http://www.medischcontact(...)lingen-industrie.htmquote:Op dinsdag 26 april 2016 21:18 schreef jogy het volgende:
In het NRC van vandaag ook een redelijk interessant stukje over de inmenging van de farmaceutische industrie in nederland en de miljoenen die ze steken in de relaties tussen hun en de artsen, het ging om 9 miljoen euro (in nederland alleen al) en zo'n 5000 artsen die het onder elkaar kunnen verdelen volgens mij, even kijken of ik het een beetje kan parafraseren want het zit achter het abonnementenmuurtje.
Het is een moeilijke situatie die je overal ziet, maar bij medicine een stuk moeilijker ethisch ligt.quote:Op dinsdag 26 april 2016 22:00 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
http://www.medischcontact(...)lingen-industrie.htm
Voor in elk geval een deel verklaarbaar omdat er nu ook meer onder deze industriële betalingen valt dan vorig jaar, bijvoorbeeld het spreken voor een patiëntenvereniging. Of het in vergelijking met dezelfde posten ook zoveel hoger is, wordt niet duidelijk.
It's a thin line. Ik heb in een ander topic geleerd dat belangenverstrengeling niet hetzelfde is als corruptie, althans zo zien degenen die daar mee te maken krijgen het graag. Ook voor de eigen peace of mind. Ik vind hier eigenlijk altijd dat als een moloch, voorzien van een schier oneindige voorraad geld bepaalde zaken niet op eigen kracht voor elkaar kan krijgen (wegens een gebrekkig of te generiek product b.v.) en daarom tot dan toe onafhankelijke entiteiten geld moet gaan bieden voor de promotie van het product dat het dan al fout zit. Helaas is dit heel gebruikelijk in deze winst gedreven wereld. Het is niet verboden om voor een belang op te komen ook als dat ethisch niet door de beugel kan. Dat beoordeelt God. Of de kritische consument.quote:Op dinsdag 26 april 2016 22:09 schreef oompaloompa het volgende:
Wanneer gaan dat soort dingen van normale vergoeding naar omkoping?
Potverdikkie. Dat is nog veel meer. Ik ben er gewoon volledig geen fan van. Er zou een soort scheiding moeten zijn en blijven. Voor mijn part geef je artsen nog meer qua salaris. Geld doet rare dingen met mensen, het is gewoon een soort macht wat, in de verkeerde handen, persoonlijke normen en waarden af kan breken.quote:Op dinsdag 26 april 2016 22:00 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
http://www.medischcontact(...)lingen-industrie.htm
Voor in elk geval een deel verklaarbaar omdat er nu ook meer onder deze industriële betalingen valt dan vorig jaar, bijvoorbeeld het spreken voor een patiëntenvereniging. Of het in vergelijking met dezelfde posten ook zoveel hoger is, wordt niet duidelijk.
Maar dan kun je als bedrijf dus nooit meer gebruik maken van hun kennis?quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:03 schreef jogy het volgende:
[..]
Potverdikkie. Dat is nog veel meer. Ik ben er gewoon volledig geen fan van. Er zou een soort scheiding moeten zijn en blijven. Voor mijn part geef je artsen nog meer qua salaris. Geld doet rare dingen met mensen, het is gewoon een soort macht wat, in de verkeerde handen, persoonlijke normen en waarden af kan breken.
Het was altijd al zo maar dat wordt nu pas duidelijk doordat het register "transparanter" is.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:03 schreef jogy het volgende:
[..]
Potverdikkie. Dat is nog veel meer. Ik ben er gewoon volledig geen fan van. Er zou een soort scheiding moeten zijn en blijven. Voor mijn part geef je artsen nog meer qua salaris. Geld doet rare dingen met mensen, het is gewoon een soort macht wat, in de verkeerde handen, persoonlijke normen en waarden af kan breken.
Als je denkt dat het daarom te doen is....quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:09 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Maar dan kun je als bedrijf dus nooit meer gebruik maken van hun kennis?
Deels natuurlijk wel, dat maakt het zo moeilijk om regels op te stellen. Je wilt niet voorkomen dat er kennisuitwisseling is, dat is in ieders best interest, tegelijkertijd wil je wel bewuste of onbewuste omkoping voorkomen.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:28 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Als je denkt dat het daarom te doen is....
Vandaar zo'n transparantieregister wellicht. Maar als je dan al ziet dat oude entrys verwijderd worden om "privacyredenen" dan beginnen hier zwaailichten te branden en sirenes te loeien.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:30 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Deels natuurlijk wel, dat maakt het zo moeilijk om regels op te stellen. Je wilt niet voorkomen dat er kennisuitwisseling is, dat is in ieders best interest, tegelijkertijd wil je wel bewuste of onbewuste omkoping voorkomen.
Wat moet ik daarvoor doen?quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:31 schreef ATuin-hek het volgende:
Wie hier laat zich omkopen voor 1800 euro?
Je principes overboord gooien, om eens mee te beginnenquote:
Hoe kom je aan 1.800 euro? Gemiddeld is het 4.400 euro, De poen gedeeld door "financiële relaties".quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:37 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Je principes overboord gooien, om eens mee te beginnen
9 miljoen over 5000 artsen was het toch?quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:43 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Hoe kom je aan 1.800 euro? Gemiddeld is het 4.400 euro, De poen gedeeld door "financiële relaties".
Maar hoe dan ook: dit zou gewoon 0 euro moeten zijn. Die schimmige geldstromen werken corruptie, belangenverstrengeling en nepotisme (mijn stokpaardje) in de hand.
Het siert je dat je dat inziet en niet tegen elke prijs ontkent.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:40 schreef oompaloompa het volgende:
Nou het punt is natuurlijk dat ik me ook niet bewust om zou laten kopen voor 1800 euro, maar als iemand me meeneemt naar een 3 sterren restaurant, ik misschien toch iets positiever t.o.v. dat bedrijf zal staan en ambigue situaties iets meer in hun voordeel zal interpreteren etc.
Ik weet niet of gemiddelde erg nuttig zijn, in dit soort gevallen is de mediaan veel inzichtelijker (als 1 arts 20 miljoen krijgt is het gemiddelde extreem hoog terwijl het om 1 geval gaat).quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:43 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Hoe kom je aan 1.800 euro? Gemiddeld is het 4.400 euro, De poen gedeeld door "financiële relaties".
Maar hoe dan ook: dit zou gewoon 0 euro moeten zijn. Die schimmige geldstromen werken corruptie, belangenverstrengeling en nepotisme (mijn stokpaardje) in de hand.
Ik zag 33 miljoen op 7.500 relaties. Dat zullen niet enkel artsen zijn.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:46 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
9 miljoen over 5000 artsen was het toch?
Dat is geen geld. Dan heb je ook iets in huis voor zo'n luttel bedrag. Ik vind dat niet duur hoor.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:48 schreef oompaloompa het volgende:
volgens mij kost ik aan salaris ook 2k per dag als je me als spreker wil hebben
Dat is idd een ander bericht. Ik had het over een eerderequote:Op dinsdag 26 april 2016 23:48 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ik zag 33 miljoen op 7.500 relaties. Dat zullen niet enkel artsen zijn.
Ik ben het toaal met je eens dat er verkeerde kanten aan zitten, het enige dat ik probeer te zeggen is dat je op moet passen dat je het kind niet met het badwater weggooit. De systemen zijn nooit ontworpen voor omkoping maar worden er wel soms voor misbruikt. De vraag is hoe je die omkoping kunt voorkomen zonder innovatie, samenwerking en kennisverspreiding tegen te werken.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:47 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Het siert je dat je dat inziet en niet tegen elke prijs ontkent.
De mens (en vrijwel iedere mens) is corrumpeerbaar en ik denk dat daar, zoals jezelf al aangeeft in de meeste gevallen niet eens 1.800 euro voor nodig is (sex b.v., bij mannen).
Ik weet overigens nog steeds niet waar die 1.800 euro vandaan komt.
Ik was het net na aan het kijken volgens mij zit ik met mn schatting een factor 5 verkeerdquote:Op dinsdag 26 april 2016 23:50 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dat is geen geld. Dan heb je ook iets in huis voor zo'n luttel bedrag. Ik vind dat niet duur hoor.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |