Ik moet donderdag naar de gemeente. Ik ben doodsbang. Ik wil heel graag, maar als ik getriggerd word ben ik echt een huilende doos waar geen fatsoenlijk gesprek mee gevoerd kan worden.quote:Op dinsdag 30 mei 2017 21:36 schreef magnetronkoffie het volgende:
Dan zeg ik er niks meer over Frips, kan ik ook gelijk rekening mee houden
Ik weet zelf hoe klote dat soort triggers kunnen zijn
Maar dat is toch helemaal niet stom. Zeker omdat emdr niet een goede manier was voor jou?quote:Op dinsdag 30 mei 2017 21:12 schreef ChildoftheStars het volgende:
(misschien heel erg stom. Ik ben klaar met EMDR, maar heb nog steeds last van mijn trauma's. Ik weet niet hoe ik dat moet uitleggen aan de psych. Ik heb er meer hulp bij nodig, maar in een andere vorm dan EMDR. Morgen maar even mailen gok ik... Hier loopt het allemaal behoorlijk moeizaam en zwaar)
Bij mij hielp uitleg ook niet destijds.quote:Op dinsdag 30 mei 2017 22:17 schreef Fripsel het volgende:
Ik kan me op dit moment echt helemaal niks bij EMDR voorstellen.Ik heb er wel een npo programma over gekeken waarin het uitgelegd word. Maar het klinkt als hocus pocus.
Misplaatste woede?quote:Op dinsdag 30 mei 2017 22:35 schreef ChildoftheStars het volgende:
Hoe EMDR werkt, begrijp ik precies. Alleen mijn hoofd weigert dat te doen. Het is ook niet zo zeer dat ik last heb van herbelevingen, maar dat ik er veel over pieker en daar veel emoties bij ervaar. Ik haat mezelf om wat er allemaal gebeurd is. Ik moet wel iets verkeerds hebben gedaan, anders zou ik niet zoveel trauma's hebben. Er moet een reden zijn waarom mensen mij zo veel hebben aangedaan. Het liefst zou ik mezelf helemaal kapot maken, maar dan zit ik zo weer met een RM en ik heb inmiddels wel geleerd dat dat alles nog erger maakt. Het is gewoon moeilijk.
Weet ik niet. Het kost me iig heel erg veel energie.quote:
Waarom moet dat dan?quote:Op vrijdag 2 juni 2017 21:13 schreef ChildoftheStars het volgende:
Hier zit iemand in een traumahoekje te huilenHet wil absoluut niet en ik moet nu mooi weer spelen en dat trek ik amper
Omdat ik niet een treurige feeks voor mijn vriendje wil zijnquote:
Oké. Mijn ervaring is dat als het hier en nu wat jij 'niet lukt' noemt dat de rest dan ook altijd achterloopt. Daarom laat ik het hier maar bij.quote:Op zaterdag 3 juni 2017 15:02 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Omdat ik niet een treurige feeks voor mijn vriendje wil zijnHij deed zo lief tegen me, dan kan ik niet mopperen.
Het hele concept hier en nu lukte niet, mijn schema's invullen lukte niet, op school werd ik enorm getriggerd (geen flauw idee meer wat er gebeurde). Het was allemaal een beetje te ingewikkeld. Ik liep echt te vechten tegen mijn eetstoornis en het automutileren. Beide zijn goed gegaan. Goed gegeten en ben nog heel. Alleen het was wel heel erg moeilijk
Waarmee?quote:Op dinsdag 6 juni 2017 21:59 schreef ChildoftheStars het volgende:
Vandaag had ik best een pittig gesprek met mijn psych over de trauma's en mijn gebrek aan het bellen naar de crisisdienst. Ze vinden me een gevaar voor mezelf en dat vind ik heel erg naarIk weet nu niet zo goed wat ik moet
Met alles even niet. Al geeft dat niet, de therapie is heel zinvol nu. Het is zwaar, maar goed voor mequote:
Ja ik raakte gewoon onzeker omdat mijn broertjes aantal beelden/ klachten al na twéé sessies verdwenen.. en binnen 5 sessies was hij al helemaal klaar. De gemiddelde persoon is ook met 10 sessies klaar hoorde ik. Ik zal wel veel meer moeten volgens mijn traumatherapeut.. is verder ook best logisch omdat het meerdere zijn en complex..quote:Op zaterdag 6 mei 2017 22:44 schreef Luchtbel het volgende:
[..]
Phineas, ik snap je twijfels en je kunt ze ook zeker uitspreken. Maar drie sessies bij complex trauma is niet zo veel hoor. Dat kan echt nog wel komen. Succes.
Ik heb en had precies zulke gedachten.. (nu veel minder) maar mijn traumatherapeut heeft mij na 6 sessies al heel erg met bepaalde gedachten geholpen..quote:Op dinsdag 30 mei 2017 22:35 schreef ChildoftheStars het volgende:
Hoe EMDR werkt, begrijp ik precies. Alleen mijn hoofd weigert dat te doen. Het is ook niet zo zeer dat ik last heb van herbelevingen, maar dat ik er veel over pieker en daar veel emoties bij ervaar. Ik haat mezelf om wat er allemaal gebeurd is. Ik moet wel iets verkeerds hebben gedaan, anders zou ik niet zoveel trauma's hebben. Er moet een reden zijn waarom mensen mij zo veel hebben aangedaan. Het liefst zou ik mezelf helemaal kapot maken, maar dan zit ik zo weer met een RM en ik heb inmiddels wel geleerd dat dat alles nog erger maakt. Het is gewoon moeilijk.
Dat doet de mijne ook inderdaad, of deed, want ik heb geen EMDR meer. Ik heb EMDR gehad bij twee verschillende vaste psychologen en in een EMDR-centrum en in alle gevallen sloeg het niet aan. Waarschijnlijk is er gewoon wat mis met me.quote:Op woensdag 7 juni 2017 22:28 schreef -Phineas- het volgende:
[..]
Ik heb en had precies zulke gedachten.. (nu veel minder) maar mijn traumatherapeut heeft mij na 6 sessies al heel erg met bepaalde gedachten geholpen..
Zou het niet kunnen dat je gewoon de pech hebt gehad dat je met allemaal niet zo goede behandelaren zat?
Dat is een mooie metafoor. Ik vind het fijn om te lezen dat je (naar mijn inschatting) een goede therapeut hebt! Hopelijk helpt ze je echt goed uit de brand. Het komt wel goed met jouquote:Mijn therapeut bijvoorbeeld doet ook meer dan die emdr en brengt mij een beetje mij en mijn gedachten op het rechte pad. Dus ook niet met een ( over?) optimistische houding zeg maar.. ze helpt mij met relativeren.
Zo vond ik onder andere dat ik mijn trauma's verdiende en bang was dat ze juist weggingen en ik was bang dat als het cijfer omlaag zou gaan dat ik makkelijker over het trauma zou denken. Dat ik het trauma normaal zou vinden. De trauma had ik als het ware nodig om mij te herinneren hoe slecht die acties waren in het verleden en ook een beetje hoe slecht ik wel niet was in het verleden (in mijn ogen dus)
Toen zei mijn traumatherapeut een verhaal over een verbrand hand. Dat mensen ook dingen kunnen herinneren zonder daar een wond aan over te houden. Dat ik geen wond nodig heb om me aan nare dingen te herinneren en hoe erg ik was in het verleden en met die gedachten onder andere dat ik zou leren om het op te slaan in mijn geheugen en niet in wonden. Dat gaan ze mij ook leren na die emdr...
Had echt mijn ogen geopend met die wond.. ik weet verder niet of iemand anders dit herkent.
De focus is inderdaad daarop gelegd. Het is zwaar, maar het helpt erg goedquote:Maar heb jij dus al behandelaren gehad die op zo'n manier met jou te werk gaan, en je juist hielpen met die gevoelens..
Want die gevoelens die jij beschreef daar zou juist die focus er moeten zijn want dat zijn diepgewortelde gevoelens..
Fijn dat je voor jezelf hulp in je herbelevingen kan inbouwen! Dan heb je wat meer gevoel van macht.quote:Op woensdag 28 juni 2017 19:45 schreef sararaats het volgende:
Ik heb best last van herbelevingen. Het rare is dat ik me dan wel kan verdedigen.
Ik heb een pestverleden maar hulp van een lieve psychotherapeute.
Maar PTSS, weet ik niet zo goed. Moet ik nog eens bespreken.
Ik heb enkel depressie als diagnose.quote:Op woensdag 28 juni 2017 19:56 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Fijn dat je voor jezelf hulp in je herbelevingen kan inbouwen! Dan heb je wat meer gevoel van macht.
Je kan toch altijd met degene die je de diagnose heeft gegeven om de tafel gaan zitten erover? Of een huidige behandelaar? En uiteindelijk maakt het labeltje niet uit he, die zijn er enkel om de beste hulp voor jou te kunnen regelen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |