Was altijd vet als je vanuit de Waarderpolder de weg af werd gedrukt door zo'n escorte van zwarte BMW's en motoren.quote:Op donderdag 1 december 2016 15:21 schreef golfer het volgende:
Het einde van een lang tijdperk. Kon. Joh. Enschedé stopt met geld drukken.
http://www.haarlemsdagbla(...)/article28814794.ece
oh... kun je nagaan hoe vaak ik nog in het centrum kom...quote:Op dinsdag 29 november 2016 15:12 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is al een jaar dicht. Doodzonde wel.
Ja chill, zondag ben ik sowieso van de partij. er staat (nog) niet bij welke brouwers er vertegenwoordigd zullen zijn.quote:Op dinsdag 6 december 2016 09:03 schreef borisz het volgende:
Zaterdag en zondag is het weer biertjes drinken in Haarlem
https://www.facebook.com/events/205044019948247/
paar minuten na deze post staan er wel een aantal biertjes genoemdquote:Op woensdag 7 december 2016 18:53 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Ja chill, zondag ben ik sowieso van de partij. er staat (nog) niet bij welke brouwers er vertegenwoordigd zullen zijn.
Hebben ze daar een rookhok waar je kan blowen?quote:Op woensdag 7 december 2016 19:15 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
paar minuten na deze post staan er wel een aantal biertjes genoemdWie van café briljant zit hier op FOK!?
Nee dan moet je naar de crackers gaan denk ik.quote:Op vrijdag 16 december 2016 00:31 schreef braddofiel het volgende:
[..]
Hebben ze daar een rookhok waar je kan blowen?
Blowen in een kroeg?quote:Op vrijdag 16 december 2016 00:31 schreef braddofiel het volgende:
[..]
Hebben ze daar een rookhok waar je kan blowen?
Of de bluesquote:Op vrijdag 16 december 2016 00:37 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Nee dan moet je naar de crackers gaan denk ik.
Ja in Haarlem kan dat, al zijn dat geloof ik wel steeds minder plekkenquote:
Ik zou gewoon naar de Raaks of de Kamp gaan, scheelt gedoe. Of je moet helemaal omrijden via de molen (Papentorenvest) oid.quote:Op zaterdag 17 december 2016 14:38 schreef Bluezz het volgende:
Sjeesus hoe komt men tegenweurdig bij de Appelaar met die opbrekingen langs het spaarne ????![]()
wat pauper zegquote:Op zaterdag 17 december 2016 00:26 schreef braddofiel het volgende:
[..]
Of de blues
Edit: ik krijg opeens een heldere ingeving!! Er is ook nog Cafe de Lange Heer en de Mosquito's, maar die zijn het nou eigenlijk ook allemaal net niet. Al ben ik bij de Lange Heer al een tijdje niet meer geweest
[..]
Ja in Haarlem kan dat, al zijn dat geloof ik wel steeds minder plekken
Ja dat is idd het makkelijkst, maar i.v.m. niet ver kunnen lopen wilden we daar parkeren maar na 3 rondjes toch maar ergens anders gaan staan. (en heel veel parkeergeld moeten betalenquote:Op zaterdag 17 december 2016 23:43 schreef braddofiel het volgende:
Ik zou gewoon naar de Raaks of de Kamp gaan, scheelt gedoe. Of je moet helemaal omrijden via de molen (Papentorenvest) oid.
Je gaat toch niet zitten blowen in een kroeg.quote:Op zondag 18 december 2016 05:05 schreef braddofiel het volgende:
[..]
Want er moet natuurlijk altijd maar gedronken worden?
En dat ga jij mij vertellenquote:Op donderdag 22 december 2016 13:55 schreef Skv het volgende:
[..]
Je gaat toch niet zitten blowen in een kroeg.
Ik kom terug bij mijn eerdere opmerking.quote:
Was dat die beroepsalcoholist die, vooral zomers, het wist te presteren om op ieder terras waar je ook maar heengaat te zitten?quote:Op maandag 26 december 2016 11:39 schreef Symphonic het volgende:
Iedereen die wel eens in Haarlem uitgaat kent hem wel: Ben is niet meer
nopequote:Op maandag 26 december 2016 11:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Was dat die beroepsalcoholist die, vooral zomers, het wist te presteren om op ieder terras waar je ook maar heengaat te zitten?
Regelmatig koffie gedronken, eten schijnt ook prima te zijn!quote:
Nu ben ik er na de opening niet meer geweest, maar als ik bij Jopen was en bij Shabu^2 naar binnen keek was het er altijd druk...quote:Hoge huurprijs nekt Haarlems restaurant Shabu Shabu
HAARLEM - Het Japanse ’all you can eat’ sushi restaurant Shabu Shabu heeft haar deuren aan het Hortusplein in Haarlem gesloten.
Door Annemieke Windt - 30-12-2016, 20:52 (Update 30-12-2016, 20:52)
D
e eigenaar kan de hoge huurprijs niet meer betalen. Het restaurant was op Kerstavond voor het laatst open. Inmiddels wordt er hard gewerkt om de zaak leeg te halen.
Op vrijdagochtend zijn de tafeltjes al weg en wordt de keuken ontmanteld. De twintig werknemers staan op straat, al kan een aantal in een andere vestiging aan de slag.
Het restaurant ging in het voorjaar van 2011 open op het plein en het zat niet altijd mee. Vorig jaar kwam de lokale Shabu Shabu landelijk in het nieuws, omdat de Consumentenbond uitermate negatief was over de versheid van de producten. Toch is dat niet de reden dat het restaurant in Haarlem stopt.
Volgens een medewerker ligt het vertrek niet aan de belangstelling voor het restaurant. ,,We draaiden op zichzelf goed, we hadden een goede bezetting, maar ons huurcontract liep af en we zouden een veel hogere huur moeten betalen.”
Te huur
De landelijke keten, die ook vestigingen heeft in onder andere Hoofddorp, Rotterdam en Den Haag, verdwijnt uit Haarlem. ,,Er was hier geen goedkopere plek vinden met hetzelfde vloeroppervlak. We gaan nu verder in Alphen aan de Rijn.”
Falco Bloemendal, voorzitter van Horeca Nederland afdeling Haarlem, ziet dat de huurprijs voor horecabedrijven een belemmering kan zijn. ,,We hebben dat ook elders gezien, de omzet van de horeca ging omlaag, terwijl de huurprijzen wel omhoog gaan. Voor een restauranteigenaar is het dan moeilijk om genoeg om te zetten om de huur op te brengen.”
Problemen
De huurprijzen op het Hortusplein zijn aan de hoge kant. Het pand naast Shabu Shabu - dat al zes jaar leeg staat - staat op een makelaarssite voor 135 duizend euro per jaar te huur. Daarvoor heb je dan wel een oppervlakte van 965 vierkante meter. ,,Dat is flink”, erkent Frans Baars, voorzitter van de Vereniging van Eigenaren in de binnenstad.
,,Het is zeker niet de duurste locatie. Kijk, is het makkelijk om de projectontwikkelaar of eigenaar de schuld te geven. Maar die partijen hebben geïnvesteerd en willen daar iets van terug zien. Niet iedereen kiest ervoor om de huur - al dan niet tijdelijk - te verlagen om leegstand te voorkomen. Want dat brengt ook weer problemen met zich mee. Als je bij de ene huurder de prijs verlaagt, zal een andere huurder ook willen onderhandelen over de prijs. Aan de andere kant: als ondernemer weet je wat je moet omzetten om de huur van een pand te kunnen opbrengen, dat is een eenvoudige rekensom. Bovendien word je beschermd door het huurcontract dat je hebt afgesloten. Daar kun je over onderhandelen.”
Vroeger stond er een mooi statig pand en een parkeergarage. Nu is het een prachtige nieuwbouwgriebus ala Hoofddorp middenin het historische Haarlemse centrum, compleet met koude sfeerloze straatverlichting en een groot gebrek aan groen. En je vindt er alles wat je in elke andere stad vindt. Ja, dat Raaks is een grote aanwinst voor de stad.quote:Op zaterdag 31 december 2016 13:22 schreef Captain_koek het volgende:
Ik vind dat plein soweiso niet echt slim aangelegt.. door het hoge gemeente huis zit je er altijd in de schaduw..
Verder jammer voor shabu maar genoeg alternatieven lijkt mij
die sushi vond ik serieus niet te vreten daar...quote:Op vrijdag 30 december 2016 21:03 schreef borisz het volgende:
[..]
Nu ben ik er na de opening niet meer geweest, maar als ik bij Jopen was en bij Shabu^2 naar binnen keek was het er altijd druk...
Probeer de Stalker eens.quote:Op zondag 8 januari 2017 15:15 schreef netchip het volgende:
Ben gisteravond met vrienden uit geweest in Haarlem. We zijn naar de Jopenkerk geweest, café op de botermarkt, en Murphy's.
Murphy's beviel ons niet helemaal (om het eufemistisch te zeggen). Zijn ze representatief voor de gemiddelde Haarlemse club? En heeft iemand nog aanraders voor plekken waar veel 18-20 jarigen komen (maar dan niet de types die naar Murphy's gaan. Vond dat er nogal veel asociale typetjes waren)?
XO aan de markt, Stalker, Ruis, Monkeybar en als je het echt niet meer ziet zitten De Koningquote:Op zondag 8 januari 2017 15:15 schreef netchip het volgende:
Ben gisteravond met vrienden uit geweest in Haarlem. We zijn naar de Jopenkerk geweest, café op de botermarkt, en Murphy's.
Murphy's beviel ons niet helemaal (om het eufemistisch te zeggen). Zijn ze representatief voor de gemiddelde Haarlemse club? En heeft iemand nog aanraders voor plekken waar veel 18-20 jarigen komen (maar dan niet de types die naar Murphy's gaan. Vond dat er nogal veel asociale typetjes waren)?
Hmm, ben nog geen 21. Maar ik kan het altijd proberen natuurlijk.quote:Op zondag 8 januari 2017 18:14 schreef Skv het volgende:
[..]
XO aan de markt, Stalker, Ruis, Monkeybar en als je het echt niet meer ziet zitten De Koning
in dat lijstje ontbreekt op zich café studio ook, daar is het ook altijd vrij druk en draaien ze ook van die standaard uitgaansmuziek zoals in de XO.quote:Op maandag 9 januari 2017 23:39 schreef netchip het volgende:
[..]
Hmm, ben nog geen 21. Maar ik kan het altijd proberen natuurlijk.Kom over het algemeen wel over als een ouder lijkend persoon, en kom ook vrij netjes over.
Ik vind Storing echt waardeloos. Zelden zulke slechte bediening meegemaakt als daar.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 00:42 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
in dat lijstje ontbreekt op zich café studio ook, daar is het ook altijd vrij druk en draaien ze ook van die standaard uitgaansmuziek zoals in de XO.
Ben zelf wel aardig klaar met dat soort uitgaan in Haarlem, kom hoogstens af en toe in de Wolfhound of Uiltje bar.
blijft jammer dat de Storing er niet meer is, enige "alternatieve" uitgaanstent die Haarlem mij kon bieden. Daar waren bij wijze van de ene dag hardcore-avonden, dag er na singer-songwriter en dan later die avond technofeestje zoiets.
Bediening?quote:Op dinsdag 10 januari 2017 08:06 schreef Skv het volgende:
[..]
Ik vind Storing echt waardeloos. Zelden zulke slechte bediening meegemaakt als daar.
Die nieuwe burgemeester wilt wel sluitingstijden vrijgeven, geen idee wat voor effect dat gaat hebben en of dat er doorheen komt.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 03:55 schreef braddofiel het volgende:
Sinds het vertrek van de Storing ben ik eigenlijk nooit meer een avond écht uit geweest in Haarlem. Het uitgaansleven stelt niet veel (meer) voor. Je hebt een kloof tussen elitair en asociaal, als je daar tussenin valt houdt het in Haarlem vaak snel op. Er is geen enkele alternatieve uitgaansgelegenheid en absoluut niet voor ieder wat wils.
En óók; tegenwoordig in het weekend wordt de Lange Veer tot aan de Smedestraat overmatig fel verlicht met 'calamiteitsverlichting', om zogenaamd de veiligheid vanwege vele vechtpartijen te kunnen waarborgen. Zat laatst in een café, werd haast verblind toen ik naar buiten keek.
Echt iets wat de sfeer allemaal ten goede komt!
Weet niet of dat het uitgaansleven in Haarlem minder troosteloos zal maken, de enige café's waar ik kom zijn in het weekend tot 4:00 open en dat vind ik op zich helemaal prima. Dan behalve dat ze vrij matig zijn, en dat ligt aan de mensen die de café's en clubs runnen en het publiek dat zij aanspreken i.c.m de sfeer die zij neerzetten. Er zou gewoon iemand op moeten staan met leuke plannen en het geld om dat te financiëren. Ik heb wel ideeën maar helaas niet het geld om iets te realiseren.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 22:42 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Die nieuwe burgemeester wilt wel sluitingstijden vrijgeven, geen idee wat voor effect dat gaat hebben en of dat er doorheen komt.
http://www.haarlem105.nl/(...)/content/item?831033
crowdfunding man.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 23:25 schreef braddofiel het volgende:
Er zou gewoon iemand op moeten staan met leuke plannen en het geld om dat te financiëren. Ik heb wel ideeën maar helaas niet het geld om iets te realiseren.
had ie een (onsubtiel) oogje op één van julliequote:Op woensdag 11 januari 2017 00:16 schreef Koettie het volgende:
werden constant aangestaard door een van die bediende
Kan het me niet voorstellen met onze vogelverschrikker-geef-me-bier look. Maar goed, ik weet niet wat z'n type is. Irritant was t wel.quote:Op woensdag 11 januari 2017 00:25 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
had ie een (onsubtiel) oogje op één van jullie?
Al eens bij Uiltje geweest in de zijlstraat?quote:Op woensdag 11 januari 2017 00:28 schreef Koettie het volgende:
[..]
Kan het me niet voorstellen met onze vogelverschrikker-geef-me-bier look. Maar goed, ik weet niet wat z'n type is. Irritant was t wel.
Ik vind het een fijne plek, ik zou het in ieder geval nooit als "klinisch" omschrijven. Het kan inderdaad vrij druk zijn maar ik zou zeggen wandel er eens langs op een donderdag t/m zaterdag en kijk of het te doen is.quote:Op woensdag 11 januari 2017 00:33 schreef Koettie het volgende:
Nog niet! Ooit toen het net open ging een poging gedaan tot naar binnen ellebogen maar was geen doorkomen aan. En daarna beetje vergeten dat het bestond.Aanrader?
Maar goed, het is ook geen lauwwarme pils die je naar binnen giet, dus dat is opzich geen ramp. Jopenkerk en wolfhound zijn ook niet erg goedkoop. Helaas.quote:Op woensdag 11 januari 2017 00:38 schreef RacerDKB het volgende:
Wel aan de prijzige kant overigens. Verwacht drie tot vijf euro te betalen voor een glas van 20cl bier. Maar daar zitten wel hele bijzondere, lekkere biertjes tussen.
Al een jaar of 5, 6.quote:Op maandag 16 januari 2017 20:06 schreef Captain_koek het volgende:
Liep gisteren door de stad en gedacht mij opeens hoelang de brinkmannpassage wel niet dicht zit??
Heb enkele jaren terug nog plannen gezien voor woningem etc maar kan niks vinden..
Ik vind de sfeer in de Uiltje eigenlijk altijd wat te stil, voor mij kan het wel wat meer dynamiek gebruiken. Zijn jullie al eens in het nieuwe proeflokaal van In Den Uiver geweest?quote:Op woensdag 11 januari 2017 00:35 schreef racerdkb het volgende:
[..]
Ik vind het een fijne plek, ik zou het in ieder geval nooit als "klinisch" omschrijven. Het kan inderdaad vrij druk zijn maar ik zou zeggen wandel er eens langs op een donderdag t/m zaterdag en kijk of het te doen is.
De sfeer, muziek en bieren liggen mij wel. Wel een plek om met een gezelschap heen te gaan denk ik, niet solo.
Vond het vroeger leuker.quote:Op dinsdag 17 januari 2017 13:07 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik vind de sfeer in de Uiltje eigenlijk altijd wat te stil, voor mij kan het wel wat meer dynamiek gebruiken. Zijn jullie al eens in het nieuwe proeflokaal van In Den Uiver geweest?
voormalig locatie van tierneys dus? tegenover de filmschuur.quote:Op dinsdag 17 januari 2017 14:53 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik bedoel de nieuwe locatie, bierlokaal de Uiver aan de lange begijnestraat 10.
Stil?quote:Op dinsdag 17 januari 2017 13:07 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik vind de sfeer in de Uiltje eigenlijk altijd wat te stil, voor mij kan het wel wat meer dynamiek gebruiken. Zijn jullie al eens in het nieuwe proeflokaal van In Den Uiver geweest?
De Pitcher is tegenwoordig ook een biercafé, genaamd 'Lokaal'. Schijnt ook wel oké te zijn volgens reviews maar ik zou er nooit heen gaan (ik ben geen bierdrinker en de eigenaar vind ik onsympathiek).quote:Op dinsdag 17 januari 2017 13:07 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik vind de sfeer in de Uiltje eigenlijk altijd wat te stil, voor mij kan het wel wat meer dynamiek gebruiken. Zijn jullie al eens in het nieuwe proeflokaal van In Den Uiver geweest?
Misschien zijn mijn momenten van aanlopen dan het probleem iddquote:Op dinsdag 17 januari 2017 18:41 schreef racerdkb het volgende:
[..]
Stil?Misschien als je op dinsdag zou gaan maar in een druk weekend moet je je best doen om jezelf verstaanbaar te maken zo vocaal is het aanwezige publiek er. En dat is dan nog los van de muziek die ze er draaien.
misschien http://specktakel.nl/ ?quote:Op dinsdag 7 februari 2017 09:58 schreef Quantic het volgende:
Hoi allen, dit weekend ben ik met me vriendin een weekend in jullie mooie stad, op de vrijdagavond willen we ook graag ergens wat gaan eten en ik wil natuurlijk op tijd reserveren. Aangezien (voor zover ik weet) geen één website écht onafhankelijk is in het aanprijzen van restaurants, ga ik graag uit van echte onafhankelijke meningen, wat raden jullie me aan, wat is nou de fijnste plek om te dineren?Alvast bedankt!
http://www.restauranttruffels.nl/ vinden wij altijd wel goed.quote:Op dinsdag 7 februari 2017 09:58 schreef Quantic het volgende:
Hoi allen, dit weekend ben ik met me vriendin een weekend in jullie mooie stad, op de vrijdagavond willen we ook graag ergens wat gaan eten en ik wil natuurlijk op tijd reserveren. Aangezien (voor zover ik weet) geen één website écht onafhankelijk is in het aanprijzen van restaurants, ga ik graag uit van echte onafhankelijke meningen, wat raden jullie me aan, wat is nou de fijnste plek om te dineren?Alvast bedankt!
Ziet er leuk uit, ik ga even kijken, thanx.quote:
Bedankt voor je tip en de link naar je recensie-site, toegevoegd aan mijn favorieten.quote:Op dinsdag 7 februari 2017 12:01 schreef golfer het volgende:
[..]
http://www.restauranttruffels.nl/ vinden wij altijd wel goed.
En voor meer suggesties kan je ook een kijkje nemen op onze recensie-site, daar staan vrij veel Haarlemse restaurants tussen.
Ziet er goed uit..quote:Op vrijdag 17 februari 2017 13:34 schreef golfer het volgende:
Eindelijk een goede bestemming voor de leegstaande (ex-gevangenis)koepel:
er komt een universiteit in.
Dat dacht ik idd ook. Lijkt me ook ook wel logisch...quote:Op maandag 27 februari 2017 21:37 schreef Tinos85 het volgende:
Ik dacht ergens gelezen te hebben dat ze op het terrein van de koepel ook een campus willen plaatsen in een van die gebouwen.
quote:Op woensdag 8 maart 2017 22:31 schreef braddofiel het volgende:
Zag laatst dat er op de hoek met de Paarlaarsteeg nòg een Etos in de Grote Houtstraat komt, terwijl er ~100 meter verderop ook een zit. Goed zeg, die variatie.
http://www.careality.nl/s(...)-houtstraat-haarlem/quote:.” Het nieuwe pand van Etos is kleiner dan de oude winkel. In maart komt er nog een Etos-vestiging in de Grote Houtstraat, meer richting Grote Markt. “We delen onze oude winkel als het ware op in twee kleinere en moderne vestigingen, verspreid over de winkelstraat. Hiermee kunnen we onze klanten in de binnenstad beter bedienen.”
Misschien het oude stadhuis??quote:Op vrijdag 10 maart 2017 19:50 schreef racerdkb het volgende:
wat is de coolste locatie in haarlem om te stemmen?
vorige keren in het provinciehuis gedaan maar da's ook de dichtstbijzijnde voor mij.
https://www.haarlemsdagbl(...)ap-panopticon-koepelquote:Eerste stap Panopticon in Koepel
De Rijksgebouwendienst is begonnen het Koepel-complex leeg te halen. De interieurs uit de cellen worden vanaf de balustrades naar beneden gegooid. Dat is een oorverdovend gebeuren.
Ook de bestuursleden van de stichting Panopticon lopen er voor het eerst rond. Voorzitter Jacqueline van de Sande gaat bij John en Paula langs. John was directeur van de Koepel en geniet nu met zijn vrouw in een van de bijgebouwen van zijn pensioen.
De komende tijd zal de stichting nog geregeld een beroep doen op de voormalige directeur ’want hij kent het complex als de beste’, zegt Van de Sande. De voordeur van het gevangeniscomplex staat open en ze loopt naar binnen met de bedoeling in een van de andere gebouwen te komen. In de kortste keren loopt ze doelloos ergens waar ze nog nooit eerder was. Het complex met gangetjes en trappenhuizen boezemt een soort ontzag in waar Van de Sande avontuurlijk in lijkt te staan.
De mobiele telefoon biedt uitkomst. Ze vindt medebestuurslid André van Stigt. Van Stigt is een van de twee architecten in het bestuur. Terwijl de Koepel ontdaan wordt van alles en nog wat gaat de meeste interesse uit naar asbest. Van Stigt wijst naar het immense ronde dak. Het hele dak is recent gerenoveerd en voorzien van nieuwe bedekking. Daar verwacht hij geen asbest tegen te komen. Misschien wel in bijgebouwen. Daar ligt linoleum en dat werd begin jaren 90 nog wel eens verlijmd met asbesthoudende lijm. Alles wijst er op dat het met de hoeveelheid asbest wel los zal lopen.
De twee bestuursleden lopen naar buiten. Metershoge gevangenismuren begrenzen een binnenplaats. Die muren horen bij het monument dus die blijven staan. Er komen wel openingen in. Van Stigt wijst op de deur waardoor hij net naar buiten ging. „Dit wordt de ingang voor studenten van het University College.” Het gaat nog een hele tijd duren voor het College er is. Maar tot die tijd hoopt het bestuur toch al activiteiten te kunnen beginnen. De koepel zelf leent zich mogelijk voor evenementen. Ook andere ruimtes komen mogelijk in aanmerking voor culturele activiteiten. Dat wordt nog een heel ding want brandveiligheid zal nog de nodige aanpassingen vragen.
Dan meldt zich een mevrouw in een paarse outfit. Ze is van de Triodosbank en informeert nieuwsgierig naar het draagvlak in de stad. Dat vindt ze belangrijk. Gaat haar bank het financieren is een prangende vraag. „Dat hangt af van het verdienmodel”, zegt ze op haar hoede. Maar ze wil wel kwijt dat haar bank „dit soort projecten graag omarmt.” Het gaat al met al miljoenen kosten. Kan de Triodosbank dat op tafel leggen? „Dat is geen probleem”, zegt ze. „We hebben veel spaargelden.”
https://www.haarlemsdagbl(...)el-komen-uit-de-kastquote:Eerste schetsen voor toekomst Koepel komen uit de kast
Nu het terrein van de Koepel in Haarlem aan de stichting Panopticon is gegund, komen de schetsen die eerder zijn gemaakt uit de kast. De indeling van het terrein blijft daarin ongeveer gelijk, met als verschil dat de omheiningen, die bij een gevangenis onmisbaar zijn, en monumentaal zijn, open gaan. De gebouwen aan de noord-oost kant worden gesloopt, om plaats te maken voor nieuwbouw.
De Koepel is een rijksmonument en blijft van buiten onaangetast. Bovenin komt een rij extra ramen. De cellen op de diverse niveaus blijven, ze worden hier en daar doorgebroken Het worden werkruimtes voor docenten en ruimtes voor startups.
In de Koepel komen vloeren met onderwijs- en studieruimten. Ze sluiten het zicht op het immense dak niet af, dat blijft vanuit alle mogelijke hoeken zichtbaar. Beneden komt een plein met ruimte voor ontmoetingen en horeca.
Het gebouw De Vest, waar vooral vrouwelijke gevangenen zaten, houdt ook van binnen zijn indeling. Zo’n honderd studenten gaan er wonen. Ook in de andere gebouwen wordt zowel gewoond als gewerkt.
In het noordoosten en aan de zuidkant komen twee ondergrondse parkeergarages voor samen in totaal ongeveer 170 auto’s. Dat zou voldoende moeten zijn want de studenten wonen op de campus en de afstand naar het station is te overzien.
Het terrein biedt ook plek voor een hotel. Dat komt aan de Papentorenvest. Dat is vooral bedoeld voor docenten die tijdelijk zijn ingehuurd, voor internationaal bezoek en voor bezoekers aan congressen. De omvang van het hotel is nog niet in de plannen opgenomen.
https://www.haarlemsdagbl(...)universiteit-haarlemquote:Sleutels naar toekomst universiteit Haarlem
Het bestuur van de Stichting Panopticon is in een nieuwe fase terecht gekomen. Na een tamelijk moeizame tijd van vooral politieke onzekerheid is de kogel door de kerk. Begin april krijgt de stichting naar verwachting de (vele) sleutels van het voormalige gevangeniscomplex. Er is wat vertraging omdat het Rijksvastgoedbedrijf de gebouwen nog niet leeg heeft. Maar met de plannenmakerij is volop begonnen.
De stichting gaat de gebouwen ontwikkelen en beheren. Het eigenlijke University-College gaat zelfstandig, onder eigen vlag en gesteund door twee universiteiten, huren.
,,Er zijn goede garanties dat de collegegelden laag blijven", zegt Adriaansens die tot zijn ongenoegen zag dat dat bij andere colleges minder goed geregeld bleek.
Dat zou hem in Haarlem niet overkomen, vandaar allerlei aparte bepalingen en een aparte stichting. Helemaal zeker dat het allemaal goed komt is het nog niet. Want hoewel de universiteiten (De Vrije Universiteit en de Open Universiteit) zich bereidwillig opstellen is er nog allerminst een overeenkomst.
,,Dat is typisch voor de universitaire wereld", zegt Adriaansens die het in Utrecht en Middelburg eerder meemaakte. ,,Net als in de gemeente Haarlem is besluitvorming ook daar een ingewikkeld en gelaagd proces."
Over een half jaar hoopt de stichting dat afspraken met universiteiten zijn beklonken en vergunningen voor verbouwingen rond zijn. Dan zou het ergens in 2019 rond kunnen zijn. Als het allemaal goed gaat kunnen dan de eerste tweehonderd studenten op het terrein een kamer betrekken.
Tot het zover is komen de gebouwen in aanmerking voor Haarlemse initiatieven. In de Koepel kunnen mogelijk evenementen plaatsvinden. Andere ruimtes zijn mogelijk geschikt voor start-ups, toneelgezelschappen, oefenruimtes, tentoonstellingen, vergaderruimtes en ateliers. Ook een kindercrèche heeft zich al gemeld.
ja hoorde het op werk telkens op haarlem105 van die femke de jong met d'r stem en het altijd hetzelfde riedeltje "en dan nog dit..."quote:Op woensdag 5 april 2017 15:33 schreef golfer het volgende:
Betaald voetbal terug in Haarlem?
Met als sponsor Red Bull?
http://www.nhnieuws.nl/sp(...)red-bull-als-sponsor
Hahaha. Dat kut haarlem105 heeft me ook maanden lang kapot gemaakt bij het opstaan. Helemaal met die gruwelijke lolbroek met zijn ochtendprogramma GoeieMUGGE HIHAHO.quote:Op woensdag 5 april 2017 19:43 schreef racerdkb het volgende:
[..]
ja hoorde het op werk telkens op haarlem105 van die femke de jong met d'r stem en het altijd hetzelfde riedeltje "en dan nog dit..."
haarlem105 is echt een zender waar je niet de hele dag naar kan luisteren want ze blijven elk half uur het lokale suffertjesnieuws herhale en dat komt je echt de strot uit
heb eigenlijk een pesthekel aan radio maar collega's houden van die standaard repetitieve muziek enzoquote:Op woensdag 5 april 2017 21:46 schreef Skv het volgende:
[..]
Hahaha. Dat kut haarlem105 heeft me ook maanden lang kapot gemaakt bij het opstaan. Helemaal met die gruwelijke lolbroek met zijn ochtendprogramma GoeieMUGGE HIHAHO.!!!!!1 en die kut Femke ja. Na een maand of vier toch de moed verzameld om de radio op Sublime FM te zetten. Mijn leven is ineens zoveel mooier
Mooi zo. Gaat er eindelijk iets gebeuren met dat gribushole wat al zo lang leeg staat.quote:Op dinsdag 11 april 2017 13:57 schreef racerdkb het volgende:
hey er gaat wat gebeuren met de brinkmannpassage
http://www.vastgoedmarkt.nl/transacties/nieuws/2017/4/sting-opent-winkel-brinkmannpassage-haarlem-101120686
Natuurlijk, The Sting, want die hadden we nog niet.quote:Op dinsdag 11 april 2017 13:57 schreef racerdkb het volgende:
hey er gaat wat gebeuren met de brinkmannpassage
http://www.vastgoedmarkt.nl/transacties/nieuws/2017/4/sting-opent-winkel-brinkmannpassage-haarlem-101120686
Je bedoelt die club waar ze ook kleding verkopen? Nah koop er zelf wel eens een shirtje of trui, best prima winkel maar jezus die luide muziekquote:Op dinsdag 11 april 2017 18:24 schreef braddofiel het volgende:
[..]
Natuurlijk, The Sting, want die hadden we nog niet.
http://www.elleeten.nl/Ho(...)auw-opent-in-Haarlemquote:Het doek valt voor The Gin Sum Club. Het hippe restaurant in Haarlem maakt in mei de overstap naar een laagdrempeliger concept. Onder de culinaire leiding van niemand minder dan Ron Blaauw opent na een korte verbouwing Bistrobar Indonesia.
RON BLAAUW
Ron Blaauw timmert hard aan de weg als culinair adviseur. De sterrenchef voorziet inmiddels flink wat restaurants van zijn opgedane kennis: Pasta E Basta, Bridges in Sofitel Legend The Grand in Amsterdam, Central Park in Voorburg en Bistrobar Berlin in Nijmegen. Daarnaast maakte de chef onlangs bekend Escobar, een Spaans restaurant in Amsterdam en Bistrobar XO in Roermond te gaan voorzien van advies. En Bistrobar Indonesia kan nu aan deze lijst worden toegevoegd!
Medewerkers Ron Blaauw openen Spaans restaurant! >
TGSC
The Gin Sum Club, gevestigd in een imposant bankgebouw in Amsterdamse School-stijl en vooral bekend van de lekkerste gin-tonics en dimsum, gaat veranderen. TGSC op Facebook: ‘Op de dag dat TGSC 1 jaar bestaat maken wij bekend hoe wij verder gaan. Een dubbel gevoel... We hebben een fantastisch mooi restaurant neergezet, maar we zijn niet bang om te veranderen als de mooie stad Haarlem en haar inwoners daar om vragen.’ Volgens eigenaar Thierry Smagge was de drempel te hoog om doordeweeks TGSC te bezoeken: ‘Mensen die hier komen vinden het fantastisch, maar zien het als een avondje uit. Waardoor ze wel in het weekend komen, maar niet zo snel doordeweeks.’
BISTROBAR INDONESIA
TGSC gaat in mei verbouwen. Bistrobar Indonesia krijgt volgens eigenaar Thierry Smagge een jungle-achtige sfeer met veel planten en bamboe aan het plafond. Ron Blaauw en Agus Hermawan worden culinair adviseurs van Bistrobar Indonesia. Hermawan, een Indonesische chef, werkt al sinds 2007 samen met Blaauw. Op de kaart van de Bistrobar komen klassiekers van Blaauws Gastrobar Indonesia, zoals rijsttafels en natuurlijk streetfood. De bistrobar is nog op zoek naar een chef-kok en een chef de partie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |