Zou ik in een macro doen. En ik vermoed dat dit gemakkelijk in Python kan, maar dat ken ik niet goed genoeg om je verder te helpen.quote:Op maandag 24 april 2017 00:26 schreef Super-B het volgende:
[..]
Wat doet die functie dan precies? Het zou fijn zijn als ik in Excel/STATA een functie heb waarbij alle rows van de desbetreffende firm en dus de firm uit de data wordt verwijderd op het moment dat er missing values zijn.
Met Excel kan ik automatisch rows laten verwijderen op het moment dat er missing values zijn, maar dan verwijdert Excel alleen één of meerdere jaren van een bepaalde firm. Nog steeds zit de firm er dan in, met 'gebroken' jaren, bijvoorbeeld 1995-2010 en dan 2013-2016.... En ik wil dan gewoon dat dan de firm dan gewoon helemaal uit de sample wordt verwijderd.
Handmatig is grofweg onmogelijk met zowat 200.000 observaties...
Iemand die mij hieruit kan helpen?
Dus op het moment dat er één of meerdere variabelen (kolommen) een missing value heeft in één of meerdere rijen (jaren) ---> dan gewoon alle rijen m.b.t. de firm verwijderen... Het ziet er ongeveer zo uit:
[ afbeelding ]
Hoe heet het wat ik wil doen eigenlijk?quote:Op maandag 24 april 2017 16:49 schreef Z het volgende:
[..]
Zou ik in een macro doen. En ik vermoed dat dit gemakkelijk in Python kan, maar dat ken ik niet goed genoeg om je verder te helpen.
Je moet in stappen denken bij een Excel macro. Iets van:quote:Op maandag 24 april 2017 17:56 schreef Super-B het volgende:
[..]
Hoe heet het wat ik wil doen eigenlijk?
Ik denk dat ik niet de eerste ben met een soortgelijke vraag. Echter kan ik het niet vinden op Google, maar dat is omdat ik niet zoek op de juiste trefwoorden helaas.quote:Op maandag 24 april 2017 18:54 schreef Z het volgende:
[..]
Je moet in stappen denken bij een Excel macro. Iets van:
Stap 1: Maak een lijst van bedrijven met een missende waarden.
Stap 2: Loop door deze lijst.
Stap 3: Wis eerste regel van het eerste bedrijf.
Stap 4: Wis de volgende regel van het eerste bedrijf.
Stap 5: Ga door tot je geen regels meer vindt.
Stap 6: Volgende bedrijf
Macro's schrijven vereist wel enige oefening maar het is ook weer niet heel moeilijk. Je zou het even in het Excel-topic kunnen vragen. Daar zitten een aantal Excel-wizzards.
Ik heb met de Python-module voor SPSS wel eens kolommen met lege waarden verwijderd in SPSS, dat kan SPSS zelf niet. Ik kan me voorstellen dat Python ook jouw probleem op zou kunnen lossen. Maar geen idee hoe precies.
Voor wat betreft EFA (explorative factor analysis) klopt het. Je hebt ook een ander soort factor analyse, namelijk CFA (confirmative factor analysis). Hierbij specificeer je vooraf hoeveel factoren er zijn en hoe deze samenhangen met je variabelen. Je kan dan ook verschillende modellen toetsen en kijken welk voorspelde model het beste past. Hier kan je ook meer over vinden onder de naam structural equation modeling.quote:Op woensdag 26 april 2017 14:05 schreef Mishu het volgende:
Vraagje: klopt het dat factoranalyse vooral een exploratieve inductieve methode is?
Want je gaat gewoon kijken wat de afhankelijke variabele het beste verklaard en je selecteert dus niet de onafhankelijke variabelen vooraf op basis van de theorie die je vervolgens test? Toch?
Ander vraagje: ik gebruik ook een panelstudie. Ik heb in mijn ondertitel staan: door middel van een panelstudie. Maar de methode die ik gebruik is logistische regressie. Hoe staat dat nou in verhouding tot elkaar? Is de panelstudie mijn dataset en logistische regressie mijn methode? Wat zouden jullie in de ondertitel zetten: panelstudie of logistische regressie?
Ik dacht dat panelstudie betekende een samengestelde dataset. Ik doe inderdaad geen longitudinaal onderzoek. Aanpassen dus?quote:Op vrijdag 28 april 2017 14:44 schreef crossover het volgende:
[..]
Voor wat betreft EFA (explorative factor analysis) klopt het. Je hebt ook een ander soort factor analyse, namelijk CFA (confirmative factor analysis). Hierbij specificeer je vooraf hoeveel factoren er zijn en hoe deze samenhangen met je variabelen. Je kan dan ook verschillende modellen toetsen en kijken welk voorspelde model het beste past. Hier kan je ook meer over vinden onder de naam structural equation modeling.
Je andere vraagje: ik zou het bij panelstudie houden, of eventueel longitudinaal design, want daar gaat het dan vooral om, de methode is minder relevant want logistische regressie kan je ook in ander soorten designs gebruiken. Overigens dacht ik dat je met logistische regressie geen herhaalde metingen kan doen, maar je bedoelt wellicht multilevel logistic regression?
Volgens mij heb je echt een heel moeilijk onderwerpquote:Op vrijdag 28 april 2017 22:28 schreef Super-B het volgende:
Daar ben ik weer met een STATA-gerelateerde vraag;
Ik heb voor mijn dataset stock-returns berekend aan de hand van de aandelenprijzen van het jaar daarvoor. Echter stuit ik nu tegen het probleem aan dat, in mijn panel-data, het eerste jaar van ieder bedrijf een missing value heeft voor de nieuwe variabele (Stock-returns).
Hoe moet ik hier nu mee omgaan in mijn verdere analyses zoals regressions e.d.? Het eerste jaar kan ik niet zomaar verwijderen/excluden, omdat het daaropvolgende jaar dan gewoon door STATA als het eerste jaar wordt geidentificeerd waardoor ik wel oneindig door kan gaan met excluden totdat ik geen data meer over heb...
Wat kan ik het beste doen?
Als ik mijn professor moet geloven, is het inderdaad een heel moeilijk onderwerp. Vooral voor een bachelor-thesis, laat staan een master-thesis.quote:Op vrijdag 28 april 2017 22:54 schreef Mishu het volgende:
[..]
Volgens mij heb je echt een heel moeilijk onderwerpik ben geen expert hierin dus sterkte. Ik weet wel inmiddels dat reguliere regressie enorm vastloopt als er missing values zijn.
Waarom doe je het dan?quote:Op vrijdag 28 april 2017 23:16 schreef Super-B het volgende:
[..]
Als ik mijn professor moet geloven, is het inderdaad een heel moeilijk onderwerp. Vooral voor een bachelor-thesis, laat staan een master-thesis.
Het is enorm motiverend en fascinerend, alleen soms is het méér dan irritant als het programmeren niet meezit.
Je kunt toch eerst die returns uitrekenen en vervolgens het eerste jaar weggooien? Dan hou je een dataset over met vanaf het begin alle waarden.quote:Op vrijdag 28 april 2017 22:28 schreef Super-B het volgende:
Daar ben ik weer met een STATA-gerelateerde vraag;
Ik heb voor mijn dataset stock-returns berekend aan de hand van de aandelenprijzen van het jaar daarvoor. Echter stuit ik nu tegen het probleem aan dat, in mijn panel-data, het eerste jaar van ieder bedrijf een missing value heeft voor de nieuwe variabele (Stock-returns).
Hoe moet ik hier nu mee omgaan in mijn verdere analyses zoals regressions e.d.? Het eerste jaar kan ik niet zomaar verwijderen/excluden, omdat het daaropvolgende jaar dan gewoon door STATA als het eerste jaar wordt geidentificeerd waardoor ik wel oneindig door kan gaan met excluden totdat ik geen data meer over heb...
Wat kan ik het beste doen?
quote:Op vrijdag 28 april 2017 23:16 schreef Super-B het volgende:
[..]
Als ik mijn professor moet geloven, is het inderdaad een heel moeilijk onderwerp. Vooral voor een bachelor-thesis, laat staan een master-thesis.
Het is enorm motiverend en fascinerend, alleen soms is het méér dan irritant als het programmeren niet meezit.
quote:
Zo motiverend dat je je statitische deel van je scriptie moet navragen op een forum?quote:
Ik wist toen ik begon aan mijn scriptie ook niks van logistische regressie maar gelukkig was er genoeg over te vinden.quote:Op zaterdag 29 april 2017 19:20 schreef CapnIzzy het volgende:
[..]
Zo motiverend dat je je statitische deel van je scriptie moet navragen op een forum?
Wat voor soort variabele is het preciesquote:Op maandag 8 mei 2017 23:03 schreef bbroeders het volgende:
Hallo! Ik ben bezig met de afrondende fase van mijn thesis. Ik heb alle data binnen en ben bezig met analyse en schrijven, helaas loop ik vast met de statistiek. Ik heb via een Log10 transformatie de data van een test op twee meetmomenten T1 en T2 normaal verdeeld kunnen krijgen. Nu is de vraag hoe ik dit moet rapporteren.
We moeten schrijven volgens de PT Journal richtlijnen, waar staat dat je bij normaal verdeelde data de mean en sd moet geven, niet normaal de mediaan en range. Wat moet ik nu aangeven bij de getransformeerde data? Toch de mediaan en range, de mean en sd van de originele data of de mean en sd van de getransformeerde data? En moet ik in het laatste geval ook aangeven dat het om de geometric mean gaat?
Als ik op de getransformeerde data een t-toets uitvoer, wat moet ik dan gebruiken voor de effect size? Normaal gebruik ik een 95% BI, maar ik heb begrepen dat als je de 95% BI terug transformeerd, dat je dan alleen iets kan zeggen over de ratio.
Je kan een waarde toevoegen voor 'anders namelijk'. In marktonderzoek krijgt deze meestal een waarde als 99999996. En dan een nieuwe variabele toevoegen voor de tekstdata. Zo kan je in ieder geval de 'anders, namelijk' op totaalniveau meenemen in de analyse. Als de tekstsdata echt wil analyseren moet je deze moeten coderen. Of, een wat kwalitatievere optie, een woordenwolk maken oid.quote:Op dinsdag 30 mei 2017 16:12 schreef koffiehagedis het volgende:
Hi iedereen, ik probeer een dataset te maken in SPSS. De data bestaat uit een enquête met vragen op nominaal niveau. In de enquête zijn per vraag 7 antwoordmogelijkheden, en de optie 'anders, namelijk...'. Ik snap hoe ik een dataset moet opstellen zonder die laatste optie, maar kom er niet uit hoe ik de 'anders, namelijk...' verwerk. Heeft iemand tips in ruil voor eeuwige dankbaarheid?
Dat is wel de meest handige (en volgens mij ook een redelijk vaak voorkomende) optie inderdaad.quote:Op dinsdag 30 mei 2017 18:43 schreef Z het volgende:
[..]
Je kan een waarde toevoegen voor 'anders namelijk'. In marktonderzoek krijgt deze meestal een waarde als 99999996. En dan een nieuwe variabele toevoegen voor de tekstdata. Zo kan je in ieder geval de 'anders, namelijk' op totaalniveau meenemen in de analyse. Als de tekstsdata echt wil analyseren moet je deze moeten coderen. Of, een wat kwalitatievere optie, een woordenwolk maken oid.
Woordenwolken zijn imho alleen bruikbaar als het korte antwoorden (liefst 1 woord) betreft.quote:Op dinsdag 30 mei 2017 18:54 schreef ZuidGrens het volgende:
[..]
Dat is wel de meest handige (en volgens mij ook een redelijk vaak voorkomende) optie inderdaad.
quote:Op dinsdag 30 mei 2017 19:47 schreef ZuidGrens het volgende:
[..]
Ja, wij houden als vuistregel maximaal drie aan. Maar in mijn geval was het meestal toch 'niet van toepassing' oid
Het is wel erg dom dat je hier pas over na gaat denken als je daadwerkelijk je data moet gaan verwerkenquote:Op dinsdag 30 mei 2017 16:12 schreef koffiehagedis het volgende:
Hi iedereen, ik probeer een dataset te maken in SPSS. De data bestaat uit een enquête met vragen op nominaal niveau. In de enquête zijn per vraag 7 antwoordmogelijkheden, en de optie 'anders, namelijk...'. Ik snap hoe ik een dataset moet opstellen zonder die laatste optie, maar kom er niet uit hoe ik de 'anders, namelijk...' verwerk. Heeft iemand tips in ruil voor eeuwige dankbaarheid?
Maar die leraar heeft je toch een instructie of college gegeven? Dan is dat toch heel eenvoudig op te lossen, zelfs met een beetje logisch nadenken.quote:Op woensdag 31 mei 2017 07:20 schreef koffiehagedis het volgende:
Veel dank voor het meedenken! Hier kan ik absoluut wat mee.
MCH; dit is een opdracht om beter met SPSS te leren werken, de data is mij door een docent aangeleverd. Oordeel niet zo snel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |