Geen andere mogelijkheid? Iemand die je brengt ofzo?quote:Op donderdag 3 november 2016 10:32 schreef Piperidine het volgende:
Mijn nieuwe poging kan pas eind december om 08:00, terwijl ik eerst met de trein moet reizen naar de stad waar ik les. Dat gaat 'm dus niet worden.
Zal wel lukkenquote:Op donderdag 3 november 2016 11:06 schreef Voszje het volgende:
[..]
Yes! Gefeliciteerd, veel veilige kilometers gewenst
En dat is dan met verzekering op de naam van je ouders lijkt me?quote:Op donderdag 3 november 2016 12:01 schreef Diqiu-Long het volgende:
[..]
Zal wel lukkenHeb al een autootje gevonden: Een Peugeot 106 1.0 E2 uit 1993 welke volgens de dealer netjes onderhouden is, dus ja heb de gok maar genomen voor ¤ 800
Voordeel van de auto zijn vooral de lage maandlasten: Stel hij staat stil dan kost het mij ¤ 45 per maand, nu alleen hopen dat de auto mij niet binnen de kortste keer in de steek laat.
Dat is de eerste auto waar ik ooit stiekem in heb gereden (wel op eigen terrein :p). Sowieso goed dat je een autootje hebt aangeschaft, dan kun je tenminste echt kilometers maken! Kun je een beetje snel terecht om je rijbewijs aan te vragen?quote:Op donderdag 3 november 2016 12:01 schreef Diqiu-Long het volgende:
[..]
Zal wel lukkenHeb al een autootje gevonden: Een Peugeot 106 1.0 E2 uit 1993 welke volgens de dealer netjes onderhouden is, dus ja heb de gok maar genomen voor ¤ 800
Voordeel van de auto zijn vooral de lage maandlasten: Stel hij staat stil dan kost het mij ¤ 45 per maand, nu alleen hopen dat de auto mij niet binnen de kortste keer in de steek laat.
Nee! Want ik val niet meer onder de categorie jongeren, dus daarom betaal ik ook minder. Heb alleen nog geen schadevrije jaren.quote:Op donderdag 3 november 2016 12:34 schreef Dezain het volgende:
[..]
En dat is dan met verzekering op de naam van je ouders lijkt me?
Ja daar gaat het mij eigenlijk ook om: Ik moet gewoon blijven oefenen, want je bent niet voor niets beginnende bestuurder! Mijn rijbewijs heb ik nog dezelfde dag aangevraagd ( Ben dinsdag geslaagd ) en duurt niet al te lang tot ik het heb.quote:Op donderdag 3 november 2016 13:16 schreef Voszje het volgende:
[..]
Dat is de eerste auto waar ik ooit stiekem in heb gereden (wel op eigen terrein :p). Sowieso goed dat je een autootje hebt aangeschaft, dan kun je tenminste echt kilometers maken! Kun je een beetje snel terecht om je rijbewijs aan te vragen?
Oké, heel verstandig. Ik heb er eerst bij zitten twijfelen maar heb het gelukkig uiteindelijk om mijn eigen naam gezet. In ieder geval heel veel plezier met de nieuwe bolide!quote:Op donderdag 3 november 2016 13:22 schreef Diqiu-Long het volgende:
[..]
Nee! Want ik val niet meer onder de categorie jongeren, dus daarom betaal ik ook minder. Heb alleen nog geen schadevrije jaren.
Ja, dit heb ik dus ook. Ik studeer al een hele tijd in Nijmegen nu en kom vanuit het oosten van Gelderland. Ongeveer een uurtje rijden met veel snelweg, maar zonder de navigatie zal ik er nog steeds niet komen..quote:Op donderdag 3 november 2016 13:57 schreef Mister-Bradge het volgende:
Mij werd bij rijlessen juist geleerd om op navigatie te rijden, zelfs als 'ie zei "Rij maar zelfstandig naar huis" Moest de navigatie aan "just in case'
Dus ik vind het bijvoorbeeld érg lastig om van locatie naar locatie te rijden zonder navigatie, zelfs al ben ik er al 5-10 x geweest, ben te afhankelijk van die satnav.
Ja, wat ik er ooit van begrepen had was dat het knipperlicht al ver voor de afslag aan moest. Dit om omliggend verkeer rekening te laten houden met dat jij af gaat slaan.quote:Op donderdag 3 november 2016 14:14 schreef Piperidine het volgende:
Ik moest tijdens mijn examen op een gegeven moment de borden van Leiden volgen. Op een gegeven moment was ik op de snelweg druk bezig met vrachtwagens inhalen, het was erg druk en was geconcentreerd aan het spiegelen. Daardoor miste ik een bord Leiden en ging halverwege de blokmarkering eraf, omdat de examinator "je weet waar we naartoe gaan", zei. Is dit nou een fout, of niet? Ja, ik mis een bord en was afgeleid, maar in deze situatie breng je niemand in gevaar, je hebt alleen jezelf ermee dat je onnodig verder rijdt dan nodig is. Bij een herkenningspunt-opdracht maakt het bijvoorbeeld helemaal niet uit of je fout rijdt, als je maar veilig en zelfstandig rijdt. En bij een navigatieopdracht tijdens de les werd gezegd dat het ook niet uitmaakt als je fout rijdt, als je maar veilig en zelfstandig bij de eindbestemming aankomt. Daarom snap ik niet waarom de examinator dit als een fout zag.
Soms is navigatie ook onvermijdelijk....maar net als je telefoon kan het ook afleiden in het verkeer. Ik was allang blij dat de examinator inzag dat ik wel verkeersveilig kon rijden en mij liet slagen, zou ja zonde zijn om op navigatie rijden te zakken!quote:Op donderdag 3 november 2016 14:02 schreef Dezain het volgende:
[..]
Oké, heel verstandig. Ik heb er eerst bij zitten twijfelen maar heb het gelukkig uiteindelijk om mijn eigen naam gezet. In ieder geval heel veel plezier met de nieuwe bolide!
[..]
Ja, dit heb ik dus ook. Ik studeer al een hele tijd in Nijmegen nu en kom vanuit het oosten van Gelderland. Ongeveer een uurtje rijden met veel snelweg, maar zonder de navigatie zal ik er nog steeds niet komen..![]()
Ja is ook waar. Ik gebruik mijn telefoon als navigatie. Zet tegenwoordig de mobiele data al uit want niets haalt je gedachten meer weg van het verkeer dan de binnenkomende berichten..quote:Op donderdag 3 november 2016 14:59 schreef Diqiu-Long het volgende:
[..]
Soms is navigatie ook onvermijdelijk....maar net als je telefoon kan het ook afleiden in het verkeer. Ik was allang blij dat de examinator inzag dat ik wel verkeersveilig kon rijden en mij liet slagen, zou ja zonde zijn om op navigatie rijden te zakken!
Oh, dat is helemaal mooi!quote:Op donderdag 3 november 2016 13:22 schreef Diqiu-Long het volgende:
Ja daar gaat het mij eigenlijk ook om: Ik moet gewoon blijven oefenen, want je bent niet voor niets beginnende bestuurder! Mijn rijbewijs heb ik nog dezelfde dag aangevraagd ( Ben dinsdag geslaagd ) en duurt niet al te lang tot ik het heb.
Rotsituatie, 55 lessen = 55 uur?quote:
Dat zijn de betere rijscholen, maar een second opinion kan geen kwaad.quote:Op donderdag 3 november 2016 22:30 schreef Diqiu-Long het volgende:
als ze een leerling hebben waarvan ze denken je kunt er beter mee stoppen dan zeggen ze dat ook.
Bedankt voor het advies alvast!quote:Op donderdag 3 november 2016 22:21 schreef LompeHork het volgende:
[..]
Rotsituatie, 55 lessen = 55 uur?
Dat is behoorlijk, zelfs voor de Randstad (geen idee waar je lest). Ik zou op zoek gaan naar een andere instructeur, want dit gaat sowieso niet werken als ik het zo lees. Als een instructeur roept "Jij gaat het nooit halen" zit je al verkeerd.
Weet je wat je structureel verkeerd doet? Kijktechnieken of ook andere dingen? Vraag eens een proeflesje aan bij een andere rijschool (en dan niet een grote, probeer eens een eenmanszaak) voor de grap, misschien vallen hen nog dingen op die nu gewoon missen en kunnen ze je er attent op maken.
Staar je niet blind op 1 rijschool, een ander kan het vaak makkelijk overnemen.
Ja precies. Maar in dit geval moet hij dan niet even later terugkomen en zeggen dat het wel meevalt (de afgelopen lessen was dit iedere keer) . Ik kan wel rijden alleen ik heb problemen met het kijkgedrag.quote:Op donderdag 3 november 2016 22:30 schreef Diqiu-Long het volgende:
Automaat zou inderdaad geen slecht idee zijn, dus dat zou je nog steeds kunnen proberen! Maar een TT is puur meet moment, die vrijstelling is leuk maar je hebt er niet zo heel veel aan.
Uiteindelijk moet je ja toch de bijzondere verrichtingen kunnen uitvoeren, dus dan maakt het weinig uit dat je dat op examen weer dkfnt te doen. Wat betreft dat advies van de rijschool: Mijn rijinstructeur heeft altijd gezegd, als ze een leerling hebben waarvan ze denken je kunt er beter mee stoppen dan zeggen ze dat ook.
Als je begrijpt waarom kijken zo belangrijk is ga je het instinctief ook beter doen.quote:Op donderdag 3 november 2016 23:43 schreef Noorseviking het volgende:
en dat het meer ''kijken omdat het moet'' werd dan ''kijken om het kijken''
Heel erg bedankt voor dit advies! Jij bent echt even voor mij de positieve zijde van het internet nu.quote:Op vrijdag 4 november 2016 02:56 schreef vannelle het volgende:
Kleine toevoeging:
Ik ken een hele goed rijschool in Bergen op Zoom, toen ik zelf nog les gaf goed contact mee gehad en mijn dochter heeft bij hem haar rbw gehaald. Met plezier zelfs.
De naam van de rijschool ga ik hier niet neer zetten want ik wil niet dat het als spam over komt.
Bovendien zit ik niet meer in dat wereldje en woon nu 250 km verderop dus heb er ook geen belangen in.
Als je de naam wil weten mag je me een pm of dm sturen.
Dit is echt te idioot voor woorden. Had je niet even een lesje voor je TTT? Dat was bij mijn rijschool wel gebruikelijk, nog even alles rustig bespreken etc. Ik snap je wel dat je helemaal klaar bent met zo'n instructeur, ik zou hier zelf ook zwaar gedemotiveerd van raken.quote:Op vrijdag 4 november 2016 10:02 schreef Noorseviking het volgende:
Ik heb ook het volgende feitje van gisteren nog niet genoemd.
Ik stond bij de parkeerplaats van het CBR te wachten op mijn instructeur. Hij zou 40 minuten van tevoren aanwezig zijn om nog even wat dingen door te nemen voor het TT. (motorkap kijken etc ) Hij kwam pas 20 minuten voor aanvang aan. Hij zette de auto even stil net achter de auto van mij moeder waarin zat te wachten. Ik kreeg dit pas later door en vanaf moment dat ik hem zag en uitstapte ...reed hij gewoon WEG. En kwam pas 10 minuten voor het TT terug.
Ik dacht bij mezelf : Waarom doe je dit?!
Ik vroeg ook waarom hij dit deed : Ik kreeg als antwoord: ''ik stond er al een tijdje je zag mij niet staan'' Wat ook wel logisch is gezien de auto met de neus de andere kant op stond. Ik was gewoo in gesprek niet starend naar de achteruit de hele tijd.
Dit krijgt dus nog een wel vervolg.
Ja hoe meer het begint door te dringen, hoe achterlijker het allemaal klinkt van gisteren.quote:Op vrijdag 4 november 2016 11:26 schreef Voszje het volgende:
[..]
Dit is echt te idioot voor woorden. Had je niet even een lesje voor je TTT? Dat was bij mijn rijschool wel gebruikelijk, nog even alles rustig bespreken etc. Ik snap je wel dat je helemaal klaar bent met zo'n instructeur, ik zou hier zelf ook zwaar gedemotiveerd van raken.
Overigens herken ik je verhaal wel, maar het lag voornamelijk aan mezelf, niet zozeer aan mijn instructeur. Het lessen begon me gewoon tegen te staan en hierdoor ging er steeds meer mis, het sloeg werkelijk nergens op en af en toe reed ik alsof ik nooit eerder las het gehad ofzo. Te veel nadenken was bij mij echt killing.
Heel vreemd om die les maar te schrappen, het geeft juist ook wel wat meer rust (vind ik), de auto is weer even ingereden etc. etc. Balen ook van het geld. Kun je bij de plaatselijke rijschool misschien gewoon per aantal uren betalen? Dat deed ik ook, zo reed ik tenminste wel wat ik nodig had.quote:Op vrijdag 4 november 2016 12:31 schreef Noorseviking het volgende:
[..]
Ja hoe meer het begint door te dringen, hoe achterlijker het allemaal klinkt van gisteren.
Naar mijn centen kan ik wel fluiten grotendeels.
Die had ik dus normaal gesproken wel maar hebben ze toen eraf gehaald ervoor. (beetje vreemd advies niet waar?)
Ik heb net gebeld met een plaatselijke rijschool ( een wat oudere vrouw) Een vriendin van mij heeft er fijne ervaring mee en had ook moeite met kijken. Maar goed het is even bekijken (ha!) of zij bij mij gaat passen.
1 tot 4 lessen uitproberen en dat we beide zien dat er verbetering is.
Nu nog even afwachten op het antwoord van de rijschoolhouder van de ANWB
Ja klopt ik ga nu ook een paar uurtje bij een plaatselijk rijschool inplannen.quote:Op vrijdag 4 november 2016 13:16 schreef Voszje het volgende:
[..]
Heel vreemd om die les maar te schrappen, het geeft juist ook wel wat meer rust (vind ik), de auto is weer even ingereden etc. etc. Balen ook van het geld. Kun je bij de plaatselijke rijschool misschien gewoon per aantal uren betalen? Dat deed ik ook, zo reed ik tenminste wel wat ik nodig had.
Veel succes in ieder geval, het autorijden hoort niet zo'n crime te zijn.
quote:
Ben zo'n 10 jaar geleden gestopt om zelf het stuur weer in handen te nemen op vrachtwagen en reachstacker.quote:Op vrijdag 4 november 2016 21:42 schreef LompeHork het volgende:
Ik heb even behoorlijk wat terug moeten lezen, want ik had het wat druk vandaag, maar wat een verhaal NoorseViking
[..]
Mag ik vragen tot wanneer je les hebt gegeven vannelle?
Tof! Leuk om ook weer zelf achter het stuur te zitten, ook een mooi beroep!quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:23 schreef vannelle het volgende:
[..]
Ben zo'n 10 jaar geleden gestopt om zelf het stuur weer in handen te nemen op vrachtwagen en reachstacker.
En ook al zijn er hier en daar wat regeltjes veranderd: De basisprincipes van lesgeven zijn hetzelfde gebleven en die ben ik écht nog niet vergeten.
douche-eendje schreef daar ook al iets over en ik ben het volledig met haar eens.
Versbakken? Gefeliciteerd en veel plezier in je nieuwe baantje dan!quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:26 schreef LompeHork het volgende:
[..]
Tof! Leuk om ook weer zelf achter het stuur te zitten, ook een mooi beroep!
Er is wel het één en ander veranderd ja, vooral qua opleiding (IBKI toetst een stuk strenger tegenwoordig)
De basis van lesgeven is inderdaad nog hetzelfde, douche-eendje ken ik persoonlijk en weet echt voldoende, ik ben het ook met haar eens(als versbakken instructeur dan
)
quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:33 schreef vannelle het volgende:
[..]
Versbakken? Gefeliciteerd en veel plezier in je nieuwe baantje dan!![]()
Had idd gelezen dat IBKI de normen wat opgeschroefd heeft en dat kan ook helemaal geen kwaad lijkt mij, als je ziet wie en wat er vroeger lesbevoegdheid had word je spontaan verdrietig van.
Welke regio zit jij?
Examens zijn idd niks anders dan een toneelspelletje.quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:39 schreef LompeHork het volgende:
[..]13 oktober geslaagd, ik was van oorsprong een IT'er, maar ik was daar echt klaar mee en wilde iets gaan doen wat ik leuk vond (onderwijzen en autorijden was altijd al een hobby). Thanks!
Klopt, het was treurig, maar tegenwoordig bestaat het uit het "toneelstukje" van IBKIis ook niet best, er wordt al gekeken of dat anders kan, want niemand geeft les zoals IBKI het het precies wil zien. (en werkt ook niet IMHO, de les die ze graag zien loopt via een zelf uitgeschreven script naar de richtlijnen van IBKI)
Ik zit in de kop van Noord-Holland, dichtstbijzijnde CBR is Hoorn.op zich een hele leuke regio, veel verschillende personen (van mensen uit de streek tot "immigranten" uit Amsterdam
).
Awhquote:Op vrijdag 4 november 2016 22:26 schreef LompeHork het volgende:
[..]
De basis van lesgeven is inderdaad nog hetzelfde, douche-eendje ken ik persoonlijk en weet echt voldoende, ik ben het ook met haar eens(als versbakken instructeur dan
)
Ik kan alleen voor mezelf spreken maar didactische vaardigheden komen niet ter sprake.quote:Op vrijdag 4 november 2016 23:59 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Awhlief. Denk dat het voor de instructeur van van Noorse niet verkeerd is om eens aan zijn didactische vaardigheden te werken. Is dat ook onderdeel van de opleiding hork?
Zeker wetenquote:Op vrijdag 4 november 2016 23:59 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Awhlief. Denk dat het voor de instructeur van van Noorse niet verkeerd is om eens aan zijn didactische vaardigheden te werken. Is dat ook onderdeel van de opleiding hork?
Vroeger niet inderdaad, dat toneelstukje van IBKI zit er ook nog in, maar het is wel veel uitgebreider tegenwoordig (en maar goed ook, in sommige gevallenquote:Op zaterdag 5 november 2016 00:45 schreef vannelle het volgende:
[..]
Ik kan alleen voor mezelf spreken maar didactische vaardigheden komen niet ter sprake.
Het gaat er om dat je de procedure van IBKI volgt wat dus neerkomt op een ingestudeerd toneelspelletje.
Wat ik soms nog best lastig vind is als ik rechts op de snelweg rijd en iemand wil invoegen. Schrik dan eigenlijk een beetjequote:Op zaterdag 5 november 2016 14:39 schreef Piperidine het volgende:
Ik zou persoonlijk wat meer lessen nemen als je examen dichter in de buurt komt. En eventueel met je instructeur overleggen waar je je niet prettig bij voelt en dat herhalen. Ik wilde bijvoorbeeld wat vaker file parkeren en invoegen op de snelweg.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |