Had het ook al gelezen bij Jan Eikelboom, maar het is dus echt waarschijnlijk.twitter:News_Executive twitterde op woensdag 04-05-2016 om 20:40:23BREAKING: Turkish PM Davutoğlu is expected to resign from his post as PM tomorrow after recent serious differences with President Erdoğan. reageer retweet
Ja, alleen is hij eigenlijk slechts een ceremonieel president.quote:
De Turken willen naar het Franse model waarin de President wel echte macht heeft.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:04 schreef Ryan3 het volgende:
Ja, alleen is hij eigenlijk slechts een ceremonieel president.
Je weet dat onze zogenaamde Nederturken het niet leuk vinden dat je dit zegt hè.quote:
Ja, klopt allebei idd.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De Turken willen naar het Franse model waarin de President wel echte macht heeft.
En ik dacht dat Putin officieel ook alleen maar ceremoniële macht heeft.
Die Gül vond ik nog redelijk sympathiek. Maar die is ook ausradiert door de Grote Leider, of niet?quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:09 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Er werd veel over Davutoglu geroddeld, ook door de oppositie. Hij heeft een vrij matig imago binnen Turkije en is niet echt de leider die Erdogan is.
Ik had al verwacht dat hij bij de volgende verkiezingen naar de achtergrond zou verdwijnen maar dit is wat sneller.
Hopelijk komt Numan Kurtulmus er voor terug, hij kan een stuk beter speechen dan Davutoglu
De grondwet die er nu is, is opgesteld door het leger na een staatsgreep. Erdogan wilt een grondwet die of door het parlement is goedgekeurd of door het volk.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:10 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, klopt allebei idd.
Maar Erdo wil de GW veranderen, wat volgens mij helemaal niet nodig is, want hij heeft de facto al alle macht.
Als straks de parlementaire onschendbaarheid is opgeheven, dan wordt het parlement straks ook een klasje ja-knikkers.
Die is op de achtergrond, na zijn presidentschap was een downgrade naar minister-president een beetje vreemd. Opzich een goede leider maar heeft mogelijk banden met Fetullah Gülen en daar heeft Erdogan een aantal jaren geleden de oorlog aan verklaard.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:11 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Die Gül vond ik nog redelijk sympathiek. Maar die is ook ausradiert door de Grote Leider, of niet?
Ja, dus dan moet-ie of een 2/3 meerderheid hebben, neem ik aan, in het parlement na verkiezingen of wat/ een referendum? Is die mogelijkheid er?quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:12 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
De grondwet die er nu is, is opgesteld door het leger na een staatsgreep. Erdogan wilt een grondwet die of door het parlement is goedgekeurd of door het volk.
Want Gülen is te gematigd moslim?quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:14 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Die is op de achtergrond, na zijn presidentschap was een downgrade naar minister-president een beetje vreemd. Opzich een goede leider maar heeft mogelijk banden met Fetullah Gülen en daar heeft Erdogan een aantal jaren geleden de oorlog aan verklaard.
Wat er nu gaat gebeuren is dat er een partijcongres gaat komen en gaat men een nieuwe leider kiezen. Ik denk niet dat Gülen genoeg stemmen bij elkaar krijgt.
2/3 meerderheid kan hij met de MHP behalen. MHP zit momenteel in het hoekje waar de klappen vallen. Voor het eerst in hun historie is er flinke kritiek op hun leider en zijn er verschillende partijleden aan z'n stoelpoten aan het zagen. De MHP wordt bijna gedwongen mee te werken omdat ze de afgelopen jaren bijna tegen alles nee hebben gezegd. In de peilingen is o.a. de MHP onder de 10% gedaald (10% is de kiesdrempel), als ze bij verkiezingen onder de 10% eindigen is het gedaan met ze.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:15 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, dus dan moet-ie of een 2/3 meerderheid hebben, neem ik aan, in het parlement na verkiezingen of wat/ een referendum? Is die mogelijkheid er?
Okee, maar wat ik zeg in feite doet het er niet zo gek veel toe voor de macht van Erdogan.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:18 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
2/3 meerderheid kan hij met de MHP behalen. MHP zit momenteel in het hoekje waar de klappen vallen. Voor het eerst in hun historie is er flinke kritiek op hun leider en zijn er verschillende partijleden aan z'n stoelpoten aan het zagen. De MHP wordt bijna gedwongen mee te werken omdat ze de afgelopen jaren bijna tegen alles nee hebben gezegd. In de peilingen is o.a. de MHP onder de 10% gedaald (10% is de kiesdrempel), als ze bij verkiezingen onder de 10% eindigen is het gedaan met ze.
Mocht de MHP niet meewerken kan de AKP een referendum uitroepen.
Gülen is de leider van z'n eigen groepering. Ze hebben overal ter wereld speciale Turkse scholen (ook in Nederland, Duitsland etc. volgens mij).quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:16 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Want Gülen is te gematigd moslim?
En Gül ook?
Ik heb wel eens rondgeneusd op die site van hen, maar eh ik kreeg de indruk dat ze liberaal en gematigd zijn, zij het idd een tikkeltje sektarisch.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:22 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Gülen is de leider van z'n eigen groepering. Ze hebben overal ter wereld speciale Turkse scholen (ook in Nederland, Duitsland etc. volgens mij).
Door de jaren heen hebben Gülenisten zich zo'n beetje overal tussengewerkt. Scholen, universiteiten, overheidsinstanties etc. werden allemaal Gülenisten binnengehaald door medegülenisten. De organisatie van Gülen werd een overheid binnen de overheid.
En ze zijn niet echt gematigd, ze leiden kinderen op om Gülenisten te worden. In principe gewoon hersenspoeling.
-edit-
Het naar binnenwerken bij organisaties bedoel ik in Turkije. In het buitenland is het vooral witwassen van geld.
Van buitenuit moeten ze open voor iedereen lijken maar ze zijn een stuk radicaler dan de partijen in Turkije. De core van hun organisatie is de islam op hun manier. Dat merk je pas al je binnen hun organisatie leeft.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik heb wel eens rondgeneusd op die site van hen, maar eh ik kreeg de indruk dat ze liberaal en gematigd zijn, zij het idd een tikkeltje sektarisch.
Wat maakt ze gevaarlijker voor Turkije dan Erdogan?quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:31 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Van buitenuit moeten ze open voor iedereen lijken maar ze zijn een stuk radicaler dan de partijen in Turkije. De core van hun organisatie is de islam op hun manier. Dat merk je pas al je binnen hun organisatie leeft.
Eh, ze creeëren een overheid binnen de overheid? De AKP is gewoon door het volk gekozen, Gülen bestuurt zijn organisatie vanuit Amerika.quote:Op woensdag 4 mei 2016 21:32 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Wat maakt ze gevaarlijker voor Turkije dan Erdogan?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |