abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 27 maart 2016 @ 22:12:25 #1
423656 Moppert
omgwtfbbqroflwouters
pi_160987402
101 redenen om borstvoeding te geven

Borstvoedingsorganisaties:
Vereniging Borstvoeding Natuurlijk
La Leche League
Beide organisaties hebben een GRATIS telefonische informatiedienst.

Handige en betrouwbare sites:
Borstvoeding.com biedt veel informatie over borstvoeding verzorgd door een team van borstvoedingsdeskundigen en moeders met borstvoedingservaring.
Het Borstvoedingsforum is een initiatief van de Samenwerkende Borstvoeding Organisaties.
Kellymom.com, breastfeeding and parenting Engelstalige site met zeer uitgebreide informatie.

Medicijnen en borstvoeding
Protocol borstvoeding prematuren

Directe links naar veel voorkomende vragen en problemen:
Het belang van goed aanleggen
Tepelproblemen
Spruw
Spruwbehandeling
Kolven
Bewaren, vervoeren en opwarmen van moedermelk; je kolf schoonhouden
Regeldagen
Verstopte melkkanaaltjes en borstontsteking
Borstontsteking te lijf
Borstvoeding en de wet

Telefoonnummer Avent: 0900 101 101 5

De multidisciplinaire borstvoedingsrichtlijn: http://www.richtlijnborstvoeding.nl/
Toen onze mop een mopje was,
Was ze aardig om te zien;
Nu bromt zij alle dagen
En bijt nog bovendien.
pi_160987528
quote:
0s.gif Op zondag 27 maart 2016 22:12 schreef Moppert het volgende:

[..]

Wat smeer je op de kloven?
lanolin.... op aanraden van een lactatiekundige waar ik bij een draag/borstvoedingscafe al info had ingewonnen
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
  zondag 27 maart 2016 @ 22:16:50 #3
423656 Moppert
omgwtfbbqroflwouters
pi_160987568
Dan heb ik daar ook geen tips over, ik hou zo van lanoline ik smeer het overal op nu
Toen onze mop een mopje was,
Was ze aardig om te zien;
Nu bromt zij alle dagen
En bijt nog bovendien.
pi_160988326
fijn spul idd!
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
pi_161044533
Snelle vraag... Ik voed nu op verzoek. Maar tijdens de kraamweek iig overdag max 3.5u ertussen gehad overdag. Dus regelmatig wakker moeten maken voor een voeding. E gaat in de avond vaak naar 2 of 2.5u ertussen en de nachten nu ongeveer 4u ertussen.

Nu zit hij alweer op ruim 3 uur en lijkt nog geen aanstalten te willen maken om wakker te worden ;)
Ik was dus op zoek naar een overzichtje bij hoeveel weken hoeveel uur er max tussen mag zitten. Heeft iemand zoiets voor mij?

Oh toevallig wordt hij net wakker ;) dit keer dan ;)
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
  woensdag 30 maart 2016 @ 10:41:46 #6
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_161044582
Lamb, hoe oud is hij? Als hij zijn geboortegewicht weer voorbij is, de bv lekker loopt, hij aankomt, goede luiers heeft en jij hem niet belemmert om hongersignalen af te geven, hoef je niet meer op de klok te kijken of hem wakker te makem.

Zie: https://www.borstvoeding.(...)raamtijd/aantal.html
KuikenGuppy
pi_161047085
Ah kijk duidelijk verhaal!
Hij is nu 9 dagen oud. En bij dag 7 zat hij nog 70g onder geboorte gewicht. Dinsdag weer wegen dus even nog kijken dat hij aan de 8 a 9x blijft komen...
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
pi_161047836
Ik heb zelf de eerste vier of zes weken nog wel gezorgd dat ze zeker elke drie uur dronk. Daarna heb ik dat pas los gelaten. Voelde prettiger.
pi_161049069
quote:
0s.gif Op woensdag 30 maart 2016 13:23 schreef WupWup het volgende:
Ik heb zelf de eerste vier of zes weken nog wel gezorgd dat ze zeker elke drie uur dronk. Daarna heb ik dat pas los gelaten. Voelde prettiger.
Ik ga idd niet te lang ertussen laten nog. Ik heb gigantisch veel voeding nu al dus hij verslikt zich regelmatig. (Klein maatbekerje eronder gehad gisteren, puur eronder houden gaf al 20cc.) Ga ik er langer tussen laten dan wordt het helemaal feest. Nachten 4 uur en overdag 3 hou ik nu ongeveer aan.

Ondertussen een lk aan de telefoon gehad. Ben begonnen met extra magnesium en calsium slikken op haar aanraden. En heb een medicijn naam achter de hand om evt via de huisarts te regelen. Kloofje was bijna genezen -nu toch weer beetje terug- en de pijn gelukkig niet altijd zo heftig. Ik heb er zowaar vertrouwen in dat het pak Kv voorlopig dicht kan blijven.
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
pi_161051182
Goed bezig joh! Wat een compleet ander kraambed heb je zo, he? Waarom moet je calcium/magnesium bijslikken?
pi_161068077
Fijn dat het deze keer zo goed gaat, Lamb!

Hier zit het er na ruim 16 maanden op. De afgelopen maanden al dronk I alleen 's ochtends nog. Vorige week gaf hij een aantal keer aan dat hij niet wilde en de afgelopen dagen heb ik ook niet meer aangeboden. Hij vraagt er ook niet meer om.
Hij heeft zelf de keuze gemaakt om te stoppen, ik ben ontzettend trots en blij dat ik al die tijd heb mogen voeden, het is helemaal goed zo. O+.
Still a little bit of your face I haven't kissed.
pi_161069116
Wat een fijne einde DAD!
pi_161069171
Top, DAD!
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
pi_161069626
DaD O+
Everything will be fine in the end. If it's not fine, it's not the end
  donderdag 31 maart 2016 @ 11:56:48 #15
171422 LadyBlack
paint it black
pi_161070288
Dat gaat soepel DaD! O+ Heerlijk als t inderdaad zo zijn eigen keus is!

En puur een overpeinzing; als je zoals Lamb zo'n flinke productie hebt, is het dan niet slim om wel mee te gaan in het ritme van de baby? Ik zou denken dat om de 3u aanbieden dan juist nog meer productie in de hand werkt... :?
pi_161070412
Aan de ene kant wil je geen productie voor drie, aan de andere kant heb je nog een mini die heel regelmatig een slok nodig heeft voor z'n bloedsuiker. Ik had zelf al ervaring met overproductie bij de oudste, maar dat weerhield me er niet van om toch vaker dan op verzoek te voeden. Dan maar een vriezer volstouwen. Maar idd, dat moet je wel afwegen.

Toevoeging: niet elk half uur de andere borst geven helpt dan wel :P
pi_161078905
Zouden jullie vandaag gekolfde melk in de koelkast laten staan totdat het maandag (op kdv) gebruikt gaat worden of tussentijds invriezen? Ik heb voor nu in elk geval het laatste gedaan.

En, ik snap iets niet, ik lees overal dat men de avond ervoor vriezerflesjes voor de dag erna in de koelkast zetten. Maar het ontdooien duurt toch veel langer? Hier duurt het zo'n 20 uur (achterin de koelkast, en uit een vriezer van -18) :?
  donderdag 31 maart 2016 @ 19:02:45 #18
327807 Mariposas
יה&#14
pi_161079043
Ik zou flesjes van vandaag voor maandag zeker in de koelkast bewaren. Verse melk blijft in de koelkast ongeveer 7 dagen houdbaar.
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_161079216
quote:
0s.gif Op donderdag 31 maart 2016 18:57 schreef JantinaGr het volgende:
Zouden jullie vandaag gekolfde melk in de koelkast laten staan totdat het maandag (op kdv) gebruikt gaat worden of tussentijds invriezen? Ik heb voor nu in elk geval het laatste gedaan.

En, ik snap iets niet, ik lees overal dat men de avond ervoor vriezerflesjes voor de dag erna in de koelkast zetten. Maar het ontdooien duurt toch veel langer? Hier duurt het zo'n 20 uur (achterin de koelkast, en uit een vriezer van -18) :?
Jantina, ik kolf op vrijdag wat op dinsdag mee gaat. Dat laat ik hier ook in de koelkast staan, gaat altijd prima!
pi_161079876
Je kan het wel zo lang bewaren, maar meestal vries ik het mijn laatste werkdag in en maak ik de oudste melk op. Dat haal ik overigens rond elf uur op zondag ochtend uit de vriezer, dan is het maandag ochtend net ontdooid
pi_161079996
Ik doe wat Cassandra doet :Y Gezien mijn vriezervoorraad is zo'n systeem wel praktisch, maar het hoeft dus niet per se in de vriezer.
pi_161081668
Ah, dank!

Cassandra & Kazy, sinds ik aan het werk ben, gebruikt mijn vriend ook steeds de oudste melk uit de vriezer, terwijl ik verse melk weer invries, maar er gaat ook best wel wat melk verloren.

Ik ga binnenkort beginnen met afbouwen, dus dan zal de vriezervoorraad wel in een rap tempo slinken en wil ik natuurlijk niet meer melk weggooien dan nodig is.

Ik heb ruim 4 liter vriezervoorraad. Maar elk flesje is minstens 170ml, en ze drinkt 120 - 150 - 150 (waar ze ook altijd wel wat van laat staan), dus ik wil niet 3 flesjes van 170ml meegeven aan de kdv (waar ze maandag voor het eerst heen gaat). Ik wil dit gaan afmeten van tevoren, hebben zij er ook geen werk aan. Moet nog even uitkienen wat daarin handig is.

Oh, en mijn flesjes zijn op. Dus kleinere hoeveelheden over meerdere flesjes is niet echt optie :') Ben nu wel ijsblokzakjes aan het vullen :P
  donderdag 31 maart 2016 @ 20:49:08 #23
409579 LuDann
All the way
pi_161081678
Fijn dat het goed gaat, Lamb. En ik lees een mooi afgesloten borstvoedingsperiode voor DaD, super. O+

Ik ga uit van 5 dagen houdbaar in de koelkast en ik geef de melk altijd ingevroren mee.
  donderdag 31 maart 2016 @ 21:08:11 #24
327807 Mariposas
יה&#14
pi_161082208
Ik maak ook altijd flesjes van 1 voeding. 'Restjes' giet ik altijd de volgende ochtend bij elkaar tot ik weer een voeding heb.
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_161082561
Ik vries in wat ik niet morgen ga gebruiken, maar heb veel diepvriesruimte. En ik doe ook wat Cassandra en Kazy doen, de oudste melk geef ik mee. Ik hou zelf meestal max 48u in de koelkast aan maar blijkbaar kan het langer? Niet dat ik het daarna weggooi, maar ik kom er zelden aan omdat ik dus al snel invries. Vrijdag gekolfde melk zou ik niet tot dinsdag in de koelkast laten staan dus.

En ik gooi ook restjes bij elkaar, wel pas nadat ze een nacht of zo koud hebben gestaan en alles dezelfde temperatuur heeft.

flesjes per voeding doe/deed ik wel (3x150), maar hij drinkt zulke wisselende hoeveelheden dat ze zelf toch overgieten. Hij krijgt nooit meer 150 ml ineens. Dus ik had deze week voor t eerst twee grote bakjes ipv drie kleinere gedaan. Makkelijker meenemen.
pi_161083053
Maar wat doe je met restjes uit de vriezer als je de dag erna zelf vrij bent; flesje geven in plaats van de borst en zelf kolven of het kolven overslaan?
pi_161083221
Als ik vrij ben kolf ik sowieso niet, het is niet echt m'n hobby.

Ik plan het zo dat ik, voor zover mogelijk, alleen diepvriesmelk gebruik op mijn eerste werkdag. De andere drie dagen is er melk wat de dag ervoor gekolfd is. Waarbij ik altijd vraag om evt overgebleven melk van de dag ervoor als eerste te geven. Dus ik heb zelden restjes uit de diepvries als ik vrij ben :) Maar als wel, dan gaat het weg na twee dagen. Het is nooit meer dan 50 cc dus daar kan ik prima mee leven.
pi_161083277
Als ik restjes heb die ik moet geven, geeft mijn man de fles en kolf ik vers, om in te vriezen, maar vaak doe ik dat op zaterdag, en zeg ik op het kdv dat ze dat specifieke flesje als laatste moeten geven. Als hij dan nog over houdt, is dat het flesje wat de dag erna als eerste opgaat.
pi_161083544
Slimme oplossingen. :)

Kolven als hobby :D :P
  donderdag 31 maart 2016 @ 21:50:42 #30
327807 Mariposas
יה&#14
pi_161083600
Ik gooi echt liever een voeding weg dan dat ik thuis moet gaan kolven. :X kolven is echt noodzakelijk kwaad voor mij, om stuwing te voorkomen en productie in stand te houden.
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_161083607
Het kolfen vind ik niet erg, ik heb een fijne kolf. Het schoonmaken echter :') (kolf van siliconen)
pi_161088389
quote:
0s.gif Op donderdag 31 maart 2016 11:56 schreef LadyBlack het volgende:
Dat gaat soepel DaD! O+ Heerlijk als t inderdaad zo zijn eigen keus is!

En puur een overpeinzing; als je zoals Lamb zo'n flinke productie hebt, is het dan niet slim om wel mee te gaan in het ritme van de baby? Ik zou denken dat om de 3u aanbieden dan juist nog meer productie in de hand werkt... :?
Ik doe nu de middenweg voor mijn gevoel. Overdag begin ik hem na 3u langzaam wakker te maken wanneer nodig. Dan kom ik vaak op 3.5u uit. Maar zelf komt hij ook wel eens na 2u oid
Nachten Max 4u maar dit doet hij zelf meestal ook.

En paar x blokvoeden ingezet nu. Maar merk dat hij nu steeds meer ritme krijgt. Bijna elke voeding duurt nu 10-15 min.

Pijn blijft wisselend maar steeds vaker ook voedingen waarbij alleen het aanhappen pijn doet en niet de hele voeding. De magnesium/calcium werd aangeraden ivm de raynaulds. Dus even kijken wat dat nog gaat doen.

Nu ook eens inlezen in de tips en tricks onderweg. Binnenkort moet ik weer O naar school brengen enzo. En eens uitzoeken wat ik nodig heb voor vriezer voorraad ed
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
pi_161102919
Is er iets dat je mag nemen tegen keelpijn als je voedt of is het net zo strikt als tijdens je zwangerschap? Paracetamol durf ik niet, want daar slaap ik meestal heel diep van en mini ligt nog bij me s nachts, maar ik kan amper slikken :X
pi_161103053
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 april 2016 20:05 schreef Dot. het volgende:
Is er iets dat je mag nemen tegen keelpijn als je voedt of is het net zo strikt als tijdens je zwangerschap? Paracetamol durf ik niet, want daar slaap ik meestal heel diep van en mini ligt nog bij me s nachts, maar ik kan amper slikken :X
Ibuprofen mag gewoon :).
pi_161103142
Daar slaap ik nog dieper van ;) Ik slik bijna nooit iets, dus pijnstillers werken altijd erg goed bij me. Normaal erg prettig, maar niet met een baby die nog niet in haar eigen wiegje wil :)
  vrijdag 1 april 2016 @ 20:21:09 #36
327807 Mariposas
יה&#14
pi_161103282
En als je met coffeïne neemt?
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_161103350
Oh dat is wel het proberen waard! Morgen even halen :)
pi_161113500
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 april 2016 00:37 schreef Lamb29 het volgende:

[..]

Ik doe nu de middenweg voor mijn gevoel. Overdag begin ik hem na 3u langzaam wakker te maken wanneer nodig. Dan kom ik vaak op 3.5u uit. Maar zelf komt hij ook wel eens na 2u oid
Nachten Max 4u maar dit doet hij zelf meestal ook.

En paar x blokvoeden ingezet nu. Maar merk dat hij nu steeds meer ritme krijgt. Bijna elke voeding duurt nu 10-15 min.

Pijn blijft wisselend maar steeds vaker ook voedingen waarbij alleen het aanhappen pijn doet en niet de hele voeding. De magnesium/calcium werd aangeraden ivm de raynaulds. Dus even kijken wat dat nog gaat doen.

Nu ook eens inlezen in de tips en tricks onderweg. Binnenkort moet ik weer O naar school brengen enzo. En eens uitzoeken wat ik nodig heb voor vriezer voorraad ed
Je moet hem dan toch wakker maken waarschijnlijk, kun je niet voeden voor je weg moet? Hoe lang ben je onderweg? En hoe breng je haar naar school? Lopend/fietsend/auto?
I 21-5-10 ♥ T 1-11-12 ♥ K 4-11-18 ♥
pi_161113525
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 april 2016 20:05 schreef Dot. het volgende:
Is er iets dat je mag nemen tegen keelpijn als je voedt of is het net zo strikt als tijdens je zwangerschap? Paracetamol durf ik niet, want daar slaap ik meestal heel diep van en mini ligt nog bij me s nachts, maar ik kan amper slikken :X
Volgens mij is het zeker niet zo strikt als tijdens de zwangerschap. Maar welke er wel mogen weet ik zo even niet, sorry, heb je weinig aan :X
I 21-5-10 ♥ T 1-11-12 ♥ K 4-11-18 ♥
  zaterdag 2 april 2016 @ 12:38:36 #40
409579 LuDann
All the way
pi_161115215
Hier een lijst van medicijnen en hoe veilig ze zijn tijdens de borstvoeding:

https://www.borstvoeding.com/problemen/medicijnen/2015NL.html
pi_161117288
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 april 2016 10:05 schreef Morretje het volgende:

[..]

Je moet hem dan toch wakker maken waarschijnlijk, kun je niet voeden voor je weg moet? Hoe lang ben je onderweg? En hoe breng je haar naar school? Lopend/fietsend/auto?
Ik ga hem meteen in de wagen bak leggen na de voeding s morgens zolang ik nog niet goed genoeg kan knopen met de doek. Scheelt iig een keer overleggen.

We fietsten eerst altijd, nu wordt het lopen. Ongeveer 15/18 min. Ik ben ws dus ongeveer een uur van huis. Met geluk om de voeding heen dus ;) en ivm pijn overweeg ik een fv mee te nemen voor nood onderweg omdat ik het dus nog niet zie zitten met pijn in t openbaar
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
pi_161117449
Doet kolfen ook pijn Lamb? Ik heb de eerste weken af en toe kv gegeven en dan zelf gekolfd. Wat ik kolfde gaf ik dan vervolgens, of vroor ik in als voorraad. Maar weet niet of dat een optie is voor je
pi_161135133
Voeden vlak voor je weggaat een optie?
I 21-5-10 ♥ T 1-11-12 ♥ K 4-11-18 ♥
pi_161135861
Kolven doet helaas ook pijn maar minder dan live. Heb zelf meer controle over het ritme ed. Kloofjes zijn nu weer genezen maar nu de eigenaar van blauwe plekken op m'n tepels. Staat beeldig in Combi met het soms wit weg trekken :')

Zolang ik pijn heb denk ik dat ik inderdaad zoiets ga doen. KV als reserve mee onderweg en thuis kolven wanneer ik een KV heb gegeven.

Ik geef nu op verzoek morretje, dus hopelijk gaat hij een beetje in school ritme mee :) we gaan t ervaren. Deze week is M nog thuis om haar naar school te brengen dus eens kijken hoe het uitkomt.
We'll have love aplenty
We'll have joys outnumberd
We'll share perfect moments
You and Me
pi_161143000
Het klinkt als een goed plan Lamb! Op verzoek kan ook op jouw verzoek zijn toch? Dat je voor het wegbrengen nog aanlegt zodat hij dan al wat drinkt? Doe ik wel met C, meestal heeft hij dan niet zo heel snel weer honger.

Vraagje aan de experts hier: Kan één borst veel meer produceren dan de andere? C lijkt echt moeite te hebben met mijn rechterborst. Altijd verslikken, loslaten, etc. Het spuit er dan ook uit. Linkerborst geen probleem. Als ik begin met rechts wil hij links ook niet meer drinken, terwijl dat andersom wel zo is.

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 03-04-2016 14:00:39 ]
pi_161143426
quote:
1s.gif Op zondag 3 april 2016 14:00 schreef Razztwizzle het volgende:
Het klinkt als een goed plan Lamb! Op verzoek kan ook op jouw verzoek zijn toch? Dat je voor het wegbrengen nog aanlegt zodat hij dan al wat drinkt? Doe ik wel met C, meestal heeft hij dan niet zo heel snel weer honger.

Vraagje aan de experts hier: Kan één borst veel meer produceren dan de andere? C lijkt echt moeite te hebben met mijn rechterborst. Altijd verslikken, loslaten, etc. Het spuit er dan ook uit. Linkerborst geen probleem. Als ik begin met rechts wil hij links ook niet meer drinken, terwijl dat andersom wel zo is.
Ja, dat heb ik nog steeds. Links produceert veel meer dan rechts.
Leuk gezicht na een lange werkdag. Links is formaat Lolo Ferrari, rechts is nog een schattig B/C-tje :')
  zondag 3 april 2016 @ 15:06:41 #47
171422 LadyBlack
paint it black
pi_161144559
Hier ook, links is veel sneller gestuwd dan rechts en bracht met kolven ook steeds het meeste op.

Rechts is veel minder zindelijk daarentegen :')
  zondag 3 april 2016 @ 15:23:20 #48
327807 Mariposas
יה&#14
pi_161144920
Ja heb ik ook hoor. Heeft geloof ik met de hoeveelheid borstklieren te maken. Als ik ga kolven heb ik met mijn mindere borst altijd een derde minder van wat ikmet de ander heb. Sowieso scheelde ze altijd al wat qua formaat.

[ Bericht 1% gewijzigd door Mariposas op 03-04-2016 18:14:16 ]
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
  zondag 3 april 2016 @ 17:05:46 #49
171422 LadyBlack
paint it black
pi_161147466
Hmmm ik weet wel dat t de vorige keer ook wel eens wisselde na een tijdje. Dus of dat waar is...?
  zondag 3 april 2016 @ 18:05:49 #50
409579 LuDann
All the way
pi_161149162
Links is ook mijn supertiet. :P Ik kolf daar vaak 2 keer zoveel uit. Wolk drinkt aan die kant ook beter.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')