Slecht advies.quote:Op zaterdag 9 juli 2016 07:53 schreef Ivo1985 het volgende:
Ja,lasdoppen en lasklemmen zijn iets heel anders dan kroonsteentjes.
Voor wat betreft je kookplaat: 6kw kan prima op 1 van je fasen worden aangesloten met een 2x16A kookgerei. En dan kan daar ook nog makkelijk een lichtgroep bij worden gezet. Je gebruikt in praktijk immers nooit alle pitten op maximaal vermogen, tenzij je van plan bent om voor een heel weeshuis te gaan koken. Als je 1 pit op maximaal hebt staan, 1 op 75% en de andere 2 op 50% is dat al heel veel.
Ik hoop nu toch dat je geen dingen doet aan de hand van advies op dit forum, maar dat je je door een monteur ter plekke goed laat instrueren. Ik wil best advies geven, maar als zelfs de meest elementaire kennis ontbreekt dan vind ik het onbegonnen werk om dit via een forum te doen, er zijn veel te veel dingen waar je om moet denken.quote:Op zaterdag 9 juli 2016 01:10 schreef Andromache het volgende:
Je moet kleur bij kleur doen en niet alle twee draden in een lasdoos....
quote:Op zaterdag 9 juli 2016 19:10 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Je weet dat als je ergens een aardedraad naar toe brengt in een ruimte dat je al de wandcontactdozen in diezelfde ruimte ook moet voorzien van geaarde wandcontactdozen ?
En niet zomaar alleen één bepaalde wandcontactdoos ergens in een ruimte mag voorzien van aarde ? En dat je het bestaande schakelmateriaal dan niet kunt hergebruiken ? Omdat die niet voorzien zijn van aarde ?
Echt. De combinatie van geaarde en niet geaarde systemen in één ruimte is niet toegestaan binnen de NEN 1010 norm.quote:Op zondag 10 juli 2016 08:44 schreef Loopfiets het volgende:
[..]
Echt?
Mijn hele bovenverdieping is niet geaard en wordt allemaal zo'n beetje nu vernieuwd met dozen zonder aarde, met het plan om over een maand of wat ook een aantal geaarde wcd's aan te leggen.
Dat mag officieel dus niet?
Inderdaad is dat niet toegestaan volgens de voorschriften. Een wcd met randaarde in èèn ruimte betekend dat alle wandcontactdozen in die ruimte voorzien moeten zijn van randaarde. Bij een verbouwing hoort dan ook volgens de laatste voorschriften gewerkt te worden en worden alles van randaarde en aardlekschakelaars voorzienquote:Op zondag 10 juli 2016 08:44 schreef Loopfiets het volgende:
[..]
Echt?
Mijn hele bovenverdieping is niet geaard en wordt allemaal zo'n beetje nu vernieuwd met dozen zonder aarde, met het plan om over een maand of wat ook een aantal geaarde wcd's aan te leggen.
Dat mag officieel dus niet?
Hoe oud is de installatie in de woning ? En hoe ingrijpend wordt de bestaande installatie veranderd ?quote:Op zondag 10 juli 2016 08:44 schreef Loopfiets het volgende:
[..]
Echt?
Mijn hele bovenverdieping is niet geaard en wordt allemaal zo'n beetje nu vernieuwd met dozen zonder aarde, met het plan om over een maand of wat ook een aantal geaarde wcd's aan te leggen.
Dat mag officieel dus niet?
Dat is niet conform de regels. Je hebt nl. kans dat een apparaat dat is aangesloten op een ongeaard stopcontact, spanning op de behuizing krijgt. Raak je dat defecte ongeaarde apparaat en een ander geaard apparaat gelijktijdig aan, dan sta je bloot aan een fase én aan een aarde. LEVENSGEVAARLIJK!quote:Op zondag 10 juli 2016 08:44 schreef Loopfiets het volgende:
Mijn hele bovenverdieping is niet geaard en wordt allemaal zo'n beetje nu vernieuwd met dozen zonder aarde, met het plan om over een maand of wat ook een aantal geaarde wcd's aan te leggen.
Dat mag officieel dus niet?
Dan heb ik nog werk te doen hier in huis, want in drie slaapkamers hebben we een mix van geaarde en ongeaarde stopcontacten.quote:Op zondag 10 juli 2016 10:58 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat is niet conform de regels. Je hebt nl. kans dat een apparaat dat is aangesloten op een ongeaard stopcontact, spanning op de behuizing krijgt. Raak je dat defecte ongeaarde apparaat en een ander geaard apparaat gelijktijdig aan, dan sta je bloot aan een fase én aan een aarde. LEVENSGEVAARLIJK!
In een bestaande situatie hoef je dat niet aan te passen. Al vraag ik me af hoe het dan in jouw situatie zo tot stand is gekomen. Eerst alles ongeaard en later een paar geaard gemaakt???quote:Op zondag 10 juli 2016 11:32 schreef lyolyrc het volgende:
Dan heb ik nog werk te doen hier in huis, want in drie slaapkamers hebben we een mix van geaarde en ongeaarde stopcontacten.
Binnen dezelfde ruimten ? Het is trouwens ook verboden om op plekken waar je qua bedrading een ongeaarde wandcontactdoos hebt zitten; een geaard wandcontactdoos te plaatsen !quote:Op zondag 10 juli 2016 11:32 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Dan heb ik nog werk te doen hier in huis, want in drie slaapkamers hebben we een mix van geaarde en ongeaarde stopcontacten.
Hoe belachelijk vaak dit wel niet voorkomtquote:Op zondag 10 juli 2016 11:44 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Binnen dezelfde ruimten ? Het is trouwens ook verboden om op plekken waar je qua bedrading een ongeaarde wandcontactdoos hebt zitten; een geaard wandcontactdoos te plaatsen !
Daar mee wek je namelijk de suggestie dat een wandcontactdoos geaard is; terwijl hij dat compleet niet is ! En dat kan voor onveilige situaties zorgen !
In een kamer is er ooit eentje geplaatst om daar een vriezer te kunnen plaatsen. Bij renovatie van de elektriciteit is dat zo gebleven. Die renovatie was wel in 1989, dus wellicht golden er toen andere normen.quote:Op zondag 10 juli 2016 11:42 schreef blomke het volgende:
[..]
In een bestaande situatie hoef je dat niet aan te passen. Al vraag ik me af hoe het dan in jouw situatie zo tot stand is gekomen. Eerst alles ongeaard en later een paar geaard gemaakt???
Anyway, wil je het veiliger hebben, dan alle WCD's geaard én achter de ALS.
Deze situatie doet zich niet voor. Dat is een beetje van de categorie "Ik heb geen bruine draad meer, dus dan gebruik ik wel blauwe draad".quote:Op zondag 10 juli 2016 11:44 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Binnen dezelfde ruimten ? Het is trouwens ook verboden om op plekken waar je qua bedrading een ongeaarde wandcontactdoos hebt zitten; een geaard wandcontactdoos te plaatsen !
Daar mee wek je namelijk de suggestie dat een wandcontactdoos geaard is; terwijl hij dat compleet niet is ! En dat kan voor onveilige situaties zorgen !
Alle wcd's worden vervangen door nieuwe en ietsje verplaatst, komt 1 nieuwe bij op die installatie.quote:Op zondag 10 juli 2016 10:15 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Hoe oud is de installatie in de woning ? En hoe ingrijpend wordt de bestaande installatie veranderd ?
En toch ben ik het al een keer of twee tegengekomenquote:Op zondag 10 juli 2016 12:10 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Deze situatie doet zich niet voor. Dat is een beetje van de categorie "Ik heb geen bruine draad meer, dus dan gebruik ik wel blauwe draad".
Zonder dat er een geel/groene aardedraad aanwezig was? Doe dat niet, trek een aardedraad ernaar toe en sluit de draad aan op de WCD.quote:Op zondag 10 juli 2016 12:07 schreef lyolyrc het volgende:
Op de derde kamer was een stopcontact met kapotte behuizing, dat ik toen heb vervangen door een exemplaar met randaarde.
Daar heb ik ook een aardedraad naartoe getrokken.quote:Op zondag 10 juli 2016 12:34 schreef blomke het volgende:
[..]
Zonder dat er een geel/groene aardedraad aanwezig was? Doe dat niet, trek een aardedraad ernaar toe en sluit de draad aan op de WCD.
Ooohhh...dan heb ik niets gezegdquote:Op zondag 10 juli 2016 12:38 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Daar heb ik ook een aardedraad naartoe getrokken.
Ik vind het voorschrift dat alle aansluitpunten in één ruimte dezelfde aarding moeten hebben schijnveiligheid. Ik kan in een kamer waar nu al een stopcontact met aarde is, de rest ook ombouwen naar stopcntacten met aarde, maar 20cm buiten die kamer op de overloop bevindt zich ook een stopcontact zonder aarde. Volgens deze norm zou ik daaraan dan niets hoeven doen, terwijl mijn gezond verstand zegt dat het wel moet.quote:Op zondag 10 juli 2016 12:29 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
En toch ben ik het al een keer of twee tegengekomen
Het gaat om de norm dat alle aansluitpunten in een ruimte of allemaal wel of allemaal niet geaard zijn. Als de norm zou zijn dat alle aansluitpunten in een tot bewoning bestemd gebouw wel of niet geaard zijn dan kan half Nederland zijn huis op de schop gooien elke keer als er 1 geaard aansluitpunt bijkomt, dat is natuurlijk volledig onwerkbaar. 1 wcd plaatsen voor de wasmachine in de bijkeuken en je kunt in een oude woning alle muren en plafonds opentrekken.quote:Op zondag 10 juli 2016 13:01 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Ik vind het voorschrift dat alle aansluitpunten in één ruimte dezelfde aarding moeten hebben schijnveiligheid. Ik kan in een kamer waar nu al een stopcontact met aarde is, de rest ook ombouwen naar stopcntacten met aarde, maar 20cm buiten die kamer op de overloop bevindt zich ook een stopcontact zonder aarde. Volgens deze norm zou ik daaraan dan niets hoeven doen, terwijl mijn gezond verstand zegt dat het wel moet.
¤37.500? Damn.quote:Op zondag 10 juli 2016 11:43 schreef Blue_note het volgende:
Ik heb 2 jaar geleden mijn hele huis laten strippen en alles opnieuw laten aanleggen (dus ook electra). Van kelder tot en met de zolder, alles nieuw.
Qua kosten voor de electra kwam ik in totaal uit op ¤37.500 ik heb zelf geen vinger uitgestoken, dus alles is gedaan tot aan het monteren van de schakelaars etc. Dan heb je wel een richtpunt waar je aan kan denken.
Ik meen dat alleen het nieuw zichtbare schakelmateriaal, wcd's etc al ¤5000,- was zelfs.
Ik had misschien beter kunnen schrijven "dezelfde aardingssituatie". Ik bedoelde simpelweg wat jij schrijft, namelijk alle aansluitpunten in een ruimte met of zonder aarde.quote:Op zondag 10 juli 2016 13:15 schreef hottentot het volgende:
[..]
Het gaat om de norm dat alle aansluitpunten in een ruimte of allemaal wel of allemaal niet geaard zijn. Als de norm zou zijn dat alle aansluitpunten in een tot bewoning bestemd gebouw wel of niet geaard zijn dan kan half Nederland zijn huis op de schop gooien elke keer als er 1 geaard aansluitpunt bijkomt, dat is natuurlijk volledig onwerkbaar. 1 wcd plaatsen voor de wasmachine in de bijkeuken en je kunt in een oude woning alle muren en plafonds opentrekken.
En dezelfde aarding is natuurlijk geen enkel probleem, ik ken eigenlijk niemand die thuis 2 aardingssystemen heeft. In de groepenkast knoop je al die aardingen toch op elkaar.
Je realiseert je wat het gevolg is van wat jij eigenlijk wilt?quote:Op zondag 10 juli 2016 13:38 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Ik had misschien beter kunnen schrijven "dezelfde aardingssituatie". Ik bedoelde simpelweg wat jij schrijft, namelijk alle aansluitpunten in een ruimte met of zonder aarde.
Het schijnveilige is dat ik hier de voorkamer kan voorzien stopcontacten met aarde, zoals de bodem voorschrijft, maar dat ik een apparaat kan aansluiten op een ongeaard stopcontact op de overloop en dan de voorkamer kan inlopen met dat apparaat.
Alle wcd's worden vervangen door nieuwe en ietsje verplaatst, komt 1 nieuwe bij op die installatie.quote:Op zondag 10 juli 2016 10:15 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Hoe oud is de installatie in de woning ? En hoe ingrijpend wordt de bestaande installatie veranderd ?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |