quote:My best mate and I have an agreement...
Whoever dies first, the other must go to their funeral and tie a "get well soon" balloon that must be buried with the coffin in front of everyone.
Ja iddquote:Op dinsdag 9 augustus 2016 14:19 schreef Droopie het volgende:
Een vriend zijn vader overleed en dat was een fijne uitvaart.
Er was een koffieruimte en een kleine aula waar wat stoelen en banken stonden en zijn vader achter een open muur lag opgebaard (dus uit het zicht).
In de aula was rustige muziek, niet te dramatisch
In de koffieruimte was na 10 minuten stilte en geroezemoes de zoon, die nam kort het woord om te zeggen dat zijn vader genoeg had geleden en hoopte dat de dag niet te zwaar zou worden, en of we niet te stil wilde zijn.
Dat was gewoon 1,5 uur 'gezellig' en herrineringen ophalen.
Zoiets wil ik ook, ipv de 3 tranentrekkende liedjes en ongemakkelijke stilte.
En ja, er was genoeg ruimte voor verdriet maar het was een mooie dag met echte emoties, maar toch een lach.
Ook drugs?quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 14:24 schreef imikethat het volgende:
Juist wel een feestje. Niet treuren dat iemand dood is, maar vieren dat iemand geleefd heeft. Geef maar bier, muziek en eten. Net zoals ik mijn leven leef
Een uitvaart is toch per definitie geen feestje? Je neemt afscheid van een dierbare. Dat kan toch niemand leuk vinden?quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 14:24 schreef imikethat het volgende:
Juist wel een feestje. Niet treuren dat iemand dood is, maar vieren dat iemand geleefd heeft. Geef maar bier, muziek en eten. Net zoals ik mijn leven leef
Wat ben je weer gezellig.quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 14:40 schreef Jaimy_Luca het volgende:
Ik wil juist wel dat het een soort feestje is, daar hoort fleurige kleding bij, en dat ze niet hoeven te rouwen om mij, ik ben immers daar waar ik wil zijn.
Als je bijvoorbeeld een echte houser bent is dat niet zozeer respectloos, aangezien dat jouw leefstijl omschrijft. Dan vind ik dj scooter op je begrafenis gepaster dan J.S. Bachquote:Op dinsdag 9 augustus 2016 13:56 schreef Elvi het volgende:
Ik wil sowieso niet dat mn begrafenis een feestje wordt.
Zoek eens op hoe ze begrafenissen in zuid-amerika vieren. 1 groot feest met bijbehorende kist in allemaal vormen en kleuren. Geen traan maar alleen maar lachende mensen daarquote:Op dinsdag 9 augustus 2016 14:35 schreef Coritchando het volgende:
[..]
Een uitvaart is toch per definitie geen feestje? Je neemt afscheid van een dierbare. Dat kan toch niemand leuk vinden?
Zoals ik hierboven al zei, na het officiële (noodzakelijk) deel is het een ander verhaal, maar dat moet toch gewoon ontstaan als dat zo is?
Sowieso. Grote pot met joints en zakjes pepquote:
Leuk feestje, ik ben er bij.quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 16:12 schreef imikethat het volgende:
[..]
Sowieso. Grote pot met joints en zakjes pep
Ik lichamelijk ookquote:
Omdat ik het zonde vind als mensen om mij rouwen?!quote:
Omdat het leven een lijdensweg is en de dood een bevrijding. Aldus bepaalde levensovertuigingen.quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 16:11 schreef imikethat het volgende:
[..]
Zoek eens op hoe ze begrafenissen in zuid-amerika vieren. 1 groot feest met bijbehorende kist in allemaal vormen en kleuren. Geen traan maar alleen maar lachende mensen daar
Zo zie ik het in ieder geval (ben ook Zuid-Amerikaans). Maar ik heb geen specifiek geloof (ja mijn eigen geloofquote:Op dinsdag 9 augustus 2016 19:12 schreef Kamina het volgende:
[..]
Omdat het leven een lijdensweg is en de dood een bevrijding. Aldus bepaalde levensovertuigingen.
Zo heeft ieder land (of werelddeel, of cultuur) zijn of haar gebruiken. Daar is dat normaal. In Nederland komt het altijd zo gedwongen en gemaakt over. Hier is het niet normaal om allerlei feestgedruis te hebben bij een uitvaart. Net als dat het niet normaal is om je binnen een paar uur openlijk in brand te steken.quote:Op dinsdag 9 augustus 2016 16:11 schreef imikethat het volgende:
[..]
Zoek eens op hoe ze begrafenissen in zuid-amerika vieren. 1 groot feest met bijbehorende kist in allemaal vormen en kleuren. Geen traan maar alleen maar lachende mensen daar
Ik vraag me ook af wat je uiteindelijk krijgt als je hier een feestelijke begrafenis wil.quote:Op woensdag 10 augustus 2016 09:06 schreef Coritchando het volgende:
[..]
Zo heeft ieder land (of werelddeel, of cultuur) zijn of haar gebruiken. Daar is dat normaal. In Nederland komt het altijd zo gedwongen en gemaakt over. Hier is het niet normaal om allerlei feestgedruis te hebben bij een uitvaart. Net als dat het niet normaal is om je binnen een paar uur openlijk in brand te steken.
Een heel gemaakte sfeer krijg je, want het moet zogenaamd.quote:Op woensdag 10 augustus 2016 10:29 schreef Sick_Little_Monkey het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af wat je uiteindelijk krijgt als je hier een feestelijke begrafenis wil.
Zou me niks verbazen als zeker de helft van de gasten een beetje glimlachend, maar toch wat ongemakkelijk om zich heen zit te kijken omdat we dat gewoon niet gewend zijn in Nederland.
Dat openbaar in brand steken vind ik persoonlijk niet zo. Ik weet dat het in india veel gebeurt, maar het idee vind ik niet zo hygiënisch. Verder vind ik een feest eromheen wel mooi eigenlijkquote:Op woensdag 10 augustus 2016 09:06 schreef Coritchando het volgende:
[..]
Zo heeft ieder land (of werelddeel, of cultuur) zijn of haar gebruiken. Daar is dat normaal. In Nederland komt het altijd zo gedwongen en gemaakt over. Hier is het niet normaal om allerlei feestgedruis te hebben bij een uitvaart. Net als dat het niet normaal is om je binnen een paar uur openlijk in brand te steken.
Probleem van zo'n video is natuurlijk: wanneer maak je hemquote:Op woensdag 10 augustus 2016 13:41 schreef Yesse het volgende:
Ik heb eigenlijk maar weinig voorkeuren, ik ben er zelf niet bij. Mij maakt het dus weinig uit. Misschien een mooi nummer waar mensen me aan kunnen herinneren, verder laat ik het aan mijn ouders en vriend. Wat zij het prettigst vinden.
Wel een keer er over nagedacht om een filmpje te maken met wat berichtjes voor de mensen die ik liefheb als een soort laatste 'bericht' dat evt. kan worden gespeeld tijdens begrafenis/crematie. Maar nooit iets mee gedaan (nog)
Ook een van de redenen om hem niet te maken. Maar ik denk ook vooral aan mijn ouders en mijn vriend. Nadeel is inderdaad dat je hem steeds moet updaten. Ik hoop namelijk nog minimaal 50 jaar mee te gaanquote:Op woensdag 10 augustus 2016 14:06 schreef Coritchando het volgende:
[..]
Probleem van zo'n video is natuurlijk: wanneer maak je hem![]()
Voor hetzelfde geld bedank je iemand voor iets, terwijl net is uitgekomen wat voor een rotzak het is haha. Beetje jammer zou dat zijn. Maar ja, je weet niet of je morgen gaat of over 40 jaar....
50 zelfs, maak het nog even lastigerquote:Op woensdag 10 augustus 2016 14:39 schreef Yesse het volgende:
[..]
Ook een van de redenen om hem niet te maken. Maar ik denk ook vooral aan mijn ouders en mijn vriend. Nadeel is inderdaad dat je hem steeds moet updaten. Ik hoop namelijk nog minimaal 50 jaar mee te gaan
Ja, ik wil liefst toch minimaal 80 jaar worden. En als ik kijk naar de vrouwelijke lijn in mijn familie is 80 nog jongquote:Op woensdag 10 augustus 2016 16:03 schreef Coritchando het volgende:
[..]
50 zelfs, maak het nog even lastiger
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |