Je hoeft ze niet in het ongewis te laten natuurlijk, dat zou jij alleen doenquote:Op dinsdag 14 juni 2016 14:22 schreef Mr_Klaasje het volgende:
[..]
Laat ze, ze zijn niet zo ingevoerd in de materie als jij.. ;-)
Dat soort dingen zijn erg makkelijk gezegd. Leg maar even x jaar studie uit dan. Kom op.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 14:23 schreef b2py het volgende:
[..]
Je hoeft ze niet in het ongewis te laten natuurlijk, dat zou jij alleen doen
Als ik het allemaal zou herinneren wat ik heb geleerd zou ik dat graag doenquote:Op dinsdag 14 juni 2016 14:26 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Dat soort dingen zijn erg makkelijk gezegd. Leg maar even x jaar studie uit dan. Kom op.
Ik vermoed dat dat gecompenseerd wordt doordat de constructie zelf bij balkons etc ook lager ligt en het frame van de trein de grootste massa is.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 14:29 schreef derLudolf het volgende:
Ik vroeg me trouwens af... Met al die nieuwe lage treinen, de installaties komen dan toch op het dak? Heeft dat geen nadelige consequenties voor het zwaartepunt?
Kan maar zo. Draaistellen zijn ook kleiner lijkt me? Das ook een flink gewicht natuurlijk.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 14:31 schreef b2py het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dat gecompenseerd wordt doordat de constructie zelf bij balkons etc ook lager ligt en het frame van de trein de grootste massa is.
Kan me niet voorstellen dat draaistellen kleiner worden eigenlijk, maar dat kennisveld weet ik bar weinig van af.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 15:23 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Kan maar zo. Draaistellen zijn ook kleiner lijkt me? Das ook een flink gewicht natuurlijk.
En echt zware trafo's, zitten die nog wel in moderne treinen, veel zal ook wel met elektronica worden geregeld?
Hoe kom je erbij dat dat zwaarder zou worden? Het gaat om de belasting per as en die wordt de laatste jaren alleen maar flink minder vanwege nieuwe lichtere materialen.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 15:23 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Kan maar zo. Draaistellen zijn ook kleiner lijkt me? Das ook een flink gewicht natuurlijk.
En echt zware trafo's, zitten die nog wel in moderne treinen, veel zal ook wel met elektronica worden geregeld?
Nee ik bedoel meer dat een (motor) draaistel een zwaar onderdeel is.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 15:25 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat dat zwaarder zou worden? Het gaat om de belasting per as en die wordt de laatste jaren alleen maar flink minder vanwege nieuwe lichtere materialen.
Je schrijft het niet echt heel helder opquote:Op dinsdag 14 juni 2016 15:33 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Nee ik bedoel meer dat een (motor) draaistel een zwaar onderdeel is.
En met al die lightrail meuk neemt de relatieve massa juist toe?
...niet als je het over het zwaartepunt hebt. Maar sja, definieer "nadelige consequenties". Zolang je trein niet onwijs gaat schommelen of omgaat, maakt het dan uit hoe hoog het zwaartepunt ligt?quote:Op dinsdag 14 juni 2016 15:25 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat dat zwaarder zou worden? Het gaat om de belasting per as en die wordt de laatste jaren alleen maar flink minder vanwege nieuwe lichtere materialen.
SLT is maar iets zwaarder dan Plan T leeg, 500KG verschil.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 16:09 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
...niet als je het over het zwaartepunt hebt. Maar sja, definieer "nadelige consequenties". Zolang je trein niet onwijs gaat schommelen of omgaat, maakt het dan uit hoe hoog het zwaartepunt ligt?
Daarnaast denk ik dat de asdruk van het nieuwe sprintermaterieel (daar hebben we het over?) met jacobsdraaistellen toch wel aanzienlijk hoger is dan met klassieke draaistellen.
Maar gelijkmatiger verdeeld over het treinstel ipv twee draaistellen bij elkaar.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 16:20 schreef ReisT het volgende:
Bij SLT is dat gewicht verdeeld over 7 draaistellen in plaats van 8 bij Plan T.
SLeT 6 en Plan T hebben 14 resp 16 assen en wegen 176t resp 163t.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 16:09 schreef KomtTijd... het volgende:
Daarnaast denk ik dat de asdruk van het nieuwe sprintermaterieel (daar hebben we het over?) met jacobsdraaistellen toch wel aanzienlijk hoger is dan met klassieke draaistellen.
Aslast wordt bepaald door de gelijkmatige belasting + moment (kracht keer arm). Een SLT moet je beschouwen als ligger op 7 steunpunten, een plan T als 4 liggers op 2 steunpunten. Dus je kan niet op basis van deze informatie dit concluderen.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 16:26 schreef derLudolf het volgende:
[..]
SLeT 6 en Plan T hebben 14 resp 16 assen en wegen 176t resp 163t.
Aslast is dus hoger
Waarom kun je SLT als één ligger beschouwen? Omdat het jacobsdraaistellen heeft?quote:Op dinsdag 14 juni 2016 16:30 schreef _JdM_ het volgende:
[..]
Aslast wordt bepaald door de gelijkmatige belasting + moment (kracht keer arm). Een SLT moet je beschouwen als ligger op 7 steunpunten, een plan T als 4 liggers op 2 steunpunten. Dus je kan niet op basis van deze informatie dit concluderen.
Voor het gewicht wel iig. De bakken onderling geven nu wel krachten door, terwijl "klassieke" ophanging dat zeker niet doet.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 16:46 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Waarom kun je SLT als één ligger beschouwen? Omdat het jacobsdraaistellen heeft?
Precies. Dat werd hoog tijdquote:Op dinsdag 14 juni 2016 13:40 schreef Peterselieman het volgende:
Maar dan is wel alles rond Amsterdam overwegvrij
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |