quote:Batzebah kwam in 2014 niet als naam voor, maar is in Nederland eerder wel door vrouwen gedragen
En je zou je kind daar ook echt mee opzadelen? Niet beschuldigend bedoeld, maar het lijkt me zo rot voor een kindje om zo te heten...quote:
tink, zet je sarcasmeherkenning weer es aanquote:Op donderdag 27 oktober 2016 09:21 schreef Tink89 het volgende:
Fosse en Batze? Dat vind ik serieus heel erg zielig. Batze? Echt? Arm kind... 'je ouders hebben wel moeten batzen voor jou Batze'. Never, never, nooit, niet!
Doet me beetje denken aan mijn oud-collega die zei 'Ik wil een oerhollandse naam waar niks stoms op rijmt, zodat het kind niet gepest wordt' en haar zoontje vervolgens Rik noemde..
Je spreekt het niet uit als "batze, bah!" hèquote:Op donderdag 27 oktober 2016 09:38 schreef Tink89 het volgende:
[..]
En je zou je kind daar ook echt mee opzadelen? Niet beschuldigend bedoeld, maar het lijkt me zo rot voor een kindje om zo te heten...
Ik ga voor simpele, uitspreekbare namen zonder leestekens enzo. Ik heb zelf ë in m'n naam en dat gaat altijd mis..
Haha, oeps!quote:Op donderdag 27 oktober 2016 09:50 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
tink, zet je sarcasmeherkenning weer es aan
Jaquote:Op donderdag 27 oktober 2016 10:24 schreef Sylver_ het volgende:
Hoe spreek je dat uit? Als bat-SEE-ba dan?
Dat verhaal zat dus echt niet in de kinderbijbel die bij ons thuis vroeger werd gelezenquote:Op donderdag 27 oktober 2016 10:55 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ja.
Edit: tenminste, ik wel. Van heel veel Bijbelse namen is de exacte uitspraak niet bekend, en zijn er meerdere 'gangbare' uitspraken; ik ken ook wel mensen die inderdaad "bátse-baa" zeggen, in die variant vind ik het niet mooi.
Het verhaal is ook wel mooi, zij was een beeldschone vrouw en toen zij met een aantal vrouwen aan het badderen was, werd ze begluurd door Koning David (foei) die vervolgens betoverd raakte door haar schoonheid, en haar uitnodigde op het paleis, wat in een ONS eindigde (wederom: foei
). Zij raakte daarvan zwanger, David probeerde zijn hachje te redden door Batseba te koppelen aan een andere man en te doen alsof het kind van hem was, maar dat backfirede.
Vandaar dat niemand z'n kind nog Batseba noemtquote:Op donderdag 27 oktober 2016 11:01 schreef Fazzoletti het volgende:
[..]
Dat verhaal zat dus echt niet in de kinderbijbel die bij ons thuis vroeger werd gelezen![]()
Dat is de minder feministische versie van het verhaalquote:Op donderdag 27 oktober 2016 11:06 schreef Franny_G het volgende:
Burdie, ik ben ook heel bijbels opgevoed maar ik kreeg bij dit verhaal eigenlijk altijd mee dat die Batseba nogal een hoer was die David ten gronde richtte. Niet dat hij zich netjes gedroeg natuurlijk..David liet uit jaloezie haar man toch naar een oorlog sturen? Dus ik heb daar helemaal geen positieve associatie mee. Niet dat het terecht is verder want met die moraal heb ik verder niet zoveel.
Oh dat is gronings, ik ken er ook een dus vind t niet raar. De Friese versie is Fokke, ken ik er ook een van. En een Tietjequote:Op donderdag 27 oktober 2016 11:18 schreef SaskiaR het volgende:
Ik noem N vaak bolletje...
Mijn moeder heeft trouwens een kennis die F.okko heet (man laat in de 40). Ook typisch...
Ja, bij de gereformeerden is er weinig feministisch te vinden. Het is niet voor niets dat ik mezelf nu een feminist noem. Maar goed, in het oorspronkelijke bijbelverhaal loopt dit verhaal voor alle partijen slecht af: het kind gaat ook nog eens dood. (Edit: wat Saskia dus al schreef)quote:Op donderdag 27 oktober 2016 11:15 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Dat is de minder feministische versie van het verhaalstond wel in de kinderbijbelboekjes die oma had (abonnement net als disneyboekjes maar dan anders hahaha)
Wij zeiden altijd BATsebaa ja, ik vind Batze dan leuker
Wat vinden jullie van Bolleke? Lijkt me origineler dan Olleke.
De broer van mijn oma heet ook F.okko, mijn oma zelf heet F.oktje. Haar tweede naam is Jantje en haar zus heet Jantje F.oktjequote:Op donderdag 27 oktober 2016 11:18 schreef SaskiaR het volgende:
Ik noem N vaak bolletje...
Mijn moeder heeft trouwens een kennis die F.okko heet (man laat in de 40). Ook typisch...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |