Ik heb de naam van het project toch helemaal niet genoemd?quote:Op maandag 1 augustus 2016 10:29 schreef komrad het volgende:
Ook voor mij het eerste project richting default. En als je leest hoe dit gaat is de kans groot dat er ook weinig meer te halen is.
@Horsemen, wil je de naam van het project tussen spoilertags zetten?
Eerste 5 maanden aflossingsvrij (!), totale looptijd 6,5 Jaar (lang), zorg (extra hoog risico) voor maar 7% rente, stapelfinanciering (tja wat moet ik er nog over zeggen), wel hoofdelijke aansprakelijkheid (maar op een leenbedrag van 425k geen waarde voor mij). Voor mij een dikke nee.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:04 schreef marathon2000 het volgende:
Stapel financiering @Collin:
425.000EURO 7% 77maanden
https://www.collincrowdfund.nl/dagbesteding-landrust/
Past niet in mijn strategie
Ik heb al het e.e.a. in zorgboerderijen zitten. Dus deze laat ik lopen, ook vanwege stapelen en de lange looptijd.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:04 schreef marathon2000 het volgende:
Stapel financiering @Collin:
425.000EURO 7% 77maanden
https://www.collincrowdfund.nl/dagbesteding-landrust/
Past niet in mijn strategie
Hier ook een nee. Wat mij ook nog opvalt:quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:09 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Eerste 5 maanden aflossingsvrij (!), totale looptijd 6,5 Jaar (lang), zorg (extra hoog risico) voor maar 7% rente, stapelfinanciering (tja wat moet ik er nog over zeggen), wel hoofdelijke aansprakelijkheid (maar op een leenbedrag van 425k geen waarde voor mij). Voor mij een dikke nee.
Hier viel ik ook over. Er zijn gewoon mensen die puur op basis van deze ratings investeren en die laten hierdoor toch een beeld zien wat niet juist is.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:13 schreef mike79_n het volgende:
[..]
Hier ook een nee. Wat mij ook nog opvalt:
"Dun & Bradstreet kwalificeert een Laag risico voor Dagbesteding Landrust v.o.f.. Hier wordt vanuit gegaan omdat er van de recent opgerichte Hof van Stroes B.V. nog geen betaalhistorie bekend is."
Dat lijkt mij dan automatisch een verhoogd risico.
De bekende misleiding van Collin. Dit hebben ze al veel vaker gedaan. Ze moeten de classificatie van de bv nemen die de lening aangaat maar ja, dat ziet er naturrlijk niet zo mooi uit. Gewoon misleiding en daar zijn ze al vaker op gewezen.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:13 schreef mike79_n het volgende:
[..]
Hier ook een nee. Wat mij ook nog opvalt:
"Dun & Bradstreet kwalificeert een Laag risico voor Dagbesteding Landrust v.o.f.. Hier wordt vanuit gegaan omdat er van de recent opgerichte Hof van Stroes B.V. nog geen betaalhistorie bekend is."
Dat lijkt mij dan automatisch een verhoogd risico.
Tja, ik heb al een keer gemeld bij de AFM. Iemand die dit specifieke gevalletje wil melden? Misschien dat ze in actie komen als er genoeg wordt geklaagd.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:18 schreef Horsemen het volgende:
[..]
De bekende misleiding van Collin. Dit hebben ze al veel vaker gedaan. Ze moeten de classificatie van de bv nemen die de lening aangaat maar ja, dat ziet er naturrlijk niet zo mooi uit. Gewoon misleiding en daar zijn ze al vaker op gewezen.
https://www.afm.nl/nl-nl/over-afm/contact/consumenten, ik zal even een berichtje sturenquote:Op maandag 1 augustus 2016 11:23 schreef Benger het volgende:
[..]
Tja, ik heb al een keer gemeld bij de AFM. Iemand die dit specifieke gevalletje wil melden? Misschien dat ze in actie komen als er genoeg wordt geklaagd.
Daarnaast is het aantal nieuw gepubliceerde projecten op KOM in de laatste maanden schrikbarend laag, dat zal ongetwijfeld gaten gaan slaan in hun verdienmodel. Geen projecten = geen provisie = geen dekking (vaste) kosten.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:20 schreef Nadinarama het volgende:
Op KOM loopt zaakje voor recyclen bouwmaterialen als een tierelier...
Mooi. Je zal gewoon een standaard antwoord krijgen dat ze geen terugkoppeling geven over de afhandeling van de melding.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:37 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
https://www.afm.nl/nl-nl/over-afm/contact/consumenten, ik zal even een berichtje sturen
Klopt, maar ze doen over het algemeen wel wat met de meldingen.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:56 schreef Benger het volgende:
[..]
Mooi. Je zal gewoon een standaard antwoord krijgen dat ze geen terugkoppeling geven over de afhandeling van de melding.
Precies...het loopt allemaal niet over.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:53 schreef FINONAF het volgende:
[..]
Daarnaast is het aantal nieuw gepubliceerde projecten op KOM in de laatste maanden schrikbarend laag, dat zal ongetwijfeld gaten gaan slaan in hun verdienmodel. Geen projecten = geen provisie = geen dekking (vaste) kosten.
Nu is de reputatie van KoM op dit gebied niet geheel vlekkeloos. Ik ben benieuwd hoe ze daar invulling aan gaan geven (of dat het gewoon een loze leus is). Ik heb de neiging te reageren op LinkedIN.quote:Kapitaal op Maat shared:
Wij zijn niet het enige platform waar investeerders en ondernemers elkaar vinden. De crowdfundingindustrie is nog jong. Kapitaal Op Maat blijft op de hoogte van de ontwikkelingen wereldwijd en laat zich inspireren door wat anderen gaandeweg geleerd hebben. Hoewel Bondora een heel ander type platform is delen wij hun ambitie om marktleider in transparantie te zijn!
Bondora: We want to be market leader in transparency
Het viel mij ook op, ik denk dat het vooral een niet zo handige formulering is. Ik denk dat men bedoeld had te schrijven:quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:13 schreef mike79_n het volgende:
[..]
Hier ook een nee. Wat mij ook nog opvalt:
"Dun & Bradstreet kwalificeert een Laag risico voor Dagbesteding Landrust v.o.f.. Hier wordt vanuit gegaan omdat er van de recent opgerichte Hof van Stroes B.V. nog geen betaalhistorie bekend is."
Dat lijkt mij dan automatisch een verhoogd risico.
quote:Hierbij vanuit Collin het antwoord op de vragen vanuit zowel investeerder Nr 12895 als NR 15615. De oorspronkelijke onderneming werd vanuit de v.o.f. gerund. Daarvan was de betalingshistorie bekend. Op basis hiervan heeft Dun & Bradstreet de score 'Laag Risico" afgegeven. De v.o.f. is volledig debiteur voor deze lening en dus is de risico classificatie terecht.
Die antwoorden van de ondernemer zijn echt tenenkrommend.quote:Op maandag 1 augustus 2016 11:20 schreef Nadinarama het volgende:
Op KOM loopt zaakje voor recyclen bouwmaterialen als een tierelier...
Ik heb je reactie gezien. Goed!quote:Op maandag 1 augustus 2016 13:44 schreef Benger het volgende:
Ondertussen op LinkedIN:
[..]
Nu is de reputatie van KoM op dit gebied niet geheel vlekkeloos. Ik ben benieuwd hoe ze daar invulling aan gaan geven (of dat het gewoon een loze leus is). Ik heb de neiging te reageren op LinkedIN.
Marketing voor dummies. Ik kan er wel om lachen.quote:Op maandag 1 augustus 2016 14:09 schreef impact9 het volgende:
[..]
Die antwoorden van de ondernemer zijn echt tenenkrommend.
Dat hij het uberhaupt voor elkaar heeft gekregen ruim 20k aan investeringen op te halen vind ik al knapper dan 1 miljoen voor Mondygo
Dat was ik met crowdfunding in het begin ook... Ben ik ondertussen al lang op teruggekomenquote:Op maandag 1 augustus 2016 14:16 schreef Nadinarama het volgende:
[..]
Soms moet je een beetje naief zijn, toch?
Ja, op 1 project... ik kreeg ook in meerdere batches de projecten uitbetaald. komt ook overeen met de betalingen genoemd in mijn overzicht op FNCquote:Op maandag 1 augustus 2016 15:57 schreef iw84t het volgende:
Anderhalve week geleden kreeg ik al de meeste juli termijnen van funding circle binnen. Vier projecten zaten er niet bij en heb ik nu nog steeds niet binnen. Vrijdag per mail een vraag gesteld aan FNC maar heb nog geen reactie. Meer mensen hier nog wachten op uitbetalingen van FNC?
Ja, ik heb er als het goed is ook nog 3 open staan. De rest kreeg ik in één keer.quote:Op maandag 1 augustus 2016 15:57 schreef iw84t het volgende:
Anderhalve week geleden kreeg ik al de meeste juli termijnen van funding circle binnen. Vier projecten zaten er niet bij en heb ik nu nog steeds niet binnen. Vrijdag per mail een vraag gesteld aan FNC maar heb nog geen reactie. Meer mensen hier nog wachten op uitbetalingen van FNC?
Ja, maar als Collin schrijft: "Dun & Bradstreet kwalificeert een Laag risico [...] omdat er [...] nog geen betaalhistorie bekend is." dan zullen een aantal mensen het toch anders beoordelen. Ik moet zeggen dat ik het erg hoopgevend vind dat mensen niet direct inschrijven als ze zoiets lezen. Van al die waardeloze pitches die wel in een uur werden volgeschreven begon ik een beetje moedeloos te worden. Volgens mij begrijpt Collin niet wat ze hebben opgeschreven. Blijkbaar bedoelen ze wat anders. Maar ik vermoed (en hoop) dat mensen afhaken als ze zoiets tenenkrommends lezen.quote:Op maandag 1 augustus 2016 17:19 schreef snoopy40 het volgende:
Ai, eerste laag risico vzn collin die niet binnen minuten volstroomt. Ze hebben nu 2 projecten open staan, ongewone situatie voor ze en zeker een teken dat de kwaliteit van de leningen niet teveel mag zakken....
Mee eens.quote:Op maandag 1 augustus 2016 19:00 schreef Benger het volgende:
[..]
Ja, maar als Collin schrijft: "Dun & Bradstreet kwalificeert een Laag risico [...] omdat er [...] nog geen betaalhistorie bekend is." dan zullen een aantal mensen het toch anders beoordelen. Ik moet zeggen dat ik het erg hoopgevend vind dat mensen niet direct inschrijven als ze zoiets lezen. Van al die waardeloze pitches die wel in een uur werden volgeschreven begon ik een beetje moedeloos te worden. Volgens mij begrijpt Collin niet wat ze hebben opgeschreven. Blijkbaar bedoelen ze wat anders. Maar ik vermoed (en hoop) dat mensen afhaken als ze zoiets tenenkrommends lezen.
Ik hoop ook wel dat KoM het haalt maar dan moeten er toch echt meer goede projecten online komen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 09:46 schreef dyna18 het volgende:
Nieuwsbrief van Kapitaal op Maat.
https://www.kapitaalopmaa(...)3d-885c-47bc39694798
Ik vind dat KoM goede stappen maakt en ik zal bij goede nieuwe projecten ook zeker blijven investeren. Zeker nu ik er bij Collin gewoon niet tussen kom (en ik weiger blind op de investeerknop te drukken).
Bovendien is het alleen maar goed als er verschillende goede platformen zijn. Goed voor de concurrentie, goed voor de zekerheid, goed om elkaar scherp te houden.
Het is een leuke gimmick maar ik denk dat maar weinig mensen dit gebruiken.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 10:52 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]vind ik die automatische investeringsoptie absoluut niet aantrekkelijk. Dat betekent gewoon dat je blind de ratings van het platform volgt en de discussie hier heeft wel ontelbare keren duidelijk gemaakt dat goede ratings alleen niet voldoende zijn en dat er soms ook mee gesjoemeld wordt. Maar gelukkig is de automatische investeringsoptie vrijwillig want ik zal er nooit aan mee doen.
quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:01 schreef marathon2000 het volgende:
Collin:
¤ 500.000 | 6,5% rente | 60 maanden |
https://www.collincrowdfund.nl/baf-group/
ik zie thuisbankier Rabo staan, dan stop ik met lezen
Is ook niet erg interessant. Er wordt mij teveel over het orderboek gepraat en te weinig over de resultaten. Ik gok daarom op een paar verliesgevende jaren. Met best al een behoorlijk krediet wat er is en Rabo natuurlijk die de zekerheden heeft, laat ik deze voorbij gaan. Hopelijk stroomt deze ook niet zo snel vol. Belachelijk zulke projecten met 6,5% rente.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:01 schreef marathon2000 het volgende:
Collin:
¤ 500.000 | 6,5% rente | 60 maanden |
https://www.collincrowdfund.nl/baf-group/
ik zie thuisbankier Rabo staan, dan stop ik met lezen
Volgens mij hebben zij lang in surseance gezeten. Circa 2 jaar geleden. Google maar eens op de naamquote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:01 schreef Horsemen het volgende:
Collin attendeert u graag op onderstaande nieuwe investeringskans:
Leningaanvrager: BAF Group
Doel van de lening: Werkkapitaal
Leningbedrag: ¤ 500.000
Rente: 6,50 %
Looptijd: 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/baf-group/
Zaten tot eind 2014 in surseance. Olie-industrie heeft het moeilijk. Ik zie deze aanvraag als nieuw signaal dat ze liquiditeitsprobleem hebben. Absolute no go voor mijquote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:12 schreef rockenfeller het volgende:
[..]
Volgens mij hebben zij lang in surseance gezeten. Circa 2 jaar geleden. Google maar eens op de naam
Eens. Weinig zekerheden en dan 6,5% rente geven is voor mij ook een no go.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:10 schreef Horsemen het volgende:
Het inmiddels bekende recept: “Huisbankier Rabobank handhaaft de bestaande financiering. Deze financiering betreft een kredietfaciliteit en leningen met de gebruikelijke zekerheden zoals hypotheekrecht op het bedrijfspand, verpanding van vorderingen en roerende zaken en persoonlijke borgstellingen.”
De bank dus alle zekerheden, de crowd nagenoeg alle risico’s. Verder wel een mooi bedrijf geloof ik maar ik laat ook deze weer aan mij voorbij gaan.
Dat maakt het ook altijd extra gevaarlijk als niet alle bv’s mee tekenen, zoals ook nu bij deze lening weer het geval is.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:38 schreef marathon2000 het volgende:
Alle onderdelen onder SweepHolding waren bij de surseance betrokken (maar niet de hele BAF Group).
Een overzicht van alle door de rechtbank gepubliceerde faillissementen en surseances van maandag 2 juni.
S.02/14/14 Bv Machinefabriek V/H Bonnier & Louwerse Oosterhout Surseance
S.02/14/12 Sweep Holding Bv Oosterhout Surseance
S.02/14/13 Benschop Afsluiter Fabriek Bv Oosterhout Surseance
S.02/14/15 Baf Valves Bv Oosterhout Surseance
http://www.faillissements(...)van-2-juni-2014.aspx
quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:36 schreef Benger het volgende:
Ik heb maar eens een 'vraag' gesteld over de surseance, zodat mensen er niet zomaar blind in stappen onder het motto: lage rente, dus zal wel laag risico zijn.
Jammer alleen dat Collin de vragen eerst screent en deze dus niet plaatst bij de pitch.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:36 schreef Benger het volgende:
Ik heb maar eens een 'vraag' gesteld over de surseance, zodat mensen er niet zomaar blind in stappen onder het motto: lage rente, dus zal wel laag risico zijn.
Precies, ook iets wat van geen kant klopt, net als de mogelijkheid tot het stellen van vragen gelijk dicht te gooien op het moment dat het project vol is.quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:43 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Jammer alleen dat Collin de vragen eerst screent en deze dus niet plaatst bij de pitch.
Goed gevonden trouwens!quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:12 schreef rockenfeller het volgende:
[..]
Volgens mij hebben zij lang in surseance gezeten. Circa 2 jaar geleden. Google maar eens op de naam
quote:Op dinsdag 2 augustus 2016 11:51 schreef mike79_n het volgende:
Ik heb tot nu toe zitten twijfelen en zolang krijg je doorgaans bij Collin niet. Er zijn geen zekerheden, behoudens voor de Rabobank. Als er een flinke overwaarde op het onroerend goed zou zijn, had Collin dat vast gemeld, dus voor mij is dat er niet. De surseances worden volkomen genegeerd in de pitch, dat verdient geen schoonheidsprijs en is extra reden om achterdochtig te zijn.
Collin neemt met de Solvabiliteit alvast een sprong in de toekomst door van een Ruim Voldoende naar een Goed te gaan. Dat is vrij ongebruikelijk, normaal zijn ze behoudend en waarderen ze af in plaats van op. Ook frappant voor mij.
En hoe kan je 500K nodig hebben en een Excellent score op Werkkapitaal hebben. Ook vreemd.
Voor mij weer een nee.
Bij gedwongen verkoop blijft er iig niets over voor de collin investeerders. En de persoonlijke borgstelling is ook al weggegeven aan de rabobank dus inprincipe is die ook niets meer waard.quote:Bij de Rabobank hebben wij de beschikking over een totale faciliteit van 2,8 miljoen euro, waarvan 640.000,- rekening courant krediet en 2,2 miljoen aan leningen welke gerelateerd zijn aan de destijds verschafte financiering van het pand. De huidige taxatiewaarde is circa 2,6 miljoen euro.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |