Dat is natuurlijk ook van belang. Een advocaten kantoor sponsoren zit niemand op te wachten!quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:06 schreef komrad het volgende:
[..]
Heeft KOM inzicht gegeven in de kansrijkheid van het verhalen van de vordering ?
Nee. Ik heb ook al meerdere keren gevraagd om inzicht in de communicatie tussen KOM, ondernemer en franchise; maar dat krijg ik niet. Het is niet transparant. Daardoor ga ik vermoeden dat KOM er niets aan doet.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:06 schreef komrad het volgende:
[..]
het zou helemaal niet verkeerd zijn als bemiddelaars als skin in the game verplicht worden zelf 10% van de lening op de eigen balans te houden. Zo doen een aantal Europese P2P leners het ook.
Heeft KOM inzicht gegeven in de kansrijkheid van het verhalen van de vordering ?
Ik ga er vanuit dat het weinig kansrijk is, omdat ook hier KOM de verpanding niet schriftelijk heeft geregeld. En we zien hoe dat bij Bussman is afgelopen...quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:14 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk ook van belang. Een advocaten kantoor sponsoren zit niemand op te wachten!
Maar ja wie moet die inschatting maken?
Het incassobureau dat aan een gesloten deur heeft geklopt en blijkbaar geen kans zag om die te openen?
Misschien is het beter de vordering te verkopen aan Dick Scheringa en zijn nieuwe firma?!?
Wat zou die geven tussen de 10 en 20% van de vordering?
Ik weet het dus ook nog niet. Ik zit er maar voor een klein bedrag in, maar voor mijn gevoel komt die man er nu heel makkelijk mee weg. Naar mijn idee is er 1 keer op zijn deur geklopt en verder niets.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 20:53 schreef papernote het volgende:
[..]
Ik moet zelf nog reageren voor 11 okt, maar ik heb nog geen idee wat te doen.
Herkenbaar. het ging tot de zomer goed maar met de defaults en probleemprojecten verwacht ik ergens tussen de -5% en +4% uit te komen afhankelijk van hoeveel defaults er nog bij komen en hoe de afhandeling gaat.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:18 schreef AQuila360 het volgende:
Nog eens even gekeken maar als ik dit jaar de rente minus de defaults doe heb ik 330,- euro ''verdiend'' tot vandaag en als alles verder goedloopt komt er nog 300,- bij dit jaar dus dan is het 630,- dat schiet niet op en als ik nog een default of 2 krijg is het 0,-
Heb nog even een toevoeging gedaan, totaal bedrag is wel positief nog maar ga je het delen door de jaren dan is het matig. Maargoed als de rest dit jaar goed doorloopt gaat het nog. Maar ben al min of meer gestopt.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:25 schreef komrad het volgende:
[..]
Herkenbaar. het ging tot de zomer goed maar met de defaults en probleemprojecten verwacht ik ergens tussen de -5% en +4% uit te komen afhankelijk van hoeveel defaults er nog bij komen en hoe de afhandeling gaat.
Heeft er bij mij toe geleid dat ik het crowdfunden teruggeschroefd heb en vooral projecten meepak waar de zekerheden hard zijn en bij voorkeur een platform dat ik vertrouw. Daarnaast doe ik wat meer via LendaHand en wat buitenlandse platforms.
Ik zie het vooral als leergeld. Projecten die ik in het begin meegepakt heb waar ik nu voor zou passen.
Als ik jou was zou ik morgen je vragen eens voorleggen bij Pim vd Velde. Wat mij betreft zijn het legitieme vragen.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:23 schreef didi80 het volgende:
[..]
Ik weet het dus ook nog niet. Ik zit er maar voor een klein bedrag in, maar voor mijn gevoel komt die man er nu heel makkelijk mee weg. Naar mijn idee is er 1 keer op zijn deur geklopt en verder niets.
En ik ben benieuwd wat alle gevolgen zijn van een keuze. Stel dat ik besluit niet mee te doen, en meneer vind morgen een droombaan waar hij een top salaris gaat verdienen. Dan kan ik dus nooit meer aanspraak maken op mijn geld?
Wat als ik de enige ben die zegt: procederen. Moet ik dan de ¤ 2000,- (een voorlopige schatting van Kom, het kan dus ook ¤ 5000,- worden) in mijn eentje ophoesten?
Zou je ook kunnen zeggen: Procederen, maar ik wil een max van ¤ ??,- betalen? Mochten de kosten dan echt te hoog worden dan kan ik het alsnog stoppen en het bedrag afschrijven.
Allemaal erg vaag dus.
Persoonlijk heb ik iets meer vertrouwen in de mensen en meningen hier, dan in de antwoorden van Pim. Heb de ervaring dat Pim of geen antwoord geeft, of op zo'n manier dat het op meerdere manieren uit te leggen is.Vandaar dat ik eerst hier eens rond vraag.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:38 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Als ik jou was zou ik morgen je vragen eens voorleggen bij Pim vd Velde. Wat mij betreft zijn het legitieme vragen.
Bij Exsyting analyseren studenten van de Hogeschool Rotterdam in de laatste fase van hun opleiding, onder leiding van financiële professionals uw financieringsaanvraag.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:02 schreef mike79_n het volgende:
Persoonlijk vind ik de nieuwe toetsing geen substantiële verbetering tot nu toe, maar het is pas de eerste. Misschien dat ze even moeten wennen.
Zeker geen ingewikkeld stempeltje en wat mij betreft niet in kleur. Toch jammer, ik adviseer de kinderen van de Hogeschool eens een rapportje te downloaden van IVM als inspiratie.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:50 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Bij Exsyting analyseren studenten van de Hogeschool Rotterdam in de laatste fase van hun opleiding, onder leiding van financiële professionals uw financieringsaanvraag.
De gekleide asbak die je voor vaderdag kreeg, maar dan van de Hogeschool van Rotterdam. Wees vooral trots dat ze er iets leuks van gemaakt hebben. Mooie kleurtjes wel toch? Zeker een stempeltje waard.
Er komt een tijd dat we weer gaan verlangen naar Aguim.
quote:Pim van de Velde: "Wij gaan met elke ondernemer wiens project op ons platform wordt gepubliceerd in gesprek om de aansluiting met Sparkholder te realiseren. Sinds 1 mei 2015 is het een verplicht onderdeel. Het is belangrijk dat investeerders meer inzicht krijgen hebben hoe het gaat met hun geïnvesteerde gelden. De eerste onderneming die met deze unieke tool aan de slag gaat is Flexipol Composites. Dit bedrijf heeft onlangs de benodigde ¤ 125.000,- voor de financiering van werkkapitaal via Kapitaal Op Maat opgehaald".
Mee eens. Ik zou beide alleen tegelijkertijd doen want anders is het voor je het weet de 11e.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:44 schreef didi80 het volgende:
[..]
Persoonlijk heb ik iets meer vertrouwen in de mensen en meningen hier, dan in de antwoorden van Pim. Heb de ervaring dat Pim of geen antwoord geeft, of op zo'n manier dat het op meerdere manieren uit te leggen is.Vandaar dat ik eerst hier eens rond vraag.
Mocht ik er dan nog niet uitkomen dan zal ik inderdaad eens een berichtje sturen.
Ik heb eergisteren een mail gestuurd waarin ik heb aangeven dat ik meedoe aan de procedure, maar wel een maximaal bedrag aangegeven dat het mij mag kosten. Dat lijkt mij legitiem. Ik heb geen reactie gekregen van KOM.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:23 schreef didi80 het volgende:
[..]
Zou je ook kunnen zeggen: Procederen, maar ik wil een max van ¤ ??,- betalen? Mochten de kosten dan echt te hoog worden dan kan ik het alsnog stoppen en het bedrag afschrijven.
Allemaal erg vaag dus.
KoM hoopt hoogstwaarschijnlijk dat de meerderheid niet mee gaat doen en dat het daarmee klaar is.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 22:52 schreef iw84t het volgende:
[..]
Ik heb eergisteren een mail gestuurd waarin ik heb aangeven dat ik meedoe aan de procedure, maar wel een maximaal bedrag aangegeven dat het mij mag kosten. Dat lijkt mij legitiem. Ik heb geen reactie gekregen van KOM.
Was me nog niet opgevallen. Blijkbaar is er opeens geen aanbod meer van dit soort leningen. Er wordt niet opeens meer of minder geïnvesteerd (deze maand 3 ton/dag en vorige maand ook), dus het is niet zo dat al die leningen massaal zijn opgekocht.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 22:32 schreef ITrade het volgende:
Zit nu even naar Mintos te kijken omdat niet al mijn geld word geïnvesteerd via auto invest.
Het lijkt er nu op dat er bij de primary markt maar één lening met buyback aangeboden word?
Heb ik iets gemist?
Hmm oké.. Ik kocht wel Mogo leningen in het verleden ja. Dit omdat deze naar mijn mening niet zo risicovol waren (LTV <70% op de auto).quote:Op woensdag 5 oktober 2016 23:14 schreef Benger het volgende:
[..]
Was me nog niet opgevallen. Blijkbaar is er opeens geen aanbod meer van dit soort leningen. Er wordt niet opeens meer of minder geïnvesteerd (deze maand 3 ton/dag en vorige maand ook), dus het is niet zo dat al die leningen massaal zijn opgekocht.
Edit: Mogo bood heel veel leningen met buy back aan, maar blijkbaar worden die tegenwoordig zonder buy back aangeboden voor 1,5% meer.
Naar wat ik heb begrepen brengt KoM geen boete in rekening. De investeerders uit het 1e project krijgen alleen het nog af te lossen bedrag en niet de rente voor de komende 3 jaar. Ondernemer gaat een half procent meer rente betalen. Is nog wel te ovezien, zeker omdat de lening weer wordt uitgesmeerd over een langere periode.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 22:19 schreef Speekselklier het volgende:
• ik vind de herfianciering wel heel vreemd. Je gaat meer rente betalen, je betaald een boete en dat doe je allemaal vrijwillig bij een lening die nog 3 jaar loopt.
Ik kan het risico van dit soort leningen ook slecht beoordelen. Ik weet wel dat dit soort leningen in de VS juist erg risicovol kunnen zijn. Er zijn daar bedrijven die aan iedereen die een kruisje kan zetten een autolening verstrekken, omdat er toch een onderpand op zit, wat bij wanbetaling vaak echter voor maar de helft of zo wordt verkocht. Tegen woekerrente.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 23:50 schreef ITrade het volgende:
[..]
Hmm oké.. Ik kocht wel Mogo leningen in het verleden ja. Dit omdat deze naar mijn mening niet zo risicovol waren (LTV <70% op de auto).
De rente is inderdaad wat hoger. Maar ik vind het lastig om nu de risico's op defaults in te schatten? Bij Mogo hebben ze natuurlijk enorm veel data en deze stap naar hogere rente maar geen buyback lijkt mij eerder in hun voordeel.
Nog niet. Ik ben als proef op 1 project ingestapt voor het minimum wat hier vrij fors is: ¤ 1.000, maar dat project staat nu dus nog steeds open.quote:Op donderdag 6 oktober 2016 08:41 schreef carebaer het volgende:
Ik heb dit topic een tijd geleden een lange tijd gevolgd, maar heel warm werd ik niet altijd van de investeringsmogelijkheden. Hoorde toch best vaak verhalen over defaults en mensen die dus geen geld kregen.
Nu kwam ik iets tegen waar je kan investeren in vastgoed, het heet brickfund. Je kunt met andere eigenaar worden van een pand en vervolgens krijg je naar jouw aandeel de huur uitbetaald. Staan nu een paar panden op en dat lijkt me wel iets.
Iemand die hier ervaringen heeft met brickfund?
Precies het bedrag 'afkoop partner' .quote:Op donderdag 6 oktober 2016 09:22 schreef bleyenburg het volgende:
Heeft iemand gisteren ff 40K bij De Regenboog (KOM) naar binnen gegooid.
Geen ervaring mee, maar misschien leuk te weten dat het bedrijf zelf ook middels (aandelen)crowdfunding is gefinancierd:quote:Op donderdag 6 oktober 2016 08:41 schreef carebaer het volgende:
Iemand die hier ervaringen heeft met brickfund?
Aha leuk, misschien heb ik dan een partner in crime. In welke project ben je gestapt? En je krijgt je geld toch gewoon terug zodra het project niet volloopt?quote:Op donderdag 6 oktober 2016 09:06 schreef Benger het volgende:
[..]
Nog niet. Ik ben als proef op 1 project ingestapt voor het minimum wat hier vrij fors is: ¤ 1.000, maar dat project staat nu dus nog steeds open.
Oke. Ik vind het zelf ook een leuk initiatief omdat (zoals ik al zei) het investeren in een startup bedrijf vrij risicovol vindt afgaande op de berichten over defaults hier. Ik heb het idee dat ik nu meer inzicht krijg wat er met mijn geld gebeurd, hoe het wordt geïnvesteerd etc.quote:Op donderdag 6 oktober 2016 09:50 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Geen ervaring mee, maar misschien leuk te weten dat het bedrijf zelf ook middels (aandelen)crowdfunding is gefinancierd:
https://www.symbid.nl/ideas/7395-beleggen-in-eigen-vastgoed
Ik heb destijds serieus overwogen om te investeren maar heb dat uiteindelijk niet gedaan, omdat ik vond dat er toch wat teveel mogelijke haken en ogen zaten aan het business model. Maar goed, dat ging dus om een investering in Brickfund zelf; wat betreft het eventueel investeren in een van hun projecten zou de conclusie natuurlijk best anders kunnen zijn. Ik ga er ook eens even naar kijken.
Voor mij is dit reden om voorlopig niks meer met KOM te gaan doen. Niet omdat ik per se minder vertrouwen heb in de kwaliteit van het werk dat deze studenten zullen leveren vergeleken met zakelijke partijen als D&B of de platformen zelf (vertrouwen daarin is eerlijk gezegd ook niet erg hoog...). Maar vooral omdat me niet duidelijk is waar de verantwoordelijkheid en eventuele aansprakelijkheid ligt als achteraf blijkt dat een rapport de plank volledig misgeslagen heeft. Het betreft hier namelijk een stichting.quote:Op woensdag 5 oktober 2016 21:50 schreef Speekselklier het volgende:
Bij Exsyting analyseren studenten van de Hogeschool Rotterdam in de laatste fase van hun opleiding, onder leiding van financiële professionals uw financieringsaanvraag.
Wat bedoel je met 'vastgezet' op actief en financieel beheer?quote:Op donderdag 6 oktober 2016 10:20 schreef CRWD het volgende:
Ik heb ook al goed gekeken naar Brickfund, maar op een of andere manier blijven ze er een beetje een troep van maken. Voor mijn idee besteden ze er veel te weinig aandacht aan.
Ik heb al verschillende keren gemerkt dat er projecten toegevoegd waren die daar nog helemaal niet klaar voor waren met commentaar comming soon erbij. Later (na 5 of 6 dagen) werd alles weer verwijderd. Verder mist er vaak de nodige info.
Ik vind het concept super, maar volgens mij wordt je redelijk vastgezet op het actieve beheer (X percentage) en financieel beheer (x percentage), wat ook een soort van hun verdien model is.
In het geval van leegstand ben ik benieuwd wat er dan voor 'kosten' worden doorberekend.
Verder ga je behoorlijke belasting betalen over je rendement, zelf als je het in privé doet. Dat is wel jammer.
Als je wilt uitstappen is het ook maar de vraag wat je terug gaat krijgen, en waar het verhuurdepand in de BV op gewaardeerd wordt.
Precies weet ik dat niet meer. Ik weet alleen nog dat er toen in de Q&A (nu helaas niet meer beschikbaar) behoorlijk wat kritische opmerkingen over het concept werden gemaakt door mensen die duidelijk ervaren vastgoedinvesteerders waren (zelf ben ik een leek op dat gebied). Uiteindelijk was mijn conclusie dat ik gewoon te weinig kennis van zaken had om een goede inschatting te kunnen maken.quote:Op donderdag 6 oktober 2016 10:01 schreef carebaer het volgende:
Wat vond jij trouwens haken en ogen in het investeren in het bedrijf via Symbid?
Ik was wel op tijd maar ik kwam een beperkt deel Abn-Amro tegen en toen was het voor mij over en uit.quote:Op donderdag 6 oktober 2016 11:26 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Ik was te laat voor Collin. https://www.collincrowdfu(...)ch-training-centrum/
Lijkt op zich wel een aardig project. Maar wel weer met zekerheden van morele waarde.
Afijn hoef er niet over na te denken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |