SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zondag 27 maart 2016 16:27 schreef summer2bird het volgende:
Wat is jullie ervaring met Lorazepam?
quote:Op zondag 27 maart 2016 17:53 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Kalmeringsmiddel toch?
Wat wil je erover weten?
Ken lorazepam zelf niet, maar veel van deze middelen lijken qua werking erg op elkaar met het grootste verschil de halfwaardetijd.quote:
Nou, ik krijg 1 mg zo nodig Lorazepam voorgeschreven, en het maakt mij elke keer ontzettend duf en lam.quote:Op zondag 27 maart 2016 18:11 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ken lorazepam zelf niet, maar veel van deze middelen lijken qua werking erg op elkaar met het grootste verschil de halfwaardetijd.
Ken zelf vooral alprazolam (andere benzo's weinig tot nooit gebruikt), die lijkt een iets kortere halfwaardetijd te hebben t.o.v. lorazepam. Zoals alle andere middelen, kan de werking (soms sterk) verschillen van persoon tot persoon.
Zelf meestal als kalmeringsmiddel gebruikt, maar ook als slaapmiddel.
Wat wil je nou precies weten?
Ik kan nml wel -alles- gaan vertellen, maar straks tik ik een uur voor niks en wilde je eigenlijk alleen maar één of een paar kleine dingetjes weten, vandaar dus
Klinkt mij alsof je dosis gewoon te hoog is.quote:Op zondag 27 maart 2016 19:04 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Nou, ik krijg 1 mg zo nodig Lorazepam voorgeschreven, en het maakt mij elke keer ontzettend duf en lam.
Denken lukt dan niet meer, en na 2 of drie kan heb ik een spraakgebrek en loop ik alsof ik dronken ben.
Vroeg mij af hoe het bij anderen werkt.
Doe ik al. Maar dan merk ik er weer helemaal niks van.quote:Op zondag 27 maart 2016 19:24 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Klinkt mij alsof je dosis gewoon te hoog is.
Kan je niet vragen om dezelfde hoeveelheid, maar dan in 0,5mg tabletten?
Wat je ook zou kunnen doen is je tabletten doormidden breken, het is een beetje knutselen wat voor jou het beste werkt.
Dat lopen alsof je dronken bent, herken ik trouwens wel, maar denk dat mijn dosis sowieso beter op mij persoonlijk is afgestemd, 1mg alprazolam is voor mij voldoende voor een goeie nachtrust, 0,5 werkt voor mij prima als kalmeringsmiddel..voor de standaard-stress.
Zou voor mezelf wel meer dan 0,5mg gebruiken (en dan thuis blijven + alle afspraken afzeggen) als het anders niet te doen is voor me, dan geeft het ook niet dat ik duf ben
0,75 nemen? Dan zou je goed moeten zitten.quote:Op zondag 27 maart 2016 19:36 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Doe ik al. Maar dan merk ik er weer helemaal niks van.
Probleem bij mij is meer dat ik nauwelijks nog aan dat eigen risico kom, zo hoog als die tegenwoordig is. Heb afgelopen jaar bijna alles uit eigen zak betaaldquote:Op zondag 3 april 2016 19:20 schreef Chicolate het volgende:
Goed nieuws, ik weet niet hoe het bij andere zorgverzekeraars zit, maar Zilveren Kruis blijft magistraal bereide dex vergoeden, en geeft zelf de optie dat 2.5mg ook mag als 5mg niet beschikbaar is: http://www.zilverenkruis.(...)fetaminesulfaat.aspx
Jammer toch dat verzekeraars op willekeurige momenten beslissen om vergoedingen aan te passen of helemaal te schrappen, maar dat wij vervolgens wel maar 1 keer per jaar kunnen overstappenquote:Op zondag 3 april 2016 19:20 schreef Chicolate het volgende:
Goed nieuws, ik weet niet hoe het bij andere zorgverzekeraars zit, maar Zilveren Kruis blijft magistraal bereide dex vergoeden, en geeft zelf de optie dat 2.5mg ook mag als 5mg niet beschikbaar is: http://www.zilverenkruis.(...)fetaminesulfaat.aspx
Je komt er alleen zeker weten achter als je erop getest wordt. Concentratieproblemen komen ook voor bij andere psychische aandoeningen. Mensen met een autistische stoornis hebben bijvoorbeeld ook vaak concentratieproblemen en moeite met plannen en organiseren.quote:Op maandag 4 april 2016 23:04 schreef vencodark het volgende:
Ik kom even binnenvallen.![]()
Laatst werd er in een programma even benoemd dat iemand ADD heeft. Daar werd verder niet zozeer op ingegaan dus ben ik gaan googlen wat dit ook alweer inhoudt.
Ik herkende aardig wat punten bij mezelf maar vindt het in de praktijk nog wel lastig te peilen of te herkennen.
Wie heeft er hier ADD en wilt iemand (globaal) vertellen hoe je daar achter kwam en/of welke situaties/gedachtes/handelingen 'typisch' zijn voor jou/iemand met ADD?
Online kom ik namelijk vooral dezelfde lijstjes tegen.
Veel plezierquote:Op dinsdag 5 april 2016 11:01 schreef hondashadow het volgende:
Gisteren de diagnose ADD gekregen. Dubbel gevoel hoor, enerzijds vallen er een heleboel puzzelstukjes op hun plaats, anderzijds ben ik ook erg onzeker over het wat en hoe. Ik ben ineens in een soort stroomversnelling terecht gekomen, afspraken met een psycholoog om ermee te leren omgaan, donderdag een afspraak met de huisarts om te gaan kijken naar medicatie.
Ik las al een tijdje mee in dit topic omdat ik het vaak zo herkenbaar vond, maar toch is het wel spannend om er nu ineens middenin te zitten.
Succes ermee!quote:Op dinsdag 5 april 2016 11:01 schreef hondashadow het volgende:
Gisteren de diagnose ADD gekregen. Dubbel gevoel hoor, enerzijds vallen er een heleboel puzzelstukjes op hun plaats, anderzijds ben ik ook erg onzeker over het wat en hoe. Ik ben ineens in een soort stroomversnelling terecht gekomen, afspraken met een psycholoog om ermee te leren omgaan, donderdag een afspraak met de huisarts om te gaan kijken naar medicatie.
Ik las al een tijdje mee in dit topic omdat ik het vaak zo herkenbaar vond, maar toch is het wel spannend om er nu ineens middenin te zitten.
Geldt ook voor autisme.quote:
grappig! is ze een beetje goed in haar vak?quote:Op donderdag 7 april 2016 21:13 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ik ken die psychiater, en zie haar op wekelijkse basis rondlopen
Euh. Dmquote:Op donderdag 7 april 2016 21:14 schreef DJMO het volgende:
[..]
grappig! is ze een beetje goed in haar vak?
Dit is absoluut het geval idd. Ik had (gezien het intellectuele niveau van het publiek op de frontpage t.o.v. die van hierzo) mijn reacties beter hierneer kunnen zettenquote:
Dat is precies de reden waarom ik niet meer reageer op reacties van mensen op adhd die niet eens weten waarop ze reageren. Er heerst zo'n stereotype beeld van adhd en de ontkenning dat het uberhaupt bestaat.quote:Op donderdag 7 april 2016 21:20 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Dit is absoluut het geval idd. Ik had (gezien het intellectuele niveau van het publiek op de frontpage t.o.v. die van hierzo) mijn reacties beter hierneer kunnen zetten
Je hebt wel gelijk, maar niet iedereen die leest, zal reageren en niet iedereen die reageert, heeft het artikel gelezen (de groep mensen waar jij in jouw post naar refereert, behoort tot door mij laatstgenoemde groep).quote:Op vrijdag 8 april 2016 10:45 schreef SonicNemo het volgende:
[..]
Dat is precies de reden waarom ik niet meer reageer op reacties van mensen op adhd die niet eens weten waarop ze reageren. Er heerst zo'n stereotype beeld van adhd en de ontkenning dat het uberhaupt bestaat.
Bij zo'n reactie ga ik al helemaal niet meer reageren.
In den beginne deed ik dit nog wel maar het heeft helemaal geen zin.
Of hogere dosering vragen bij je huisarts en dan zelf de pil doormidden knippen is ook een optie.quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:50 schreef Drug het volgende:
Ik ook gekut met m'n dex bij apotheek. Ga denk stoppen met medicatie dan maar
Mijn apotheek zei dat 10 mg niet meer wordt gemaakt ofzo :squote:Op vrijdag 8 april 2016 11:59 schreef SonicNemo het volgende:
[..]
Of hogere dosering vragen bij je huisarts en dan zelf de pil doormidden knippen is ook een optie.
De kans dat je meteen heel erg veel positief effect opmerkt lijkt me vrij klein, dus daar zou ik me niet zo'n zorgen om maken. Ik begon ooit met 18 mg en moest steeds verder ophogen omdat ik er ook weinig tot niets van merkte tot ik uiteindelijk bij een dosering uitkwam die wel effect leek te hebben.quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:16 schreef hondashadow het volgende:
Nou, gisteren bij de huisarts geweest. Fijn gesprek gehad, en daarna methylfenidaat voorgeschreven gekregen. Vanochtend voor de allereerste keer geslikt, resultaat: niets. Echt geen enkel verschil, nog net zo wazig in mijn hoofd en snel afgeleid als normaal.
Misschien is de dosering te laag? Ik heb 1 tablet van 5 mg ingenomen, zoals voorgeschreven door de huisarts.
Als je de ADD variant hebt dan schijnt dexamfetamine een veel beter resultaat te hebben.quote:Op vrijdag 8 april 2016 13:04 schreef hondashadow het volgende:
Dank je. Maar gewoon even dit blijven doen dan, komende week toch evaluatie met de huisarts.
Pfff, kon het niet laten en heb toch gereageerd op die overleden-uitvinder-van-adhd hoax. Grrrr 😡quote:Op vrijdag 8 april 2016 10:55 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Je hebt wel gelijk, maar niet iedereen die leest, zal reageren en niet iedereen die reageert, heeft het artikel gelezen (de groep mensen waar jij in jouw post naar refereert, behoort tot door mij laatstgenoemde groep).
Die mensen doen dat alleen maar om bevestiging van elkaar te krijgen, dat zij allen dezelfde mening zijn, het boeit ze niks of het standpunt dat ze zo gezamenlijk innemen, wel of niet klopt.
Wat ze belangrijker vinden is of er ook mensen zijn die een tegengeluid laten horen, want dat ervaren ze als storend en eng "en dat mag niet", das taboe.
Daarom geven ze zo af op die mensen (die die niet met de massa meedoen) en daarbij ligt de grens van de maatregelen die genomen mogen worden tegen deze groep "buitenstaanders" bij het maximale wat door die groepsleden toegestaan wordt.
In principe zou je zelfs kunnen zeggen dat, in geval die grens (de maximale grens van wat als "strafmaatregel" tegen "buitenstaanders" toegestaan zal worden) van wat binnen die groep als "te ver" gaat, er niet is, we excessen kunnen verwachten.
Voor mij is dit (de angst voor genoemde "strafmaatregelen") echter geen reden om dan maar niks te zeggen, want als ik niks zeg ben ik evengoed nog de lul.
Die hele discussie is enorm zinloos vind ik.quote:Op vrijdag 8 april 2016 14:52 schreef SonicNemo het volgende:
[..]
Pfff, kon het niet laten en heb toch gereageerd op die overleden-uitvinder-van-adhd hoax. Grrrr 😡
Niet in jouw concrete vorm, maar wel dat ik gevoelens op een natuurlijk aanvoelende manier onder controle heb.quote:Op vrijdag 8 april 2016 15:31 schreef Schoenenspray het volgende:
Welke effecten heeft medicatie gehad op jullie gevoelsleven?
Voorheen werd ik om de haverklap verliefd of was ik bezig met liefde/seks (ivm dopamine tekort/adrenaline behoefte?). Nu kan ik eindelijk focussen en doelen behalen. Hierdoor heb ik geen behoefte aan relaties oid. Ik ben veel kritischer geworden. Vroeger moest ik mezelf maatregelen opleggen om te stoppen met daten.
Is dit herkenbaar?
Nee, maar zou het op zich nog best weleens willen uitproberenquote:Op vrijdag 8 april 2016 13:19 schreef summer2bird het volgende:
Hebben jullie wel eens een druk/zwaarte/ballen vest aangehad?
Ditquote:Op vrijdag 8 april 2016 15:12 schreef Orbeatle het volgende:
[..]
Die hele discussie is enorm zinloos vind ik.
Wat maakt het uit of het een verzonnen aandoening is of niet? Als je hulp krijgt, middels behandelingen en/of medicatie, en je hebt daar baat bij en je functioneert daardoor beter dan voorheen dan is het toch prima?
Zat ik ook al te denkenquote:Laat de haters maar roepen. Die hebben allemaal zo weer hun eigen beperkingen.
Tsja...wel apart he? Of had je het nou net juist over mijn posts?quote:Dat gezegd hebbende; ik lees nu wat reacties op dat nieuwsbericht op de frontpage.
Daar zitten wel een paar ontzettende appelkoeken tussen zeg. Dat is dan ook weer niet echt nodig.
Kijk, daar hebben we er al éénquote:Op vrijdag 8 april 2016 10:55 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
In principe zou je zelfs kunnen zeggen dat, in geval die grens (de maximale grens van wat als "strafmaatregel" tegen "buitenstaanders" toegestaan zal worden) van wat binnen die groep als "te ver" gaat, er niet is, we excessen kunnen verwachten.
edit:quote:Wrightson was juist vriendelijk tegen de meisjes en kocht alcohol en snoep voor hen.
edit:quote:Op donderdag 7 april 2016 @ 16:12 schreef laforest het volgende:
Nu maak je twee levens kapot omwille van een alcoholiste die zichzelf al kapot had gemaakt en ook nog eens kinderen met snoepjes lokte.
De straf is aan de hoge kant (is resocialisatie niet beter?).
Oké, gewoon een vergelijkbaar verhaal als met een ander (minder gebruikt, maar wel zeer belangrijk) medicijn dat ineens iets van 700 keer zo duur werd gemaakt? Dacht wel dat de VS daar toen een stokje voor heeft gestoken.quote:Op zaterdag 9 april 2016 11:17 schreef Skull-splitter het volgende:
Laforest is al jaren de grootste trol die we hier hebben rondlopen. Gewoon negeren. Behalve wanneer hij soms, bij hoge uitzondering, een zinnig commentaar achterlaat.
Petitie tegen de hoge kosten van dexamfetaminen
Ik zou er persoonlijk niet teveel van verwachten. Het is een hulpmiddel. Niet een medicijn wat je 'ziekte' oplost als het ware.quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:16 schreef hondashadow het volgende:
Nou, gisteren bij de huisarts geweest. Fijn gesprek gehad, en daarna methylfenidaat voorgeschreven gekregen. Vanochtend voor de allereerste keer geslikt, resultaat: niets. Echt geen enkel verschil, nog net zo wazig in mijn hoofd en snel afgeleid als normaal.
Misschien is de dosering te laag? Ik heb 1 tablet van 5 mg ingenomen, zoals voorgeschreven door de huisarts.
De laatste quote is puur sarcasme volgensmij.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:05 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Kijk, daar hebben we er al één [ afbeelding ]
Britse meisjes cel in voor marteling en moord
13 en 14 jaar waren ze, 9 uur martelen en tussendoor nog eventjes wat leuke plaatjes schieten voor hun vrienden op snapchat (blijkbaar vonden die dit ook wel best? Want 9 uur..kom op)
[..]
edit:
En zelfs dit werd in eerste instantie nog goedgekeurd, jezus
Britse meisjes cel in voor marteling en moord
[..]
edit:
profiel laforest
hij is gewoon een modje hier...wow![]()
En volgens mij niet. En volgens een aantal anderen die op die frontpagepagina hebben meegelezen en hebben meegepost was het ook niet alleen maar puur sarcasme en was het walgelijk.quote:Op zondag 10 april 2016 02:30 schreef WP8iscool het volgende:
[..]
Ik zou er persoonlijk niet teveel van verwachten. Het is een hulpmiddel. Niet een medicijn wat je 'ziekte' oplost als het ware.
[..]
De laatste quote is puur sarcasme volgensmij.
Ik denk van niet, maar ik zou sowieso niet teveel aantrekken van mensen op internet (en real life ook).quote:Op zondag 10 april 2016 09:57 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
En volgens mij niet. En volgens een aantal anderen die op die frontpagepagina hebben meegelezen en hebben meegepost was het ook niet alleen maar puur sarcasme en was het walgelijk.
En bovendien vind ik de rest van de post die je hebt gequote (en de post die ik zelf had gequote) wel wat belangrijker.
Sowieso niet nee, thanks for stating the obviousquote:Op zondag 10 april 2016 16:44 schreef WP8iscool het volgende:
[..]
Ik denk van niet, maar ik zou sowieso niet teveel aantrekken van mensen op internet (en real life ook).
Gefeliciteerd!quote:Op maandag 11 april 2016 13:36 schreef Pulzzar het volgende:
Nou....
Ik heb zojuist de uitslag van het ADHD onderzoek. Ik herkende mij er eerst zo in, maar vooral door de verhalen van andere AD(H)D-ers dacht ik: nee... het is niet helemaal hetzelfde. Ik zal de symptomen vast overdrijven. ADHDers hebben een serieus moeilijke stoornis en ik overdrijf mijn kenmerken en heb een schop onder mijn reet nodig.
Na een ruim 3 uur durend onderzoek is er uitgekomen dat ik het
WEL!!!!
heb
Ik ben zelfs nog een soort van opgelucht!
Mag ik me bij nu officieel aansluiten bij deze groep?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |