Dit.quote:Op vrijdag 18 november 2016 08:22 schreef hpeopjes het volgende:
Je voelt je mislukt en je merkt dat al die psychologen je geen steek verder brengen. Je hobbelt van diagnose naar diagnose, van medicatie naar medicatie, en de enigen die van jouw ellende beter worden, zijn je behandelaars en de instellingen waar die deel van uitmaken.
Zou het niet gewoon hoog tijd zijn om te stoppen met al je "medicatie", je "behandelaars" uit te zwaaien en je leven weer in eigen hand te nemen?
Zodra ik het weer wat ruimer heb ik ga ik dat zeker doen. Het liefst wil ik wel een labeltje, zodat ik gericht oplossingen kan bedenken en mijn leven efficienter in kan richten. Dus wat dat betreft snap ik jou wel, dat je duidelijkheid wilt. En ook waar het vandaan komt.quote:Op donderdag 17 november 2016 17:50 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Autisme, ADHD en hoogbegaafdheid zijn wel aan elkaar gerelateerd. Een stoornis wil ik het niet echt noemen, maar de hersenen werken op een wat andere manier. Omdat de symptomen min of meer herkenbaar zijn voor de meeste mensen, wordt het vaak gezien als aanstellerij of dat je emotioneel niet goed in je vel zit. Ik neem mensen het ook niet kwalijk dat ze zoiets denken, want dat zou ik in hun plaats ook doen.
Ik was vandaag weer bij mijn psycholoog en ik ben nu toch wel blij dat de diagnose ADHD gesteld is. Het is fijn dat iemand anders begrijpt tegen welke problematiek ik aanloop.
Ik ben het eens dat diagnosen niet overrated moeten worden en dat je niet je identiteit eraan moet koppelen. Echter is het wel belangrijk om te achterhalen waar nou precies de kern zit van problemen waar je nou je hele leven last van hebt.
Ik heb zo vaak - met de allerbeste bedoelingen, daar twijfel ik niet aan!!! - adviezen gehad die zeker wel iets van waarde hebben, maar die het bij mij toch net niet zijn. Ik probeer er wel mee aan de slag te gaan, maar het doorbreekt niet hetgene wat ik zo graag wil. Voor mij is dat superfrustrerend. Voel ik mij dan zielig? Nee!!! Als ik zelfmedelijden zou hebben, betekent het dat ik het toch zo ontzettend slecht getroffen heb in het leven. Dat vind ik niet. En juist daarom baal ik er zo van dat ik mijn leven niet kan leiden zoals ik het wel! En dan ga ik me zo ontzettend klote en machteloos voelen.
Als ik jou een advies mag geven. Ga ermee naar de huisarts en laat je verwijzen voor een uitgebreide diagnostiek in een goed instituut. Laat je niet doorverwijzen naar iets wat voor jou het best bereikbaar is maar wat kwalitatief de beste zorg biedt. Als je in Groningen zou wonen en de beste diagnostiek wordt geleverd in Maastricht, dan is het 't waard om naar Maastricht te gaan.
En je moet dan ook geluk hebben. Er is meer vraag naar psychische zorg dan aanbod en daardoor krijgen heel veel mensen niet de volledige hulp die ze nodig hebben. Maar geef niet op.
Dit idd. Ik was/ben veel verder dan andere mensen. Ik moet me constant aanpassen aan hun niveau en dat kost best veel energie.quote:Op vrijdag 18 november 2016 06:44 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Wat het autisme/ADHD/hoogbegaafdheid verhaal betreft. Ik bedoel daarmee dat de hersenen zeg maar een soort andere bedrading hebben om informatie te verwerken. Op zich helemaal niet erg, maar het is niet afgestemd op hoe de meeste mensen dat doen.
Kijk dit vind ik echt een goed advies! Een vriend van mij heeft hele heftige ADHD en hij heeft er ook heel erg onder geleden. Hij is, tegen het advies in van de hulpverleners, gestopt met het bestrijden van symptomen en ook met het slikken van medicatie. Daarentegen is hij gaan werken aan zijn sterke punten. Weet je waar hij nu zit? Bij een dagopvang voor kindertjes met ADHD en andere afwijkingen. De kinderen en het personeel zijn dol op hem, voor hem was het het beste wat hij ooit heeft meegemaakt. Hij kan zijn ervaringen delen aan die kinderen en omdat hij weet wat ze doormaken kan hij ze ook beter begeleiden.quote:Op vrijdag 18 november 2016 07:23 schreef Lunatiek het volgende:
Dat "jezelf leren accepteren" heeft ermee te maken dat je jezelf moet leren kennen. Waar jij mee bezig bent, de juiste diagnose proberen te krijgen, is daar slechts de helft van. Het is óók inzicht krijgen in je sterke punten: waar ben je goed in, wat vind je leuk, waar krijg je energie van?
Waar jij therapie zoekt om het negatieve te verminderen, zou je ook coaching moeten hebben bij het versterken van je positieve punten. Waarbij je tegen conflicten kunt aanlopen, omdat er een andere kant van de medaille is. Bijvoorbeeld: iemand die snel afgeleid is, kan extreem alert zijn wat positief is als je dat kunt gebruiken. Bestrijden van dat snel afgeleid zijn haalt dus ook je alertheid onderuit - de vraag is dan in hoeverre je er last van of baat bij hebt in *jouw* leven.
Het heeft ook te maken met "go with the flow": richt je leven zo in dat je sterke kanten goed gebruikt en nog versterkt kunnen worden, terwijl je zo min mogelijk last hebt van de nadelinge kanten van je persoonlijkheid. Dat is niet "vechten tegen", maar "profiteren van" en daar wordt je een stuk minder moe van.
Kijk. Dit is al een heel stuk beter toegelicht. Alleen het advies "je moet jezelf accepteren" roept alleen maar vragen op en een hoop frustratie dat mensen geen idee hebben waar ik mee worstel.quote:Op vrijdag 18 november 2016 07:23 schreef Lunatiek het volgende:
Dat "jezelf leren accepteren" heeft ermee te maken dat je jezelf moet leren kennen. Waar jij mee bezig bent, de juiste diagnose proberen te krijgen, is daar slechts de helft van. Het is óók inzicht krijgen in je sterke punten: waar ben je goed in, wat vind je leuk, waar krijg je energie van?
Waar jij therapie zoekt om het negatieve te verminderen, zou je ook coaching moeten hebben bij het versterken van je positieve punten. Waarbij je tegen conflicten kunt aanlopen, omdat er een andere kant van de medaille is. Bijvoorbeeld: iemand die snel afgeleid is, kan extreem alert zijn wat positief is als je dat kunt gebruiken. Bestrijden van dat snel afgeleid zijn haalt dus ook je alertheid onderuit - de vraag is dan in hoeverre je er last van of baat bij hebt in *jouw* leven.
Het heeft ook te maken met "go with the flow": richt je leven zo in dat je sterke kanten goed gebruikt en nog versterkt kunnen worden, terwijl je zo min mogelijk last hebt van de nadelinge kanten van je persoonlijkheid. Dat is niet "vechten tegen", maar "profiteren van" en daar wordt je een stuk minder moe van.
Met down ook hbo, jij bewijst het.quote:Op zaterdag 19 november 2016 14:39 schreef jantjevertonghen het volgende:
Niet zo zeiken met adhd kun je heus wel uni doen.
precies.. en als moslims het mbo kunnen zegt dat pas echt veelquote:Op zaterdag 19 november 2016 15:27 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Met down ook hbo, jij bewijst het.
Wat een verhaal. Ik begrijp dat het frustrerend is dat je eigenlijk nergens mee opschiet. Je voelt een bepaalde leegte en perspectief in je leven.quote:Op zondag 6 november 2016 10:18 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Zoals de TT zegt. Ik weet niet meer hoe ik verder moet.
Maar goed, waar begin ik? Is mijn verhaal iemand op een aantal punten bekend?
Neen, PBR, je draait het om! Jij moet bv helemaal niks zelf doen. wie zegt jou dat je MOET. Gaat je planning fout? wie zegt dazt je moet plannen, en wie zegt hoe die planning eruit moet zien. Wie zegt dat je die en die reeks oefeningen binnen een uur moet doen omdat anderen dat (als het al zo is) ook binnen een uur doen.quote:Op donderdag 17 november 2016 12:43 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Ik vind het echt heel jammer dat mensen hier denken dat ik het allemaal expres doe, zelfmedelijden heb of excuses zoeken voor mijn huidige levensstijl.
Ik heb jarenlang heel fanatiek gesport. Maar ook hierin ging het qua planning fout. Als ik sportte, zat ik minimaal 2 uur in de sportschool. Ik had altijd het idee dat ieder ander voor hetzelfde aantal oefeningen er binnen een uur mee klaar was. Ik dacht eerst dat ik gewoon te lui was en mezelf een harde schop onder mijn hol moest geven. En elke keer boos op mezelf dat het mij dan niet lukt om al mijn oefeningen binnen een uur af te maken. En raar genoeg vonden anderen in de sportschool mij juist heel ijverig, omdat ze mij altijd gedisciplineerd bezig zagen.
Het gaat gewoon elke keer fout. Ik heb mezelf elke keer een schop onder mijn hol gegeven. Ik heb elke keer wake-up calls gehad. Ik weet dat ik het ZELF moet doen. Maar elke keer lukt het dus niet.
Ik heb ook altijd gedacht dat ik blijkbaar gewoon lui ben en een slappeling dat het dus niet lukt. Maar het ligt toch een stuk genuanceerder. Jammer dat veel mensen dat niet snappen.
Maar goed. Ik kom er op den duur wel uit.
Wat een baptisten gemeenschap is heb ik enig vermoeden van. (Baptice is dopen?) Maar wat is een alpha cursus?quote:Op zaterdag 19 november 2016 22:08 schreef Nero_Vetsrethca het volgende:
[..]
Wat een verhaal. Ik begrijp dat het frustrerend is dat je eigenlijk nergens mee opschiet. Je voelt een bepaalde leegte en perspectief in je leven.
Je kunt eens een keer iets over een hele andere boeg gooien: Meld je eens aan bij een alpha-cursus bij bijvoorbeeld een vrije baptistengemeente in de buurt. Ik weet, dat veel mensen een afschuw hebben aan de kerk en alles wat daarbij hoort, maar het geeft wel houvast, sociale kringen, goede levensadviezen en een mooi perspectief in je leven! Baat het niet dan schaadt het niet.
Succes!
Dat is een cursus die jou introduceert in het christelijk geloof. Het kan je een invulling geven in je leven, troost en een doel. Ik stel de vrije baptistengemeente voor omdat dit moderner is dan bijvoorbeeld een gerefomeerde kerk.quote:Op zondag 20 november 2016 03:39 schreef LeesFoknl het volgende:
[..]
Wat een baptisten gemeenschap is heb ik enig vermoeden van. (Baptice is dopen?) Maar wat is een alpha cursus?
Ik denk dat je inderdaad niks hebt aan psychologen, labels en therapieën. Volgens mij heb je meer aan soort rolmodel, leermeester of mentor. Heb alleen geen idee waar je die moet zoeken.quote:Op vrijdag 18 november 2016 14:12 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Ik heb in mijn jeugd een moeilijke start gemaakt, daarom is het heel zwaar om aan jezelf te werken. En het is iets wat ik niet alleen kan. Ik moet het uiteraard zelf doen, maar ik heb wel iemand nodig die in mij gelooft.
Dit vind ik wel grappig: na jaren depressie en gedoe en vechten tegen en met mezelf, ben ik nu ietwat op een pad gekomen waarin ik probeer te accepteren wie ik ben, en dat het, inderdaad, OK is dat ik PDD-NOS en ASS heb en geestelijk raar in elkaar steek. Dat ik gewoon ik ben en dat iedereen wel iets heeft.quote:Op zondag 6 november 2016 10:18 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Ik heb niks aan psychologen en zieleknijpers die keer op keer mij proberen te overtuigen dat ik wel OK ben. Het is gewoon niet OK!!!!! De wereld is hard. Het is mijn wens dat ik genoeg weerbaar ben en levenslustig om mee te kunnen doen. Er moeten patronen veranderen. Ik wil ervaren dat het leven anders kan dan ik tot nu toe gewend ben. Dat ikzelf anders ben dan ik tot nu toe gewend ben. De angst, depressies en blokkades moeten veranderen in positieve agressie of eigenlijk gewoon als agressie.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |