Je motor haalt zijn maximale vermogen ook pas ergens boven de 5000 toeren, in die regio is de versnelling dan ook het grootst.quote:Op zaterdag 18 juni 2016 00:10 schreef LethalNinja het volgende:
Ritje gemaakt met de Bimmer en net toch even de kracht ontdekt.. Maakt bij deze auto echt veel uit hoe diep je het gaspedaal intrapt. Als je dit leest denk je wellicht "ja logisch"... Bij mijn vorige auto, een Volvo 440 1.8 van 21 jaar tja toen maakte 't gewoon weinig uit.. En nu trapte ik een beetje door, iets meer dan 3k toeren terwijl hij 70 k/m per uur gaat en door de versnelling vlieg ik gewoon langs de autos rechts van me.. Whaha moet ff bijkomen hiervanmaar nu snap ik wel dat je die pktjes pas aantikt als je ook echt de rechtervoet "aan het werk zet".. Einde van een verhaal dat heel raar overkomt stel ik mij zo voor
Bij de ritten hiervoor was het echt van "oeh 2.000 toeren doorschakelen, oeh weer 2000 toeren weer schakelen en links en rechts werd ik gewoon ingehaald![]()
Edit 2: ik heb het idee dat mijn verbruik verbeterd is, ik heb geen concrete metingen gedaan maar sinds de koppakking reparatie gaat mijn benzine indicatie minder snel naar links (kan verbeelding zijn natuurlijk) kan uiteraard ook zo zijn dat ik toch wat benzine lekte naast motor olie.
temperatuur moet echt richting 87 gradenquote:Op zaterdag 18 juni 2016 14:15 schreef spectrumanalyser het volgende:
vanmorgen gezocht naar een oorzaak van het koelvloeistofverlies van m'n BMW.
de rubberen ring/pakking onder dop van het koelvloeistofreservoir was gebroken. ik weet niet of dit iets doet met overdruk.
heb iig nu een nieuwe dop op het koelvloeistofreservoir.
verder niets kunnen vinden.
de temperatuur van het koelsysteem blijft netjes 104 graden. bij 106 graden slaat de ventilator aan en springt de temperatuur naar 104.
[ afbeelding ]
heb de motorruimte gereinigd en de onderplaat verwijderd. goed scherp in de gaten houden
niets kunnen vinden verder. binnenkort maar een compressietest laten doen.
Een cilinderkop lekkage tester gaf een groene kleur, wat volgens de handleiding een lek zou betekenen.
Bedankt voor je info.quote:Op zaterdag 18 juni 2016 14:55 schreef BeamofLight het volgende:
[..]
temperatuur moet echt richting 87 graden
104 is nog steeds koken en veel te veel
Waarom vind de motor vroeg schakelen niet fijn? Wat zit daarachter? 5000 toeren heb ik nog nooit gehaald. Toen ik op de snelweg 140 reed haalde ik 4000 toeren.quote:Op zaterdag 18 juni 2016 11:17 schreef chiren het volgende:
[..]
Je motor haalt zijn maximale vermogen ook pas ergens boven de 5000 toeren, in die regio is de versnelling dan ook het grootst.
Verder ga ik er niet vanuit dat hij benzine lekt en sowieso doet hij dat niet door de pakkingen, dus ik denk dat doordat je de motor steeds wat meer in zijn comfortzone rijdt en ietsje meer toeren maakt (schakelen bij de 2000 toeren vind je motor absoluut niet fijn), hij minder hard hoeft te werken en daardoor minder verbruikt.
Kijk uit dat je dat blok niet lui rijdt en vervuilt met je vroege opschakelen, als de motor warm is (na ong 15km), mag je hem best eens goed doortrappen, is veel beter tegen interne vervuiling.
Ik zou de ANWB bellen, mja mooiste is het natuurlijk als je zelf je band kan vervangen voor een reserve band.quote:Op zaterdag 18 juni 2016 17:59 schreef Mr.Ping het volgende:
Wat is de beste optie bij een lekke band zonder run flat banden?
1- De ANWB (of buitenlandse pechdienst) bellen of ze me komen halen.
2- Een reparatiesetje kopen waarna ik de band meteen kan wegflikkeren.
3- Een noodset kopen met daarin een thuiskomertje, krik en moersleutel voor 375,- euro. En daarmee mijn weinige bagageruimte meteen is verdwenen.
Ik wel en dat is zeker de moeite waard! Alle bergpassen in het zuiden van Zwitserland/noorden van Italië zijn eigenlijk mooi. Heerlijk, beetje touren en prachtige natuur.quote:Op vrijdag 17 juni 2016 12:59 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Ik was een beetje aan het dagdromen. Ik ga het komend half jaar tot jaar niks upgraden aan de auto. Lekker rijden inderdaad en een geldpotje opbouwen voor mogelijk andere garage kosten!
AAhhhh mooie beelden zegdat moet ik ook nog eens doen
Heb jij zo'n tocht wel eens gemaakt?
Dit is zo'n onzin verhaal. Als de band eraf is haal je die 'troep' er zo uit. En je band is niet aangetast. Veel zaken zeggen dat want dan kunnen ze mooi weer een nieuw bandje verkopen.quote:Op zaterdag 18 juni 2016 17:59 schreef Mr.Ping het volgende:
Wat is de beste optie bij een lekke band zonder run flat banden?
2- Een reparatiesetje kopen waarna ik de band meteen kan wegflikkeren
Zit er verschil in die spuitbussen?quote:Op zaterdag 18 juni 2016 19:49 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Dit is zo'n onzin verhaal. Als de band eraf is haal je die 'troep' er zo uit. En je band is niet aangetast. Veel zaken zeggen dat want dan kunnen ze mooi weer een nieuw bandje verkopen.
Ik zelf heb een spuitbus en een prop setje in de kofferbak. Mocht ik ergens met een lekke band staan en er zit een spijker in zet ik zelf even een prop. Daarbij zo'n 12 volt compressertje en we kunnen weer
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |