abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 27 september 2016 @ 21:17:51 #151
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_165611565
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 september 2016 10:18 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Nou ik denk meer dan je zou durven hopen.
Ze hebben ze in 2015 hun derivaten op de balans anders meegewogen (nieuw rekenmodel) waardoor ze een klein plusje konden schrijven.
Ik weet niet wat het destijds heeft gekost om AIG in (2008) te herkapitaliseren maar dit ging richting de 182 miljard.
Hun gold certificaten schijnen slechts alleen op papier te bestaan. Wil je daadwerkelijk het fysieke goud vorderen lukt dat niet.

Laten vallen kost meer dat geeft ik grif toe. Maar een reddingsoperatie zal verstrekkende consequenties hebben voor geheel Europa.
Redden is gewoon één druk op de knop en die 100 miljard is er.
The End Times are wild
pi_165618061
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 september 2016 20:52 schreef Drugshond het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En zo staan er nog vele op het internet.
Angelsaksische cartoons over dit soort onderwerpen vind ik over het algemeen beter ;)
  woensdag 28 september 2016 @ 11:23:07 #153
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165622775
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 11:23 schreef Drugshond het volgende:
Deutsche Bank Needs To Raise EUR20bn To Cover Its Capital Hole And Repair Its Balance Sheet

So far so good.

Hoe heeft die bank eigenlijk door de Europese (liefdadigheids-) stresstest kunnen komen ?
Creatief boekhouden? Daar zijn veel mensen heel erg handig in geworden de laatste 20 jaar

Verder wordt Deutche Bank natuurlijk gewoon gered door de Duitse overheid als puntje bij paaltje komt

quote:
'Berlijn heeft tóch noodplan voor Deutsche Bank in de maak'

De Duitse overheid werkt aan een noodplan om Deutsche Bank te hulp te schieten en eventueel een belang te nemen, mocht dat nodig zijn. Dat meldt de Duitse krant Die Zeit woensdag. De Duitse regering, die eerder weigerde een toezegging te doen om de bank te redden, ontkent de berichtgeving.

Door: Redactie 28 september 2016, 12:47

Het plan is een van meerdere rampenscenario's waaraan zou worden gewerkt, aldus Die Zeit, die geen bron noemde. De Duitse minister van Financiën Wolfgang Schäuble ontkent in een reactie op de berichtgeving dat Berlijn een dergelijk plan in de maak heeft, meldt persbureau AFP. 'De speculaties zijn ongegrond', aldus Schauble.

Deutsche Bank staat flink onder druk, omdat gevreesd wordt dat de grootste bank van Duitsland niet genoeg geld in kas heeft om een aantal problemen het hoofd te bieden. Zo hangt de bank onder meer een boete van 14 miljard dollar (12,5 miljard euro) in de VS boven het hoofd wegens misstanden bij de verkoop van hypotheken in aanloop naar de financiële crisis. Het noodplan zal volgens Die Zeit in werking treden op het moment dat de bank het extra benodigde kapitaal niet zelf bijeen kan sprokkelen.

Niet meebetalen aan bonussen

De aandelenkoers van Deutsche Bank blijft kelderen. Hoe het vlaggenschip van de Duitse economie tot 's werelds grootste bancaire risico kon uitgroeien. (+)

Berichten over staatssteun worden aan alle kanten ontkracht. In een memo aan medewerkers benadrukt de bank dat de financiën op orde zijn, meldt Business Insider woensdag. Eerder liet een woordvoerder van de Duitse regering al weten dat er geen reden is voor speculaties.

De regering van bondskanselier Angela Merkel zei niet te willen opdraaien voor de miljardenboete van de Amerikaanse autoriteiten. De Duitse regering wil niet dat belastingbetalers moeten meebetalen aan fraude en nalatigheid van topbankiers die daarvoor eerder bonussen hebben gekregen. Die mededeling zorgde er maandag voor dat de koers van het aandeel nog verder zakte.

Deutsche Bank liet woensdag weten Abbey Life Assurance van de hand te doen om zijn kaspositie te versterken. Phoenix Group betaalt 935 miljoen pond, zo'n 1,1 miljard euro, voor de Britse verzekeringstak van Deutsche. Abbey Life werd in 2007 gekocht door Deutsche Bank voor 977 miljoen pond.
bron: http://www.volkskrant.nl/(...)in-de-maak~a4385271/
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  woensdag 28 september 2016 @ 13:18:20 #155
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165622925
Staatssteun aan banken. Volgens de richtlijn van 2016. Zal mij benieuwen welk gat er in de Duitse begroting geslagen gaat worden voor de komende 5 jaar. En hoe Portugal, Spanje, Italie, Griekenland en Cyprus op deze constructie gaan reageren.
pi_165629931

Een filmpje waarin ze redelijk duidelijk uitlegt waar het nu weer mis gaat.
pi_165630116
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2016 00:07 schreef Nintex het volgende:
De Amerikanen gooien een vat olie op het vuur. Ze eisen $14 miljard van Deutsche Bank

WSJ twitterde op donderdag 15-09-2016 om 23:41:36 Breaking: U.S. proposed Deutsche Bank pay $14 billion to settle mortgage-securities probes https://t.co/0AXvqcxXgT 🔓 reageer retweet
CNBC twitterde op donderdag 15-09-2016 om 23:46:16 BREAKING: Deutsche Bank shares down as 5% after-hours in light volume after DJ reports it has been asked to pay $14B to resolve US probe reageer retweet
Ironisch genoeg hetzelfde bedrag dat de EU van Apple wil.
Natuurlijk. De Amerikanen houden Europa klein, want het is potentieel hun grootste concurrent op het wereldtoneel.

Ik ben ervan overtuigd dat de financiële crisis naar Europa is geëxporteerd. De Amerikanen spelen een slim spel en gebruiken hun anti-terrorisme informatie heel. Slim om ons allemaalyte naaien.

Het is allemaal te toevallig. Keep your friends close, but your enemies closer.
Whatever...
  woensdag 28 september 2016 @ 19:33:07 #158
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165630800
Lot Fortis voor Deutsche Bank

Zoals u wellicht weet, ligt Deutsche Bank al een tijdje onder vuur. De markt vraagt zich namelijk af of de bank wel genoeg kapitaal heeft. De aandelenprijs blijft maar dalen, wat het probleem eventueel nog groter kan maken voor Deutsche Bank.

Een vicieuze cirkel ligt op de loer en ik krijg dan ook flash backs van Fortis, waar ik begin 2008 als enige stellig was dat ze met een tweede claimemissie moesten komen. Toen ze ook daadwerkelijk met een tweede claimemissie kwamen, ondanks alle uitlatingen dat ze dit nooit zouden doen, was de shock groot.

Too little too late

Echter, daar hield het verhaal niet op, want de bijdrage van de claimemissie aan het kapitaalplan van Fortis was maar erg klein. De rest zou worden opgehaald met het verkopen van bedrijfsonderdelen. Nu was Fortis niet de enige bank in de problemen, waardoor het zelfs voor de leek duidelijk had moeten zijn dat de opbrengsten uit die beoogde verkopen nooit afdoende zouden zijn om Fortis er boven op te helpen.

Deutsche Bank

Ik heb de ondergang van Fortis van zeer dichtbij meegemaakt en ik weet dus het één en ander over hoe een bank het vertrouwen kwijt kan raken en in wat voor een vicieuze cirkel het terecht kan komen. Dat de verhaallijn van Deutsche Bank veel gelijkenissen heeft met die van Fortis geeft te denken. Ze lijken ook dezelfde fouten te maken als Fortis (te weinig en te laat).
Veeg teken

Zo kwam de Deutsche eind vorig jaar met het nieuws dat het over 2015 en 2016 geen dividend zou uitkeren. Sinds de oprichting van de bank in 1952, heeft de bank altijd dividend uitgekeerd, dus deze beslissing moet niet te licht worden opgevat. Maar de verhalen over een te lage kapitaalbuffer (Tier 1 kapitaal), problemen met de winstgevendheid en krakende geluiden uit het enorme derivatenboek, bleven maar de ronde doen. En toen kwam de Amerikaanse justitie met een schikkingsvoorstel van USD 14 miljard (bank verwachtte paar miljard).

Waarheid

U begrijpt, de geruchtenstroom is alleen maar toegenomen. De koers van het Deutsche Bank aandeel laat precies het tegenovergestelde beeld zien. Het bedrijf zelf ontkent dat er iets aan de hand is (deed Fortis ook) en ontkent dat het aandelen moet gaan uitgeven (deed Fortis ook). Het feit dat de Italiaanse premier Renzi maanden terug al zei dat Deutsche Bank er slechter aan toe is dan de Italiaanse bankensector (die, as we speak, door het putje gaat) is frappant.

Een politicus heeft normaliter geen kijk in de keuken van banken en ik vermoed dan ook dat hij deze kennis heeft verkregen doordat er achter de schermen (my guess: bij de ECB) veel over gesproken is. Daarbovenop wordt Deutsche nu ook als risico gezien door het IMF. Dit alles zou beteken dat de Deutsche geruchten een kern van waarheid kunnen bevatten.

Waarschuwing

Uiteindelijk is het vaak ook de perceptie en niet alleen de realiteit die de meeste impact heeft in dergelijke situaties. Als de aandelenprijs van Deutsche blijft dalen, dan wordt het betalen van de schikking en het ophogen van de kapitaalbuffer een praktisch onmogelijke taak. Aandeelhouders wacht een enorme verwatering, zo niet een algehele wipe out als de aandelenprijs niet snel genoeg herstelt.

>> Armageddon <<

Nu is niet alles zoals in 2008. De ECB zit overal al tussen, dus wegvallen van wholesale funding voor Deutsche hoeft geen probleem te zijn. Maar dit gebrek aan vertouwen in Deutsche (tegenpartijrisico dus), kan verstrekkende gevolgen hebben. Met een bruto (ofwel un-netted) derivatenboek die vele malen groter is dan de Duitse economie en zelfs de EU economie (zie hieronder), kan dit wantrouwen heel makkelijk overslaan naar andere banken, wat leidt tot de crisis der crises: de systeemcrisis.



Merkel: ich bin kein mutti

Dit maakt de uitspraken van Merkel gisteren dat ze Deutsche Bank niet zal redden des te frappanter. Ik vermoed dat ze zo druk wil uitoefenen op Deutsche Bank, maar vooral ook op de ECB, de Fed en de Amerikaanse justitie (om het schikkingsvoorstel te verlagen). Hoewel ik bailouts haat, ontkomt Merkel er niet aan, want de gevolgen van een plotseling faillissement van een bank zoals Deutsche Bank zijn niet te overzien.

Helaas hebben overheden en banken in de EU sinds 2008 veel te weinig gedaan om hun zaken op orde te krijgen. Er kan zelfs gesteld worden dat het gevoerde centrale bank beleid juist de urgentie van hervormingen heeft doen afnemen bij banken (en overheden). Hierdoor zitten we nog steeds met dezelfde soort problemen, maar dan groter.
Bailout

Een bailout van Deutsche Bank zal echter enorme repercussies hebben. Allereerst zullen de aandeelhouders bloeden. De obligatiehouders wellicht ook, maar hier wordt het gevaarlijk, want voor je het weet breekt de paniek in de gehele financiële sector uit. Maar de grootste impact van deze mogelijke bailout, is die op de eurozone en de EU.

Als Duitsland overstag gaat inzake staatssteun aan banken, dan zullen Italiaanse, Spaanse, Griekse, Portugese, Franse, Oostenrijkse banken snel volgen met het verzoek tot staatssteun. De problemen die dit financieel, juridisch, economisch, fiscaal en electoraal zal gaan opleveren zijn van dien aard, dat zelfs de meest fervente eurosupporters zullen gaan twijfel aan het voortbestaan van hun geliefde eenheidsmunt. In haar val, kan de euro de EU meetrekken. Ofwel, wat er ook gebeurt het zal pijn doen en de sleutel ligt bij Deutsch(e)(land).
--------------------------------------------


Bottemline is, je kunt de bank wel redden. Maar kun je ook het vertrouwen redden.

[ Bericht 22% gewijzigd door Drugshond op 28-09-2016 19:48:01 ]
pi_165630868
Nou, het is me allemaal wat. :')
pi_165631039
De systeemcrisis :')
pi_165631231
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 19:43 schreef kurk_droog het volgende:
De systeemcrisis :')
Dat is newspeak voor "de belastingbetaler mag weer de rekening betalen".
  woensdag 28 september 2016 @ 19:51:57 #162
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  woensdag 28 september 2016 @ 19:53:25 #163
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165631327
quote:
1s.gif Op woensdag 28 september 2016 19:49 schreef hpeopjes het volgende:

[..]

Dat is newspeak voor "de belastingbetaler mag weer de rekening betalen".
Reken maar op heel veel EU-uittredingsverzoeken. Bij de volgende verkiezingen. Waarom zouden wij moeten bloeden voor problemen in een ander land.
pi_165631665
Timmerfrans en andere droeftoeters zitten altijd in dat Euro parlement te mekkeren, "Als we niet divers zijn komt er oorlog!" "Als de UK uit de EU gaat komt er oorlog!"...

Als Deutsche omvalt en de hele EU meeneemt zou dat nog wel eens een moment kunnen zijn dat er écht een oorlog uitbreekt.
pi_165631926
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 20:05 schreef Nintex het volgende:
Timmerfrans en andere droeftoeters zitten altijd in dat Euro parlement te mekkeren, "Als we niet divers zijn komt er oorlog!" "Als de UK uit de EU gaat komt er oorlog!"...

Als Deutsche omvalt en de hele EU meeneemt zou dat nog wel eens een moment kunnen zijn dat er écht een oorlog uitbreekt.
Hoe dan?
I´m back.
  woensdag 28 september 2016 @ 20:23:20 #166
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165632108
quote:
1s.gif Op woensdag 28 september 2016 19:03 schreef Spanky78 het volgende:

[..]

Natuurlijk. De Amerikanen houden Europa klein, want het is potentieel hun grootste concurrent op het wereldtoneel.

Ik ben ervan overtuigd dat de financiële crisis naar Europa is geëxporteerd. De Amerikanen spelen een slim spel en gebruiken hun anti-terrorisme informatie heel. Slim om ons allemaalyte naaien.

Het is allemaal te toevallig. Keep your friends close, but your enemies closer.
Deels waar deels niet waar.
• Denk wel dat dit de boete van Apple aardig onder druk gaat zetten.
• Amerika heeft er inderdaad belang bij om de EU te forceren om snel voor het vrije handelsverdrag te ondertekenen. Dus het gaat nu hard tegen hard.
• Andersom hebbem JP Morgan en Co ook redelijk wat belang erbij dat Deutsche Bank blijft bestaan. Die hebben er ook een redelijk groot belang in.



Het is geen 1+1=2.
  woensdag 28 september 2016 @ 20:26:21 #167
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165632271
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 20:26 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Oorlog niet, redelijk wat pek en veren wel.
Ja, dat sws idd, nu al wrs.
Overigens nog niet duidelijk wat Merkel gaat doen hè.
Las overigens een kopje waarin weer werd beweerd dat ze 42 biljoen aan derivaten hebben
I´m back.
  woensdag 28 september 2016 @ 20:58:54 #169
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165633261
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 20:29 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ja, dat sws idd, nu al wrs.
Overigens nog niet duidelijk wat Merkel gaat doen hè.
Las overigens een kopje waarin weer werd beweerd dat ze 42 biljoen aan derivaten hebben
Wat derivaten zijn is me ook niet altijd duidelijk maar in globale lijnen schat ik het volgende.
Derivaten kun je grotendeels tegen elkaar afstrepen. Als je net zoveel derivaten hebt dat iets gaat dalen of iets gaat stijgen hoeft er niks aan de hand te zijn (is eigenlijk een soort van verzekering). Maar de onderliggende garanties zijn wel pijnlijk. Die moeten bij het omvallen weer opnieuw herverzekerd worden. En dat kan wel eens kostbaar zijn. Het kan namelijk niet zo zijn dat die derivaten opeens niks meer waard zijn. Maar goed zoek maar eens een bank of partij die 42 T aan derivaten wil onderbrengen. Dat gaat niet makkelijk worden.
pi_165633391
quote:
12s.gif Op woensdag 28 september 2016 19:53 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Reken maar op heel veel EU-uittredingsverzoeken. Bij de volgende verkiezingen. Waarom zouden wij moeten bloeden voor problemen in een ander land.
Het is zonder twijfel een grote teringbende. Maarja, extend and pretend, kan nog wel jáááren duren voordat er echt wat gebeurt. Of overmorgen. ;)

Waarschijnlijk wordt het gewoon een boemeltreintje dat heel langzaam, wagonnetje na wagonnetje, het ravijn in kiepert, terwijl we allemaal toe staan te kijken.
pi_165633448
Kan iemand mij in het kort zeggen waarom de deutchebank klapt? En waarom er niks tegen gebeurt?
pi_165633563
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 20:58 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Wat derivaten zijn is me ook niet altijd duidelijk maar in globale lijnen schat ik het volgende.
Derivaten kun je grotendeels tegen elkaar afstrepen. Als je net zoveel derivaten hebt dat iets gaat dalen of iets gaat stijgen hoeft er niks aan de hand te zijn (is eigenlijk een soort van verzekering). Maar de onderliggende garanties zijn wel pijnlijk. Die moeten bij het omvallen weer opnieuw herverzekerd worden. En dat kan wel eens kostbaar zijn. Het kan namelijk niet zo zijn dat die derivaten opeens niks meer waard zijn. Maar goed zoek maar eens een bank of partij die 42 T aan derivaten wil onderbrengen. Dat gaat niet makkelijk worden.
Zitten die synthetische CDO's bij wrs (kijk anders even de aardige en informatieve film The Big Short - nu bij Netflix), ja op den duur kon je overal een swap op krijgen bij de banken, en daar dan weer een swap op en daar dan weer etc. En ja, dan kun je soms ook veel tegen elkaar af strepen,
I´m back.
  woensdag 28 september 2016 @ 21:14:26 #173
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_165633761
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 20:29 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ja, dat sws idd, nu al wrs.
Overigens nog niet duidelijk wat Merkel gaat doen hè.
Las overigens een kopje waarin weer werd beweerd dat ze 42 biljoen aan derivaten hebben
Merkel is bezig met een noodplan achter de schermen. Dat is wel de juiste beslissing. Maar wat ik hierboven al aangaf. Zonder vertrouwen in de Deutsche Bank heeft geen enkele reddingsoperatie zin. Dat is financieel water naar de zee dragen. Opsplitsen/Verkopen/Lijken uit de kast halen/Staatsinvloed/En een nieuw elan oppoetsen. Eigenlijk afbreken en opnieuw beginnen (met een andere set aan regels). Dat gaat een hele kostbare onderneming worden.
pi_165633793
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2016 21:04 schreef 6star6lord6 het volgende:
Kan iemand mij in het kort zeggen waarom de deutchebank klapt?
Omdat ze door de jaren veel te hoge bonussen hebben uitgekeerd aan banksters die via criminele praktijken een hoop geld van bedrijven en argeloze burgers hebben afgetroggeld. Gevolg: een lege kas en vele miljarden aan boetes en schikkingen, terwijl de verantwoordelijken allang op de Bahama's zitten.
quote:
En waarom er niks tegen gebeurt?
Dat valt allemaal nog te bezien.
  donderdag 29 september 2016 @ 07:23:54 #175
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')