft, wordt het voor mensen zonder auto erg moeilijk om in het oosten te komen. Dat is best een probleem, bijvoorbeeld als je daar woont of werkt.quote:
Alleen mensen met een chronisch minderwaardigheids- en slachtoffercomplex interpreteren het verzoek om ermee te stoppen als een frontale aanval op de Nederlandse cultuur.quote:Op vrijdag 11 november 2016 21:57 schreef madam-april het volgende:
[..]
Ja want het is niet racistisch.. Enkel mensen met een chronische minderwaardigheids-en slachtoffercomplex interpreteren het zo..
Jouw argumenten zijn veel te oppervlakkig. Het ligt veel dieper, zoals ik in mijn post hierboven beschrijft. Het gaat helemaal niet om Zwarte Piet, kroeshaar, oorbellen of lippenstift. Het gaat om een strijd tussen etniciteiten en culturen.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:01 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Als je de treinen naar het oosten afschaft, wordt het voor mensen zonder auto erg moeilijk om in het oosten te komen. Dat is best een probleem, bijvoorbeeld als je daar woont of werkt.
Als je besluit om Zwarte Piet geen kroeshaar, rode lippen of gouden ringen meer te geven, is er precies niemand die daar op enige praktische wijze hinder van ondervindt. Geen kind zal het feest minder leuk vinden, geen volwassene zal het spelen van Zwarte Piet minder leuk vinden, er zal geen pepernoot minder om gegeten worden.
Je bent motief 4 vergeten: mensen kunnen zich voorstellen dat het beledigend is en vinden het geen probleem om het aan te passen.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:00 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Heb ik al uitgelegd: Het is ons feest en het houdt niet op. Ze komen gewoon weer met wat nieuws.
Om dat laatste toe te lichten.
Er zijn slechts 3 redenen voor mensen om tegen Zwarte Piet te zijn. De anti-Zwarte Piet is een klein maar divers gezelschap, met elk eigen motieven.
Motief 1: Herstelbetalingen eisen voor de slavernij. Alle Keti-Koti types (actief in dubieuze slavernij-stichtingen) hebben dit motief. Het heeft niets met racisme te maken, maar ze willen een roestok om mee te slaan, om uiteindelijk geld te eisen. Zodat het westen (nog meer) opdraait voor het falen van hun samenlevingen en hun cultuur.
Als Zwarte Piet geheel verdwijnt, heeft deze groep het doel niet bereikt, dus zullen ze met iets nieuws komen. Zwarte Piet afschaffen levert, als we kijken naar de groep met motief 1, dus niets op.
Motief 2: De Nederlandse cutluur kapot maken. De meest fanatieke cultuur-marxisten hebben dit motief. Denk aan de gehele GroenLinks achterban en figuren zoals Asscher.
Als Zwarte Piet geheel verdwijnt, zal deze groep het volgende culturele dingetje pakken, zoals het paasfeest. Zwarte Piet afschaffen levert, als we kijken naar de groep met motief 2, dus niets op.
Motief 3: Zichzelf profileren. Geschiedenis willen schrijven, de hedendaagse Rosa Luxemburg worden. Mensen die tot deze groep behoren zijn bijvoorbeeld Quincy Gario en Sylvana Simons.
Als Zwarte Piet geheel verdwijnt, zal deze groep het volgende culturele dingetje pakken, want ze willen niet uit de schijnwerpers verdwijnen. Zwarte Piet afschaffen levert, als we kijken naar de groep met motief 3, dus niets op.
Motief 4 bestaat niet. Het gaat in deze hele discussie namelijk niet om racisme, maar om hele andere motieven zoals ik hierboven keurig heb beschreven. Er is ook geen racisme aangetoond. Daarom is het overgrote deel van de mensen gewoon vóór, zelfs zwarte mensen.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:03 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Je bent motief 4 vergeten: mensen kunnen zich voorstellen dat het beledigend is en vinden het geen probleem om het aan te passen.
Maar goed, waarom zouden we redelijke verzoeken gaan weigeren als er later onredelijke verzoeken zullen volgen? Je kunt die onredelijke verzoeken toch gewoon weigeren.
Je hele post is één grote drogreden van het hellend vlak...
Niet echt een bepaalde vergelijking met Zwarte Piet.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:01 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Als je de treinen naar het oosten afschaft, wordt het voor mensen zonder auto erg moeilijk om in het oosten te komen. Dat is best een probleem, bijvoorbeeld als je daar woont of werkt.
Jawel, want dan komen kozp, quincy, anousha en sylvana langs en dan is het kleurtje weer een probleem.quote:Als je besluit om Zwarte Piet geen kroeshaar, rode lippen of gouden ringen meer te geven, is er precies niemand die daar op enige praktische wijze hinder van ondervindt. Geen kind zal het feest minder leuk vinden, geen volwassene zal het spelen van Zwarte Piet minder leuk vinden, er zal geen pepernoot minder om gegeten worden.
Voor jou is het een strijd, en voor Quinsy Gario misschien ook, maar voor veel mensen is het dat niet. Je zoekt er veel te veel achter.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:02 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Jouw argumenten zijn veel te oppervlakkig. Het ligt veel dieper, zoals ik in mijn post hierboven beschrijft. Het gaat helemaal niet om Zwarte Piet, kroeshaar, oorbellen of lippenstift. Het gaat om een strijd tussen etniciteiten en culturen.
Fixed.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:02 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Alleen mensen met een chronisch minderwaardigheids- en slachtoffercomplex interpreteren Zwarte Piet als een blackface figuur, discriminerend en herinnerend aan de slavernij.
Motief 4 is voor mij de leidraad.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:05 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Motief 4 bestaat niet. Het gaat in deze hele discussie namelijk niet om racisme, maar om hele andere motieven zoals ik hierboven keurig heb beschreven. Er is ook geen racisme aangetoond. Daarom is het overgrote deel van de mensen gewoon vóór, zelfs zwarte mensen.
Als dat alles is, dan zou ik er niet eens een punt van maken. Maar dit alles geldt ook voor al het andere dat Nederlands is. Het is allang gaande. Woorden als "paas ei", "kerststol", "paasstol" en "negerzoen" zijn ook al verdwenen. Heel Nederland is voor mij iets waar ik mij de laatste 15 jaar niet meer in herken.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:05 schreef Red_85 het volgende:
Aan het einde een pietfiguur waarin niemand zich meer herkend.
Herstelbetalingen.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:02 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Jouw argumenten zijn veel te oppervlakkig. Het ligt veel dieper, zoals ik in mijn post hierboven beschrijft. Het gaat helemaal niet om Zwarte Piet, kroeshaar, oorbellen of lippenstift. Het gaat om een strijd tussen etniciteiten en culturen.
Daarom maakte ik 'm ook niet, maar iemand anders.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:05 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Niet echt een bepaalde vergelijking met Zwarte Piet.
Je kunt bijvoorbeeld ook, je weet wel, stoppen met luisteren als hun eisen onredelijk worden.quote:[..]
Jawel, want dan komen kozp, quincy, anousha en sylvana langs en dan is het kleurtje weer een probleem.
Aan het einde een pietfiguur waarin niemand zich meer herkend.
Jawel, want die motieven deugen niet en zullen leiden tot blijvende discussies net zolang het Nederlandse volk is gemarginaliseerd (en uiteindelijk niet eens meer bestaat).quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:06 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Motief 4 is voor mij de leidraad.
Je hebt trouwens niets beschreven. Je hebt wat motieven beschreven die het verzoek niet minder redelijk maken. Zoals ik al zei: het is één grote drogreden van het hellend vlak.
Je bent weel scherp, dat je nu precies hetzelfde bij mij doet wat ik net bij madam-april deed.quote:
Klopt. Etnisch gezien walgelijk, maar die slavernij clubs deinzen nergens voor terug. En dat voor iets dat zo lang geleden is dat er niemand meer in leven is die het heeft meegemaakt.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:07 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Herstelbetalingen.
En heel laf hebben ze een kinderfeest gegijzeld voor hun boodschap.
Snap het ook niet. Positief rolfiguur. En als het al als een donker persoon gezien wordt, dan is dat toch een positieve manier?quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:07 schreef madam-april het volgende:
Kinderen adoreren Zwarte Piet, hij is voor hen een held. Voor mij en vele vele andere kinderen was het een droom om Zwarte Piet te worden.
Hoe kan je in hemelsnaam gekwetst zijn door het uiterlijk van een kinderheld?
Dan ben je wel erg onzeker van je cultuur.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:07 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Jawel, want die motieven deugen niet en zullen leiden tot blijvende discussies net zolang het Nederlandse volk is gemarginaliseerd (en uiteindelijk niet eens meer bestaat).
Dat hebben we al lang gedaan. Want volgens die opsomming moet het hele pietfiguur verdwijnen. Alle kenmerken. Alles. 'Maar het sinterklaasfeest mag blijven bestaan hoor, maar zonder piet'. Hoor ik de woordvoerder nog zeggen vorig jaar op de radio.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:07 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Daarom maakte ik 'm ook niet, maar iemand anders.
[..]
Je kunt bijvoorbeeld ook, je weet wel, stoppen met luisteren als hun eisen onredelijk worden.
Ik begrijp het ook niet.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:08 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Snap het ook niet. Positief rolfiguur. En als het al als een donker persoon gezien wordt, dan is dat toch een positieve manier?
Wat is het probleem dan?
En je kunt nu net zo goed afstammen van een slavenhouder als van een slaaf.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:08 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Klopt. Etnisch gezien walgelijk, maar die slavernij clubs deinzen nergens voor terug. En dat voor iets dat zo lang geleden is dat er niemand meer in leven is die het heeft meegemaakt.
Ook dat. Die hele keti kotti clubs hebben werkelijk geen flauw idee van de historie. Het zijn bezigheidsclubjes, bedoeld om hun eigen falen te maskeren.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:11 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En je kunt nu net zo goed afstammen van een slavenhouder als van een slaaf.
Wat moet je dan?
Wij zijn juist zeker van onze cultuur en daarom moet je je er ook voor blijven inzetten.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:09 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Dan ben je wel erg onzeker van je cultuur.
Ik ben de woordvoerder niet. Je bent nu met mij aan het discussiëren, niet met hem.quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:10 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat hebben we al lang gedaan. Want volgens die opsomming moet het hele pietfiguur verdwijnen. Alle kenmerken. Alles. 'Maar het sinterklaasfeest mag blijven bestaan hoor, maar zonder piet'. Hoor ik de woordvoerder nog zeggen vorig jaar op de radio.
Cultuur krijg je niet zomaar. De geschiedenis toont ook aan dat culturen zo weggeveegd kunnen worden. Daarnaast lijken maar weinig mensen te beseffen dat wij maar één land hebben (in tegenstelling tot mensen als Sylvana en dubbele paspoort types die in twee landen terecht kunnen).quote:Op vrijdag 11 november 2016 22:11 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wij zijn juist zeker van onze cultuur en daarom moet je je er ook voor blijven inzetten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |