Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! Vorig jaar (2015) werd in Nederland 128 miljoen euro opgehaald, twee keer zoveel als het jaar ervoor. Er zijn ruim 3500 projecten gefinancierd. Het geld ging naar maatschappelijke projecten (1247), ondernemingen (1208) en creatieve projecten (856). Met crowdfunding betalen meerdere (soms honderden mensen) mee aan de lening van een bedrijf of particulier. Omdat er bij crowdfunding geen tussenkomst is van een financiële instelling zijn de kosten vaak lager en de rendementen over de investering over het algemeen hoger. Het risico is dat bedrijven 'omvallen' en je het geld kwijt bent.
Crowdfundingplatformen leningen • Geldvoorelkaar (GVE), het grootste platform in NL (bruto rente-0,6% = netto rente) • KapitaalOpMaat (KOM), leningen voor MKB (netto rendement* fluctueert met looptijd**) • Collin Crowdfund (CCF), leningen met crowdfundcoach (bruto rente-1,04%*= netto rente) • Aygo!Dutch (AGD), leningen voor MKB (netto rendement fluctueert met looptijd**) • Investormatch (IVM), kosteloos investeren in MKB projecten (bruto rente = netto rente) • Horecacrowdfunding (HCN) leningen voor horeca (netto rendement fluctueert met looptijd) • CrowdAboutNow (CAN), leningen voor food, horeca, retail (bruto rente = netto rente) • Lendahand, opkomende economieën met rentes van 3 en 4% (bruto rente = netto rente) • Funding Circle (FNC voorheen Zencap), kredieten voor het MKB tot 250K (bruto rente -1,0% = netto rente) • OnePlanetCrowd, groene investeringen, vorm: leningen, donaties, rewards, etc • GreenCrowd, dé marktplaats] voor de financiering van duurzame-energie-projecten • Doorgaan, vanuit De Amersfoortse, projecten tot 250k, vorm: awards of geldleningen
* Door veel te investeren krijg je een korting op de standaard fee. Door de korting op de fee neemt je netto rendement toe. ** Hoe langer de lening loopt hoe kleiner het verschil tussen bruto en netto. Bijvoorbeeld: ==> 36 maanden bruto rente - 0,6%= netto rente ==> 60 maanden bruto rente - 0,3%= netto rente.
Nominale en effectieve rente bij annuïtaire lening. : Sommige Platformen geven het nominale (GvE) en andere het effectieve rente percentage (KOM, AGD, FNC,......) op. In de effectieve rente wordt niet 1x per jaar de volledige rente vergoed maar elke maand 1/12. Bij gelijk rentepercentage krijg je bij effectieve rente meer dan bij nominaal voor je investering per jaar. Precies omrekenen: http://www.berekenhet.nl/berekenen/nominale-rente.html http://www.berekenhet.nl/berekenen/effectieve-rente.html
Crowdfundingplatformen aandelen • Symbid, voor startups en MKB, vorm: aandelen • Kickstarter, daar is een ander topic voor
Val niet buiten de boot! Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf), fundingcircle (fnc) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo: Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar subscribe@crowdfundmailer.nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving. Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar unsubscribe@crowdfundmailer.nl . Krijg je liever een melding via telegram,ga dan naar https://telegram.me/crowdfund
Buitenlandse platforms
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Risico
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Projecten met problemen:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Statistieken
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Punt van orde: We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Informeer je altijd goed zelf voordat je investeert. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Net een berichtje dat de veehandel toch via automatische incasso gaat lopen... Waarom nu pas :S Maargoed, na 1x een fout, wordt er wel meteen iets aan gedaan om het de volgende keer te voorkomen. Laten we het maar positief inzien
Ik heb ook geen mail ontvangen, zal wel wat veranderd zijn in de koppeling met FC. Ik laat hem gaan, ik denk dat ik FC even op hold zet gezien de wisselende resultaten so far van mijn vnl A-projecten.
Op vrijdag 13 mei 2016 08:49 schreef crowdiefunder het volgende: Ik heb ook geen mail ontvangen, zal wel wat veranderd zijn in de koppeling met FC. Ik laat hem gaan, ik denk dat ik FC even op hold zet gezien de wisselende resultaten so far van mijn vnl A-projecten.
Dit is geen A-project haha. C projecten gaan misschien beter . Het voordeel van dit project is dat het om een klein bedrag (15K) gaat.
Dit is geen A-project haha. C projecten gaan misschien beter . Het voordeel van dit project is dat het om een klein bedrag (15K) gaat.
Ik heb ook nog even de site bekeken... die kan inderdaad wel een likkie verf gebruiken. Verder is het zo'n lokale ondernemer die echt z'n best doet om uniek te blijven. Juist omdat ik deze winkeltjes zo leuk vind, wil ik ze op deze manier ook wel supporten... Hoewel langlopende schulden wel erg hoog zijn, zijn die in 2 jaar tijd ook met 20K afgenomen. ik heb meegedaan. Mede ook door het kleine bedrag.
Op vrijdag 13 mei 2016 08:49 schreef crowdiefunder het volgende: [...] Ik laat hem gaan, ik denk dat ik FC even op hold zet gezien de wisselende resultaten so far van mijn vnl A-projecten.
Ik heb 19 meer risicovolle projecten en tot nu toe geen problemen. Ik kijk persoonlijk meer naar de cijfers van de projecten dan de risicokwalificatie.
Ik heb 19 meer risicovolle projecten en tot nu toe geen problemen. Ik kijk persoonlijk meer naar de cijfers van de projecten dan de risicokwalificatie.
Hmmm, die risicokwalificatie hangt anders sterk samen met de cijfers.......
Op vrijdag 13 mei 2016 11:10 schreef Horsemen het volgende: Ja, ik heb er maar even op ingeschreven. Ik ga hem vanmiddag als ik tijd heb wel even lezen.
Mag ik vragen hoe je er mee om gaat als je bij nalezen vanmiddag het inzicht ontwikkelt dat de investering achteraf toch niet verstandig was? Kun je dan gewoon je investering terugtrekken?
Mag ik vragen hoe je er mee om gaat als je bij nalezen vanmiddag het inzicht ontwikkelt dat de investering achteraf toch niet verstandig was? Kun je dan gewoon je investering terugtrekken?
Klopt. Bij Collin kan je gemakkelijk je investering intrekken. Je hebt hier 2 weken de tijd voor. Andere platforms doen hier soms wat moeilijker over. Terwijl ik verwacht dat particulieren wettelijk gezien altijd twee weken bedenktijd hebben.
Ik heb ook nog even de site bekeken... die kan inderdaad wel een likkie verf gebruiken. Verder is het zo'n lokale ondernemer die echt z'n best doet om uniek te blijven. Juist omdat ik deze winkeltjes zo leuk vind, wil ik ze op deze manier ook wel supporten... Hoewel langlopende schulden wel erg hoog zijn, zijn die in 2 jaar tijd ook met 20K afgenomen. ik heb meegedaan. Mede ook door het kleine bedrag.
Via Google streetview kan je de winkel bezoeken. Ik moet je zeggen dat ik de schulden wel erg hoog vind voor wat er binnen staat. Het is natuurlijk een klein bedrag wat er gevraagd wordt maar het komt wel bovenop de bestaande schuld.
Ik heb hem ook meegepakt. De man heeft werk en zorgt voor brood op de plank.De dame heeft de afgelopen jaren bewezen dat het lukt om een winkel te runnen. Mocht het onverhoopt niet lukken kan ze altijd nog voor de klas gaan staan met haar Pabo opleiding om de schuld af te betalen.
Ik heb gisteren nog contact gehad met de mensen achter Voordegroei. Ze willen hun minimale instapbedrag niet heroverwegen omdat dit volgens hun samenhangt met de uitmuntende begeleiding waarvan zij vinden dat ze die bieden. :)
Toch vind ik dat verzekeringsproject wel mooi. Maar hard loopt hij niet.
Op vrijdag 13 mei 2016 11:39 schreef obligataire het volgende: Ik heb gisteren nog contact gehad met de mensen achter Voordegroei. Ze willen hun minimale instapbedrag niet heroverwegen omdat dit volgens hun samenhangt met de uitmuntende begeleiding waarvan zij vinden dat ze die bieden. :)
Toch vind ik dat verzekeringsproject wel mooi. Maar hard loopt hij niet.
Misschien komen ze nog tot andere inzichten als het niet vol loopt. Ik zal er ook eens een mailtje aan wagen om te vragen de minimale inzet naar beneden bij te stellen tot 500 euro.
Op vrijdag 13 mei 2016 11:39 schreef obligataire het volgende: ....omdat dit volgens hun samenhangt met de uitmuntende begeleiding waarvan zij vinden dat ze die bieden.
Begeleiden ze de investeerders dan uitmuntend?
Alleen dan kan ik mij voorstellen dat ze liever een kleinere groep investeerders hebben, want dat is dan minder werk. Anders begrijp ik het niet.
Op vrijdag 13 mei 2016 11:43 schreef obligataire het volgende: Ik snap hun redenering ook niet. Met een lagere instap bereiken ze een veel groter publiek m.i.
Ik heb het ze net nog even uitgelegd, dat 20 * 500= 10* 1000= 10000 en dat wij door schade en schande geleerd hebben te spreiden. Of zouden zij de wijsheid in pacht hebben om alleen projecten te selecteren die tot de laatste cent alles terugbetalen? In dat geval moeten ze de terug betaling garanderen met bankgarantie! Dan wil ik wel 10000 in een keer inleggen.
[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 13-05-2016 12:08:55 ]
Op vrijdag 13 mei 2016 12:06 schreef NaRegenDeZon het volgende: Zie Sprout niewsbrief artikel 1 over Sparkholder initiatief LoanStreet met o.a. deelname van Collin, KOM en IVM en nog een aantal anderen.
Ik heb het ze net nog even uitgelegd, dat 20 * 500= 10* 1000= 10000 en dat wij door schade en schande geleerd hebben te spreiden. Of zouden zij de wijsheid in pacht hebben om alleen projecten te selecteren die tot de laatste cent alles terugbetalen? In dat geval moeten ze de terug betaling garanderen met bankgarantie! Dan wil ik wel 10000 in een keer inleggen.
Ik zit zelf op een gemiddelde van rond de 400 euro waarbij Collin sowieso 500 euro en de rest logischerwijze dus lager dan 400 gemiddeld. Hogere bedragen zijn op zich wel mogelijk maar dan moet ik echt héél erg achter een project staan en dat geldt ook voor een platform. Ik ken die jongens pas sinds twee dagen dus dat vertrouwen moeten ze opbouwen.
Collin is trouwens ook pas vorig jaar naar 500 euro overgestapt en dat heeft ze geen windeieren gelegd
Ik heb in de Thallo die nu overgedaan wordt aan Goss geinvesteerd via GvE. Ben benieuwd wat dat voor mijn lening betekend. Wodt die nu vervroegd terugbetaald? Ik ga de vraag maar eens stellen.
Op donderdag 12 mei 2016 19:31 schreef crowdiefunder het volgende: Ik heb op FC het minste aantal projecten, maar wel de meeste problemen Nu is er een derde A project wat in de problemen is van mijn 12 projecten (8A's, 4B's). De 2 projecten die in de problemen waren zijn weer ingelopen, maar bij 1 is dit al maanden problematisch. Het volgende project in de problemen na 4 betalingen is
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Heel goed gezien, er zijn onderhand echt veel van die shoppers die blijkbaar redelijk klakkeloos op de diverse sites plaatsing krijgen. Een snelle babbel bij de een werkt ook lekker bij de ander, en smaakt naar meer, vermoed ik zo. Onderhand mag dit topic wel geld gaan vragen voor verleende diensten ...
"We komen oorspronkelijk uit het bedrijfsleven (bankwezen en accountancy), waardoor er ruimschoots financieel inzicht aanwezig is."
Ik denk dat ze wel weten wat ze aan het doen zijn.
“Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.” ― Edward Snowden
In ieder geval hebben ze daar het inzicht opgedaan dat je ermee weg kan komen om na een paar maanden al niet aan je betalingsverplichtingen te voldoen :-)
Vraagt er eentje aan KoM of de rente niet te hoog is (Meandco): @Kom reactie 11-5-2016 11:26. Door de extra zekerheid van pandakte is het risicoprofiel van C naar C+ gegaan. Op zich goed echter is dan de rente van 8% niet aan de hoge kant of is het vanuit ondernemers om juist investeerders te "lokken".
Dat moet een investeerder zijn die vertrouwen heeft in de verpanding door KoM
Soms gebeuren er toch kleine wondertjes. Bij Lendico een project dat al maanden achterliep: vandaag ineens afbetaald. Helaas wel met korting op de verwachte rente. Nog vijf te gaan, dan ben ik er helemaal van af. Maar op dit moment: geen default bij Lendico!
Op vrijdag 13 mei 2016 14:06 schreef crowd-fundi het volgende: Soms gebeuren er toch kleine wondertjes. Bij Lendico een project dat al maanden achterliep: vandaag ineens afbetaald. Helaas wel met korting op de verwachte rente. Nog vijf te gaan, dan ben ik er helemaal van af. Maar op dit moment: geen default bij Lendico!
Op vrijdag 13 mei 2016 14:06 schreef crowd-fundi het volgende: Soms gebeuren er toch kleine wondertjes. Bij Lendico een project dat al maanden achterliep: vandaag ineens afbetaald. Helaas wel met korting op de verwachte rente. Nog vijf te gaan, dan ben ik er helemaal van af. Maar op dit moment: geen default bij Lendico!
Nee, denk ik niet. In juli 2015 kwam er ook ineens een groot bedrag binnen. Vanaf december niets meer vernomen, ook geen communicatie vanuit Lendico. Nu ineens staat het resterende bedrag op de rekening. Ook zonder communicatie vanuit Lendico. Fijn om dat allemaal zelf te mogen ontdekken. Ik heb maar een paar projecten bij Lendico (gehad), gewoon als proef. De proef is niet geslaagd. Er is wel enige verbetering te zien bij de uitbetalingen. De kloof tussen "betaaldatum" (dat is de datum dat Lendico het geld krijgt van de leningvrager) en de "boekdatum" (de datum dat Lendico het ontvangen geld doorsluist naar de investeerder) is een stuk kleiner geworden.