Bron.quote:Amsterdam - Nederland moet jaarlijks meer dan 80.000 niet-Europese gastarbeiders toelaten om de vacatures in de techniek en de ict in te vullen.
Daarvoor pleit bestuursvoorzitter Jacques van den Broek van Randstad, het op een na grootste uitzendbureau ter wereld. Nu nog verwelkomt ons land elk jaar amper tienduizend arbeidsmigranten uit Azië, Afrika, Australië en Amerika.
Van den Broek klaagt over de „moeilijke wetgeving en lange procedures” die er in de Europese Unie zijn voor arbeidsmigranten van buiten het continent. Mede daardoor komen maar drie op de honderd werknemers in Europa van elders, tegen maar liefst zeventien procent in de Verenigde Staten.
In mijn omgeving ook zoveel CMV'ers, psychologiestudenten en hospitality management afgestudeerden die allemaal kutbaantjes doen. Of al die professionele fotografen die zich tegen dumptarieven aanbieden vanwege de moordende concurrentie. Treurige ZZP'ers die net boven de armoedegrens leven.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Bron.
Meer dan een half miljoen werklozen maar niemand die zich om wil/kan scholen om de techniek/ict in te gaan.![]()
Als je met je pretstudiediploma na zoveel jaar nog niet aan het werk bent dan zou het wel eens verstandig kunnen zijn om na te gaan denken over een andere richting. Maar ja ICT/techniek is stom he.
Waaruit concludeer je dat bestaande werklozen zich niet willen omscholen?quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Bron.
Meer dan een half miljoen werklozen maar niemand die zich om wil/kan scholen om de techniek/ict in te gaan.![]()
Als je met je pretstudiediploma na zoveel jaar nog niet aan het werk bent dan zou het wel eens verstandig kunnen zijn om na te gaan denken over een andere richting. Maar ja ICT/techniek is stom he.
Anders was de werkloosheid veel sneller gedaald en had men het niet over "gastarbeiders binnenhalen om de vacatures te vullen".quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waaruit concludeer je dat bestaande werklozen zich niet willen omscholen?
Mwah, daar kunnen ook andere sentimenten aan ten grondslag liggen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:31 schreef HSG het volgende:
[..]
Anders was de werkloosheid veel sneller gedaald en had men het niet over "gastarbeiders binnenhalen om de vacatures te vullen".
Ik denk dat er genoeg mensen rondlopen die het wel in zich hebben. Maar als je alleen maar kiest wat je leuk vindt en niet wat je leuk vindt en nadenkt of er toekomst in zit dan wordt het lastig.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:39 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mwah, daar kunnen ook andere sentimenten aan ten grondslag liggen.
In mijn omgeving wordt er ook niet omgeschoold, hoor. Die blijven liever tegen hongerloontjes proberen om iets in de evenementenindustrie te doen (want daar hebben ze immers voor geleerd) of die belanden in de zorg of de retail (voor zover er daar werk is). Omscholen om in de ICT aan de slag te gaan is er voor niemand bij. Veel vooral jongeren lijken er in mijn beleving vooral voor te kiezen om maar ZZP'er te worden in zelfverzonnen beroepen in plaats van aan een werkelijke vraag op de arbeidsmarkt te willen voldoen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waaruit concludeer je dat bestaande werklozen zich niet willen omscholen?
Zolang ze daar rond van kunnen komen (al is het met moeite) zie ik het probleem niet zo. Omscholen is ook niet makkelijk of goedkoop.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:42 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
In mijn omgeving wordt er ook niet omgeschoold, hoor. Die blijven liever tegen hongerloontjes proberen om iets in de evenementenindustrie te doen (want daar hebben ze immers voor geleerd) of die belanden in de zorg of de retail (voor zover er daar werk is). Omscholen om in de ICT aan de slag te gaan is er voor niemand bij. Veel vooral jongeren lijken er in mijn beleving vooral voor te kiezen om maar ZZP'er te worden in zelfverzonnen beroepen in plaats van aan een werkelijke vraag op de arbeidsmarkt te willen voldoen.
Omscholen moet je zelf betalen tegenwoordig en een goed ICT opleiding kost al gauw een paar 1000 euries.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:42 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
In mijn omgeving wordt er ook niet omgeschoold, hoor. Die blijven liever tegen hongerloontjes proberen om iets in de evenementenindustrie te doen (want daar hebben ze immers voor geleerd) of die belanden in de zorg of de retail (voor zover er daar werk is). Omscholen om in de ICT aan de slag te gaan is er voor niemand bij. Veel vooral jongeren lijken er in mijn beleving vooral voor te kiezen om maar ZZP'er te worden in zelfverzonnen beroepen in plaats van aan een werkelijke vraag op de arbeidsmarkt te willen voldoen.
Omscholing wordt door een aantal commerciële partijen gewoon aangeboden. Dan werk je op detacheringsbasis ergens in de ICT terwijl je tegelijkertijd je opleiding en certificeringen doet. Dat kost je niks. Je hoeft je alleen maar aan te melden voor de selectie.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:48 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Zolang ze daar rond van kunnen komen (al is het met moeite) zie ik het probleem niet zo. Omscholen is ook niet makkelijk of goedkoop.
Waarom body geven en waarschuwen? Gewoon opleidingen opheffen als daar geen vraag naar is? De scholen die eigenlijk lucht produceren. Dat is als het ware. Een stuk lucht waar niemand wat aan heeft. Fotograaf? Wat is dat voor een grap, whahaha. Dat doe je toch in het weekend omdat het een hobby is? Uitzonderingen daargelaten. Ik snap die Nederlandse voorzichtigheid nooit. Ik heb toch net een andere mentaliteit en manier van denken.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:57 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Omscholing wordt door een aantal commerciële partijen gewoon aangeboden. Dan werk je op detacheringsbasis ergens in de ICT terwijl je tegelijkertijd je opleiding en certificeringen doet. Dat kost je niks. Je hoeft je alleen maar aan te melden voor de selectie.
Het is gewoon een probleem als je eigen bevolking niet aan de vraag op de arbeidsmarkt kan voldoen. Het is natuurlijk prima als iemand tegen laag loon foto's van je evenementje wil schieten. dat moeten ze vooral zelf weten. Maar ze bouwen geen pensioen op en hebben geen verzekeringen. Ze zijn heel kwetsbaar, maar lijken zich dat onvoldoende te beseffen en gaan uiteindelijk een wissel op het sociale stelsel trekken. En dat allemaal door een zeer slechte studiekeuze. En er zijn dus manieren om dat tegen te gaan, maar die mogelijkheden grijpen ze niet. In plaats daarvan liever aanmodderen in sectoren die er helemaal niet toe doen en waar de concurrentie moordend is.
Daarnaast, wat leren ze nou precies? Neem al die kanslozen die een studie toerisme elk jaar aflevert. Wat ze kunnen is in gebrekkig Engels een reisleider spelen in Turkije, terwijl de markt duidelijk laat zien dat steeds meer mensen zelf hun vakantie regelen. Als iemand een vakantie kan regelen zonder enige opleiding, waarom zitten er dan mensen daarvoor vier jaar in de schoolbanken? Dit is natuurlijk gechargeerd, maar er zit zeker een kern van waarheid in. Er mag wel wat beter gewaarschuwd worden voor de matige baankansen, en er mag wel wat meer body aan opleidingen gegeven worden.
Strak punt. Het is natuurlijk een uitzendbureau. Die leven op flexcontracten en goedkope arbeiders. Investeren op de lange termijn zijn ze ook niet heel gortig op. Het moet snel geleverd worden.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Dit klinkt meer als wij willen niet genoeg betalen voor NLers.
Dat niet alleen, Randstad is er ook achter gekomen dat ze veel geld kunnen verdienen door al die buitenlandse werknemers in een huis te proppen en daar flink huur voor vragen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:10 schreef George_Zina het volgende:
[..]
Strak punt. Het is natuurlijk een uitzendbureau. Die leven op flexcontracten en goedkope arbeiders. Investeren op de lange termijn zijn ze ook niet heel gortig op. Het moet snel geleverd worden.
Aha, VVD-schurken.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:14 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Dat niet alleen, Randstad is er ook achter gekomen dat ze veel geld kunnen verdienen door al die buitenlandse werknemers in een huis te proppen en daar flink huur voor vragen.
Dat is helaas iets waar werkgevers niet over nadenken. Ze roepen: "als we hem aannemen moeten we hem eerst in een opleidingstraject gooien dat ¤5000,- kost", terwijl hij niet beseft dat zodra de nieuwe werknemer bij de klant zit de werkgever ¤60.000,- gaat verdienen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:16 schreef Bart2002 het volgende:
Jacques van den Broek wil er zelf niets voor doen. Laat hij zelf een omscholingstraject voor NL werklozen oprichten. Maar het mag natuurlijk niets kosten. Moderne Angelsaksische roofridder.
Het zou ook schelen als aan kunnen geven wat ze precies denken te missen en binnen willen halen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Dit klinkt meer als wij willen niet genoeg betalen voor NLers.
Daarom zijn er bedrijven die de waarde van omscholing wel zien en hun medewerkers als inhuur aanbieden.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:23 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat is helaas iets waar werkgevers niet over nadenken. Ze roepen: "als we hem aannemen moeten we hem eerst in een opleidingstraject gooien dat ¤5000,- kost", terwijl hij niet beseft dat zodra de nieuwe werknemer bij de klant zit de werkgever ¤60.000,- gaat verdienen.
Veel werkgevers zien een werknemer als een kostenpot en niet als een investering.
Leuk verzonnen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:57 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Omscholing wordt door een aantal commerciële partijen gewoon aangeboden. Dan werk je op detacheringsbasis ergens in de ICT terwijl je tegelijkertijd je opleiding en certificeringen doet. Dat kost je niks. Je hoeft je alleen maar aan te melden voor de selectie.
Het is gewoon een probleem als je eigen bevolking niet aan de vraag op de arbeidsmarkt kan voldoen. Het is natuurlijk prima als iemand tegen laag loon foto's van je evenementje wil schieten. dat moeten ze vooral zelf weten. Maar ze bouwen geen pensioen op en hebben geen verzekeringen. Ze zijn heel kwetsbaar, maar lijken zich dat onvoldoende te beseffen en gaan uiteindelijk een wissel op het sociale stelsel trekken. En dat allemaal door een zeer slechte studiekeuze. En er zijn dus manieren om dat tegen te gaan, maar die mogelijkheden grijpen ze niet. In plaats daarvan liever aanmodderen in sectoren die er helemaal niet toe doen en waar de concurrentie moordend is.
Daarnaast, wat leren ze nou precies? Neem al die kanslozen die een studie toerisme elk jaar aflevert. Wat ze kunnen is in gebrekkig Engels een reisleider spelen in Turkije, terwijl de markt duidelijk laat zien dat steeds meer mensen zelf hun vakantie regelen. Als iemand een vakantie kan regelen zonder enige opleiding, waarom zitten er dan mensen daarvoor vier jaar in de schoolbanken? Dit is natuurlijk gechargeerd, maar er zit zeker een kern van waarheid in. Er mag wel wat beter gewaarschuwd worden voor de matige baankansen, en er mag wel wat meer body aan opleidingen gegeven worden.
Uitstekend gesproken, beste kerel, uitstekend gesproken. Nederland is op een aantal vlakken hypocriet als de neten. Dit verhaal is pijnlijk omdat het schetst hoe fout de werkgevers te werk gaan.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:32 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Leuk verzonnen.
Ik ben ICT'er, weliswaar wat jaartjes op achter, maar toch met een congiguration/asset manager ITIL diploma in de achterzak.
Nou toen men mijn leeftijd hoorde was het al snel afgelopen met de sollicitaties.
En niet alleen in de ICT, ook in de bouw is het droevenis, terwijl men steeds meer ambachtsmensen nodig heeft.
Ik heb ook jaren ervaring in de bouw. Men was geinteresseerd TOT, jawel hoor, men mijn leeftijd vroeg.
Nederland kan wat mij betreft het rambam krijgen met hun gejank....
Dank U wel. Maar helaas heb ik daar niets aan.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:34 schreef George_Zina het volgende:
[..]
Uitstekend gesproken, beste kerel, uitstekend gesproken. Nederland is op een aantal vlakken hypocriet als de neten.
Oh, voor oudere werknemers is het heel schrijnend, dat ben ik met je eens. En dat ligt 100% aan de werkgevers, omdat ouderen niet zo goed op de veranderende arbeidsmarkt hebben kunnen anticiperen.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:32 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Leuk verzonnen.
Ik ben ICT'er, weliswaar wat jaartjes op achter, maar toch met een congiguration/asset manager ITIL diploma in de achterzak.
Nou toen men mijn leeftijd hoorde was het al snel afgelopen met de sollicitaties.
En niet alleen in de ICT, ook in de bouw is het droevenis, terwijl men steeds meer ambachtsmensen nodig heeft.
Ik heb ook jaren ervaring in de bouw. Men was geinteresseerd TOT, jawel hoor, men mijn leeftijd vroeg.
Nederland kan wat mij betreft het rambam krijgen met hun gejank....
Het is triest. Geniet van je verblijf buiten NL!quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:35 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Dank U wel. Maar helaas heb ik daar niets aan.
Ben lekker in het buitenland bezig en kijk vermakelijk de teleurgang van NL aan.....
In de ICT is Engels de voertaal beste man.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:36 schreef D.D.W. het volgende:
Als je de ICT in wil, in Nederland, moet je toch wel Nederlands kunnen lezen/praten. Werkoverleg, documentatie, programmatuur,alles gaat vaak in het Nederlands tenzij je bij een internationaal bedrijf werkt.
13 Jaar in de randstad gezeten, voertaal voor alle communicatie was Engels. iig voor de banken en (semi-)overheid waar ik voor heb gewerkt.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:36 schreef D.D.W. het volgende:
Als je de ICT in wil, in Nederland, moet je toch wel Nederlands kunnen lezen/praten. Werkoverleg, documentatie, programmatuur,alles gaat vaak in het Nederlands tenzij je bij een internationaal bedrijf werkt.
Dank je wel. Toch hoop ik dat NL weer betere tijden tegemoet zal gaan. Ik blijf tenslotte een kaaskop en NL is mijn vaderland, ongeacht wat.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:36 schreef George_Zina het volgende:
[..]
Het is triest. Geniet van je verblijf buiten NL!
In het MKB betwijfel ik dat. Heb het niet vaak gezien iig.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:37 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
In de ICT is Engels de voertaal beste man.
96% van de 'professionele' fotograven zijn ronduit bagger. Maar mensen weten niet wat een goede foto maakt dus zijn al lang tevreden met hun BOKEH kiekjes.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 09:28 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
In mijn omgeving ook zoveel CMV'ers, psychologiestudenten en hospitality management afgestudeerden die allemaal kutbaantjes doen. Of al die professionele fotografen die zich tegen dumptarieven aanbieden vanwege de moordende concurrentie. Treurige ZZP'ers die net boven de armoedegrens leven.
En dat alleen maar omdat wij jarenlang onze jeugd wijs hebben gemaakt dat ze vooral moeten doen wat ze leuk vinden. Dit krijg je er dus van, een volkomen oninzetbare generatie die eigenlijk niks anders kan dan een beetje met photoshop en een fototoestel klooien.
Nee, de goede grafisch ontwerpers en de goede evenementmedewerkers komen ook wel aan de bak. Maar die overige 96% zit dus wel in de verkeerde vijver, doet er weinig aan om iets anders te leren en moet uiteindelijk wel z'n hand op gaan houden omdat ze geen pensioen of arbeidsongeschiktheidsverzekering hebben.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:44 schreef Patrice_Consigny het volgende:
[..]
96% van de 'professionele' fotograven zijn ronduit bagger. Maar mensen weten niet wat een goede foto maakt dus zijn al lang tevreden met hun BOKEH kiekjes.
De mensen die het daadwerkelijk kunnen hebben er geen last van.
Het probleem met die fopstudies is natuurlijk gewoon dat er al een overschot aan fotografen is en je het ook zonder studie prima kan doen (Sterker nog, volgens mij heeft geen enkele van de goede fotografen die ik ken zo'n studie gedaan).quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:49 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Nee, de goede grafisch ontwerpers en de goede evenementmedewerkers komen ook wel aan de bak. Maar die overige 96% zit dus wel in de verkeerde vijver, doet er weinig aan om iets anders te leren en moet uiteindelijk wel z'n hand op gaan houden omdat ze geen pensioen of arbeidsongeschiktheidsverzekering hebben.
Daarnaast zijn die studies pure kapitaalvernietiging. Dan ben je hoogst intelligent, en dan ga je leren hoe je het beste kiekje kunt schieten. Terwijl er in de medische wetenschap en in de techniek toch echt wel beter gebruik gemaakt kan worden van je intellectuele capaciteiten. Maar goed, dat is rendementsdenken, daar wil ik me ook niet te veel aan schuldig maken. Feit is wel dat veel te veel mensen werken in sectoren waar totaal geen vraag naar is, en alleen maar omdat die studie wel lollig was, en vooral niet te moeilijk natuurlijk.
Ik ben overigens ook een spijtoptant van een talenstudie. Werk inmiddels in de ICT en werk keihard aan mijn langdurige inzetbaarheid. Niet omdat ICT mijn grote liefde is, maar omdat het geld in het laatje brengt en ik hier wel een bijdrage kan leveren terwijl je als taalkundige maar moet hopen dat iemand voor je veel te specifieke skills wil betalen.
Alsof de ICT zo veel rendement oplevert. Je moet er nogal veel (onbetaalde) tijd instoppen wil je interessant zijn en blijven.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:49 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Nee, de goede grafisch ontwerpers en de goede evenementmedewerkers komen ook wel aan de bak. Maar die overige 96% zit dus wel in de verkeerde vijver, doet er weinig aan om iets anders te leren en moet uiteindelijk wel z'n hand op gaan houden omdat ze geen pensioen of arbeidsongeschiktheidsverzekering hebben.
Daarnaast zijn die studies pure kapitaalvernietiging. Dan ben je hoogst intelligent, en dan ga je leren hoe je het beste kiekje kunt schieten. Terwijl er in de medische wetenschap en in de techniek toch echt wel beter gebruik gemaakt kan worden van je intellectuele capaciteiten. Maar goed, dat is rendementsdenken, daar wil ik me ook niet te veel aan schuldig maken. Feit is wel dat veel te veel mensen werken in sectoren waar totaal geen vraag naar is, en alleen maar omdat die studie wel lollig was, en vooral niet te moeilijk natuurlijk.
Ik ben overigens ook een spijtoptant van een talenstudie. Werk inmiddels in de ICT en werk keihard aan mijn langdurige inzetbaarheid. Niet omdat ICT mijn grote liefde is, maar omdat het geld in het laatje brengt en ik hier wel een bijdrage kan leveren terwijl je als taalkundige maar moet hopen dat iemand voor je veel te specifieke skills wil betalen.
Als je zelfstandig werkt, dan reken je die tijd gewoon door in je tarieven. Als je voor een baas werkt, dan heb ik nog niet meegemaakt dat er van mij wordt geëist dat ik er veel vrije tijd in steek. Ik denk dat ik per saldo minder uren maak, maar in elk geval minder zorgen heb, dan een event organiser op ZZP basis. Ik weet dat mijn skills interessant zijn, en ik denk te weten waar ik mij naar toe moet ontwikkelen om ook over 10 jaar nog werk te hebben.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 10:56 schreef D.D.W. het volgende:
[..]
Alsof de ICT zo veel rendement oplevert. Je moet er nogal veel (onbetaalde) tijd instoppen wil je interessant zijn en blijven.
Sprekend voor ICT is dit ten dele waar, maar dat komt omdat het beeld wat bij de mensen leeft alweer een paar jaar achter loopt bij de realiteit. Er wordt nu vol ingezet op programmeren, en kinderen dit leren. Terwijl enkel programmeren bij uitstek een klus is die je uit kunt besteden aan goedkope arbeid uit het buitenland. Waar je nog wel mee kunt scoren is als je skills uit de consultancy- en managementhoek kunt combineren met programmeerskills.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:30 schreef Oud_student het volgende:
Helaas loont het niet om techniek te studeren, het geld wordt verdient door managers, economen en juristen, of je moet iets in de asielindustrie gaan doen.
Wat ik vaker heb gezegd er is idd vraag naar ICTers en ander technisch personeel, maar dan vooral naar goedkoop personeel, niet in vaste dienst / flexibel etc., zodat de risico's niet bij de werkgever liggen. Asielzoekers zijn natuurlijk ideaal, hun opleiding, huisvesting (laatst kregen ze in een gemeente ook nog eens 10.000 euro voor inrichting) worden door de belasting betaler betaald.
En misschien zitten er een paar goede krachten tussen, die dan voor bedrijven als Randstad werken, die dan vervolgens de baten in hun zak steken (belasting betalen ze natuurlijk niet dat is voor achterlijke werknemers, zij hebben Panama-constructies)
Dit past heel goed in de algemene tendens waar de maatschappij zich heen ontwikkeld: de race to the bottom (lagere lonen, verdwijnen van de middenklasse, exorbitante rijkdom bij een zeer kleine toplaag)
Eens, voor een aantal mensen met de de juiste skills is er misschien nog werk, totdat deze ook worden weg-geautomatiseerd of ook worden ge-outsourced naar India of China.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:36 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Sprekend voor ICT is dit ten dele waar, maar dat komt omdat het beeld wat bij de mensen leeft alweer een paar jaar achter loopt bij de realiteit. Er wordt nu vol ingezet op programmeren, en kinderen dit leren. Terwijl enkel programmeren bij uitstek een klus is die je uit kunt besteden aan goedkope arbeid uit het buitenland. Waar je nog wel mee kunt scoren is als je skills uit de consultancy- en managementhoek kunt combineren met programmeerskills.
Ik zie juist dat hele middenmanagement en de hiërarchie verdwijnen. Een bedrijf moet je zien als een soort levend organisme. Dat wil zichzelf in stand houden. Managers hebben echt geen onaantastbare positie. Als ze ballast blijken, worden ze gewoon geschrapt.
Dat probeerde ik dus te zeggen dat je als ICT'er veel tijd moet insteken om interessant te zijn en te blijven.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:36 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Sprekend voor ICT is dit ten dele waar, maar dat komt omdat het beeld wat bij de mensen leeft alweer een paar jaar achter loopt bij de realiteit. Er wordt nu vol ingezet op programmeren, en kinderen dit leren. Terwijl enkel programmeren bij uitstek een klus is die je uit kunt besteden aan goedkope arbeid uit het buitenland. Waar je nog wel mee kunt scoren is als je skills uit de consultancy- en managementhoek kunt combineren met programmeerskills.
Ik zie juist dat hele middenmanagement en de hiërarchie verdwijnen. Een bedrijf moet je zien als een soort levend organisme. Dat wil zichzelf in stand houden. Managers hebben echt geen onaantastbare positie. Als ze ballast blijken, worden ze gewoon geschrapt.
Goede post.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:30 schreef Oud_student het volgende:
Helaas loont het niet om techniek te studeren, het geld wordt verdient door managers, economen en juristen, of je moet iets in de asielindustrie gaan doen.
Wat ik vaker heb gezegd er is idd vraag naar ICTers en ander technisch personeel, maar dan vooral naar goedkoop personeel, niet in vaste dienst / flexibel etc., zodat de risico's niet bij de werkgever liggen. Asielzoekers zijn natuurlijk ideaal, hun opleiding, huisvesting (laatst kregen ze in een gemeente ook nog eens 10.000 euro voor inrichting) worden door de belasting betaler betaald.
En misschien zitten er een paar goede krachten tussen, die dan voor bedrijven als Randstad werken, die dan vervolgens de baten in hun zak steken (belasting betalen ze natuurlijk niet dat is voor achterlijke werknemers, zij hebben Panama-constructies)
Dit past heel goed in de algemene tendens waar de maatschappij zich heen ontwikkeld: de race to the bottom (lagere lonen, verdwijnen van de middenklasse, exorbitante rijkdom bij een zeer kleine toplaag)
Rechten snap ik wel, maar economie en daaraan gerelateerde praktische opleidingen zoals bedrijfskunde staan wel degelijk onder druk. Dat zijn middenklasse banen die makkelijk weggeautomatiseerd kunnen worden. Dat zie je ook gebeuren door de aanhoudende krimp van banen in de financiële sector.quote:Op dinsdag 31 mei 2016 11:50 schreef D.D.W. het volgende:
[..]
Dat probeerde ik dus te zeggen dat je als ICT'er veel tijd moet insteken om interessant te zijn en te blijven.
Alles ontwikkelt/evolueert zich snel, wil je dus vrij zeker zijn dat je "veilig" zit moet je veel extra tijd investeren.
Al met al kan ik me dus prima voorstellen als mensen liever wat anders doen, economie/rechten ofzo. Daarbij doe je kennis en vaardigheden op die veel minder aan erosie onderhevig is. En in Nederland wordt werk in die branches nog beter betaald ook.
Daarop heb ik nog niemand afgewezen. Wel op het feit dat ze compleet onkundig waren in het vakgebied waarin ze solliciteerdenquote:Op dinsdag 31 mei 2016 12:38 schreef GewoneBurger het volgende:
Zolang je voor IT banen nog steeds afgewezen wordt om 'persoonlijke redenen' valt het wel mee met dat tekort.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |