FOK!forum / Brave New World / Apollo Hoax #17 Maanlanding waren dus echt gewoon nep.
Oversightdinsdag 6 september 2016 @ 23:29
moonhoaxwallpaper1024x768.jpg

Dit topic bespreekt de Moonhoax, de stelling dat de bemande maanlandingen zoals die aan ons, publiek getoond zijn, als onderdeel van het Apolloprogramma niet echt gebeurd zijn.



attachment.php?attachmentid=3764&d=1160963312
Problemen met de foto's
Kruisdraden
Kwaliteit
Sterren
Schaduwen
Achtergronden
Aantal foto's

500px-Van_Allen_radiation_belt.svg.png
Problemen met straling en hitte
Van Allen-gordels
Effect van straling op filmemulsie
Effect van temperatuur op filmemulsie
Problemen op radiografisch gebied
Geen vertraging
Te korte vertraging
Beste ontvangst
Geen uitzending
Signaal kwam uit de VS

330px-Moonflag.gif
Problemen op mechanisch en chemisch gebied
Geen kraters
Geen uitlaatvlam
Geen geluid en vibratie
Maansteen
Maanstof
Wapperende vlag
Opmerkelijke voortschrijding der techniek
Opmerkelijk verlies van techniek
Zwevend stof
Opmerkelijk verlies van data

Moon-Hoax.jpg
En hoe is het dan gedaan, volgens veel bronnen zou de bekende regisseur Stanley Kubrick in samenwerking met NASA alles in scène hebben gezet, voor info hoe hij dat zou hebben gedaan:
http://realitysandwich.com/23226/kubrick_apollo/

SPOILER
Apollo-maanlandingscomplottheorie
even een kleine simpele opsomming waar het continu over gaat! ( dankzij Nikao en KoosVogels)
Pro-maanlandingen:
* Getuigenverslagen. Enorm veel mensen die allemaal betrokken zouden moeten zijn met geheim houden van iets. En we weten allemaal hoe waarschijnlijk het is dat iets dan ook echt geheim blijft.
* Reflector en al 40 jaar testen daarop. (en dus vooral ook het verschil met naast de reflector richten)
* Restanten op de maan van zaken die we achtergelaten hebben, zichtbaar en gefotografeerd.
* Foto's, die nog altijd zonder succes gedebunked zijn
* 3rd parties die maanlandingen bevestigen
* Maanstenen
* Spin off technologieën waar we dagelijks gebruik van maken
- Is er een goede reden om een maanlanding te faken?
- Hoeveel mensen moet betrokken worden bij het complot?
- Is het risico de gok waard?
De Apollo-maanlandingscomplottheorie is een complottheorie die stelt dat de Verenigde Staten niet echt astronauten naar de maan hebben gestuurd. De meeste wetenschappers, technici en ruimtevaartkenners schuiven de theorie als ongegrond terzijde. Er is een overvloed aan fysiek bewijs voor het tegendeel van de complottheorie.
Volgens deze complottheorie hebben de maanlandingen binnen het Apollo-ruimtevaartprogramma in de jaren 1969 tot 1972 niet daadwerkelijk plaatsgevonden, maar zijn ze door de NASA en de Amerikaanse regering in scène gezet. Het commerciële Amerikaanse televisiestation Fox News Channel heeft op 15 februari 2001 een documentaire over deze theorie uitgezonden.
De aanhangers van deze theorie voeren een aantal argumenten aan. Zo zouden er schaduwen zijn waargenomen op de foto's die op de maan zijn genomen, waarbij sprake zou zijn van meerdere lichtbronnen in plaats van één. Andere bekende argumenten zijn het ontbreken van sterren op de foto's, en de wapperende Amerikaanse vlag.
Een mogelijk motief van de Amerikanen om de landing in scène te zetten in plaats van daadwerkelijk naar de maan te reizen zou zijn dat het niet mogelijk was om mensen naar de maan te sturen vanwege de vele onopgeloste problemen
Ontkrachting
Tussen 11 en 15 juli 2009 maakte de onbemande Amerikaanse maanverkenner Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) foto's van de landingsplaatsen. Op de verschillende foto's is te zien hoe de achtergebleven daaltrappen van de maanlanders lange schaduwen werpen over het maanoppervlak. Op één foto zijn naast Apollo 14 ook nog wetenschappelijke instrumenten zichtbaar en sporen van de maanwandeling (ze hadden ook een wagentje bij zich).
Veelvoorkomende argumenten
Als verklaring wordt door sommigen verondersteld dat het tijdens het hoogtepunt van de Koude Oorlog wel erg aardig van de Sovjets was om de Amerikanen voor te laten gaan in het vervalsen van de maanlandingen in plaats van zelf die primeur op te eisen. Voor de complottheorie zijn talloze argumenten aangevoerd, hieronder een lijst van de meest voorkomende met elk een tegenargument.
Problemen met de foto's
Kruisdraden
Claim: de kruisdraden op bepaalde foto's lijken achter gefotografeerde objecten te liggen, in plaats van ervoor zoals dat het geval zou moeten zijn wanneer de kruisdraden op de lens van de camera waren aangebracht; dit impliceert dat het gemanipuleerde foto's betreft.
Tegenclaim: wanneer een dunne zwarte lijn (zoals die van een kruisdraad) tegen een helder witte achtergrond gefotografeerd wordt, treedt er veelal verzadiging van de filmemulsie op, waardoor de zwarte lijn wegvalt op het negatief.
Kwaliteit
Claim: de kwaliteit van de foto's is onwaarschijnlijk hoog.
Tegenclaim: NASA selecteerde alleen het beste beeldmateriaal ter publicatie, waarop de pers nogmaals een selectie toepaste op het door de NASA gepresenteerde materiaal. Van de duizenden foto's die de astronauten namen zijn er vele die onscherp of met een verkeerde belichtingstijd genomen zijn, zoals te zien is op het Apollo Lunar Surface Journal van de NASA.
Sterren
Claim: er zijn geen sterren zichtbaar op de foto's en de astronauten melden niet een keer dat er sterren zichtbaar zijn vanuit de ramen van hun ruimtecapsules.
Tegenclaim: er zijn ook geen sterren zichtbaar op ruimtefoto's van de Spaceshuttle, Mir, ISS en de aarde. Dit komt doordat dit soort foto's met korte sluitertijden genomen wordt zodat er geen overbelichting plaatsvindt van direct door de zon verlichte voorwerpen op de voorgrond. Het veel zwakkere sterrenlicht heeft geen kans om de film te belichten bij zulke korte sluitertijden. Men kan dit zelf proefondervindelijk vaststellen door een foto van de nachthemel te nemen met een sluitertijd die geschikt is voor een zonnige dag. De astronauten waren (op die van Apollo 13 na) gemakkelijk in staat sterren te zien, er vond zelfs navigatie op de sterren plaats.
Claim: als de astronauten wel gemakkelijk in staat waren sterren te zien, dan is het opmerkelijk dat ze tijdens al hun ruimtetrips geen enkele maal een foto hebben genomen van deze sterren met een geschikte sluitertijd om ze vast te leggen: de astronauten waren daarvoor voldoende getraind, ze beschikten over camera's van goede kwaliteit en het had unieke foto's op kunnen leveren; het is des te meer opmerkelijk dat de astronauten wel tijd hadden voor andere zaken, zoals een partijtje golf.
Tegenclaim: Voor sterrenfotografie is een lange sluitertijd nodig. Tijd was een kostbaar begrip op de maan. Op de maan hadden de astronauten bovendien hun handen vol aan het fotograferen van de geografische kenmerken van de maan zelf. Foto's van de sterren vanaf de maan hadden niet bijzonder veel toegevoegd aan de foto's van de sterren zoals wij ze reeds kennen, immers, de positie van de maan t.o.v. de aarde is op astronomische schaal te verwaarlozen. Foto's van sterren kunnen uiteindelijk beter gemaakt worden door satellieten en ruimtetelescopen. Het "partijtje golf" bestond slechts uit het wegslaan van een paar ballen door astronaut Alan Shepard vlak voor het verlaten van de maan.
Schaduwen
Claim: de kleur en richting van de schaduwen op de foto's is inconsistent.
Tegenclaim: schaduwbeelden op de maan zijn veelal complex doordat er fototechnisch meer dan een lichtbron aanwezig is: de zon, de aarde en de maan zelf. Licht van deze bronnen wordt door het maanstof gebroken en in alle richtingen verstrooid, ook in de schaduwgebieden; daarnaast is het maanoppervlak niet plat en worden schaduwen korter of langer als ze in kraters of op berghellingen vallen. Als laatste heeft zowel perspectief als de lenshoek van de camera een invloed, waardoor parallel lopende schaduwen niet parallel lopen op de foto's.
Achtergronden
Claim: identieke achtergronden komen voor op foto's die vele kilometers van elkaar genomen zijn; dit wijst op een studioset waarbij abusievelijk tweemaal dezelfde achtergrondafbeelding werd gebruikt.
Tegenclaim: parallax-effecten die bij nauwkeurige observatie waarneembaar worden, bevestigen de geclaimde locaties van de foto's. De maan heeft geen atmosfeer, waardoor verafliggende voorwerpen ongewoon helder en minder veraf schijnen dan werkelijk het geval is, zo zijn de bergen op de achtergrond van veel foto's geen nabijgelegen heuvels, maar echte bergen van een kilometer of meer hoogte, gelegen op tien tot twintig kilometer afstand van de camera. Bij deze afstanden zijn de veranderingen in de achtergrond slechts subtiel, hetgeen veelal gemist wordt.
Aantal foto's
Claim: naast de verdachte zaken die op de foto's te zien zouden zijn, is er ook twijfel ontstaan aan de Apollo-maanlandingen door de hoeveelheid foto's die genomen zijn tijdens de EVA's, de tijd dat de astronauten op de maan buiten de maanlandingsmodule waren. Wanneer het totale aantal officiële foto's genomen tijdens de EVA's van alle Apollo-missies gedeeld wordt door de totale hoeveelheid tijd die deze EVA's in beslag namen, komt men uit op een gemiddelde van 1,19 foto's per minuut dat de astronauten op de maan waren, dus één foto per 50 seconden. Daarbij moet men dan ook nog bedenken dat in deze berekening geen rekening is gehouden met alle andere activiteiten van de astronauten op de maan, zoals onderzoek, inspectie, wandelingen en het salueren van de vlag. Wanneer men dat wel doet zou men voor Apollo 11 uitkomen op ongeveer één foto per 15 seconden. Dit is des te opmerkelijker omdat veel locaties waarop de foto's genomen zijn ver van elkaar verwijderd liggen en een behoorlijke reistijd in beslag zouden nemen, zeker in een ruimtepak dat de astronauten in hun bewegingsvrijheid belemmerde. Bovendien hadden de camera's van de astronauten geen zoeker, noch beschikten zij over automatische belichting, iets wat het nemen van goede foto's aanzienlijk vertraagt. Ook is de zwaartekracht van de maan maar 1/6 van die van de aarde waardoor ze zich nooit zo snel konden voortbewegen als op aarde.
Tegenclaim: de astronauten hadden op aarde uitvoerig getraind in het gebruik van hun uitrusting en camera's en maakten duizenden proeffoto's. Tijdens de hele missie bleven de camera-instellingen gelijk, de astronauten stelden geen sluitertijden en diafragma's in maar hoefden slechts de sluiter te openen ("af te drukken") en de film te transporteren; op deze wijze konden ze een snelheid van twee foto's per seconde halen. Veel foto's waren oorspronkelijk deel van stereoscopische paren die zo snel mogelijk na elkaar genomen werden.
Problemen met straling en hitte
SPOILER
Van Allen-gordels

eerst even een duidelijk filmpje over wat zijn die belts nu eigenlijk?
Claim: de astronauten konden de reis niet overleven door de straling in de Van Allen-gordels en de kosmische achtergrondstraling.
Tegenclaim: de afstand van de aarde tot de maan is tien maal zo groot als die van de aarde tot de Van Allen-gordels en de ruimtevaartuigen doorkruisten de Van Allen-gordels in slechts dertig minuten tijd. Daarnaast werd de afgelegde route zo gekozen dat de astronauten aan een zo gering mogelijke stralingsdosis blootgesteld werden en beschermde de metalen romp van het ruimtevaartuig hen tegen straling. James Van Allen, de ontdekker van de naar hem genoemde stralingsgordels, heeft persoonlijk deze claims ontzenuwd. De astronauten droegen tijdens hun missies dosimeters die aantoonden dat de totaal opgelopen stralingsdosis ongeveer overeenkwam met die van een röntgenfoto van de borstkas, ongeveer 1 milligray. Desondanks levert de straling een extra bewijs dat de astronauten naar de maan zijn gereisd: 33 van de 36 astronauten die naar de maan reisden, kregen te maken met een vroeg stadium van cataract wat veroorzaakt is door de kosmische stralen.
Deze argumenten zijn al keer op keer debunked. o.a. Door Michael Schermer
http://homepages.wmich.edu/~korista/moonhoax2.html
https://ca.news.yahoo.com(...)ments-211040304.html
Michael Schermer maakte ook deze video, the balony detection kit, handig bij t opsporen van onzin
Effect van straling op filmemulsie
Claim: de foto's zouden een neveleffect moeten vertonen door het cumulatieve effect van de ioniserende straling op de filmemulsie.
Tegenclaim: de film werd in metalen containers bewaard om dit te voorkomen.[bron?]
Effect van temperatuur op filmemulsie
Claim: de temperatuur van het maanoppervlak is overdag zo hoog dat filmemulsie zou smelten.
Tegenclaim: door het ontbreken van een atmosfeer is er geen efficiënte thermodynamische koppeling tussen het maanoppervlak en voorwerpen die er niet in direct contact mee zijn; enkel straling kan zorgen voor warmteoverdracht. Door gebruik te maken van geschikte optische coatings kon de temperatuur in de camera's zo onder controle gehouden worden.
The Apollo missions marked the first event where humans traveled through the Van Allen belts, which was one of several radiation hazards known by mission planners.[25] The astronauts had low exposure in the Van Allen belts due to the short period of time spent flying through them.[26] The command module's inner structure was an aluminum "sandwich" consisting of a welded aluminium inner skin, a thermally bonded honeycomb core, and a thin aluminium "face sheet." The steel honeycomb core and outer face sheets were thermally bonded to the inner skin.
In fact, the astronauts' overall exposure was dominated by solar particles once outside the Earth's magnetic field. The total radiation received by the astronauts varied from mission to mission but was measured to be between 0.16 and 1.14 rads (1.6 and 11.4 mGy), much less than the standard of 5 rem (50 mSv) per year set by the United States Atomic Energy Commission for people who work with radioactivity.

Problemen op radiografisch gebied
locaties alle maanlandingen! zowel sondes als maankarretjes.
450px-Moon_landing_sites.svg.png
Geen vertraging
Claim: bij een afstand van ca. 400 000 km zouden radiogolven bijna 3 seconden onderweg moeten zijn tussen de maan en de aarde; deze vertraging zou hoorbaar moeten zijn op de geluidsopnames.
Tegenclaim: bij de meeste documentaires worden deze stiltes van drie seconden eruit geknipt, op de originele opnames zijn ze wel degelijk aanwezig.
Te korte vertraging
Claim: de vertraging in de communicatie bedroeg circa een halve seconde in plaats van meer dan twee.
Tegenclaim: de stiltes tussen vraag en antwoord bedragen op de originele opnames nooit minder dan twee seconden. Ook uit de beelden bleek op sommige momenten een duidelijke vertraging. Zo werd halverwege Aarde en Maan op televisie een terugblik naar de aarde getoond. De aarde stond toen aan de rand van het beeld rechts boven. Op verzoek van Nasa werd de camera beter gericht. Na twee seconden kwam reactie op het beeld. Toen de aarde in het midden stond, zei Houston 'STOP'. Als gevolg van de vertraging schoof het beeld van de aarde links onder het scherm af.
Beste ontvangst
Claim: het Parkes Observatorium ontving het beste signaal terwijl de maan aan de andere kant van de aarde stond.
Tegenclaim: de gedetailleerde opnames ondersteunen deze claim eenvoudigweg niet.
Geen uitzending
Claim: al weken vooraf werd aangekondigd dat het televisiesignaal van de eerste maanwandeling door het Parkes Observatorium in Australië zou worden ontvangen en verdergeleid, maar vijf uur voor de uitzending kreeg het observatorium het bericht van de NASA dat de uitzending niet door zou gaan.
Tegenclaim: na de landing werd er beslist de maanwandeling naar een later tijdstip te verplaatsen, de uitzending vond dan ook later plaats.[bron?]
Signaal kwam uit de VS
Claim: terwijl het Parkes Observatorium de beste signaalontvangst zou moeten hebben, waren de live-beelden voor Australië afkomstig uit de VS, net als die voor de rest van de wereld.
Tegenclaim: de signalen die vanaf de maan verzonden werden en het eerst op aarde aankwamen in Honeysuckle Creek in het Capital Territory te Australië, waren geen normale televisiesignalen, daarvoor was de beschikbare bandbreedte van de radioverbinding te gering. Er werd daarom gebruikgemaakt van slowscantelevisie en deze signalen moesten door NASA geconverteerd worden.
Problemen op mechanisch en chemisch gebied
Geen kraters
Claim: de maanlandingen veroorzaakten geen kraters.
Tegenclaim: de landingen zouden ook geen zichtbare kraters moeten veroorzaken: de dalingssnelheid van de landingsmodules was slechts gering, de landingsmodules hadden reeds veel van hun massa verloren door het verbranden van raketbrandstof en de zwaartekracht van de maan bedraagt maar 1/6 van die op aarde; zodoende produceerde de raketmotor maar een gering vermogen vlak voor de landing en bij gebrek aan een atmosfeer expanderen de uitlaatgassen van de raket veel sneller dan op aarde, waardoor de kegel uitlaatgassen al snel zeer breed wordt. Desondanks wierpen de maanlandingen stof op, waarover de gezagvoerders van de landingsmodules zich ook beklaagden, het was echter niet genoeg stof om zichtbare kraters te vormen.
Geen uitlaatvlam
Claim: tijdens het opstijgen van de maanmodule produceerden de raketten geen uitlaatvlam.
Tegenclaim: de gebruikte brandstof hydrazine ontsteekt hypergool (bij aanraking, zonder tussenkomst van een vonk) in combinatie met distikstoftetraoxide als oxidant; hypergole mengsels branden altijd nagenoeg onzichtbaar; daarnaast expanderen de uitlaatgassen snel bij gebrek aan een atmosfeer (zie boven). De oorzaak dat de uitlaatvlam op aarde redelijk goed zichtbaar is ligt in het gebruikte rijke mengsel van brandstof en oxidant dat de levensduur van de raketmotor verlengt; het teveel aan brandstof verbrandt zichtbaar met zuurstof uit de atmosfeer.
Geen geluid en vibratie
Claim: tijdens het dalen van de maanmodule is er nauwelijks geluid en vibratie van de raketten hoorbaar, terwijl de hoofdraket zich voor een groot deel in de module bevindt en de astronauten er bovenop zitten.
Tegenclaim: de daaltrapmotor zat in een compartiment onder de stijgtrap. Dat betekent dat er inderdaad nauwelijks geluid klonk. Dat er weinig motorgeluid is te horen is ook te danken aan het feit dat de communicatie met de astronauten via microfoons in hun pak (en helm) plaatsvond en daardoor afgesloten was van de eventuele omgevingsgeluiden.
Maansteen
Claim: de maanstenen die teruggebracht werden vertonen een identieke chemische samenstelling met maanmeteorieten gevonden op Antarctica.
Tegenclaim: chemische analyse toont veelal een verschillende samenstelling qua zuurstofisotopen en een verrassend gebrek aan vluchtige elementen; er zijn slechts enkele nagenoeg gelijke meteorieten gevonden, die zonder uitzondering afkomstig zijn van kratervormende gebeurtenissen op de maan. Daarnaast is de totale hoeveelheid van deze maanmeteorieten slechts gering ten opzichte van de 380 kg maansteen die door de Apollo-missies werd teruggebracht en zijn deze maanstenen chemisch identiek aan die, die teruggebracht werden door de Russische (robotische) Luna-maanexpeditie
Maanstof
Claim: de diepe stofbekkens rond de plekken van de maanlandingen zouden moeten zijn leeggeblazen door de raketmotoren van de landingsmodules.
Tegenclaim: op aarde zou dit inderdaad het geval zijn, maar bij gebrek aan een atmosfeer op de maan kunnen de raketmotoren geen turbulenties veroorzaken, alleen de uitlaatgassen zelf kunnen het regoliet (maanstof) wegblazen; daarbij neemt de dichtheid van het regoliet toe bij toenemende diepte, waardoor alleen de bovenste laag door de uitlaatgassen weggeblazen werd.
Wapperende vlag
Claim: de op het maanoppervlak geplaatste Amerikaanse vlag wapperde in de wind, terwijl de maan geen atmosfeer heeft.
Tegenclaim: de vlag is aan een Г-vormige houder opgehangen en bij gebrek aan atmosfeer is er nagenoeg geen wrijving die de slingerbeweging, die de astronauten veroorzaakten tijdens het plaatsen, kon stoppen; de vlag lijkt te golven doordat ze gevouwen was voor ze werd opgehangen.
6762330_460s.jpg
Opmerkelijke voortschrijding der techniek
Claim: in de geschiedenis van de techniek is het zeer opmerkelijk dat er tijdens een periode van moeizame vooruitgang opeens geweldige successen worden geboekt, deze successen dan enkele jaren plaatsvinden, waarna ermee wordt gestopt en deze techniek grotendeels wordt verworpen voor inferieure techniek, of zelfs verloren gaat. De Spaceshuttle heeft een plafond van 1000 km; Apollo wist een afstand van 364 duizend kilometer naar de maan te overbruggen, astronauten op de maan te zetten en weer veilig terug te keren, nogmaals over eenzelfde afstand van 364 duizend kilometer. Bovendien gebeurde dit alles met de techniek van de jaren zestig. Gezien de lijn van de geleidelijke progressie der techniek is het veel logischer dat de spaceshuttle de culminatie is van de ruimtevaarttechniek zoals deze in gang is gezet in de jaren zestig, en dat Apollo slecht een promotiestunt was onder de druk van een, door de Koude Oorlog en winstbejag, op hol geslagen politiek. Bovendien beweert NASA zelf dat het met de huidige techniek niet mogelijk is mensen op de maan te zetten en dat het voorlopig ook niet te verwachten is dat dat zal lukken.
Tegenclaim: het door president John F. Kennedy opgezette Apolloprogramma was inderdaad een prestigeproject en was veruit het duurste programma in de geschiedenis van NASA, die sindsdien voortdurende financiële bezuinigingen gehad heeft. Het programma was zelfs dusdanig duur dat de publieke opinie pas definitief omsloeg in een voorkeur voor het project na de moord op Kennedy. De spaceshuttle werd niet ontworpen om reizen naar de maan mogelijk te maken maar om onderzoek en werkzaamheden uit te voeren in lage aardomloopbanen (LEO). Daarnaast staat er bij NASA een nieuw maanprogramma op de agenda met een eerste robotlanding voorzien in 2008 en een hernieuwd bezoek van mensen aan de maan tussen 2015 en 2020; einddoel is het vestigen van een maanbasis die onder andere vertrekpunt moet vormen voor toekomstige bemande ruimtereizen naar verdere bestemmingen zoals Mars.
Om in een baan om de aarde te raken: 9.3 tot 10km/s
Vanuit die baan tot een baan om de maan: 4,1+0.7=4.8km/s
Vanuit die baan om de maan naar het oppervlak: 1,6km/s
Totaal 9.3+4.8+1.6=15,7km/s
424px-Delta-Vs_for_inner_Solar_System.svg.png
Voor de terugkeer in principe hetzelfde, ware het niet dat je deze hoeveelheid drastisch kan verminderen door gebruikt te maken van "aerobraking".
Dus om op je vraag terug te komen, als je al in een baan om de aarde zit heb je 6,4km/s nodig om naar de maan te vliegen en te landen, dus ruwweg iets meer dan je nodig hebt om in de baan om de aarde te komen.

Wat houdt deltaV precies in?
http://en.wikipedia.org/wiki/Delta-v

Opmerkelijk verlies van techniek
Claim: het is vreemd dat van enkele belangrijke onderdelen van het Apollo-programma, zoals de Saturnus V-raket, de maanmodule en de maanauto, de bouwtekeningen zijn zoekgeraakt. Als het Apollo-programma werkelijk zo'n uitzonderlijke techniek omvatte, mag men aannemen dat men op zijn minst uiterst zorgvuldig om is gesprongen met het vastleggen en bewaren van deze techniek.
Tegenclaim: er wordt slechts gespeculeerd dat dit materiaal daadwerkelijk is zoekgeraakt, daar bestaat bewijs noch enige officiële uitspraak over.
Zwevend stof
aLKnO76_460sa.gif
Claim: aangezien er op de maan minder zwaartekracht is zou het maanstof heel lang moeten blijven hangen.
Tegenclaim: De maan heeft geen atmosfeer, waardoor maanstof geen luchtweerstand ondervindt en gewoon volgens de regels van de zwaartekracht binnen seconden weer op het maanoppervlak terugvalt. Daarbij was de tijdsduur tussen het landen en het verlaten van de raket voor de wandeling van dusdanige grootte dat dit stof al lang gedaald was.
NASA_MOON-ROCKET_APOLLO-15.gif
Opmerkelijk verlies van data
Claim: in de documentaire Did We Go? van Aron Ranen beweren zowel de toenmalige flight director van Apollo 11, Gene Kranz, als de NASA-archivaris van het Goddard Space Center, Dr. David Williams, dat de telemetriedata van Apollo 11 zoek zijn. Het is opmerkelijk dat de data van zo'n historisch en technisch belangrijk project verdwenen zijn.
Tegenclaim: feitelijk beweren beiden niet dat de data zoek zijn, ze zeggen slechts op moment van de opname dat ze niet weten waar de betreffende data zijn. Daar is zowel gelet op het verloop van ruim 30 jaar als gelet op de grootte van de archieven niets opmerkelijks aan.
584398main_M168353795RE_25cm_AP12_area.jpg
584582main_M168000580LR_ap17_area_flat.jpg
Geschoten door LRO. Pixelgrote is +- 25 cm.
lancering van de maan
de maan heeft veel minder massa heeft, is de zwaartekracht zwakker, en heb je dus minder kinetische energie nodig om in een baan rond de maan te komen vanaf het oppervlak. Daardoor heb je minder brandstof nodig, waardoor je weer minder brandstof nodig hebt omdat je die brandstof niet omhoog hoeft te tillen

waarom zo'n grote raket
Die enorme raket waar ze mee begonnen was vooral nodig om alle brandstof en andere supplies naar de maan te krijgen. Dit werkt ongeveer als volgt. Stel je hebt een ruimteschip van 100kg. Dit ruimteschip heeft een motor die 80kg brandstof nodig heeft om het ruimteschip in een baan om de aarde te krijgen. Maar, die brandstof zorgt er voor dat het ruimteschip zwaarder wordt. Om de 80kg brandstof van de grond te krijgen heb je weer extra brandstof nodig. Dit zorgt er voor dat een 2x zo zwaar ruimteschip meer dan 2x de brandstof nodig heeft om in een baan om de aarde te komen. Om het apollo ruimteschip naar de maan te krijgen was er dus best een forse raket (nogal een understatement ;) ) nodig. Voor de terugweg was dit niet het geval, omdat ze met veel lagere zwaartekracht te maken hadden, en zich soort van 'terug konden laten vallen' naar aarde.
En over de boordcomputer, meer was inderdaad niet nodig. Er zijn bijvoorbeeld een aantal mensen geweest die die boordcomputer in software of hardware na hebben gebouwd. De oorspronkelijke ontwerpen zijn als basis gebruikt voor de eerste boordcomputers van de shuttle. Vergeet hierbij ook niet dat het rekenwerk ook deels op de grond werd gedaan.
Met een laser schieten op de maan, kan dat ja dat kan!
Apollo 14 en 15 heeft een soort van reflector achter gelaten op de maan waarbij je dus een exact retour signaal krijgt als je er met een laser op mikt, Distance = (Speed of light × Time taken for light to reflect) / 2. en op deze manier kan je de afstand van aarde naar de maan berekenen.
dichtsbijzijnde locatie voor een goeie gemikte laser beam.
Laser ranging facility at Wettzell fundamental station, Bavaria, Germany.
180px-Wettzell_Laser_Ranging_System.jpg
330px-Laser_Ranging_Retroreflector_Apollo_15.svg.png
330px-ALSEP_AS15-85-11468.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

Stel we zijn er niet geweest.

Stel dat er nooit missies naar de maan waren geweest, dat we niet verder gegaan waren dan een baan om de aarde. Wat zouden diezelfde mensen denken als de maanlander in een SF film voorkwam? Dat het realistisch was? Dat betwijfel ik ten sterkste, denk dat de meesten heel wat argumenten zouden hebben waarom het niet kon; zoals:
- het verschil is geen factor zes, want een Ariane raket moet enkel opstijgen, voor de landing is geen brandstof nodig omdat de aarde een atmosfeer heeft; een maanlander moet brandstof hebben voor het landen en het opstijgen.
- Een lander moet niet enkel in orbit raken, hij moet ontsnappingssnelheid bereiken.
Richard Feynman hield ooit een toespraak waarin hij het wetenschappelijk onderwijs afkraakte (in Mexico?). Hij toonde voorbeelden uit handboeken, bvb bereken de snelheid van een bal die van een helling rolt: in de oplossing werd enkel de snelheid, niet de rotatie van de bal in rekening gebracht. Bij het onderzoek naar de Challenger ramp was hij ook niet zuinig met z'n kritiek. Bvb de cijfers die aangaven dat lanceringen bij koud weer statistisch gezien veiliger waren, er minder problemen optraden: er werd geen rekening gehouden met het feit dat lanceringen bij warm weer vaker doorgingen ondanks kleine problemen. Maw: omdat lanceringen bij koud weer als gevaarlijker ingeschat waren leek het naderhand in de statistieken alsof ze veiliger waren, en die statistieken gebruikte men bij de Challenger als rechtvaardiging om niet uit te stellen.
fuell hij geeft namelijk al aan dat het een pleur aan brandstof zal kosten om er te komen,
in feite heb je het volgende maar nodig de ruimte doet de rest!.
van de aarde en zwaarte kracht afkomen.
als de raket maar met een beetje snelheid en juiste kant op ging kwam het wel goed..
hetzelfde vanaf de maan en weer terug. de trip zelf kost nauwelijks brandstof misschien om beetje bij te sturen maar verder niet.

ook geeft hij aan dat de russen veel verder waren. Ja ze waren elke keer het eerst. wil niet zeggen dat de amerikanen stil zaten in de zelfde periode, sommige dingen wat de russen els eerste lukten deden de amerikane er vlak na in sommige gevalen .. nog geen week later (het heete niet voor niet een SPACE RACE! ) zo hebben de amerikanen de russen aardig ingehaald, misschien waren de russen vaak het eerst de amerikanen deden het zelfde en vaak veel beter. ook zij hadden al heel wat meer goede lanceringen etc. het was ook pas apollo nr 11 die er lande niet apollo 1 want hoe de schrijver het aangeeft lijkt het alsof het in 1 x gelukt was.

de techniek.
voor de mensen tegenwoordig ik bedoel de mensen die na deze gebeurtenissen geboren zijn is het nauwelijks voor te stellen dat met de techniek toe de tijd het niet mogelijk zou zijn geweest op de maan te landen. zo super veel techniek is er niet voor nodig geweest er zijn ook heel erg veel briljante koppen voor nodig geweest om de berkeningen te maken en dat koste geld, veel geld het appollo programma kosten daarom ook gewoon ontzettend veel en na appolo projecten werd er ook alleen nog maar gekort op nasa., tegenwoordig kunnen we alles door computers laten doen, toen werden gewoon heel erg veel geleerden er voor gebruikt om de moeielijk berekening etc te maken.
"Apollo 11 carried a number of cameras for collecting data and recording various aspects of the mission, including one 70-mm Hasselblad electric camera, two 70-mm lunar surface superwide-angle cameras, one Hasselblad El data camera, two 16-mm Maurer data acquisiton cameras, one 35-mm surface close-up stereoscopic camera, and a television camera."
Apollo_17_LRO.jpg
Die ontwikkeling is er ook. Zie bijvoorbeeld http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_space_exploration
Het is nou niet bepaald alsof ze in 1965 besloten hebben op de maan te landen, en dat in 1969 uitgevoerd hebben. De technologie rond raketten heeft een basis die ruim voor WOII al begonnen is. Zie bijvoorbeeld het werk van Tsiolkovsky, Goddard en Oberth. Ook voor Apollo zelf zie je een mooie ontwikkeling van de eerste experimenten met buitgemaakte V2's, de eerste bemande vluchten met Mercury, en de verdere voorbereidingen met Gemini (docking, werken in de ruimte etc.)
maan reflectie!
Ga naar het strand, leg een spiegel op het zand en schijn vervolgens eerst op het zand en dan op de spiegel. Waar denk je dat het meeste laserlicht gereflecteerd wordt?
Aan de hand van het zonlicht kunnen we precies meten hoeveel licht het maanoppervlak terugkaatst (gemiddeld, als geoloog weet je natuurlijk dat verschillende oppervlakken een verschillend albedo heeft).
Als we nu een laser op de maan richten in plaats van op een reflector op de maan, kun je dus aan het teruggekaatste licht precies zien wat het is dat het licht terugkaatst. En als geoloog zal je ook wel inzien dat een reflector, naast het licht sterker terug te kaatsen, ook het licht minder verstrooit.
Al met al kun je dus prima zien of je licht door het oppervlak of door een reflector wordt teruggekaatst. Dit is een zeer korte versie, maar maakt goed duidelijk denk ik wat er aan de hand is.
No. The moon does not "easily reflects back one photon". The moon can reflect a lot of light, yes. This is how we explain it's brightness in RET. BUT this light is very very very diffused. When we look at the moon, we are looking at the suns' rays, but we don't get blinded do we? This is because we aren't looking at nearly as much light.
a11CarryEASEP5942.jpg
moon-mirror.jpg
A retro-reflector is designed to reflect light directly back on the opposite path to which it initially hit (give or take a small amount of distance between the reversed path and the initial path due to the concept of the light moving at two right angles first. It will still take a parallel path). If we shine a large spot at the moon, knowing that a retro-reflector is there, and we receive a photon back, we know this photon must have either bounced off the retro-reflector (provided it is in working condition) or it bounced off the surface of the moon in a coincidentally parallel path. Repeating the process many times can confirm whether it was chance, or scientifically reliable results. A 200km diameter area hit is indeed a direct hit on the retro-reflector. A non-direct hit would be where only a fraction of the retro-reflector was actually bathed in light. The whole thing gets hit so it is certainly direct.
Het gemiddelde albedo van de maan is 0,12, daar waar 1 staat voor perfecte reflectie en 0 voor, nou ja, nul. Een (aards) grasveld heeft een albedo van 0,25, twee keer zo hoog. Cement komt op 0,55, sneeuw en ijs nog hoger. De maan is dus helemaal niet zo reflecterend als je denkt.
Daarnaast is het ook nog eens diffuus reflecterend.
Take a cats-eye (the things on the middle of the road that reflect light at night time so you know where the centre line is). They are retro-reflectors. Your headlights bathe them in light and only the light that hits them directly, travels back to meet you. This light that has come back has taken the direct line and therefore the shortest path. These specific photons have hit the Retro-reflector directly, therefore, it was a direct hit whether or not other photons did not hit it."
waarom gaan we niet terug?
De reden waarom Nasa er nu niet meer heen gaat is simpel, Hun budget dusdanig verknalt dat het ze niet genoeg hebben om iemand er heen te kunnen sturen.
Momenteel is Mars wat boeiender, een volledig andere planeet ligt veel verder, plus Is veel interessanter dan de Maan zelf doordat deze planeet als enige in ons zonnestelsel een beetje met aarde zelf te vergelijken valt.
En de kans dat we er iets van leven, ook al is het een bacterie vinden tig malen groter is dan op de maan, wat bestaat uit stof rotsen en her en der een gecrashde Nazi ufo er verder niks boeiend te vinden valt.
Nadat ze een keer op de maan waren geweest verloor het publiek heel snel na de volgende missies het interesse, wat nu pas eindelijk weer een beetje terug komt.
- ze hadden de spacerace al gewonnen.
- een planeet werd interessanter dan de maan.
- er is niks op de maan wat echt van interesse is behalve stof en stenen.
De vorige tripjes hebben 5 miljard gekost, en dat voor een paar stenen en stof.
197115.jpg
Lunokhod!
http://www.nasa.gov/missi(...)s/lroc-20100318.html
[img]http://images.spaceref.com/news/2012/M175502049R_L17_thumb.jpg[img]
de braadpan op wieltjes aldus Hekje :P
wat hebben we nu eigenlijk aan deze maanlandingen gehad, op de anti aanbak laag van de braadpan na, zie hier, een kleine lijst met dingen die we er aan over gehouden hebben.
http://www.businessinsider.com/everyday-items-developed-by-nasa-2012-8

[img]http://d1jqu7g1y74ds1.cloudfront.net/wp-content/uploads/2010/05/iss_atlantis_2010_crop.jpg[/img]

A low Earth orbit (LEO) is an orbit with an altitude between 160 kilometers (99 mi), with a period of about 88 minutes, and 2,000 kilometers (1,200 mi), with a period of about 127 minutes. Objects below approximately 160 kilometers (99 mi) will experience very rapid orbital decay and altitude loss. With the exception of the lunar flights of the Apollo program, all human spaceflights have taken place in LEO (or were suborbital). The altitude record for a human spaceflight in LEO was Gemini 11 with an apogee of 1,374.1 kilometers (853.8 mi). All manned space stations to date, as well as the majority of artificial satellites, have been in LEO.
waarom zwegen de Amerikanen zwegen over het bedrog van de Russen (en andersom), terwijl de Russen wel meldden dat de Verenigde Staten spionagevluchten boven de Sovjet-Unie uitvoerde en de Amerikanen wel meldden dat de Sovjet-Unie raketten op Cuba had geplaatst.
TitusPullo


Ok, een lijstje over die docu:

Gelijk aan het begin krijg je informatie over grote projecten waar de mensheid te trots was, en dus gedoemd waren te mislukken. Toren van Babel, Titanic en het Apollo programma. Ik snap op zich wel wat ze daar willen zeggen, maar ze hebben de feitjes toch niet helemaal juist. Sure, Titanic was op dat moment de grootste, maar ze was nr 2 uit de Olympic klasse (met nog een 3de, Brittanic), en maar iets groter dan de Olympic zelf, die eerder gebouwd was. Olympic heeft zelfs nog een kill gescoord in de 1ste wereld oorlog, door een Duitse u-boot te rammen :D Brittanic is ook gezonken, door op een mijn te lopen. Olympic is zo'n 25 jaar in de vaart geweest. Maargoed, dit hele stuk is ietwat irrelevant.

On to things which piss me off, de volgende grove fout. Ze claimen dat de Apollo missie volledig werkte met zijn eerste missie. FOUT. Zoals met zoveel van dit soort technologische ontwikkelingen was het precies dat, een ontwikkeling. De Apollo raket zelf is eerst onbemand getest, waar meerdere problemen gevonden en verholpen zijn. Zelfs bij de eerste lancering was het geen volledig nieuwe raket. De bovenste trap werd bijvoorbeeld al eerder gebruikt bij kleinere versies van deze raket. En zo gaat het verder. De Apollo CM is zowel rond de aarde als naar de maan getest, net als de maanlander. Ze zijn met Apollo 10 al tot op een paar km van het maanoppervlak gevlogen als generale repetitie voor Apollo 11. En het gaat ook nog eens verder door voor Apollo, gezien veel van de Apollo missie onderdelen met Gemini getest en ontwikkeld zijn. Dat soort dingen :) Niemand vraagt je te geloven dat alles in 1 keer werkte (it didn't, zoals de Apollo 1 astronauten je niet na konden vertellen).

Ohjee, de Russen hadden wel 5x zoveel uren in de ruimte als de USA! Wat niet wordt gemeld is dat dit zo'n 10 jaar voor Apollo was... Dat gat is gewoon gedicht in die tijd.

En daar zijn de van Allen belts, die op 1000 miles zouden beginnen. Ze claimen dat alleen de Apollo missies zo hoog kwamen, en alle andere bemande missies laag genoeg bleven om onder deze 1000 mile grens te blijven. Nog een mooie claim, dat tonnen aan lood nodig zouden zijn om deze straling tegen te houden. Hier wordt geen enkele argumentatie voor gegeven. Dit klopt dan ook niet, gezien de straling in kwestie uitsluitend uit geladen deeltjes bestaat. Daar heb je helemaal geen lood voor nodig. Een dun laagje aluminium is al redelijk effectief tegen dit soort straling. Die straling zou de reden zijn dat de Sovjets alleen onbemande sondes naar de maan stuurden. Wat ze hier voor het gemak even weglaten is dat de Sovjets wel dieren heeft gestuurd! Hun Zond 5 sonde had o.a. een paar schildpadden aan boord, die de trip zonder problemen overleeft hebben.
En nu gaan ze zichzelf tegenspreken. Ze spreken over een shuttle missie naar een hoogte van 350 mile, waar de astronauten de effecten van straling begonnen te zien. Maar de van Allen belts beginnen toch pas bij 1000 mile? Wat is het nou? Retorische vraag, want de van Allen belts komen op sommige plekken tot zo'n 120 mile van het aardoppervlak. Ook huidige bemande missies hebben hier mee te maken.
Verderop maken ze de vergelijking met het Manhattan Project, ivm geheimen bewaren. Well, that failed :P Tijdens het project zijn gegevens al uitgelekt naar de Sovjets. Lijkt me een ietwat ongelukkig gekozen voorbeeld.
Nog een leuke claim, dat het verzenden van data van een missie gefaket kon worden met een satelliet. Op zich een leuk idee, ware het niet dat radioastronomen in die tijd doplermetingen hebben gedaan met deze radiosignalen. Daar kan je prachtig dingen als het afdalen naar de maan in herkennen. Dan zou dat ook zeer nauwkeurig gesimuleerd moeten worden.
De volgende moest ik toch wel even om lachen :D Ze zeggen zoiets als ze hebben NASA meerdere keren gevraagd om foto's van astronauten op de maan, en veel duplicaten uit een zeer beperkte set gekregen. Klinkt mij alsof ze gewoon een standaard pers-pakket hebben gekregen, en zo dom zijn om hier uit te concluderen dat NASA geheimzinnig doet over de foto's.
En nog een mooie foute claim. Dat Armstrong nooit een interview heeft gegeven. Eerder in dit topic is daar nog een voorbeeld van langs gekomen.
"From an analytical standpoint, photographic anomalies have to be sorted out with an understanding of lighting and shadows." :D _O- Laat ze dat dan alsjeblieft ook doen. Kort hierna claimen ze domweg dat twee scheve schaduwen naast elkaar betekenen dat twee verschillende lampen zijn gebruikt. Dan krijg je twee schaduwen stelletje sukkels!
De volgende faal is ook een grote. Ze vragen zich af waar al het geld voor de maanbuggies heen is gegaan, terwijl ze minder onderdelen hadden dan een Jeep. Sowieso rare vergelijking, om te impliceren dat ze goedkoper zouden zijn dan een jeep, omdat ze minder onderdelen bevatten. De grootste faal is nog wel een simpel stukje economie, wat hier in NL iig in de eerste klas middelbare school al langs komt. Ontwikkelkosten vs aantal gemaakte units. Als ze maar 6 auto's van een modern type zouden maken zouden ze ook miljoenen kosten, puur omdat je de ontwikkelkosten maar over 6 units kan verdelen :')

Oh en die stupiditeit over de wapperende vlag... Ze laten nota bene zelfs beelden zien waar de astronauten aan de paal zitten te draaien. Dan gaat de vlag wel bewegen ja.

Weer een punt wat ze weglaten. NASA gebruikte een systeem wat niet compatibel was voor het verzenden van hun video beelden. Dat is de reden waarom de tv stations het van een groot scherm moesten filmen.

En de grootste faal van de hele docu, waar ze eigenlijk de hele tijd naar toe werken. De zogenaamde achter de schermen beelden die ze 'per ongeluk' te zien hebben gekregen. De 'never before seen" footage, waarvan zogenaamd maar 20 seconden eerder op tv is geweest. Wat ze niet doorhebben is dat ze een deel van de live beelden te pakken hebben :D Miljoenen Amerikanen hebben deze beelden toen d'r tijd live op tv gezien. Veel kwalijker is het edit werk wat ze doen, waardoor ze kunstmatig de illusie wekken dat iets onzuivers gaande is.
a11rear-mock-orig.jpg
Het volgende stuk is ook zo fout als het maar zijn kan, en wel om meerdere redenen. Ze claimen dat de aarde die je ziet maar een klein stuk is van de aarde, gezien door een rond raam, vanuit een lage baan om de aarde. Hier zijn twee grote dingen mis mee. In een lage baan om de aarde beweeg je zo snel rond de aarde dat je ook in zeer korte tijd een behoorlijke beweging ziet. De aarde in deze videobeelden is statisch. Ten tweede is het raam waardoor ze kijken (kan je identificeren als ze de lampen weer aandoen) helemaal niet rond! :D
Ik heb de docu nu voor een iets groter deel bekeken..
- Het begint met een hoop insuniaties. De toon wordt al gezet met een verhaal over andere megalomane projecten die mislukt zouden zijn vanwege goddelijke interventie. Daarom moet de maanlanding wel nep zijn. Ik vraag me af welke veronderstelling absurder is.
- Daarna komen ze met dat de politiek vaker misleidende informatie heeft gebruikt. Alsof een tactische truc uit de oorlog ook maar iets mee te maken heeft. Dat is toch echt niet te vergelijken met een wereldwijde hoax die nu al decennialang in stand wordt gehouden?
- Er wordt beredeneerd dat het wel heel echt moest lijken vanwege het imago, de afleiding die nodig was vanwege een oorlog en de hoeveelheid geld die er al ingestoken was. Dat is nogal in tegenspraak met de fouten die gemaakt zouden zijn.
- Armstrong staat er niet vaak op en houdt niet erg van interviews. Hij heeft de meeste foto's gemaakt dus dat is logisch en de tweede opmerking is ook niet meer dan een verdachtmaking.
- Het verhaal van de kruisende schaduwen is me niet helemaal duidelijk. De man in het filmpje dat KipKnots heeft gepost gaat er wel op in.
- Er worden veel meer dingen opgevoerd die allang weerlegd zijn. Het oplichtende ruimtepak in de schaduw, crosshair die niet door lijkt te lopen, de letter C in een rots van papiermaché die later ineens weg is, maar het scheurtje in het papiermaché niet, de afwezigheid van een brandgat door de maanlander ivm met het maanstof, waarvan er minder bleek te zijn dan werd gedacht (en de vergelijking met een oude tekening is natuurlijk wel heel tendentieus.)
- Ze vragen zich af waarom er karretjes mee naar de maan zijn genomen, ipv telescopen. Ehmm.. mss omdat ze het landschap en de bodem wilden onderzoeken ipv de sterrenhemel?
- Dat de astronauten niet hebben gelet op hoe goed de sterrenhemel zichtbaar was, is niet vreemd. De vizieren van de ruimtepakken lieten maar weinig licht door. De reden daarvoor is hoop ik duidelijk. Dat Mischael Collins later wel spreekt over de sterrenhemel vanuit de ruimte kan ik ook niet direct plaatsen. Maar als dat niet over precies diezelfde gelegenheid ging, is het bewust verdraaien van informatie. Het wordt in ieder geval in het midden gelaten.
- De vlag beweegt! Als ze zo'n grove fout hadden gemaakt door geen rekening te houden met de wind, of nog fraaier, de luchtverplaatsing door een airco in de studio, die door de felle lampen uiteraard erg heet moet zijn geweest, dan zouden de Russen nu nog over de grond rollen van het lachen.
- Het is ook al verdacht dat je hun gezichten niet ziet in de ruimtepakken.Je ziet hun gezichten niet door de helderheid van het omgevingslicht. Uiteraard is er materiaal gebruikt dat maar een heel beperkt deel van het licht doorlaat. (Ik geloof dat er een laagje goud aan de binnenkant is aangebracht) Anders zouden ze uiteraard hun ogen beschadigen door het felle zonlicht.
- Tenslotte: De bewegingen van de astronauten zouden in slowmotion zijn gefilmd. In het filmpje dat KipKnots heeft gepost, wordt uitgelegd dat dat vrijwel onmogelijk is. Ook zou er zeer zorgvuldig gemonteerd moeten zijn en de tapes moeten volkomen stofvrij zien gebleven. Het minste krasje, kabel of stofje zou de hele boel hebben verraden.

Deze uitleg werd mede mogelijk gemaakt door meth1745, A-tuinhek, The_stranger, Ems. ,TitusPullo , Enneacanthus_Obesu, ExperimentalFrentalMental s (bronnen wikipedia Youtube BNW moonhoax forum eigen kennis)
De fotograaf in deze video stelt dat faken moeilijker is dan gaan. Zonder daar bewijs voor te leveren.

De maanpakken:
Tmg.gif
800px-Beta_cloth_penetration.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_Micrometeoroid_Garment
ATuin-hekdinsdag 6 september 2016 @ 23:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 september 2016 23:29 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{w Ook zo'n dubieus feitje,... ze konden alleen kiezen tussen close up, iets verder, en oneindig,... maar volgens kenners konden ze die schakelaars nooit bedienen met hun handschoenen..
Houden deze 'kenners' er rekening mee dat het aangepaste camera's waren?
Oversightdinsdag 6 september 2016 @ 23:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 september 2016 23:32 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Houden deze 'kenners' er rekening mee dat het aangepaste camera's waren?
:? Vertel jij het mij maar, ik ben een leek, maar deze meneer lijkt er verstand van te hebben

Oversightdinsdag 6 september 2016 @ 23:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 september 2016 22:27 schreef Oversight het volgende:
Hier komt nog een lokquote voor SpecialK edit in progress
quote:
7s.gif Op maandag 5 september 2016 19:32 schreef SpecialK het volgende:
Klopt mijn aanname hier?
10075727.jpg
10075728.jpg

*O* Eerste twee gevonden... zelfde lokatie, identieke achtergrond....

_O- Verdwenen maanlander..

O-) Orginele nasa foto's op nasa server, vlak na elkaar genomen, zie fotonummer xxxxx 27 & 28

[ Bericht 12% gewijzigd door Oversight op 07-09-2016 00:04:35 ]
ATuin-hekdinsdag 6 september 2016 @ 23:58
Voor een identieke achtergrond zie ik nog best veel verschillen ;)

Het antwoord is makkelijk, ze zijn niet identiek, en vooral veel verder weg dan je intuïtie je laat denken.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 00:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 september 2016 23:58 schreef ATuin-hek het volgende:
Voor een identieke achtergrond zie ik nog best veel verschillen ;)

Het antwoord is makkelijk, ze zijn niet identiek, en vooral veel verder weg dan je intuïtie je laat denken.
:o Omcirkel dan eens 3 verschillen?
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 00:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 september 2016 23:49 schreef Oversight het volgende:

[..]

:? Vertel jij het mij maar, ik ben een leek, maar deze meneer lijkt er verstand van te hebben

Lol what? :D Chainmail maanpakken? Deze man weet duidelijk niet waar hij over praat.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 00:06
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:00 schreef Oversight het volgende:

[..]

:o Omcirkel dan eens 3 verschillen?
sy2eq0.jpg
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 00:10
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:06 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
:{w niet overtuigend, ik vind ze akelig gelijk.

Wantiewoensdag 7 september 2016 @ 00:18
Ze lijken inderdaad op elkaar, maar wil niet zeggen dat ze vanaf dezelfde plek zijn genomen. Ene is volgens mij achter de maanlander genomen, de ander ervoor. Vandaar dat bij die laatste de grond omgewoeld is, en de heuvels dichterbij lijken te zijn

Verder beetje raar om te denken dat NASA zelf ook niet door heeft dat die fotos, uitgaande dat ze nep zijn, teveel op elkaar lijken en dus het complot verraden.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 00:24
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:18 schreef Wantie het volgende:
Ze lijken inderdaad op elkaar, maar wil niet zeggen dat ze vanaf dezelfde plek zijn genomen. Ene is volgens mij achter de maanlander genomen, de ander ervoor. Vandaar dat bij die laatste de grond omgewoeld is, en de heuvels dichterbij lijken te zijn

Verder beetje raar om te denken dat NASA zelf ook niet door heeft dat die fotos, uitgaande dat ze nep zijn, teveel op elkaar lijken en dus het complot verraden.
:{w Als de een ervoor zou zijn genomen zou daarop de achtergrond groter moeten zijn in verhouding, en dat is niet zo.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 00:56
quote:
Sure, maar dat is niet identiek. En die verschillen is wat je verwacht te zien als de locatie net iets anders is.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 00:56
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:24 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{w Als de een ervoor zou zijn genomen zou daarop de achtergrond groter moeten zijn in verhouding, en dat is niet zo.
Dat zou alleen zo zijn als de achtergrond heel dicht bij is.
Wantiewoensdag 7 september 2016 @ 01:24
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:56 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Dat zou alleen zo zijn als de achtergrond heel dicht bij is.
precies, verder zit je met gebruikte lens, zoom, etc..
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 01:26
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 01:24 schreef Wantie het volgende:

[..]

precies, verder zit je met gebruikte lens, zoom, etc..
:{w Hasselblad had maar 1 lens, en geen zoom.
Wantiewoensdag 7 september 2016 @ 01:32
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 01:26 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{w Hasselblad had maar 1 lens, en geen zoom.
dat proberen ze je wijs te maken ;)
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 01:52
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 01:32 schreef Wantie het volgende:

[..]

dat proberen ze je wijs te maken ;)
:{w Nee dat weet ik toevallig, ik was erbij toen ze geleverd werden.
SpecialKwoensdag 7 september 2016 @ 04:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 september 2016 23:54 schreef Oversight het volgende:

[..]


[..]

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

*O* Eerste twee gevonden... zelfde lokatie, identieke achtergrond....

_O- Verdwenen maanlander..

O-) Orginele nasa foto's op nasa server, vlak na elkaar genomen, zie fotonummer xxxxx 27 & 28
Ik dacht dat ik dit al afdoende had uitgelegd? Nog best wel uitgebreid met photoshop plaatjes van Oostenrijkse bergen en alles. Zo snel alweer vergeten?
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 04:15
quote:
1s.gif Op woensdag 7 september 2016 04:04 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Ik dacht dat ik dit al afdoende had uitgelegd? Nog best wel uitgebreid met photoshop plaatjes van Oostenrijkse bergen en alles. Zo snel alweer vergeten?
;) Zeker niet vergeten, maar ook niet overtuigd van de verklaring, ondanks dat ie best logisch was, en ook benieuwd naar de reacties hier.

;( Mijn beste argument is hier eigenlijk al om zeep geholpen "bleeding" ... zucht.

:{w Maar er zijn nog wel wat foto's die ik graag met je wil doornemen, ik moet alleen de orginelen nog vinden.
DeMolaywoensdag 7 september 2016 @ 10:27
Kubrick "zou" voor zijn werk gebruik mogen maken van de voor NASA ontwikkelde Zeiss 50 mm f\0.7 om Barry Lydon met kaarslicht te kunnen filmen

http://www.visual-memory.co.uk/sk/ac/len/page1.htm

https://en.wikipedia.org/wiki/Carl_Zeiss_Planar_50mm_f/0.7

http://petapixel.com/2013(...)re-lenses-ever-made/
Tingowoensdag 7 september 2016 @ 10:50
http://lroc.sese.asu.edu/about

The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera, or LROC, is a system of three cameras mounted on the Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) that capture high resolution black and white images and moderate resolution multi-spectral images of the lunar surface.

http://lroc.sese.asu.edu/about/objectives

LRO is currently in the Extended Mission phase, focused on collecting the data needed to address key lunar science questions, including:
1. Chronology/Bombardment
Determine bombardment history of the Moon, from the timing of basin-forming events down to small, recent impact events. Measure lunar landforms at 0.5 - 2.0 meter pixel scales for more than 10,000 targeted sites, and measure mineralogical variation of the Moon via ultraviolet-visible observations at sub-kilometer pixel scales over at least 75% of the surface.

2. Crustal Evolution
Investigate geological processes and their role in the evolution of the lunar crust and shallow lithosphere. This investigation includes imaging of landforms at 100m scale down to meter scale for thousands of targeted regions. Obtain oblique (more than 60° emission angle) imaging of key science targets for the purpose of assessing stratigraphy, at 2 meter pixel scales for an average of at least two targeted regions per month. Also, obtain UV/Visible (400 to 100 meter pixel scales) multi-phase angle imaging over at least 90% of the lunar surface and measure mineralogical variations of the Moon via ultraviolet-visible observations at sub-km pixel scale over a minimum of 75% of the lunar surface.

3. Regolith Evolution
Look for evidence of processes that shaped the global lunar regolith as they relate to evolution of the crust, verifying physical characteristics of the upper-most regolith layers via their textures, scattering mechanisms and composition. Measure the surface morphology at 0.5 - 2.0 meter scales, and other physical properties at meter pixel scale for specific targets.

4. Polar Volatiles
Investigate volatile sources, sinks and transfer mechanisms with emphasis on the lunar polar regions, including permanently shadowed regions (PSRs). Measure polar region landforms in PSRs at better than 20 meter horizontal scales. Also, measure reflectivity as a function of phase angle at meter and 100 meter scales near PSRs within 10° of each pole.

WOWEE GOLLYGOSH GEEWHIZ! NASA zijn zo ontzettend slim!

Je zou verwachten dat ze met zo ’n ding kunnen mooie duidelijk beelden van de Apollo debris krijgen. Er zijn toch 3 ‘lunar rovers/moon buggys’nog daar? Of waarschijnlijk niet.
Fucking hilarious!
Lying crooked bastards.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 10:51
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 10:50 schreef Tingo het volgende:
http://lroc.sese.asu.edu/about

The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera, or LROC, is a system of three cameras mounted on the Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) that capture high resolution black and white images and moderate resolution multi-spectral images of the lunar surface.

http://lroc.sese.asu.edu/about/objectives

LRO is currently in the Extended Mission phase, focused on collecting the data needed to address key lunar science questions, including:
1. Chronology/Bombardment
Determine bombardment history of the Moon, from the timing of basin-forming events down to small, recent impact events. Measure lunar landforms at 0.5 - 2.0 meter pixel scales for more than 10,000 targeted sites, and measure mineralogical variation of the Moon via ultraviolet-visible observations at sub-kilometer pixel scales over at least 75% of the surface.

2. Crustal Evolution
Investigate geological processes and their role in the evolution of the lunar crust and shallow lithosphere. This investigation includes imaging of landforms at 100m scale down to meter scale for thousands of targeted regions. Obtain oblique (more than 60° emission angle) imaging of key science targets for the purpose of assessing stratigraphy, at 2 meter pixel scales for an average of at least two targeted regions per month. Also, obtain UV/Visible (400 to 100 meter pixel scales) multi-phase angle imaging over at least 90% of the lunar surface and measure mineralogical variations of the Moon via ultraviolet-visible observations at sub-km pixel scale over a minimum of 75% of the lunar surface.

3. Regolith Evolution
Look for evidence of processes that shaped the global lunar regolith as they relate to evolution of the crust, verifying physical characteristics of the upper-most regolith layers via their textures, scattering mechanisms and composition. Measure the surface morphology at 0.5 - 2.0 meter scales, and other physical properties at meter pixel scale for specific targets.

4. Polar Volatiles
Investigate volatile sources, sinks and transfer mechanisms with emphasis on the lunar polar regions, including permanently shadowed regions (PSRs). Measure polar region landforms in PSRs at better than 20 meter horizontal scales. Also, measure reflectivity as a function of phase angle at meter and 100 meter scales near PSRs within 10° of each pole.

WOWEE GOLLYGOSH GEEWHIZ! NASA zijn zo ontzettend slim!

Je zou verwachten dat ze met zo ’n ding kunnen mooie duidelijk beelden van de Apollo debris krijgen. Er zijn toch 3 ‘lunar rovers/moon buggys’nog daar? Of waarschijnlijk niet.
Fucking hilarious!
Lying crooked bastards.
Waarom?
Wantiewoensdag 7 september 2016 @ 10:54
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 10:50 schreef Tingo het volgende:
http://lroc.sese.asu.edu/about

The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera, or LROC, is a system of three cameras mounted on the Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) that capture high resolution black and white images and moderate resolution multi-spectral images of the lunar surface.

http://lroc.sese.asu.edu/about/objectives

LRO is currently in the Extended Mission phase, focused on collecting the data needed to address key lunar science questions, including:
1. Chronology/Bombardment
Determine bombardment history of the Moon, from the timing of basin-forming events down to small, recent impact events. Measure lunar landforms at 0.5 - 2.0 meter pixel scales for more than 10,000 targeted sites, and measure mineralogical variation of the Moon via ultraviolet-visible observations at sub-kilometer pixel scales over at least 75% of the surface.

2. Crustal Evolution
Investigate geological processes and their role in the evolution of the lunar crust and shallow lithosphere. This investigation includes imaging of landforms at 100m scale down to meter scale for thousands of targeted regions. Obtain oblique (more than 60° emission angle) imaging of key science targets for the purpose of assessing stratigraphy, at 2 meter pixel scales for an average of at least two targeted regions per month. Also, obtain UV/Visible (400 to 100 meter pixel scales) multi-phase angle imaging over at least 90% of the lunar surface and measure mineralogical variations of the Moon via ultraviolet-visible observations at sub-km pixel scale over a minimum of 75% of the lunar surface.

3. Regolith Evolution
Look for evidence of processes that shaped the global lunar regolith as they relate to evolution of the crust, verifying physical characteristics of the upper-most regolith layers via their textures, scattering mechanisms and composition. Measure the surface morphology at 0.5 - 2.0 meter scales, and other physical properties at meter pixel scale for specific targets.

4. Polar Volatiles
Investigate volatile sources, sinks and transfer mechanisms with emphasis on the lunar polar regions, including permanently shadowed regions (PSRs). Measure polar region landforms in PSRs at better than 20 meter horizontal scales. Also, measure reflectivity as a function of phase angle at meter and 100 meter scales near PSRs within 10° of each pole.

WOWEE GOLLYGOSH GEEWHIZ! NASA zijn zo ontzettend slim!

Je zou verwachten dat ze met zo ’n ding kunnen mooie duidelijk beelden van de Apollo debris krijgen. Er zijn toch 3 ‘lunar rovers/moon buggys’nog daar? Of waarschijnlijk niet.
Fucking hilarious!
Lying crooked bastards.
ook al zouden ze 1000 haarscherpe fotos publiceren, je wuift ze toch weg als nep
So whats the point?
devlinmrwoensdag 7 september 2016 @ 11:27
Vraag me dan toch altijd af, als de maanlanding een hoax is... hoe komen die reflectoren dan op de maan
Tingowoensdag 7 september 2016 @ 11:29
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 10:54 schreef Wantie het volgende:

[..]

ook al zouden ze 1000 haarscherpe fotos publiceren, je wuift ze toch weg als nep
So whats the point?
Zijn er niet space fans die de fotos van de Apollo missies space junk willen zien?
Ach ja - The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera ook 'n stuk 'space' junk is.
Wantiewoensdag 7 september 2016 @ 11:31
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 11:29 schreef Tingo het volgende:

[..]

Zijn er niet space fans die de fotos van de Apollo missies space junk willen zien?
waarom zou je die nep-foto's gunnen?
devlinmrwoensdag 7 september 2016 @ 11:33
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:24 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{w Als de een ervoor zou zijn genomen zou daarop de achtergrond groter moeten zijn in verhouding, en dat is niet zo.
Nee. Omdat de Maan geen atmosfeer heeft, zijn verafgelegen objecten veel helderder dan ze op Aarde zouden zijn. Hierdoor lijken sommige objecten dichtbij te staan, terwijl ze soms kilometers ver liggen. Zo lijken veel bergen die op de achtergrond van foto's te zien zijn op heuvels die dichtbij staan
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 11:50
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 11:29 schreef Tingo het volgende:

[..]

Zijn er niet space fans die de fotos van de Apollo missies space junk willen zien?
Ach ja - The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera ook 'n stuk 'space' junk is.
Beargumenteer dat laatste nou eens. Waarom denk je dat?
firefly3woensdag 7 september 2016 @ 13:03
De Apollo missies zijn een bevestiging van hoe erg Hollywood betrokken is met de VS.
Tingowoensdag 7 september 2016 @ 13:13
“The maneuver lowered LRO from its usual altitude of approximately 31 miles (50 kilometers) to an altitude that dipped as low as nearly 13 miles (21 kilometers) as it passed over the moon's surface. The spacecraft has remained in this orbit for 28 days, long enough for the moon to completely rotate. This allows full coverage of the surface by LROC's Wide Angle Camera.”
http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/news/apollo-sites.html

Noah Petro Explains New LRO Images of Apollo 12, 14, and 17 Sites

These lying, stinking fuckers should be ashamed of themselves.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:13 schreef Tingo het volgende:
“The maneuver lowered LRO from its usual altitude of approximately 31 miles (50 kilometers) to an altitude that dipped as low as nearly 13 miles (21 kilometers) as it passed over the moon's surface. The spacecraft has remained in this orbit for 28 days, long enough for the moon to completely rotate. This allows full coverage of the surface by LROC's Wide Angle Camera.”
http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/news/apollo-sites.html

Noah Petro Explains New LRO Images of Apollo 12, 14, and 17 Sites

These lying, stinking fuckers should be ashamed of themselves.
Maar waarom dan? Je komt nu niet verder dan wat hersenloos ranten.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 11:27 schreef devlinmr het volgende:
Vraag me dan toch altijd af, als de maanlanding een hoax is... hoe komen die reflectoren dan op de maan
:') Met een raket, ...zonder mensen erin.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 13:28
:{ Toen de eerste LEM opsteeg vanaf de maan, en de camera hem zo mooi volgde,... wie bediende toen die camera?
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:28 schreef Oversight het volgende:
:{ Toen de eerste LEM opsteeg vanaf de maan, en de camera hem zo mooi volgde,... wie bediende toen die camera?
Het was niet de eerste van de missies met een rover (ging toen mis) maar pas vanaf de latere. En dat was Houston die die camera bestuurde.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:29 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Het was niet de eerste van de missies met een rover (ging toen mis) maar pas vanaf de latere. En dat was Houston die die camera bestuurde.
:{ wacht,... dus er staat een camera op de maan, die er gebleven is, die vanuit houston bestuurd kan worden?

:{ ..... en was houston dan helderziend, ... want vertraging signaal enzo?
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 13:37
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:32 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{ wacht,... dus er staat een camera op de maan, die er gebleven is, die vanuit houston bestuurd kan worden?
Dat klopt, tot de accu van de rover leeg was.

quote:
:{ ..... en was houston dan helderziend, ... want vertraging signaal enzo?
Als iemand met een countdown bezig is, en je weet de vertraging in het signaal, hoef je daar niet helderziend voor te zijn ;)
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 13:41
Zie ook:
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 13:41
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:37 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Dat klopt, tot de accu van de rover leeg was.
:{ Bestaat er misschien een foto van die achtergebleven rover?
quote:
[..]

Als iemand met een countdown bezig is, en je weet de vertraging in het signaal, hoef je daar niet helderziend voor te zijn ;)
:? Hioe wisten ze wat de vertraging was voor de eerste keer dat ze het deden? Die is dan toch alleen maar te gokken?
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 13:45
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:41 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{ Bestaat er misschien een foto van die achtergebleven rover?

Niet dat ik weet. Misschien in dat archief.

quote:
:? Hioe wisten ze wat de vertraging was voor de eerste keer dat ze het deden? Die is dan toch alleen maar te gokken?
Die kan je vrij makkelijk meten.

Meer beelden:
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 13:49
Kijk aan, een dergelijke foto bestaat wel :)
theguyverwoensdag 7 september 2016 @ 15:38
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 11:27 schreef devlinmr het volgende:
Vraag me dan toch altijd af, als de maanlanding een hoax is... hoe komen die reflectoren dan op de maan
9189283.jpg
Wantiewoensdag 7 september 2016 @ 16:19
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:49 schreef ATuin-hek het volgende:
Kijk aan, een dergelijke foto bestaat wel :)
[ afbeelding ]
De achtergebleven Rover
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 16:20
quote:
1s.gif Op woensdag 7 september 2016 16:19 schreef Wantie het volgende:

[..]

De achtergebleven Rover
Jup, in 1 van de laatste EVA foto's van Apollo 17.
firefly3woensdag 7 september 2016 @ 22:19
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 15:38 schreef theguyver het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Hij is mijn favoriete wetenschapper
Tingowoensdag 7 september 2016 @ 22:42
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:41 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{ Bestaat er misschien een foto van die achtergebleven rover?

Drie 'moon rovers,6 moonlanders 'lunar (looney) scientific equipment' en dan nog 'n hele lijst. Zeggen ze.
Met de miljaaden dollar waarde in hi-tech cameras in de 'ruimte' (op kosten van de tax-payer) ik vind 't jammer dat NASA met hun LROC echte geen fotos van hun Apollo troep kan brengen.

Hoe lang zal 't duren voor dat we de 'First man/woman/transgender' op Mars zien landen? :)
Kunnen ze ook 'n soort Big Brother live on Mars (met U2 en EODM) van maken.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 22:44
quote:
1s.gif Op woensdag 7 september 2016 16:19 schreef Wantie het volgende:

[..]

De achtergebleven Rover
:@ Maar die is van veel later.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 22:50
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 22:44 schreef Oversight het volgende:

[..]

:@ Maar die is van veel later.
Veel later dan wat?
Tingowoensdag 7 september 2016 @ 22:51
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:26 schreef Oversight het volgende:

[..]

:') Met een raket, ...zonder mensen erin.
Ze hadden 't al zonder 'reflector on the moon' gedaan. Ik denk niet dat er 'n soort NASA reflect apparaat op de maan staat.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 22:55
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 22:51 schreef Tingo het volgende:

[..]

Ze hadden 't al zonder 'reflector on the moon' gedaan. Ik denk niet dat er 'n soort NASA reflect apparaat op de maan staat.
Dat is toch wel een beetje dom om te denken... Je kan een laser op die dingen mikken en een reflectie terug krijgen die vele malen sterker is dan die van het oppervlak van de maan.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 23:29
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 22:55 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Dat is toch wel een beetje dom om te denken... Je kan een laser op die dingen mikken en een reflectie terug krijgen die vele malen sterker is dan die van het oppervlak van de maan.
:{w Die laser reflector zal er best zijn, maar die kan makkelijk met een onbemande raket zijn bezorgd.

:{ ik probeer een goed punt te vinden om "mijn punt" te maken, maar da's knap lastig, want ik ben geen expert of zo..

:? Had apollo 11 ook een rover, en weet je of er daarvan beelden zijn nadat apollo 11 al weer weg was, dus vanuit een orbit genomen, zodat je bijvoorbeeld de sporen van de rover op het oppervlak kan zien ?

:{w Bij het opstijgen van de LEM ( apollo 11) zijn er alleen beelden van een brandschoon maanoppervlak... geen rover, geen voetstappen, geen achtergebleven apperatuur?
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 23:41
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 23:29 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{w Die laser reflector zal er best zijn, maar die kan makkelijk met een onbemande raket zijn bezorgd.
Helemaal mee eens. Daarom gebruik ik het zelf ook niet als argument voor een bemande maanlanding.

quote:
:{ ik probeer een goed punt te vinden om "mijn punt" te maken, maar da's knap lastig, want ik ben geen expert of zo..

:? Had apollo 11 ook een rover, en weet je of er daarvan beelden zijn nadat apollo 11 al weer weg was, dus vanuit een orbit genomen, zodat je bijvoorbeeld de sporen van de rover op het oppervlak kan zien ?

:{w Bij het opstijgen van de LEM ( apollo 11) zijn er alleen beelden van een brandschoon maanoppervlak... geen rover, geen voetstappen, geen achtergebleven apperatuur?
Wat let je? :) Al deze vragen kan je vrij makkelijk beantwoorden met een simpele google zoektocht. De docu "when we left earth" kan ik ook erg aanraden, omdat het ook veel laat zien van de aanloop richting het Apollo programma, waar alles wat ze daarvoor nodig hadden ontwikkeld en getest is. Ignorance is in dit geval een keuze.
Oversightwoensdag 7 september 2016 @ 23:44
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 23:41 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Helemaal mee eens. Daarom gebruik ik het zelf ook niet als argument voor een bemande maanlanding.

[..]

Wat let je? :) Al deze vragen kan je vrij makkelijk beantwoorden met een simpele google zoektocht. De docu "when we left earth" kan ik ook erg aanraden, omdat het ook veel laat zien van de aanloop richting het Apollo programma, waar alles wat ze daarvoor nodig hadden ontwikkeld en getest is. Ignorance is in dit geval een keuze.
^O^ ik ben nog midden in je vorige links en video's maar ga er allemaal doorheen.
ATuin-hekwoensdag 7 september 2016 @ 23:46
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 23:44 schreef Oversight het volgende:

[..]

^O^ ik ben nog midden in je vorige links en video's maar ga er allemaal doorheen.
Heel goed! ^O^
Orwelldonderdag 8 september 2016 @ 00:56
[/quote]
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:13 schreef Tingo het volgende:
“The maneuver lowered LRO from its usual altitude of approximately 31 miles (50 kilometers) to an altitude that dipped as low as nearly 13 miles (21 kilometers) as it passed over the moon's surface. The spacecraft has remained in this orbit for 28 days, long enough for the moon to completely rotate. This allows full coverage of the surface by LROC's Wide Angle Camera.”
http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/news/apollo-sites.html

Noah Petro Explains New LRO Images of Apollo 12, 14, and 17 Sites

These lying, stinking fuckers should be ashamed of themselves.
hahahahaaa..!
de reacties ook... niemand gelooft die bullcrap van ze meer.
they better get their shit together soon
Wantiedonderdag 8 september 2016 @ 10:27
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 00:56 schreef Orwell het volgende:


[..]


they better get their shit together soon
Leg dat eens uit...
Tingodonderdag 8 september 2016 @ 14:27
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 23:29 schreef Oversight het volgende:

[..]

:{w Die laser reflector zal er best zijn, maar die kan makkelijk met een onbemande raket zijn bezorgd.

Reflector op de maan is niet nodig.
Ik denk niet dat er 'n manmade reflector op de maan staat.

https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Diana
Project Diana, named for the Roman moon goddess Diana, was an experimental project of the US Army Signal Corps in 1946 to bounce radar signals off the Moon and receive the reflected signals.

Moonbounce communication was abandoned by the military with the advent of communications satellites in the early 1960s. However it was used by amateur radio operators beginning in the 1960s and is still used by them today.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

The first successful tests were carried out in 1962 when a team from the Massachusetts Institute of Technology succeeded in observing laser pulses reflected from moon's surface using a laser with a millisecond pulse length. Similar measurements were obtained later the same year by a Soviet team at the Crimean Astrophysical Observatory using a Q-switched ruby laser.
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 14:38
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 14:27 schreef Tingo het volgende:

[..]

Reflector op de maan is niet nodig.
Ik denk niet dat er 'n manmade reflector op de maan staat.

https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Diana
Project Diana, named for the Roman moon goddess Diana, was an experimental project of the US Army Signal Corps in 1946 to bounce radar signals off the Moon and receive the reflected signals.

Moonbounce communication was abandoned by the military with the advent of communications satellites in the early 1960s. However it was used by amateur radio operators beginning in the 1960s and is still used by them today.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

The first successful tests were carried out in 1962 when a team from the Massachusetts Institute of Technology succeeded in observing laser pulses reflected from moon's surface using a laser with a millisecond pulse length. Similar measurements were obtained later the same year by a Soviet team at the Crimean Astrophysical Observatory using a Q-switched ruby laser.
Hoe verklaar je dan dat je van zeer selectieve locaties een veel sterkere reflectie krijgt, zo sterk dat het wel een retro-reflecterend materiaal moet zijn, dan van de rest van de maan?
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 15:03
Het is ook een geval van nauwkeurigheid, gekoppeld aan intensiteit. Zie deze grafiek van een laser experiment:
LunarPhotons.png

Op de x-as staat tijd, op de y-as staat travel time. De dikke lijn geeft aan dat een klein object voor een set gereflecteerde fotonen zorgt met zeer nauwkeurige travel times. De diffuse wolk datapunten eromheen zijn fotonen die van het oppervlakte zelf komen. Door diverse glooingen in het landschap is de verdeling van travel times van deze fotonen veel breder.
Tingodonderdag 8 september 2016 @ 16:56
National Geographic Magazine
December 1966 The Laser's Bright Magic
by Thomas Maloy, Howard Sochurek.Page 874-6

“Four years ago (1962), a ruby laser considerably smaller than those now available shot a series of pulses at the moon, 240,000 miles away. The beams illuminated a spot less than two miles in diameter and were reflected back to earth with enough strength to be measured by ultrasensitive electronic equipment.”

Feit : 54 jaren terug manmade reflectors niet nodig waren.
ems.donderdag 8 september 2016 @ 16:59
Altijd leuk om te zien hoe dergelijke artikelen opeens betrouwbaar worden geschat op het moment dat het de agenda ondersteunt.
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 17:42
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 16:56 schreef Tingo het volgende:
National Geographic Magazine
December 1966 The Laser's Bright Magic
by Thomas Maloy, Howard Sochurek.Page 874-6

“Four years ago (1962), a ruby laser considerably smaller than those now available shot a series of pulses at the moon, 240,000 miles away. The beams illuminated a spot less than two miles in diameter and were reflected back to earth with enough strength to be measured by ultrasensitive electronic equipment.”

Feit : 54 jaren terug manmade reflectors niet nodig waren.
Lees je nou gewoon niet wat ik schrijf, of zit je maar wat te stangen? :? Kijk nou naar die grafiek. Hoe verklaar jij dat zonder reflector op de maan?
Tingodonderdag 8 september 2016 @ 18:32
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 17:42 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Lees je nou gewoon niet wat ik schrijf, of zit je maar wat te stangen? :? Kijk nou naar die grafiek. Hoe verklaar jij dat zonder reflector op de maan?
Verbetering en ontwikkeling van laser technologie en technieken.
Voor Apollo trollos, space fans enz waarschijnlijk het genoeg is als bewijs dat er manmade reflectors op de maan staan.
Voor mij niet.
De maan zelf reflecteerd licht. Laser is licht.
Ondanks hoe pijnlijk het zal voor je zijn, hopelijk ben je eerlijk genoeg om het netjes toe te geven als je ooit door krijgen dat de Apollo programma en NASA totaal BS zijn.
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 18:33
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:32 schreef Tingo het volgende:

[..]

Verbetering en ontwikkeling van laser technologie en technieken.
Voor Apollo trollos, space fans enz waarschijnlijk het genoeg is als bewijs dat er manmade reflectors op de maan staan.
Voor mij niet.
De maan zelf reflecteerd licht. Laser is licht.
Ondanks hoe pijnlijk het zal voor je zijn, hopelijk ben je eerlijk genoeg om het netjes toe te geven als je ooit door krigen dat de Apollo programma en NASA totaal BS zijn.
Hoe verklaar je die dikke lijn in de grafiek zonder reflector?
Tingodonderdag 8 september 2016 @ 18:36
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:33 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Hoe verklaar je die dikke lijn in de grafiek zonder reflector?
Het kan iets anders zijn. Waarom zou ik de grafiek vertrouwen? Ik kan de messenger ook niet vertrouwen.
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 18:37
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:36 schreef Tingo het volgende:

[..]

Het kan iets anders zijn. Waarom zou ik de grafiek vertrouwen? Ik kan de messenger ook niet vertrouwen.
Wat kan het zijn dan? Het is wat meerdere stations over de hele wereld meten, zonder dat die verder eigendom zijn van NASA.
SpecialKdonderdag 8 september 2016 @ 18:39
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:32 schreef Tingo het volgende:

[..]

Verbetering en ontwikkeling van laser technologie en technieken.
Voor Apollo trollos, space fans enz waarschijnlijk het genoeg is als bewijs dat er manmade reflectors op de maan staan.
Voor mij niet.
De maan zelf reflecteerd licht. Laser is licht.

Jij hebt echt zo ontiegelijk veel te leren over optica. Je snapt dat een laserstraal op die afstand een diameter heeft van 100-den km toch? En dat bijna al het licht diffuus wordt gereflecteerd. En dat de reflector dus zorgt voor en return signaal dat vele malen sterker is dan als je een laserstraal richt op een regio zonder reflector?
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 18:41
quote:
1s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:39 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Jij hebt echt zo ontiegelijk veel te leren over optica. Je snapt dat een laserstraal op die afstand een diameter heeft van 100-den km toch? En dat bijna al het licht diffuus wordt gereflecteerd. En dat de reflector dus zorgt voor en return signaal dat vele malen sterker is dan als je een laserstraal richt op een regio zonder reflector?
Wat misschien ook nog het vermelden waard is, is dat simpelweg een reflecterend materiaal niet genoeg is. Een spiegel kaatst het licht niet terug naar de bron. Dat maakt het al erg onwaarschijnlijk om een natuurlijke bron hiervoor te vinden.
Tingodonderdag 8 september 2016 @ 18:42
quote:
1s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:39 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Jij hebt echt zo ontiegelijk veel te leren over optica. Je snapt dat een laserstraal op die afstand een diameter heeft van 100-den km toch? En dat bijna al het licht diffuus wordt gereflecteerd. En dat de reflector dus zorgt voor en return signaal dat vele malen sterker is dan als je een laserstraal richt op een regio zonder reflector?
Ik zie nog steeds geen bewijs dat er reflectors op de maan geplaatst zijn.
Jullie wel. Dat vind ik ook prima zo.
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 18:43
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:42 schreef Tingo het volgende:

[..]

Ik zie nog steeds geen bewijs dat er reflectors op de maan geplaatst zijn.
Jullie wel. Dat vind ik ook prima zo.
Als dit niet voldoende is, wat is dat dan wel?
SpecialKdonderdag 8 september 2016 @ 18:45
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:41 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Wat misschien ook nog het vermelden waard is, is dat simpelweg een reflecterend materiaal niet genoeg is. Een spiegel kaatst het licht niet terug naar de bron. Dat maakt het al erg onwaarschijnlijk om een natuurlijke bron hiervoor te vinden.
Precies. En aangezien de maan altijd een beetje wiebelt tov de aarde is de kans dat er iets reflecterends ligt wat toevallig naar ons gericht staat. Niet bestaand. Het moeten spiegels zijn in gekartelde vorm op de graad nauwkeurig haaks.

En dan liggen er nog eens meerderen van dat magische natuurlijke materiaal? Dat is pas fantastisch.
SpecialKdonderdag 8 september 2016 @ 18:51
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:42 schreef Tingo het volgende:

[..]

Ik zie nog steeds geen bewijs dat er reflectors op de maan geplaatst zijn.
Jullie wel. Dat vind ik ook prima zo.
Heb je een betere verklaring voor de data dan? Afgezien van "het zal wel iets zijn wat zich verdacht veel gedraagt als reflector maar dan iets natuurlijks is".

Grappig ook dat die reflector signalen terugkomen van de plekken waar NASA claimt te hebben geland. Grappig dat die Chinese lunar orbiter precies op die plekken materialen ziet liggen.

Of doet China mee aan de conspiracy?
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 18:53
quote:
1s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:45 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Precies. En aangezien de maan altijd een beetje wiebelt tov de aarde is de kans dat er iets reflecterends ligt wat toevallig naar ons gericht staat. Niet bestaand. Het moeten spiegels zijn in gekartelde vorm op de graad nauwkeurig haaks.

En dan liggen er nog eens meerderen van dat magische natuurlijke materiaal? Dat is pas fantastisch.
En dat materiaal ligt ook op 1 of andere manier niet bedolven onder miljoenen jaren aan maanstof.
SpecialKdonderdag 8 september 2016 @ 18:55
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:53 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

En dat materiaal ligt ook op 1 of andere manier niet bedolven onder miljoenen jaren aan maanstof.
Ahum... duizenden jaren bedoel je toch? :P
ATuin-hekdonderdag 8 september 2016 @ 18:56
quote:
1s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:55 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Ahum... duizenden jaren bedoel je toch? :P
Een stuk of 6? :p
Tingovrijdag 9 september 2016 @ 00:13
quote:
1s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:51 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Heb je een betere verklaring voor de data dan? Afgezien van "het zal wel iets zijn wat zich verdacht veel gedraagt als reflector maar dan iets natuurlijks is".

Grappig ook dat die reflector signalen terugkomen van de plekken waar NASA claimt te hebben geland. Grappig dat die Chinese lunar orbiter precies op die plekken materialen ziet liggen.

Of doet China mee aan de conspiracy?
Echt?
De Chinezen zeker 'in on it' zijn, zelfde als elke 'space' exploratie land is.
De Chinees maanlanding heeft geen bewijs van de Apollo missies gevonden.Misschien dat ze niks over de NASA reflectors hadden gehoord, dan kunnen ze wat beter navigeren.
Zou leuk zijn als ze kunnen allemaal wat interessants gaan doen.

The restoration of Neil Armstrongs 'space' suit. Pak ontwerpen om tegen zulke extreme omgevingen is enz en de ding gaat verrotten? Waarschijnlijk door al die maan radiatie . :)
Hele idee dat er crowdfunding campagne voor zo'n project belachelijk is.
De 700,000 USD is gehaald.....kunnen ze 'n wat betere nep 'space' pak maken natuurlijk.

Crowdfund: The Mission to bring back Apollo landing artefacts from the surface of the moon.

[ Bericht 31% gewijzigd door Tingo op 09-09-2016 00:21:13 ]
ATuin-hekvrijdag 9 september 2016 @ 00:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 september 2016 00:13 schreef Tingo het volgende:

[..]

Echt?
De Chinezen zeker 'in on it' zijn, zelfde als elke 'space' exploratie land is.
De Chinees maanlanding heeft geen bewijs van de Apollo missies gevonden.Misschien dat ze niks over de NASA reflectors hadden gehoord, dan kunnen ze wat beter navigeren.
Zou leuk zijn als ze kunnen allemaal wat interessants gaan doen.

The restoration of Neil Armstrongs 'space' suit. Pak ontwerpen om tegen zulke extreme omgevingen is enz en de ding gaat verrotten? Waarschijnlijk door al die maan radiatie . :)
Hele idee dat er crowdfunding campagne voor zo'n project belachelijk is.
De 700,000 USD is gehaald.....kunnen ze 'n wat betere nep 'space' pak maken natuurlijk.

Crowdfund: The Mission to bring back Apollo landing artefacts from the surface of the moon.
Kevlar valt langzaam uit elkaar over de jaren, dus je zou inderdaad kunnen zeggen dat het 'rot' ja.
SpecialKvrijdag 9 september 2016 @ 04:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 september 2016 00:13 schreef Tingo het volgende:

[..]

Echt?
De Chinezen zeker 'in on it' zijn, zelfde als elke 'space' exploratie land is.
De Chinees maanlanding heeft geen bewijs van de Apollo missies gevonden.Misschien dat ze niks over de NASA reflectors hadden gehoord, dan kunnen ze wat beter navigeren.
Zou leuk zijn als ze kunnen allemaal wat interessants gaan doen.

The restoration of Neil Armstrongs 'space' suit. Pak ontwerpen om tegen zulke extreme omgevingen is enz en de ding gaat verrotten? Waarschijnlijk door al die maan radiatie . :)
Hele idee dat er crowdfunding campagne voor zo'n project belachelijk is.
De 700,000 USD is gehaald.....kunnen ze 'n wat betere nep 'space' pak maken natuurlijk.

Crowdfund: The Mission to bring back Apollo landing artefacts from the surface of the moon.
Dit is echt... nauwelijks Nederlands maar ik denk dat ik ongeveer snap wat je roept..

- Waarom zou China er niet bij smullen om te kunnen bewijzen dat de VS nooit op de maan in geweest?

- Ik heb het niet over een Chinese maanlanding. Ik heb het over een maan-orbiter die gedetailleerde foto's van het oppervlak aan het maken is.

- Wat bedoel je met "beter navigeren"? China kan prima "navigeren". Dat is het mooie van Newtonische natuurwetten. Als je de formules kent en je weet hoe je een raket kan maken en je hebt zat geld dan kan je iemand op de maan zetten, dan kan je iets in een baan rond de maan brengen.

- Ik snap niet waarom de restauratie van een ruimtepak voor jou bewijs is dat men dus nooit op de maan is geweest. Dingen worden oud, dingen vallen uit elkaar. Dus?
Tingovrijdag 9 september 2016 @ 12:44
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 04:44 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Dit is echt... nauwelijks Nederlands maar ik denk dat ik ongeveer snap wat je roept..

- Waarom zou China er niet bij smullen om te kunnen bewijzen dat de VS nooit op de maan in geweest?

- Ik heb het niet over een Chinese maanlanding. Ik heb het over een maan-orbiter die gedetailleerde foto's van het oppervlak aan het maken is.

- Wat bedoel je met "beter navigeren"? China kan prima "navigeren". Dat is het mooie van Newtonische natuurwetten. Als je de formules kent en je weet hoe je een raket kan maken en je hebt zat geld dan kan je iemand op de maan zetten, dan kan je iets in een baan rond de maan brengen.

- Ik snap niet waarom de restauratie van een ruimtepak voor jou bewijs is dat men dus nooit op de maan is geweest. Dingen worden oud, dingen vallen uit elkaar. Dus?
Omdat 't VS weten heel goed dat de Chinezen ook met fakery bezig zijn.
Ik denk niet dat de VS en China zo grote vijanden als wat we zijn vertelt.

Waarom heeft China hun lunar rover niet bij de Apollo sites geland? Dat zou toch wat makkelijker met de zogenaamde reflectors zijn?

Ik vond de restauratie van 'n fake spacesuit gewoon 'n grappige verhaal.Met die 720,000 USD van crowdfunding kunnen ze 'n wat beter fake 'space' suit maken.
SpecialKvrijdag 9 september 2016 @ 13:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 september 2016 12:44 schreef Tingo het volgende:

[..]

Omdat 't VS weten heel goed dat de Chinezen ook met fakery bezig zijn.

Ik denk niet dat de VS en China zo grote vijanden als wat we zijn vertelt.
Ahuh ahuh.. klinkt alsof je ad hoc verklaringen aan het zoeken bent voor je waanbeelden hier maar ok.

quote:
Waarom heeft China hun lunar rover niet bij de Apollo sites geland? Dat zou toch wat makkelijker met de zogenaamde reflectors zijn?
Omdat China geen interesse heeft in het opzetten van een missie waarmee de enige science die gedaan wordt is dat ze hebben geverifieerd dat de VS ook echt op de maan is geweest. China heeft andere interesses.

quote:
Ik vond de restauratie van 'n fake spacesuit gewoon 'n grappige verhaal.Met die 720,000 USD van crowdfunding kunnen ze 'n wat beter fake 'space' suit maken.
Waarom zou je een schilderij van van Gogh restaureren voor 10.000-den euro's als je voor 100 euro ook een replica kan laten maken door de neef van de museumdirecteur.

Juist.
Tingovrijdag 9 september 2016 @ 17:12
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 13:03 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Ahuh ahuh.. klinkt alsof je ad hoc verklaringen aan het zoeken bent voor je waanbeelden hier maar ok.

[..]

Omdat China geen interesse heeft in het opzetten van een missie waarmee de enige science die gedaan wordt is dat ze hebben geverifieerd dat de VS ook echt op de maan is geweest. China heeft andere interesses.

[..]

Waarom zou je een schilderij van van Gogh restaureren voor 10.000-den euro's als je voor 100 euro ook een replica kan laten maken door de neef van de museumdirecteur.

Juist.
Kostuum in 'n hoax niks te maken met van Gogh schilderijen heeft.
Is goed gozer - blijf maar in de space fairy tales geloven.
Pekvrijdag 9 september 2016 @ 17:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 september 2016 17:12 schreef Tingo het volgende:

[..]

Kostuum in 'n hoax niks te maken met van Gogh schilderijen heeft.
Is goed gozer - blijf maar in de space fairy tales geloven.
Nederlands is strong in this one, derpderp :')
Tingovrijdag 9 september 2016 @ 17:49
quote:
10s.gif Op vrijdag 9 september 2016 17:34 schreef Pek het volgende:

[..]

Nederlands is strong in this one, derpderp :')
Hoor ik vaker.
Fuck off.
Wantievrijdag 9 september 2016 @ 20:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 september 2016 12:44 schreef Tingo het volgende:

[..]

Omdat 't VS weten heel goed dat de Chinezen ook met fakery bezig zijn.
Waar baseer je dat op?

quote:
Ik denk niet dat de VS en China zo grote vijanden als wat we zijn vertelt.
Waar baseer je dat op?
quote:
Waarom heeft China hun lunar rover niet bij de Apollo sites geland? Dat zou toch wat makkelijker met de zogenaamde reflectors zijn?
Waarom moeten alle missies op een kluitje gedaan worden?

quote:
Ik vond de restauratie van 'n fake spacesuit gewoon 'n grappige verhaal.Met die 720,000 USD van crowdfunding kunnen ze 'n wat beter fake 'space' suit maken.
Waarom een replica maken ipv het origineel behouden?
SpecialKvrijdag 9 september 2016 @ 21:11
In de geest van dit topic heb ik voor de gein een reseau plaat generator gemaakt. Upload een foto en je krijgt een versie terug met de apollo-style crosshairs :P

http://reseau.itextends.com
Geraltvrijdag 9 september 2016 @ 21:16
Echt of nep, ik blijf het verwonderlijk vinden dat ik tegenwoordig meer rekenkracht in mn broekzak heb zitten. Althans dat is wat men zegt.

Hoeveel van die maanraketten zou je met de rekenkracht van 1 normale smartphone op de maan kunnen zetten? Qua wat ze toen aan rekenkracht hadden en nu zegmaar?

2? 10? 200? Nog meer? Iemand die daar iets zinnigs over kan zeggen? :)
SpecialKvrijdag 9 september 2016 @ 21:21
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 21:16 schreef Geralt het volgende:
Echt of nep, ik blijf het verwonderlijk vinden dat ik tegenwoordig meer rekenkracht in mn broekzak heb zitten. Althans dat is wat men zegt.

Hoeveel van die maanraketten zou je met de rekenkracht van 1 normale smartphone op de maan kunnen zetten? Qua wat ze toen aan rekenkracht hadden en nu zegmaar?

2? 10? 200? Nog meer? Iemand die daar iets zinnigs over kan zeggen? :)
Hoeveel raketbrandstof heb je in je smartphone zitten dan?
Geraltvrijdag 9 september 2016 @ 21:29
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 21:21 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Hoeveel raketbrandstof heb je in je smartphone zitten dan?
Nee qua computerdinges enzo wat ze toen gebruikte en wat mijn telefoon (Nokia 830) kan gebruiken :)
SpecialKvrijdag 9 september 2016 @ 21:36
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 21:29 schreef Geralt het volgende:

[..]

Nee qua computerdinges enzo wat ze toen gebruikte en wat mijn telefoon (Nokia 830) kan gebruiken :)
Qua computerkracht zou je in theorie je smartphone kunnen hacken en gebruiken voor het berekenen van de burns die nodig zijn om bepaalde orbit te kunnen regelen en om een elliptische gravity-assist te krijgen om de maan te bereiken. Met een beetje solderen en flink wat programmeren zou je zelfs de jaren '60 hardware kunnen aansturen om te kunnen bewerkstelligen wat je voor elkaar wil krijgen.

Newtons formules zijn wat dat betreft inderdaad niet zo spannend en de meeste rekenkracht zal hebben gezeten in het semi-parallel kunnen aansturen van de hardware. Iets wat je smartphone nu zonder enige moeite kan doen binnen milliseconden .

Maar dat zegt verder vrij weinig over hoe lastig het is om een raket en ondersteunende lanceerbasis te ontwerpen.
Geraltvrijdag 9 september 2016 @ 21:40
Ja ok, maar alle computers die ze aan boord hadden etc. Met de kracht van mn smartphone, hoeveel raketten zou ik dan op de maan kunnen zetten en weer terug?
En die computers die op de grond stonden. Die waren bij elkaar toch meer dan een simpele telefoon nu niet? :)
SpecialKvrijdag 9 september 2016 @ 21:43
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 21:40 schreef Geralt het volgende:
Ja ok, maar alle computers die ze aan boord hadden etc. Met de kracht van mn smartphone, hoeveel raketten zou ik dan op de maan kunnen zetten en weer terug?
1 raket. Want je hebt maar 1 smartphone. Hoe sterk de rekenkracht is maakt dan verder weinig uit.

quote:
En die computers die op de grond stonden. Die waren bij elkaar toch meer dan een simpele telefoon nu niet? :)
Denk het eigenlijk niet. Alleen waren die mainframes ingeladen met specialistische software. Dat maakt het verschil. Maar de specs van die computers zijn inferieur aan de gemiddelde telefoon van zelfs 10 jaar geleden.

Met net zoals je lul gaat het er om wat je er mee doet, niet hoe groot 'ie is. Tenminste dat is wat mijn vriendin me steeds vertelt om me gerust te stellen.
theguyvervrijdag 9 september 2016 @ 21:44
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 21:40 schreef Geralt het volgende:
Ja ok, maar alle computers die ze aan boord hadden etc. Met de kracht van mn smartphone, hoeveel raketten zou ik dan op de maan kunnen zetten en weer terug?
En die computers die op de grond stonden. Die waren bij elkaar toch meer dan een simpele telefoon nu niet? :)
de computers van toen, waren echt bizar simpel en kijk hoe hard de technologie, op gebied van smartphone is gegaan vanaf 2000
De rekenkracht wat ze toen in de raket hadden stond ongeveer gelijk met een nokia 3310 misschien nog wel minder.
ATuin-hekzaterdag 10 september 2016 @ 09:07
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 september 2016 21:40 schreef Geralt het volgende:
Ja ok, maar alle computers die ze aan boord hadden etc. Met de kracht van mn smartphone, hoeveel raketten zou ik dan op de maan kunnen zetten en weer terug?
En die computers die op de grond stonden. Die waren bij elkaar toch meer dan een simpele telefoon nu niet? :)
Het equivalent van 72KB werkgeheugen.
theguyverzaterdag 10 september 2016 @ 10:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 september 2016 09:07 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Het equivalent van 72KB werkgeheugen.
Thnx, heb al even stukje gekeken, mooi dat andere dingen ook eens belicht worden.
ATuin-hekzaterdag 10 september 2016 @ 10:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 september 2016 10:46 schreef theguyver het volgende:

[..]

Thnx, heb al even stukje gekeken, mooi dat andere dingen ook eens belicht worden.
Ja, de software bijvoorbeeld :) Die was op zijn minst even revolutionair als de computer zelf. En ook leuk voor de complot kant er van, buiten NASA ontwikkeld.
ATuin-hekmaandag 12 september 2016 @ 00:41
Lambiekjemaandag 12 september 2016 @ 07:21
quote:
0s.gif Op donderdag 8 september 2016 18:43 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Als dit niet voldoende is, wat is dat dan wel?
een nazi die terug seint.
Tingowoensdag 14 september 2016 @ 22:43
Deze is grappig....maar misschien interessant voor spacefans
http://www.vice.com/read/(...)nasas-spacesuits-511

When Gilman was tapped by NASA to design a space suit for the agency, he launched Orbital Outfitters, a company for designing and manufacturing real pressure suits for orbit. Now he divides his time between making space suits for reel and reality.

"I seem to be qualified to make real parts for NASA, but not fake suits for Disney."

"Orbital Outfitters is Armani meets Ferrari," said Gilman. "We are fashion meets technical functioning. We look at the emotion of the thing almost before the technical side of the thing."

“Elon (Musk,SpaceX) wanted something sexier and cooler," said Gilman, shrugging. Unlike with government-funded ventures like NASA, the NewSpace industry is more focused on the "sex appeal" of the suit. In its contact with Orbital Outfitters, SpaceX stipulated that the suits that were being designed for them need to look "badass," aesthetic philosophy that OO tries to apply to all its suits.
------

Ah ok. Dus na meer dan half century van 'space' exploratie (of gewoon puur exploitatie en misbruik van vertrouw van 't publiek) en zes successvolle 'maanlandingen' NASA denkt dat 't beter is om 'n Hollywood prop maker in dienst te nemen. Misschien de USAF pilotten kunnen de 'sexy, cooler,badaass space suits' ff uitproberen ipv van wat ze nu hebben.

Misschien de originele (verrotten) Neil Armstrong 'ruimte' pak bij de Hollywood propman voor 'restauratie' ligt.
Maar ja, twas 'n beha fabriek die de originele apollo 'space' suits heeft gemaakt.
ems.woensdag 14 september 2016 @ 22:49
Wat een verkrachting van de apostrophe.
DeMolaywoensdag 14 september 2016 @ 23:17
wat een waardevolle reacie op het geheel.....proficiat !!!
Oversightdonderdag 15 september 2016 @ 01:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 september 2016 09:07 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Het equivalent van 72KB werkgeheugen.
:D Nu ook zelf te bedienen http://svtsim.com/moonjs/agc.html
ATuin-hekdonderdag 15 september 2016 @ 01:44
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2016 01:34 schreef Oversight het volgende:

[..]

:D Nu ook zelf te bedienen http://svtsim.com/moonjs/agc.html
Cool! Die kende ik nog niet :)
Oversightdonderdag 15 september 2016 @ 01:45
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2016 01:44 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Cool! Die kende ik nog niet :)
:) er is er nog een maar ik geloof dat ie identiek is, ik zal m ff opzoeken
Oversightdonderdag 15 september 2016 @ 01:46
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2016 01:44 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Cool! Die kende ik nog niet :)
:) Met heel veel text en uitleg http://www.ibiblio.org/apollo/
Oversightdonderdag 15 september 2016 @ 01:48
:{w met deze zoekterm heb je ook downloads en github links naar ports voor andere Os types

:D Google "simulate apollo computer"
Oversightvrijdag 16 september 2016 @ 01:28
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2016 01:44 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Cool! Die kende ik nog niet :)
O+ Ik denk dat je dit ook gezien moet hebben, vond deze nog leuker.

:{w Het is even moeite maar als het eenmaal draait is het wel erg gaaf.
Tingozaterdag 17 september 2016 @ 00:21
quote:
quote:
0s.gif Op maandag 26 januari 2015 10:53 schreef ATuin-hek het volgende:
De afgelopen tijd verschijnen er steeds meer topics in BNW over hoe vanalles in de ruimtevaart nep zou zijn. Verongelukte mensen zouden nog leven, foto's van sonde's zouden onmogelijk zijn etc etc. Om alles een mooi plekje te geven, en het apollo topic een beetje schoon te houden, lijkt het mij wel tijd voor een centraal topic hiervoor :Y

De meningen over dit onderwerp zijn heel wijd verdeeld. Sommige mensen hebben alleen twijfels bij een specifieke missie of project. Andere nemen weer de veel extremere positie in dat raketten niet werken in een vacuum, en het complete ruimtevaart programma dus nep is.

Anyway, veel meer heb ik er op dit punt niet over te melden denk ik. Dus, game on :7
Ik snap ook niet precies waarom jij deze 'Fakery in Space' topic heb begonnen.
Misschien kan je de topic als 'Reality in Space' hernoemen.
Oversightzaterdag 17 september 2016 @ 00:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 september 2016 00:21 schreef Tingo het volgende:

Ik snap ook niet precies waarom jij deze 'Fakery in Space' topic heb begonnen.
Misschien kan je de topic als 'Reality in Space' hernoemen.
:') ...bent begonnen...

:') ..het topic ...
Tingozaterdag 17 september 2016 @ 00:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 september 2016 00:33 schreef Oversight het volgende:

[..]

:') ...bent begonnen...

:') ..het topic ...
Dankje :)
Oversightzaterdag 17 september 2016 @ 00:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 september 2016 00:34 schreef Tingo het volgende:

[..]

Dankje :)
^O^ Graag gedaan.
ATuin-hekzaterdag 17 september 2016 @ 01:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 september 2016 00:21 schreef Tingo het volgende:

[..]

[..]

Ik snap ook niet precies waarom jij deze 'Fakery in Space' topic heb begonnen.
Misschien kan je de topic als 'Reality in Space' hernoemen.
En wat moeten wij met deze informatie? Die video kon inderdaad beter daar, daar heb je gelijk in.
ATuin-hekzaterdag 17 september 2016 @ 17:23
Tingozondag 18 september 2016 @ 16:27
quote:
0s.gif Op zondag 18 september 2016 13:53 schreef govie het volgende:

[..]

Omdat er nog steeds veel controverse onder de mensheid is over de maanvlag-claim van de amerikanen. Ik zou zelf ook wel graag een scherpe foto willen zien van die vlag. Is toch een van de grootste gebeurtenissen in de geschiedenis van de mensheid, groter dan de 2de wereld oorlog of welk ander grootschalige gebeurtenis. In de wetenschap doen ze altijd aan bewijzen van bepaalde theorien en het zou de spaceprogramma's sieren als ze fotografisch bewijs zouden kunnen presenteren.
Er zijn veel grotere dingen achtergelaten.....zeggen ze....
Volgens dit er is 187,400 kgs van space junk op de maan. :)

https://en.wikipedia.org/(...)_objects_on_the_Moon

6 stuks lunar landing gear
3 Lunar rovers

en veel meer....
Jammer dat er geen duidelijk scherpe fotos van inderdaad.
Zou echt leuk en spannend zijn om 'n paar van de dingen terug naar Aarde te brengen.
Misschien toch tijd voor 'n nieuwe maan missie....
Apollo Space Salvage Haulage Operation and Lunar Excavation...of A.S.S.H.O.L.E. in het kort.
theguyverzondag 18 september 2016 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 18 september 2016 16:27 schreef Tingo het volgende:

[..]

Er zijn veel grotere dingen achtergelaten.....zeggen ze....
Volgens dit er is 187,400 kgs van space junk op de maan. :)

https://en.wikipedia.org/(...)_objects_on_the_Moon

6 stuks lunar landing gear
3 Lunar rovers

en veel meer....
Jammer dat er geen duidelijk scherpe fotos van inderdaad.
Zou echt leuk en spannend zijn om 'n paar van de dingen terug naar Aarde te brengen.
Misschien toch tijd voor 'n nieuwe maan missie....
Apollo Space Salvage Haulage Operation and Lunar Excavation...of A.S.S.H.O.L.E. in het kort.
Waarschijnlijk ergens in 2018.
http://www.space.com/1553(...)nauts-moon-2018.html
ATuin-hekzondag 18 september 2016 @ 22:19
quote:
0s.gif Op zondag 18 september 2016 16:27 schreef Tingo het volgende:

[..]

Er zijn veel grotere dingen achtergelaten.....zeggen ze....
Volgens dit er is 187,400 kgs van space junk op de maan. :)

https://en.wikipedia.org/(...)_objects_on_the_Moon

6 stuks lunar landing gear
3 Lunar rovers

en veel meer....
Jammer dat er geen duidelijk scherpe fotos van inderdaad.
Zou echt leuk en spannend zijn om 'n paar van de dingen terug naar Aarde te brengen.
Misschien toch tijd voor 'n nieuwe maan missie....
Apollo Space Salvage Haulage Operation and Lunar Excavation...of A.S.S.H.O.L.E. in het kort.
Alsof mensen dan niet gaan roepen dat het allemaal nep is :')
t4600czondag 25 september 2016 @ 02:08
Lunar Orbiter 5, 1967
Voor Apollo 11 landing.
AqsSnQt.jpg

LRO, 2009
Na Apollo 11 landing.
BJc29VZ.jpg

Lunar Orbiter 3, 1967
Voor Apollo 14 landing.
lb4uadz.jpg

LRO, 2009
Na Apollo 14 landing.
i6ooSTc.jpg
t4600czondag 25 september 2016 @ 02:35
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 13:41 schreef Oversight het volgende:

[..]

:? Hioe wisten ze wat de vertraging was voor de eerste keer dat ze het deden? Die is dan toch alleen maar te gokken?
Ze wisten al van de vertraging, dus verder hoeften ze het kantel mechaniek van de camera goed in te stellen. Dit is prima te doen met modellen en wiskunde. Dus ze wisten hoe snel de camera moest kantelen om zo veel mogelijk van de LEM in beeld te krijgen.

Het kantel signaal werdt en paar seconde voor de LEM lancering naar de rover (waar de camera op stond) verzonden.

Op Apollo 15 werkten het kantel mechanisme niet, daar was alleen het begin van de lancering te zien.

Op Apollo 16 werkten het wel, en was er dus meer van de lancering te zien. Echter, de rover was te dicht bij de LEM geparkeerd, dus de berekeningen klopten niet perfect.

Op Apollo 17 ging het het beste, de rover was op de goede afstand geparkeerd en ze hadden kennis van Apollo 15 en 16.
Oversightzondag 25 september 2016 @ 03:02
quote:
0s.gif Op zondag 25 september 2016 02:35 schreef t4600c het volgende:

[..]

Ze wisten al van de vertraging, dus verder hoeften ze het kantel mechaniek van de camera goed in te stellen. Dit is prima te doen met modellen en wiskunde. Dus ze wisten hoe snel de camera moest kantelen om zo veel mogelijk van de LEM in beeld te krijgen.

Het kantel signaal werdt en paar seconde voor de LEM lancering naar de rover (waar de camera op stond) verzonden.

Op Apollo 15 werkten het kantel mechanisme niet, daar was alleen het begin van de lancering te zien.

Op Apollo 16 werkten het wel, en was er dus meer van de lancering te zien. Echter, de rover was te dicht bij de LEM geparkeerd, dus de berekeningen klopten niet perfect.

Op Apollo 17 ging het het beste, de rover was op de goede afstand geparkeerd en ze hadden kennis van Apollo 15 en 16.
:') Hoe wisten ze het bij 11 dan?
Pekzondag 25 september 2016 @ 08:25
quote:
0s.gif Op zondag 25 september 2016 02:08 schreef t4600c het volgende:
Lunar Orbiter 5, 1967
Voor Apollo 11 landing.
[ afbeelding ]

LRO, 2009
Na Apollo 11 landing.
[ afbeelding ]

Lunar Orbiter 3, 1967
Voor Apollo 14 landing.
[ afbeelding ]

LRO, 2009
Na Apollo 14 landing.
[ afbeelding ]
De resolutie is wel fantastisch vooruit gegaan in 42 jaar! :')
ATuin-hekzondag 25 september 2016 @ 10:12
quote:
0s.gif Op zondag 25 september 2016 03:02 schreef Oversight het volgende:

[..]

:') Hoe wisten ze het bij 11 dan?
Ze hadden toen nog geen rover, en ook niet zo'n opname.
t4600cdonderdag 29 september 2016 @ 00:06
En kom niet met het argument 'Er zijn geen foto's van sterren genomen.'

Dat is namelijk fout, er zijn foto's gemaakt van sterren, planeten en gaswolken in zichtbaar en UV licht.
Tingozaterdag 1 oktober 2016 @ 22:49
Apollo 17 mission (1972), Eugene Cernan: "The last Man on the Moon", ( 2008 ) HD


“We were disappointed that they cancelled Apollo 18,19 and 20 because we had the hardware and all the crews picked, all that was needed was the operational money”

Hebben ze de 50 jaar oude hardware nog of staat 't allemaal in space musea ? Misschien kunnen NASA wat stukken hardware en advies aan Lunar Mission One geven, dan zal 'r wat voordeliger om naar de maan te gaan. Al die ervaringen zouden wel handig zijn , zes keer binnen drie en half jaartjes op de maan geland....toevallig rond zelfde tijd zware bombardementen op Viet Nam waren.

Ik vond 't echt prachtig toen ik 'n kind was. Nu vind ik 't 'prachtig' voor heel andere redenen is. :)
What a fucking joke!
Wantiezondag 2 oktober 2016 @ 00:16
Kortom, je snapt er geen snars van, dus vind je het maar grappig...

Maar waarom denk je dat ze iets hebben aan 50 jaar oude meuk?
t4600cmaandag 3 oktober 2016 @ 17:30
quote:
0s.gif Op zondag 2 oktober 2016 00:16 schreef Wantie het volgende:
Kortom, je snapt er geen snars van, dus vind je het maar grappig...

Maar waarom denk je dat ze iets hebben aan 50 jaar oude meuk?
Niks... Apollo en Lunar Mission One zijn totaal niet met elkaar te vergelijken. Apollo stuurt mensen, Lunar Mission One stuurt een robot. Totaal andere dingen waar je rekening mee moet houden.

Buiten het feit dat we nu veel beteren technieken hebben dan gebruikt in Apollo, kwa productie, computer, communicatie, materiaal. Het zou bijvoorbeeld duurder zijn om het communicatie systeem van Apollo te gebruiken inplaats van een modern communicatie systeem. Want bij Apollo zou je dus een 50-jaar oud systeem moeten laten werken met moderne techniek, inplaats van direct moderne techniek te gebruiken.
Tingowoensdag 5 oktober 2016 @ 00:54
quote:
0s.gif Op zondag 2 oktober 2016 00:16 schreef Wantie het volgende:
Kortom, je snapt er geen snars van, dus vind je het maar grappig...

Maar waarom denk je dat ze iets hebben aan 50 jaar oude meuk?
Kortom jij blijft in BS geloven.

'50 jaar oude meuk' die zes keren twaalf mannen binnen vier jaartjes op de maan successvol geland heeft.
They don't do space fakery quite like they used to. :)
Wantiewoensdag 5 oktober 2016 @ 08:02
quote:
0s.gif Op woensdag 5 oktober 2016 00:54 schreef Tingo het volgende:

[..]

Kortom jij blijft in BS geloven.
Dat staat er los van

quote:
'50 jaar oude meuk' die zes keren twaalf mannen binnen vier jaartjes op de maan successvol geland heeft.
Blijft 50 jaar oude meuk.
Wantiewoensdag 5 oktober 2016 @ 08:02
quote:
0s.gif Op maandag 3 oktober 2016 17:30 schreef t4600c het volgende:

[..]

Niks... Apollo en Lunar Mission One zijn totaal niet met elkaar te vergelijken. Apollo stuurt mensen, Lunar Mission One stuurt een robot. Totaal andere dingen waar je rekening mee moet houden.

Buiten het feit dat we nu veel beteren technieken hebben dan gebruikt in Apollo, kwa productie, computer, communicatie, materiaal. Het zou bijvoorbeeld duurder zijn om het communicatie systeem van Apollo te gebruiken inplaats van een modern communicatie systeem. Want bij Apollo zou je dus een 50-jaar oud systeem moeten laten werken met moderne techniek, inplaats van direct moderne techniek te gebruiken.
Kijk, dat is een antwoord waar je wat aan hebt...
t4600cwoensdag 5 oktober 2016 @ 10:32
Welk onderdeel van het Apollo programma moeten ze dan bouwen en gebruiken voor Lunar Mission One?

De LM? LEM? de CSM? de Saturn 5 of IB? Saturn V Instrument Unit?

[ Bericht 14% gewijzigd door t4600c op 05-10-2016 11:00:20 ]
Tingodonderdag 6 oktober 2016 @ 20:03
quote:
0s.gif Op woensdag 5 oktober 2016 10:32 schreef t4600c het volgende:
Welk onderdeel van het Apollo programma moeten ze dan bouwen en gebruiken voor Lunar Mission One?

De LM? LEM? de CSM? de Saturn 5 of IB? Saturn V Instrument Unit?
Sorry, twas 'n beetje grappig bedoelt.
De fake space industry decennia aan 't zeiken is dat er niet genoeg geld om terug naar de maan te gaan.
En met de vebetering van technologie en successvolle 'landingen' en ervaringen van bijna 50jaar geleden dat het zou wat maakelijker en goedkoper zijn.

They haven't been back because they can't fucking do it.
t4600cdonderdag 6 oktober 2016 @ 20:30
Jouw enige argument dat het Apollo Programma niet echt was is dat we niet een mens op de maan hebben gezet na Apollo?
Tingodonderdag 6 oktober 2016 @ 20:35
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 20:30 schreef t4600c het volgende:
Jouw enige argument dat het Apollo Programma niet echt was is dat we niet een mens op de maan hebben gezet na Apollo?
Nee hoor.

Misschien kunnnen ze beter de lunar reflectors gewoon effe schoonmaken:

http://www.skyandtelescop(...)or-lunar-reflectors/
'Specially-designed reflectors, left on the lunar surface by Russian rovers and Apollo astronauts, are getting less efficient due to a coating of dust — and more so whenever there's a full Moon.'

Grappige comment onder:
“Maybe we should send up replacement reflectors with covers, cooling systems, and little brooms on robotic arms.”

Of gewoon dan nieuwe hitech lunar reflectors plaatsen.
Dat zou toch 'n makkie zijn! En ook niet erg duur!

[ Bericht 2% gewijzigd door Tingo op 06-10-2016 20:40:20 ]
t4600cdonderdag 6 oktober 2016 @ 20:54
De LRRR reflectors staan daar al 50 jaar, er is enorm veel data over verzameld. Er is zijn veel technische proeven en experimenten waar je ze voor kan gebruiken. De reflectoren zijn op een nauwkeurige locatie neer gezet en uitgeklapt

Aanraken van deze reflectoren zou vreselijk zijn, dan is in feite een experiment wat al 50 jaar gaande is, en waar alle partijen gebruik van kunnen maken, stop gezet. Je kan metingen dan nooit meer precies met elkaar verglijken. Je kan nooit precies meer weten of een verschuiving/verandering van reflectie door aanraken komt, of door iets van/op/in de maan.
nikaodonderdag 6 oktober 2016 @ 21:22
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 20:35 schreef Tingo het volgende:

[..]

Nee hoor.

Misschien kunnnen ze beter de lunar reflectors gewoon effe schoonmaken:

http://www.skyandtelescop(...)or-lunar-reflectors/
'Specially-designed reflectors, left on the lunar surface by Russian rovers and Apollo astronauts, are getting less efficient due to a coating of dust — and more so whenever there's a full Moon.'

Grappige comment onder:
“Maybe we should send up replacement reflectors with covers, cooling systems, and little brooms on robotic arms.”

Of gewoon dan nieuwe hitech lunar reflectors plaatsen.
Dat zou toch 'n makkie zijn! En ook niet erg duur!
remind me; hoe verklaar jij de metingen die we kunnen doe met die reflectors? Jij dacht toch dat alle spaceflight onmogelijk is, niet alleen human?
t4600cdonderdag 6 oktober 2016 @ 21:31
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 20:03 schreef Tingo het volgende:

[..]

Sorry, twas 'n beetje grappig bedoelt.
De fake space industry decennia aan 't zeiken is dat er niet genoeg geld om terug naar de maan te gaan.
En met de vebetering van technologie en successvolle 'landingen' en ervaringen van bijna 50jaar geleden dat het zou wat maakelijker en goedkoper zijn.

They haven't been back because they can't fucking do it.
Ik geef Congress van America de schuld, hun veranderen en schrappen steeds grote programma's van NASA. Zoals een raket sterker dan de Saturn V. programma geschrapt door Obama. De Ares V zou onderanderen kunnen worden gebruikt om bewoonbare landers en vrachten op de maan te zetten in 2019.

[ Bericht 3% gewijzigd door t4600c op 06-10-2016 21:40:04 ]
nikaodonderdag 6 oktober 2016 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 21:31 schreef t4600c het volgende:

[..]

Ik geef Congress van America de schuld, hun veranderen en schrappen steeds grote programma's van NASA. Zoals een raket sterker dan de Saturn V. programma geschrapt door Obama. De Ares V zou onderanderen kunnen worden gebruikt om bewoonbare landers en vrachten op de maan te zetten in 2019.
plus; waarom zouden ze? we hebben veel meer geleerd van de andere missies die ze daarvoor in de plaats hebben gedaan :)
t4600cdonderdag 6 oktober 2016 @ 21:51
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 21:41 schreef nikao het volgende:

[..]

plus; waarom zouden ze? we hebben veel meer geleerd van de andere missies die ze daarvoor in de plaats hebben gedaan :)
Daar zou ik het wel over willen hebben, maar dat is nu even niet het punt.

Tingo vindt het raar dat we al zo lang niet op de maan zijn geweest met mensen. Ik laat een feit zien, een van de grote NASA programma's gestopt door de President en Congress.
nikaodonderdag 6 oktober 2016 @ 21:53
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 21:51 schreef t4600c het volgende:

[..]

Daar zou ik het wel over willen hebben, maar dat is nu even niet het punt.

Tingo vindt het raar dat we al zo lang niet op de maan zijn geweest met mensen. Ik laat een feit zien, een van de grote NASA programma's gestopt door de President en Congress.
Snapte je punt. Ik wou er alleen aan toevoegen dat nog een reden is dat we andere zaken te onderzoeken hebben waar we meer van kunnen leren dan nog een keer met mensen naar de maan :)
Maar goed... good look trying to reason met Tingo o|O
Tingovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:03
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 21:22 schreef nikao het volgende:

[..]

remind me; hoe verklaar jij de metingen die we kunnen doe met die reflectors?
Jij dacht toch dat alle spaceflight onmogelijk is, niet alleen human?
Verbetering en ontwikkeling van laser technologie.
Twas eerst in 1962 gedaan - 7 jaren voor de fake space heroes daar waren.
nikaovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:03 schreef Tingo het volgende:

[..]

Verbetering en ontwikkeling van laser technologie.
Twas eerst in 1962 gedaan - 7 jaren voor de fake space heroes daar waren.
Dat verklaart niet het verschil in reflectie van een paar centimeter naar links of naar rechts richten...
hoe verklaar je dat?
Tingovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:05
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 21:53 schreef nikao het volgende:

[..]

Snapte je punt. Ik wou er alleen aan toevoegen dat nog een reden is dat we andere zaken te onderzoeken hebben waar we meer van kunnen leren dan nog een keer met mensen naar de maan :)
Maar goed... good look trying to reason met Tingo o|O
Its got fuck all to do with reasoning.
ems.vrijdag 7 oktober 2016 @ 13:06
Dat staat als een paal boven water.
nikaovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:05 schreef Tingo het volgende:

[..]

Its got fuck all to do with reasoning.
Blij dat je het zelf toegeeft...
Tingovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:04 schreef nikao het volgende:

[..]

Dat verklaart niet het verschil in reflectie van een paar centimeter naar links of naar rechts richten...
hoe verklaar je dat?
Verbetering in laser technologie.
Tingovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:06 schreef nikao het volgende:

[..]

Blij dat je het zelf toegeeft...
Goed he.
nikaovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:07 schreef Tingo het volgende:

[..]

Verbetering in laser technologie.
Oh interessant. Leg eens uit hoe de technologie verbetert is, dusdanig dat het veel sterker gereflecteerd wordt als ik op een (volgens jou niet bestaande) reflector mik versus er net naast?
Tingovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:09 schreef nikao het volgende:

[..]

Oh interessant. Leg eens uit hoe de technologie verbetert is, dusdanig dat het veel sterker gereflecteerd wordt als ik op een (volgens jou niet bestaande) reflector mik versus er net naast?
Gesprekken met space fans zonder van m'n tijd is.
nikaovrijdag 7 oktober 2016 @ 13:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:11 schreef Tingo het volgende:

[..]

Gesprekken met space fans zonder van m'n tijd is.
Dit is Tingotaal voor 'ik weet het niet en past niet in mijn geloof dus negeer ik het verder maar?'
ATuin-hekvrijdag 7 oktober 2016 @ 23:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:07 schreef Tingo het volgende:

[..]

Verbetering in laser technologie.
Doe toch niet zo dom kerel...
t4600czaterdag 8 oktober 2016 @ 21:00
Lancering van Saturn V raket in HD:
Wantiezondag 9 oktober 2016 @ 00:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:27 schreef nikao het volgende:

[..]

Dit is Tingotaal voor 'ik weet het niet en past niet in mijn geloof dus negeer ik het verder maar?'
en ondertussen besteedt hij uren aan het bekijken van videos en het lezen van artikelen over ruimtevaartprogramma's...

vaag...
Wantiezondag 9 oktober 2016 @ 00:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 oktober 2016 13:03 schreef Tingo het volgende:

[..]

Verbetering en ontwikkeling van laser technologie.
Twas eerst in 1962 gedaan - 7 jaren voor de fake space heroes daar waren.
Sure, maar dat legt niet het verschil uit tussen laserreflectie via zo'n reflector of het maanoppervlak.
Wantiezondag 9 oktober 2016 @ 00:46
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 21:41 schreef nikao het volgende:

[..]

plus; waarom zouden ze? we hebben veel meer geleerd van de andere missies die ze daarvoor in de plaats hebben gedaan :)
toch wel bijzonder dat het congres tegen de ene fake missie is om zo de poort te openen naar andere fake missies B-)
Wantiezondag 9 oktober 2016 @ 00:48
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 20:35 schreef Tingo het volgende:

[..]

Nee hoor.

Misschien kunnnen ze beter de lunar reflectors gewoon effe schoonmaken:

http://www.skyandtelescop(...)or-lunar-reflectors/
'Specially-designed reflectors, left on the lunar surface by Russian rovers and Apollo astronauts, are getting less efficient due to a coating of dust — and more so whenever there's a full Moon.'

dus nep reflectoren worden minder efficient..

hoe verklaar je dat?
Wantiezondag 9 oktober 2016 @ 00:49
quote:
0s.gif Op donderdag 6 oktober 2016 20:03 schreef Tingo het volgende:

[..]

Sorry, twas 'n beetje grappig bedoelt.
De fake space industry decennia aan 't zeiken is dat er niet genoeg geld om terug naar de maan te gaan.
En met de vebetering van technologie en successvolle 'landingen' en ervaringen van bijna 50jaar geleden dat het zou wat maakelijker en goedkoper zijn.

They haven't been back because they can't fucking do it.
mooie cirkelredenering.

maar ja, als ze het 50 jaar terug konden faken, dan kan dat daarna uiteraard ook.
niet echt een argument in dit geval.
Papierversnipperaarzondag 9 oktober 2016 @ 01:09
quote:
0s.gif Op zondag 9 oktober 2016 00:48 schreef Wantie het volgende:

[..]

dus nep reflectoren worden minder efficient..

hoe verklaar je dat?
Door nep stof van een nep maan natuurlijk.
nikaozondag 9 oktober 2016 @ 01:42
quote:
0s.gif Op zondag 9 oktober 2016 00:49 schreef Wantie het volgende:
maar ja, als ze het 50 jaar terug konden faken, dan kan dat daarna uiteraard ook.
Dit. Altijd maar weer dit. Slim genoeg om gigantisch complot op te zetten en in stand te houden. Te dom om te bedenken dat een vlag in de ruimte niet wappert of dat men toch het nog wel een keertje wil zien.
echt.... ik pleit voor meer onderzoek naar de mensen die dit geloven want hoe je dat recht krijgt in je brein......
t4600czondag 9 oktober 2016 @ 11:53
Oh, en niet de moeite nemen om de 'fake' live beelden van de eerste stap opnieuw te faken in hogere resolutie en beter contrast.

Maar wel de moeite nemen om Apollo panorama camera en LRO foto's te faken?
#ANONIEMzondag 30 oktober 2016 @ 21:18
Briljant ge-edit deze youtube. Wil hem BNW niet onthouden:

theguyverdinsdag 15 november 2016 @ 00:43
In het eerste interview sinds zijn verkiezingszege stelde de Amerikaanse president-elect Donald Trump dat hij NASA uit het slop gaat trekken. Dat melden media op basis van het 60 Minutes-interview dat vannacht werd uitgezonden.

Trump stelt dat NASA tegenwoordig alleen nog wordt gebruikt als transportbedrijf voor zaken in een zogeheten Low Earth orbit, zoals satellieten en ruimtestations. Trump: "Ik ga NASA bevrijden van [die] restrictie. In plaats daarvan gaan we de focus bijstellen naar ruimteonderzoek."

Hoewel Trump nog geen technische details gaf, ligt het in de lijn der verwachting dat hij doelt op bemand en onbemand onderzoek van Mars en de andere planeten. Hij noemde specifiek een bezoek aan de Jupiter-maan Europa. Ook stelt hij het budget flink te gaan vergroten.

Trump is overigens niet de enige in de Republikeinse partij die NASA weer wil oplappen. Zo roept beoogd kabinetslid Newt Gingrich al jaren om een bemande maanbasis.


Trump gaat NASA weer groots maken

Oeh dat stond al lang op mijn verlanglijstje *O*
Orwelldinsdag 15 november 2016 @ 02:40
quote:
0s.gif Op zondag 9 oktober 2016 00:49 schreef Wantie het volgende:

[..]

maar ja, als ze het 50 jaar terug konden faken, dan kan dat daarna uiteraard ook.
niet echt een argument in dit geval.
Niet per sé, lijkt me...
Sterker nog
Het wordt imo juist steeds lastiger..

Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?

plus: de nieuwe footage moet ook nog eens enigszins sense maken met de apollo footage.
(godzijdank inmiddels deels vernietigd.)

"Please give credit to Hergé for the screenplay"
Beathovendinsdag 15 november 2016 @ 05:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 november 2016 00:43 schreef theguyver het volgende:
In het eerste interview sinds zijn verkiezingszege stelde de Amerikaanse president-elect Donald Trump dat hij NASA uit het slop gaat trekken. Dat melden media op basis van het 60 Minutes-interview dat vannacht werd uitgezonden.

Trump stelt dat NASA tegenwoordig alleen nog wordt gebruikt als transportbedrijf voor zaken in een zogeheten Low Earth orbit, zoals satellieten en ruimtestations. Trump: "Ik ga NASA bevrijden van [die] restrictie. In plaats daarvan gaan we de focus bijstellen naar ruimteonderzoek."

Hoewel Trump nog geen technische details gaf, ligt het in de lijn der verwachting dat hij doelt op bemand en onbemand onderzoek van Mars en de andere planeten. Hij noemde specifiek een bezoek aan de Jupiter-maan Europa. Ook stelt hij het budget flink te gaan vergroten.

Trump is overigens niet de enige in de Republikeinse partij die NASA weer wil oplappen. Zo roept beoogd kabinetslid Newt Gingrich al jaren om een bemande maanbasis.


Trump gaat NASA weer groots maken

Oeh dat stond al lang op mijn verlanglijstje *O*
Een Europa-Missie staat toch al gepland? En een maanbasis.. tja ik weet het niet. Ik zie daar het voordeel van mensen boven de techniek niet. Maar ach waarom niet.
t4600cmaandag 28 november 2016 @ 12:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 november 2016 02:40 schreef Orwell het volgende:

[..]

Niet per sé, lijkt me...
Sterker nog
Het wordt imo juist steeds lastiger..

Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?

plus: de nieuwe footage moet ook nog eens enigszins sense maken met de apollo footage.
(godzijdank inmiddels deels vernietigd.)

"Please give credit to Hergé for the screenplay"
Ze houden de hoax al 50 jaar vol, het zal echt geen probleem zijn voor hun on alles te faken. Daar zijn ze volgens Apollo hoaxers al 50 jaar mee bezig. Er komt steeds meer data die overeenkomt met Apollo, dat kan alleen als ze nieuwe data blijven faken.

Makkelijker omdat de SSTV beelden lage resolutie zijn? geen argument, er staat 1080P full HD video van de missies op internet en YouTube.

Veel van de SSTV beelden hebben we als tweede generatie gefilmd van een scherm.

Verder hebben we alle film beelden en al het geluid nog.

[ Bericht 3% gewijzigd door t4600c op 28-11-2016 12:13:00 ]
Orwellmaandag 28 november 2016 @ 17:19
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 12:03 schreef t4600c het volgende:
Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?

Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?
ATuin-hekmaandag 28 november 2016 @ 17:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 november 2016 02:40 schreef Orwell het volgende:

[..]

Niet per sé, lijkt me...
Sterker nog
Het wordt imo juist steeds lastiger..

Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?

plus: de nieuwe footage moet ook nog eens enigszins sense maken met de apollo footage.
(godzijdank inmiddels deels vernietigd.)

"Please give credit to Hergé for the screenplay"
Wat probeer je met deze video's te zeggen?
t4600cmaandag 28 november 2016 @ 19:34
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 17:19 schreef Orwell het volgende:

[..]

Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?
Ik denk niet dat het uit maakt... als je vroeger iets wilden opezoeken moest je er misschien meer moeite voor doen, maar uiteindelijk krijg je dezelfde informatie als nu.

Mensen van toen hadden echt niet een globaal lager IQ.

En stel dat Apollo nep was... dan zijn ze dus al 50 jaar lang data aan het faken. Lijkt mij onmogelijk om 50 jaar vooruit te kunnen kijken zodat alles met elkaar klopt, met uiteraard ook alle data van ESA, JAXA, Roscosmos, Google X Prize en andere derde partijen die voor, tijdens en na met data kwamen.

[ Bericht 7% gewijzigd door t4600c op 28-11-2016 19:48:02 ]
t4600cmaandag 28 november 2016 @ 19:45
En als ze het deden om geld te stelen van taxpayers... wat het de slechste scam ooit uitgevoerd. NASA gaf namelijk teering veel geld uit aan prive bedrijven om alles te maken volgens hun specificaties. Lijkt me een beetje stom om onodig geld uit te geven als het toch een studio is...
Orwellmaandag 28 november 2016 @ 20:41
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 17:54 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Wat probeer je met deze video's te zeggen?
iets als:

http://footo.nl/1xXt/stoomboot
t4600cmaandag 28 november 2016 @ 20:46
Dat filmpje en plaatje hebt niets met het Apollo programma te maken, blijf on-topic a.u.b
Wantiedinsdag 29 november 2016 @ 01:32
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 17:19 schreef Orwell het volgende:

[..]

Welke tv kijker is makkelijker te foppen..? Die uit 1969 of die uit 2016..?
maakt geen verschil uit.
Enneacanthus_Obesuswoensdag 30 november 2016 @ 15:04
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 19:34 schreef t4600c het volgende:

[..]

Ik denk niet dat het uit maakt... als je vroeger iets wilden opezoeken moest je er misschien meer moeite voor doen, maar uiteindelijk krijg je dezelfde informatie als nu.

Mensen van toen hadden echt niet een globaal lager IQ.

En stel dat Apollo nep was... dan zijn ze dus al 50 jaar lang data aan het faken. Lijkt mij onmogelijk om 50 jaar vooruit te kunnen kijken zodat alles met elkaar klopt, met uiteraard ook alle data van ESA, JAXA, Roscosmos, Google X Prize en andere derde partijen die voor, tijdens en na met data kwamen.
Ergo: de maanlandingen waren dus echt gewoon echt.
t4600cwoensdag 30 november 2016 @ 15:08
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 15:04 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:

[..]

Ergo: de maanlandingen waren dus echt gewoon echt.
Laten we even naar jouw argument, vraag of bewijs kijken:

------

Dat was niet veel...
Met jouw reactie kan ik niets... zet er een reden, argument of vraag bij en dan komen we verder met onze conversatie.

[ Bericht 5% gewijzigd door t4600c op 30-11-2016 15:14:38 ]
ATuin-hekwoensdag 30 november 2016 @ 15:24
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 15:08 schreef t4600c het volgende:

[..]

Laten we even naar jouw argument, vraag of bewijs kijken:

------

Dat was niet veel...
Met jouw reactie kan ik niets... zet er een reden, argument of vraag bij en dan komen we verder met onze conversatie.

Je weet waar ergo voor staat?
t4600cwoensdag 30 november 2016 @ 15:54
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 15:24 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Je weet waar ergo voor staat?
Aldus, daarom, doordat, daardoor.
ATuin-hekwoensdag 30 november 2016 @ 16:07
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 15:54 schreef t4600c het volgende:

[..]

Aldus, daarom, doordat, daardoor.
Zoiets ja. Neem dat mee in de context van de post.
t4600cwoensdag 30 november 2016 @ 16:34
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 16:07 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Zoiets ja. Neem dat mee in de context van de post.
Oh, ik las 'echt gewoon echt.' als 'echt gewoon nep'
Lambiekjewoensdag 30 november 2016 @ 18:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 november 2016 01:32 schreef Wantie het volgende:

[..]

maakt geen verschil uit.
de persoon uit 2016
Lambiekjewoensdag 30 november 2016 @ 18:03
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 19:34 schreef t4600c het volgende:

[..]

Ik denk niet dat het uit maakt... als je vroeger iets wilden opezoeken moest je er misschien meer moeite voor doen, maar uiteindelijk krijg je dezelfde informatie als nu.

Mensen van toen hadden echt niet een globaal lager IQ.

En stel dat Apollo nep was... dan zijn ze dus al 50 jaar lang data aan het faken. Lijkt mij onmogelijk om 50 jaar vooruit te kunnen kijken zodat alles met elkaar klopt, met uiteraard ook alle data van ESA, JAXA, Roscosmos, Google X Prize en andere derde partijen die voor, tijdens en na met data kwamen.
Met Jezus worden we al dik 2000 jaar genept.
ATuin-hekwoensdag 30 november 2016 @ 18:32
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 16:34 schreef t4600c het volgende:

[..]

Oh, ik las 'echt gewoon echt.' als 'echt gewoon nep'
Check :)
Wantiewoensdag 30 november 2016 @ 23:29
quote:
1s.gif Op woensdag 30 november 2016 18:01 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

de persoon uit 2016
helaas.
Lambiekjedonderdag 1 december 2016 @ 11:08
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 23:29 schreef Wantie het volgende:

[..]

helaas.
Jij bent hèt voorbeeld waarom ik gelijk heb.

Scholieren worden zoveel stommer afgeleverd dan vroeger.
ATuin-hekdonderdag 1 december 2016 @ 11:27
quote:
1s.gif Op donderdag 1 december 2016 11:08 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

Jij bent hèt voorbeeld waarom ik gelijk heb.

Scholieren worden zoveel stommer afgeleverd dan vroeger.
En wat maakt de grote Lambiekje hier immuun voor?
.SP.donderdag 1 december 2016 @ 11:48
quote:
0s.gif Op donderdag 1 december 2016 11:27 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

En wat maakt de grote Lambiekje hier immuun voor?
geen opleiding genoten ;)
ATuin-hekdonderdag 1 december 2016 @ 13:54
quote:
0s.gif Op donderdag 1 december 2016 11:48 schreef .SP. het volgende:

[..]

geen opleiding genoten ;)
De universiteit sowieso niet nee :P Maar alsnog daar diverse meningen over hebben.
.SP.donderdag 1 december 2016 @ 15:40
quote:
0s.gif Op donderdag 1 december 2016 13:54 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

De universiteit sowieso niet nee :P Maar alsnog daar diverse meningen over hebben.
Gebrek aan kennis of ervaring is nog nooit een reden geweest om geen uitgesproken mening te hebben over.....alles eigenlijk voor Biekje.
Orwelldonderdag 1 december 2016 @ 23:48
quote:
0s.gif Op maandag 28 november 2016 19:34 schreef t4600c het volgende:

[..]

Ik denk niet dat het uit maakt... als je vroeger iets wilden opezoeken moest je er misschien meer moeite voor doen, maar uiteindelijk krijg je dezelfde informatie als nu.

Mensen van toen hadden echt niet een globaal lager IQ.

En stel dat Apollo nep was... dan zijn ze dus al 50 jaar lang data aan het faken. Lijkt mij onmogelijk om 50 jaar vooruit te kunnen kijken zodat alles met elkaar klopt, met uiteraard ook alle data van ESA, JAXA, Roscosmos, Google X Prize en andere derde partijen die voor, tijdens en na met data kwamen.
het gaat me niet om het globale iq.

mijn punt is dat men in 69 genoegen nam met een zwart wit, ultra vaag beeld van een klaarblijkelijke man op de maan.

De zg nadering van de maan kan met gemak een opname van een grote schaal hopjesvla zijn geweest.

geënsceneerde foto en video ops..

Een maan-bezoek anno 2017 zou veel meer, i-phone achtige, footage moeten leveren..
vanuit je maan-auto, gewoon ff een 360 maken met je iphone tijdens diverse wandelingen..etc
dat soort realistische footage zou men heden ten dage verwachten.
loads of it, vanuit allerlei hoeken en richtingen... selfies met de volle aarde op de achtergrond...
het filmen van de touchdown..loads of dergelijke ultieme 'vakantie-foto's..

te link..

cq te veel cgi werk/ te groot risco op disclosure..
zeker ook gezien het opstapelende probleem dat al het nieuwe beeld coherent moet zijn met al
de voorgaande vermeende gedateerde 'trucage'..


“You can fool some people some times but you cant fool all the people all the time”

[ Bericht 3% gewijzigd door Orwell op 01-12-2016 23:58:18 ]
t4600cvrijdag 2 december 2016 @ 00:29
quote:
0s.gif Op donderdag 1 december 2016 23:48 schreef Orwell het volgende:

[..]

het gaat me niet om het globale iq.

mijn punt is dat men in 69 genoegen nam met een zwart wit, ultra vaag beeld van een klaarblijkelijke man op de maan.

De zg nadering van de maan kan met gemak een opname van een grote schaal hopjesvla zijn geweest.

geënsceneerde foto en video ops..

Een maan-bezoek anno 2017 zou veel meer, i-phone achtige, footage moeten leveren..
vanuit je maan-auto, gewoon ff een 360 maken met je iphone tijdens diverse wandelingen..etc
dat soort realistische footage zou men heden ten dage verwachten.
loads of it, vanuit allerlei hoeken en richtingen... selfies met de volle aarde op de achtergrond...
het filmen van de touchdown..loads of dergelijke ultieme 'vakantie-foto's..

te link..

cq te veel cgi werk/ te groot risco op disclosure..
zeker ook gezien het opstapelende probleem dat al het nieuwe beeld coherent moet zijn met al
de voorgaande vermeende gedateerde 'trucage'..

“You can fool some people some times but you cant fool all the people all the time”
Opnieuw, als je echt goede beelden wilden om te checken waren er tig boeken. Verder kon je film en data kopieen aanvragen als je bijvoorbeeld een universiteit was of zoiets.

Hopjesvla ziet er niet zo uit als de vele stille en bewegende beelden die we hebben.

Defineer "I-phone achtig footage" hasselblads 500 el/m vind ik betere camera's dan Iphones, verder heeft de 70mm film wat gebruikt is hogere resolutie en beter dynamisch bereik. Verschillende lenzen mogelijk. 35mm foto's zijn ook prima bruikbaar.

Defineer "ultieme vakantie foto's"

Tochdown is gefilmd.

Er zijn 360 grade panorama's en video.

NASA gaf in 1969 16mm kleuren beelden vrij van Apollo 11. Latere landingen gebruikten betere SSTV camera's met kleur.

Opstapelen van problemen lijkt geen enkel probleem te zijn voor NASA, er komt namelijk steeds data uit van VOOR en NA het Apollo Program dat overeenkomt met Apollo Program data.

Vertel wat er mis is met met jouw gelinkte video? hier is het trouwens in 1080p:



[ Bericht 1% gewijzigd door t4600c op 02-12-2016 20:58:42 ]
trigt013zaterdag 3 december 2016 @ 21:52
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2016 00:00 schreef Oversight het volgende:

[..]

:o Omcirkel dan eens 3 verschillen?
Blijkt dat het bergen zijn die gigantisch ver weg zijn. Ik heb ooit ergens gelezen dat deze bergen kilometers hoog zijn.
ATuin-hekzaterdag 3 december 2016 @ 22:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 december 2016 21:52 schreef trigt013 het volgende:

[..]

Blijkt dat het bergen zijn die gigantisch ver weg zijn. Ik heb ooit ergens gelezen dat deze bergen kilometers hoog zijn.
Klopt.
t4600czondag 4 december 2016 @ 00:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 december 2016 22:03 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Klopt.
Op de maan is het erg lastig om afstand en hoogte in te schatten. Dit komt omdat ons brein gewend is dit in te schatten met vervaging door atmosfeer, textuur van de grond, landmarks zoals bomen, wolken, huizen, wegen, grote van opjecten die wij kennen en schaduwen.

Op de maan heb je niks van alles... het is letterlijk een alien enviroment met andere belichting. Ons brein heeft hierdoor geen enkel punt van referentie. In stralen van honderden kilometers is het een grouwe, textuurloze omgeving zonder enige verandering van kleur of shaduwen.

Totdat wij er iets neerzetten *)

Op het eerste gezicht lijkt een steen op de maan misschien een meter hoog. Blijkt het later zo groot te zijn als een huis. En nee, dat komt niet omdat ik drugs gebruik of Pink Floyd luister.
ATuin-hekzondag 4 december 2016 @ 01:00
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 00:31 schreef t4600c het volgende:

[..]

Op de maan is het erg lastig om afstand en hoogte in te schatten. Dit komt omdat ons brein gewend is dit in te schatten met vervaging door atmosfeer, textuur van de grond, landmarks zoals bomen, wolken, huizen, wegen, grote van opjecten die wij kennen en schaduwen.

Op de maan heb je niks van alles... het is letterlijk een alien enviroment met andere belichting. Ons brein heeft hierdoor geen enkel punt van referentie. In stralen van honderden kilometers is het een grouwe, textuurloze omgeving zonder enige verandering van kleur of shaduwen.

Totdat wij er iets neerzetten *)

Op het eerste gezicht lijkt een steen op de maan misschien een meter hoog. Blijkt het later zo groot te zijn als een huis. En nee, dat komt niet omdat ik drugs gebruik of Pink Floyd luister.
Helemaal juist *O*
Wantiezondag 4 december 2016 @ 11:14
quote:
1s.gif Op donderdag 1 december 2016 11:08 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

Jij bent hèt voorbeeld waarom ik gelijk heb.
Helaas...

quote:
Scholieren worden zoveel stommer afgeleverd dan vroeger.
bewijs?
En dan niet jezelf opvoeren als bewijs :)
Lambiekjezondag 4 december 2016 @ 11:51
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 11:14 schreef Wantie het volgende:

[..]

Helaas...
..

[..]

bewijs?
En dan niet jezelf opvoeren als bewijs :)
je wilt toch niet met droge ogen beweren dat pabostudenten goed bezig zijn. De drabbers kunnen amper hun eigen naam schrijven. Maar dat domme geteisem gaat wel onze kinderen opleiden. Kortom kinderen van nu worden stom en dom onderwezen. En nadruk op onder.


Geef jij maar aan waarom je denk dat het niet de 2016 persoon is.
Wantiezondag 4 december 2016 @ 11:54
quote:
1s.gif Op zondag 4 december 2016 11:51 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

Geef jij maar aan waarom je denk dat het niet de 2016 persoon is.
Dat is al aangegeven, anno 2016 verwacht men veel gedetailleerdere footage dan in 1969.
Ander mooi voorbeeld, in de jaren 60 zorgde het hoorspel 'War Of The World" voor massale paniek omdat men dacht dat er een echte invasie van marsmannetjes was.
Anno 2016 trapt men daar niet meer in.
Lavenderrzondag 4 december 2016 @ 12:29
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 11:54 schreef Wantie het volgende:

[..]

Dat is al aangegeven, anno 2016 verwacht men veel gedetailleerdere footage dan in 1969.
Ander mooi voorbeeld, in de jaren 60 zorgde het hoorspel 'War Of The World" voor massale paniek omdat men dacht dat er een echte invasie van marsmannetjes was.
Anno 2016 trapt men daar niet meer in.
Wat tevens een gevaar inhoudt. Als er echt wat gebeurt kan men denken dat het de nieuwste game is.
t4600czondag 4 december 2016 @ 14:43
Ik ben al een week of vier de hele Apollo 17 missie aan het bekijken en beluisteren. Van lancering tot splashdown. Zit nu bij uur 121.
Enneacanthus_Obesuszondag 4 december 2016 @ 16:17
quote:
0s.gif Op woensdag 30 november 2016 16:34 schreef t4600c het volgende:

[..]

Oh, ik las 'echt gewoon echt.' als 'echt gewoon nep'
Ik snapte er al niks van.. lol.
t4600czondag 4 december 2016 @ 16:33
quote:
1s.gif Op zondag 4 december 2016 16:17 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:

[..]

Ik snapte er al niks van.. lol.
LOL! :')
t4600czaterdag 10 december 2016 @ 01:29
Maar effe serieus, zijn er nog vragen?
Wantiezaterdag 10 december 2016 @ 08:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 december 2016 01:29 schreef t4600c het volgende:
Maar effe serieus, zijn er nog vragen?
Jazeker, alleen heb jij geen antwoorden, dus is vragen stellen tijdsverspilling.
Wantiezaterdag 10 december 2016 @ 08:05
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 12:29 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Wat tevens een gevaar inhoudt. Als er echt wat gebeurt kan men denken dat het de nieuwste game is.
Dat zie je op BNW al gebeuren, alles is standaard een hoax.
Wantiezaterdag 10 december 2016 @ 08:10
quote:
0s.gif Op donderdag 1 december 2016 11:48 schreef .SP. het volgende:

[..]

geen opleiding genoten ;)
_O- _O- _O- _O- _O-
t4600czaterdag 10 december 2016 @ 12:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 december 2016 08:04 schreef Wantie het volgende:

[..]

Jazeker, alleen heb jij geen antwoorden, dus is vragen stellen tijdsverspilling.
Jawel, vraag ze maar.
Wantiezondag 11 december 2016 @ 00:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 december 2016 12:09 schreef t4600c het volgende:

[..]

Jawel, vraag ze maar.
nee, tijdsverspilling.
i smell poe.
t4600czondag 11 december 2016 @ 12:10
Dus je bent zo'n grote consipracy nut dat je niet eens antwoorden wil?
crystal_methzondag 11 december 2016 @ 13:12
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 11:54 schreef Wantie het volgende:

[..]

Dat is al aangegeven, anno 2016 verwacht men veel gedetailleerdere footage dan in 1969.
Ander mooi voorbeeld, in de jaren 60 zorgde het hoorspel 'War Of The World" voor massale paniek omdat men dacht dat er een echte invasie van marsmannetjes was.
Anno 2016 trapt men daar niet meer in.
Mwa, de uitzending "Bye Bye Belgium" van de RTBF (waarin Vlaanderen zogenaamd de onafhankelijkheid had uitgeroepen en de koning het land verlaten had) werd blijkbaar geloofd door veel Walen, en ook CNBC zou het "nieuws" overgenomen hebben...

https://en.wikinews.org/w(...)ternation_in_Belgium
Wantiezondag 11 december 2016 @ 13:59
quote:
0s.gif Op zondag 11 december 2016 13:12 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Mwa, de uitzending "Bye Bye Belgium" van de RTBF (waarin Vlaanderen zogenaamd de onafhankelijkheid had uitgeroepen en de koning het land verlaten had) werd blijkbaar geloofd door veel Walen, en ook CNBC zou het "nieuws" overgenomen hebben...

https://en.wikinews.org/w(...)ternation_in_Belgium
Er zijn ook nog veel mensen die in de platte aarde geloven ;)
Nep-nieuws is schering en inslag en inderdaad, er zijn nog zat die er in trappen.
Beathovenzondag 11 december 2016 @ 15:14
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 11:54 schreef Wantie het volgende:

[..]

Dat is al aangegeven, anno 2016 verwacht men veel gedetailleerdere footage dan in 1969.
Ander mooi voorbeeld, in de jaren 60 zorgde het hoorspel 'War Of The World" voor massale paniek omdat men dacht dat er een echte invasie van marsmannetjes was.
Anno 2016 trapt men daar niet meer in.
Anno 2016 hebben we het internet en creeert de commune z'n eigen fake nieuws.
Lavenderrzondag 11 december 2016 @ 16:07
quote:
1s.gif Op zondag 11 december 2016 15:14 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Anno 2016 hebben we het internet en creeert de commune z'n eigen fake nieuws.
Ja, en het wordt steeds gekker.
Tingozondag 11 december 2016 @ 18:04
Interessante vid over hoeveel apparatuur/equipment ze in de kleine command module hadden:


En hier heb je grappige commentaar over de originele vid:
ATuin-hekzondag 11 december 2016 @ 18:26
quote:
0s.gif Op zondag 11 december 2016 18:04 schreef Tingo het volgende:
Interessante vid over hoeveel apparatuur/equipment ze in de kleine command module hadden:


En hier heb je grappige commentaar over de originele vid:
Ey, niet de Apollo computer dissen ja :D Dat was een prachtig stukje (soft en hardware) engineering.
ATuin-hekzondag 11 december 2016 @ 22:45
Oh en over wat die video meld over de onmogelijkheid van een connectie door het hitteschild, dat is een stroman argument:

main-qimg-d8c33e6a31f138b5a753ec67ed35d25f-c
Lambiekjemaandag 12 december 2016 @ 07:59
quote:
0s.gif Op zondag 11 december 2016 13:12 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Mwa, de uitzending "Bye Bye Belgium" van de RTBF (waarin Vlaanderen zogenaamd de onafhankelijkheid had uitgeroepen en de koning het land verlaten had) werd blijkbaar geloofd door veel Walen, en ook CNBC zou het "nieuws" overgenomen hebben...

https://en.wikinews.org/w(...)ternation_in_Belgium
dat is te mooi waar te zijn. En gros van de bevolking hoopte het, en dan is er dit nieuws
Lambiekjemaandag 12 december 2016 @ 08:01
quote:
0s.gif Op zondag 11 december 2016 00:58 schreef Wantie het volgende:

[..]

nee, tijdsverspilling.
i smell poe.
denk dat je poo bedoelt
Lambiekjemaandag 12 december 2016 @ 08:05
quote:
0s.gif Op zondag 4 december 2016 11:54 schreef Wantie het volgende:

[..]

Dat is al aangegeven, anno 2016 verwacht men veel gedetailleerdere footage dan in 1969.
Ander mooi voorbeeld, in de jaren 60 zorgde het hoorspel 'War Of The World" voor massale paniek omdat men dacht dat er een echte invasie van marsmannetjes was.
Anno 2016 trapt men daar niet meer in.
dat hoorspel was ~30 jaar eerder. voor wo2
ATuin-hekmaandag 12 december 2016 @ 09:58
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 08:01 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

denk dat je poo bedoelt
Nope, Poe.
Lavenderrmaandag 12 december 2016 @ 10:13
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 08:05 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

dat hoorspel was ~30 jaar eerder. voor wo2
Klopt, eerst was er het hoorspel:

For the 1968 remake, see The War of the Worlds (radio 1968).

The War of the Worlds

Orson Welles tells reporters that no one connected with the broadcast had any idea it would cause panic (October 31, 1938)

Radio drama, science fiction
Running time
60 minutes
Home station
CBS Radio

Starring
Orson Welles
Frank Readick
Kenny Delmar
Ray Collins

Written by
H.G. Wells (novel)

since October 30, 1938

"The War of the Worlds" is an episode of the American radio drama anthology series The Mercury Theatre on the Air. It was performed as a Halloween episode of the series on Sunday, October 30, 1938, and aired over the Columbia Broadcasting System radio network. Directed and narrated by actor and future filmmaker Orson Welles, the episode was an adaptation of H. G. Wells' novel The War of the Worlds (1898). It became famous for allegedly causing mass panic, although the reality of the panic is disputed as the program had relatively few listeners.[3]

The first two-thirds of the one-hour broadcast was presented as a series of simulated news bulletins, which suggested an actual alien invasion by Martians was currently in progress. The illusion of realism was furthered because the Mercury Theatre on the Air was a sustaining show without commercial interruptions, and the first break in the program came almost 30 minutes into the broadcast. Popular legend holds that some of the radio audience may have been listening to Edgar Bergen and tuned in to "The War of the Worlds" during a musical interlude, thereby missing the clear introduction that the show was a drama, but recent research suggests this only happened in rare instances.[4]:67–69

In the days following the adaptation, widespread outrage was expressed in the media. The program's news-bulletin format was described as deceptive by some newspapers and public figures, leading to an outcry against the perpetrators of the broadcast and calls for regulation by the Federal Communications Commission.[3] The episode secured Welles's fame as a dramatist.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_War_of_the_Worlds_(radio_drama)

in 1978 kwam Jeff Wayne met zijn musical
http://www.war-ofthe-worlds.co.uk/music_mars.htm

[ Bericht 0% gewijzigd door Lavenderr op 12-12-2016 10:46:50 ]
Wantiemaandag 12 december 2016 @ 10:41
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 10:13 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Klopt, eerst was er het hoorspel:

For the 1968 remake, see The War of the Worlds (radio 1968).

The War of the Worlds

Orson Welles tells reporters that no one connected with the broadcast had any idea it would cause panic (October 31, 1938)

Radio drama, science fiction
Running time
60 minutes
Home station
CBS Radio

Starring
Orson Welles
Frank Readick
Kenny Delmar
Ray Collins

Written by
H.G. Wells (novel)

since October 30, 1938

"The War of the Worlds" is an episode of the American radio drama anthology series The Mercury Theatre on the Air. It was performed as a Halloween episode of the series on Sunday, October 30, 1938, and aired over the Columbia Broadcasting System radio network. Directed and narrated by actor and future filmmaker Orson Welles, the episode was an adaptation of H. G. Wells' novel The War of the Worlds (1898). It became famous for allegedly causing mass panic, although the reality of the panic is disputed as the program had relatively few listeners.[3]

The first two-thirds of the one-hour broadcast was presented as a series of simulated news bulletins, which suggested an actual alien invasion by Martians was currently in progress. The illusion of realism was furthered because the Mercury Theatre on the Air was a sustaining show without commercial interruptions, and the first break in the program came almost 30 minutes into the broadcast. Popular legend holds that some of the radio audience may have been listening to Edgar Bergen and tuned in to "The War of the Worlds" during a musical interlude, thereby missing the clear introduction that the show was a drama, but recent research suggests this only happened in rare instances.[4]:67–69

In the days following the adaptation, widespread outrage was expressed in the media. The program's news-bulletin format was described as deceptive by some newspapers and public figures, leading to an outcry against the perpetrators of the broadcast and calls for regulation by the Federal Communications Commission.[3] The episode secured Welles's fame as a dramatist.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_War_of_the_Worlds_(radio_drama)

in 1976 kwam Jeff Wayne met zijn musical
http://www.war-ofthe-worlds.co.uk/music_mars.htm
ook in 1968 werd niet altijd begrepen dat het een audiodrama was:

quote:
Despite an exhaustive advertising campaign by WKBW for this show, several people were still convinced upon listening to it that the events unfolding in the show were genuine. Among those fooled included a local newspaper, several small-town police officers, and even the Canadian military, which dispatched troops to the Peace Bridge.
Lavenderrmaandag 12 december 2016 @ 11:54
Tingomaandag 12 december 2016 @ 13:00
quote:
0s.gif Op zondag 11 december 2016 22:45 schreef ATuin-hek het volgende:
Oh en over wat die video meld over de onmogelijkheid van een connectie door het hitteschild, dat is een stroman argument:

[ afbeelding ]
De vid gaat meestal over hoeveel spullen ze zeggen dat ze in de CM (command module- de kleine cone ding) hebben gepast.
Tingomaandag 12 december 2016 @ 13:01
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 10:13 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Klopt, eerst was er het hoorspel:

For the 1968 remake, see The War of the Worlds (radio 1968).

The War of the Worlds

Orson Welles tells reporters that no one connected with the broadcast had any idea it would cause panic (October 31, 1938)

Radio drama, science fiction
Running time
60 minutes
Home station
CBS Radio

Starring
Orson Welles
Frank Readick
Kenny Delmar
Ray Collins

Written by
H.G. Wells (novel)

since October 30, 1938

"The War of the Worlds" is an episode of the American radio drama anthology series The Mercury Theatre on the Air. It was performed as a Halloween episode of the series on Sunday, October 30, 1938, and aired over the Columbia Broadcasting System radio network. Directed and narrated by actor and future filmmaker Orson Welles, the episode was an adaptation of H. G. Wells' novel The War of the Worlds (1898). It became famous for allegedly causing mass panic, although the reality of the panic is disputed as the program had relatively few listeners.[3]

The first two-thirds of the one-hour broadcast was presented as a series of simulated news bulletins, which suggested an actual alien invasion by Martians was currently in progress. The illusion of realism was furthered because the Mercury Theatre on the Air was a sustaining show without commercial interruptions, and the first break in the program came almost 30 minutes into the broadcast. Popular legend holds that some of the radio audience may have been listening to Edgar Bergen and tuned in to "The War of the Worlds" during a musical interlude, thereby missing the clear introduction that the show was a drama, but recent research suggests this only happened in rare instances.[4]:67–69

In the days following the adaptation, widespread outrage was expressed in the media. The program's news-bulletin format was described as deceptive by some newspapers and public figures, leading to an outcry against the perpetrators of the broadcast and calls for regulation by the Federal Communications Commission.[3] The episode secured Welles's fame as a dramatist.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_War_of_the_Worlds_(radio_drama)

in 1978 kwam Jeff Wayne met zijn musical
http://www.war-ofthe-worlds.co.uk/music_mars.htm
Off topic.
schommelstoelmaandag 12 december 2016 @ 13:04
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:01 schreef Tingo het volgende:

[..]

Off topic.
:')
ATuin-hekmaandag 12 december 2016 @ 13:23
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:00 schreef Tingo het volgende:

[..]

De vid gaat meestal over hoeveel spullen ze zeggen dat ze in de CM (command module- de kleine cone ding) hebben gepast.
Klopt. Zie je ook de fundamentele fout die ze in die redenatie maken?
ATuin-hekmaandag 12 december 2016 @ 13:23
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 10:41 schreef Wantie het volgende:

[..]

ook in 1968 werd niet altijd begrepen dat het een audiodrama was:

[..]

Ik zou zeggen dat de hedendaagse westerse mens hier ook prima in kan trappen, gezien het vele neppe nieuws wat rond de presidentsverkiezingen in de VS rond ging.
Lavenderrmaandag 12 december 2016 @ 13:58
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:01 schreef Tingo het volgende:

[..]

Off topic.
Nee hoor, Lambiekje postte hier iets over en het had wel degelijk betrekking op het onderwerp, dus niks of topics aan.
Lambiekjedinsdag 13 december 2016 @ 07:20
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:23 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Ik zou zeggen dat de hedendaagse westerse mens hier ook prima in kan trappen, gezien het vele neppe nieuws wat rond de presidentsverkiezingen in de VS rond ging.
denk het ook.

Echter ondertussen is er er wel overtuigend holografische graphics
Dat zou wel heel vet zijn.
ATuin-hekdinsdag 13 december 2016 @ 12:00
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 december 2016 07:20 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

denk het ook.

Echter ondertussen is er er wel overtuigend holografische graphics
Dat zou wel heel vet zijn.
Ik zie ook wel opties voor een lander met zo'n 360 camera :) VR bril op en enjoy the view.
theguyverdinsdag 13 december 2016 @ 14:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 12:00 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Ik zie ook wel opties voor een lander met zo'n 360 camera :) VR bril op en enjoy the view.
Kost tegenwoordig geen fluit meer.
schommelstoeldinsdag 13 december 2016 @ 15:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 14:55 schreef theguyver het volgende:

[..]

Kost tegenwoordig geen fluit meer.
Ik heb thuis een VR bril van de action.
Werkt het daar ook mee, of moet je echt HTC Vive of die rift hebben?
Lavenderrdinsdag 13 december 2016 @ 16:36
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 december 2016 15:59 schreef schommelstoel het volgende:

[..]

Ik heb thuis een VR bril van de action.
Werkt het daar ook mee, of moet je echt HTC Vive of die rift hebben?
Ik hoor weleens van lui dat die van de action het heel goed doet.
theguyverdinsdag 13 december 2016 @ 17:21
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 december 2016 15:59 schreef schommelstoel het volgende:

[..]

Ik heb thuis een VR bril van de action.
Werkt het daar ook mee, of moet je echt HTC Vive of die rift hebben?
Dat is toch redelijk universeel?
ATuin-hekdinsdag 13 december 2016 @ 17:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 17:21 schreef theguyver het volgende:

[..]

Dat is toch redelijk universeel?
Dacht het wel ja. Is meer een kwestie van verschil in resolutie en kwaliteit.
schommelstoeldinsdag 13 december 2016 @ 18:42
Ah oke dan, thanks.

Ik dacht namelijk dat er ook VR apps of programma's waren die alleen werkten met een "echte" headset.

Die van de action plaats je de mobiel in zonder dat hij via een plug verbonden is aan de headset.
Wat een "echte" dan weer wel heeft.
Vandaar de vraag ;)

Moet wel zeggen dat dat ding van de action best goed werkt met een galaxy s5, blijft goed zitten op/om je hoofd.
ATuin-hekdinsdag 13 december 2016 @ 19:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 18:42 schreef schommelstoel het volgende:
Ah oke dan, thanks.

Ik dacht namelijk dat er ook VR apps of programma's waren die alleen werkten met een "echte" headset.

Die van de action plaats je de mobiel in zonder dat hij via een plug verbonden is aan de headset.
Wat een "echte" dan weer wel heeft.
Vandaar de vraag ;)

Moet wel zeggen dat dat ding van de action best goed werkt met een galaxy s5, blijft goed zitten op/om je hoofd.
Zou best kunnen dat je voor bepaalde toepassingen een specifieke moet hebben, zoals een Oculus Rift.
#ANONIEMdinsdag 13 december 2016 @ 20:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 18:42 schreef schommelstoel het volgende:
Ah oke dan, thanks.

Ik dacht namelijk dat er ook VR apps of programma's waren die alleen werkten met een "echte" headset.

Die van de action plaats je de mobiel in zonder dat hij via een plug verbonden is aan de headset.
Wat een "echte" dan weer wel heeft.
Vandaar de vraag ;)

Moet wel zeggen dat dat ding van de action best goed werkt met een galaxy s5, blijft goed zitten op/om je hoofd.
Moet je de VR-pr0n van Naughty America eens proberen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 13-12-2016 20:20:18 ]
Beathovendinsdag 13 december 2016 @ 21:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 20:19 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

Moet je de VR-pr0n van Naughty America eens proberen.
Dat kan toch ook wel zonder -v
schommelstoeldinsdag 13 december 2016 @ 21:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 20:19 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

Moet je de VR-pr0n van Naughty America eens proberen.
schommelstoeldinsdag 13 december 2016 @ 21:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 december 2016 19:37 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Zou best kunnen dat je voor bepaalde toepassingen een specifieke moet hebben, zoals een Oculus Rift.
Als het google cardboard geschikt is werkt het met die van mij in ieder geval wel.

Maps/streetview ook, dan moet de maan ook toch te doen zijn :P
t4600cwoensdag 14 december 2016 @ 01:29
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 december 2016 21:21 schreef schommelstoel het volgende:

[..]

Als het google cardboard geschikt is werkt het met die van mij in ieder geval wel.

Maps/streetview ook, dan moet de maan ook toch te doen zijn :P
Leef je uit:
https://www.google.com/moon/
http://www.moon3dmap.com/
https://www.google.com/earth/explore/showcase/moon.html

[ Bericht 14% gewijzigd door t4600c op 14-12-2016 01:38:20 ]
t4600cmaandag 19 december 2016 @ 23:49
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:00 schreef Tingo het volgende:

[..]

De vid gaat meestal over hoeveel spullen ze zeggen dat ze in de CM (command module- de kleine cone ding) hebben gepast.
Op een gegeven moment heeft hij het over 8000 feet aan tape alsof dat enorm veel is... je weet toch dat 8000 feet geen reet voorsteld?

En op een ander moment zecht hij dat de CSM geen antenne hebt... dat wil je toch niet serieus geloven? waarom zou ik een video moeten kijken van iemand die zo absurd weinig weet over de CSM?

Als je de basis onderdelen van de CSM niet op een rijte hebt zie ik je niet als iemand die er veel over weet.
Tingomaandag 19 december 2016 @ 23:57
quote:
0s.gif Op maandag 19 december 2016 23:49 schreef t4600c het volgende:

[..]

Op een gegeven moment heeft hij het over 8000 feet aan tape alsof dat enorm veel is... je weet toch dat 8000 feet geen reet voorsteld?

En op een ander moment zecht hij dat de CSM geen antenne hebt... dat wil je toch niet serieus geloven? waarom zou ik een video moeten kijken van iemand die zo absurd weinig weet over de CSM?

Als je de basis onderdelen van de CSM niet op een rijte hebt zie ik je niet als iemand die er veel over weet.
Het gaat meer over de CM dan de CSM.
Als jij denkt dat er mensen aan de maan geweest zijn, vind ik het ook prima.
t4600cdinsdag 20 december 2016 @ 00:49
quote:
0s.gif Op maandag 19 december 2016 23:57 schreef Tingo het volgende:

[..]

Het gaat meer over de CM dan de CSM.
Als jij denkt dat er mensen aan de maan geweest zijn, vind ik het ook prima.
Toen hij over de antenne begon had hij een plaatje van de CSM, aka de CM en Service Module samen.

Dus dan neem ik aan dat hij het had over de CSM.

De CM heeft geen antenne.
De SM wel.

Fix: De CM heeft ook verschillende antennes.

[ Bericht 3% gewijzigd door t4600c op 20-12-2016 10:52:35 ]
ATuin-hekdinsdag 20 december 2016 @ 01:17
Zelfs de CM had wel een low gain antenne ;)
t4600cdinsdag 20 december 2016 @ 01:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2016 01:17 schreef ATuin-hek het volgende:
Zelfs de CM had wel een low gain antenne ;)
Ik heb wat documentatie gelezen en heb dat niet kunnen vinden, heb je een link over de low-gain CM antenne?
ATuin-hekdinsdag 20 december 2016 @ 01:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2016 01:22 schreef t4600c het volgende:

[..]

Ik heb wat documentatie gelezen en heb dat niet kunnen vinden, heb je een link over de low-gain CM antenne?
Nou, ze hadden radio contact terwijl ze onder de parachute hingen. Dat lijkt me voldoende toch?
ATuin-hekdinsdag 20 december 2016 @ 01:34
https://en.wikipedia.org/(...)ommunications_system

"Two omnidirectional S-band antennas on the CM were used when the attitude of the CSM kept the high gain antenna from being pointed at Earth. These antennas were also used between SM jettison and landing."
t4600cdinsdag 20 december 2016 @ 17:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2016 01:34 schreef ATuin-hek het volgende:
https://en.wikipedia.org/(...)ommunications_system

"Two omnidirectional S-band antennas on the CM were used when the attitude of the CSM kept the high gain antenna from being pointed at Earth. These antennas were also used between SM jettison and landing."
Daar zat geen referentie bij, dus die heb ik even zelf toegevoegd.

Zie hier: https://en.wikipedia.org/(...)_Module#cite_note-13

Maar goed de gast die de video had gemaakt, en later de lozer die er op reageerd (Inplaats van zelf content maken.) hadden het dus sowieso fout over de telecommunicatie.
ATuin-hekdinsdag 20 december 2016 @ 17:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2016 17:10 schreef t4600c het volgende:

[..]

Daar zat geen referentie bij, dus die heb ik even zelf toegevoegd.

Zie hier: https://en.wikipedia.org/(...)_Module#cite_note-13

Maar goed de gast die de video had gemaakt, en later de lozer die er op reageerd (Inplaats van zelf content maken.) hadden het dus sowieso fout over de telecommunicatie.
Mooi gevonden ^O^
t4600cdinsdag 3 januari 2017 @ 03:28
Laten we "zijn" video verder bekijken:

48 seconden in: "The crew compartment has a total volume of 210 cubic feet."

Trefwoord: crew compartment

1:10 '210 Cubic feet'

Onze beste heer begrijpt niet het verschil tussen crew compartment en het totale volume van de CM.

Namelijk:
CM crew compartment volume = 210 cubic feet.
CM pressured volume = 320 cubic feet.
CM total volume = aprox 580 cubic feet.


Hij laat geen calculaties zien hoeveel elk komponent in neemt.
Hij laat geen calculaties zien hoeveel 15 miles draad in neemt.
Hij laat geen calculaties zien hoeveel "over 8000 feet of tape" in neemt.
Hij lacht er een beetje om en gist wat onzin maar echt onderzoek zit er niet bij.

Zo kan ik ook zeggen dat auto's niet mogelijk zijn omdat de voor mens bestemde ruimte niet genoeg is om de motor, assen, dashboard, electronica, hydrolica, wielen en benzine in te herbergen.

Iets over wel of geen gaten in het onderste hitte schild... ging nergens naar toe in de video.

Zitten wel meer fouten in, maar ik ga even focusen op 5:33
Dat is NIET een 'gyro' maar de Flight Director Attitude Indicator (FDAI). De CM heeft er 2.

Het meeste stroom kwam van SM brandstof cellen, de batterijen waren alleen bedoeld voor terugkeer of voor nood.

Verder vraagt meneer zich af waar de paracuten zich bevinden...
Stukje uit NASA documentatie:

commandmodule_forwardcompartment_earthlandingsystemx.jpg

Foto:

deploymentbag_installed.jpg

[ Bericht 7% gewijzigd door t4600c op 03-01-2017 03:37:11 ]
t4600cdinsdag 3 januari 2017 @ 03:58
quote:
0s.gif Op zondag 11 december 2016 18:26 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Ey, niet de Apollo computer dissen ja :D Dat was een prachtig stukje (soft en hardware) engineering.
Die wordt hier gedist:
Relevant, Dave test chippen uit bestemd voor Saturnus-5 Instrument Eenheid uit. Het gaat hier om een reserve onderdeel:
t4600cdinsdag 3 januari 2017 @ 03:58
Zijn alle BNW'ers het hier over eens dat er "geen foto's van sterren op Apollo missies zijn genomen" omdat NASA nooit de exacte locatie van alle sterren zou kunnen weten en accuraat op een foto zetten?
theguyverdinsdag 3 januari 2017 @ 14:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2017 03:58 schreef t4600c het volgende:
Zijn alle BNW'ers het hier over eens dat er "geen foto's van sterren op Apollo missies zijn genomen" omdat NASA nooit de exacte locatie van alle sterren zou kunnen weten en accuraat op een foto zetten?
Uit de spoiler in de OP! had ik er ooit al eens in gezet
Claim: er zijn geen sterren zichtbaar op de foto's en de astronauten melden niet een keer dat er sterren zichtbaar zijn vanuit de ramen van hun ruimtecapsules.

Tegenclaim: er zijn ook geen sterren zichtbaar op ruimtefoto's van de Spaceshuttle, Mir, ISS en de aarde. Dit komt doordat dit soort foto's met korte sluitertijden genomen wordt zodat er geen overbelichting plaatsvindt van direct door de zon verlichte voorwerpen op de voorgrond. Het veel zwakkere sterrenlicht heeft geen kans om de film te belichten bij zulke korte sluitertijden. Men kan dit zelf proefondervindelijk vaststellen door een foto van de nachthemel te nemen met een sluitertijd die geschikt is voor een zonnige dag. De astronauten waren (op die van Apollo 13 na) gemakkelijk in staat sterren te zien, er vond zelfs navigatie op de sterren plaats.

[ Bericht 2% gewijzigd door theguyver op 03-01-2017 14:28:06 ]
ATuin-hekdinsdag 3 januari 2017 @ 14:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2017 03:58 schreef t4600c het volgende:
Zijn alle BNW'ers het hier over eens dat er "geen foto's van sterren op Apollo missies zijn genomen" omdat NASA nooit de exacte locatie van alle sterren zou kunnen weten en accuraat op een foto zetten?
Ze hebben zelfs een (UV) telescoop mee genomen:
http://www.lpi.usra.edu/l(...)experiments/f_ultra/
t4600cdinsdag 3 januari 2017 @ 17:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2017 14:22 schreef theguyver het volgende:

[..]

Uit de spoiler in de OP! had ik er ooit al eens in gezet
Claim: er zijn geen sterren zichtbaar op de foto's en de astronauten melden niet een keer dat er sterren zichtbaar zijn vanuit de ramen van hun ruimtecapsules.

Tegenclaim: er zijn ook geen sterren zichtbaar op ruimtefoto's van de Spaceshuttle, Mir, ISS en de aarde. Dit komt doordat dit soort foto's met korte sluitertijden genomen wordt zodat er geen overbelichting plaatsvindt van direct door de zon verlichte voorwerpen op de voorgrond. Het veel zwakkere sterrenlicht heeft geen kans om de film te belichten bij zulke korte sluitertijden. Men kan dit zelf proefondervindelijk vaststellen door een foto van de nachthemel te nemen met een sluitertijd die geschikt is voor een zonnige dag. De astronauten waren (op die van Apollo 13 na) gemakkelijk in staat sterren te zien, er vond zelfs navigatie op de sterren plaats.

quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2017 14:30 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Ze hebben zelfs een (UV) telescoop mee genomen:
http://www.lpi.usra.edu/l(...)experiments/f_ultra/
Dat klopt, en ontkracht de claim dat er geen foto's van sterren zijn genomen omdat NASA dat niet zou kunnen faken.

Er zijn wel degelijk foto's van planeten, gaswolken, nevels, sterren clusters en sterren genomen.

Zoals deze met 35mm Nikon F, met een f1.2 55mm Zeis lens en hoge snelheid film. Wie niet weet wat f betekend, hoe lager het 'f'getal hoe meer licht de lens op het film oppervlakte brengt en dus hoe makkelijker het is om foto's van sterren te schieten. En met de hasselblad cameras.

http://tothemoon.ser.asu.(...)/list#AS17-159-23937

En hier http://tothemoon.ser.asu.(...)/list#AS16-127-20008

Hier: http://www.lpi.usra.edu/r(...)g/70mm/magazine/?124

http://spaceflight.nasa.g(...)l/as15-98-13325.html

http://spaceflight.nasa.g(...)ollo15/ndxpage6.html

Report: https://ntrs.nasa.gov/arc(...).gov/19740026159.pdf

En nog veel meer.

Helaas zijn er niet veel Far Ultraviolet Camera/Spectrograph foto's online, laat staan van hoge resolutie. Maar dat neemt niet weg dat de foto's die we hebben overeen komen met planetariums zoals http://www.stellarium.org/nl/

UV:
http://www3.telus.net/summa/faruv/
http://www3.telus.net/summa/faruv/explain.htm
https://ntrs.nasa.gov/arc(...).gov/19780010014.pdf

[ Bericht 3% gewijzigd door t4600c op 03-01-2017 17:13:02 ]
Orwellwoensdag 4 januari 2017 @ 01:34
de footage van de kerstman door de jaren heen lijkt ook zeer consistent te zijn..
Steeds weer zien we op de foto's een soortgelijk rood jasje met een vrolijke witte kraag en
op z'n hoofd, blijkt uit de footage, draagt ie steeds weer een soort rode puntmuts.
In alle opnames zie je ook duidelijk een witte baard.

Santa is for real
#ANONIEMwoensdag 4 januari 2017 @ 11:50
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 01:34 schreef Orwell het volgende:
de footage van de kerstman door de jaren heen lijkt ook zeer consistent te zijn..
Steeds weer zien we op de foto's een soortgelijk rood jasje met een vrolijke witte kraag en
op z'n hoofd, blijkt uit de footage, draagt ie steeds weer een soort rode puntmuts.
In alle opnames zie je ook duidelijk een witte baard.

Santa is for real
_O- _O_
t4600cwoensdag 4 januari 2017 @ 12:00
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 01:34 schreef Orwell het volgende:
de footage van de kerstman door de jaren heen lijkt ook zeer consistent te zijn..
Steeds weer zien we op de foto's een soortgelijk rood jasje met een vrolijke witte kraag en
op z'n hoofd, blijkt uit de footage, draagt ie steeds weer een soort rode puntmuts.
In alle opnames zie je ook duidelijk een witte baard.

Santa is for real
ChrisCarterwoensdag 4 januari 2017 @ 12:38
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 01:34 schreef Orwell het volgende:
de footage van de kerstman door de jaren heen lijkt ook zeer consistent te zijn..
Steeds weer zien we op de foto's een soortgelijk rood jasje met een vrolijke witte kraag en
op z'n hoofd, blijkt uit de footage, draagt ie steeds weer een soort rode puntmuts.
In alle opnames zie je ook duidelijk een witte baard.

Santa is for real
Exemplarisch voor het niveau van reacties als iemand met kennis van het onderwerp reageert. Heb je door dat je je eigen ramen aan het ingooien bent?

Dat gejank over dat BNW verloren zou zijn komt juist voor uit dit soort flauwe grappen als reactie op serieuze argumentatie.
Pekwoensdag 4 januari 2017 @ 12:49
quote:
quote:
15s.gif Op woensdag 4 januari 2017 12:38 schreef ChrisCarter het volgende:

[..]

Exemplarisch voor het niveau van reacties als iemand met kennis van het onderwerp reageert. Heb je door dat je je eigen ramen aan het ingooien bent?

Dat gejank over dat BNW verloren zou zijn komt juist voor uit dit soort flauwe grappen als reactie op serieuze argumentatie.
_O_
Tingowoensdag 4 januari 2017 @ 12:53
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 01:34 schreef Orwell het volgende:
de footage van de kerstman door de jaren heen lijkt ook zeer consistent te zijn..
Steeds weer zien we op de foto's een soortgelijk rood jasje met een vrolijke witte kraag en
op z'n hoofd, blijkt uit de footage, draagt ie steeds weer een soort rode puntmuts.
In alle opnames zie je ook duidelijk een witte baard.

Santa is for real
Er is ook zeker veel bewijs dat reindeer echt zijn.
Rudolph the rednosed reindeer is echt!
Lavenderrwoensdag 4 januari 2017 @ 13:08
on topic graag: Apollo.
theguyverwoensdag 4 januari 2017 @ 13:33
Ieder jaar brengt NASA’s Goddard Space Flight Center een animatie uit, waarin de fases en libratie van de maan te zien zijn voor het volgende jaar. Hieronder de aflevering over 2017 – de intervallen zijn per uur. Je ziet linksboven de positie van de maan ten opzichte van de aarde, linksonder de libratie (zie ook hieronder), in het midden de maanfasen met de grootste kraters bij de terminator, de grens tussen licht en donker, horizontaal door het midden de afstand van de maan tot de aarde in zijn elliptische baan.

De maan wijst altijd met dezelfde kant naar ons toe – maar niet altijd precies dezelfde kant! Vanwege de vorm van de omloopbaan, zien we onze trouwe wachter gedurende een maand vanuit verschillende hoeken. Dat betekent dat we soms stukjes van de “achterkant” kunnen zien – zo draait soms een gedeelte van de achterkant “voorbij” de noordpool in beeld. Dit “wiebelen” van de maan wordt libratie genoemd. De muziek bij de animatie is van Killer Tracks


http://www.astroblogs.nl/(...)bracht-door-de-nasa/
Orwellwoensdag 4 januari 2017 @ 18:45
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 13:33 schreef theguyver het volgende:
Ieder jaar brengt NASA’s Goddard Space Flight Center een animatie uit, waarin de fases en libratie van de maan te zien zijn voor het volgende jaar. Hieronder de aflevering over 2017 – de intervallen zijn per uur. Je ziet linksboven de positie van de maan ten opzichte van de aarde, linksonder de libratie (zie ook hieronder), in het midden de maanfasen met de grootste kraters bij de terminator, de grens tussen licht en donker, horizontaal door het midden de afstand van de maan tot de aarde in zijn elliptische baan.

De maan wijst altijd met dezelfde kant naar ons toe – maar niet altijd precies dezelfde kant! Vanwege de vorm van de omloopbaan, zien we onze trouwe wachter gedurende een maand vanuit verschillende hoeken. Dat betekent dat we soms stukjes van de “achterkant” kunnen zien – zo draait soms een gedeelte van de achterkant “voorbij” de noordpool in beeld. Dit “wiebelen” van de maan wordt libratie genoemd. De muziek bij de animatie is van Killer Tracks


http://www.astroblogs.nl/(...)bracht-door-de-nasa/
eerlijk is eerlijk:
animaties van nasa zijn altijd top
theguyverwoensdag 4 januari 2017 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 18:45 schreef Orwell het volgende:

[..]

eerlijk is eerlijk:
animaties van nasa zijn altijd top
:D

https://svs.gsfc.nasa.gov/

asje
t4600cwoensdag 4 januari 2017 @ 18:53
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 18:45 schreef Orwell het volgende:

[..]

eerlijk is eerlijk:
animaties van nasa zijn altijd top
Gemaakt met foto's en hoogte-meters van de LRO, Lunar Reconnaissance Orbiter.

[ Bericht 2% gewijzigd door t4600c op 04-01-2017 19:01:59 ]
Tingowoensdag 4 januari 2017 @ 18:54
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 18:45 schreef Orwell het volgende:

[..]

eerlijk is eerlijk:
animaties van nasa zijn altijd top
Disney ook soms.
t4600cwoensdag 4 januari 2017 @ 19:59
Waarschijnlijk Minecraft
SPOILER
2017-01-04_19.56.17.png?dl=12017-01-04_19.50.14.png?dl=1
Jammer dat ik niet hoger kon bouwen, ik kwam tegen het hoogte limiet aan.

[ Bericht 10% gewijzigd door t4600c op 04-01-2017 20:04:42 ]
theguyverdonderdag 5 januari 2017 @ 12:58
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 19:59 schreef t4600c het volgende:
Waarschijnlijk Minecraft
SPOILER
Jammer dat ik niet hoger kon bouwen, ik kwam tegen het hoogte limiet aan.
vet, ben geen mincraft fan maar leuk gemaakt.
jammer dat je geen echte kan maken in de game!

btw is de minecraft wereld plat of rond :+
t4600cdonderdag 5 januari 2017 @ 21:30
Mooi Carl Zeis document van Biogon f5.6 60mm lens gebruikt op de maan *O*
https://www.hq.nasa.gov/alsj/Biogon5.6_60mm_ZEISS.pdf

Zou je dus het kleine beetje distortie in de foto's daarmee genomen kunnen rechttrekken :P

hasselblad *O*
Carl Zeiss *O*

En daar hebben de bedrijven ook mee gepronkt hoor O-)
ATuin-hekvrijdag 6 januari 2017 @ 00:15
quote:
11s.gif Op donderdag 5 januari 2017 21:30 schreef t4600c het volgende:
Mooi Carl Zeis document van Biogon f5.6 60mm lens gebruikt op de maan *O*
https://www.hq.nasa.gov/alsj/Biogon5.6_60mm_ZEISS.pdf

Zou je dus het kleine beetje distortie in de foto's daarmee genomen kunnen rechttrekken :P

hasselblad *O*
Carl Zeiss *O*

En daar hebben de bedrijven ook mee gepronkt hoor O-)
Ken je deze lens al?
http://petapixel.com/2013(...)re-lenses-ever-made/

50mm f/0.7 :o
t4600cvrijdag 6 januari 2017 @ 00:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 januari 2017 00:15 schreef ATuin-hek het volgende:

[..]

Ken je deze lens al?
http://petapixel.com/2013(...)re-lenses-ever-made/

50mm f/0.7 :o
Deze is f0,6
10169580_5_x.jpg
leuk voor breede landschappen in de nacht?

En er zijn ook lensen voor speciale doeleinden, X-ray bijvoorbeeld, die nog sneller zijn.

Oude lenzen die snel zijn hebben vaak een soort bewegende, draaiende bokeh.

http://www.paulmarbrook.c(...)-lens-50mm-90317.jpg

Een zoom van mij hebt dat ook een beetje.
http://www.dutchsteammach(...)sheep-0036-652120465
http://www.dutchsteammachine.deviantart.com/art/0030-652107675

Weet niet zeker of het mijn 70-210mm f4.0 is of 35-70mm f3.5
ATuin-hekvrijdag 6 januari 2017 @ 01:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 januari 2017 00:46 schreef t4600c het volgende:

[..]

Deze is f0,6
[ afbeelding ]
leuk voor breede landschappen in de nacht?

En er zijn ook lensen voor speciale doeleinden, X-ray bijvoorbeeld, die nog sneller zijn.

Oude lenzen die snel zijn hebben vaak een soort bewegende, draaiende bokeh.

http://www.paulmarbrook.c(...)-lens-50mm-90317.jpg

Een zoom van mij hebt dat ook een beetje.
http://www.dutchsteammach(...)sheep-0036-652120465
http://www.dutchsteammachine.deviantart.com/art/0030-652107675

Weet niet zeker of het mijn 70-210mm f4.0 is of 35-70mm f3.5
Dat is een vrij bizarre bokeh ja :o Zulke oude lenzen heb ik hier niet. De oudste is 17 plus een beetje jaar oud.
Dick_Honeybushvrijdag 6 januari 2017 @ 02:20
quote:
0s.gif Op donderdag 5 januari 2017 12:58 schreef theguyver het volgende:

[..]

vet, ben geen mincraft fan maar leuk gemaakt.
jammer dat je geen echte kan maken in de game!

btw is de minecraft wereld plat of rond :+
^O^
Wantievrijdag 6 januari 2017 @ 09:48
quote:
0s.gif Op woensdag 4 januari 2017 18:45 schreef Orwell het volgende:

[..]

eerlijk is eerlijk:
animaties van nasa zijn altijd top
Klopt, en in dit geval ook controleerbaar.
t4600cvrijdag 6 januari 2017 @ 17:18
CTs en BNW'ers kunnen voor doctor spelen en medische data debunken als ze willen:

Biomedical Results of Apollo

http://web.archive.org/we(...).gov/19760005580.pdf

[ Bericht 16% gewijzigd door t4600c op 06-01-2017 17:57:49 ]
theguyvervrijdag 6 januari 2017 @ 20:24
quote:
:D tuulk gametheory ... *O*
t4600cvrijdag 20 januari 2017 @ 12:55
Veel lullen, maar als puntje bij plaatje komt hebben ze geen zin om hun eigen mening serieus te nemen en te supporten bij de regering.

https://petitions.whiteho(...)apollo-moon-landings

3 stemmen :')


https://petitions.whiteho(...)tion-death-star-2016

34k stemmen _O-
ExperimentalFrentalMentalvrijdag 20 januari 2017 @ 16:14
Waarom zien we eigenlijk niet de achterblijfselen van maanlandingen met een telescoop?

Nou die zien we dus wel! En dan te bedenken dat er mensen zijn die nog steeds niet geloven dat we op de maan geland zijn.


When you look up at a full moon, just remember that somewhere on the lunar face, the remains of Apollo 11, 12, 14, 15, 16 and 17 along with 8 unmanned Russian Luna missions and 5 pre-Apollo unmanned American surveyor missions are all still there….. silently looking back….. unless of course you’re a NASA non-believer.

so… why can’t we see these from the earth, why can’t we train our best telescopes on to the moon’s surface and see them there exactly where we left them the best part of 50 years ago.
Well, there a bit of a problem…. and that is that the moon is 384,000 kilometres or 238,000 miles away and the landers and all the other things left behind are just few meters across.

To give you an Idea how difficult a problems that it is….. it’s like looking for an object the size of a coin from 1000 miles away or the equivalent from New York to Florida…. so you going to need a pretty serious telescope.

One telescope that springs to mind is the Hubble space telescope, after all if it can see galaxy’s billons of light years away then it should be able to see the Apollo landers easily…. shouldn’t it ??
Well, as with many things to do with space it’s not that simple. Yes, the Hubble space telescope was indeed designed to look at very faint objects at astronomical distances but those objects are clusters of galaxy’s trillions of millions across, it was not designed the take high resolution images of small objects at fairly close ranges in astronomical terms like to the moon.

The problem is down to the resolution of the images that the telescope can produce and that is limited by the laws of physics. The resolution determines the size the smallest Picture Element is or pixel in the image. The higher the resolution more of the fine detail in an image can be seen.
In a telescope, the bigger the mirror, the more the magnification, so the closer the object will appear but at the very large magnifications the image is also affected by the wavelength of the light itself. The shorter the wavelength like ultraviolet light, the finer the detail that can be captured and the resolution increases but in visible light as we go from blue through green to red, the wavelength increases and the resolution is decreased.

The Hubble has a mirror which is 2.4 meters in diameter, that was the largest that could fit in to the Space Shuttle when it was placed in to orbit. This gives it a single pixel resolution in ultra violet light of about 43 meters across on the moon’s surface, anything smaller than 43 meters across will just be hidden in a single dot which cannot be resolved any further, in fact we need really 2 pixels or more to make out anything at all.

In visible light, it’s even worse and the size of area covered by a single pixel increasing to 90 meters. The only way we are going to see objects a few meters across on the lunar surface is to either increase the size of the mirror or get closer to the object you looking at.

Back on earth, the current largest optical telescope in the world is GTC on the canary islands with a mirror diameter of 10.4 meters. This increase’s the resolution so that the smallest area covered by one pixel would be 20 meters across in visible light, still too big to see the apollo lander which is just over 4 meters across.

In fact to see the Apollo landers from earth you need a telescope with a mirror size 10 times that of the GTC or about 100 meters across and that does not yet exist. Even then a 100 meter telescope would only give you a 2 meter resolution coverage, so the lander would be 2 pixels in visible light and 4 pixels in ultra violet light, still not enough to discern any real detail.

This is the reason why we have been unable to the see any on the vehicles on the moon from earth and although in theory it is possible to use a group of telescopes in an array to get a higher resolution, no one has yet don’t it because telescope time is in very high demand and very limited and looking for objects that we know exist is not a high priority just to disprove the none believers.
What we need is to put a camera in orbit around the moon, just like the spy satellites and the ones which give us satellite mapping services like google earth for example.

In 2009 that’s exactly what happened, when the Lunar Reconnaissance Orbiter or LRO was launched to photograph and survey the moon from a distance of between 12 and 100 miles above its surface.

Even with a much smaller camera lens, at its closest passes, it has a resolution of just 0.5 meters or 18 inches per pixel, so now all of the Apollo sites with the lunar landers and rovers as well as the Russian sites can be seen for the first time since they landed.
t4600cvrijdag 20 januari 2017 @ 16:21
Ik denk zelfs dat het met een 100 meter diameter spiegel niet lukt. De berekening om de grote van de spiegel te berekenen neemt niet de distortie van onze atmosfeer in acht.
ATuin-hekvrijdag 20 januari 2017 @ 16:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2017 16:21 schreef t4600c het volgende:
Ik denk zelfs dat het met een 100 meter diameter spiegel niet lukt. De berekening om de grote van de spiegel te berekenen neemt niet de distortie van onze atmosfeer in acht.
Daar heb je adaptive optics voor ;) Nog een groot probleem is de beweging van de maan. De telescoop in kwestie moet dan een tracking doen die normaal gesproken nooit nodig is voor zijn observaties.
t4600cmaandag 23 januari 2017 @ 23:41
quote:
dfknLPE.gif

[ Bericht 2% gewijzigd door t4600c op 24-01-2017 15:22:45 ]
t4600cwoensdag 8 februari 2017 @ 11:50
In 1912, RMS Titanic cost US$7.5 million to build; in 1997 adjusted dollars, that is US$120 million, but James Cameron's 1997 film which essentially "faked" the sinking of the Titanic, cost US$200 million to make.... so its cheaper to build a Titanic, sail it out of Southampton and run it into a iceberg to sink it than it than it is to fake doing so with movie FX.

But most importantly, James Cameron doesn't have to keep up the pretence. Not only would it cost an enormous amount of money to fake the Apollo Landings, those costs would be ongoing, as there would be close to half a million people you need to keep paying off to stay quiet for 40 plus years.
theguyverwoensdag 8 februari 2017 @ 13:49
quote:
0s.gif Op maandag 23 januari 2017 23:41 schreef t4600c het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Dit is duidelijk een compleet andere lokatie kijk het gedeelte rechts de heuvel vooraan is totaal anders.
Ook op de voorgrond is de hoogte waarvan de foto genomen is totaal anders.

waarom is btw die 2e foto SCHUIN gemaakt?
t4600cdonderdag 9 februari 2017 @ 01:17
quote:
0s.gif Op woensdag 8 februari 2017 13:49 schreef theguyver het volgende:

[..]

Dit is duidelijk een compleet andere lokatie kijk het gedeelte rechts de heuvel vooraan is totaal anders.
Ook op de voorgrond is de hoogte waarvan de foto genomen is totaal anders.

waarom is btw die 2e foto SCHUIN gemaakt?
Klopt, AS15-82-11057 bij de LM en AS15-82-11082 bij Station 9 zijn 1.4 kilometer van elkaar genomen. AS15-82-11082 is ook dertig meter hoger gemaakt, volgens mij ook met een hogere riggel er tussen.

AS15-82-11082 is onderdeel van een panorama, snel plaatjes achter elkaar schieten en telkens iets draaien. Er zit ook geen zoeker op de camera, compositie opstellen is lastig. En zo schuin is het ook weer niet, het lijkt op de GIF erger dan het is.
SPOILER
AS15-82-11082.jpg


[ Bericht 4% gewijzigd door t4600c op 09-02-2017 01:27:30 ]
t4600cdonderdag 9 februari 2017 @ 01:39
Foto van de Apollo 15 Service Module mapping camera in SIM bay vergeleken met hasselblad foto op maan:

AS15-M-0414SilverSpur.jpg

De mapping camera gebruikte 5 inch (127 mm) brede film, twee keer zo breed als Hasselblad 6x6 (60mm) Elke exposure was 45 inch (1.14 METER!) in lengte, dit zorgte voor een gigantisch hoge resolutie.

[ Bericht 1% gewijzigd door t4600c op 10-02-2017 10:44:53 ]
Beathovendonderdag 9 februari 2017 @ 22:40
quote:
0s.gif Op woensdag 8 februari 2017 11:50 schreef t4600c het volgende:
In 1912, RMS Titanic cost US$7.5 million to build; in 1997 adjusted dollars, that is US$120 million, but James Cameron's 1997 film which essentially "faked" the sinking of the Titanic, cost US$200 million to make.... so its cheaper to build a Titanic, sail it out of Southampton and run it into a iceberg to sink it than it than it is to fake doing so with movie FX.

But most importantly, James Cameron doesn't have to keep up the pretence. Not only would it cost an enormous amount of money to fake the Apollo Landings, those costs would be ongoing, as there would be close to half a million people you need to keep paying off to stay quiet for 40 plus years.
Bovendien zijn het cgi model van Camerons Titanic en de eigenschappen en de animatie van het water helemaal niet up-to-date meer. Dat had hij nu beter kunnen doen.
Wantiedonderdag 9 februari 2017 @ 23:50
quote:
1s.gif Op donderdag 9 februari 2017 22:40 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Bovendien zijn het cgi model van Camerons Titanic en de eigenschappen en de animatie van het water helemaal niet up-to-date meer. Dat had hij nu beter kunnen doen.
Geeft ook wel aan dat cgi lastig te gebruiken is ipv echt beeld: het raakt gedateerd.
Beathovenvrijdag 10 februari 2017 @ 04:19
quote:
0s.gif Op donderdag 9 februari 2017 23:50 schreef Wantie het volgende:

[..]

Geeft ook wel aan dat cgi lastig te gebruiken is ipv echt beeld: het raakt gedateerd.
Idd

En in de tijd van Kubrick was het ondanks slimmigheden helemaal houtje touwtje.

Aan de ene kant bouwt men een mega raket en vult men deze met net genoeg brandstof om van hier naar de maan en terug te kunnen. Vervolgens gelooft de maanhoaxer wel dat de leden aan boord UFOs en vanalles gezien hebben onderweg. Maar ff de lander op de maan parkeren zat er niet bij, dat was godsonmogelijk..daar moest Kubrick voor gebeld worden.

Er bestaat ook een gedetailleerde beschrijving van hoe irritant het fijne stof op de maan is en dat het overal in ging zitten. Dat soort details zijn overbodigheden in hoaxes.

[ Bericht 6% gewijzigd door Beathoven op 10-02-2017 04:25:16 ]
t4600cvrijdag 10 februari 2017 @ 08:34
NASA outsourcede veel van het Apollo programma aan prive bedrijven.

De LM was ontworden en gebouwd door Grumman.
De commando capsule en service module was ontworpen en gebouwd door North American.
De rover door Boeing and General motors.
De saturn-v door Boeing, North American en Douglas.
Raketmotoren door Rocketdyne
De computer van LM en CM door MIT
De computer van de saturn-v door IBM
De computers in houston door IBM
Pakken door ILC Dover

En dan nog vele andere kleineren onderdelen.

NASA stelde natuurlijk de eisen en was de beslissende hand.

Maar ik vraag me af... inplaats van alles zelf binnen NASA te doen (want het is toch nep) en all dat geld voor de hoax zelf houden, en zo min mogelijk mensen betrekken bij de hoax... gaf NASA enorm veel geld uit aan andere bedrijven om alles te ontwerpen en bouwen. En verhoogde zo ook het risico dat iemand er mee naar buiten kwam.

Dus inplaats van zo veel mogelijk geld zelf houden (dat is namelijk volgens vele hoaxers het doel) gaven ze het uit... daar zie ik niet de logica van in.
Pekzondag 12 februari 2017 @ 12:39
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 februari 2017 04:19 schreef Beathoven het volgende:

Er bestaat ook een gedetailleerde beschrijving van hoe irritant het fijne stof op de maan is en dat het overal in ging zitten. Dat soort details zijn overbodigheden in hoaxes.
En juist dat stof levert sterk bewijs dat de landingen wél hebben plaatsgevonden, het blijft een tijdje bijna horizontaal achter de wielen van de rover zweven. Hier op aarde zou het recht naar beneden vallen.

t4600czondag 12 februari 2017 @ 17:32
quote:
7s.gif Op zondag 12 februari 2017 12:39 schreef Pek het volgende:

[..]

En juist dat stof levert sterk bewijs dat de landingen wél hebben plaatsgevonden, het blijft een tijdje bijna horizontaal achter de wielen van de rover zweven. Hier op aarde zou het recht naar beneden vallen.

Houd er rekening mee dat die YT video van de 16mm opnamens niet op de gefilmde snelheid is afspeeld. Veel van de 16mm beelden op YT en in docu's zijn versneld afgespeeld omdat ze anders te saai zijn.

CynicusRomanticusRobmaandag 13 februari 2017 @ 22:29
quote:
7s.gif Op zondag 12 februari 2017 12:39 schreef Pek het volgende:

[..]

En juist dat stof levert sterk bewijs dat de landingen wél hebben plaatsgevonden, het blijft een tijdje bijna horizontaal achter de wielen van de rover zweven. Hier op aarde zou het recht naar beneden vallen.

Kijk eerst het filmpje van Apollo 11 2x versneld voordat je zulke domme onzin uitkraamt.

PS: Geloven dat je Apollo 16 filmpje echt is :')
CynicusRomanticusRobmaandag 13 februari 2017 @ 22:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 januari 2017 16:14 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
En dan te bedenken dat er mensen zijn die nog steeds niet geloven dat we op de maan geland zijn.
Ja die gebruiken meer van hun hersenen. Dat kan niet iedereen, dus vandaar dat het een minderheid is.
Wantiemaandag 13 februari 2017 @ 23:40
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2017 22:34 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:

[..]

Ja die gebruiken meer van hun hersenen. Dat kan niet iedereen, dus vandaar dat het een minderheid is.
Nee, ze denken dat ze meer gebruiken....
Maar als je ziet hoe eenvoudig hun argumenten zijn te weerleggen, dan is dat onterecht
t4600cdinsdag 14 februari 2017 @ 00:07
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2017 22:29 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:

[..]

Kijk eerst het filmpje van Apollo 11 2x versneld voordat je zulke domme onzin uitkraamt.

PS: Geloven dat je Apollo 16 filmpje echt is :')
Je bedoeld deze twee filmpjes van Apollo 11 2x versnellen?


Bij sommige stukken bewegen de astronauten dan te snel.
32:20
Verder praten ze onmenselijk snel.

En dat filmpje van Apollo 16...waarom is die volgens jou nep?
Deze upload is volgens mij (in tegenstelling tot de meeste uploads op YT) wel op correcte snelheid afgespeeld, maar ik weet het niet zeker.
ATuin-hekdinsdag 14 februari 2017 @ 00:24
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2017 22:34 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:

[..]

Ja die gebruiken meer van hun hersenen. Dat kan niet iedereen, dus vandaar dat het een minderheid is.
Waarom denk je dat?
Pekdinsdag 14 februari 2017 @ 12:00
quote:
0s.gif Op zondag 12 februari 2017 17:32 schreef t4600c het volgende:

[..]

Houd er rekening mee dat die YT video van de 16mm opnamens niet op de gefilmde snelheid is afspeeld. Veel van de 16mm beelden op YT en in docu's zijn versneld afgespeeld omdat ze anders te saai zijn.

Ik kan het ook vertraagd afspelen, voor het stof maakt het niet veel uit. :P Feit is dat het niet is na te bootsen op aarde.
ATuin-hekdinsdag 14 februari 2017 @ 12:48
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2017 12:00 schreef Pek het volgende:

[..]

Ik kan het ook vertraagd afspelen, voor het stof maakt het niet veel uit. :P Feit is dat het niet is na te bootsen op aarde.
Dat blijft zeker een mooi ding ja :) Het valt alleen te verklaren met de combi lage zwaartekracht en geen atmosfeer.
t4600cdinsdag 14 februari 2017 @ 13:46
ApolloHoaxbingo.jpg?dl=1
CynicusRomanticusRobdinsdag 14 februari 2017 @ 19:27
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2017 23:40 schreef Wantie het volgende:

[..]

Nee, ze denken dat ze meer gebruiken....
Maar als je ziet hoe eenvoudig hun argumenten zijn te weerleggen, dan is dat onterecht
(omdat ik je bijdrage in de FE-discussie waardeer, reageer ik graag)
Sommige mensen geloven nou eenmaal graag sprookjes. Wanneer men kritisch naar al het "bewijs"materiaal kijkt, zou een gezond verstand vele zaken in twijfel trekken. Niet alleen mbt FE, of moonlanding of wat voor zin of onzin dan ook. Een mens moet zich loslaten van datgene wat hij of zij graag zou willen geloven. Vooral in de politieke discussies kom ik dat vaak tegen (dat men daar moeite mee heeft dus met dat loslaten).
Dat een mens met een gezond verstand, sommige zaken niet kan accepteren is nu eenmaal een gegeven. Het is alleen bizar om te zien dat zoiets soms heel ver kan gaan. Met een gezond verstand de maanlanding geloven, vind ik echt te ver gaan. Dat mensen dat in de jaren 60 of 70 geloofden, kan ik mij wel voorstellen, maar vanaf de haren 90, zou het sprookje toch wel duidelijk moeten zijn. Kijk alleen al naar de beelden, de apparaten, de tijd, etc. Ik ga ook geen discussie voeren waarom ik niet in santa of de paashaas geloof. Ik vind het zelfs geen mindfok. Ook ben ik totaal niet benieuwd itt FE wat de argumenten zijn om er wel of niet in te geloven.
CynicusRomanticusRobdinsdag 14 februari 2017 @ 19:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2017 00:07 schreef t4600c het volgende:

[..]

Je bedoeld deze twee filmpjes van Apollo 11 2x versnellen?


Bij sommige stukken bewegen de astronauten dan te snel.
32:20
Verder praten ze onmenselijk snel.

En dat filmpje van Apollo 16...waarom is die volgens jou nep?
Deze upload is volgens mij (in tegenstelling tot de meeste uploads op YT) wel op correcte snelheid afgespeeld, maar ik weet het niet zeker.
Gewoon een studio en een brugklas-project. Geluid en beeld is origineel natuurlijk niet 1 spoor.
Maar spaar je de moeite. Als je het zo graag gelooft, ga je gang.
CynicusRomanticusRobdinsdag 14 februari 2017 @ 19:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2017 13:46 schreef t4600c het volgende:
[ afbeelding ]
Leuk, maar :') tegelijk.
CynicusRomanticusRobdinsdag 14 februari 2017 @ 19:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2017 00:24 schreef ATuin-hek het volgende:
Waarom denk je dat?
Het is 'bewezen'. :D
https://nl.wikipedia.org/(...)lde_IQ-score_voor.3F