Ze mogen wel met andere landen onderhandelen over handelsverdragen, maar niet met de EU. Dus een handelsverdrag met de EU als geheel zit er pas in als ze eruit gestapt zijn. En volgens mij staat de EU niet toe dat EU-landen aparte handelsverdragen sluiten met andere landen, vanwege de interne markt. Het zullen inderdaad geen harde wetten zijn, maar ligt ongetwijfeld vast in de EU-verdragen. Die een vrijwel wettelijke status hebben.quote:Op donderdag 30 juni 2016 22:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik wist niet dat ze er al uit gestapt waren.
Verder vraag ik me wel een beetje af in hoeverre dit 'harde wetten' zijn. Gaat men het VK aanklagen of boetes op proberen te leggen als zij toch al met andere landen over handelsverdragen gaan praten bijvoorbeeld?
Als ik het stuk goed lees staat er ook dat het VK niet mag onderhandelen over handelsverdragen met andere landen zolang ze nog in de EU zitten. Dat een handelsverdrag met de EU er pas inzit nadat ze er daadwerkelijk uit zijn lijkt mij ook evident. De vraag is ook daarbij echter in hoeverre dergelijke regelgeving al dan niet formele gesprekken over toekomstige verdragen in de weg staat.quote:Op donderdag 30 juni 2016 22:55 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ze mogen wel met andere landen onderhandelen over handelsverdragen, maar niet met de EU. Dus een handelsverdrag met de EU als geheel zit er pas in als ze eruit gestapt zijn. En volgens mij staat de EU niet toe dat EU-landen aparte handelsverdragen sluiten met andere landen, vanwege de interne markt. Het zullen inderdaad geen harde wetten zijn, maar ligt ongetwijfeld vast in de EU-verdragen. Die een vrijwel wettelijke status hebben.
Je hebt gelijk, daar had ik overheen gelezen.quote:Op donderdag 30 juni 2016 23:01 schreef Monolith het volgende:
[..]
Als ik het stuk goed lees staat er ook dat het VK niet mag onderhandelen over handelsverdragen met andere landen zolang ze nog in de EU zitten. Dat een handelsverdrag met de EU er pas inzit nadat ze er daadwerkelijk uit zijn lijkt mij ook evident. De vraag is ook daarbij echter in hoeverre dergelijke regelgeving al dan niet formele gesprekken over toekomstige verdragen in de weg staat.
https://next.ft.com/content/7e0bce28-dbda-11e5-a72f-1e7744c66818quote:Article 50 sets departing countries a two-year deadline to agree terms with a weighted majority of remaining EU states. But a comprehensive EU-UK trade deal would require unanimity and national ratification — giving parliaments a veto all the way down to the assembly for the 76,000 strong German-speaking community of Belgium.
Nor is that the only way Britain could fall foul of national vetoes. Extending talks beyond two years requires unanimity. Lawyers say that factor could encourage Britain to hold informal negotiations — for instance to agree broad goals with the EU — before formally triggering Article 50.
“People talk about the EU as if it were a monolith,” said Mr Weatherill. “In fact the UK will be negotiating with the commission, with 27 member states, with the European Parliament, national parliaments, with their electorates. There are a lot of veto players here. They’ll be herding cats to get these actors to agree.”
Wat dat betreft kon de werkelijkheid de satire wel eens weer achterhalen.quote:Op donderdag 30 juni 2016 23:13 schreef Wombcat het volgende:
Er zitten nog wel wat haken aan:
[..]
https://next.ft.com/content/7e0bce28-dbda-11e5-a72f-1e7744c66818
Ook hier is het dus weer niet het 'almachtige' Brussel dat alles bepalend is, maar moeten de afzonderlijke staten allemaal instemmen.
Mijn post was een reactie op al die doemverhalen: "de Pond stort in, de beurs stort in, niemand wil meer in het VK investeren". Van dat basisfeitje was ik wel op de hoogte.quote:Op donderdag 30 juni 2016 11:32 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Of het VK het "binnen twee jaar, voor de onderhandelingen begonnen zijn" wel of niet beter doet is irrelevant zou je moeten begrijpen, aangezien ze dan gewoon nog EU-lid zijn en aan alle EU-wetten en verdragen moeten voldoen. Er is dan nog niets veranderd voor de Britten. Op dit moment dus ook nog niet. Door het gebrek van kennis over dit basisfeitje wordt je hele post eigenlijk een beetje irrelevant.
Het heeft totaal geen nut om daar over te gaan speculeren. Als het al 2 jaar duurt om de Brexit te voltooien hoe lang denk je dat de onderhandelingen over een onafhankelijk Schotland dan wel niet duren? Ik vermoed een veelvoud van die tijd.quote:Als de Brexit doorgezet wordt is het maar de vraag of het VK uberhaupt het VK blijft. De Schotten zullen er misschien alleen bijblijven indien de Engelsen zich gewoon het vrij verkeer van personen laten opdringen in ruil voor toegang tot de gemeenschappelijke markt, maar dan zijn de Engelsen alsnog de verliezers aangezien het reden #1 was om eruit te gaan.
Het is hetzelfde als overstappen bij een autoverzekering lijkt mij je sluit een nieuwe deal en als de oude afloopt gaat de nieuwe deal inniets geks aanquote:Op donderdag 30 juni 2016 22:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik wist niet dat ze er al uit gestapt waren.
Verder vraag ik me wel een beetje af in hoeverre dit 'harde wetten' zijn. Gaat men het VK aanklagen of boetes op proberen te leggen als zij toch al met andere landen over handelsverdragen gaan praten bijvoorbeeld?
Dat stukje waar hij het over anarchisten heeft die voor Remain zijn verbaasde me wel. Hoe zou dat in Nederland zijn? Zijn de Occupiers, AFA, autonomen enz voor een Nexit of tegen?quote:
Niet echt. Als je per se een dergelijke analogie wilt hanteren dan is het eerder zo dat je je pas zou mogen oriėnteren op een nieuwe autoverzekering nadat je je huidige autoverzekering hebt opgezegd.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 05:58 schreef vipergts het volgende:
[..]
Het is hetzelfde als overstappen bij een autoverzekering lijkt mij je sluit een nieuwe deal en als de oude afloopt gaat de nieuwe deal inniets geks aan
Ben benieuwd hoe snel hij deze belofte breekt.quote:Michael Gove: I'd give the NHS £100m a week by 2020
Posted at
12:51
Michael Gove says he would give the NHS £100m per week by 2020 if he is prime minister.
He says the government "has got to invest more money in our NHS", even though the people who work inside the health service are "heroic".
Outlining what he calls a "bold vision for public services", he says they need to be more caring.
He urges a rethink in the whole idea of service, with the people working in public services not to be judged by the targets they reach, but the difference they make to people's lives.
He says he doesn't want prisons that act like warehouses for criminals or hospitals that act like production lines.
We need to change the incentives in public services, he says, devolving more power down to the front line.
"We need to create new routes into public service based on the idealism of making a difference," he says.
http://www.independent.co(...)llions-a7113336.htmlquote:Up to 7 per cent of the people who voted for a Brexit in the EU referendum now regret their choice, new research has found.
When the survey’s findings are projected on to last week’s vote, they would cut the Leave share by 2.3 million, wiping out its majority and reversing the shock result.
Research by Opinium found that 3 per cent of those who voted Remain also regretted their choice
Dat is een drogredenring.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 14:30 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
http://www.independent.co(...)llions-a7113336.html
Er staat toch gewoon dat 7% spijt heeft van een Leave stem en 3% van een Remain stem? Als ik dat verreken, dan kom ik ongeveer op een 50.5% vs 49.5% overwinning voor Leave.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 15:17 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Dat is een drogredenring.
De mensen die hun zin kregen, kunnen spijt hebben.
De mensen die hun zin niet kregen, niet.
Als je dus degenen die achteraf spijt krijgen ervan aftrek, krijg je geheid een andere uitslag.
Als mensen moeten kiezen tussen twee opties, die beide ook nadelen hebben, krijg je dat.
Hij steelt nu gewoon de paradepaardjes van 'man of the people' Boris Johnson.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 13:37 schreef Delibird het volgende:
[..]
Ben benieuwd hoe snel hij deze belofte breekt.
Zijn er verkiezingen dan?quote:Op vrijdag 1 juli 2016 15:52 schreef Kosmoproleet het volgende:
Die Gove heeft toch nul charisma man. Zo iemand komt alleen maar aan de macht met een coup.
Gaat echt geen verkiezingen winnen.
Ooit zijn er er weer verkiezingen.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 15:53 schreef agter het volgende:
[..]
Zijn er verkiezingen dan?
Of bedoel je intern?
Ah, op die fiets.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 15:54 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Ooit zijn er er weer verkiezingen.
Beter laat dan nooit!quote:Op vrijdag 1 juli 2016 18:02 schreef Nintex het volgende:
Eindelijk er is een plan
http://thebrexitplan.com/
quote:Op vrijdag 1 juli 2016 18:02 schreef Nintex het volgende:
Eindelijk er is een plan
http://thebrexitplan.com/
Wij hebben ook Balkenende gehad.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 15:52 schreef Kosmoproleet het volgende:
Die Gove heeft toch nul charisma man. Zo iemand komt alleen maar aan de macht met een coup.
Gaat echt geen verkiezingen winnen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |