abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 31 juli 2016 @ 21:40:03 #1
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164141716




Zomergasten is een Nederlands televisieprogramma van de VPRO dat elk jaar in de zomer, meer bepaald rond augustus, op zondagavond rechtstreeks uitgezonden wordt. Het programma bestaat sinds 1988 en werd bedacht door Krijn ter Braak. In een avondvullend programma mag iedere zondag een bekende of interessante Nederlander, Vlaming of Nederlandssprekende buitenlander zijn of haar favoriete televisieavond samenstellen. De gast komt meestal uit de literatuur, wetenschap, televisie, de politiek of het bedrijfsleven.



De gekozen fragmenten worden getoond en aan de hand daarvan wordt de gast geïnterviewd door een interviewer/presentator. Het programma is in zijn anno 2013 25-jarig bestaan uitgegroeid tot een van de bekendste programma's van de Nederlandse publieke omroep. Na elke aflevering van het programma wordt sinds een aantal jaren een film uitgezonden die door de zomergast van de avond werd uitgekozen.

Geschiedenis

Het programma kwam in 1988 tot stand nadat men binnen de VPRO al enkele jaren op zoek was naar een format om in de zomer uitzendingen te kunnen verzorgen zonder terug te vallen op herhalingen van het afgelopen seizoen. Die winter was vanuit financieel perspectief zo kostbaar geweest dat men voor de zomer slechts 50.000 gulden beschikbaar had -- dit is het bedrag dat door toenmalig zakelijk leider Johan Berends is genoemd, presentator van het eerste uur Peter van Ingen houdt het op ruim het dubbele. Uiteindelijk kwam programmamaker en hoofd televisiedrama Krijn ter Braak met het idee van een avondvullend interview, afgewisseld met tv-fragmenten die werden toegelicht door de gast in kwestie. Niet alleen kon men zo een belangrijk deel van de zendtijd vullen met een inhoudelijk sterk programma en ontdook men door de lengte de door veel VPRO'ers gehate STER-reclameblokken, maar de productie was ook vrij goedkoop; er was slechts één studio nodig, en de gasten werden aangemoedigd fragmenten te kiezen die de VPRO reeds in bezit had om daarmee de kosten voor de beeldrechten te reduceren.



Waar de inspiratie voor Zomergasten vandaan kwam is een bron voor discussie. Over het algemeen wordt aangenomen dat het ontleend was aan de Marathoninterviews die al sinds 1986 op de VPRO-radio werden uitgezonden en qua lengte, type gasten en thematiek meerdere overeenkomsten vertoonden. In een ingezonden brief aan de Volkskrant in juli 2012 sprak Ter Braak, in een reactie op een eerdere brief, dat echter tegen. "Mocht er van VPRO-zijde nog eens iets over Zomergasten gepubliceerd of gezegd worden, weet dan dat het idee ervoor niet is ontleend aan de Marathoninterviews. De duur van de Marathoninterviews is mogelijk later wel eens door mij in stelling gebracht toen er bezwaren opgeworpen werden tegen de lange duur, vier uur, die ik voor Zomergasten in gedachten had. Ik bracht toen naar voren: waarom zou een spanningsboog van vier uur op de radio wel en op de televisie niet kunnen."



Toenmalig hoofdredacteur van de VPRO Roelof Kiers toonde zich enthousiast over het initiatief van Ter Braak, en samen met een aantal andere programmamakers werd het verder uitgewerkt. Voor de functie van presentator annex interviewer werd gekozen voor de toen 37-jarige journalist Peter van Ingen. Van Ingen was reeds in vaste dienst bij de omroep en zijn honorarium was derhalve geen grote kostenpost. De opnames werden gemaakt in een televisiestudio binnen de Amsterdamse Plantage, in een huiselijke setting met twee fauteuils waar een tv-toestel naast stond. Ter Braak zelf nam de eindredactie en de regie op zich, en zou dat blijven doen tot hij na een zakelijk conflict in 1990 bij de VPRO vertrok. Zijn naam werd vervolgens van de aftiteling geschrapt, maar bij latere uitzendingen is op initiatief van Kiers de zinsnede "Naar een idee van Krijn ter Braak" toegevoegd. Ook tegenwoordig wordt zijn naam aan het eind van de uitzending nog vermeld.



Peter van Ingen

Op 3 juli 1988 ontving Van Ingen de eerste Zomergast; televisiepresentator en kunstjournalist Pierre Janssen. Destijds duurden de afleveringen vier uur en volgden ze direct op het NOS Journaal of werden ze daardoor onderbroken; interviewer en geïnterviewde hadden de nieuwsuitzending eveneens gezien en zouden er in sommige gevallen bij (her)aanvang ook commentaar op leveren. Tevens werden niet alle uitzendingen daadwerkelijk live uitgezonden: Van Ingen wilde graag met zijn nog jonge kinderen op vakantie kunnen in de zomer, dus sommige interviews waren van tevoren opgenomen. Dat eerste jaar zouden nog vier gasten plaatsnemen op de stoel; schrijfster Renate Rubinstein (die zich uitermate televisieverslaafd verklaarde), regisseur Pieter Verhoeff (die naar eigen zeggen enkel gekozen was vanwege een formatvoorstel dat hij eerder aan de VPRO had gedaan[4]), journalist en uitgever G.B.J. Hiltermann (die de gehele avond zijn aktetas voor zich hield om een buikje te maskeren en vredesactiviste Sienie Strikwerda.

Anderen

Na het vertrek van Peter van Ingen zijn er meerdere presentatoren geweest, waarbij de meesten slechts een jaar bleven, terwijl sommigen een aantal jaren het programma presenteerden. In 2004 werd Zomergasten, dat jaar gepresenteerd door Joost Zwagerman, onderwerp van een brede discussie doordat gaste Ayaan Hirsi Ali haar korte film Submission tijdens haar ideale televisieavond vertoonde. Een paar maanden later was dit een van de aanleidingen voor de moord op Theo van Gogh. In het seizoen 2005 werd Zomergasten gepresenteerd door schrijfster Connie Palmen. De laatste uitzending in 2005, met actrice Katja Schuurman, moest in het laatste uur voortijdig worden afgebroken vanwege een storing op het Mediapark in Hilversum.



Op zondag 2 september 2007 presenteerde Paul de Leeuw een speciale jubileumaflevering van Zomergasten, omdat het programma twintig jaar bestond en er 100 gasten waren geweest. In deze uitzending kwamen kijkers zelf aan bod met een favoriet film- of televisiefragment. In 2012 was er voor het eerst een Vlaamse presentator: Jan Leyers.

Vanaf 2005 tot begin 2012 was er ook een winterse variant: Wintergasten (begonnen als Wereldgasten).


Presentator dit seizoen:


Gasten dit seizoen:


[ Bericht 2% gewijzigd door golfer op 31-07-2016 23:27:45 ]
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_164141717
FIPO

quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:39 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Veel fragmenten
Getuigd van een gebrek aan inhoud.
Zwitser, woont vaak in Amsterdam, rijdt RaR en i8, is arts, woest aantrekkelijk en geeft modellen.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:40:18 #3
8369 speknek
Another day another slay
pi_164141722
Leonard Cohen _O_.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164141728
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef Patrice_Consigny het volgende:
FIPO

[..]

Getuigd van een gebrek aan inhoud.
onzin
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 21:40:29 #5
137949 Disana
pi_164141729
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef speknek het volgende:
Leonard Cohen _O_.
^O^
  zondag 31 juli 2016 @ 21:40:39 #6
271695 EP3
Curiouser and curiouser!
pi_164141735
Goede fragmenten, hoor. Ik heb blijkbaar toch veel raakvlakken met die mafkees.
"Now which way do we go?" - Dorothy Gale
pi_164141747
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef Patrice_Consigny het volgende:
FIPO

[..]

Getuigd van een gebrek aan inhoud.
Het is de essentie van het programma.
pi_164141778
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
  zondag 31 juli 2016 @ 21:42:06 #9
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164141780
Interviews met muzikanten :')
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:42:07 #10
8369 speknek
Another day another slay
pi_164141782
Ik zou een operatie ondergaan om die stem te krijgen.
Zie die interviewster glijden.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164141798
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef DO2 het volgende:
Goede fragmenten, hoor. Ik heb blijkbaar toch veel raakvlakken met die mafkees.
Uitgezocht door zijn interne commissie op maximale acceptatie.
Zwitser, woont vaak in Amsterdam, rijdt RaR en i8, is arts, woest aantrekkelijk en geeft modellen.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 21:42:43 #12
137949 Disana
  zondag 31 juli 2016 @ 21:43:44 #13
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164141831
OP even een beetje aangepast.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_164141832
Leonard Cohen, als fan om te laten zien dat het wel meevalt. En het dan om te draaien
Jusqu'ici tout va bien...
pi_164141836
CohenGod
Make my day!
pi_164141844
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef TargaFlorio het volgende:

[..]

onzin
Welk stuk vond je echt goed qua inhoud?
  zondag 31 juli 2016 @ 21:44:52 #17
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_164141859
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:42 schreef speknek het volgende:
Ik zou een operatie ondergaan om die stem te krijgen.
Zie die interviewster glijden.
Ik gleed ook wel een beetje. Ik had nog nooit eerder een interview met hem gezien, maar dit smaakt naar meer.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:44:59 #18
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164141863
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:43 schreef Manono het volgende:
Leonard Cohen, als fan om te laten zien dat het wel meevalt. En het dan om te draaien
:Y
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_164141871
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:44 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Welk stuk vond je echt goed qua inhoud?
Met dat eerste fragment had ik niet veel, de rest was prima.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:45:24 #20
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164141874
Elke toekomst is moord.

Dit als een goede analyse zien :')
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164141880
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef DO2 het volgende:
Goede fragmenten, hoor. Ik heb blijkbaar toch veel raakvlakken met die mafkees.
Ik vraag me af of zijn huidige en voormalige aanhangers zich nou meer of minder met hen identificeren tot nu toe.

Ik vergeet de betekenis van zijn voornaam nog niet overigens..
Even a broken clock is right twice a day.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:45:53 #22
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164141887
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:42 schreef speknek het volgende:
Ik zou een operatie ondergaan om die stem te krijgen.
Zie die interviewster glijden.
Veel drank.

Ik schenk nog even bij
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164141894
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:45 schreef TargaFlorio het volgende:

[..]

Met dat eerste fragment had ik niet veel, de rest was prima.
Je weet mijn vraag nog?
pi_164141961
Sowieso goed ook verhalen te horen vanuit niet-westers standpunt. Leer elkaar kennen en vindt overeenkomsten.
Leed is leed en hoort niet thuis op een weegschaal waarop gewogen wordt wie meer recht heeft op verdriet.
Je kan het eens zijn met hem of niet, of ten dele, maar leer!
...from the labyrinth beyond time and space, seeks her way out to a clearing
pi_164141964
Ach... hier heb je mensen die willen dat de vluchtelingen verzuipen.
pi_164141965
Niet wijken nou, staan.
Jusqu'ici tout va bien...
  zondag 31 juli 2016 @ 21:48:44 #27
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_164141972
Nu komt het onderdeel waar ik tegenop zag. Kwaad met kwaad vergelden en dat goedpraten.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_164141973
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:40 schreef speknek het volgende:
Leonard Cohen _O_.
Dit.
I´m back.
pi_164141975
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:46 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Je weet mijn vraag nog?
:?
  zondag 31 juli 2016 @ 21:49:08 #30
8369 speknek
Another day another slay
pi_164141985
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:45 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Veel drank.

Ik schenk nog even bij
Goed idee. Ik weet niet of ik het krijg van mijn Malbec, maar iets anders past niet zo bij Zomergasten.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164142010
Che Guevara's :')
  zondag 31 juli 2016 @ 21:50:36 #32
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142022
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:49 schreef speknek het volgende:

[..]

Goed idee. Ik weet niet of ik het krijg van mijn Malbec, maar iets anders past niet zo bij Zomergasten.
Argentijns, zeker? Cahors zou dan wel weer ultiem Zomergasten zijn.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:51:45 #33
444256 Villas__Rubin
Kwaadaardige dictator
pi_164142049
Hoi geachte forumleden van het FOK!-forum,

Ik wilde even zeggen dat ik de uitzending tot nu toe goed vind.

Groetjes,
"A leader must be a terror to the few who are evil in order to protect the lives and well-being of the many who are good"
pi_164142051
Hij praat er absoluut omheen. }:|
Jusqu'ici tout va bien...
  zondag 31 juli 2016 @ 21:51:51 #35
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164142052
IroNiehe twitterde op zondag 31-07-2016 om 21:30:27 Walgelijk die Abou Jahjah bij #zomergasten. Hij heeft nog geen enkel fragment van mij laten zien! Misselijkmakend! reageer retweet
_O-
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  zondag 31 juli 2016 @ 21:52:22 #36
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164142068
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:51 schreef Villas__Rubin het volgende:
Hoi geachte forumleden van het FOK!-forum,

Ik wilde even zeggen dat ik de uitzending tot nu toe goed vind.

Groetjes,
Kunt u ook zeggen waarom?
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_164142069
Voor mensen in de derde wereld is globalisme niet nieuw.

Als er gebieden homogeen zijn, is het de derde wereld wel.
pi_164142072
Mooie film.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:52:33 #39
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142077
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:50 schreef Reya het volgende:

[..]

Argentijns, zeker? Cahors zou dan wel weer ultiem Zomergasten zijn.
Ja nee Argentijns helaas (Catena). Nouja helaas, ik heb Adriaan van Dis stiekem toch nooit gemogen.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:53:06 #40
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142088
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:50 schreef Reya het volgende:

[..]

Argentijns, zeker? Cahors zou dan wel weer ultiem Zomergasten zijn.
Malbec in Nederland, zal wel uit Mendoza zijn. Prima wijn vaak.

Ik zit aan een Siciliaanse rode, prima binnen te houden.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:53:16 #41
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142095
Hé, dat was ook al de keuzefilm van Jan Marijnissen.
pi_164142102
Nu al de film?
I´m back.
pi_164142109
quote:
11s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:51 schreef golfer het volgende:
IroNiehe twitterde op zondag 31-07-2016 om 21:30:27 Walgelijk die Abou Jahjah bij #zomergasten. Hij heeft nog geen enkel fragment van mij laten zien! Misselijkmakend! reageer retweet
_O-
_O-
Jusqu'ici tout va bien...
  zondag 31 juli 2016 @ 21:53:54 #44
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142110
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:53 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Malbec in Nederland, zal wel uit Mendoza zijn. Prima wijn vaak.

Ik zit aan een Siciliaanse rode, prima binnen te houden.
Nero d'Avola?
pi_164142118
quote:
11s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:51 schreef golfer het volgende:
IroNiehe twitterde op zondag 31-07-2016 om 21:30:27 Walgelijk die Abou Jahjah bij #zomergasten. Hij heeft nog geen enkel fragment van mij laten zien! Misselijkmakend! reageer retweet
_O-
:D.
I´m back.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:54:44 #46
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142132
quote:
14s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:53 schreef Reya het volgende:

[..]

Nero d'Avola?
Zeker sir. Syrah.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142134
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:53 schreef Reya het volgende:
Hé, dat was ook al de keuzefilm van Jan Marijnissen.
Dit was dan ook niet zijn keuzefilm ;)
Jusqu'ici tout va bien...
pi_164142139
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:53 schreef Reya het volgende:
Hé, dat was ook al de keuzefilm van Jan Marijnissen.
Die had niet de film over de bende van Oss?

(Die wil ik nog wel een keer zien btw).
I´m back.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:55:34 #49
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142161
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:53 schreef Reya het volgende:
Hé, dat was ook al de keuzefilm van Jan Marijnissen.
De enige IMDB 250 film die vpro kan betalen?
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164142163
Nu al de film dus?
I´m back.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:56:06 #51
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142173
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:55 schreef speknek het volgende:

[..]

De enige IMDB 250 film die vpro kan betalen?
Hehe.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 21:56:11 #52
137949 Disana
pi_164142175
quote:
15s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:55 schreef Ryan3 het volgende:
Nu al de film dus?
Nee, ze zenden altijd eerst nog een fragment uit.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:56:44 #53
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_164142190
Ik vond het ook een beklemmend fragment. Het geeft precies weer hoe laf dit soort aanslagen zijn.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_164142219
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:56 schreef Disana het volgende:

[..]

Nee, ze zenden altijd eerst nog een fragment uit.
Nee, okee, ik begrijp het nu. Gelukkig, want anders stelt het geen reet meer voor.
I´m back.
  zondag 31 juli 2016 @ 21:58:41 #55
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_164142240
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 21:55 schreef speknek het volgende:

[..]

De enige IMDB 250 film die vpro kan betalen?
Wilders bedankt.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_164142266
Oke, barbaarsheid is barbaarsheid, een pot nat wmbt. Trachten de motieven te begrijpen oke, afmeten aan mate van lafheid, niet.
...from the labyrinth beyond time and space, seeks her way out to a clearing
pi_164142269
Ik snap niet dat hij Waltz with Bashir niet als keuzefilm laat zien. Zo'n goede film en volgens mij ook het best passend bij de avond.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
  zondag 31 juli 2016 @ 22:01:10 #58
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142285
Jahjah weet opzich best knap zwarte bladzijden van westerse landen te benoemen. Maar het verhaal verder is vrij mager. Hij hoort zich graag praten. Beetje Ben Verwaayen achtig.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142298
Thomas heeft nog wel een beetje een kinderstemmetje
  zondag 31 juli 2016 @ 22:01:53 #60
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142303
Zozo, Thomas was in Molenbeek.
pi_164142313
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:01 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Jahjah weet opzich best knap zwarte bladzijden van westerse landen te benoemen. Maar het verhaal verder is vrij mager. Hij hoort zich graag praten. Beetje Ben Verwaayen achtig.
Ja, en voor iemand die kennelijk zo van taal houdt en scherpe discussies, gaat hij in zijn eigen slogans en uitlatingen vaak zo de mist in.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
  zondag 31 juli 2016 @ 22:02:21 #62
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164142317
De lichaamstaal van Jahjah is ook veelzeggend. Met een zekere mate van dedain naar Thomas toe.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_164142325
quote:
15s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:01 schreef Reya het volgende:
Zozo, Thomas was in Molenbeek.
Voor de Nieuw Jork Tijms
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:02:41 #64
137949 Disana
pi_164142326
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:01 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Jahjah weet opzich best knap zwarte bladzijden van westerse landen te benoemen. Maar het verhaal verder is vrij mager. Hij hoort zich graag praten. Beetje Ben Verwaayen achtig.
Verwaayen is een narcistisch leeghoofd. Dat zie ik hier niet.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:02:47 #65
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142327
quote:
15s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:01 schreef Reya het volgende:
Zozo, Thomas was in Molenbeek.
Komt het wel heel dichtbij he.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142330
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:01 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Jahjah weet opzich best knap zwarte bladzijden van westerse landen te benoemen. Maar het verhaal verder is vrij mager. Hij hoort zich graag praten. Beetje Ben Verwaayen achtig.
Dan krijgen we zo dus nog darts
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_164142343
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:02 schreef golfer het volgende:
De lichaamstaal van Jahjah is ook veelzeggend. Met een zekere mate van dedain naar Thomas toe.
Dat had ik verwacht, maar dat zie ik niet.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
  zondag 31 juli 2016 @ 22:04:01 #68
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142354
Pleit hij er nou voor om marginalen marginaal te houden?
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:04:03 #69
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142355
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:02 schreef Franny_G het volgende:

[..]

Ja, en voor iemand die kennelijk zo van taal houdt en scherpe discussies, gaat hij in zijn eigen slogans en uitlatingen vaak zo de mist in.
Precies. Als hij blank was zou hij het niveau Roemer niet ontstijgen en zou dwdd hem belachelijk maken.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:05:36 #70
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142393
Zo iemand moet je bij je demonstratie hebben, maakt niet uit waarvoor, je hebt meteen gelijk.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:05:43 #71
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142399
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:02 schreef Disana het volgende:

[..]

Verwaayen is een narcistisch leeghoofd. Dat zie ik hier niet.
Mwah, hij roept wat politieke dingen. Het is wel een beetje onsamenhangend en ik heb wel het idee dat hij geniet van de aandacht en controverse.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142406
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:05 schreef speknek het volgende:
Zo iemand moet je bij je demonstratie hebben, maakt niet uit waarvoor, je hebt meteen gelijk.
Absoluut
pi_164142410
Genoeg dit!!
pi_164142413
ONTHOOFDING :o
Zwitser, woont vaak in Amsterdam, rijdt RaR en i8, is arts, woest aantrekkelijk en geeft modellen.
pi_164142420
quote:
14s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:06 schreef vainsteinsvainsteins het volgende:

[..]

Absoluut
Terwijl het gewoon een professional is die speelt met de aandacht.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:06:56 #76
137949 Disana
pi_164142432
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:05 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Mwah, hij roept wat politieke dingen. Het is wel een beetje onsamenhangend en ik heb wel het idee dat hij geniet van de aandacht en controverse.
Ja, het is wat onsamenhangend af en toe, maar ik vind hem over het geheel toch aardig gematigd en open voor commentaar.
  Moderator zondag 31 juli 2016 @ 22:07:06 #77
362868 crew  Slobeend
of all places
pi_164142445
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:02 schreef golfer het volgende:
De lichaamstaal van Jahjah is ook veelzeggend. Met een zekere mate van dedain naar Thomas toe.
Dat heeft hij sws wel.

Ah, extreem rechts, gemeenschappelijke vijand. Niet wij, maar zij.
Jusqu'ici tout va bien...
  zondag 31 juli 2016 @ 22:07:34 #79
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142456
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:05 schreef speknek het volgende:
Zo iemand moet je bij je demonstratie hebben, maakt niet uit waarvoor, je hebt meteen gelijk.
Zou mooi zijn als ze eindigt met 'voorts ben ik van mening dat de bio industrie moet worden afgeschaft'
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142481
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:05 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Mwah, hij roept wat politieke dingen. Het is wel een beetje onsamenhangend en ik heb wel het idee dat hij geniet van de aandacht en controverse.
Ik vind het iemand die met zijn geschiedenis en keuzes die hij heeft gemaakt in zijn leven interessant is. En hij heeft interessante dingen te vertellen, maar hij ontneemt mensen daar het zicht op door zo met gestrekt been erin te gaan vaak. En inderdaad: die controverse zoekt hij dan wel erg op, jammer.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
  zondag 31 juli 2016 @ 22:08:52 #81
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142490
quote:
6s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:07 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Zou mooi zijn als ze eindigt met 'voorts ben ik van mening dat de bio industrie moet worden afgeschaft'
*proest*
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164142491
Ik snap niet hoe je zelf iets kan aanhangen en anderen kwalijk neemt dat zij hetzelfde voor zichzelf aanhangen. Behoorlijk hypocriet. Zolang er geen lege stukken land zijn tenminste. Of mogen joden er ook wonen.
Jusqu'ici tout va bien...
pi_164142535
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:02 schreef golfer het volgende:
De lichaamstaal van Jahjah is ook veelzeggend. Met een zekere mate van dedain naar Thomas toe.
Verrassend, op de Belg is hem dat nog nooit gelukt (maar goed, ook een ander format; daar zijn het discussieprogramma's en dat is niet zijn sterkste kant,lol).
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
  zondag 31 juli 2016 @ 22:12:06 #84
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142568
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:06 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, het is wat onsamenhangend af en toe, maar ik vind hem over het geheel toch aardig gematigd en open voor commentaar.
Dat is hij in de afgelopen optredens in de media ook geweest.
Daarom was de ophef vooraf ook zo potsierlijk. Ten eerste is dit de toon die hij ook bij een Pauw aansloeg. Ten tweede is de inhoud maar matig en onsamenhangend. Ten derde, de vpro hoort dwars te zijn, al die vpro aanhangers die in de gordijnen hangen omdat iemand niet helemaal 1968 proof is, is wel lachwekkend.
Het heeft de verwachtingen verhoogd en het podium alleen maar vergroot, voor een niet heel bijzonder verhaal.
Ik zou bijna lid worden van de vpro om deze keuze als zomergast.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142569
Kut, helemaal vergeten dit.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:12:45 #86
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142586
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:06 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, het is wat onsamenhangend af en toe, maar ik vind hem over het geheel toch aardig gematigd en open voor commentaar.
Ik weet niet of hij open is voor commentaar, maar de Belgen en wij hebben er denk ik geen goed aan gedaan hem af te schieten waardoor die haat gekanaliseerd kon worden door fundamentalisten. Als de AEL een factor van betekenis was geworden met een gematigde ongelovige aan kop was het misschien een andere geschiedenis geworden. Aan de andere kant, ik vind het ook wel een type die het naar de bol was gestegen. Juist zijn vlucht naar Libanon en terugkeer met de staart tussen de benen heeft zijn toon gematigd.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:13:22 #87
137949 Disana
pi_164142595
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:12 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Dat is hij in de afgelopen optredens in de media ook geweest.
Daarom was de ophef vooraf ook zo potsierlijk. Ten eerste is dit de toon die hij ook bij een Pauw aansloeg. Ten tweede is de inhoud maar matig en onsamenhangend. Ten derde, de vpro hoort dwars te zijn, al die vpro aanhangers die in de gordijnen hangen omdat iemand niet helemaal 1968 proof is, is wel lachwekkend.
Het heeft de verwachtingen verhoogd en het podium alleen maar vergroot, voor een niet heel bijzonder verhaal.
Ik zou bijna lid worden van de vpro om deze keuze als zomergast.
Daar heb je gelijk in: zoals hij zichzelf nu neerzet, is alle ophef vrij overtrokken. Maar ik heb hem nooit eerder gezien dus ik kan er niet over oordelen.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:14:40 #88
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142623
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:12 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik weet niet of hij open is voor commentaar, maar de Belgen en wij hebben er denk ik geen goed aan gedaan hem af te schieten waardoor die haat gekanaliseerd kon worden door fundamentalisten. Als de AEL een factor van betekenis was geworden met een gematigde ongelovige aan kop was het misschien een andere geschiedenis geworden. Aan de andere kant, ik vind het ook wel een type die het naar de bol was gestegen. Juist zijn vlucht naar Libanon en terugkeer met de staart tussen de benen heeft zijn toon gematigd.
Jahjah is publicitair afgefikt; gelukkig hebben we daarvoor schimmige types die de jihad bepleiten in plaats gekregen.
pi_164142626
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:12 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik weet niet of hij open is voor commentaar, maar de Belgen en wij hebben er denk ik geen goed aan gedaan hem af te schieten waardoor die haat gekanaliseerd kon worden door fundamentalisten. Als de AEL een factor van betekenis was geworden met een gematigde ongelovige aan kop was het misschien een andere geschiedenis geworden. Aan de andere kant, ik vind het ook wel een type die het naar de bol was gestegen. Juist zijn vlucht naar Libanon en terugkeer met de staart tussen de benen heeft zijn toon gematigd.
Ach, Abou Jahjah vond dat westerse soldaten vooral in bodybags moesten terugkeren. Gematigd was (in mijn eigen 'is') hij natuurlijk niet.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:14:46 #90
137949 Disana
pi_164142628
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:12 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik weet niet of hij open is voor commentaar, maar de Belgen en wij hebben er denk ik geen goed aan gedaan hem af te schieten waardoor die haat gekanaliseerd kon worden door fundamentalisten. Als de AEL een factor van betekenis was geworden met een gematigde ongelovige aan kop was het misschien een andere geschiedenis geworden. Aan de andere kant, ik vind het ook wel een type die het naar de bol was gestegen. Juist zijn vlucht naar Libanon en terugkeer met de staart tussen de benen heeft zijn toon gematigd.
Ik moet dat van je aannemen, want ik kende de man tot op heden niet. Zoals hij er nu bij zit, staat hij wel open voor kritiek; hij blijft rustig ondanks de vragen die op hem worden afgevuurd.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:16:00 #91
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142663
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:12 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik weet niet of hij open is voor commentaar, maar de Belgen en wij hebben er denk ik geen goed aan gedaan hem af te schieten waardoor die haat gekanaliseerd kon worden door fundamentalisten. Als de AEL een factor van betekenis was geworden met een gematigde ongelovige aan kop was het misschien een andere geschiedenis geworden. Aan de andere kant, ik vind het ook wel een type die het naar de bol was gestegen. Juist zijn vlucht naar Libanon en terugkeer met de staart tussen de benen heeft zijn toon gematigd.
Dat laatste komt hopelijk nog aan bod, want ik heb dat idee ook.
Hij heedt in zijn algemeenheid gelijk dat je misdaden moet erkennen voordat er verzoening kan plaatsvinden.
Het zou mij niet verbazen als hij over 20 weer veel gematigder is dan nu en veel meer de arabische wereld als onderdeel van het probleem benoemt.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:16:47 #92
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142691
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:14 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Ach, Abou Jahjah vond dat westerse soldaten vooral in bodybags moesten terugkeren. Gematigd was (in mijn eigen 'is') hij natuurlijk niet.
Vergeleken met wat je hier op fok leest had dat geschreven kunnen zijn door Ghandi.

(slecht punt van mij, er is een reden dat ik mijn modschap heb opgezegd)
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:16:53 #93
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142694
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:13 schreef Disana het volgende:

[..]

Daar heb je gelijk in: zoals hij zichzelf nu neerzet, is alle ophef vrij overtrokken. Maar ik heb hem nooit eerder gezien dus ik kan er niet over oordelen.
Dan is dit een mooie avond om kennis te maken.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164142708
Lekker mannetje, Hoover, dit wist ik dus niet.
Niet in die mate althans.
I´m back.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:17:58 #95
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164142722
Docu's over black panther en velvet underground _O_
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:18:17 #96
137949 Disana
pi_164142729
quote:
14s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:16 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Dan is dit een mooie avond om kennis te maken.
Ja, ik vind het een interessante kennismaking na alle ophef die er over zijn optreden in het programma was. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er bij de tegenpartij ook wat mensen zitten die vol van zichzelf zijn.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:18:48 #97
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142745
quote:
15s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:17 schreef Ryan3 het volgende:
Lekker mannetje, Hoover, dit wist ik dus niet.
Niet in die mate althans.
Wat er met de Black Panthers is gebeurd is behoorlijk schandalig.

Wachten tot AJJ het vergelijkt met AEL.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164142751
Ik kan het helaas momenteel niet meekijken, maar is het wat? Is het het terugkijken waard?
Somebody that I used to know
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:20:18 #99
137949 Disana
pi_164142787
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:18 schreef Postbus100 het volgende:
Ik kan het helaas momenteel niet meekijken, maar is het wat? Is het het terugkijken waard?
Ik vind van wel, de fragmenten zijn prima.
pi_164142789
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:18 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, ik vind het een interessante kennismaking na alle ophef die er over zijn optreden in het programma was. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er bij de tegenpartij ook wat mensen zitten die vol van zichzelf zijn.
Natuurlijk. Als iets ook maar enigszins riekt naar antisemitisme is er overdreven veel ophef. Kan ik ook wel weer begrijpen, maar prima dat dit iig wel uitgezonden wordt en de VPRO niet zwichtte. Overigens zien we hier m.i. wel een andere JahJah dan die van 10-15 jaar geleden. Dat verklaart de ophef ook enigszins.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:20:28 #101
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_164142793
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:13 schreef Disana het volgende:

[..]

Daar heb je gelijk in: zoals hij zichzelf nu neerzet, is alle ophef vrij overtrokken. Maar ik heb hem nooit eerder gezien dus ik kan er niet over oordelen.
Als ik dan dat fragment hoor uit zijn boek, waarin hij praat over de blijdschap die hij en zijn vrienden en familie voelden bij 9-11 snap ik de ophef weer wel.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:20:38 #102
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142796
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:18 schreef Postbus100 het volgende:
Ik kan het helaas momenteel niet meekijken, maar is het wat? Is het het terugkijken waard?
Ik vind het een beetje wat je ervan zou verwachten. Wel boeiend, maar een beetje one note. Subtopper. Ik denk uiteindelijk wel een van de betere van het seizoen. Erdbrink vind ik prima.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_164142807
Thomas heeft tot nu toe de scherpte die nodig is om Jahjah weerwoord te bieden maar is af en toe als een bokser die net voor zn wedstrijd cocaïne heeft gesnoven: te heftig op kleine steekjes en verliest daardoor af en toe de nuance. Te geprepareerd ook en een beetje en zoekend naar de polemiek. Het idee: een gewaarschuwd mens telt voor twee. Dan wordt het een Sven Kockelmann en dat is jammer, want in tegenstelling tot hem geloof ik dat Erdbrink wel altijd de intentie heeft om een mooi gesprek tussen hem en de gast te laten ontstaan.

En waar Erdbrink en heel veel westerlingen tegenaanlopen - waaronder ook ikzelf waarschijnlijk - is dat Arabische pijn al snel als kleinzerig wordt afgedaan ten opzichte van westerse pijn, dat de sentimenten in dat deel van de wereld te weinig worden begrepen door mensen die misschien een niet altijd waarheidsgetrouw beeld hebben gekregen van westerse media, of op zijn minst een eenzijdig beeld. Daarom heb je af en toe het idee dat Erdbrink en Jahjah op andere borden schaken.
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_164142813
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:06 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, het is wat onsamenhangend af en toe, maar ik vind hem over het geheel toch aardig gematigd en open voor commentaar.
Hij IS helemaal niet gematigd. Omdat hij rustig praat en vriendelijk kijkt? Als je luistert zegt hij toch pikante dingen. Het is juist dat waar angst voor bestaat, het aannemelijk maken.

Hoezo Black Panther fragment? Manipulatief, moslims zijn geen ras, zoals eerder gezegd.
Jusqu'ici tout va bien...
  zondag 31 juli 2016 @ 22:21:40 #105
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164142814
Hoover was 1 van de meest enge mensen die de USA ooit heeft voortgebracht. :{
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:22:03 #106
137949 Disana
pi_164142822
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:20 schreef thettes het volgende:

[..]

Natuurlijk. Als iets ook maar enigszins riekt naar antisemitisme is er overdreven veel ophef. Kan ik ook wel weer begrijpen, maar prima dat dit iig wel uitgezonden wordt en de VPRO niet zwichtte. Overigens zien we hier m.i. wel een andere JahJah dan die van 10-15 jaar geleden. Dat verklaart de ophef ook enigszins.
Ja, ik begrijp dat hij ooit veel controversiëlere uitspraken deed dan hij nu doet. Maar het is inderdaad ook zo dat je bij sommigen niets over de bezetting en expansie van Israël mag zeggen.
pi_164142843
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:18 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, ik vind het een interessante kennismaking na alle ophef die er over zijn optreden in het programma was. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er bij de tegenpartij ook wat mensen zitten die vol van zichzelf zijn.
Vooral vol van hun eigen perspectief op de wereld. En bang.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
pi_164142848
quote:
13s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:21 schreef Manono het volgende:

[..]

Hij IS helemaal niet gematigd. Omdat hij rustig praat en vriendelijk kijkt? Als je luistert zegt hij toch pikante dingen. Het is juist dat waar angst voor bestaat, het aannemelijk maken.

Hoezo Black Panther fragment? Manipulatief, moslims zijn geen ras, zoals eerder gezegd.
Zwarten zijn een groep, moslims zijn een groep. Wat het gemeenschappelijk kenmerk is doet in principe niet ter zake, mits je punt is dat er sprake is van onderdrukking. Of dat punt klopt kun je betwisten, maar weer dan hele groep vs ras discussie erbij halen is niet zo relevant.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:23:14 #109
137949 Disana
pi_164142859
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:20 schreef livelink het volgende:

[..]

Als ik dan dat fragment hoor uit zijn boek, waarin hij praat over de blijdschap die hij en zijn vrienden en familie voelden bij 9-11 snap ik de ophef weer wel.
Ja die blijdschap was niet fraai, maar de ophef van nu komt voornamelijk van joden en zionisten om wat hij over Israël heeft gezegd.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:23:35 #110
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142866
Hij heeft hier wel een punt. Ondanks intensieve inspanningen om hem te vervolgen is hij nooit veroordeeld.
pi_164142880
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:21 schreef Scorpion_17 het volgende:

En waar Erdbrink en heel veel westerlingen tegenaanlopen - waaronder ook ikzelf waarschijnlijk - is dat Arabische pijn al snel als kleinzerig wordt afgedaan ten opzichte van westerse pijn, dat de sentimenten in dat deel van de wereld te weinig worden begrepen door mensen die misschien een niet altijd waarheidsgetrouw beeld hebben gekregen van westerse media, of op zijn minst een eenzijdig beeld. Daarom heb je af en toe het idee dat Erdbrink en Jahjah op andere borden schaken.
Is denk ik ook de rol die Erdbrink speelt. Hij moet (en zal) beter weten. Overigens vind ik die gedachte in de basis juist wel een terechte, helaas dat dat vooral tot gevolg heeft dat er terroristische gekken opstaan.

In dat opzicht is Jah Jah zoals hij nu zegt te zijn wel een verademing.
pi_164142883
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:23 schreef Reya het volgende:
Hij heeft hier wel een punt. Ondanks intensieve inspanningen om hem te vervolgen is hij nooit veroordeeld.
Mwah vind ik minder sterk. Een beetje de sporter die zegt: ik ben nooit gepakt, dus ik heb geen doping gebruikt.
Het beste adres voor al uw primeurs!
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:24:44 #113
137949 Disana
pi_164142895
quote:
13s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:21 schreef Manono het volgende:

[..]

Hij IS helemaal niet gematigd. Omdat hij rustig praat en vriendelijk kijkt? Als je luistert zegt hij toch pikante dingen. Het is juist dat waar angst voor bestaat, het aannemelijk maken.

Hoezo Black Panther fragment? Manipulatief, moslims zijn geen ras, zoals eerder gezegd.
Ik vind het allemaal niet zo pikant. Het zijn gewoon meningen van iemand met een ander blikveld, een andere geschiedenis, en een andere achtergrond dan de onze.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:25:34 #114
137949 Disana
pi_164142917
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:22 schreef Franny_G het volgende:

[..]

Vooral vol van hun eigen perspectief op de wereld. En bang.
Ik vind die angst ook wel terecht als je in ogenschouw neemt hoe Israël zich gedraagt en blijft gedragen.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:25:46 #115
8369 speknek
Another day another slay
pi_164142924
Ja ouch, dat zei ik niet, en daar heeft hij gelijk in. AEL was een democratische partij, en wat kwam ervoor in de plaats, Sharia4Belgium.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:26:22 #116
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164142950
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:24 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]

Mwah vind ik minder sterk. Een beetje de sporter die zegt: ik ben nooit gepakt, dus ik heb geen doping gebruikt.
Jij vindt het dus ook wel prima om zelf zo behandeld te worden?
pi_164142962
quote:
13s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:21 schreef Manono het volgende:

Hoezo Black Panther fragment? Manipulatief, moslims zijn geen ras, zoals eerder gezegd.
Hij is niet de enige die erop wijst dat de anti-moslim gevoelens in de westerse wereld vergelijkbaar zijn met volkerenhaat. Of, zoals hij ook al zei in dit programma: homohaat. Je kunt het daar natuurlijk oneens mee zijn, maar om dat als 'manipulatief' te diskwalificeren lijkt me ook te gemakkelijk.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
pi_164142996
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:20 schreef livelink het volgende:

[..]

Als ik dan dat fragment hoor uit zijn boek, waarin hij praat over de blijdschap die hij en zijn vrienden en familie voelden bij 9-11 snap ik de ophef weer wel.
Hij verklaarde dat net, dat hij daar nu toch wel anders naar kijkt. Hij schreef een weergave van die tijd.
Mensen lezen selectief, pikken vaak die dingen eruit die hun eigen oordeel staven.
Overigens is dat juichen om zoiets natuurlijk niet goed te praten, wel te duiden, en dat deed hij net.
...from the labyrinth beyond time and space, seeks her way out to a clearing
pi_164143001
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:25 schreef Disana het volgende:

[..]

Ik vind die angst ook wel terecht als je in ogenschouw neemt hoe Israël zich gedraagt en blijft gedragen.
Ja, ik ook wel, maar dit ging om het perspectief van zijn tegenstanders.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
  zondag 31 juli 2016 @ 22:27:43 #120
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164143002
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:18 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, ik vind het een interessante kennismaking na alle ophef die er over zijn optreden in het programma was. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er bij de tegenpartij ook wat mensen zitten die vol van zichzelf zijn.
Aan beide kanten zitten figuren die voor een groot deel van hun inkomsten en bekendheid hier alleen maar baat bij hebben.

Ongeacht de inhoud en boodschap van jahjah vind ik het ergens pijnlijk hoe simpel en kortzichtig er door groot deel van zelfbenoemd verschillig nederland wordt gereageerd op een nieuwe wijze van maatschappij kritiek. Zijn nauwelijks zelf zover om normaal naar die kritiek te kijken, alleen gewend om zelf uit te delen. De vpro doet eigenlijk wat je van ze mag verwachten, prikkelen. En hoe groter de reactie, des te duidelijker dat we als maatschappij zelf ook niet ver zijn.
Maatschappij kritiek mag blijkbaar alleen volgens de vertrouwde methoden en vanuit bestaande kaders en waarden. Dat er niet normaal en simpel op een onsamenhangende boodschap gereageerd kan worden zegt genoeg.

Het is één van de redenen van de opkomst van DENK.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_164143007
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:26 schreef Reya het volgende:

[..]

Jij vindt het dus ook wel prima om zelf zo behandeld te worden?
Dat je iemand niet veroordeeld krijgt, betekent niet dat iemand iets niet denkt, steunt of daartoe geen inspanning heeft verricht.
Het beste adres voor al uw primeurs!
  zondag 31 juli 2016 @ 22:28:08 #122
271695 EP3
Curiouser and curiouser!
pi_164143011
Ik vind het toch n geslaagde avond, zo. Nu ja, wat de fragmenten betreft dan. Ken de beste man - en zijn geschiedenis - verder niet zo goed. En politieke discussies vervelen me al snel. - Maar dit is geen enge vent, toch? Zou er best n biertje mee kunnen drinken. Begrijp alle ophef niet zo goed.
"Now which way do we go?" - Dorothy Gale
  zondag 31 juli 2016 @ 22:28:34 #123
66825 Reya
Fier Wallon
pi_164143023
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:28 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]

Dat je iemand niet veroordeeld krijgt, betekent niet dat iemand iets niet denkt, steunt of daartoe geen inspanning heeft verricht.
Misschien ben jij wel een jihadi. Je bent niet veroordeeld, maar dat zegt blijkbaar niets.
pi_164143035
Vind het wel interessant om zijn perspectief te beluisteren.
Make my day!
pi_164143044
Ik schakel net in en ik dacht dat TweeVandaag aan stond. :')

Niet echt het relaxte wat ik van Zomergasten gewend ben.
pi_164143050
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:28 schreef Reya het volgende:

[..]

Misschien ben jij wel een jihadi. Je bent niet veroordeeld, maar dat zegt blijkbaar niets.
Of een aanhanger van de kerk van het vliegende spaghettimonster
Het beste adres voor al uw primeurs!
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:30:08 #127
137949 Disana
pi_164143075
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:27 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Aan beide kanten zitten figuren die voor een groot deel van hun inkomsten en bekendheid hier alleen maar baat bij hebben.

Ongeacht de inhoud en boodschap van jahjah vind ik het ergens pijnlijk hoe simpel en kortzichtig er door groot deel van zelfbenoemd verschillig nederland wordt gereageerd op een nieuwe wijze van maatschappij kritiek. Zijn nauwelijks zelf zover om normaal naar die kritiek te kijken, alleen gewend om zelf uit te delen. De vpro doet eigenlijk wat je van ze mag verwachten, prikkelen. En hoe groter de reactie, des te duidelijker dat we als maatschappij zelf ook niet ver zijn.
Maatschappij kritiek mag blijkbaar alleen volgens de vertrouwde methoden en vanuit bestaande kaders en waarden. Dat er niet normaal en simpel op een onsamenhangende boodschap gereageerd kan worden zegt genoeg.

Het is één van de redenen van de opkomst van DENK.
Ik denk dat je dat goed ziet. Ook wij zitten in onze denkwijzen vast, en ervaren moeite met een andere toon.
pi_164143097
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:29 schreef PlutoxMoon het volgende:
Ik schakel net in en ik dacht dat TweeVandaag aan stond. :')

Niet echt het relaxte wat ik van Zomergasten gewend ben.
Was Leon de Winter met Lyjendijk ook niet zo?
pi_164143108
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:22 schreef thettes het volgende:

[..]

Zwarten zijn een groep, moslims zijn een groep. Wat het gemeenschappelijk kenmerk is doet in principe niet ter zake, mits je punt is dat er sprake is van onderdrukking. Of dat punt klopt kun je betwisten, maar weer dan hele groep vs ras discussie erbij halen is niet zo relevant.
Oneens. Er zijn tig fragmenten die hij kan kiezen. Mijn punt is dat huidskleur of etniciteit niet een ander jasje kan aantrekken. Dat hij hiermee suggereert dat zijn groep in hetzelfde schuitje zit. Antisemitsime gaat wel over etniciteit. Nevermind.
Jusqu'ici tout va bien...
pi_164143115
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:24 schreef Disana het volgende:

[..]

Ik vind het allemaal niet zo pikant. Het zijn gewoon meningen van iemand met een ander blikveld, een andere geschiedenis, en een andere achtergrond dan de onze.
Dit heb ik ook. Bovendien is zijn perspectief representatief voor heel veel mensen in de wereld. Als je je daarvoor wilt afsluiten, dan ben je dus niet van de wereld.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
pi_164143158
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:31 schreef Franny_G het volgende:

[..]

Dit heb ik ook. Bovendien is zijn perspectief representatief voor heel veel mensen in de wereld. Als je je daarvoor wilt afsluiten, dan ben je dus niet van de wereld.
Eens.
...from the labyrinth beyond time and space, seeks her way out to a clearing
pi_164143159
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:30 schreef thettes het volgende:

[..]

Was Leon de Winter met Lyjendijk ook niet zo?
Heb ik niet gezien.

Ik mis Adriaan van Dis. ;(
pi_164143160
Twittervolgers zien als indicator van impact :')
pi_164143168
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:31 schreef Manono het volgende:

[..]

Oneens. Er zijn tig fragmenten die hij kan kiezen. Mijn punt is dat huidskleur of etniciteit niet een ander jasje kan aantrekken. Dat hij hiermee suggereert dat zijn groep in hetzelfde schuitje zit. Antisemitsime gaat wel over etniciteit. Nevermind.
Antisemitisme had eeuwenlang een religieuze oorsprong/basis. Joden werden als probleem gezien vanwege hun geloof. Pas aan het einde van de 19e eeuw kwam daar het racistische deel bij.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
  zondag 31 juli 2016 @ 22:33:16 #135
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164143170
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:25 schreef speknek het volgende:
Ja ouch, dat zei ik niet, en daar heeft hij gelijk in. AEL was een democratische partij, en wat kwam ervoor in de plaats, Sharia4Belgium.
Opzich waar. Het is een argument dat je vaker hoort. 'pas op, als je x verwijdert, krijg je de ergere y'

Maar ik heb daar een naar gevoel bij. Het is een gijzeling van je principes met een toekomstig doemscenario, waarmee je eigenlijk foute zaken legitimeert.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:33:50 #136
137949 Disana
pi_164143180
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:31 schreef Franny_G het volgende:

[..]

Dit heb ik ook. Bovendien is zijn perspectief representatief voor heel veel mensen in de wereld. Als je je daarvoor wilt afsluiten, dan ben je dus niet van de wereld.
Ja, eens. Je zult hier toch ruimte voor moeten maken wil je elkaar begrijpen.
pi_164143183
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:33 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Opzich waar. Het is een argument dat je vaker hoort. 'pas op, als je x verwijdert, krijg je de ergere y'

Maar ik heb daar een naar gevoel bij. Het is een gijzeling van je principes met een toekomstig doemscenario, waarmee je eigenlijk foute zaken legitimeert.
Eigenlijk parafraseert hij hiermee ook zn eigen fragment van Leonard Cohen
pi_164143186
Wanneer krijgt Erdbrink de baard in zijn keel?
  zondag 31 juli 2016 @ 22:34:24 #139
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_164143194
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:27 schreef Voxs het volgende:

[..]

Hij verklaarde dat net, dat hij daar nu toch wel anders naar kijkt. Hij schreef een weergave van die tijd.
Mensen lezen selectief, pikken vaak die dingen eruit die hun eigen oordeel staven.
Overigens is dat juichen om zoiets natuurlijk niet goed te praten, wel te duiden, en dat deed hij net.
Ja, maar dit soort citaten verklaart wel de ophef om zijn persoon. En dat zijn er aardig wat. Hij is niet vies van provoceren. Ik vond het fragment uit zijn keuzefilm toch ook wel provocerend.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:37:01 #140
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164143262
Jahjah is of veel gematigder geworden oftewel hij laat absoluut niet zijn ware aard zien.
Hoe dan ook is dit niet de antisemitische provocateur die ik kende als Jahjah.
Misschien was hij toch ook gewaarschuwd door alle ophef van te voren?
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  † In Memoriam † zondag 31 juli 2016 @ 22:37:46 #141
137949 Disana
pi_164143278
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:37 schreef golfer het volgende:
Jahjah is of veel gematigder geworden oftewel hij laat absoluut niet zijn ware aard zien.
Hoe dan ook is dit niet de antisemitische provocateur die ik kende als Jahjah.
Misschien was hij toch ook gewaarschuwd door alle ophef van te voren?
Of hij is daadwerkelijk milder geworden. Dit komt op mij tenminste wel authentiek over.
  zondag 31 juli 2016 @ 22:37:58 #142
271695 EP3
Curiouser and curiouser!
pi_164143281
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:37 schreef golfer het volgende:
Jahjah is of veel gematigder geworden oftewel hij laat absoluut niet zijn ware aard zien.
Hoe dan ook is dit niet de antisemitische provocateur die ik kende als Jahjah.
Misschien was hij toch ook gewaarschuwd door alle ophef van te voren?
Hij komt wel oprecht over, eerlijk gezegd.
"Now which way do we go?" - Dorothy Gale
  zondag 31 juli 2016 @ 22:38:41 #143
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_164143307
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:37 schreef golfer het volgende:
Jahjah is of veel gematigder geworden oftewel hij laat absoluut niet zijn ware aard zien.
Hoe dan ook is dit niet de antisemitische provocateur die ik kende als Jahjah.
Misschien was hij toch ook gewaarschuwd door alle ophef van te voren?
Volgens mij is zijn toon al zo sinds hij weer terugkwam vanuit Libanon. Ik ben benieuwd wat er daar gebeurt is dat zijn toon toch vrij anders is geworden.

Maar er mag ook wel wat meer Adriaan van Dis in.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  Moderator / Redactie Sport zondag 31 juli 2016 @ 22:39:15 #144
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_164143321
Fan zijn van Corbyn is dan weer een beetje jammer. :{
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_164143350
quote:
2s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:31 schreef Franny_G het volgende:

[..]

Dit heb ik ook. Bovendien is zijn perspectief representatief voor heel veel mensen in de wereld. Als je je daarvoor wilt afsluiten, dan ben je dus niet van de wereld.
Ik zie dat hij tam overkomt.
En ja om dat perspectief te horen, daarom kijken we toch allemaal.
Alleen praat hij nu stukken bedekter en algemener dan dat hij vaak doet.
Maar hij gaat prima met Abou. Aardige kerel toch!
Jusqu'ici tout va bien...
  zondag 31 juli 2016 @ 22:40:24 #146
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164143351
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:38 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

Maar er mag ook wel wat meer Adriaan van Dis in.
Idealiseer Van Dis niet zo, want ook daar waren uitzendingen bij die niet om aan te zien waren. Net zoals de mensen die het steeds nog hebben over Peter van Ingen als presentator.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_164143359
quote:
1s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:38 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Volgens mij is zijn toon al zo sinds hij weer terugkwam vanuit Libanon. Ik ben benieuwd wat er daar gebeurt is dat zijn toon toch vrij anders is geworden.

Maar er mag ook wel wat meer Adriaan van Dis in.
Hij is toch half dat land uitgezet? Met ruzies in zijn familie ivm zijn mening enzo.
Zoiets herinner ik me. Maar weet het fijne er niet van.
Make my day!
  zondag 31 juli 2016 @ 22:40:53 #148
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_164143369
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:40 schreef Manono het volgende:

Maar hij gaat prima met Abou. Aardige kerel toch!
:+
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  Moderator zondag 31 juli 2016 @ 22:41:24 #149
362868 crew  Slobeend
of all places
pi_164143388
quote:
0s.gif Op zondag 31 juli 2016 22:34 schreef livelink het volgende:

[..]

Ja, maar dit soort citaten verklaart wel de ophef om zijn persoon. En dat zijn er aardig wat. Hij is niet vies van provoceren. Ik vond het fragment uit zijn keuzefilm toch ook wel provocerend.
Maar als hij daarmee wordt geconfronteerd, dan zie je dat hij gaat nuanceren en eigenlijk zelden echt bij dat standpunt blijft. Kortom, het is iemand die knuppels in het hoenderhok gooit, die rimpels in het water wil veroorzaken, maar als puntje bij paaltje komt terugdeinst voor de consequenties van zijn woorden.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')