abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_162301198
quote:
Fabiënne (115 kg) moet 5 kilo aankomen voor maagband
Simone van Zwienen
18-5-16 - 18:30


Fabiënne is ten einde raad. © Privéfoto.

De 22-jarige Fabiënne Zwaan uit Katwijk is ten einde raad: ze weegt 115 kilo, maar komt net 5 kilo te kort om in aanmerking te komen voor de maagband of -verkleining die ze zo graag wil. De make-up artist en haarstyliste ziet geen andere uitweg dan die paar kilo er letterlijk 'bij te vreten'. Ze is niet de enige die tegen dit probleem aanloopt. 'Vijf keer naar de McDonalds is goedkoper, dan de behandeling betalen.'


© Privéfoto.

Als ik naar de bowlingbaan ga denken ze 'die is zo rond als een bowlingbal'. Ik ben tien jaar lang gepest en nagekeken. Ik heb geen keuze meer
Fabiënne Zwaan (22)
Fabiënne is er kapot van. ,,Vijf stomme kilo's. Het is eigenlijk al niet normaal dat ik 35 kilo overgewicht heb. Mijn wereld stortte in toen de telefoniste van de Nederlandse Obesitas Kliniek vertelde dat ik te licht ben. Ze willen en mogen de operatie niet uitvoeren. Ik ben boos, verdrietig en verontwaardigd tegelijk: ik vraag niet voor niets hulp. Het is toch eigenlijk van de zotte, dat als je al ruim 35 kilo overgewicht hebt dat je nog zwaarder moet zijn om hulp te krijgen, of anders alles zelf moet betalen?"

'Echt dik'
De Katwijkse tobt al tien jaar met haar gewicht. Talloze diëten, bezoeken aan zes verschillende diëtisten, shakes. Ze heeft naar eigen zeggen alles geprobeerd. ,,Ik eet gezond, beweeg goed en ik heb elk dieet met 110 procent overtuiging gevolgd, maar het heeft niet geholpen. Ik heb al sinds mijn vijfde overgewicht. Ik heb meer familieleden die 100 tot 150 kilo wegen. Ik zie hun lijden en hoeveel last ze ervan hebben."

Ook Fabiënne heeft last, van haar gewrichten. ,,Ik heb zoveel pijn aan mijn knieën en gewrichten. Mijn diëtiste vond dat ik het niet lang genoeg had geprobeerd, maar na een half jaar bij de diëtiste te hebben gelopen was ik twee kilo aangekomen en zat ik tegen een depressie aan. Als ik de straat op ga, voel ik mensen denken: 'die is echt dik'. Als ik naar de bowlingbaan ga denken ze: 'die is zo rond als een bowlingbal'. Ik ben tien jaar lang gepest en nagekeken. Ik heb geen keuze meer, ik ben gedwongen vijf kilo aan te komen."

Met die vijf kilo erbij komt ze er wel doorheen. Het is niet de beste manier, maar wel de makkelijkste
Kobus Dijkhorst, directeur Nederlandse Obesitas Kliniek

Fabiënne (22) is make-up en haarstyliste en weet haar extra kilo's daarmee te verbergen. © Privéfoto.
Vechten
Er geldt zowel in Nederland als internationaal een wettelijke norm om in aanmerking te komen voor een behandeling. Je Body Mass Index (BMI) moet boven de 40 uitkomen. Fabiënne zit op 38, met vijf kilo extra zou ze de grens wel halen. ,,Ik snap dat er een grens is. Ik ben ook benaderd door mensen die 10 of 15 kilo willen afvallen, maar bij mij gaat het om 40 kilo te zwaar waartegen ik al tien jaar vecht."

Ook de Nederlandse Obesitas Kliniek heeft zich aan die internationale spelregels te houden, zo verklaart algemeen directeur Kobus Dijkhorst. ,,Die zijn opgesteld door zorgverzekeraars en de beroepsverenigingen van chirurgen en internisten. Het BMI is daar een belangrijk criterium voor, met name bij jonge mensen die geen last hebben van suikerziekte, slaapapneu of hart- en vaatziekten. Er is gezocht naar een zo goed mogelijk balans tussen nut en risico."

Pech
Met andere woorden, Fabiënne heeft pech. ,,Dat is natuurlijk heel vervelend", erkent Dijkhorst. ,,Zelfs al zou ze 6000 euro zelf betalen - zoveel kost de behandeling - dan zouden we hem nog niet uitvoeren. Er zijn best aanbieders die dat zullen doen, maar wij niet. We zeggen nooit dat iemand moet aankomen om maar in aanmerking te komen. Het is ook zeker niet aan te raden, maar ik kan me voorstellen dat mensen deze conclusie trekken. Met die vijf kilo erbij komt ze er wel doorheen. Het is niet de beste manier, maar wel de makkelijkste. Ze moet echter beseffen dat het criterium er niet voor niks is."

Fabiënne is lang niet de enige. De Nederlandse Obesitas Kliniek komt wekelijks mensen tegen die net te licht zijn. ,,We krijgen er jaarlijks 7000 nieuwe patiënten bij. Fabiënne zal op de normale manier moeten afvallen. Ze is te licht. Als ze twee centimeter korter was geweest had ze wel binnen de grens gevallen. Maar ze kan niet even krimpen."

De afwijzing is de make-up artist en haarstyliste zo zwaar gevallen dat ze met haar verhaal naar buiten treed. ,,Ik wil het beleid veranderen, ook voor anderen."


© Privéfoto.
Hoop
Volgens Dijkhorst is er nog één andere optie: als Fabiënne kan aantonen dat ze zwaarder is geweest, kan ze binnen de criteria vallen. ,,Ik heb inderdaad zwaarder gewogen, dus misschien kan ik daar wel wat mee in overleg met de huisarts."

Fabiënne probeert haar kilo's ondertussen zoveel mogelijk te verbergen. ,,Ik ben een pro geworden in het verbergen van mijn overgewicht. Als make-up artist weet ik precies hoe ik mij moet opmaken of fotograferen. Dat is meteen een social media-kwestie, make-up verbergt zoveel. Je ziet alleen maar mooie mensen, maar ik weet hoeveel er vervormd wordt. Van binnen geeft het mij heel veel verdriet, want ik verafschuw en walg van mijzelf als ik in de spiegel kijk. Mijn vriendje zegt dat ik wel mooi ben, zoals ik ben."
http://www.ad.nl/ad/nl/45(...)-voor-maagband.dhtml


Ik heb misschien makkelijk praten hoor, maar hier gaan mijn haren toch best van overeind staan. Word een beetje moe van dat slachtofferrol gedoe van dit soort lui. Vind het echt bizar om er maar even vijf kilo te willen aanvreten en dan maar hup onder het mes. In plaats daarvan kan ze beter haar energie stoppen in afvallen.
Op vrijdag 19 februari 2016 22:42 schreef Nizno het volgende:
je bent zelf een Pino 2.0!
pi_162301226
Ze ziet er niet uit voor iemand die 115 kilo is :P

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 18-05-2016 18:56:09 ]
pi_162301231
Ik zou haar doen!
Ik weet niet met welke wapens de derde wereldoorlog uitgevochten zal worden, maar de vierde wereldoorlog wordt uitgevochten met stokken en stenen.
pi_162301262
Maagband is dikke ellende, kunt beter voor een sleeve of GBP gaan.
pi_162301304
Leuk koppie
Ik zwaai naar dieren.
pi_162301404
quote:
'Echt dik'
De Katwijkse tobt al tien jaar met haar gewicht. Talloze diëten, bezoeken aan zes verschillende diëtisten, shakes. Ze heeft naar eigen zeggen alles geprobeerd. ,,Ik eet gezond, beweeg goed en ik heb elk dieet met 110 procent overtuiging gevolgd, maar het heeft niet geholpen. Ik heb al sinds mijn vijfde overgewicht. Ik heb meer familieleden die 100 tot 150 kilo wegen. Ik zie hun lijden en hoeveel last ze ervan hebben."
Als het er niet aan ligt dat ze gewoon teveel vreet, wat gaat een maagband of maagverkleining daar dan aan helpen?
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_162301416
Mwah, 115 kilo is zwaar maar het is echt geen onmogelijke opgave. Ze heeft gewoon een tekort aan discipline en wil om af te vallen, zeugin. Als ze 250 kilo woog dan zou ik die maagband begrijpen, maar 115 kilo, nee. Ik bedoel even 15 kilo afvallen en je zit alweer op de drempel van 100 kilo en dan ziet het al heel anders uit.
pi_162301499
Je moet ergens een grens stellen. Onterechte klacht.
pi_162301598
Daarnaast het doel ook.... Ze wil graag meteen een slanke den zijn. Ik zou ook depressief worden bij de gedachte van '40 kilo afvallen', maar waarom denkt ze niet eerst aan de 100 kilo. Stap voor stap. Van vet naar mollig. En als ze mollig is kan ze naar een andere mijlpunt toe werken. Kleine behapbare brokken. Gek wijf, het is alsof ik mij vandaag de doel stel dat ik apps wil leren bouwen terwijl ik niet eens bekend ben met de basis van Java.
pi_162301705
Simone van Zwienen is een 3de rangs journalist die graag slappe sensatiestukjes in elkaar flanst om lekker wat hits te scoren.
pi_162301895
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 18:54 schreef roos85 het volgende:
,,Ik wil het beleid veranderen, ook voor anderen."
Verander gewoon je eetpatroon vetzak.

Het is heel erg simpel. Zorg dat je meer verbrandt dan dat je binnen krijgt.
Krijg je meer binnen dan je verbrandt dan eet je gewoon teveel.

Meer als dat is het niet.
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_162302168
Het helpt wel een maagband. Moet je kijken. Een foto van Sjuul Paradijs voor de maagbandoperatie en na die operatie viel hij in snelvaarttrein af.

pi_162302460
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:19 schreef George_Zina het volgende:
Het helpt wel een maagband. Moet je kijken. Een foto van Sjuul Paradijs voor de maagbandoperatie en na die operatie viel hij in snelvaarttrein af.

[ afbeelding ]
Die hadden ze mondband moeten geven.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 18 mei 2016 @ 19:25:09 #14
283639 Pino0
Heeft totaal geen vooroordelen
pi_162302476
Wat een gelul.

Ze eet gezond, maar wilt wel een maagband?

Elk pondje gaat door het mondje, dus gewoon minder eten en bek houden/stop met aandacht zoeken.
pi_162302531
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:24 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Die hadden ze mondband moeten geven.
Tja, morbide obesitas of 'normaal' overgewicht is wel een steeds groter probleem in steeds meer landen. Mexico (meest vette land ter wereld), UK en VS zijn de meest prominente voorbeelden op dat terrein.
pi_162302627
quote:
7s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:13 schreef Geralt het volgende:

[..]

Verander gewoon je eetpatroon vetzak.

Het is heel erg simpel. Zorg dat je meer verbrandt dan dat je binnen krijgt.
Krijg je meer binnen dan je verbrandt dan eet je gewoon teveel.

Meer als dat is het niet.
Aha, een ervaringsdeskundige ^O^
pi_162302631
quote:
7s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:13 schreef Geralt het volgende:

[..]

Verander gewoon je eetpatroon vetzak.

Het is heel erg simpel. Zorg dat je meer verbrandt dan dat je binnen krijgt.
Krijg je meer binnen dan je verbrandt dan eet je gewoon teveel.

Meer als dat is het niet.
Lees nu eens de OP voordat je reageert
Never argue with idiots. First they will lower you to their level then beat you with experience.
  woensdag 18 mei 2016 @ 19:29:54 #18
393893 Hyaenidae
Haaien-idee
pi_162302709
quote:
14s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:27 schreef Juup© het volgende:

[..]

Aha, een ervaringsdeskundige ^O^
Hoef je niet eens ervaring voor te hebben, gewoon boerenverstand gebruiken.
pindazakje
pi_162302736
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:19 schreef George_Zina het volgende:
Het helpt wel een maagband. Moet je kijken. Een foto van Sjuul Paradijs voor de maagbandoperatie en na die operatie viel hij in snelvaarttrein af.

[ afbeelding ]
Het gaat niet om het afvallen want zo'n operatie is een hulpmiddel, na de operatie MOET de patiënt zijn/haar eetpatroon/leefgedrag permanent aanpassen en dat is vaak het probleem waardoor sommigen na een aantal jaar weer op hun oude gewicht zitten helaas.
pi_162302831
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:26 schreef George_Zina het volgende:

[..]

Tja, morbide obesitas of 'normaal' overgewicht is wel een steeds groter probleem in steeds meer landen. Mexico (meest vette land ter wereld), UK en VS zijn de meest prominente voorbeelden op dat terrein.
En daar komen alleen maar meer kosten van. Dus ik snap de redenering achter de vergoeding, alleen is het een medisch alternatief voor zelfbeheersing. Ik weet niet of dat wel het juiste signaal is, om het zacht uit te drukken. En dan vraag ik me ook af wat het effect is, als iemand gewoon vreet waar die zin in heeft dan zal zo'n maagoperatie wel helpen om minder zin te hebben, het lijkt me dat je dan alsnog vet kunt worden.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_162302885
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:29 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]

Hoef je niet eens ervaring voor te hebben, gewoon boerenverstand gebruiken.
Deskundige nummer 2 ^O^
pi_162302920
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:19 schreef George_Zina het volgende:
Het helpt wel een maagband. Moet je kijken. Een foto van Sjuul Paradijs voor de maagbandoperatie en na die operatie viel hij in snelvaarttrein af.

[ afbeelding ]
helaas is de na-foto net een terminale kankerpatient
pi_162302949
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:32 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

En daar komen alleen maar meer kosten van. Dus ik snap de redenering achter de vergoeding, alleen is het een medisch alternatief voor zelfbeheersing. Ik weet niet of dat wel het juiste signaal is, om het zacht uit te drukken. En dan vraag ik me ook af wat het effect is, als iemand gewoon vreet waar die zin in heeft dan zal zo'n maagoperatie wel helpen om minder zin te hebben, het lijkt me dat je dan alsnog vet kunt worden.
Dat laatste bedoel ik ook, en hulp (al dan niet psychologisch) is noodzakelijk.
pi_162303004
quote:
9s.gif Op woensdag 18 mei 2016 19:27 schreef eight het volgende:

[..]

Lees nu eens de OP voordat je reageert
Die heb ik gelezen. Dit is typisch een voorbeeld van zo een gaar zwijn wat zegt ik snap er niks van ik hou me netjes aan mn dieet maar ik kom zelfs bij en die dan ondertussen vanalles tussendoor loopt te snaaien en te vreten.

Als er niet meer binnen komt dan je verbrandt dan val je af. Als dat niet het geval is dan is er wellicht iets anders aan de hand, maar daar gaat een maagband dan ook niet tegen werken.

Het enige wat zo een maagband doet is zorgen dat je eerder "vol" zit.

Ergo: dat is een hulpmiddel voor vette zwijnen die zich het liefst tot de nek toe met een trechter afgevuld zien worden met reuzel of afgelopen frituurvet.
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_162303047
In plaats van een maagband zou er veel vaker een strict begeleid sport- en eetregime ingezet moeten worden door de artsen. Helaas zijn er nog te weinig van dat soort initiatieven, waardoor men steeds vaker en steeds makkelijker grijpt naar bariatrische chirurgie. Haar overgewicht is absoluut niet zodanig dat ze niet naar een gezonder gewicht kan. Ik geloof best dat ze het gevoel heeft alles al geprobeerd te hebben, maar met goede begeleiding kan zij echt wel verder afvallen.

Een maagbandje heeft gigantische invloed op de rest van je leven en er zitten een shitload aan complicaties aan vast, dat lijkt men steeds vaker over het hoofd te zien.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')